II VIERDF. EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 8 JUNI 1929 Het is niet groot, niet omvangrijk, Ingezonden Mededeellng. MIJN HAR DT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten. 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth.en Drogisten PREDIKBEURTEN NASPEL VAN DE PHOSGEEN-RAMP. V Speciaal repareeren met Op zooien Spek Ago gelijmde Genaaide Houtgepende alle eventueele spoed-reparatiën i kan gewacht worden BIJ CORN. C. DITO, Modernste Elec. Schoenmakerij Schoenhandel, Brakke veld weg l34rood, Tuindorp. 75-JARIG BESTAAN KON. INSTITUUT Wjj verwijzen naar het Ingezonden stuk van het Dagelyksch Bestuur van het Comité tot feestelijke herdenking van 76-jarig bestaan van Kon. Instituut in dit nummer, waarin medegedeeld wordt, dat dezer dagen een aanvang zal worden gemaakt met de inzameling van gelden voor het aanbieden van een huldeblijk namens de Heldersche burgerij. Het zal wel niet noodig zijn de burgerij te wijzen op de groote beteekenis van het bestaan van dit instituut voor onze stad. Vooral onze middenstand profiteert er van, dat de opleiding onzer aanstaande zee-officieren hier gevestigd is. En zoo is het dan, meenen'wy, een plicht der bur gerij om van hun blijdschap getuigenis te geven over dit jubileum, en daaraan een bijdrage te geven. Onze burgemees ter is voorzitter van bedoeld comité; penningmeester is notaris Schreuder, ter wijl de heer Fijting van Walsem als secretaris fungeert. Omtrent het programma der feestelijk heden is nog niets bekend; de hier be doelde, thans in te zamelen gelden, zul len, zooals hierboven wordt gezegd, wor den aangewend tot het aanbieden, na mens de Heldersche burgerij, van een huldeblijk. Wij wekken dus leder op daaraan een steentje bij de dragen. NATIONAAL MUZIEKCONCOURS TE AMSTERDAM. „Harmonie Wlnnubst". „Helder's Fanfare Korps". Naar aanleiding van het 6-jarig bestaan van het Fanfarecorps „Eendracht" te Amsterdam, dir. B. D. Peters, had het Bestuur besloten een nationaal concours uit te schrijven, dat een groot succes is geworden, want niet minder dan 51 korp sen hebben ingeschreven, die 9, 15, 16, 23 en 30 Juni moeten optreden. Een groote collectie prijzen is disponibel ge steld, waaronder zeer mooie. Onder de deelnemers behooren ook „Harmonie Wlnnubst" en „Helder's Fan farekorps^', die thans in een hoogere af- deeling zullen uitkomen. En wel den 16en Juni. „Winnubst" kampt met nog 2 korpsen in de 2e Afd. Harmonie; het verplichte nummer is een compositie van een Hol- landsch componist: „Limburgia", ouver ture van W. Schulpen. Als vrije nummer heeft de directeur genomen „Le Collier de la Reine", ouverture van E. Tavan. Dit wordt de tweede maal dat het korps zal deelnemen aan een oonoours in1 zijn nieuwe samenstelling. Is het succes even groot als den vorigen keer, dan kan „Winnubst" stellig tevreden zijn. Het korps van directeur Lugtenburg komt uit in de Afd'. Uitmuntendheid, een heele stap voor hem en zijn jeugdig korps. Doch we kennen de energie en wilskracht van hem en zijn mannen voldoende, dat zij terdege doordrongen zijn van het feit, dat wat men aanstonds ten gehoore zal brengen, terdege èf moet zijn om te kun nen slagen. Dat men gaat bewijst, dat men wéét iets te kunnen bereiken. Als verplioht werk moet uitgevoerd worden: „Ouverture Romantique" van Keler Béla; als vrij nummer wordt gespeeld „Fan- taisie-Ballet" van Gabr. Parès, uit welke keuze wel blijkt, dat de directeur het zich niet te gemakkelijk heeft willen maken. Nog 2 korpsen komen dien dag in deze afd. uit. (In totaal spelen 11 corpsen). De jury wordt gevormd1 door de heeren M. C. van de Rovaart, A. L. Hazebroek en Louis de Morée; de