Dun-Uitvallend Haar Ingezonden. PLUIMVEETi ELT. Stoom vaartberichten. Sport. Marktberichten. Den Helder, 20 Juni 1929. Geachte Redactie. Zouden wij als zwemliefhebbers een kleine plaatsruimte in Uw courant mogen. Onzen dank daarvoor. Zwemmen. Door onderling samenzijn is het hier gelukt om eens op vasten grond een club te hebben die goed is. Deze club is de zwemelub »Frissche Morgen«. Door het groote aantal dat zich aanmeldde om lid te worden, moest de aanneming stop gezet worden, wegens plaatsruimte. Nu wordt eiken dag de behoefte naar een bad grooter, en zien velen zich teleurgesteld om gebruik te maken van een bad in ons heerlijk Marsdiep, en wel om de reden dat men zich geneert om op de keien, in de open lucht, ten aanschouwe van ieder, zich te ontkleeden. Velen zwem men om de zenuwen te sterken, velen om zwemsport te beoefenen maar jam mer, er ontbreekt iets. Dat iets is een loodsje of tent. Wie wil nu meehelpen om aan dat verlangen te voldoen. Als nu (niet te veel natuurlijk), eenige Dames en Heeren zich op willen geven tot het vormen van een club, naast de zwemelub »Frissche Morgen*, kop het gebeuren dat zooiets slaagt, en menigeen is geholpen. Is de tijd nu te kort, welnu, men werke om het volgend jaar met alles klaar te wezen. Geachte Redacteur, nogmaals dank voor de plaatsing, en hopen wij dat vele brieven onder het motto «Zwemmen* uw kantoor bereiken zullen voor deelname. Hoogachtend, T. WELK RAS? Zoo gauw men den kleinen kippenhouder over ras-hoenders begint te spreken, is „zijn pijp uit". Hij zegt dan: dat het hem om eieren te doen is, dat hij „boererikippen" heeft en dat ze zoo vreeselijk veel leggen. Dit is de nagalm van wat iedere boer zei 25 jaar geleden, in den tijd dat de boer tevreden was als zijn toom kippen voor Paschen maar zooveel eieren hadden gelegd, dat er voor het gezin genoeg paascheieren waren. Sindsdien is er veel veranderd en ook de kip is veel veranderd. Door selectie is een heel ander dier ontstaan dan wat men den naam van „boerenleip" geeft. Door import \an dieren uit Amerika en Italië heeft men rassen gekregen, welke een aantal eieren leg gen, .waardoor het kippenhouden rendabel kan zijn. Elke houder van kippen doet dus ver standig om ras'kippen te nemen, wier legikracht in al die jaren steeds is verbeterd door zaak kundige teeltkeus. Als we het over raskippen hebben bedoelen wij niet tentoonstellingskippen, neen, dat is een andere liefhebberij. Wij bedoelen onze nu trassen. Die rassen welke jarenlang om de winst zijn gehouden. Die bewezen hebben in de praktijk en door wetenschappelijk onder zoek onder nauwkeurige legcontrole zeer ren dabele dieren te zijn. Wij hebben dan het eerst als legkip de z.gn. lichte rassen, Leghorns en Aneona's. De leg horns worden verdeeld in 3 kleuren: wit,' pa trijs en exchequeur, spreek uit eksjekker. In de leghorns zijn nog wel 5 of 6 kleuren maar deze komen niet als nuthoen in aanmerking. De nu genoemde rassen leggen een raobi ge vormd, vrij groot wit ei, zijn zeer weinig broedsch en in geval van broedschheid slecht als broedhen te vertrouwen. Men kan echter jaren lang deze soorten houden zonder eenigen last van broedschheid te hebben. Leghorns hebben enkele kammen, vrij groot en gele beenen-. De wit en patrijs leghorns hebben hun naam naar hun kleur. De patrijs leghorn hen is bruinachtig als een patrijs met zalm kleurige