Fotogr.-Atelier EiSELIN. Atelieruren: dagelijks 9-9 Zondags 10-6 6 zwarte totok. salontoto 11.50 -12.00 6 bruine totok. salonfoto f 2.00 - f 2.50 hem zien. van hoornen kunnen worden voor- Ten aanzien van beplanting van den Huisduinerweg deelt de directeur mede, dat deze hoewel zeer gewenscht zeer waarschijnlijk geen succes zal opleveren, omdat de aldaar te planten jonge boomen veel te veel zullen zijn blootgesteld aan de westelijke en noordelijke winden. De commissie van bijstand voor de rei niging en de plantsoenen, die de onder - werpelijke aangelegenheid in haar ver gadering van 16 Maart 1929 behandelde, gevoelt blijkens haar advies niets voor beplanting van de door den directeur aan gegeven straten, met uitzondering van den Singel. Evenals de directeur der reiniging en plantsoenen, acht ook, mede in verband met de kosten, de adviseur der Heide maatschappij, den monumentaal-iep den geschiktsten boom. De directeur der reiniging en plant soenen begroot de kosten van beplanting aan weerskanten van den Singel ter lengte van 1100 M., te rekenen van de Kerk- gracht af, op 1500. Daarvoor zullen wor den aangebracht 184 monumentaal-iepen met een stamomvang van 18 cM. op 1 M. boven den wortelhals gemeten. De beplanting kan worden verdeeld over twee dienstjaren, te weten de jaren 1929 en 1980,jtërwijl het voorts de voor keur verdient, dat zij telkens in het na- P Tn W pevenTn overweging op grond ?en emmer water aan te steken. Integen- speeld. Dat was alles en alles nog een heele som, in totaal wel een 160.Toen dan ook M. uit de west terugkwam, was hij over zooveel moederzorg begrijpelij kerwijs niet zeer gesticht. En toen tot overmaat van ramp het meisje hem schriftelijk den bons gegeven had, maak te onze M., eenmaal voor schoonmama's aangezicht staande, zoo boos, dat hij ge noemde dame eenige minder liefelijke woorden toevoegde. Anderhalve maand had schoonmama noodig om hier eenigs- zins van te bekomen, en toen slingerde zij den gewezen a.s. schoonzoon op de bon. Maar niemand der getuigen wist meer precies den juisten datum en ook al om dat de beleedigde moeder zoolang gewacht had met haar klacht, werd M., voor wien slechts een zeer geringe boete van 1.50 geëischt werd, tenslotte door den krijgs raad vrijgesproken. Helaas heeft hij daar zijn 160 niet mee terug. Die kwam er minder goed af. Dat was een andere marinier D. W. N. Deze had, in een eenigszins luchthartige stemming, welke haar oorsprong vond in de stad Schiedam, op den Kanaalweg lawaai loopen maken. Een korporaal-tor pedomaker, die daar toevallig passeerde, werd door eenige burgers attent gemaakt op het rumoerige gedrag van onzen mari nier waarop de korporaal hem trachtte aan het verstand te brengen het minder gepaste van zijn houding. Het was de knuppel in het hoenderhok, en de korpo raal kreeg een reeks scheldwoorden te incasseeren. Een collega-korporaal, bij het geval mede tegenwoordig, kreeg een lijf straffelijke „rechtspleging" in den vorm van schoppen en trappen. Men begrijpt, dat tegenover zoo'n woes teling niet veel verzachtends valt aan te voeren: hij was zoo'n beetje dronken, maar niet in den toestand om, zooals de Schoolmeester het uitdrukt, zijn pijp aan besluiten. Subsidie Autobusdienst Den Helder Callantsoog (Schagen) v.v. Door den autodienstondernemer Jan van Scheijen te Groote Keeten, gem. Callants oog, is verzocht om een jaarlijksche sub' sidie van 1000 gulden als een tegemoet koming in de exploitatiekosten voor zijn autobusdienst Den HelderCallantsoog, dien hij dit jaar belangrijk wenscht uit te breiden en door te trekken tot Schagen. Het vorig jaar is dezen ondernemer een subsidie verleend van 500 gulden, voor den