Confectie of naar maat HERMAN NYPELS Radiografisch Weerbericht Onze kleeding blijft in het gebruik 't beste WIJ garandeeren U soliditeit en gpede pasvorm KLEEDINGM AG AZIJN PLUIMVEETEELT. Sport. VOETBAL. N. V. B. Legerberichten. Marineberichten. HR. MS. „HEEMSKERCK". Blijkens bij het departement van defen sie ontvangen telegram is Hr. Ms. Heemskerck Woensdag van Bordeaux vertrokken ter voorbereiding van de oefeningen. Het schip wordt 13 dezer te Willemsoord terugverwacht. Visscherijberichten. Haven van Nieuwediep POSTDUIVENSPORT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned'erlandach Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 762.2 te Zürich. Laagste barometerst. 746.2 te Stockholm Verwachting: Zwakke veranderlijke wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen neerslag, iets warmer. Marktberichten. DE KENTEEKENEN VAN NIEUWE HARING. Nieuwe Hollandsche maatjesharing van goede qualiteit moet blank, vet en malsch vleesch hebben, dat gemakkelijk van de graat loslaat, en een dun vel. Aan de oogen kan men zien, of het nieuwe, of oude is; haalt men een oog uit den kop, dan moet men bij nieuwe haring een helder bolletje, ter grootte van een kleine erwt, aantreffen; bij oude is dit bolletje donkerder van kleur en troebel R UBLINSCHOENEN. GYMNASTIEK. Sedert dit schoeisel met linnen boven- en rubber onderwerk het vorig jaar reeds met zooveel succes zijn intrede in de schoenwereld heeft gedaan, zijn de fabri kanten er in geslaagd nog belangrijke verbeteringen in de uitvoering aan- te brengen. In de eerste plaats is het model veel sierlijker geworden door een verandering der effectlljnen-, hetgeen tegelijkertijd den pasvorm zeer ten goed is gekomen. Verder heeft de schoen thans een stijven neus, waardoor de duurzaamheid aanmer kelijk wordt verhoogd, terwijl het rubber- onderwerk natuurlijk weer van de be kende onverslijtbare kwaliteit is. De Ru- blinschoen is nu in 6 verschillende -kleu ren verkrijgbaar, n.1. in wit, zwart, bruin, beige en- grijs; gezien d-e buitengewoon lage prijzen, zal het aanschaffen van min stens één paar bij niemand op financieele bezwaren stuiten. Voor verdere t>ljzonder heden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer, terwijl deze schoenen in vrijwel iederen schoenwinkel verkrijg baar zullen zijn. DE MIDDELMARKT. Middelmarkt beteekent miet een bepaalde mankt, ook niet het middengedeelte van een markt of marktplaats, middelmarkt drukt een prijs uit. Overal waar voor een bepaald arti kel een varieerenden prijs wordt betaald heelt men een gemiddelde. Bij levend vee, dat wordt verhandeld, loo pen soort en kwaliteit zoo uiteen, dat men vopr de daarvoor betaalde prijzen niet van een middelmarkt spreekt. Van slachtvarkens en zuivelproducten welke per g£\vicht ver kocht worden, zijn de prijzen gewoonlijk zoo vast dat er van geen middelmarkt sprake is. Maar waar het woord middelmarkt opgeld doet, is op de eierenveilingen. Bij eieren loo- pen de prijzen op markt en veiliflg kwartjes, soms guldens per 100 uiteen en de handel spreekt daar altijd vam de middelmarkt. Toch is het wezen van het begrip middel markt uit den booze, want de eieren zijn niet even groot, dat verschilt dikwijls 1/3 in het gewicht. Wanneer op een veiling