borst. De hanen van dit ras hebben zwarte borst en zwarte staart- en sikkelvee- ren. Hals-, zadel- en sierveeren zijn als fraai glanzend goud. De flanken naar de poot toe worden donkerder, zoodat de vleugelpennen bruin, de dijen en broek bruinachtig zwart zijn. Alle leghorns en ook de Aneona's moe ten witte amandelvormige, vrij groote oor- schellen hebben. De kleur van exchequeur leghorns is zwartbant en lijkt iets op die van de Aneona's. De exchequeurleghorn heeft geheel witte en zwarte veeren door elkaar en gele beenen, de An- cona heeft zwarte veeren, eindigend in een witte punt en zwart gevlekte beenen. Onder de patrijs leghorns zijn ook rozekammige. Deze komen echter nog zoo weinig voor, dat zij nog geen plaats in de populaire nutrassen innemen. Dan hebben wij als nuthoenders in de mid- denzware rassen: de Wyandotte, Barnevelders en Rhode island-reds. Onder deze rassen komt de broedschheid vrij veelvuldig voor, hoewel er stammen zijn, waar de broedschheid bijna geheel is uitgefokt. Over het algemeen zijn het goede broedsters en verzorgen zij hun kens goed. De Barnevelder is een1 zuiver Hol- lan-dsch fokprodukt, een vrij groote kip, met kl'eine enkele kam, zwarte, bruin gezoomde veeren, gele of zwart gevlekte beenen, soms iets bevederd. Zij legt een groot bruin ei, veelal met nog donkerder spikkels. De RJhode-island-red is een prachtige glan zende kastanjebruine vogel, met een lang lichaam op eenigszins lange hei-gele beenen. Ze komen voor met enkele en rozekam; ze leggen een mooi bruin ei, doch niet zoo don ker als de Barnevelders. Broedschheid komt voor, doch ze zijn uit hoofde van hun grof beendergestel te zwaar en daarom als broed- ster niet te prefereeren. De Wyandottes komen voor in bijna alle be kende kippenkleuren. Dt witte zijn echter het meest populair, dan volgen zilver en goud. Van de zilverwyandotte zijn de veeren van witte grondkleur, elke veer gezoomd met een rand van 2 1 3 mjM. van groenglanzend zwart. De goud wyandotte heeft als grondkleur goud bruin, ook elke veer fraai zwart gezoomd. Het zijn waarlijk zeer prachtige vogels en het is een genot om zulke dieren te zien. Ook de witte wyandotte is een fraaie vogel, de meest donzige onder haar rasgenooten. Zij is zeer laag gesteld, heeft een licht beendergestel, is zeer mak en voorzichtig en daarom als broed- ster en verzorgster van kuikens zeer geschikt. Deze eigenschap is ook van toepassing op de ander wyandottes. Hun kammen zijn rozekam, uitloopend in een doorn, die de lijn van de hals volgt. Zij hebben alle gele, vrij korte beenen, leggen een geel tot lichtbruin gekleurd ei, wat over het algemeen niet groot is. Alle middenzware rassen moeten roode oorschellen hebben. I Stoomvaart Mij. Nederland. Moena, t., 20 Juni v. Colombo. Roepat, t., pass. 19 Juni Gibraltar. Kon. der Nederlanden, u., 19 Juni v. Belawan. Mapia, u., 18 Juni te Penang. Poelau Laut, u .,19 Juni v. Suez. Kangean, u., 20 Juni Gibraltar gep. Prins der Nederlanden, u., 20 Juni v. South- ampton. Rondo, u., 21 Juni te Sabang. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, u., 20 Juni v. Pernambuco. Delfland, u., 18 Juni te B. Ayres. Drechterland, u., 18 Juni te Santos. Gelria, t., 19 Juni v. Pernambuco. Maasland, u., 19 Juni v. Lissabon. Orania, tt„ 23 Juni te A'dam verwacht. Waterland, u., 19 Juni v. Rio Janeiro. Amstelland, t., 20 Juni v. Montevideo. Montferland, t., 21 Juni v. Las Palmas. Kon. Paketvaartmaatschaopij. Nw. Holland, 18 Juni v. Singapore. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Amsterdam, pass. 19 Juni Dover. Ceres, t., 18 Juni v. Freetown. Irene, t, pass. 19 Juni Gibratlar. Odysseus, 20 Juni v. A'dam. Orion, 21 Juni te R'dam. Pluto, 20 Juni v. A'dam. Saturnus, 21 Juni te R'dam. Venus, 21 Juni te R'dam. Vesta, t., 20 Juni v. Malta. Adonis, 20 Juni te R'dam. Ajax, 19 Juni v. Algiers. Ariadne, 19 Juni v. Vigo. Deucalion, 19 Juni te San Juan de P. Rico. Erato, 19 Juni v. Aalborg. Hebe, 20 Jun- te A'dam. Iris, 20 Juni te Stettin. Juno, 19 Juni v. Piraeus. Merope, 19 Juni te Valencia. Nereus, 20 Juni v. Triëst. Notos, 19 Juni v. Barcelona. Simon Bolivar, t., pass, 19 Juni Azoren. Stuyvesant, 19 Juni te Curaqao. Theseus, 21 Jun te A'dam. Baarn, 19 Juni v. Curaqao. Clio, 20 Juni v. Malta. Doros, 20 Juni v. Genua. Hercules, 20 Juni v. Constantinopel. Mars, 20 Juni v. Vigo. Merope, 20 Juni v. Valencia. Orpheus, 20 Juni v. Santander. Perseus, 21 Juni te Aarhus. Peursum, 20 Juni te Port of Spain. Ulysses, 20 Juni te Piraeus. Venezuela, u., pass. 20 Juni Azoren. Breda, u., 19 Juni v. Coquimbo. Haarlem, 21 Juni te Hamburg. Marie Hom, 21 Juni te A'dam. Proteus, 21 Juni v. Kopenhagen. Strabo, pass. 21 Juni Holtenau. Telemon, t., 20 Juni Azoren gep. Zeus, 21 Juni te Hamburg. HollandAfrika Lijn. Billiton, 21 Juni te A'dam. Grijpskerk, u., 19 Juni v. P. Natal. Heemskerk, u., 21 Juni v. Kaapstad. Meliskerk, t., 19 Juni v. Walvischbaai. Nias, t., 20 Juni te Genua. Nijkerk, 21 Juni te Antwerpen. Randfontein, t., 20 Juni v. Beira. Nieuwkerk, u., pass. 19 Juni Gibraltar. IJstroom, t., 20 Juni v. Beira. Giékerk, t., 19 Juni v. Antwerpen. HollandWest-Afrika Lijn. Ceres, t., 18 Juni v. Freetown. Drechtstroom, t., 20 Juni v. Dakar. Irene, 19 Juni Gibraltar gep. Amstelkerk, 21 Juni v. R'dam. Scheldeslroom, t., pass. 21 Juni Dungeness. Vulcanus, u., pass. 20 Juni Canar. Eil. HollandAmerika Lijn. Gaasterdijk, 19 Juni Azoren gepasseerd. Kinderdijk, 17 Juni te Tacoma. Lochgoil, ij Juni v. L. Angel es. Meissonier, 28 Juni v. Liverpool Glamonganshire, 19 Juni v. San Francisco. Veendam, 20 Juni Lizard gep. Noorderdijk, pass. 20 Juni Dover. Statendam, 21 Juni Cape Race gep. Westerdijk, pass. 21 Juni Lizard. HollandAustralië Lijn. Abbekerk, u., 20 Juni te Adelaide. Aagtekerk, t„ 20 Juni te Suez. Almkerk, 21 Juni te R'dam. Arendskerk, u„ 21 Juni te Genua. HollandO.-Azië Lijn, Alderamin, u., 19 Juni v. Genua. Ouderkerk, u., 20 Juni v. Hongkong. HollandBritsch-Indië Lijn. Kieldrecht, t., 20 Juni te Madras. Texel, t., 21 Juni te Antwerpen. Veen-dijk, 21 Juni te Antwerpen. Koudekerk, t., 20 Juni v. Pt. Said. Sommelsdijk, u., 18 Juni v. Madras. Hoogkerk, u., 21 Juni te Pt. Said. Streefkerk, u., 20 Juni te Colombo. Vechtdijk, u., pass. 21 Juni Gibraltar. Java—Bengalen Lijn. Baron Ogilvy, 19 Juni te Rangoom Bondowoso, 19 Juni v. Belawan. Jacatra, 20 Juni te Calcutta. Java Pacific Lijn. Bengkalis, 19 Juni te Singapore. Modjokerto, 18 Juni v. Tacoqjh. Java—China—Japan Lijn. Tjileboet, 18 Juni te Shanghai. JavaNew-York Lijn. Boschdijk, 19 Juni te Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Medan, 20 Juni te Bassein. Patria, t., 22 Juni te R'dam verwacht. Kota Gede, u., 20 Juni te Belawan. Merauke, u., 20 Juni v. Genua. Slamat, t., pass. 19 Juni Perlm. Soekaboemi, u., pass. 21 Juni Sagres. Tambora, t., 21 Juni v. Singapore. Ternate, -t., 20 Juni Perim gep. Toba, u., 19 Juni v. Marstille. Madioen, u., 19 Juni v. Belawan. Sibajak, u., 20 Juni te Marseille. Tosari, u., 20 Juni te Singapore. Menado, 21 Juni te Onrust. Rotterdam—Zuid-Amerik» Lijn. Algorab, t., 19 Juni v. Victoria. Aludra, 20 Juni Finisterre gep. Aldabi, 20 Juni v. B. Ayres. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Aeneas, 20 Juni te Penang. Alcinous, 18 Juni te Pt. Said. Diomed, pass. 19 Juni Perim. Machaon, 18 Juni v. Shanghai. Perseus, 20 Juni v. Shanghai. Phemius, pass. 20 Juni Perim. Pyrrhus, 21 Juni te R'dam. Uw haar houdt op uit te vallen en wordt dikker en voller, indien dj des morgens slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid wrijft en overigens stevig door de haren uitstrijkt. Stentor, 20 Juni y. Hamburg. Ajax, 16 Juni v. Pt. Said. Oanfa, 20 Juni te Suez. Eurybates, 16 Juni te Batavia. Jason, 19 Juni v. Port Swettenham. Laertes, 20 Juni te Sabang. Mentor, 21 Juni te Suez. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 20 Juni v. Lipari. Jonge Johanna, 21 Juni te Gambia. Jonge Jacobus, pass. 19 Juni Finisterre. VOETBAL. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. PSVVeloctas, SpartaGo Ahead. Morgen, zal de beslissing voor het lands kampioenschap vallen. De twee resteerend-e wedstrijden zijn vastgesteld; beide ontmoetin gen zijn belang. In Eindhoven zal worden be slist of de Zuidelijke kampioenen met Hol- land's hoogste voetbaileer zullen gaan strijken. De kans daartoe is zeer zeker groot, omdat zij slechts een gelijk spel behoeven, waardoor zij 11 punten rijk zijn, een aantal dat geen der concurrenten meer kan behalen. Waar PSV reeds in Groningen een 91 zege wist te be halen, lijkt het ons moeilijk Iets anders dan een nieuwe overwinning van de Philips-men- schen te voorspellen. Maar mocht zelfs het onwaarschijnlijke gebeureni, n.1. dat PSV ver liest, dan kan deze club nog kampioen wor den, alsSparta wint van Go Ahead. Voor de Rotterdammer» zit er nog iets vast aan deze ontmoeting, want winnen zij, dan kun nen zij verzekert zijn van de tweede paats. Beslissingscompetitie. In het Oosten is de beslissdngscompetitie voor een plaats in de 2e klasse aldus vast gesteld: Apeldoorn, terr. AGOW: PEC NEC; 30 Jun: Deventer, terr. Go Ahead: En1- schedesche BoysNEC; 7 Juli: Almelo, terr. Heracles: Ensohedesche BoysPE^C. PEC NEC hebben op elkaar een kleine overwin ning behaald en zullen nu voor de derde maal eikaars krachten meten; ditmaal op onzijdig terrein. Van den uitslag valt niets te zeggen, daar deze clubs volkomen aan elkaar gewaagd zijn. In Afd. IV (Zuiden) brengt Wilhelmina een bezoek aan Staatsmijn Emma; op het moment staan deze club en de Valk er het beste voor, maar ook de Limburgers zijn nog niet geheel uitgeschakeld Het loopt naar het einde, maar de spanning is nog lang niet geweken. Voorts is vastgesteld: De ValkVlissingen, welke de thuisclub wel zal winnen. AFDEELING I. Voor één plaats in de res. ie klasse. Haarlem 2't Gooi 2. Als de roodbroekep gelijk mochten spelen promoveeren- ze ten koste van Spartaan 2, welke trouwens toch reeds uitgeschakeld was. AFDEELING II. Hercules die degradatiewedstrijden moest spelen tegen OJympia en Vriendenschaar, is er in geslaagd zich te handhaven, na ongesla gen te zijn gebleven. Een goed stuk werk. ASC (Leiden) is niet zoo gelukkig geweest; ze verloor haar 4 wedstrijden met zware cij fers en heeft nu het kunststuk volbracht om in één jaar van de ie naar de 3e klasse af te zakken. Sic transit! De plaats van ASC wordt ingenomen door VDL (Vlaardingen), de club die het vorig jaar van de klasse naar de 3e promoveerde en tiu reeds gaat zij naar de 2e klasse _pver. Wel een snelle promotie! NOORD-NEDERLAND—NOORD- DUITSCHLAND. Deze semi-internationale ontmoeting is de 14e van de reeks, welke in 1913 voor het eerst plaats vond. Het Noordelijk elftal zal niet in zijn sterkste samenstelling uitkomen, daar de Velocitas-spelers niet kunnen uitkomen, daar hun club in Eindhoven moet spelen. Het zijn Meulema en Zuidema, wat gewis een verzwak king beteekent. Maar toch zou, indien deze spelers ook in het team aanwezig: zouden zijn, Noord-Nederland wel verliezen, daar de Duit- schers een zeer sterk team in het veld brengen en tot op heden met grooten- voorsprong aan het hoofd gaan. De match wordt te Gronin gen in het Be Quick-stadion gespeeld. Scheids rechter is de heer dr. Hans Tetzner. De stand is momenteel: Nd.-Duitschland 13 10 1 2 4717 21 Nd.-Nederland 13 2 1 10 1747 j H.R.C.—Z.V.V. Oefenwedstrijd?, Nogmaals komt het eerste elftal der Racers in het geweer tot het spelen van een oefen wedstrijd, in hoofdzaak voor den trainer, die ook het elftal samengesteld heeft: Dit is als volgt: M. Prins van Til Roobol Stolk Tiessen Goudswaardt Schapen-kotter Kaptein Beneker Sont B. Prins Reserves: H. Beijer, Siersma, Boot en Artz. ZW verschijnt volledig en is vergezeld van Mr. Kaine, haar oefenmeester. Nieuwsgierig zal men zijn, nu het team door één deskundige is samengesteld, wat dit zal presteeren. Scheidsrechter is de heer Geurts, terwijl de aanvang half drie is. HELDER-KENNEMERS. (Aanvang half drie.) Helder, thans weer 3e klasser, is door dit feit allermnst ontmoedigd. Dit heeft trouwens de vergadering van Dinsdag j.1. wel bewezen, welke zich in een zeer groote belangstelling mocht verheugen en waar de stemming verre van pessimistisch was. Men zal niet bij de pakjeen blijven neerzitten.;, integendeel, de han den zijn ineengeslagen en alles zal er op gezet worden het verloren terrein binnen den korst mogelijken tijd weer te heroveren. Men is -be gonnen een proefelftal samen te stellen, dat morgenmiddag den strijd-teal aanbinden tegen De Kennemers, de kampioen van 3 C en voormalig competitiegenoóte. Derhalve een ploeg, die een waardige tegenpartij is. Zoo als in dergelijke gevallen altijd gebeurt, heb ben, nu hun club gedegradeerd is, eenige spe lers de gelederen verlaten, doch die geble ven zijn, op hen kan de club aan. Die Helder trouw zullen blijven, zoowel in voor- als tegen spoed! Ongeacht den uitslag, hopen we dat de E.C. genoegen zal beleven van haar proefneming. Doch mocht deze niet voldoen, dan probeere men een andere. Niet versagen! De heer P. Siegers, Koningstraat, heeft voor dezen wedstrijd een medaille -beschikbaar gesteld. NEDERLAAG WEDSTRIJDEN M.S.V. „ZEEMACHT". ZeemachtM.L.D. 35- MLD heeft den toss gewonnen en trapt af en gaat direct tot den aanval over, die uit loopt op een corner, welke wordt weggewerkt. Niehof van Z. neemt de leiding over en schiet hard tegen de lat. Z. blijft voorloopig in den aanval en weer schiet Niehof tegen de lat. Nu wordt het spel verplaatst naar de Z.