Gemeenteraad van Wieringen zijn naar men zich zal herinneren, nog twee andere houders en 8000 stalen fles- schen met het gevaarlijke goedje in een lichter naar zee gebracht, en door ze te laten zinken onschadelijk gemaakt Het bestuit daartoe was genomen door den Hamburgschen Senaat, tegen wien dr. Stolzenberg later een proces heeft aan gespannen. Hij eischte daarin vergoeding voor de vernietigde voorraden. Het hof te Hamburg heeft hem thans dezen eisch ontzegd en hem in de proces kosten veroordeeld. VERKEERSONGELUK TE NEW-YOBK. In Amsterdam-Avenue te New-York hebben kinderen een ernstig verkeers ongeluk veroorzaakt, dat veel opwinding verwekte. De kinderen speelden op een bestelauto, terwijl de chauffeur afwezig was. Ze brachten den wagen in beweging en deze reed met steeds grootere snel heid de hellende straten af, botste tegen een tramwagen aan, waardoor deze weer tegen een andere tram botste. Er werden 40 menschen gewond, waarvan eenigen ernstig. AUTO-ONGELUK, Drie menschen gedood. Vrijdagmiddag is op het Worringer- plein bij het Centraalstation te Dussel- dorf een vrachtauto op het trottoir ge reden. Drie menschen die onder het ge vaarte raakten varen op slag dood, ver scheidene anderen zijn gekwetst. NEW YORK (STAD). Het verkeer in de groote stad aan den Hudson is zooals dat in wereldsteden overal het geval pleegt te zijn der mate het slachtoffer van eigen, te snel len groei, dat er drastische maatregelen dienen te worden genomen om weer wat orde op de zaken te stellen. Onder d6 plannen, die tot dat doel door burgemees ter Walker, zijn Ingediend bij de com missie voor de stedelijke financiën, is er een tot het boren van tunnelwegen van verdiepingen voor voertuigen, die ruimte zouden bieden voor een verkeer van 19.000.000 voertuigen per dag. De koster worden door Walker geraamd op 240 millioen gulden. Het moet een tunnel-net worden in alle richtingen. EEN ZEVENTIGJARIGE TER DOOD VEROORDEELD. Donderdagavond is te Norfolk Wallace Benton, een man van 70 jaar, door de Assizen ter dood veroordeeld. Het von nis moest, omdat hij stokdoof is, door een hoorbuis aan hem medegedeeld worden. Zijn eenlge opmerking, toen hij zijn ter- doodveroordeellng vernam, was: „Dan zal ik een beetje voor mijn tijd in den hemel komen." Benton, een boertje uit een dorpje bij Klng*s Lynn, was schuldig bevonden aan den moord op zekeren Wllliamson. Hij had zijn slachtoffer in een stal dood geschoten. Benton was in financieels moeilijkheden geraakt en van zijn boer derij gezet en Williamson, een gehuwd man met drie kinderen, had daarna de boerderij overgenomen. Aan de politie had Benton verzekerd, dat zijn wapen bij ongeluk afgegaan was. ONGELUK MET EEN SPAANSCHE MILITAIRE AUTO. Te Villa Sanjurjo, in Spaansch Marok ko, is een groot benzlne-depot ontploft, tengevolge waarvan brand ontstond. Een militaire vrachtauto, bezet met militairen, die in groote vaart naar de plaats van den brand reed, teneinde assistentie te verleenen, stortte van een helling naar beneden. Twee officieren en 21 soldaten werden zwaar gewond. BROEDERMOORD. Te Stuttgart is de schildersgezel Lud- wig Schömig wegens broedermoord ge vangen genomen. De misdaad is een half jaar geleden gepleegd te Ulm, waar de twee broers toen woonden. Het lijk van den verslagens is in den tuin van de vorige woning gevonden. De verdachte had na den moord de vrouw van zijn broer wijsgemaakt dat haar man er met een rijk meisje naar Amerika vandoor was en hem had ver zocht met zijn vrouw te Stuttgart te gaan wonen. De vrouw had dat goedgevonden en er ook in berust dat de moordenaar den naam van zijn broer aannam. De man heeft op dien naam te Stuttgart werkloosheidsonderstand getrokken en ook een hechtenisstraf, die zijn broer nog te goed had, uitgezeten. MOORD OP HAAR VERLOOFDE. In Maart Jl. werd in het Grünewald bij Berlijn het lijk van een chauffeur gevon den. Daar de man een wonde aan het hoofd droeg en naast het lijk bovendien een revolver lag, vermoedde men, dat hij zelfmoord had