dienst, die eerst ingegaan is op 2 November. Dit subsidie werd verleend om den ondernemer gedurende het eerste exploitatiejaar van den dienst, een finan- cieelen ruggesteun te verleenen. Naar de meening van B. en W. is er thans geen aanleiding om het toenmaals verleende subsidie te verlengen, nog nim- der om een verhoogd subsidie toe te staan en zij geven daarom in overweging op het verzoek van adressant afwijzend te be' schikken. REVUE „DOOR DIK EN DUN". Zooals we reeds vermeldden wordt bo vengenoemde revue, onder directie yan Schakels en Gossohalk, .gedurende 3 avonden in Casino opgevoerd en wel op 1, 2 en 3 Juli. De monteering van deze revue is grootsch opgezet en het gezel schap bestaat uit zeer goede en bekende krachten. Een rijke monteering, uitste kend stemmatriaal, geestige komieken en keurige revue-girls, die aardig dansen. Op de Groninger kermis j.1 waren de voorstellingen 10 avonden achtereen uit verkocht. Ook op de kermis te Deventer 8 keer de zaal stampvol. ZEEKRIJGSRAAD WILLEMSOORD. Zitting van Woensdag 19 Juni. Die kwam er goed af. A. J. G. B. moest als dienstplichtig matroos opkomen vbor herhalingsoefe ningen op 2 April. Hij gaf er de voorkeur aan thuis te blijven reden waarom de mi litaire politie hem oppikte en op 25 April naar hier bracht. Hij heeft nu al langer dan 6 weken dienst gedaan (dat was de tijd, dien hij had moeten dienen en op grond daarvan kwam hij er genadig af, met slechts 10 boete. subs. 10 dagen hechtenis. Maar toch is het een onvoor- deelig zaakje voor B. Een verhaal van liefde en delegatie en van een bedrogen marinier. deel, hij wist vrijwel nog goed, wat hij deed. Hij had nog geroepen: „den korpo raal moet ik hebben!" e.d. In aanmerking genomen den ernst van het feit, alsmede den minder goeden staat van dienst van i dezen verdachte, vorderde de Fiscaal 4 i maanden gevangenisstraf. De veroordee ling geschiedde ook naar dezen maatstaf, met Strek evenwel van 14 dagen hech tenis, die hij reeds preventief gezeten had. Mar. 2e kl. H. M. A. M. was indertijd met de „Kortenaer" naar de West ge weest. Hij had, behalve vele andere zaken, hier ook zijn hart achtergelaten en dit overgedaan aan de schoone dochter van een caféhoudster aan den Kanaalweg. Zoozeer was M. op de bekoorlijkhedens dezer schoone verkikkerd, dat hij het meisje een deel van zijn tractement dele- Seerde. Nu was bedoelde schoone, zooals at meer voorkomt, in het bezit van een mama, en mama had van de gelden, wel-1 Padtbrugge. ke de dochter ontving, mooi Weer ge-1 De Minahasaera DE MINAHASSA. Op verzoek van het Gemeentebestuur heeft zich hier ter plaatse gevormd een Minahassa-comité tot inzameling van gel den als gezamenlijk geschenk, aan de Minahassa, bij gelegenheid van het 250- jarig verbond tusschen de bevolking van die landstreek en Nederland, dat op 10 Januari 1679 gesloten werd en als bewijg van de sympathieke gevoelens van het gezamenlijke Nederlandsche volk voor die bevolking. Als meest geschikt daarvoor werd ge acht om die gelden te besteden voor de stichting van inrichtingen tot bestrijding van tuberculose, een volksziekte, die zoo- als blijken moge uit de zich in hieronder bevindende mededeelingen, op geweldige wijze die bevolking aantast. Het is daar om, dat het bestuur van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose hier te plaatse gaarne inging op het haar daartoe gedaan verzoek, om de organisatie van de inzameling ter hand te nemen en dat het bestuur van die vereeniging zich organi seert als Minahassa-comité. In een plaats als Den Helder die door zjjn karakter zooveel te maken heeft met de koloniën en waarvan de bevolking wat voelen voor de Groot Nederlandsche ge dachte, zal