de prijzen der eieren loopen van 5-1 tot 6.zegt men dat de middelmarkt 5-So is. Doch dit is ten eenenmale onjuist, omdat de lage prijs wordt betaald voor de kleine eieren en de hooge prijs voor de grooten. Die dus kleine eieren koopt tegen de middelmarkt betaalt te duur en die groote eieren verkoopt tegen de middelmarkt ontvangt te weinig. Het omge keerde komt natuurlijk nooit voor, omdat het de handelaar, de opkooper is, die zich van de middelmarkt bedient en er altijd mee schermt. Maar dit is nog het ergste niet. De eieren- opkooper heeft de middelmarkt van de dichtst- bij gelegen veiling nOodig o'm dien prijs te be talen aan de boeren, van wien hij de eieren koopt. Hij heeft dus noodig een lage middel markt. Hoe lager dus eenerzijds de prijs is, hoe lager zal het gemiddelde der prijzen zijn. Daarom wordt de middelmarkt beïnvloed en wel op de volgende wijze. De opkooper, die de eieren bij den boer heeft opgekocht, sor teert deze in drieën. Alle eieren, welke 58 gram en zwaarder wegen, gaan weg voor ex port. Deze brengen den hoogsten prijs op. Uit het restant worden de 'kleinen gezocht, welke dan aan de stadswinkeliers worden ver kocht, terwijl de allerkleinsten weer naar de veiling gaan om op deze wijze een lage middel markt te doen ontstaan. Laten we even op» merken, dat deze praktijken op de Heldersche eierenveiling niet bestaan, daarom is de Hel dersche eierenveiling *een doorn in het oog van de opkoopers, die natuurlijk niets liever zien dan dat de Heldersche eierenveiling hoe eer hoe liever zou verdwijnen. Onze stad heeft een gemiddeld gebruik van 30.000 eieren per week en deze willen de opkoopers wat graag leveren. Die het bovenstaande goed heeft gelezen, zal begrijpen, dat dit tot groote schade Is van de boeren, maar ook van het Heldersche publiek. De Heldersche winkeliers en melkboeren, welke de eieren aan de Heldersche veiling koopen, verkoopen deze zoo versch aan hun klanten; de grooten en iets minder grooten, zooals ze van den boer komen en als bewijs dat dit door het publiek wordt gemerkt en ge waardeerd, kan dienen dat van hen, die aan de Heldersche veiling koopen, het debiet in eieren is vooruit gegaan. Wie ook last hebben van, de middelmarkt, voor onze stad geld de middelmarkt van Scha- gen, dat zijn de Heldersche grossiers in zuivel producten, die eieren verkoopen. Deze moeten aan de veiling ook voor groote versche eieren een goeden prijs betalen en kunnen dan na tuurlijk niet tegen de Schager middelmarkt verkoopen. Maar het beste is dat .ieder die eieren verkoopt, deze komt koopen aan de vei ling zelf. Men kan dan keuze maken naar dat wat men verlangt en men betaalt den prijs, niets meer en niets minder en men heeft de waarborg versch goed te hebben. De Off. M.S.D. se kl. J. Wesselink, thans dienende aan boord van Hr. Ms. Hertog Hen drik, wordt den ioen Juni ter beschikking ge steld en vertrekt den zen Juli per s.s. Chr. Huijgens naar O.-I. De off.-vlieger 2e kl. D. Barends thans dienende bij het Vliegkamp de Mok, wordt den ioen Juni ter beschikking gesteld en ver trekt den 2en Juli a.s. per s.s. Chr. Huijgens naar O.-I. De schrijver-majoor A. A. van Dorst is per 9.8. Tjerimai, hetwelk den 8en Juni te R'dam is aangekomen uit O.