GEMENGD NIEUWS. Schagen. OPRICHTING VAN EEN SPAARBANK DE EIEREN VEILING. DE WOLPRIJZEN. DE VARKENSHANDEL. Burgerlijke Stand te Schagen. POLITIE. MARKTOVERZÏCHT TER DOOD VEROORDEELD WEGENS HET LOSLATEN VAN LOCOMOTIEVEN. EEN BURGEMEESTER AFGERANSELD. TOM MIX BESTOLEN. Voor oen waarde van 180.000. SMOKKELAARSBENDE VEROORDEELD. Mlllloenen Mark boete. EEN GIFTGAS? GEVANGENEN ONTSNAPT. EEN BEDRIEGLIJK PENSIOEN TREKKER. WEER EEN SPOORWEGONGELUK IN BELGIË. 2 ernstig gewonden. WEER STUDENTENRELLETJES TE WEENEN. Tegen den rector en met een antisemitisch karakter. De rust teruggekeerd. ONTPLOFFING OP EEN MOTORBOOT. DE OVERSTROOMINGEN IN ASSAM. KIND TERUGGEVONDEN. MOORD EN BRANDSTICHTING. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Straatschilderen en straat-toeren. De biecht van een gids. breidingspian Watergraafsmeer. Om een roelbaan. Ult- Texel. TREINBOTSING IN DE VER. STATEN Uit de Land- en Tuinbouwwereld. DE SLACHTFONDSEN-QUAESTIE. De acte van compromis. gehad over de uitvoering van de juridi-i - ache arbitrage. Voor den Bond van boe-'ten afwachten, welke spoedig verscheen.I ziet hier een vrome wensch; op den duur en J. Taai; L. Gangelhof en J. ten Bokkel; S. Bakker en M. Mulder; R. Post en A. ten Bokkek De afdeeling»Schagen en Omstreken van het Neder 1. Onderw. Genootschap besloot op het Eeuwfeest van zijn bestaan, Oct. 1928, een spaarbank op te richten, zooals die bij het Genootschap bestaat. Die van de afdeeling zou dan een filiaal van het Genootschap kunnen worden. Van praten is het_ nu tot daden gekomen. De spaar bank- is opgericht. De heer Brouwer, Hoofd der School te Schagen is tot ad ministrateur benoemd. De aanvoer van eieren op de veiling te Schagen bedroeg in het le halfjaar van 1929, 27a millioen stuks tegen 1 millioen in 1928. De aanvoer is dus meer dan ver dubbeld. In den regel worden in Juni de schapen geknipt. Wij zagen onder Schagen al hier en daar kale dieren loopen. Wij infor meerden aan een goed adres naar de prijzen. „De handel beteekent nog niet veel", werd ons gezegd. Kleine partijtjes gewone wol gingen voor 1.50 a 1.60 per kilo. De betere kwaliteiten gingen op Texel tot 1.75. Voor een prima parti, werd 1.80 gevraagd, doch de koop ging niet door. Nu kan het wel zijn, dat wan neer er leven in den handel komt, de prjj zen iets zullen verbeteren. De handel in vette varkens is hoog Dit wordt toegeschreven aan den groo ten uitvoer van bacon, gezouten var- kensvleesch van varkens van 100 a 125 pond. Deze bacon gaat naar Engeland. De uitvoer uit ons land bedroeg van 80 Mei tot 5 Juni 14371 in baconvorm, een week daarvoor bedroeg die uitvoer 15486 stuks. GEBOREN: Hendrik, z. v. Klaas Tul- ner en van Geertje Smidt. ONDERTROUWD: Jacob Johan Groot, 24 j., landbouwer te Wieringerwaard en Jacoba Kaaij, 24 j., zonder beroep te Schagen; Jacob Waterdrinker, 22 j. bloemist te Anna Paulowna en Jaantje Schermer, 20 j., zonder beroep te Schagen. Verloren: een sleutel, een treinabonne ment. Gevonden: een rijwielplaatje, een man tel, een ring met sleutels, een sleutel. van Donderdag 20 'Juni-1929. Het aanbod in kalfkoeien was matig, de prijzen zijn tamelijk vast, want hier en daar kan men er nu plaatsen, er is nu genoeg te eten, na den overvloedigen regen, die zegen voor het land' be-tee- kende. De kalfkoeien werden tot 365 verkocht. Do stieren waren weer eens met het gebruikelijk viertal te samen; die prijzen handhaven