ongetwijfeld sympathie voor dit doel bestaan en de beurzen geopend worden opdat een stoffelijk en tevens ze delijk bewijs van belangstelling worde gegeven. Het Noord-Oostelijk schiereiland van het grillig gevormde Oelebes wordt de Minahassa genoemd. Wat deze naam be- teekent, is niet met zekerheid te zeggen; de meest gangbare verklaring is: bond genootschap. Een bondgenootschap dan yan de verschillende kleine stammen, die in deze door de natuur begunstigde streek samenkwamen. Naar alle waarschijnlijk heid zijn de meeste stammen eeuwen ge leden van elders gekomen en hebben zij de oorspronkelijke bevolking naar het binnenland opgedreven. Langen tijd waren zij onderworpen aan den sultan van Ternate, aan wiens pogingen om hen tot den Islam te bekeeren zij echter weer stand hebben geboden. Door de Portugeezen en door de Span jaarden kwamen zij voor het eerst met het Christendom in aanraking. Valenteyn verhaalt dat de Portugeesche landvoogd der Molukken een Jezuiet Magelhaens naar Celebes zond en dat deze daar twee coningen, een van Sidoe (Sangir-eilan- den) en een van Menado met 1500 onder danen doopte. De aanraking met de Nederlanders da^1 teert van 1655, toep een viertal hoofden van de Minahassa naar Ternate werden afgevaardigd om zich met den vertegen woordiger der O.-I. Compagnie te ver staan over de mogelijkheid, dat hun hulp zou worden verleend om de Spanjaarden te verdrijven. Die hulp werd gaarne ge boden. Dit leidde ertoe, dat op den lOden Januari 1679 nu dus 250 jaar geleden een bondgenootschap tusschen de O.-L Comp, en de „Dorpshoofden" van Menna- do werd gesloten. Hierbij beloofden de Minahassers de Edele Compagnie als „eenig en eeuwigh opperheer" te erken nen, „belovende eendrachtelijk en een- paeriglyk met hun goedt, bloedt en uyter- ste vermogen d'Edele Compagnie in alle voorvallende gelegentheden getrouweliik bij te staan en te helpen". Vanwege de Compagnie werd dit Ver drag gesloten door Gouverneur Robertus gebleven aan het gegeven woord. Het is zeker opvallend, dat een volk met Ooster- sche opvattingen zóó trouw is gebleven aan het eenmaal gegeyen woord, en dai steeds gegolden heeft het door ons Wcs terlingen zoo hoog geschatte beginsel: „Een man een man, een woord een woord". Het Nederlandsche Gouvernement heeft eveneens zijn toezegging gestand gedaan; het heeft van een land vol onderlinge veeten en oorlogen een gebied gemaakt, waar veiligheid en rechtszekerheid voor allen is. Daarom gevoelt de Minahassa zich in vriendschap verbonden aan het Nederlandsche Volk; en het Nederland sche volk heeft redenen, om trotsch te zijn op deze trouwe en aanhankelijke be volking. Niet ten onrechte wordt de Mi nahassa wel eens de 12e provincie van Nederland genoemd. Meer dan eenig an der draagt dit volk het stempel der Neder landsche cultuur. Op feestelijke wijze heeft de Minahassa op den lOen Jan. van dit jaar het 250- jarig bondgenootschap herdacht, en daar in deelden alle Minahassers, die in onder scheiden takken van Gouvernements dienst of particulier bedrijf over den Indi- schen Archipel verspreid zijn. Waar an dere volken van Ned. Oost-Indië onder worpen zijn, is de Minahassa er trotsch op, dat zij met Nederland in bondgenoot schap getreden is. Zij heeft zich vrijwil lig onder de Nederlandsche vlag ge schaard en zij is trouw gebleven aan Nederlands koningin. Vele Minahassers zijn met de Nederlanders uitgegaan naar de meest afgelegen streken, om er orde en rust te brengen tot heil der bevolking. Zij gevoelen zich met Nederland één. De Minahassa heeft zich van den aan vang af opengesteld voor de prediking van het Evangelie. Het Christendom vond er spoedig ingang. Hieruit zal het te