KDHIJNS PLICKWOIST PUROL OP EN OM HET BINNENHOF. pC - Radio-Programma moed van zijn overtuiging (heeft en zich niet laat beïnvloeden door het geschreeuw en de heftige acties van zijn eigen land- genooten. Gouverneur-generaal De Graeff, aldus het blad, heeft er blijk van gegeven, dat hij den geest van zijn. tijd heeft kunnen begrijpen en dat hij zich heeft kunnen verplaatsen in den gedaoh- tengang van deze volkeren. De „Keng-Po" uit zich eveneens in zeer waardeerend© bewoordingen en prijst den gouverneur-generaal zonder eenig voor behoud. De landvoogd, aldus het blad, heeft esp open oog voor de belangen van de inheemschen. Hoewel wij verheugd zijn over den politieken koers, onder an deren voor hetgeen betreft de aangekon digd© gelijkstelling dor Chineezen met d© Europeanen en hoewel! wij verheugd zijn over de houding, de de regeering aan neemt ten aanzien van de politieke aspi raties der inlanders, toch moeten wij vooralsnog rustig afwachten of al deze mooie beloften worden Ingelost. Het blad besluit zijn beschouwing met deze woor den: „Deze mam is de beste zoon van zijn volk". AMOKMAKER. Soerabaja, 20 Juni. Een communistisch Atjehsche gevangene heeft in de gevan genis te Pameskasan (Madoera) amok ge maakt. Hij verwondde zwaar den admi nistrateur Bos, den hoofdopzichter Vhn Duren en den opzichter Schuitema. De opzichter Van der Geugten en een kor poraal van de Barisans werden licht ge wond. De aanvaller werd neergelegd; hij is zwaar gewond. Met complicaties. Modjokerto, 19 Juni. De administrateur van de rubberonderneming Dilem, de heer Polt, is, toen hij met zijn auto reed' in de nabijheid van de suikerfabriek Bangsa, hij het uitwijken voor een inlan der tegen een boom gereden. De inlander werd licht gewond. De heer Polt kwam met den schrik vrij. Mevrouw Ansingh, die met haar dochter in den auto gezeten was, werd licht gewond; het dochtertje echter liep zware wonden op en bij haar werd een schedelfractuur geconstateerd. Nadat de auto tegen den boom was opge reden maakte de wagen een zwenking en kwam terecht tegen een warong, welk lichte gebouwtje finaal werd meegeno men. Hierbij werden twee inlanders ge dood en drie licht gewond. De auto was totaal vernield Week-kroniek. Den Haag, 20 JunL De Curagao-Interpellatle. Een sarcastisch woord. Een goed votum. Zonder „practisch effect". In de dalende lfjn P Gij zult u wellicht herinneren, dat ik in mijn jongste week-kroniek de mogelijk heid poneerde, dat de heer H. Colijn, de ex-premier van 1925, leider van de anti- revolutionnaire partij enz., als lid van de Eerste Kamer eene interpellatie zou aan vragen over het „bandieten-avontuur" op Curagao. De heer Oolijn had schriftelijke Vragen over die „perkara" tot minister Koningsbergen gericht. Hij wist Dinsdag middag 18 Juni j.L, toen de Senaat bij eenkwam, dat het antwoord op die Vragen onder-weg was, ter Landsdrukkerij werd gereed-gemaakt voor de leden der Kamer. Zeer waarschijnlijk was den sena tor ook wel de inhoud van dat antwoord niet onbekend toen hij zijne interpellatie aanvroeg. Conclusie: den heer H. C. waren die inlichtingen onvoldoende. Of 't nu strikt noodig was om na al wat de Regeering over deze kwestie reeds heeft gepubliceerd in de huidige om standigheden eene interpellatie aan te vragen: daarover valt te denken, te be spiegelen. Vaststaat, dat dé anti-revolutionnaire afgevaardigde gapscheUjk het recht had om de Eerste Kamer te vragen wat hij Dinsdagmiddag deed. Hierin heeft de chr.