beoordeeling ge schiedt op de gewone wijze als op. derge lijke wedstrijden gebruikelijk: 7 rubrie ken en het maximum aantal punten voor Iedere rubriek is 10. Alleen de rubriek „Zuiverheid" is wat zwaarder gemaakt; hierin moet voor de 2e Afd. minstens 7 en voor Uitnemendheid minstens 8 pun ten behaald worden om voor een len prijs ^in aanmerking te komen. Voor den len prijs zijn noodig min stens 114 punten 2e pr.; 2e pr. 94 en 3e pr. 80 punten (max. 140). Natuurlijk hebben de Heldersche oorp- gaven van bosch en plant, toch is hetgeen sen ook voor den Marschwedstrijd inge- we hebben de moeite van het aanschou Wy willen hieraan nog een byzondere opwekking, van die manden toch vooral gebruik te maken, toevoegen. Het is een kleine moeite dit afval even in zoo'n mand te deponeeren en men bedenke we hebben het dezer dagen nog kunnen lezen in het stuk van den heer Maas dat ten slotte dit alles toch weer door de zee wordt teruggegeven en het strand blijft bevifilen. Ons publiek het is niet al leen het Heldersche, maar het schynt een karaktertrek van den Hollandler in het al gemeen te zyn is 'in dit opzicht hard- leersch. Ten postkantore zyn ook manden gedeponeerd voor het inwerpen van snippers e.d. Wie evenwel meenen mocht, dat het publiek er regelmatig gebruik van maakt, moet maar eens gaan kyken. Soms liggen de lessenaars en de vloer vol met kranten, snippers e.d. Intusschen, men kan niet anders doen dan het publiek in dezen op zyn plichten te wyzen en wy hopen, dat van de manden een druk gebruik zal worden gemaakt. WERKLIEDENVEREENIGING O. S. W. Naar wy vernemen, is de afdeellng kruidenierswaren van bovengenoemde Vereeniging opgeheven. Het pand in de Koningstraat zal thans geheel voor den verkoop van meubels worden ingericht, MERIJNTJE GIJZENS JEUGD. Spraken wy onlangs den wensch uit, ook hier een opvoering te krygen van „Meryntje Gljzens Jeugd", thans kunnen wy berichten dat de heer Polak, die er steeds op uit is om 't Heldersche publiek het nieuwste op tooneelgebied te bren gen, er in geslaagd is, om onder auspiciën van „Het Theater-bureau", Koningstr. 327, den Haag, een drietal voorstellingen te doen geven van bovengenoemd stuk en wel tijdens de a.a kermis. Het zal velen genoegen doen dit te vernemen. Wy kunnen tevens nog vermelden, dat kosten nèeh moeite gespaard zyn, om deze vertooningen geheel te doen geven zooals by de opvoeringen te Amsterdam en Den Haag. De heer de la Mar speelt natuuriyk zyn pracht-creatie van „de Kruik" en Siska Kremer „Meryntje". De speciaal nieuwe decors, naar ontwer pen- van den heer Joh. Steenbergen Jr., vervaardigd door Willem Doering, den Haag, worden medegebracht, zoodat bet geheel een groot succes .belooft te wor den en wij nu met zekerheid kunnen be weren: „een voorstelling, geheel zooals in onze hoofdsteden gegeven". DROEVIG AUTO-ONGELUK TE HUISDUINEN. Gisterenmiddag heeft een ernstig auto- ongeluk plaats gehad aohter het bad paviljoen te Huisduinen. De heer v. W., met zyn wagen achteruitrijdende, over reed een tweetal kinderen, die in het zand aan het spelen waren. De 3Va-jarige Minni de Mooy van Huisduinen 'bekwam een schedelbreuk en werd in ernstigen toe stand naar het Marinehospitaal vervoerd. De pl. m. 11-jarige Herman Kroes, even eens te Huisduinen, bleef ongedeerd. Nader vernemen wy, dat het meisje hedenmorgen aan de gevolgen is over leden. BRUIDSTIJD. Nog enkele forsche stappen eri we staan weer op den top van den tijdberg des jaars. Nog gaat het bergopwaarts en we verlangen naar het punt, dat het. hoogste is gelegen. De langste dag is, in fïet voorjaar, het doel van ons begeeren. Een gevoel van weelde-heerlykhedd ligt in dat begeeren opgesloten