-I. in Nederland terug gekeerd. Bevordering. 31 Mei: marinier 3e kl. E. Propsma tot ma rinier 2e kl. Aan den serg.-vliegtuigmaker G. M. Kerk hof is met ingang van den 4en Juni het Marine-vliegbrevet uitgereikt. OOST-INDIE. Overgeplaatst: van Hr. Ms. Piet Hein naar het dept. der marine, de off. van adm. der 2e kl. B. Krijger; van het station voor onderzee- booten naar Hr. Ms. Piet Hein, de off. van adm. der 2e kl. M. v. d. Vliet. 8 Juni 1929. Vertrokken bijlegger „Sant-Tonio" naar Rot terdam. Bij beslissing van den I.d.A. d.d. 3 Juni 1929 is aan den serg.-machinedrijver van het R.K.A. A. A. de Roode de 'bronzen medaille voor trou wen dienst toegekend. Aan den reserve-ie luit. L. M. van Rossen van het R.K.A. is met ingang van 1 Mei 1929 een eervol ontslag uit den mil. dienst ver leend. De dienstpl. korp.-tit. M. A. de Ruijter van het R.K.A. is met ingang van 8 dezer aange steld tot korporaal. Een detachement van het korps luchtdoel- artillerie hetiwelk schietoefeningen heeft ge houden met afweergeschut in het tijdvak van 2 t/m 8 Juni is heden naar hun garnizoen Utrecht vertrokken. WERKLIEDEN IN CANTINES. Toepassing sociale verzekeringswetten. De Centrale Raad van Beroep heeft beslist, dat, ten aanzien van de door burgerwerklieden in niet-verpachte camtines te verrichten werk zaamheden, de Staat der Nederlanden (het Departement van Defensie) moet worden ge acht, een verzekeringsplichtig bedrijf in den zin der Ongevallenwet 1921 uit te oefenen. Hieruit moet worden geconcludeerd, dat op bedoelde burgcrwerklieden ook van toepas sing zijn de bepalingen vam de Invaliditeitswet. De er bij betrokken autoriteiten1 zullen- ten aanzien van meerbedoelde werkkrachten dus in de maand Januari van elk kalenderjaar ver- zameHoon-lijsten overeenkomstig de Ongeval lenwet moeten inzenden en eventueel premie overeenkomstig de Invaliditeitswet moeten be talen. Die premiën komen ten laste van het can- tinebedrijf. In de tijdvaken 29 Juli t/m' 3 Aug. en 19 t/m 24 Aug. zullen bij het R.K.A. gecompromeer- den cursussen -worden gehouden voor reserve- officieren. De off. van adm. ie kl. F. T. van Rijn wordt den 30en Juli a.s .per s.s. Prinses Juliana naar 0--I. uitgezonden. Off. van den M.S.D. ie ld. N. M. de Vos wordtontheven van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië en keert binnenkort naar Nederland terug. Bij beschikking van den minister va-n -defen sie is luit. ter zee der ie kl. j-hr. T. M. van Suchtelen van de Haere den 2Sen Juni a.s. ge plaatst bij de Kazerne voor den Onderzee- te w; ZONNESTRAALDAG OP ZATERDAG 15 JUNI. Een groote hond, die zag op straat Een heel klein hondje staan, Het kline beestje kromp van angst Tegen een boom gauw aan. De groote blafte toen woef, waf Je weet nu toch allang „De sterken voor de zwakken zijn" Dus wees jij maar heusch niet bang. Een kleine jongen liep op straat, Met zwaar beladen wagen, Z'n oogen keken overal heen, Of zij niet iemand zagen; Die sterk zou zijn en helpen wou, Z'n kar moest de hoogte op. Ha daar kwam iemand, sterk, gezond, Met energieke kop, Die zei toen tot den kleinen vent: Zeg, wees jij maar niet bang, De sterken staan de zwakken bij, Dat weet je toch allang. Wanneer -het 15 Juni is. Wilt u er dan aan denken? Dat er zoovele zwakken