verklaren zijn, dat de Minahassa be- geerig was naar de Nederlandsche cul tuur en dat een eenheid verkregen werd als men maar zelden vindt bij koloniale volken. Zopals gezegd, vonden de Nederlanders bij hun komst al eenige Christengemeen ten, welke zij naar de inzichten van die dagen zonder vorm van proces bij de Pro- testatnsche Kerk inlijfden. In bijzondere mate heeft het Ned. Zen dingsgenootschap zich verdienstelijk ge maakt voor de kerstening van de Mina hassa. De R. K. Missie heeft er zich later gevestigd. Waar er op onderwijsgebied veel voor de Minahassa gedaan is, wekt het be vreemding, dat de medische verzorging nog in alle opzichten te wenschen over laat Het Gouvernement heeft in den regel een militairen arts te Menado. In den laatsten tijd zijn er een paar Indische artsen bijgekomen. De Protestantsche Zending heeft een klein ziekenhuis te Sonder, waar enkele Minahassische meis jes tot verpleegster worden opgeleid en de R. K. Missie heeft een klein ziekenhuis te Tomohon. Dit alles is echter onvol doende, om in de behoefte aan medische hulp van deze bevolking, die meer dan 200.000 zielen telt, te voorzien. Toch is het dringend noodig, hierin verbetering te brengen. Een der meest voorkomende ziekten is de tuberculose, die er met de malaria op één lijn staat. Waar deze ziekte echter door kinine-gebruik kan worden bestre den of voorkomen, is het zooveel moei lijker, de tuberculose te bestrijden en in hare voortwoekering tegen te houden. De gouvernementsarts, prof. dr. Weck, heeft onlangs geconstateerd, dat 40 pet. van de schoolkinderen met tuberculose besmet zq'n. Het is een der eerste eischen den strijd tegen deze gevaarlijke ziekte aan te binden. Over het algemeen zoekt de be volking nog haar heil bij allerlei toover- middelen en moet zij aan medische behan deling gewend worden. Daarbij komt een gebrek aan hygiëne. Kortom, er valt op dit gebied nog heel wat te doen en te verbeteren; gelukkig is alles, wat gedaan wordt, reeds verbetering. De sympathieke gedachte is nu gerezen, om aan dit trouwe volk het. bewijs te leveren, dat het Nederlandsche volk ook zijnerzijds dit bondgenootschap van 250 jaren op prijs stelt, en wel door iets, dat een tastbare, blijvende waarde heeft. Het plan 'bestaat, om als feestgave van het Nederlandsche volk aan de bevolking der Minahassa een longlijders-sanatorium en een centraal ziekenhuis aan te bieden. De Ned. Indische Regeering zelf zal als haar aandeel in dit geschenk t.z.t. op zich nemen de exploitatie van beide Inrichtin gen. ....En nu, wat wordt gevraagd? De kosten van den bouw van een longlijders sanatorium schat men op 150.000, die van een ziekenhuis op 250.000, samen dus 400.000. Het is dus niet zoo heel veel, wat gevraagd wordt van eene bevolking van 7 millioen menschen. Als allen meedoen, is het bedrag er spoedig. Secretariaat: Mauritsstraat 100, Utrecht «IJn 250 jaren trouw LANGSTE DAG. Vrijdagmorgen is voor de laatste maal in een periode van 5 achtereenvolgende dagen de zon om8.37opgekomen;heden morgen maakte hij een minuut later haar ochtendtoilet en daarmede is de periode van den kringloop weer volbracht en gaan we weer achteruit wat betreft de lengte der dagen. Voorloopig zal dit, dank zij het zeer geleidelijke karakter ervan, nog niet merkbaar zijn; hierom al niet, omdat het korter worden der dagen zich den eersten tijd alleen uit in het later opkomen van de zon. De heele volgende week tot en met Dinsdag 2 Juli blijft het tijdstip van zonsondergang hetzelfde, n.1. 