-helft en- na een kort gevecht is het Rinderman, die zorgt dat MLD leidt (1J0). 10 minuten later zorgt dat MLD leidt (1o). 10 mihutej» later Een corner voor Z wordt mooi genomen, even doorgekopt en door den r.binnen van Z. mooi ingeschoten; 21 voor M. Prins van M. houdt den bal van de outlijn- en schiet zelf, doch Danckaerts is op zijn plaats. Kampman van Z. maakt hands in het strafschopgebied, waarvoor een strafschop wordt toegewezen, die wordt hard vlak naast geschoten Hierna krijgt Z. weer een corner te nemen, die geen resultaat oplevert. Hoewel het 21 voor M. staat, is Z. de meerdere in het veld, haar samenspel is stukken beter. Een corner voor M. wordt door Prins op fraaie wijze voor gezet, doch Clemenkowff is op den juisten tijd aanwezig om erger te voorkomen. Hierna ziet Z. zich een strafschop toegewezen, welke op juiste wijze wordt benut en de stand op 22 wordt gebracht.- De keeper van Z. loopt gevaarlijk ver uit, Prins wil schieten, doch wordt op het laatste moment aangevallen, waardoor de situatie gered is. Met onveran- derden stand gaat de rust in. Na de hervatting wordt -de bal aan Prins toegespeeld, hij zet mooi voor, Clemenkowff voorkomt een zeker doelpunt. Weer schiet Prins, doch nu is het de keeper, die zijn doel schoon houdt. Schitterend zijn de voorzetten van Prins, -doch -deze wordt niet voldoende gesteund door zijn partners. Een corner voor M. wordt zeer scherp voor doel geplaatst, doch wonderwel wordt doelpunten voorko men. Een gevaarlijk moment voor het M.-doel wordt onschadelijk gemaakt, door offside staan van Kampman. Nu wordt Banckaerts nog eenige malen aan den tand gevoeld, doch geeft niet thuis. Clemenkowff brengt den bal naar voren en geeft over aan den l.buten van Z., die net over schiet. Visser had beter kun nen overgeven aan Niehoff, dan had vrij zeker gedoelpunt geworden. Prins krijgt den bal uit het midden toegespeeld en schiet nu zelf maar en brengt met een zeer zuiver schot den stand op 32 voor M. Een mooie kans voor Z. voor open doel wordt teniet gedaan doordat de r.buiten net óver schiet. Nu wordt een poos op de Z.-helft gespeeld. Een fraai schot van den spil van Z. die uitmuntend speelt en het spel op sublieme wijze verdeelt gaat net over. Wederom een- mooi opgezette aan val van Z., die wordt tot corner verwerkt, welke niets oplevert. Een schot van verre van Niehoff Z. gaat net over de lat. Uit een vrijen schop voor M. wordt een corner ge boren, die op goede wijze wordt genomen en waardoor de stand wordt gebracht op 42 voor M. Deze corner wordt door eigen partij ingekopt. Weer wordt aan Z. een strafschop toegekend en weer wordt deze benut en de stand gebracht op 43. Het zeer gevaarlijke haken van een M.-speler wordt hier op juiste wijze gestraft. Hierna is het Robel, die voor het vijfde doelpunt voor M. zorgt. Het samenspel van M. wordt nu iets beter. Z. verslapt eeniger- mate. Een scrimage voor het M.-doel loopt goed af; Visser schiet naast. Prins heeft de bal, doch d-e kleine Clemmenkowff ontneemt hem den bal op cordate wijze, waardoor een zeker doelpunt wordt voorkomen. De midvoor van Z. schiet over. De r.buiten schiet ook al naast. Een schot van den r.binnen wordt goed gestopt. Nu weer een duel tusschen Prins en Clemmenkowff, waaruit laatstgenoemde als overwinnaar te voorschijn treedt en aldus het gevaar voor Z. bezweert. De Z.