zich over 't algemeen goed; hoogste markt was 300. De ma gere koeien brachten tot 340.op. De pinken waren- ook prijzig; tot 150. was de hoogste markt. De vette koeien ware nflink aangevoerd; er werd tot 425.besteed. De nuchtere kalveren blijven nu ook vrijwel op prijs n.1. tot 28.over het algemeen zijn de prijzen beter dan eerst in het begin van het nuchtere kalveren- seizoen, hoewel de vraag toen wel even redig was met het aanbod, maar hot ging toen niet. Het wolvee blijft prijshoudend. Voor de lamlmeren komt er meer vraag, de kwali teit van het slachtgoed is niet zoo goed, maar toch zijn de prijzen goed; voor lam meren tot 25.magere schapen 25. vette schapen 36.—. De prijs voor de vette varkens heeft geen groote verandering ondergaan de laatste week, nog is de prijs zoo dat het mesten wel loonend zal zijn. 43 cent per pond is verschillende jaren niet ontvan gen en besteed. Dat de prijzen niet zoo hoog zijn als ze geweest zijn, is te ver klaren doordat wij een warmere tijd heb ben en ook zullen de dalende voerprijzen er niet vreemd aan zijn. De biggen en magere varkens blijven een gewild ar tikel; de magere tot 44.en de biggen tot 34.—. De paardenhandel vertoont weinig leven, dat er aangevoerd waren, zal wel geweest zijn om te voldoen aan de vraag voor hooitrekkers, tot 250.werd be steed. renfondsen waren aanwezig de heeren De brand had zich intusschen zoo zeer Bakker, Lakeman, Timmerman en Veld huis; voor de grossiers- en slagersorgani saties de heeren Van der Veer en Swaan. Overeengekomen werd, dat beide p\r- tijen een acte van compromis zullen op stellen, waarin een omschrijving van het geschil en van den procedure-vorm zal worden gegeven. Tevens zal een autoriteit worden voorgesteld, die de drie commis sie-leden zal hebben aan te wijzen. Ten slotte zal de verdeeling van de arbitrage kosten worden aangegeven. Binnenkort zullen partijen nogmaals bijeenkomen om de beide acten te vergelijken en over eventueele meeningsverschillen alsdan tot overeenstemming te komen. Buitenland. Te Barabinsk in Siberië zijn twee spoor wegarbeiders ter dood veroordeeld, omdat ze in dronkenschap eenige locomotieven een heuvel lieten afrijden, wat aanmer- lijke schade had veroorzaakt. Bovendien werden verschillende leden van het sta- tionspersoneel tot gevangenisstraffen ver oordeeld wegens gebrek aan tucht. Te Plock hebben werkloozen het ma gistraatsgebouw bestormd. Zij drongen het bureau van den burgemeester binnen, die door vrouwen werd afgeranseld. Poli tie moest met de blanke sabel tusschen- beide komen. Een aantal demonstranten is gearresteerd. De bekende bioscoop-artist Tom Mix is te Portsmouth (Nieuw Hampshire) het slachtoffer geworden van diefstal. Men heeft hem een som gelds en waarden ont stolen tot een bedrag van in Nederlandsch geld uitgedrukt 180.000. Zijn kamerbediende is in verband hier mede gearresteerd. De Schepenrechtbank te Keulen heeft Woensdag uitspraak gedaan in de groote smokkel-affaire, waarbij 17 personen te rechtstonden, die sedert het jaar 1926 ta bak, sigaretten, chocolade en koffie uit Nederland naar Duitschland hadden ge smokkeld. De voornaamste beklaagde, een vrouw, die de smokkelwaren had op gekocht, kreeg een boete van 472 millioen mark. De leider van de smokkelaarsben de, een monteur, werd tot anderhalf jaar gevangenisstraf en 17« millioen mark boete veroordeeld. Een onbekend gas heeft zich Woens dagavond te