- historische senator mr. De Vos van Steen- wijk duizendmaal gelijk!.... Niet what- you-call tactvol was het protest van dezen Volksvertegenwoordiger tegen het stel- lig-sarcastisch woord van zijn soc.-demo- cratischen collega mr. Mendels,'die aan vankelijk 'bezwaar opperde tegen het toe staan van de interpellatie-Colijn, maar berustte toen Praeses aankondigde, dat het antwoord der Regeering op de Vra- gen-Oolijn elk oogenblik kon binnen komen. De heer Mendels zei toen nog: „Vergeten mogen wij niet, dat de verkie zingen op komst zijn, zoodat we in vrede lievende stemming verkeeren. Tegen die hitter-sarcastische plagerij kwam baron De Vos van Steenwijk op. Zijn heftig temperament speelde hem par ten.... Hier had hij toch wel stellig het: „Glissez, mortel, n'appuyez pas!" in 't oog moeten houden. Er was voor de Senaats-vergadering van 18 dezer al veel belangstelling. De mogelijkheid van eene Curagao-interpel- latle werkte suggereerend-prikkelend. De aankondiging van de op Woensdagoch tend 19 Juni te houden interpellatie-Colijn zou de tribunes der Eerste Kamer dien voormiddag doen vol-stroomen. Vijanden van den interpellant durfden beweren, dat de senator zich juist in deze dagen, nu wij nog slechts krap twee weekjes voor 8 Juli zijn genaderd, gaarne tot „mikpunt" van de generale attentie wil maken.... Aldus kunnen immers de al lerbeste intentiën van een staatsman wor den miskend Over de ruim twee uren, welke onze enaat Dinsdag j.1. heeft besteed aan het ontwerp tot goedkeuring van het iri 1928 te Berlijn gesloten Verdrag tussohen Ne derland en Duitschland over samenvoe ging van de douane-behandeling over de rens in het scheepvaart-verkeer op den ijn, sleohts een enkel woord. Gelukkig heeft de Senant dat ontwerp met overgroote meerderheid goedgekeurd. Zoowel minister De Geer als dr. Wibaut en de anti-revolutionnnlre hoogleeraar H. Anema wezen erop, hoe Nederland een allerdolst figuur zou hebben geslagen door het traktaat af te wijzen, 't Geldt hier in derdaad „een groot landsbelang", gelijk de premier 't uitdrukte, 't Is een eerste, zeer belangrijke schrede in de richting der verdwijning van douane-moeilijk- heden, bevordering van het interna tionaal verkeer, 't Kan best zijn, dat lo kals, particuliere belangen daardoor sul len lijden. Dat mag geen reden zijn om de i groote zaak, welke 't i.c. betreft, daardoor te laten overheerschen! 't Zal wel eenige verwondering hebben gewekt, dat de kranige, hoogbejaarde, maar nog zóó werkkrachtige Vrijheids bonder mr. Smeenge zich bij de tegen standers van het Verdrag, hier bedoeld, aansloot. Zijn liefde voor al wat de belan gen der schippers raakt zal i.c. vermoe delijk den schutspatroon van „Schutte- vaer" al te sterk hebben beheerscht Minister De Geer beloofde, dat waar winkeliers te Lobith op bijzonder ern stige wijze in hun belangen zullen worden geschaad door deze regeling, de vraag of aan zulke personen door Vader Staat eenige schadevergoeding kan worden ver leend, punt van overweging bij de Re geering zal vormen. Deze kwestie betreft een têer en moeilijk punt bij het Staats- bestier. Waar bij zulke dingen de grens van „billijkheid", waaraan de gemeen schap daadwerkelijk moet voldoen, begint: daaromtrent zijn oude en jongere in Staatsrecht e.a. ervaren onderzoekers 't nog steeds niet eens. Minister De Geer's hartewensch, dat de wetsvoordracht door den Senaat zonder stemming zou zijn aanvaard is niet be vredigd. Maar de meerderheid, waarmeê de Eerste Kamer er zich Dinsdag j.1. meê vf reenigde was zóó aanzienlijk, dat ze eigenlijk met een „z.h.s."