gepleegd. De politie, die een nauwkeurig onderzoek had inge steld, heeft nu deverloofde van den chauffeur ln hechtenis genomen. Het meisje bekende na een lang verhoor, haar verloofde te hebben doodgeschoten. Ze hadden besloten samen te Bterven, na dat ze echter haar verloofde een kogel door het hoofd had' gejaagd, miste zij den moed een einde te maken aan haar eigen leven. VADER EN TWEE KINDEREN BIJ BRAND OMGEKOMEN. Woensdagnacht brak ln het huls van den drogist Gnelst te Wanne-Eickel brand uit, die zich snel uitbreidde en waarbij de hevige rookontwikkeling het binnendringen van de woning sanvin- j weer hierin ten slotte slaagde, vond zij de lijken van den drogist en diens beide kinderen van 13 en 16 jaar. Aangenomen wordt, dat die ongielukkigen door den rook zjjn bedwelmd en daarna door de vlam men zijn verkoold. DE WOERO MA ROE NIET IN BRAND. Het sowjet-telegraafagentschap heeft uit Wladiwoskow bericht ontvangen, dat de Woero Maroe, die brandend gezonken zou zijn, haar reis onbeschadigd voort zet. De berichten over het vergaan zijn uit de lucht gegrepen. ONTPLOFFING VAN EEN GRANAAT Drie kinderen gedood. In een dorp bij Brescia (Italië) speelden vier kinderen met een granaat. Deze ont plofte; drie kinderen werden op slag ge dood, terwijl de vierde levensgevaarlijk werd gewond. Het is de bedoeling, 's morgens 10 uur i voldoen. De vijf afdeelingen zijn goed af te rijden en dan niet te laat thuis te j bezet, zoodat in de naaste toekomst aan komen. Den eersten Anna Paulowna. EXCURSIE HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW NAAR TEXEL. Het is al twee winters achtereen, dat de heer Zuidervliet, directeur van de Handelsschool te Den Helder, voor de leden der afd. Anna Paulowna van de Holl. Mij. van Landbouw en verdere be langstellenden een cursus heeft gegeven in economie. Deze cursus had zoozeer de belangstelling, dat het aantal deelnemers en deelneemsters steeds grooter werd. Óm het aangename aan het nuttige te ver binden werd hij besloten met een excur sie, het vorig jaar naar Den Helder en Huisduinen, dit jaar naar het eiland Texel, telkens onder leiding van den heer Zuidervliet Woensdagmorgen dhn gingen de cur sisten met hun dames, tezamen ruim 40 personen, in een tiental auto's naar Den Helder, waar de leider zich bij aansloot, beneveps de heer Van Willigen, die steeds een groote belangstelling voor den cursus heeft betoond. En toen ging het, met een der fraaie, geriefelijke salon booten der N. V. Texel's Eigen Stoom vaart-Onderneming, op Texel af. Het weer was uitstekend, een heerlijke, zon nige dag, niet te warm, niet te koel en het tochtje over het Marsdiep was dan ook in één woord 'verrukkelijk. Bij aankomst te Oudeschild stonden aan de haven een tweetal uitstekende autobussen van de firma Boekei gereed, die het gezelschap dien dag uitstekende diensten zouden bewijzen. Herhaaldelijk echter werden dé auto's verlaten, om de mooiste of meest belangwekkende plaat sen van het eiland ln oogenschouw te nemen en de leider bleek uitstekend te weten waar men de fraaiste vergezichten had. Aan Den Burg werd koffie gedron ken en vandaar ging het naar De Koog waar in het fraaie, geheel modern inge richte Badhotel, de lunch werd gebruikt. Texel is- nu eenmaal vermaard als vogeleiland en onder geleide van een jachtopziener werd dan ook een tocht naar een der vogelbroedplaatsen ge maakt, zoodat op deze excursie, dank zij de hulp der moderne vervoermiddelen, een wel vluchtig maar toch vrij volledig beeld van het Texelsche landschap met zijn afwisseling van zee en strand, moeras en duin, weiland en dennebosch werd verkregen. Op den terugtocht werd het vriendelijke Den Burg nog eens aange daan om er de thee te gebruiken en toen ging het weer op de haven af, waarna men tegen 6 uur weer te Den Helder ar riveerde. Alvorens echter uiteen te gaan bezweek het gezelschap voor den vrien delijken drang van den heer Van Wil ligen, om in Hotel Den Burg nog een oogenblik zijn gast te willen zijn. De voorzitter der afdeeling