El Paso (Texais) over het gebied bij de petroleumraffinaderijen ver spreid. Daar men niet gewaarschuwd had, waren er veel slachtoffers. Twee kinderen, een aantal paarden, koeien en tippen zijn omgekomen. Zestig menschen moesten naar een ziekenhuis worden ge- Dracht. Met meéneming van drie bewakers zijn te Houston (Texas) veertig gevaarlijke gevangenen ontsnapt. Honderdvijftig ge vangenen, die als niet gevaarlijk be schouwd werden, weigerden mee te gaan. Vijf vluchtelingen zijn alweer aangehou den en de drie ontvoerde bewakers zijn in vrijheid gesteld op 15 KJJ. van de plaats der ontvluchting. Brazoria (Texas), 21 Juni. (Reuter): Van de 49 ontsnapte gevangenen zijn er 27 opnieuw aangehouden. Een is er ge dood en twpe zijn ernstig gewond. uitgebreid, dat brandende stukken hout op straat vielen en gevaar voor de toe schouwers opleverden. In het station Rodingen bij Aarlen is een goederentrein op een aantal stilstaan de wagens geloopen. Deze ontspoorden en werden gedeeltelijk vernield. De stoker en een remmer van den aanrijdenden trein liepen zware verwondingen op. Aan de Weensche universiteit zijn Donderdag weder hevige incidenten voor gekomen, waarvan de Hakenkreuz-stu- denten de aanstichters waren. De de monstraties waren in hoofdzaak tegen denl rector gericht, wiens objectiviteit echter bekend is; ze droegen echter te gelijk een anti-semitisch karakter. De rector wilde tusschenbeide komen, maar werd uitgefloten, en met een aantal professoren uit de aula gedrongen. De pedels werden afgerost. De kanselarij van den rector werd belegerd, waarop de rector de universiteit sloot. Hij riep den academischen Senaat bijeen, die Donder dagavond nog vergaderde. Voor de universiteit was een groote po litiemacht aanwezig, die echter niet het terein van de universiteit betrad. Op het oogenblik heerscht aan de uni versiteit te Weenen weer rust, nadat voor de instandhouding der orde een speciaal studentencomité was ingesteld. De colle ges hadden een ongestoord verloop. Donderdagmiddag tegen 1 uur ontstond op een motorboot, die te Berlijn op de Spree voor anker lag, een benzineontplof fing. De uit vier man bestaande beman ning werd zwaar gewond, terwijl de boot geheel uitbrandde. Nadere berichten uit het overstroo- mingsgebied in Assam behelzen dat het land een vreesëlijk aanzien heeft. De dor pelingen worden steeds meer door hon gersnood bedreigd. Aan den oever van de rivier Doloe bij Satkari is een geheel dorp verwoest. Lij ken en huisraad worden door den stroom meegevoerd. Een groote uitgestrektheid van land waar de oogst te velde stond, is in een onafzienbaar meer herschapen. Het spoorwegverkeer in het binnen land is geheel ontredderd. Geen betere tralt d'union tussohen den i vreemden bezoeker en het bezochte land Na 13 Jaar. dan de gids. Bezit hij taot en overtuigings- x_ ori kracht, dan doet hij de waarde van het in deoogen van den toerist stijgen en verwekt hij indrukken, welke anders sprake van wonderbaarlijke gebeurtenis sen, van zeldzaam hopelooze gevallen, doch waarin dan tenslotte toch alles „goed afloopt". Maar daar zijn het dan ook ro mans en feuilletons voor. Een enkele maal echter komt in het wer kelijke leven ook wel eens zoo'n roman tisch wonder voor. Een voorbeeld daarvan vormen de lot gevallen van een kind te Stuttgart. Dezer dagen verspreidde zich in die stad als een loopend vuurtje het gerucht, dat een kind, hetwelk dertien