-goedkeuring was gelijk te stellen. Over de behandeling der interpellatie- Colijn over de bekende gebeurtenissen in Curagao dewelke de geheele zitting van Woensdag 19 Juni besloeg, kan ik feitelijk zeer kort zijn. Zeker, 't is gebleken, dat die inter pellatie „praematuur", voorbarig, was. Hierin had mr. Mendels, de geestige en ook wel sarcastische soc.-democratische senator, gelijk. Dat de behandeling ervan zoo geweldig lang duurde, was het gevolg hiervan dat zich in onze Senaat eene geweldige discussie pro en contra eenzijdige bewapening, met al den aan kleve van dien, Woensdag ontwikkel de. President Van Voorst, de zoo ge moedelijke, liet de heeren maar pra ten. Terwijl hij hen, 't zij met allen eer bied voor den hooggeëerden en hoogbe jaarden leider des Senaats gezegd, bin nen de grenzen van de interpellatie had moeten terug-houden. Eenig „practisch effect" had de inter pellatie-Colijn niet. De anti-revolution naire staatsman heeft haar op pakkende, vaak zelfs treffende, ontroerende wijze toegelicht. Voor de bijzonderheden ver wijs ik naar het verslag. Minister Koningsbergen kon bitter wei nig antwoorden, 't Eenige, dat ervan aan gestipt kan worden is missohien, dat de Regeering de noodzakelijkheid erkent van permanent verblijf, in de West- Indische wateren van een Marine-vaar tuig naar het type der moderne flotille- bodoms, snel-varondo, door den heer Oolijn bij de toellohting tot zijne vragen geschetst. Daartoe zal 't ook wel komen. Men be seft nu, dat tegen de mogelijkheid van „verrasslngon", door Venezolaansche ge neraals, die ook wél bandieten, rebellen of roovers moeten worden genoemd, dient te worden gewaakt. Inzoover is het oude Fransohe spreek woord, zeggend dat een ongeluk allicht „voor iets goed is", hier op zijne plnnts. Gedurende de deliberatiën over de inter- pellatie-OoHJn, waarvan men straks; wanneer op liet Haagsche Plein nadere schriftelijke mededeelingen uit Willem stad zullen zijn ontvangen, het „verleng stuk" zal vinden in de nota, die de Regee ring dan het Parlement zal voorleggen zat minister Slotemaker al-maar aan de groene tafel te wachten. Zulk verbeiden is ook wat Venezuela betreft, de boodschap. De heer Colijn ver duidelijkte Woensdag j.1., dat hij 't „diep verachtelijk" zou vinden, van welke partij ook, om uit dit geval de belangen van ons geheele volk rakend, politieke munt te slaan. Wij hebben hem op zijn eerlijk woord te gelooven. Wat ik in vollen ernst neêr- schrijf. Nogmaals: de minister van Arbeid, N. en H. zat Woensdag te wachten op de be handeling van het ontwerp tot wijziging van de ziékte-wet. Edoch, 't werd daarvoor te-laat. Eerst Donderdag kon de Senaat de verdere af doening van de „slot-agenda" hervatten. R.K. Bakkerspatroonebond. SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Economisch Weekoverzicht. De tijding, dat de opbrengst der Rijks middelen, zie het jongste staatje, Mei 1929 vergelijkend met Mei 1928, zich in de dalende lijn