sprak hier en hij hield zich overtuigd uit naam van allen, zijn voldoening uit over de welgeslaagde excursie, die door zulk schitterend zomerweer was begunstigd. Hulde bracht spr. aan twee gewichtige bestuursleden, n.1. den penningmeester en den volijverigen secretaris, die zeer veel voorbereidingswerk had! moeten verrichten. Bovenal echter bracht spr. hulde aan den heer Zuidervliet, ln wien de afdeeling zoo gelukkig was geweest, een zoo voortreffelijk en bezielend leeraar te mogen vinden. De heer Zuidervliet antwoordde, dat hij op de cursusavonden steeds met genoegen naar Anna Paulowna was gekomen, om dat de groote belangstelling, die hij daar bij zijn voordrachten mocht ondervinden, hem zijn taak zoo hoogst aangenaam maakten. Natuurlijk werd! de heer Van Willigen bedankt voor zijn gastvrijheid, die daarop antwoordde, dat hij slechts een klein be wijs had willen geven van zijn groote sympathie voor een vereeniging, die zoo veel doet voor de ontwikkeling harer leden, als de afd. der Holl. Mij. v. Land bouw te Anna Paulowna. Tenslotte voerde nog do secretaris even het woord, die, waar hij hier zoo eens gezind landbouw, wetenschap, handel en pers bijeen zag, den wensch uitsprak, dat deze blijvend mochten samenwerken tot aller heil. Toen gaf de onverbiddelijke vdorzitter het sein tot vertrek, de auto's werden weer bestegen en daarop ging het gezel schap uiteen. RIJTOER VOOR DE OUDJES. De rijtoer voor de Ouden van Dagen zal ditmaal niet gelden Schoorl en Ber gen, zooals het vorige jaar, maar de tocht zal gaan door Waard en Groetpolder naar Hoorn. Hier zal eenigen tijd ver toefd worden en verder zal dan de route worden genomen door Beemster en Schermer naar Alkmaar, waar opnieuw keer moesten allen, die voor deelname in aanmerking kwamen, persoonlijk bezocht worden, wat natuur lijk, gezien de groote afstanden hier tér plaatse, gevoegd bij het groot aantal deelnemers, verbazend omslachtig en tijd- roovend was. Ditmaal meent men de zaak heel wat vlotter te dtoen verloopen, door alle oudjes een dubbele briefkaart te zen den. Zij hebben dan op de antwoord-helft slechts op te geven, of zij al dan niet aan dien rijtoer wenschen deel te nemen. De tocht was reeds vastgesteld op 1 Juli a.s., maar daarbij was niet aan de verkiezingen gedacht. Thans zal de datum spoedig nader worden vastgesteld. AUTO IN DE MOLENVAART. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur reed de heer Seignette van Beverwijk met zijn auto in de Molenvaart. Hij zelf was er spoedig uit, terwijl de auto gelicht werd door den heer K. Jonker. WONINGBOUW. Aan den aannemer A. A. Schouten is opgedragen het bouwen van een woon huis aan de Zandvaart, voor rekening van den heer J. Smedinga. Schagen. lujyjjjk onmogelijk maakt Toen de brand- eenigen tijd aal worden doorgebracht Voor de betrekking van onderwijzer met hoofdacte was voor de O. L. S. te Schagen slechts één sollicitant. Voor hoofd der school te Burgerbrug, gemeente Zljpe, zijn zes sollicitaties in gekomen. VLASVEBBOUW. Wij maakten een tochtje door den Waardpolder en zagen daar verscheidene akkers vlas. In een praatje met een landbouwer vertelde deze ons, dat in vroeger jaren veel vlas in den Waard en Groetpolder werd verbouwd. Door een ziekte in het gewas, „de Brand was de verbouw van vlas langzamerhand geheel opgehouden. Sedert een paar jaar was een enkele boer er weer mee be gonnen. De resultaten waren zeer goed geweest. De ziekte bleek geheel geweken te zijn. Dit jaar hadden meerdere boerer, uitzaaiingen gedaan. Het gewas was zeer goed, wat een toename voor de toekomst voorspelde. UIT DEN RAAD. De Raad van Schagen benoemde in zijne vergadering van Woensdagavond tot vertegenwoordiger in den keurings kring Barsingerhorn J. Schoorl, wethou der. Tot lid. van de commissie der Eieren- veiling werd benoemd de heer K. Bak ker. Omtrent de kwijtschelding der finan- cieele straf van den gasdlrecteur werd nog geen besluit genomen. Het vermenigvuldigingscijfer voor de Gemeentelijke Inkomstenbelasting