20.23 uur; daarna wordt ook dit gelei delijk 1 minuut vroeger. Inmiddels is dan de zonsopgang al 4 en 6 minuten later gekomen. Is dus het korter worden der dagen vooreerst nog niet merkbaar, het feit, dat we over den langsten dag heen zijn, blijft niattemin bestaan. En mst verwon dering, mogelijk wel met verbijstering, vragen we ons af of het al weer zoover is. Ons leven haast en rept zich voort; het pakt ons beet en houdt ons vast, het sleept ons meein den dagelijkschen maal stroom en wij moeten, willen wij niet onder gaan, zwemmen en trachten ons boven water te houden. En dan plotseling staart van onzen kalender de fatale datum ons aan, die ons inzicht geeft in den nimmer stilstaanden tijd; de fatale datum van den voorbijtrekkenden zomer. Het gaat zoo ongemerkt, nietwaar? We hebben ons St. Nicolaasfeest gehad, onze Kerstvacantie en ons Nieuwjaar. Daarop zijn we vol moed het nieuwe jaar inge- stevend, we hebben uitgekeken naar de lente, maar in plaats van de lente is er een extra overgehaalde winter gekomen. We hebben de narigheid gehad van een waterleiding, die bevroren was en bevroren bleef, van een gasleiding, die stuk vroor, van een belastingbiljet, dat moest worden betaald uit een tekort, van een hooge doktersrekening, van een niet uit de Staatsloterij, van honderd en één kleinig heden, die ons leven op dit ondermaan- sche trachten te vergallen. We hebben kwesties gehad met onze buren, we hebben het meisje, dat we liefhadden, gevraagd, ondanks de felle koude, in de onverwarmde mooie kamer van ons huis, we hebben een nieuwen wereldburger begroet, we hebben een geliefd familielid ten grave gebracht, we hebben gemopperd op de kou en des nachts geijsbeerd van de kiespijn. En inmiddels is de aarde blijvén draaien en de dagen gingen hun gang; kort, langer, lang. En toen de kachel eindelijk weg kon, hebben we de Meimaand begroet, die ons in het zonnetje zette en ons deed puffen en blazen. Toen hebben we daarop weer gesputterd. We hebben sla-, snij- en spercieboontjes gezaaid we hebben aardappelen gepoot en andijvieplantjes, sla met eieren gegeten en roomijs ge snoept. En mousseline, crêpe de ehine en voile stofjes voor den dag gehaald en daarvan japonnetjes in elkander gefa briceerd ter eere van den zomer. En steeds maar draaide de aarde en reeg de dagen aaneen, langer, steeds langer. We hebben de klok verzet om ze nog langer te maken. We hebben gezegd het wordt tijd, dat er eens regen komt en toen de regen kwam met wat ruw weer hebben we gesputterd en gemopperd: is dat nu een zomer? En zoo komen we, al mopperende, weer in de dalende lijn. Onze vacanties, onze logeerplannen, onze zeebaden, onze uit stapjes, hetzij van grooten of van kleinen omvang, staan nog op ons programma, dat nog vóór den herfst moet worden afgewerkt. En onze zomertijd zal ons hel pen het korten der dagen minder voel baar te maken. Straks zal onze woning weergalmen van luidruchtige zomerlogé's, die frissche zeewind komen happen, die moeder de vrouw extra werk bezorgen, die den heer des huizes uit zijn gewone leventje rukken en hem noodzaken veel van zijn dagelijksche gemakken en sleur- dingen op te geven, die bergen met zand in de kamer brengen en potten vol vase line en purol verorberen voor stukge- sprongen armen en halzen. Luidruchtige log^s, die het huis onderstboven zetten, maar wier tirannie zwijgend en blijmoe dig gehuld wordt, omdat „Japie mee terug gaat naar Rotterdam", omdat de kleine meid verandering van lucht noodig heeft of om wat anders. En onze eigen uit stapjes niet te vergeten, waarbij het altijd regent of onweert of hagelt of waait, maar die wij desniettemin niet willen missen. Ja, we gaan, met het korten der dagen, een heerlijken tijd tegemoet. Een tijd van zomerüche uitbundigheden, van vacantie- stemming, van ontspanning, van bevrij ding voor een wijl uit den tredmolen van