zijn, Die u wat kracht kunt schenken. Wanneer er iemand op dien dag U een „Zonnestraal" speld aanbiedt, Zeg dan niet -met een barsche stem: Nee, dank je wel, ik niet, Maar haal uw beurs dan uit uw zak M-et sterk en blij gevoel En brengt uw offer, -want het ii Voor 'n goed en prachtig -doel. Deni Helder. JAN MENS. I Overzicht van de wedstrijden voor Zondag Kampioenschap van Nederland. Woensdagavond werd nog een wedstrijd gespeeld in Rotterdam, n.1. tusschen Feijen- oord en Sparta, welke voor een totaal uitver kocht huis plaats vond. De Spartanen bonnen met 1o, dank zij een schitterend-eb kopbal van Formenoy. Hierdoor is Feijenoord's kans dat nu 4 punten binnen één week verspeeld heeft, vrijwel verkeken; 't kan verkeeren! Morgen is vastgesteld: SpartaPSV en Go AheadFeijenoord, matches van evenveel be- teekenis. PSV heeft van de jongste resultaten (Zondag en Woensdag), hoewel zelf niet spe lende, nog het meeste geprofiteerd. Ze heeft nu het kleinste aantal veriiespunten, maar zal voor Sparta - -welke club in Eindhoven won dienen op te passen. Weet PSV echter te winnen, dan- kaïn het kampioenschap hen haast niet meer ontgaan, daar dan een gelijk spel al voldoende is. Go Ahead is ook nog niet kansloos en nu Feijenoord uit de run ning is, krijgt de Deventer club een mooie ge legenheid deze te vergrooten. Want we ge- looven wel, dat voor de Rotterdammers de aardigheid er af is; het is hun laatste wedstrijd. Voor één plaats in de Zuid. ie klasse. De strijd is hier nog lang niet beslecht. Voor morgen is vastgesteld: VlissingenWil- helmina en De ValkStaatsmijn Emma; de stand is momenteel: St. Emma Wilhelmlna De Valk Vlissingen 4 2 3 3 3 I I O 0 1 I O I 0 1 3 17—8 3—1 3—7 5121 Voor één plaats in de Ooat. re klaaae. NECEnschedesche Bo-ys. De positie der Boys is hopeloos, ze zal haar plaats in de ie klasse wel moeten afstaan, tenzij ze haar 2 resteerende wedstrijden mocht winnen wat we uitgesloten achten. AFDEELING I. Voor één plaats in de at klasse. DWS-Helder, WAde Ken-nemers. Helder is verplicht te winnen, want ook nu be- teekend reeds een draw onherroepelijke degra datie. Maar tempo, tempo, heerenü WA is reeds door gelijk spel behouden voor de 2e klasse, maar een nederlaag bezorgt de gasten promotieH-et zal er wel even spannen'. Voor één plaats in de res. ae klasse. Zeeburgia 2WFC 2 (Hinse). De laatste match. Met een gelijk spel promoveeren de Wormerveerders, maar er loopt nog een pro test van Zeeburgia, wat voor dit elftal zeer gunstig moet staan. Daarom zou een over winning voor WFC nog beter zijn, waardoor aan alle onzekerheid een einde was gemaakt. De stand is- 3300 3201 4004 W.F.C. II Zeeburiga II Hollandia II 31—3 136 a—37 AFDEELING II. 6 Juni. Aangebracht door korders: 2452 tongen p. st. 863 tongen 7 tarbotten 33 kisten schol I p. k. 30 kisten schol II 14 kisten schar Door haring- en geepvisschers: 176 tal haring p. tal 21 tal geep 478 kg. ansjovis 0.450.38 0.150.10 6 004.00 7-oci6.00 500—2.50 3.002.00 4,65 323 i8.oo-to.so p. kg. 0.810.78 7 Juni. Aangebracht door korders: dienst Willemsoord. Off. van den M.S.D. 2e kl. A. A. C. Kramer, werkzaam bij de IVe afdeelin-g A van het de partement van- defensie, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 16 Juli aan