beweegt, zal alarmistisch aangelegde zielen reeds in angst-stem ming hebben gebracht. Toch is er voorshands geen reden voor zulk zwaar pessimisme. Men verlieze niet uit 't oog, dat de verlaging van de Rijks inkomstenbelasting en die van den accijns op het gedistilleerd zich wel moesten la ten gevoelen. Wanneer men deze factoren in aanmer-« king neemt, is het 9l/4 millioen gulden boven 1/VJ van de raming blijven, een schitterend blijk van den kerngezonden toestand, waarin onze Rijks-financiën zich bevinden. Hier blijft dus Coen's vermaarde „Ende desespereert niet!" gelukkig van volle toepassing. Onze Hollandsche gulden, door de ministers Colijn en De Geer tegen infla tie behoed, blijft „op peil" Gjj weet, -r- in deze rubriek maak ik van „on-dits" slechts zeer spaarzaam ge bruik. Zeker in periode als waarin wij thans leven, en die ons dagelijks op ontelbare geruchten, ook de meest-tegen- strijdige en fantastische, vergast. Eene uitzondering maak ik voor die, welke verzekeren, dat de ministers Lam- booy en Waszink, mochten zij in Sep tember a.s. niet wederom aan de groene Regeerings-tafel verschijnen, „be stemd" zouden zijn respectievelijk voor het burgemeesterschap van Maastricht en van Nijmegen. Men heeft hier te doen met al zeer-oude „ondits". Ze worden met zooveel „aplomb" in circulatie gebracht, dat ik er een plaats je voor meende te mogen inruimen in deze kroniek. Op 75-jarigen leeftijd is hier overleden Hubertus de Wilde, eenmaal de par ticuliere secretaris, vertrouweling, zeer- verknochte partijgenoot van wijlen den grooten anti-revolutionnairen leider dr. Abraham Kuyper. De Wilde, vader van mr. J. A. de Wilde, het Tweede Kamerlid en wethou der van Den Haag, was door Kuyper „ontdekt". Die hem, den auto-didact van scherp verstand, van groote welspre kendheid, als propagandist van buitenge wone kracht en waarde voor zijne partij, het Kamer-Overzicht voor „De Standaard" opdroeg. Hubertus de Wilde was een geboren-journalist. Hij werd lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland, wethouder van Den Haag, eindelijk: lid van Gedeputeerde Staten in zijne pro vincie. In al die ambten muntte hij uit door scherpzinnigheid, toewijding, nauw gezetheid. Hij had de beginselen van zijne partij lief met strikt-eerlijke warmte. De Wilde was een vurig hartstochtelijk man. Hij duldde niet, dat iemand een krenkend woord over Kuyper, aan w{en hij zooveel te danken had en dien hij bewonderde met de vereering van een eerlek-dank bare discipel, sprak. H. de Wilde was een toonbeeld van een voud. Die de kunst verstond om ook met personen, zeer ver van hem staand in wereldbeschouwing, op de genoegelijk- ste, joviaalste manier om te gaan. Heele- maal geen „grootdoener", ook toen de man uit zeer-eenvoudigen kring 't had gebracht tot eene hooge maatschappelijke positie. Toen hij, als particulier-secretaris, da gelijks met dr. Kuyper in aanraking kwam (dus een kwarteeuw terug) heeft H. de Wilde ongetwijfeld vaak zeer bedui denden invloed gehad bij het voorbereiden van allerlei benoemingen en verdere be slissingen, welke de minister-presi dent van toen had ie overwegen. Zeker is, dat De Wilde bij dat nagaan, controleeren en adviseeren steeds het al gemeen belang, zooals hij dat zag en begreep, op 't oog heeft gehad; nooit ofto nimmer eigen voordeel of glorie zocht. Hij was