-keeper loopt nog eens gevaarlijk ver uit, doch weet den bal over eigen outlijn te werken. De spil van Z. wil zelf eens schieten, doch heeft geen resul taat. Met onveranderden stand fluit scheids rechter Dol, die weer zeer goed leidde, einde van dezen wedstrijd. Hoewel het HLD mocht gelukken meer doelpunten te maken, is de stand 53 o.i. niet juist en had gelijk spel beter de verhouding weer gegeven. Volgende week Dinsdag en Vrijdag spelen respectievelijk Helder 2 en HRC 2 tegen Zeemacht. Het stedelijk muziekkorps zal wor den aangezocht om voor den laatsten wedstrijd een rondgang met muziek door de stad te maken. De inkomsten wedstrijd MLD waren 57.25. lang niet zoo spannend als in Breezand, er werk vaak erg slap gespeeld, waaraan het bijna te warme weer voor voetbal ook wel voor een groot deel debet was. In de eerste helft behield VVMP het beste van het spel en kreeg menigmaal de kans om te doelpunten, doch in de voorhoede vlotte het niet al te best en werd van de geboden kansen bijna g|:en gebruik gemaakt. Ook Dosko's kee per was uitstekend op zijn post,wist menig maal zijn heiligdom op keurige wijze voor een doorboring te behoeden. Uit een vrij goed opgezetten aanval wist de WMP-midvoor toch het eerste doelpunt te scoren en zijn club met 1o de leiding te be zorgen, In dezen- stand kwam voor rust geen verandering meer. Na de thee pakte Dosfko direct flink aan en moest WMP alle zeilen bijzetten om de .her haalde aanvallen af te slaan. Eenmaal, toen de druk op het doel weer groot was, wilde de r,half de situatie op het laatste moment nog redden, hij raakte den bal echter verkeerd en deze verdween in eigen doel (11) Niet ontmoedigd trok W-MP weer ten aanval. Beide ploegen kwamen wat beter los en beide -doelen verkeeren beurelings in ge vaar. Weer was het WMP's midvoor, die door inloopen op den keeper ten tweede male scoorde en den stand op 21 bracht. Spoedig daarna was het einde daar en had WMP ook in Oudesluis een verdiende over winning behaald. Volgende week is ABC aan de beurt en ook iaar kan met en beetje goede wil gewonnen worden. VVMP II speelde Donderdagavond een wed strijd tegen een Succes-combinatie, doch moest daarin haar meerdere erkennen en keerde met een 61 nederlaag huistoe. MOTORRIJDERS. HET JUBILEUM DER K.N.M.V. Heden worden de feesten ter gelegen heid van het 26-jarig bestaan der K.N.M. V. geopend met groote toertochten naar Alkmaar. Uit alle deelen van het land zullen de motorrijders trekken naar Haar lem, waar tusschen 1 en 2 uur op de Groo te Markt samengekomen wordt. Om 2 uur precies wordt vertrokken ln richting Alkmaar. Om half vier wacht te Heilo een auto met muziek en met deze voorop wordt om 4 uur Alkmaar binnen getrokken, waar de jubileerende motorrij ders officieel op het stadhuis door den Burgemeester ontvangen zullen worden. Met een thé-dansant, een gemeenschap pelijk diner en een feestavond wordt de eerste dag besloten. Zondagmorgen wordt te Bergen aan Zee een kopje koffie gedronken, waarna om 1 uur iedereen aanwezig is op het Sportpark te Alkmaar, waar de groote ju bileums-grasbaanraces gehouden zullen worden. Ter eere van het zilveren jubile um der K.N.M.V. verleent Alcmaria V.V. V. aan alle K.N.M.V. leden gratis toegang. De K.N.M.V. heeft voor de races 6 gou den medailles beschikbaar gesteld. 