werd van 2 op 1.76 gebracht MARKTO VERZICHT van Donderdag 6 Juni 1929. De gebruikgveehandtel lijdt onder de voortdurende droogte; het land dat groen werd en aardig groeide begint hier en daar dorre plekken te vertoonen, een paar beste regenbuien zouden zeer ge- wenscht zijd. Na het hooitekort krijgen wij nu nog een grastekort te boeken en dat men er hier en daar al te 'kort van heeft bewijzen db prijzen die gedruki waren; die handel ging niet vlot Tot voor 860.werd verkocht. In de pinken was betrekkelijk weinig aanvoer, wat de prij zen begunstigde tot voor f 160,werd verkocht. Van den slachtveehandel ver namen wij, dat de prijzen, dank zij1 het koelere weer, iets omhoog gelbopen zijn. De stieren zijn prijzig, tot voor 275.— werd1 besteed. De nuchtere kalveren blij ven goed aan den prijs den laatsten tijd, veel gaat er naar de grootere slachthui zen, tot voor 28.werd verkocht. Voor het wolvee schommelt de prijs wat, den eenen keer is hij wat lager, der anderen keer waf hooger, groote verschillen komen bijna niet voor. De overhoudeis gingen tot 48.de lammeren tot 25. De vette varkens waren weer eens 48° ct. per pond!, het is met de vettte varkens een raadsel, raad je munt dan is het kruis; uit bijna geen enkel voorteeken is te zeggen hoe de markt zal zijn, de eene week zijn de prijzen laag, beter gezegd lager, resulaat volgende week weinig aanvoer, hooger prijzen, en zoo varieert dat, maar nog eens, vooruit schijnt het moeilijk te bepalen. De magere varkens en biggen blijven prijzig, de magere gingen tot voor 33. voor de biggenhandelaren geen slechte tijd. TENTOONSTELLING LANDBOUW-HUISHOUDSCHOOL. De landbouw-huishoudschool te Scha gen hield Donderdag hare 6e tentoon stelling van voorwerpen en artikelen, die in den cursus vervaardigd zijn in het 6e leerjaar, verder waren er tal van bewijzen dat dit jaar ook met vrucht werkzaam is geweest. Inleggen van groenten en erwten, conserveeren van vruchten, be reiden van vlieren en verdere daarvoor aangewezen artikelen, opgemaakte tafels voor verschillende gelegenheden, verder maaltijden voor het seizoen, op dat ge bied was er voor elk wat wils. Wij kon den verschillende eten-proefjes nemen. Alles eenvoudig, doch smakelijk toebereid. Op het gebied der fraaie en nuttige hand werken was er een groote collectie. De belangstelling van het publiek, vooral van moeders en andere vrouwen bleek b]j elke afdeeling. De school heeft zich ln weinige jaren zoodanig ontwikkeld, dat zij aan lang bestaande eiachen kan uitbreiding gedacht moet worden. Burgerlijke Stand van Schagen. v. O. Gooitjee BEDOREN: Jannie, d en J. van der Heuvel. GETIRÜUWD: J. Heddes en E. Verlaat. OVERLEDEN: Petrus Verlaat, 12 jaar z, v. J. Verlaat en M. Reus. Politie Schagen. Gevonden: een rijwielplaatje. Verloren: een etui gehouden op Vrijdagmiddag 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter: Burgemeester Kolff. Secretarisde Heer F. van Duin. Na opening worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris gelezen. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Een opmerking van den heer Oden zal bij de rondvraag worden behandeld. Mededeelingen en Ingekomen stukken. Ingekomen zijn van de heeren A. H. J. van 't Hof, B. Kat, N. Engel, N. J. Poel, D. Koorn Jz., D, Èlaauboer, D. Minnes, O. Koorn Vz., L. Spaander, K. Maaskant, Jb. Kuiper en O. Maars bericht van aanneming hun ner benoeming tot lid of plaatsvervan gend lid van een stembureau; van Mw. T. Kat—Scheltus, N. J. Poel, A. H. J. van 't Hof, L. Spaander en N. Kaan be richt van aanneming hunner benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuimvan M. Gorter bericht van niet-aanneming zijner benoeming tot lid dezer commissievan d heeren O. J. Bosker en J. Klein Cz. bericht van aanneming hunner benoeming tot lid werkgever der commissie van Advies voor de werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling en van de heeren A. Vroone en T. Bakker Vz. bericht alsvo- ren als lid-werknemer dier commissie van Ged. Staten bericht van goedkeuring der 2e suppletoire begrooting, dienst 1928 en bericht van goedkeuring der verordening tot wijziging der verordening op de keuring van warenverder be richt, dat het besluit tot het aangaan eener geldleening bij de gemeentelijke zeegras exploitatie niet aan hun goedkeuring is onderworpenbericht van ontvangst, ingevolge artikel 167 der Gemeentewet van de verordening tot wijziging der Motor- en Rijwielverordeninghet proces verbaal van kasopneming bij den Gem.