en' elk jaar stellen we ons van dien tocht naar het hoogtepunt een zee van genot voor. En inderdaad bergt die tocht, elk jaar weer, een reeks genietin gen In zich, die, door het elk jaar zich herhalen, toch niet met zich meebrengt de verveelstemming van bet zich blasé- gevoelen. In de natuur is het nu dan ook wel het glanspunt. Al zyn we hier wat spaar zaam 'bedeeld met d!e schitterende natuur- schreven, waarvoor 8 deelnemers zyn. We kunnen niet anders wenschen dan dat zoowel „Winnubst" als „H. F. K." den naam hunner stad met eere zullen zullen vertegenwoordigen in dezen vreedzamen en kunstlievenden kamp, evenals zy dat in 1926 deden tydens een concours te Schagen, toen beider prestatie werkelyk fraai was. Er rest den vereenigingen nog een week om zich voor te bereiden voor het groote gebeuren; stellig zal deze nut tig besteed worden. Van deze plaats een welgemeend succes in dé hoofdstad! VERONTREINIGING VAN HET STRAND. Wy vestigen de aandacht op de publi catie in dit nummer, waarin Burgemees ter en Wethouders het publiek verzoe ken het strand niet te verontreinigen door het neerwerpen van verschillende voorwerpen, zooals flesschen, papier, vruchtenschillen e.d. B. en W. wyzen er op, dat hiervoor thans manden op het strand aanwezig zyn. wen waard. Als we staan op de Keizersbrug en we be schouwen rustig het aspect, hetwelk de boomgroepeering, aan beide zynden van de" Westgracht, biedt, klimt er in ons een gevoel van bewondering. Het juist te omschrijven wat men ondergaat, wanneer men den indhik op zich laat inwerken, is niet zoo gemakkelyk. Is het de kleurmengeling, die ons vol bewondering doet zyn? het groen der boomen, de spiegeling in het rimpellooze water, de speling van het licht door de bladertrossen der boomtoppen, of de aardige doorziohten op de huizekes tus- schen de boomstammen door? Hetzelfde hebben we vanaf de Bothrug. En denk aan Zuidstraat, Binnenhaven, Weststraat, Hoofdgracht. Als je b.v. komt vanaf d'en dijk by den Kruisweg en kjjkt op de West straat, dan treft je de rustige aanblik en je gevoelt je opgebeurd en komt tot waardeering van hetgeen we toch wèl hebben. In bruidspracht staat de buitenkant bij hospitaal en instituut doch het ia grootsch en imposant. Een weelde van tinten is er tot volle ontplooiing gekomen in beide tuinen. De sneeuwbal staat in overdadige bloe menweelde, die nog slechts wacht op een enkel zonnetje om de bloemen in haar volle schoonheid te tooien. De heerlyke „kaarsen"-bundels van de kastanjes bren gen een stemming van volvreugdig feestgeruisch, dat teer van kleur en zui ver van stemming, zweeft door het sier- lyke loof der boomen. Een keur van bloemen ziet men langs de heesters en gazons en helpt yverig mee in het koor, dat de natuur hoch- zeitsmarsch in volle acooorden, geluid loos doch tintelend voor het oog en bal semend voor het hart, rond laat zweven. 'Die beide tuinen zyn een bekoring voor het oog van oneindige waarde en ik hoop van harte, dat men deze beide lustoorden zal laten in den toestand zoo als ze nu zyn; want die tuinen bieden, ondanks hun aanleg, iets natuuriyks, meer overeenkomend met hetgeen moeder natuur zelf schept en opvoedt. En ik betreur het dan ook, dat men den tuin van het Paleis niet in zyn vroe- geren staat heeft gelaten. Al die drie tuinen, hospitaal, instituut, paleis reiden zich, als een grootsch ge heel aaneen. Het was grootsch en im/posant. De breede gazons, het hooggaand geboomte en daaronder de fyne nuances van de bloementinten waren een streeling voor het oog. Een wandeling nu, langs onze boomen- wyken en langs den buitenkant, loont de moeite en wanneer we -er rusfig bewon derend willen langs gaan en, evenais