boord van het stoomschip Johan de Witt uit Amsterdam zijn nieuwe bestemming volgen. De luit. ter zee 2e kl. H. Witte, thans ter beschikking, wordt den toen Juni a.s. geplaatsf aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord. 2707 tongen 1126 kleine tongen 10 tarbotten 29 kisten schol I 35 kisten schol II 10 kisten schar Door haring- en geepvisschers 40 tal haring per tal 4.50—3.00 10 tal' -geep 420 kg. ansjovis p. kg. p. st. 0.55—0.40 „0.20-0.15 6.50—4.50 p. k. 7.50—5.85 4.50—2.75 4.00—2.75 Om één plaats in de ae klasse. VriendenschaarOlympia. Uit den N.-H. V. B. De wedstrijden om het kampioenschap der ie klasse tusschen -de 3 afd.-kampioenen, heb ben reeds een aanvang genomen. Zondag j.1. werd gespeeld: DTS IOSV 2 22; van de Oostzamers een prachtprestati-e. Voor het Gouden Kruis verloor Beverwijk van Westzaan met 54. Het program-ma voor moTgen luidt: Rauchbeker. ZFC 2Hollandia 2. Zilvermeeuwen—EVC, UitgeestQSC. Gouden Kruia. OSV 2—RCZ 1, Breezand—DTS, Westzaan 1— WFC 4. Zomercompetitie. Succes 2Anna Paul-owna I, Schagen 3 JVC 1. Verkiezing; Bestuurslid N.-H. V. B. Als zoodanig is gekozen de heer G. H. van Wagtendonk te Enkhuizen, met 45 vam de 87 geldige stemmen-. D.W.S—HELDER. De laatste degradatiewedstrijd. De overwinning op Rapiditas is oorzaak geweest, dat de 2e klassers hun „theoretische" kans behouden hebben. Deze blijft, maar thans, nu de returnmatch tegen DWS ge speeld moet worden, zal oo-k beslist gewon nen moeten worden, want reeds een gelijk spel heeft degradatie tengevolge. DWS heeft hieraan den Bolweg een keurig en productief spel laten zien, dat is waar, maar het liep de spelers bepaald mee ook. Gebleken is later dat zij te slaan zijn, daarom achten wij het zeer goed mogelijk dat Helder morgen tot een veel betere prestatie in staat zal blijken. Maar hoofdzaak is, om dat te bereiken, een beslist sneller tempo in spel en handeling; niet enkele momenten, maar voor den geheelen wedstrijd. We weten niet waar het aan ligt, maar de laatste weken is het keer op keer ge beurd, dat Helder het laatste half uur begint af te zakken, terwijl het begin steeds de beste verwachtingen deed koesteren. Tempo-vermin dering en gebrek aan uithoudingsvermogen waren -dan tenslotte oorzaak dat de match voor H. een einde kre-eg, hetwelk veelal niet noodig was geweest. Het is Helderis laatste match van deze com petitie; wij en velen met óns verwachten een goed resultaat dn dit laatste treffen. Ge tracht moet worden fie tegenpartij geen ge legenheid. te geven haar gewone spel te geven. Scheidsrechter is de heer Romeijm. 10.50 0.82—0.79 7 Juni 1929. Aangekomen als bijlegger wegens ongun stig weer „Sant Tonio" van Kopenhagen bestemd voor Rotterdam- Den Oever, Wieringen. N ederlaagwedstrijden. Door de V.VjM.P. zijn voor dit seizoen nederlaag-wedstrijden uitgeschreven, waaraan door verschillende vereenagingen wordt deel genomen. De V.V.MP. gaat daarvoor bij de deelnemende clubs op bezoek en die vereeni- ging, welke haar de grootste nederlaag toe brengt, zal in het bezit worden- gesteld van een' beker, daartoe beschikbaar gesteld. Vastgesteld zijn reeds de wedstrijden tegen Breezand I op 12 Juni en tegen Dosko I op 19 Juni a.s. