Transpireerende Voeten Verkeerszondaars. Breezand Anna Paulowna. Wieringen. o.a Texel. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Ingezonden. Marktberichten. beweerde positief, dat juffrouw v. Z. niet bediend had. Hfl had geheel alleen voor de bediening zorg gedragen. De ambtenaar van het O. M. hield een fel requisitoir, waarin hij zeide, het be wijs volkomen geleverd te achten door de getuigenverklaring van den getuige, in de vorige zitting. Aan de smoesjes en uit vluchten van deze juffrouw hechtte hij absoluut geen waarde. Het komt herhaal delijk voor dat in dit café damesbediening i® en met niet genoeg kracht kan daar tegen worden opgetreden. Hij eischte voor dit geval, dat hij zeer ernstig achtte, een hechtenis van twee weken. De verdediger, mr. Zeegers, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij tot de con clusie kwam, dat er van een wettig be wijs in het geheel geen sprake was. De zaak heeft geen gunstige reputatie, zegt verdediger, maar er is van de vonnissen, betreffende overtreding van de drankwet, er nog nimmer een van in kracht van ge wijsde gegaan. Verdediger kan dan ook niet anders dan vrijsprak vragen. De ambtenaar repliceert en persisteert bij zijn eisch. Hierna voert ook nog mr. Z. het woord, die er nogmaals op wijst da het strafbare feit niet is bewegen en vrij spraak zal moeten volgen. Het vonnis zal over 14 dagen schriftC' lijk worden gewezen. Ze leeren het nooit. De veehouder P. v. T. te Texel stonc terecht voor het feit dat hij zijn lamme ren in het land van een ander had laten loopen, en wel in dat van O. K. K. had eerst aangifte van het geval gedaan, na dat hij v. T. eenlge malen gewaarschuwd had, dat hij een heining om zijn land moest maken. Er was volgens v. T. wel een heining, doch deze bleek, voor de dartele diertjes, niet hoog genoeg, zoodat zij er overheen huppelden. v. T. zal daarvoor nu een boete van 10 gulden moeten betalen of 2 dagen het hok in gaan. t Is een raar ding meneer. Na sluiting van den jachttijd was de heer D. te Texel met wilde eenden (Anas boscas) aangetroffen, en proces-verbaal volgde. D. beweerde echter dat het geen Anas boscas, doch tamme eenden waren, en toen deze zaak in de vorige zitting voorkwam, werd besloten een getulgfe- deskundige te dagvaarden, die had uit te maken, of D. de zaak bij den wind bras te, of dat er waarlijk geen verschil was tusschen een wilde eend en een tamme. Deze getuige, in den persoon van den heer B. Beumers, was heden ter terecht zitting verschenen. Hij stond voor een moeilijk geval, want hij moest erkennen dat hy waarlijk in veel gevallen het ver schil niet kon zien tusschen een Anas boscas en een tamme eend, wanneer n.1. een wilde eend en een tamme paarden, was er bij hun nakomelingen geen haartje (veertje) verschil. „Ja, 't is een raar ding meneer" verzekerde B. wel eenige malen en het eenige zou zijn, om de tamme een den van de wilde te onderscheiden, om alle tamme te kortwieken. De ambtenaar achtte het feit, door D gepleegd, het vervoeren van Anas boscas, strafbaar en eischte 2 gulden boete, subs. 2 dagen hechtenis. De Kantonrechter bepaalde het schrif telijk vonnis over 14 dagen. Een kostbare nalatigheid» De veehouder D. W. Dzn. te Texel had op 22 April reeds rotkreupel bij eenige van zijn schapen geconstateerd (althans kunnen oonstateeren) en dat op 26 April nog niet aangegeven. Deze nalatigheid kwam W. heden op 20 gulden te staan. De ambtenaar had 60 gulden of 60 dagen geëischt, zoodat de veehandelaar er nog genadig afkwam. Amor hat Schuld daran. Een door Amors pijlen getroffen paartje stond terecht voor het feit, dat het zich in stille afzondering had begeven, op een door Waterstaat afgezet terrein, in de duinen. Dit terrein was sedert kort voor het publiek gesloten en naar het tweetal beweerde, wisten zij daar niets van af, daar ook het bord in verkeerde richting stond. De ambtenaar van het O.M. had geen consideratie met de minnenden en eischte 4 gulden of 4 dagen. De Kantonrechter veroordeelde het tweetal, zonder toepas sing van straf, zoodat ze met verlicht hart naar huls konden gaan. De jongedame M., die zich met een sergt.