de natuurkinderen, die daar bloeien en feestzangen zoemen, geluidloos toeven en slechts het oog laten bewonderen en het hart wyd open zetten, dan zullen we een Impressie ontvangen, die ons tevreden zal stemmen met het weinige, dat we hebben, want, dat weinige in dezen tyd' is van superieure kwaliteit. Robinson. Binnenland. VALT DE URKER VISSCHERSVLOOT ONDER DE SCHEPENWET? Een zaak van bijzonder belang voor de Urker vischensvloot, is Woensdagmid dag voor het kantongerecht te Hoorn be handeld. Terecht stond de 30-jarige schip per K. J. K. te Urk, wien tem laste werd gelegd, dat hy op 23 Maart j.1. als schip per van den Urker botter U.K. 185, De Jonge Frederik, het schip buitengaats h'ad gebracht en buitenom was gevaren van IJmuiden naar Nieuwediep zonder dat het schip voldaan had aan de eischen van de Schepenwet en niettegenstaande het op 18 Maart door den expert van de scheepvaart, dén heer Speelman, was aangehouden. De expert had verklaard dat een certificaat van deugdelijkheid noodzakelyk was. Op een vraag van den kantonrechter, jhr. mr. van den Brandeler, of verd. meende, dat zyn schip niet onder de wet viel, antwoordde verd., dat geeni van de 140 Urkers botters een certificaat van deugdelykheid had en dat hy' niet de eerste wilde zyn, die zich aan de wette- lyke voorschriften onderwierp. Het was niet alleen de aanschaffing van de noo- dige reddinggordels en vuurpylen, die voor hem een bezwaar was, maar de 4-jaarlijksohe inspectie met de daaraan verbonden kosten en moeiten gaven den doorslag. Uit de getuigenverklaring van den adjunct-inspecteur van de scheepvaart te IJmuiden, den heer C. Oud, bleek dat hier onwil in het spel was. Er was met de schippersvereeniging reeds meermalen geconfereerd. Op die botters, die alleen in de Zuiderzee vissollen, bad de Sche penwet geen vat, maar in verband met het voortdurend grooter worden van de botters en de aanschaffing van grootere motoren, een gevolg van het uitoefenen der vischvangst in de Noordzee, werd toepassing van de wet hoe langer hoe noodzakelyker. Niettegenstaande men by den bouw van het schip er al op gewezen had, dat deze botter In aanmerking zou komen voor een certificaat van deugde lykheid met de daaraan verbonden eischen, was verd. in gebreke gebleven aan de wet te voldoen. Hy had daarmee eigen veiligheid en die van de mede opvarenden in gevaar bracht. De schippersvereeniging, die aanvan- kelyk, evenals de burgemeester, volko men accoord ging met de aan te brenegn wyzigingen, die zy ook in 't belang van de veiligheid beschouwde, was door de houding van verd. minder toeschietelyk geworden en biykbaar van plan zich te blyven verzetten. De ambtenaar van het O.M., mr. de Bruyn Tack, eischte 20 boete. De kantonrechter, die een nadere uit legging van de Schepenwet gaf, deelde mee, dat de wet hem feitelyk alleen ver oorloofde een hechtenisstraf te geven van ten hoogste één jaar. Art. 22 bis van Nu de zomer aan gaat breken, Is 't voor U van groot gewicht, Dat ge omtrent goede brandstol Degelyk wordt ingelicht. Stookt uitsluitend Visser's brandstof In Uw kachel of Uw haard, Want alleen door Visser'* brandstof Wordt U leed en last bespaard. Als ge leest wat een gekibbel Door de brandstof is ontstaan, Staat ge zeker wel in twyfel, Waar g'Uw brandstof in zult slaan. Kiest ge daartoe Visser's brandstof, Dan bereikt ge spaarzaamheid, Want uitsluitend door Visser's brandstof Stookt ge prima kwaliteit. Visser's Brechcokes, Eierkolen, Visser's prima Anthraciet Is de brandstof, die U 's winters Spoedig heerlyk warmte biedt. Vraagt aan Visser dus om offerte, Vraagt aan Visser daarom prijs, Wie van Visser hun brandstof nemen, Doen voordeelig