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN M.S.V. „ZEEMACHT". Zeemacht—Kantoor-elftal 5—-»• Nadat Zeemacht den toss gewonnen heeft, geeft scheidsrechter Dol het sein tot beginnen. Het kantoor-elftal, dat wij» K. zullen noemen-, begint direct volle kracht aan te pakken en zet direct koers op de Z.-veste. Reeds na 5 min. ziet het zijn werk bekroond en is het j.o voor K. Na-dat de bal opnieuw in het spel is, wordt wederom op de Z.-helft ge speeld, een schot op doel gaat net over. Het wordt Z. te bar, na mooi opbrengen is de bal voor het K.-doel beland en wordt geschoten, doch de K.-keeper stopt keurig. Hierna krijgt Z. een corner toegewezen, die naast wordt ge kopt. Het belooft een interessante wedstrijd te worden, er is voortdurend spanning. Z. wordt steeds sterker, het K.-döel is als 't ware gehlok-keerd. Een doorbraak van K. wordt door de backs van Z. afgewezen. Z. maakt haar eerste doelpunt, doch dit wordt door Dol geannuleerd voor buitenspel. De spil van Z. wil eens een kans wagen van verre, doch schiet ver naast. -Het spel wordt overgebracht op de Z.-helft. K. schiet een bal in handen van den keeper. Z. verplaatst het spel weer naar het doel van K. Z. wordt gestraft met een vrijen sc-hop voor ongeoorloofd aanval len. Z. krijgt een mooie kans, doch de bal gaat echter naast, doordat Veeninga en Capel tegelijk schieten. De doelpunten zweven in de lucht, doch Z. kan ze niet pakken. Het back- stel van K. is evenals dat van Z. vol-komen voor zijn taak berekend. Gerards van Z. schiet hard in handen van den keeper, deze weet maar net corner te werken. Deze levert niets op. Wederom krijgt Z. een pracht van een kans doch is gedoemd te .mislukken. De kantoor menschen brengen hierna mooi op tot voor het Z.-doel, een schot gaat ver naast Direct hierop een schot op het Z.-heiligdom doch dit wordt ten koste van een corner ge stopt. De corner wordt niet goed genomen en loopt dan ook op niets uit. K. is nu In de meerderheid, het Z.-döel is voortdurend in gevaar, de -keeper loopt zeer ver uit, doch weet in zijn doelgebied dien bal te keeren, waarna hij als de wind zijn doel opzoekt; Cle- memkwoff zorgt voor redding. K. schiet kei hard naast, Aan K. wordt een vrije schop toe gekend voor ongeoorloofd aanvallen van Kampman-, Na keurig samenspel weet Z. het spel t-e verplaatsen, de r.buiten van Z. wil zelf eens schieten, doch schiet hard naast. Met de rust is de stand onveranderd 1o voor K. Direct na den- aftrap door K. volgt voor het Z.-doel een gevaarlijk moment, -doch in laat ste instantie weet de keeper zich er uit te redd-en. Een mooie kans voor Z. gaat verloren door buitenspel staan. De midvoor van Z. heeft alleen de keeper voor zich, doch schiet hard naast -het net. Nogmaals wordt een op gelegde kans voor Z. ongedaan gemaakt door offside. De r.buiten van Z. zet prachtig voor, doch Veeninga mist jammerlijk. Een vrjje schop door Z. wordt mooi opgezet, doch wordt niet benut. Capel schiet keihard in de handen van den keeper, die den bal kan over wippen tot corner. De corner wordt goed ge nomen, doch de bal wordt het veld ingeschopt. is nu sterk in de meerderheid, doch heeft veel pech. Nadat de bal op de Z.