's Avonds rijden de verschillende groe pen weer naar huis en is het eerste ge deelte van de K.N.M.V. jubileumsweek weer achter den rug. ZEILEN. KONINKLIJKE MARINE JACHTCLUB. Uitslag van den Periodieken Zeilwedstrijd op 21 Juni. Fantasiesloepen B: i. schipper Bootsma, Marinekazerne. Modelsloepen B: i. matroos Z.M. O. Duit, Marinekazerne. Modelsloepen B 2: 1. matroos ie -ld. J. C. Kuiper, Hr. Ms. van Speyck. HELDERSCHE DAMCLUB. Koninklijk goedgekeurd dd. 11-11-1911. Klasse I. Naam gesp. gew. rem. verl. pnt. Succes-nieuw». Wieringen. J.1. Woensdagavond speelde een combinatie van Succes 2 en 3 een wedstrijd te-gen V.V. M.P. 2 op het Succes-terrein. V.V.M.P. 2 had nog maar weinig een wedstrijd gespeeld, wat wel viel te constateeren. Voor rust wist S. 1—o te maken, doch na de thee, toen S. het windvoordeel had, werd de stand tot 6—1 op gevoerd, waarmede het einde kwam. Dinsdag avond a.s. zal V.V.M.P. 2 weer een- bezoek brengen, doch dan tegen een ietwat lichter elftal. Succes 2 speelt Zondag 2 uur een wedstrijd voor d-e zomercompetitie en ontvangt JVC uit Julianadorp. Succes 1 krijgt een elftal uit Koog a.d. Zaan op bezoek, n.1. KFC. Dit elftal bestaat uit 4 spelers van KFC 1, 2 uit KFC 2 en 5 spelers uit KFC 3, voorwaar dus een zwaar elftal. K. komt om ongeveer 11 uur en de spelers zullen bij diverse Succes-spelers worden on dergebracht, daar de wedstrijd eerst om 5 uur aanvangt, zulks in verband met den Bond voor Staatspensionneering, welke onT 2 uur een landdag houdt. De loop naar het S.-terrdn zal Zondag zeker zijn aan te bevelen. Den Oever, Wieringen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN V.V.M.P. Wij zijn in onze verwachtingen -dat WMP ook tgen DO'SKO als overwinnaar uit het strijdperk zou treden niet beschaamd gewor den, al was de overwinning weliswaar niet zoo groot als tegen Breezand. De wedstrijd zelve was vooral voor rust J. Stoll 9 6 2 1 14 D. Dissel 10 5 4 1 14 J. Wit 9 4 2 8 10 S. Slort 8 8 0 5 6 J. C. Kossen 8 1 1 6 8 D. v. El 6 1 1 4 8 Klasse II. L. F. van Loo 16 10 2 8 22 A. A. Bremer 15 9 4 2 22 P. H. C. Groene- meijer 16 7 5 4 19 L. Simonse 14 7 4 8 18 M. Kwast 16 7 2 7 16 P. Kwast 14 7 2 5 16 P. Kramer 11 6 1 4 13 P. J. Arends 17 2 6 9 10 H. G. Fonteijn 15 1 5 9 7 A. J. Bezemer 17 3 1 18 7 Klasse III J. Burger 12 7 2 8 16 D. Jongepler 12 6 4 8 14 P. Slort 9 4 2 8 10 J. do Waard 10 8 2 5 8 W. Agema 9 8 2 4 8 J. Baas 9 8 2 4 8 R. Dol 9 1 4 4 6 Eierenveiling Den Helder. 20 Juni. Aangevoerd' 12428 kipeieren: bruin 6.106.60, wit 5.906.50; 378 eendeleren 4.705.00 oer 100. ALKMAAR, 21 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 108 stapels, wegen de 278.000 kg. Kleine fabriekskaas 48; corn- missiekaas 52; boeren kleine Edammer so; commissiekaas 53.50. Handel goed. ALKMAAR, 21 Juni. Graanmarkt. Aangevoerd 439 H.L., w.o. 206 H.L. tarwe 11—12.20; 48 H.L. gerst 11— 11.50; 155 H.L, haver 1010.50; 4 H.L. boonen w.o. bruine 26; citroen 40; 2 H.L. karwijzaad 42; 3 H.L. blauwmaaaizaad 33J 21 H.L. erwten, w.o. kleine groene 1516; grauwe 15; vale 10 p. 100 kg. Handel stug. AMSTERDAM, 21 Juni. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 250 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Juni 11900 bos wortelen 6.908.80 per «00 bos; 6500 kg. tomaten a 48.80; tomaten b 61; tomaten c 60; tomaten cc ƒ41.90; 58000 kg. aardappelen, w.o. Schotsche muizen 11.50— 12.50; drielingen 9.10—12.20; kleine 7.80 8.60, alles per 100 kg.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 20