-adelb. ook op verboden terrein had bevonden, kwam er niet zoo genadig af en werd veroordeeld tot een boete van 3 gulden, subs. 1 dag hechtenis. Zij had dan ook geen enkele verontschuldiging en was wijselijk thuis gebleven. Een arbeider, H. J. B., die zijn schaft uurtje eveneens op verboden terrein had doorgebracht, werd ook veroordeeld, zon der toepassing van straf. Tenslotte kwam nog de jongedame G. H voor de balie, voor eenzelfde overtre ding, zij werd als haar voorganger be handeld. Een jongedame, die versterkt met haar moeder, ten tooneele verscheen, werd tot een boete van 6 gulden, subs. 1 dag ver oordeeld, voor het feit dat zij in de Kei zerstraat links van den weg had gereden. Een ander, v. d. L., die in de Koning straat, door dezelfde strafbare handeling, een kleine jongen had aangereden, ont ving dezelfde aderlating. De chauffeur P. werd beschuldigd van roekeloos rijden. Hij had op den avond van den 7en April, om elf uur, zonder sig naal te geven, plotseling achteruit ge reden, waardoor de achter hem aankomen de ohauffeur 8., door hard te remmen, een aanrijding kon voorkomen. werd veroordeeld tot een boete van 25 gulden, subs. 10 dagen hechtente. De ambtenaar had 80 gulden geëischt of 80 dagen hechtenis. Klein goed. B., overtreding van de drankwet, 5 gul den boete; P. O. de V., overtreding ar beidswet, 85 maal 1 gulden boete (35 over tredingen); de V. overtreding leerplicht wet, 1 gulden boete of 1 dag; A. P. D. (Texel), geen rentezegels geplakt voor ar beiders, (35 overtredingen) 85 maal 0.50 boete of 35 dagen hechtenis; G. H. M., onbeheerd laten staan van een rijwiel, 2 gulden boete subs. 1 dag hechtenis; O. L., slager, loonlijst niet ingeleverd, 10 gulden boete of 10 dagen hechtenis J. G. A. v. d. W. (Texel), voor rijden zonder licht, 8 gulden boete of 2 dagen brommen; H. B., groentenboer, met een auto zonder rijbe wijs gereden, 10 gulden boete, subs. 10 dagen; M. S., voor het leiden van een paard aan een touw, 1 gulden subs 1 dag; J. M. V., zonder consent gevischt, 0.50 boete; H. de W., voor het plegen van een niet nader aan te dulden strafbaar feit, 0.50 boete. OPENLUCHTCONCERT. Zaterdagavond zal de harmonievereeni- ging „Ooncordia" een openlucht-concert geven in de muziektent. Mocht het weer echter minder gunstig zijn, dan zal het concert in de zaal van den heer Borst plaats hebben. POLITIE. Verloren: een portemonnaie met geld, etc., een horlogeketting waaraan medaille. Gevonden: een bruin lederen por temonnaie met geld, eto., een fiets. Inlichtingen worden ter secretarie ver strekt. LOOP DER BEVOLKING VAN 1—15 JUNI 1929. Ingekomen: L. Kortekaas en ge zin uit Lisse; Mej. M. R. T. Zwanenburg uit Gouda; W. Kopmels uit Zijpe; J. M. Jelierse en gezin uit Voorhout; A. A. van der Werf uit Rotterdam; Mej. EL J. Wil- lemse uit Ter Neuzen; Mej. T. de Graaf uit Barsingerhorn; Mej. H. A. Korstanje uit Haarlemmerliede en Spaarnwoude; Mej. H. Simons uit Groningen; K. Wit uit Oude Niedorp; T. de Klerk uit Kapelle; J. van der Gulikuit Oost-Indië; T. Dragstra uit Oldeboorn; W. E. A. Ros malen uit Amsterdam; A. Boelen uit Vlagtwedde; A. Kroes