jaren ge leden spoorloos was verdwenen, terecht wasl Het kind is het zoontje van den tram controleur Laum. In 1916 verdween het, ruim twee jaar oud. Bij een ingesteld on derzoek werd zijn mutsje bij een beek ge vonden. Maar boe men ook dregde en zocht, het kind was niet te vinden. Eindelijk werd alle hoop opgegeven en in den loop der jaren troostten de ouders zich over hun verlies. Enkele weken geleden echter zond een kennis hun uit Heilbronn een courant toe met een advertentie, waarin de vraag werd gedaan of wellicht in Wurtemberg een kind werd vermist van een bepaalden leeftijd. De advertentie was geplaatst door iemand in Jelemic, een klein plaatsje ln Tsjecho Slowakije. Uit een daarop volgende briefwisseling bleek dat ^%y?ezin in Jelemio met Kerst mis 1920 sPpkind had aangenomen, dat naar alle waarschijnlijkheid tot een zigeu nertroep had behoord, maar deze was kwijtgeraakt. Toen het aangenomen kind echter op een leeftijd was gekomen, dat het eenig vak moest gaan leeren, waren er echter moeilijkheden ontstaan, omdat de knaap geen papieren had. De pleegvader had toen in allerlei binnen- en buitenland- sche bladen advertenties geplaatst om navraag te doen. Op grond van verder onderzoek, het wisselen van foto's enz., schijnt het nu vrijwel vast te staan, dat Inderdaad het aangenomen kind het zoontje is van den trambeambte uit Stuttgart, dat indertijd waarschijnlijk door zigeuners is meege nomen naar Tsjecho-Slowakije. De vader is naar Jelemic vertrokken om zijn doodgewaand kind te halen. Het Berliner Tageblatt meldt dat tegen den van brandstichting verdachten Sak- sischen fabrikant Oehmen, nu ook door den rechter van instructie een aanklacht is ingediend wegens moord op zijn schoon moeder, mevrouw Salzer, die hij door ver gif om het leven zou hebben gebracht ten einde eenig lid der firma Schubert en Sal zer te worden. De zaak zal volgende maand voor de strafrechtbank te Dresden voor komen. Van 17 tot en met 19 Juni zijn verzon den: 1048 lammeren, 27 koeien, 29 scha pen, 17 kalveren, 24 varkens, 3 paarden. 20 Juni zijn verzonden met twee stoom schepen en twee motorbooten 2914 lam meren. Bij ben lijkschouwing te Haverford West heerschte onzekerheid aangaande de identiteit van een doode. Volgens zijn papieren, had' hij een ma rinepensioen van 60 in het jaar, dat uitbetaald werd op naam van David John Lloyd. Maar toen men de zaak verder ging onderzoeken, kwam aan het licht dat deze pensioengerechtigde al elf jaar dood is en zijn broer Walter Owen Lloyd, die nu pas gestorven is, al dien tijd het pensioen van zijn dooden broer was blij ven trekken. De doode had de schatkist voor ruim 700 benadeeld en bovendien zijn ouder domsrente genoten. Op den viaductspoorweg te New York zijn boven de Zesde Avenue twee treinen tegen elkaar geloopen. Er zijn een doode en verscheiden gewonden. Volgens een later ontvangen bericht is een conducteur gedood en zijn 30 passa giers zoo ernstig gewond, dat de toestand van velen hopeloos is. Er ontstond een geweldige paniek, welke nog verergerd werd, toen de wrakhoop in brand ge raakte. De brandende trein stak ook de houten dwarsliggers in brand, zoodat de passa Het H.bld. van gisteravond meldt: Naar wfl vernemen, hebben de partijen, betrokken bij de slachtfondsenquaestie, gistermiddag een voorloopige bespreking Twee onderwerpen staan in "deze dagen voor de hoofdlstad wel op den voorgrond. Het