- ontvanger; de maandstaten der zeegras- exploitatie over de maanden Maart en April 1929 (in Maart zijn verkocht 51 en in April 98 pakken)het verslag van den Keuringsdienst van vee en vleesch te Den Helder over 1928 (een overzicht van hetgeen Wieringen betreft is reeds vroe ger in ons blad opgenomen); het verslag van de Bank voor Nederlandsche Ge meenten over 1928van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bericht, dat voor de uitbreiding der school te Oosterland geen subsidie wordt gegeven. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Schoolbouw te Oosterland. B. en W. stellen den Raad in kennis met het antwoord van den inspecteur van het lager onderwijs op de door hen gestelde vraag of het bestuur eener bij zondere school verplicht is tot aanvaar ding van een eventueel aanbod der ge meente tot het ln gebruik nemen van een gedeelte van een nieuw schoolge bouw voor het geval tot de stichting daarvan te Den Oever ten behoeve van het openbaar onderwijs mocht worden besloten. Uit dit schrijven blijkt, dat deze vraag ontkennend wordt beantwoord en het schoolbestuur bevoegd blijft de stich ting van een afzonderlijk gebouw op de van zijnentwege aan te wijzen plaats te verlangen. Onder deze omstandigheden zal dus tot uitvoering moeten komen het in de vergadering van 6 dezer genomen besluit om in dat geval over te gaan tot aanbouw van een 6e lokaal aan de school te Oosterland, waartoe de noodige voor bereidende stappen door heu inmiddels zijn gedaan. Voorzitter voegt hieraan toe, dat dat advies dateert van 22 April, waarna het hierna genoemde schrijven van volks onderwijs is ontvangen. Daarom is met de plannen tot uitbreiding voorloopig gewacht. Verder zijn nog Ingekomen: van het bestuur der vereeniging voor Christelijk schoolonderwijs een aanvrage om de gelden beschikbaar te stellen voor de stichting van een bijzondere school te Den Oever; van de Afd. Alkmaar der Ned. Vereen, van Staatsburgeressen een verzoek om als bestuurders van het cen trale ziekenhuis te Alkmaar ook vrouwen aan te wijzenvan de afd. Wieringen van de vereen. Volksonderwijs het verzoek, ter voorziening in de behoefte aan school ruimte in het Oostelijk deel der gemeente te voorzien, niet, zooais aanvankelijk de bedoeling was, door nog een lokaal te jouwen aan de school te Oosterland, doch door te Den Oever een nieuwe openbare school te stichten; van de commissie van toezicht op het lager onderwijs alhier een dergelijk verzoek. De Voorzitter stelt voor, al deze stukken om prae-advies in handen van B. en W. te stellen. De heer Kaan vraagt of over het verzoek van Volksonderwijs om te Den Oever een openbare school te bouwen niet nu reeds ln principe een beslissing kan worden genomen. De Voorzitter antwoordt, dat aan Volksonderwijs nadere inlichtingen lijn gevraagd, o.a. hoe groot zij zich de nieuwe school denkt. De heer Oden meent, dat deze ge gevens wel ter secretarie te bekomen zijn. Als bet maar weer niet op de lange baan komt. De uitbreiding in Oosterland heeft ook zoo lang geduurd. De Voorzitter stelt wel prijs op het advies van de genoemde vereeni- gingen. De stukken worden om prae-advies in handen van B. en W. gesteld. Verhuur orfderwQzerewoning te Hlppolytushoef. De rijksveldwachter-brigadier O. Wit vliet heeft verzocht van de gemeente te mogen huren voor f200.per jaar de onderwijzerswoning, gelegen Beltstraat No. 2 te Hippolytushoef. In de vele dien sten, welke deze uitstekende ambtenaar dagelijks ook aan de gemeente bewijst, vinden B. en W. aanleiding voor