en dus wijs. Aanbevelend, OKKE VISSER, Heldersche Steenkolen- en Anthraciet- handel, Polderweg 32, Spooremplacement. het wetboek van strafrecht in aanmerking nemende zou hy dezen keer nog met een geldboete van 20 volstaan. Verdi. zal in appèl gaan by de arron dissementsrechtbank te Alkmaar, omdat hy liever de visschery er aan geeft, dan zioh aan de Schepenwet te onderwerpen, tenzy ook de andere Urker schippers dit zulien doen, waaraan hij twyfelde^ TWEEDE DAG VAN HET PROCES- LIEBERMANN. Vrijdag» de tweede dag van de Lie- bermann-affaire, was de publieke belang stelling belangryk verminderd. Het eerst wordt gehoord de oud-directeur Möhring, die hem ongeveer tien jaar geleden leerde kennen. Eind Mei 1927 verzocht Liebermann getuige, voor korten tyd directeur van de „Veendammer" te willen worden. Spoe dig zou de Bank opgenomen worden in de Atlas-Hypotheekbank. Getuige zou, onder mr. Waghto als directeur, de lei ding van de administratie van de Atlas krygen. Omstreeks half Juni hoorde hy, dat de koopprijs van de Veendammer geheel in activa en hypotheken betaald zou worden. Byzonderheden hoorde get. niet; Lieber mann en mr. Van Gigh zorgden vöor alles. Vervolgens vertelt get. het verloop der bekende vergadering van 25 Juni 1927. Hy begreep niet, waarom het nieuwe be stuur al die concessies moest verrichten, maar Liebermann en mr. Van Gigh stel den hem telkens gerust. Op den ochtend van 5 Juni hoorde get., dat de Bank al weer verkocht was aan Schim v. d. Loeff, namens een-Litausche combinatie; het wachten was slechts op het teekenen door een paar borgen. De Discontobank had geld van de Veen- dammer noodig om de Atlas te kunnen oprichten en voorloopig te doen werken. Eén millioen cash was beschikbaar; doch het kapitaal zou twee millioen bedragen. Pres.: Was er ook niet sprake van, dat de „Atlas" den naam „Waereldihypotheek- bank" zou krygen? (Gelach). Get. bevestigt dit, en vervolgens gaat de president uitvoerig met 'hem na, op welke wyze Liebermann zich de kasmid delen van de „Veendammer" heeft toe geëigend. Later heeft Liebermann weer een ton teruggestort, met het oog op de coupon betaling. Geruimen tyd staat de rechtbank stil by de kwestie betreffende de aflossing der hypotheken. Liebermann, die goed „by" is, windt zich zeer op over de ver onderstelling, dat hy aan Möhring extra belooningen zou hebben gegeven. Hy zegt, dat Möhring de kwestie onjuist voorstelt. Möhring zegt, dat de aflossingen dier hy potheekbanken geheel door Liebermann werden geregeld; hy Möhring kreeg maar eens een boodschap om by den no taris te komen, Liebermann 'had de zaak in orde gebracht. Eind Aug. 1927 heeft Möhring aan Liebermann, toen in Brussel, geschreven en aangedrongen op toezen ding van pandbrieven en gelden ter dekking. Op een vraag van den verdediger deelt get. Möhring mede, dat mr. van Gigh hem heeft gezegd, dat niet in contanten zou worden betaald. Mr. van Gigh zou alles voor Liebermann in orde hebben gebracht. Mr. Spaargaren was zeer en thousiast over de plannen van Paarde- kooper. Deze laatste had gezegd, in staat te zyn het met Liebermann gesloten con tract te kunnen nakomen. Möhring heeft op verzoek van Liebermann een honderd tal pandbrieven naar mr. Spaargaren ge bracht, die ze zou beleenen. Hierop is in totaal 35000.ontvangen. Begin Aug. heeft getuige (Möhring) een scherpen brief aan Liebermann geschreven, omdat er niet voldoende kasmiddelen waren. Liebermann' schreef verongelykt terug, dat alles in ordë zou komen, als eerst het geld van de firma Van Dam er maar was. Hij Möhring wist toch wel, dat Lie bermann dag en nacht voor de Veendam mer in touw was! Liebermann heeft steeds beloften gedaan, dat de zaak in orde zou komen. Een andere getuige, pres.