-helft is over gebracht schiet Freeke, de bal gaat naast en hoewel de keeper van Z. den bal niet heeft aangeraakt wordt een corner toegewezen; deze gaat achter. Een keihard schot van den spil van Z. komt per ongeluk tegen den voet van den keeper, weer niets. Veeninga maakt een doelpunt, doch dit wordt wederom voor buitenspel niet toegekend. Direct na het af trappen wordt de bal door Cap#l opgevangen en mooi opgebracht en zien we hierna dat na een mooie combinatie het «rsre doelpunt voor Z. wordt geboren (1I'). Na den aftrap probeert de midvoor van K. het alleen en zou bijna succes hebben, op het laatste ©ogenblik wordt hem een voet dwars gezet. K. is op 't oogenblik weer even in de meerderheid. Nadat aan- K. een corner is toe gewezen en deze wordt genomen loopt Cle- menkwoff in en maakt o.i. onwillekeurig hands, waarvoor een strafschop aan K. wordt toege kend, die door den r.back onhoudbaar wordt ingeschoten, 21 voor K. Na den aftrap wordt na eenig over en weer spel de bal door Veeninga keurig voor gezet en door Capel prachtig ingeschoten (2^-2). N-a den aftrap wil Veeninga. Tiet zelf eens pro-beeren en heeft waarlijk succes, hij schiet scherp in den hoek en geeft den keeper het nakijken, 32 voor Z. De Z.-mann-en krijgen nu de smaak te pakken. K. gaat echter niet bij de pakken neer zitten en gaat nogmaals het Z.-doel belagen, Peen onderschept even den aanval, doch het wordt even later cor ner. Deze, scherp op het doel genoemen, zou bijna- rechtstreeks ingaan, doch Danckaerts is op zijn hoede en wijst deze af. Nogmaals gaat een prachtkans voor Z. verloren door buiten spel van Veeninga. Hierna schiet Veeninga hoog op doel, de keeper van Ki tipt den bal even met de vingers aan, doch deze gaat net in 4-2 voor Z. Er is nu weinig -kans meer voor K., Z. heeft het spW geheel in handen en nadat Kampman met een mooi zacht schot voar het vijfde doelpunt voor Z. heeft ge zorgd komt hiermede het einde. 52 voor Zeemacht. Hoewel vooral de laatste momenten Z. over wegend sterker was en dit dan ook wist uit te drukken in doelpunten, is de wedstrijd van het begin tot het einde spannend geweest.. De kantoormenschen hebben gedemonstreerd, dat, wanneer door .hen geregeld wordt ge oefend, men mettertijd terdege rekening met hen zal hebben te houden. Aan entrée kwam in een bedrag van 47.90, hetgeen bevredigend genoemd mag worden. Niettegenstaande het bestuur van het M.S.F. bordjes aan de buitenzijde van het hek had neergehangen met de vriendelijke uitnoodiging om toch op het terrein te komen, bleven nog velen buiten het schouwspel gadeslaan. Dinsdag a.s. speelt Helder III, terwijl Vrij dag a.s. H.R.C II den strijd met Zeemacht zal aanbinden. toepasselijk woord, en moedigde de adspiran- ten, die niet in aanmerking waren gekomen voor een diploma, aan* om nog meer hun best tc doen en trouw de oefeningen te bezoeken. Voorts bracht spr. dank aan den directeur, den heer M. P. van Hooijdonk, voor diens eminente leiding, wat door de adspiranten werd beaamd met een „driewerf hoera". Een groot aantal ouders woonde de wed strijden bij, wat de aantrekkelijkheid- van den strijd voor de jongens en meisjes in niet ge ringe mate verhoogde. De voorzitter dankte ten slotte de aanwezi gen voor hun belangstelling. De uitslag der wedstrijden is als volgt: Zeskamp meisjesklasse B. ie diploma Am Smit, 2e AM Uithol, 3e