het dagelijks leven, een tijd van plannen maken, van wikken en wegen, van japon netjes in orde brengen (dat moet altijd bij vrouwen) van pantalons oppersen, van spoorboekjes bestudeeren. Om daarna weer, lijdelijk en passief (je kan er toch niets aan doen) de najaarsstormen over ons hoofd te laten gaan. Maar vooraf ik zou het waarlijk vergeten krijgen we nog de heerlijkhoden der oubollige kermis en daar middenin den verkiezings dag, emotievol en spannend. Maar daar van vertellen wij later wel weer eens. Callantsoog. EEN SCHOOLREISJE NAAR AMSTERDAM. Zoo behooren de jaarlijksche school feesten ook weer tot het verlederi. Gisteren bezochten de leerlingen der beide hoogste leerjaren Amsterdam, 's Morgens 6 uur werd Callantsoog verlaten en pas half negen 's avonds was men weer thuis. Mede dank zij het prachtige weer is er buitengewoon genoten. Vooral „Artis" was natuurlijk „de attractie". Maakten anders de wilde dieren weinig indruk op de jeugd, thans wat dit, dank zij de an dere omgeving, waarin de leeuwen en panters zich bevonden, anders. Toch gaat de belangstelling nog meer uit naar de apen, olifanten, en zeeleeuwen. Ook het aquarium en het duinlandsohap met al z'n vogels werden bezocht en er is zeer veel genoten. Des middags werd met een der comfortabele motorbooten van Ver- schure een rondvaart door de haven en grachten gemaakt, een buitengewoon prettig en leerzaam tochtje. De „Ohris- tiaan Huygens" werd juist gedokt en kon dus goed worden bekeken. De dag is om gevlogen en wel vermoeid, maar hoogst voldaan kwamen allen thuis. De commissie kan met voldoening op haar werk terugzien. Het aantal kiezers in deze gemeente voor de Tweede Kamer bedraagt 497. Wieringen. DRUK BEZOEK AAN DE ZUIDER ZEEWERKEN. Het mooie weer der laatste dagen was zeer zeker oorzaak dat de Zuiderzeewer ken alhier in de afgeloopen week zich weer in een druk bezoek mochten ver heugen. Van uit Winkel en Omstreken waren velen per auto gekomen, terwijl een plezierboot uit Amsterdam ook vele bezoekers aan wal bracht. Het een en ander bracht te den Oever weer een ge zellige drukte teweeg. VOOR EEN GOED DOEL. Evenals vorig jaar wil de Vereeniging tot bevordering van het onderwijs op het Oostelijk deel van Wieringen een reisje met de leerlingen van de openbare school gaan maken. Verleden jaar wist men aan pl. m. 160 kinderen een prettigen dag te bezorgen, doch dit jaar zijn er ruim 240, die daarvoor in aanmerking komen. Het behoeft geen betoog, dat een dergelijke groote vermeerdering van kinderen ook heel wat meerdere kosten met zioh brengt. Om toch al die kinderen dat genoegen, waarop vaak een jaar lang gespitst wordt, te kunnen bezorgen, heeft bovengenoemde Vereeniging de hulp van de burgerij in geroepen en wordt thans met lijsten rond gegaan, waarop men voor een bijdrage kan teekenen. Wij hopen, dat een ieder daartoe naar zjjn vermogen zal -bijdragen en willen gaarne vanaf deze plaats een aanbeveling voor dit goede doel uitspreken. Naar men ons mededeelde, ligt het in de bedoeling om in twee groepen met autobussen een reisje naar Bergen aan Zee te maken. NIEUW VEREENIGINGSLOKAAL. Men is thans aangevangen met den bouw van het lokaal, waarin de heer J. K. Lofvers, die zooals men weet, geestelijke arbeid onder de Zulderzeearbeiders ver richt, zijn bijeenkomsten zal gaan houden. Een en ander schiet flink op en de ope ning kan binnen afzlenbaren tijd tegemoet worden gezien. ZUEDERZEESTEUNWET. Een dertigtal belanghebbenden ingevol ge de Zuiderzeesteunwet alhier hebben dezer dagen, in antwoord op aanvragen om voorkeur tot het kosteloos verkrijgen van vergunning tot uitoefening der vis- scherij op de afgesloten Zuiderzee, be richt