-commissaris van de vroegere Discontobank en de Veendammer, mr. Kortenoever, wordt nog geruimen tyd verhoord. Dit verhoor le vert evenwel weinig nieuwe gezichtspun ten op, en de zitting wordt tot Maandag ochtend geschorst. I ZONDAG 9 JUNI DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat), 's Morgens 10.30 uur, Ds, F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: »De dageraad des nieuwe levens*. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. G. W. Akker huis, van Maassluis. Voorbereiding H. Avondmaal, 's Avonds 6.30 uur, Ds. J. H. Donner, van Broek op Langedyk. Hulpkerkdienst. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. J. H. Donner. Voorbereiding H. Avondmaal, 's Avonds 5.30 uur, Ds. G. W. Akkerhuis. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.30 uur Leesdienst. Ohr. Geref. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. J. Koster van Heerenveen. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R. O. W. J. Hoek. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 8 uur, Vrije-Evangelisatie-samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. Leger des Hells. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst en 1n 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst, geleid door Envoy van Doorn. HUISDUINEN. Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 8.00 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »Licht uit den Hemel*. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 8 uur, sprekers: Ph. Looy en J. Kits, van Rotterdam. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Ds. J. H. Donner, van Broek op Langedyk. WIERINGEN. Hlppolytushoef. Ger. Kerk (Beltstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 3 uur Cand. J. Winter, van Amsterdam. Vóór- en namiddag busdiensten vanaf Den Oever. Doopsgezinde Gemeente. 's Morgens 10.30 uur, Ds. P. J. Smidts, van Den Helder. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Den Oever. Ned. Herv. Kerk (Kapel). 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Oosterland. Ned. Herv. Gem. 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te VUasln- gen vestigt in het Algemeen Politieblad de aandacht op zekeren Jok de B., geb. te Bodegraven, 2 April 1878, die voor geeft handelaar in pillen te zyn en te wonen in Vlissingen. Hy maakt over het geheele land er zijn werk vna hoeveel heden pillen (ook genaamd Urbanuspil: len) te plaatsen by kleine winkelierfl, vooral ten plattelande, onder voorwaar de, dat, wanneer dé pillen niet voldoen of onverkoopbaar 'biyken, terugzending aan zyn adres te Vlissmgen kan plaats vin den en teruggave van het besteede be drag zal volgen. Daar Intusschen de B. sedert jaren niet meer te VLissingen woont en zyn tegenwoordig adres niet bekend1 is hij' werd destijds aldaar ambtshalve in de bevolkingsregisters af geschreven en zwerft vermoedeiy'k van de eene plaats naar de andere blij ven reclames of verzoeken om restitutie van geld, steeds onbeantwoord, zoodat tenslotte de afnemers blyven zitten met een hoeveelheid onverkoopbare pillen. De B. is reeds in 1928 en ook dit jaar ter zake dezer practijken gesignaleerd in het Algemeen Politieblad. Herhaaldeiyk wordt de tusschenkomst van den commis saris van politie te Vlissingen verzocht door menschen, die zeer tot hun schade op deze wyze met B. in relatie zyn ge treden. Bovengenoemde oommisaris ontraadt dan ook met de B. zaken te doen. Buitenland. Na de ontploffing van een der phosgeen- houders op het terrein van de chemische fabriek van dr Btolxenberg te Hamburg^

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13