straat-schilderen en het straat-toeren. Het eerste bedreven door stadgenooten die, nu de verkiezingen vlak voor dén boeg komen, do namen van hun- politieke patent-geneesmiddelen met steeds groote ren ijver bij nacht »n ontij op straatstee- nen en trottoir-randen kalken, het tweede door onze buitenlandsche gasten die ko men aandrijven op den nog steeds was- senden vreemdelingen-stroom die elk zo merseizoen vooral vanuit het Westen naar Europa en ook naar ons land vloeit. Men kan niet zeggen, dat we met deze politieke schilder-hartstocht het uiterlijk van onze stad voor onze bezoekers aan trekkelijker maken. Maar zoo worden zij er dan tenminste aan herinnerd dat hier verkiezingen op handen zijn, een feit, dat hun anders ongetwijfeld zou ontgaan. En dit is dan waarschijnlijk het eenigste nut tige effect, als men het nuttig wil noe men dat met deze verf- en kwastsport bereikt wordt. Wat toch haalt het eigenlijk in ander opzicht uit? Men kan desnoods nog begrijpen, dat iemand die geen kettingganger door dik en dun van een bepaalde partij is, zich bijvoorbeeld door een suggestief reclame biljet laat overhalen. Men kan tot op ze kere hoogte ook het nut inzien van het gesproken woord op de vele verkiezings vergaderingen die thans gehouden wor den. Daarvan blijft weliswaar het nadeel, dat die alleen bezocht worden door over tuigde aanhangers der gepropageerde politieke denkbeelden, die geen bekeering meer van noode hebben. Of door even overtuigde tegenstanders, die komen om te debateeren of te interrumpeeren en die zich toch niet willen laten overtuigen van de superioriteit eener andere partij dan de hunne. Zulke vergaderingen kunnen echter in ieder geval er toe medewerken om de lauwe broeders naar de stembus te jagen en wanneer ze daar maar in sla gen, hebben zij reeds nuttig werk gedaan. Maar wat geeft nu al dat geklodder op straat, zonder eenige nadere motiveering? „Kiest Jan Jansen" of „Piet Pietersen, lijst 86": daar blijft het meestal bij. Soms wordt ook de naam der partij nog ge noemd, maar veel meer weten die verf- knoeiers ons meestal niet te vertellen. En welk redelijk denkend mensch laat zich daar nu door overhalen? Dan waren de ouderwetsche aanplakbiljetten tenminste nog beter. Daarop werd in ieder geval iets beweerd. Al hadden die dan ook het nadeel, dat ze vaak op de muren van privé-huizen werden geplakt, waarvan de bewoners het vaak met de strekking allesbehalve eens waren. En de straat is giers de komst van de brandweer moes-1 daarentegen openbaar terrein. Maar zou, dat verfgeknoei niet afgeschaft kunnen worden? Zouden op dat eene, kleine punt, onze 1001 .politieke partijen het niet eens kunnen worden? Een soort van ontwap& ning dus, waarbij de verfkwast als poli' tiek oorlogsmiddel verboden wordt Het tweede onderwerp, dat der stadstoe- ren ik heb er in deze brieven al meer over geschreven en er ook wel reeds eens op gewezen, dat zij, deze rondritten in den toeristenwagen, niet alleen voor den vreemdeling, maar ook voor den stadge noot interessant zijn. Want ook de laatste ziet op zoo'n tocht meer van de hoofdstad dan anders gewoonlijk in jaren. Een en ander werd hier echter altijd bezien vanuit het oogpunt van den vreem den, dan wel inheemschen „toerist". Het mag ook wel eens bezien worden vanuit het oogpunt van den gids. Ladies and Gentlemen.... Meine Damen und Herren.... Mesdames et Messieurs.... Boven de vaag-onverschillig