gekregen, dat hun aanvragen in het daarvoor aangelegde register zijn aange- teekend. LOOP DER BEVOLKING OVER MEL Ingekomen personen: W. Kalis en ge zin uit Spanje; G. Rietvink, geb. van der Meer en kinderen van Den Helder; J. Klare van Groningen; A. Broersma en echtg. van Menaldumadeel; B. Huizinga van 's-Gravenhage; F. van Dongen en echtg. van Rotterdam; J. Geervliet van Den Helder; J. van den Ende en gezin van Rotterdam; F. H. Th. Jasperse van Leiden; W. Mensing en gezin van Vlagt- wedde; E. van de Kreeke en gezin van Wolphaartsdijk; P. Kramer van Lemster- land; H. Siemens geb. Beer en kinderen van Oude Pekela; G. M. Rustenburg en gezin van Amsterdam; Mw. A. Veldman van Alkmaar; C. Volder van Amersfoort; J. K. van den Heuvel en echtg. van Sliedrecht; J. de Krijger van Giessen- dam; J. de Vries en gezin van Emmen; G. J. de Krijger, geb. Dekker van Har- dinxveld; D. Raatjes en gezin van Bel- lingwolde; J. Veling en gezin van Em men H. Vos geb. Hogewind van Smilde; Mej. B. Nohbe van 's-Gravenhage; G. Komen en gezin van Andijk; G. Steging van Onstwedde; L. J. F. Faber van Rot terdam; H. Steehouwer van Maassluis; L. Steging, geb. Goedkoop van Borger; F. Snakenborg, geb. Dokter van Borger; A. F. van de Griend van Velsen; R. Veld man van Uitgeest; G. Veldman geb. Ver- duin en kind van Akersloot; P. Vos van Onstwedde; Mej. W. A. Sportel van Gas- selte; Mej. H. Verheij van Den Helder. Vertrokken personen: H. Evenhuis geb. Iedema naar Haarlem; G. H. Linterman naar Amsterdam; H. J. Schut naar Cal lantsoog; G. Mlnholts naar Groningen; K. Waalkens en gezin naar Barsinger- horn; J. Taai en gezin en R. Tuin naar Oude Pekela; J. w. Oldemans en echtg. naar Wonseradeel; Mej. M. Uijterwaal naar Utrecht; H. Plaggenborg naar Oude Pekela. Burgerlijke Stand van Wieringen. Over de maand Mei. GEBOREN: Simon, z. v. P. Klein en G. Bakker; Anne Maria, d. v. L. J. Polak en ï-vui 't Geloof; Teuntje Grietje, d. v. J. Tysen en T. M. van der Veer; Jantina, d. v. J. Schandelaar en J. Bakker; Simon Dirk, z. v. J. Veerdig en G. Mulder; Jan, z. v. J. Nuij en D. K. M. Strooper; Reina Jantien, d. v. R. Vos en E. van Goor; Francisca Helena, d. v. K. de Jong en A. P. van Drunen; Helpéri, z. v. H. Houwing en N. de Wit; Grietje, d. v. O. van Sa- voijen en G. Bakker; Jan Reijer, z. v. J. Breet en G. Bakker; Jacobus Nicolaas, z. v. K. de Ridder en G. M. Engel; Lolkje, d. v. J. Oldersma en K. Schepers; Johan- na Hendrika Marie, d. v. J. Bessellng en G. Duda; Piet, z. v. J. Stadig en M. Half- weeg. OVERLEDEN: H. Koster, 76 j., wedn. van N. Vermeulen; V. Koorn, 89 j., wedn. van M. Bakker W. Westerbeke, 47 j., echtg. van H. Oldersma; J. Rotgans, 26 j. (overl. te Laren N.-H.). ONDERTROUWD: S. Bakker en M. Mulder; L. Gangelhof en J. ten Bokkel; R. Post en A. ten Bokkel; R. Kat en T. Mulder; C. Bals en G. Rotgans. GETROUWD: H. A. Evenhuls en H. Iedema; J. Takee an T. Koojj; P. Kleft De „Prov. Groninger Crt." schreef: De naam „Door dik en dun" doet reeds ver moeden, dat de revue rijk is aan afwisseling. Dat den bezoekers echter meer dan drie en een half uur achtereen- een uitgebreide serie van humoristische, prachtig gemonteerde en goed gespeelde scène's wordt geboden, zal m-eni wellicht niet verwacht hebben. De „Deventer Crt." schrijft: Deze groote belangstelling verdient het ook ongetwijfeld en het succes van de revue „Door dik en dun" zou zeker niet grooter geweest kunnen zijn dan gisteren, toen de zaal steeds daverde van den lach, terwijl het ge klap telkens en telkens weerklonk. Het gezlschap Schakels-Gosschalk. zonder specificatie van personen, brengt inderdaad ieta zeer actueel».

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 18