eene militante figuur, maar eene van de beste soort. Wiens nagedach tenis ook bij de politieke tegenstanders ln eere zal blijven. Mr. ANTONTO. Men is vooral in de industrieele afdeeling willig gestemd en laat zich deze stemming door niemand en niets ontnemen. Philips aandeelen hadden de leiding; zij behaalden een avance van 50 punten, waardoor de geknipte claim van f 2500.weder is inge haald. Allerlei geruchten doen de ronde, en het voornaamste is wel, dat er bin nenkort nogmaals een emissie komt, vermoedelijk 1 op 1. Wij hebben deze mededeeling reeds langen tijd geleden gedaan, zoodat het voor de lezers van ons overzicht geen nieuws meer is. Margarine-Unie zeer vast. Het con cern gaat nog maar steeds door met het overnemen van ondernemingen. Zoo werd onlangs de Mc. Donell Marg. en het geheele kapitaal van de Marga- rinefabriek te Upsala verworven. Ook van deze aandeelen verwacht men een claim, hetgeen niet onmogelijk is. Aan deelen Calvé in sympathie met Marga- irine-Unie zeer vast, Men taxeert het was er vraag naar Kodowa. De Directie heeft medegedeeld, dat in deze maand de jaarvergadering wordt gehouden, dat de oorspronkelijke koelapparaten veel verkocht worden, terwijl er ook nog een klein model in den handel is gebracht, dat electrisch automatisch werkt. Dit apparaat berust op een geheel nieuwe vinding en betreft een Amerikaansch patent. Ktlchenmeister Aceoustiek daal den in korten tijd van 280 °/0 tot 215 °/o. Het oordeel over de sprekende films is zeel vordeeld. Aandeelen v. Berkei's Patent goed prijshoudend. Kunstzijde- aandeelen ongeanimeerd. De belangstel-- ling is verminderd. Toch is de toestand in deze industrie gunstiger dan enkele maanden terug. In de Petroleumafdee- ling ontwikkelde zich goed vraag voor aandeelen Koninklijke Petroleum. Wij schreven in Maart 1929 als volgt: „Zoodra de koers daalt krimpen de omzetten en bij eenig herstel neemt de handel groote afmetingen aan. Van beursstandpunt kan men daaruit con- oludeeren, dat de rijzing met zorg wordt voorbereid, en dat het slot-divi- dend nog heel wat beweging zal bren gen." De beurs heeft ons in het gelijk ge steld. Men spreekt al meer en meer over een emissie, en let daarop op de transacties van Parijs. Tegen den tijd dat er een emissie op kofnst is verkoopt Doorzitten Stukloopen Zonnebrand emissie-periode beter te kunnen ope- reeren. In de Mijnbouwafdeelingen trekken aandeelen Boeton nog steeds aandacht. Er gaan geruchten, dat aandeelhouders voorkeursrecht zullen kunnen uitoefe nen op de te stichten „Boeton Petro leum Maatschappij". Ook aandeelen Redjang Lebong liggen zeer vast. Aandeelen Biliton en in het bijzonder aandeelen 2e rubriek trekken gestadig aan. Naar onze mee ning is een koers van 600 voor zoo'n aandeel heel gewoon, en wij zouden houders niet willen adviseeren hun bo zit over te doen. Voor Tabaksaandeelen bestaat weinig belangstelling, terwijl ook de Rubber- afdeeling geheel verlaten ligt. Bijzonder flauw waren aandeelen Oostkust, en pessimisten durven beweren, dat de koers nog 60 °/0 te hoog is. Eenige opleving van de Rubbermarkt zou in dit oordeel wel verandering brengen. Wan neer men loost van de werkzaamheden van Ford in Rusland, is naar meening eenig optimisme niet misplaatst. Scheepvaartaandeelen geven geen aan leiding tot bijzondere bespreking, aan gezien er in deze afdeeling momenteel niets omgaat, In do Amerikaansche afdeeling re- 8elt men zich geheel naar New-York. e handel heeft hier weinig te betee* kenen. De kwestie van het dure geld in Wallstreet is nog niet opgelost, en het opvragen van beleeningen la aan da orda van aan dag. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. 8.00—8.25 Causerie over:: De Kerk en net neo-Matfousianlame. 8.23 „De Familie Lehmann'*, Jood ach drama in 4 bedr. van1 H. Reichenbach. Na het ie be drijf verklezlngsapeech. Na afloop peraber. Daventry, isóa M. 10.35 Morgenwijding. 10.30 Nieuwsber. 11.03 Lezing. 11.20 Gramofoonrnuziek. 12.20 Orgel concert. Gladys Surrie (aopraan). 1.20 Orkest- concert. 2.20—2.45 Beelduitzcnding. 4.20 Or kest-concert. 5.03 Dansmuziek. 4.20—6.20 Van I tijd tot tijd uitslagen der tennia-wedstrijden te Wimbledom 5-33 Kinderuurtje. 6.20 Voor lezing van gedichten. 6.33 Nieuwaber. 6.30 Muzikaal Intermezzo. 7-05 Strijkkwartet. 720 Lezing. 7.3S Muzikaal Intermezzo. 7.43 Lezing. 8.05 Oikestconcert. Alice Lilley (aopraan). 8.20—8.50 Lezing. 9.20 Nieuwaber. 9 35 Lezing. 9.55 Nieuwaber. 10.00 Kamermuziek. Mathilde Verne (piano), Ferenz Hagedua (viool). Bar- jansky (cello), Olga Kalliwoda (aopraan). u.0512.20 Dansmuziek. ZONDAG 23 JUNI. Hilversum, 1071 M. 9.00 VARA. Mededeelingen van den Alg. Bond van Post duiven! lefhebbers. 9.02 VARA. Gramofoonrnuziek. 9.10 VARA. Esperanto-berichten. 9.25 VARA. Orgelbespeling. 9.45 VARA. Gramofoonrnuziek. 10.00 VARA. Orkestconcert en voordracht. 12.0012.30 AVRO. Lezing door J. L. A. Cremer over „Techniek der Wandelsport". 12.30—2.00 Concert door het AVRO-KwintetDat de belangstelling van 't publiek 2.00—2.30 AVRO-Tooneelhalfuurtje. James langzamerhand grooter wordt, komt Yoland' interviewt Louis Saalborn. duidelijk tot uitdrukking in de omzet- 2.30—3.00 Gramofoonrnuziek. j t,en ter beurze. Van geen der plaats 3.00—5.00 Concert door het Omroeporkest. gejja(j hebbende groote gebeurtenissen Rosa Spier (harp). In de rustpoozen: Wed- jjeeft onze beurs Zich iets aangetrok- stnjduitsiagen van Vaz Dias. verloop der herstelbesprekin- 5.006.00 VARA. Kleuteruurtje. JL s. ,SA 6.30 VPRO. Wijdingsuur. Solistencoticert en gen te Parijs liet haar even koud, als wijdingswoord. 'de groote overwinning, welke de La- 8.00 AVRO. Tijdsein, pers- en sportber. j bourpartij in Engeland bij de jongste 8.15 Aansl. van het Kurhaus te Sohevenlngen. verkiezingen heeft behaald, Residentie-Orkest. Mia Peltenburg (so praan). Na afloop Gramofoonrnuziek. 12.00 Sluiten^. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 8.309.30 KRO. Morgenwijding. Causerie. 9.50 Dienst in de Ned. Hervormde Kerk (Groote Kerk) te Haarlem. 12.301.30 Concert door het KRO-Trio. :.302.00 KRO. Godsdienstonderricht voor ouderen1. 2.002.30 Literair halfuurtje. Boekbespreking. 2.304.30 Concert in' „Artis", door bet Aals- meer's Fanfarecorps. 4.305.00 KRO. Ziekenhalfuurtje. 5.50 NCRV. Kerkdienst in het Gebouw Sal- vatori (Gereform.). 7.308.00 KRO. Causerie over: Examentijd en beroepskeuze. 8.018.03 Voetbaluitslagen R.K. Federatie. 8.038.10 KRO. Praatje tot de luistraars döor den KRO-voorzitter. 8.1010.45 Concert. Dubbel mannienkwartet, orkest en solisten. 9.30 Nieuwsber. 10.45 KRO. Epiloog door het Klein Koor. Daventry, 1562 M. 3.50 Militair orkest. Livio Mannüccl (cello), j bedrag aan aandeelen» M. U. in het Jo°eph Farington (bas). 