luisteren de toeristen in den wagen steekt hoog de gids uit,Lecturer" noemen de Engel- schen hem, „Conférencier" hebben de Franschen hem gedoopt. „Ftlhrer" zegt de Duitscher, die hem op één lijn stelt met den chauffeur. „Guide" herhaalt de Amerikaan, die het land heeft aan ver fraaiing van vaktermenOnbewogen door al deze verschillende benamingen ratelt de gids zijc zoovele malen herhaal de lesjes af. Zoostaat hij: met een breed gebaar van zijn armen, als een comman dant op de brug van zijn schip; vol zwaar stemgeluid, als een redenaar op de pu blieke tribune. En rondom verdringen zich de menschen, bijna steeds weer de zelfde gezichten, welke opgrijnzen naar gids en toeristen. Wat den gids aangaat, zou men onmogelijk kunnen zeggen of deze publieke belangstelling hem genoe gen doet of mishaagt. De gids is moet zijn volkomen onbelnvloed door. deze nieuwsgierigheid Hij staat daarboven, evenver als hij boven de hoofden der toe risten uitsteekt, terwijl hij doorgaat met ratelen. Toch is dit afratelen niet genoeg. Zelfs een gids kan van zijn vak iets moois, iets interessants maken. Met een weinig geest, een weinig zin voor humor, een goede dosis psychologische kennis en prettigen verteltrant kan een gids Inderdaad zijn geïdealiseerde benamingen waardig wor den. Hij kan zelfs in sommige gevallen tot roem stijgen, even goed als een popu lair minister van buitenlandsche zaken of een gewaardeerd gezant. De vergelijking is wellicht stoutmoedig. Zij is echter juist I woord worden. achterwege zouden blijven. Daarvoor is in de eerste plaats noodig een grondige kennis van het land, c.q. van de stad zelf, van de historie, de gewoonten, eigenaar digheden. Daarnaast is een uitgebreide kennis van andere landen nuttig; zooal niet noodzakelijk..., om den toerist de ver schillen te doen opmerken en appreciee- ren. Naast tact en menschenkennis wordt er een absolute onverstoorbaarheid van hem gevergd. Zijn toespraken moeten rustig zijn, een rust, welke niet mag worden onderbroken, noch door inmenging van buitenstaanders, b.v. de slagersjongen, die hem vanaf zijn fiets het verwijt toe schreeuwt een „leu-ge-naor" te zijn, noch door interrupties of vragen zijner klan ten. Diezelfde onverstoorbaarheid helpt hem heen over de lastigste vragen. Een goede gids beantwoordt n.1. alle vragen. Soms is zijn antwoord ontwijkend of be vestigend, een andere keer explicatitf of ontkennend. Het gebeurt zelfs, dat het terechtzettend is. Vaak is dat noodig. Er zijn toeristen, die er genoegen in smaken, meestal tot ergernis hunner medereizi gers, de malste opmerkingen, de meest besliste tegenspraak te doen hooren. Weer anderen trekken alles in twijfel In deze gevallen vooral moet de gids er voor zorgen, dat zijn antwoorden geen verkoe ling teweeg brengen, dat de stemming er niet onder lijdt. Hiermede zijn dan de voornaamste eigenschappen die een gids hoort te be zitten opgesomd. Er komt echter nog meer bij. Natuurlijk moet hij zijn talen kennen. Kunstgeschiedenis, architectuur, schilder kunst, geschiedenis, aardrijkskunde en folklore mogen hem niet vreemd zijn. En als hij dit alles onder de knie heeft en denkt absoluut beslagen ten ijs te komen, moet hij bovendien nog weten: hoeveel een werkman in verschillende vakken verdient; hoe diep de grachten zijn; welke de beste sigaret is; hoeveel slachtvee de hoofdstad per jaar verbruikt; hoeveel rijwielen er in omloop