A. Thijssen, 4e M. Kraan, 5e W. Hulpusch, 6e Cor Ham, 7e. Jo Heiligenberg, 8e. I. v. d. Kamp, 9e G. Hel der, E. Pala en M. van Toledo, 10e I. Nauta. Vijfkamp jongensklasse A. ie diploma W. Pot, 2e T. van der Meulen, 3e P. de Ridder en F. Venfaille, 4e W. Jansen, 5e J. P. Zeijlemans, 6e H. Kiljan, 7e Jan v. d. Plaat en G- Boon, 8e P. Blom en J. de Vries, 9e T. de Boer en I. Grunwa-ld. Vierkamp jongensklasse B. ie diploma Chr. Steilberg, 2e Cor van der Meulen, 3e N. Kil jan, 4e J. Th. M. de Does, 5e Cor Bakker, 6e D. van Heteren. Zeskamp meisjesklasse A. ie diploma Wiesje Verhage, 2e Ag. Boerdijk, 3e G. Thijs sen, 4e R. Grunwald, 5e A. Stroband, 6e T. de Bunje, 7e W. de Groot en Jo Koelemeij, 8e M. Forrer en H. Schoeffelenberger, 9e A. Blom, 10e Ali Boendijk, 11e S. Kruk en A. Bosch. P.D.V. „'t Noorden". Zondag 2 Juni hield bovengenoemde ver- eeniging haar mooiste wedvlucht voor de oude duiven van dit seizoen, n.1. vanaf Orleans (600 K.M.). De duiven kwamen zeer snel bin nen, hetgeen met den Z.W. wind wel te ver wachten was. Gelost 6 u. 15 min.; ie duif a u. 17 m. 3 s. Prijzen en diploma's werden sla volgt ver diend: C. v. Door 1, 8, 17; H. ten Kate 2, ao; yv. Jacobs 3, 5; C. van der Spek 4, 14, 21; B. Steinroth 6, 16; K. Holtz 7; Gebr. Koopman 9; G. A. Snaphaan 10; C. Chereth u, 12, 18; IJ. Hankes 13; D. J. M. v. d. Vijver 15; J. Huber 19; J. Bosch 22. iste overduif en 2 eers-tgetoonde W. Jacobs. Eierenveiling Den Helder. 6 Juni. Aangevoerd 12967 kipeieren: bruin 5-7°6.40, wit 5.206.10; 476 eendeieren 4.004.80 per 100. ALKMAAR, 7 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd: 52 st. kl. fabrieks- kaas 43; 10 st. commissie fabriekskaas 45; st. kl. boerenkaas 42; 21 st. boeren com missiekaas 48. Totaal 92 stapels, wegende 187,000 kg. De handel was goed. ALKMAAR, 7 Juni. Graanmarkt. Aangevoerd 432 H'L-s als: 178 H.L. tarwe 10.50—12.25; 1 H.L. rogge; 50 H.L. gerst chev. 11.5011.75; 156 H.L. haver 8.25n; 20 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 33'375 duiven boonen 13.50 17.25; witte boonen 6366; 1 H.L. diversen; 26 H.L. groene erwten (gr.) 16—20. Per 100 kg. Handel matig. AMSTERDAM, 7 Juni. Aardappelenprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 1 lading, zijnde 172 HL.. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Juni. 125 st. bloemkool ie s. 31.1037; idem- 2e s. 16.9022.50 per 100 stuks; 190 bo» wortelen 15 per 100 bos; 64 krop sla 6.80 per 100; 230 kg. rabarber 1.40. Gymnastiek- en Exercitie-Vereenlging „Pro Patria". Op 29 en 31 Mei, 4 en 5 Juni j.1. werden door de adspirant-enklassen van bovengenoem de vereeniging de jaarlijksche onderlinge wed strijden gehouden. Zoowel op de beide jongensklassen als op de meisjesklassen is zeer goed werk verricht. Vooral het werk van de meisjesklasse B was (keurig; in deze afdeeling schuilen krachten, die voor de toekomst veel beloven, zoodat wa* betreft de damesafdeeling, gerust kam zijn-. Na afloop der wedstrijden werden verschil lende versnaperingen -rondgedeeld, onderwijl de punten opgeteld en de uitslag, waarop met ongeduld gewacht werd, bepaald. De Voorzitter, de heer F. A. Oosterhout, sprak bij het uitreiken van de diploma's een

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 16