5.20 Vocaal concert. I bezit van Calvé op f 5.000.000.maar Ninon Vallin (sopraan). 5.50 Engelsche Wel-,niem8nd kan hiervan eenige bevesti- sprekendheid. IX. Causerie. 6.056.35 ca. Kerk- ging krijgen. Op de gehouden jaarver cantate No. 185 van Bach. Koor, orkest en j gadering werd op een desbetreffende solisten. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 vraag geen antwoord gegeven. Verder Nieuwsber. 9.25 Concert, orkest, Esther Cote- man (alt), Tom Jones (viool). 10.50 Epiloog. MAANDAG 24 JUNL Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.15a.oo Concert door het AVRO-Kwintet. 2.0012.30 Gramofoonrnuziek. 2.304.340 Aansl. vani het Rembrandt-Theater te Amsterdam. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.01 Aansl. van den Grooten Schouwburg te Amsterdam. Uitzending van' „Parsifal", Rich. Wagner („Wagner Vereeniging"). Na de eerste acte te ca. 7.45: VerJriezinga- rede Vrijz. Dem. Bond. 9.30 Politeber. Daarna: Persber. Vaz Dias. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. NCRV-uitz. 11.0011.30 Korte Ziekendienst. 12.301.45 Orgelconcert. 4.005.00 Ziekenuurtje. Orgelspel en zang. 5.006.25 Gramofoonplatenconcert. 6.256.55 Literaire causerie. 6.557'2S Christ. Historische verkiezingsrede. 7-358.05 Anti-revolutionaire verkiezingsrede. 8.05 Concert. Chr. Radio-Orkest en eem cau- série over de beteekenis v. het Christendom voor de Bataklanden. Daarna peraber. Daventry, 1562 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonrnu ziek. 12.20 Balladen-concert. Grace Gordon (isopraan), P. J. Duffy (bariton). 12.50 Or kestconcert door Edward O'Henry. 1.202.20 Orkest-concert. 4.20 Dansmuziek. 4.35 Orkest- concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.35 Muzikaal Intermezzo. 7.45 Fransdhe les. men ^ier VOOr Parijsche rekening Koninklijke Olies, om gedurende de 8.05 Concert. Kwintet, Betty Baimerman (alt), David Hutchinson (tenor). 9.20 Nieuwsber. 9.35 Actueele causerie. 9.50 Nieuwsber. 9.55 concert. Edna Thomas. 10.10 Intermezzo. 10.15 „La Bohème" (derde bedrijf). 10.40 Dans muziek. 11.20 Bridge-les. 11.35 Dansmuziek, (vervolg). 12.20—12.35 Proef-beelduitzending. DINSDAG as JUNI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.15—a.oo Concert door het AVRO-Kwintet. 2.002.45 Kookpraatje. 2-453.oo Gramofoonrnuziek. 3.0a4.00 Lezing. 4.005.00 Microfoon debutanten. Zang en piatioi, 5.30—7.00 Concert door het AVRO-Kwintet. 7.00—7.15 Verkiezingarede. Het Federatief Verband'. 7*157-30 Verkletzhvgsrede. S.D.A.P. 7.307.45 Gramofoonrnuziek. 8.018.30 AVRO-Boekenhalfuurtjle. Mi<. Houwink bespreekt een Vondel-uitgave. 8.30—9.45 Concert door het Madlener Strijk kwartet. Sophle Haase-Pieneman (sopraan), Joseph Madlener (viool), Marlnus de Jon- (piano) 9.45—11.00 Concert door het Omroeporkest. Daarna: Gramofoonrnuziek ia.oo Sluiten. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 185a M. Ultsl. KRO-ultz. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Concert door het KRO-Trio. 1*152.00 Gramofoonplatenconcert. 2.00—0.30 Kniples. 1 2.203.20 Vrouwenuurtje. 5.00—6.00 Gramofoonplatenconcert. 6.30—7.00 Cursus Kerklatijn. 7.00—7.10 Gramofoonplatenconcert. 7.31—8.00 Cursus Kerklatijn. 6.00-d.jo Ult«. v. d. jaarvergadering 4. Nsd. K.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2