zijn, en hoeveel automobielen; hoe zwaar de lucht is; en hoe sterk de regenval; waarom het nieuwe postkantoor zoo leelijk van stijl is; waarom er een jodenbuurt bestaat; waar de boomschuitschipper zijn nacht- logies heeft; waar de roode baai gekocht wordt, die op Marken gedragen wordt; of de Koningin liever in den Haag woont dan in Amsterdam; waarom bijna iedereen rookt; en hoeveel liter jenever hier ge dronken wordt Wanneer nu de gids deze vragen han dig, als even zoovele gevaarlijke klippen heeft omzeild, strandt hij soms nog op de vraag van een zenuwachtige dame, die absoluut wenscht te weten, waarom de korenbloemen blauw zijn.,.. Want zulke onverwachte verlangens worden den gids voorgezet.... Iemand die dergelijke moeilijkheden kan oplos sen, verdient dan ook beter dan het sma lend geglimlach of het gehoon der menig te, die maar al te vaak een potsenmaker in hem ziet en er zich niet van bewust is, welk een krachtige propaganda er kan uitgaan van een goeden gids Na deze „biecht van een gids" (inder daad vrijwel woordelijk uit den mond van een dezer verdienstelijke lieden opgetee- kendl), na deze min of meer luchtige causerieën over de twee vooraanstaande vermaken van deze dagen: het straatschil deren en het straat-toeren, past, tot slot, nog wel een woord over meer ern stige gemeentezaken die deze week op het Prinsenhof aan de orde waren. Daar had den we dan in de eerste plaats het „Uit breidingsplan-Watergraafsmeer" dat ten slotte volgens het voorstel van B. en W., nadat eerst nog een amendement om het eerste gedeelte van den Middenweg te verbreeden er door ging, door den Raad werd aangenomen. Een partieel plan wel iswaar, maar het is ondoenlijk in vele gevallen, en zoo ook hier, naar de wethou der opmerkte, te wachten tot het groote uitbreidingsplan er komt waaraan de sedert Maart j.1. pas volledig geoutilleer de nieuwe afdeeling „Stadsontwikkeling" werkt. Want er zullen voordat dit gereed is nog vele jaren moeten verstrijken. Ver heugend deed de mededeeling, die men bij deze gelegenheid vanachter de groene tafel te hooren kreeg, aan, dat het ge meentebestuur met de directie der spoor wegen nu toch eindelijk tot volledige overeenstemming kwam inzake de „spoor wegen rondom de stad", die op het oogen blik, met de overgangen bij de Linnaeus- straat, het Muiderpoortstation en de Overamstelstraat, zulk een ondragelijken toestand scheppen. De noodzakelijke op hooging van den spoordijk en verdere werken zullen 28 millioen kosten, waar de gemeente in zal hebben bij te dragen. Voorwaar geen kleinigheid, maar de hui dige toestand moet nu eenmaal verbeterd worden. En spoedig ook! Verder kwam door middel van enkele door den heer Gulden ingediende vragen de nieuwe Berlage-brug over den Amstel wederom ter sprake en thans op een wijze die roeiend Amsterdam (en dat is niet klein!) genoegen zal doen. Gevraagd wordt of B. en W. er zich wel van bewust zijn, dat deze nieuwe Amstelbrug de eenige baan die wij voor de roeisport be zitten onbruikbaar zal maken. Of B. en W. sereid zijn een onderzoek in te stellen of binnen de gemeente een goede roelbaan gemaakt kan worden en of zij zich dien aangaande niet met de bestaande roei- vereenigingen in verbinding willen stel len? Vragen die tallooze Amsterdammers uit het hart gegrepen zijn en die, naar zij vurig hopen, bevredigend zullen bean£

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 19