te stellen aan dit verzoek te voldoen. Aangezien op deze wijze de woning echter beneden hare werkelijke huur waarde wordt verhuurd, |8tellen zij tevens voor tegelijkertijd de gratifloatie ad f 60. per jaar in te trekken. De heer Bakker vraagt of het niet de bedoeling was deze woning te ver- koopen. Voorzitter meentvan niet. Er Is juist opgemerkt, dat de gemeente toch al niet rijk in haar eigendommen zit, waarom het wel wenschelljk werd geacht de woning te houden. Er kan altijd nog een andere beslissing worden genomen. De heer J b. Lont meent, dat de huur, in verband met de tegenwoordige huur prijs wel f50.te laag is. Voorzitter antwoordt, dat het meer als een tegemoetkoming wordt beschouwd voor het vele, dat Witvliet voor de ge meente doet. Hij is een uitstekend veld wachter. Het voorstel wordt hierna aangenomen. om Verzoek van onderstand. W. Woortman Naar aanleiding van het verzoek van W. Woortman alhier, om hem te vergoe den de begrafeniskosten zijner schoon moeder, ten bedrage van f45.60, wegens onvermogen, vestigen B. en W. de aan dacht op art. 80 der Armenwet, waarin o.a. is bepaald, dat Burgemeester en Wet houders zonder beroep beslissen op ver zoeken om ondersteuning. Waar dus de beslissing uitsluitend door hun College kan geschieden, moeten zij voorstellen het verzoek ter afdoening in hunne handen te stellen. De heer Lub zegt, dat de Raad zich natuurlijk zal hebben te onderwerpen aan het bewuste artikel der Armenwet. Daar om rest hem alleen nog te hopen, dat B. en W. er rekening mede zullen houden, dat Woortman tot de uiterste grens aan zijn onderhoudsverplichtingen heeft vol daan. Hij is geruimen tijd werkloos ge weest en heeft een groot gezin. Voorzitter zegt toe dit in de ver gadering van B. en W. ter sprake te zullen brengen. Rekening van Armvoogden. B. en W. stellen voor de rekening van Armvoogden over 1928 goed te keuren en Armvoogden ter zake te dechargeeren, onder dankbetuiging voor het gevoerd beheer. De rekening sluit in ontvangst op f 30.767.276 in uitgaaf op27.929.80° dus met een batig saldo van f 2.837.97 Wordt aangenomen. Voorschriften omtrent de op richting van woonketen. Nu het getal woonketen in deze ge meente hand over hand blijft toenemen, vermeerderen ook de bezwaren, die de aanwezigheid van deze inrichtingen zon der twijfel meebrengt. Mede in verband met ontvangen klachten van omwonenden, meenen B. en W., dat het daarom ge- wenscht is de plaatsen, waar keten kun nen worden gebouwd, eenigszins te be perken. Zij achten het daarom noodig de oprich ting, behoudens te verleenen ontheffing, te verbieden in de bebouwde kommen van Hippolytushoef, Den Oever, Ooster land, Westerland en De Haukes, alsmede binnen een kring van 800 Meter dier kommen. Wordt besloten de kom van Hippolytus hoef naar den Oostkant uit te breiden tot de molen op Zandburen. Aanvulling Instructie voor den gemeente-ontvanger. Mede naar aanleiding van eene deswege in eene vorige Raadsvergadering ge maakte opmerking, achten B. en W. het wenschelijk het getal zitdagen van den gemeente-ontvanger uit te breiden. Zij stellen daarom voor aan den Maandag, Woensdag en Zaterdag den Donderdag toe te voegen. De voordracht van B. en W. wordt na eenige discussie ingetrokken. Herziening Jaarwedde van den correspondent der arbeids bemiddeling. De heer J. Kaayk, oorrespondent der arbeidsbemiddeling, heeft, met verwijzing naar eene deswege gedane toezegging, verzocht, zijne jaarwedde als zoodanig van af 1 Januari 1929 te verhoogen van f800 tot f1200 ln verband met den om vang zijner werkzaamheden. In de kosten van het correspondentschap verleent het Rijk eene bijdrage van 76%. B. en W. meenen te moeten voorstellen de jaarwedde van den correspondent, ingaande met 1 Januari 1929, voorloopig nader te bepalen op f1200 en hem voor het gebruik van een rijwiel te vergoeden een bedrag van f 50 per jaar. Belang hebbende heeft voorts verzooht hem een vaste aanstelling te verleenen. Aan dit

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 14