uit Lisse; J. Doef uit Andijk; R. Veen uit Steenwijkerwold; Mej. A. M. M. Leurs uit Haarlem; L. Win ters uit Steenwijkerwold; Mej. A. M. Bisen- berger uit Amsterdam; H. van Maris en gezin uit Hillegom; W. van Eijsden en gezin uit Den Helder en Mej. M. van Eijs den uit Den Helder. Vertrokken: J. Sas naar Ameron- gen; K. J: P. van Immikhuizen naar Bilt- hoven; K. Waag naar Oudkarspel; Mej A. Dekker naar Schagen; P. Swager naar Oudkarspel; A. Zweet naar Zwaag. GEBOREN: Elisabeth AdrlVna, d. v. W. Tiel en van A. Lips; Simon Rens, z. v. C. F. Polet en van J. Spigt; Nicolaas Johan- nes, z. v. J. A. Rosloot en van J. V. Punt; Dirk, z. v. A. A. Schouten en van M. Over- dorp; Marinus Gerardus, z. v. J. Hendrik- se en A. de Ridder; Geertruida Johanna, d. v. N. J. van Wees en van M. van Leeu wen; Dirk, z. v. N. Glasbergen en van J. Doef; Franciscus Marcellus, z. v. M. van der Vlugt en van O. H. van Zoelen. ONDERTROUWD: Jan Franciscus Romera, 83 j., landbouwer en Grietje Tiel, 25 j., z. b., beiden te Anna Paulowna; Jan Meeldijk, 26 j., landbouwer en Trijntje Groeneweg, 23 j., z. b., beiden te Anna Paulowna; Cornelis Spigt, 24 j., bloemist arbeider en Janna Oele, 21 j., z. b., beiden te Anna Paulowna; Leendert Johannes Riebot, 25 j., bloemistarbeider en Dirke Glasbergen, 25 j., z. b., beiden te Anna Paulowna; Cornelis Petrus Oudejans, 34 j., bierbottelaar te Schagen en Grietje van Kooten, 23 j., z. b., te Anna Paulowna; Nicolaas Johannes Leijen, 21 j., chauffeur en Barbara van Kooten, 22 j., z. b., belden te Anna Paulowna. OVERLEDEN: Geene. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. J. Daal der slaagde te Den Haag voor het machi nistenexamen, diploma B. Door Jb. Boon en C. Mooij, beiden wo nende in deze gemeente, is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiders- wet, ter bekoming van een plaatsje. Door den Hoofdinspecteur van den Ar beid is aan C. Kossen vergunning ver leend in zijn metsel- en betonwerkbedrijf werk te laten verrichten van 17 Juni tot en met 16 Juli 1929, door 5 mannen van 18 jaar of ouder, gedurende 91/» uur per dag en 58 uur per week. en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purol-Huidpoeder, als lijnde het meest afdoende middel daarvoor. Verkrijgbaar in Bussen van 6o cent en i gld Bij Apoth. en Drogisten. EEN SCHOOLREISJE. Vanwege de Ver. ter bev. van getrouw schoolbezoek te H. Hoef werd j.1. Dinsdag met ongeveer 100 der oudste leerlingen der O. L. School te H. Hoef een school feestreisje met autobussen en luxe auto's naar Sohoorl, Bergen aan Zee en Bergen gemaakt. Het weer, dat zich in den be ginne niet best liet aanzien, hield zich dien dag goed, zoodat de kinderen volop genoten hebben. De wandeling in Bergen naar het pompstation, de bezichtiging der reigernesten in de Sparrelaan, alles had groote belangstelling, terwijl van tijd tot tijd in verschillende restaurants de in wendige mensch werd versterkt. Voldaan over dezen genotvollen dag keerden kin deren en gelelders(sters) 's avonds onge veer 8 uur terug. Naar wij vernemen hebben de heeren L. Wigbout en D. Nieuwbuurt uit de hand gekocht een dubbel woonhuis, staande a. d. Hoofdstraat te H. Hoef, in eigendom toebehoorende aan den heer P. S. Veer- dig. Men deelt ons mede dat onze plaatsgo noot, de heer J. Post Jz., te H. Hoef, is aangesteld tot Cantonnier bij de Zuider zeewerken met als standplaats Van Ewycksluis, Anna Paulownapolder. AANBESTEDING VOOR DEN BOUW VAN VIJF-EN-DERTIG WONINGEN. In de Lunchroom van den heer 8. Koorn vond Woensdagmiddag door den heer v. d. Leek, architect te Den Helder, de aan besteding plaats van het bouwen van 85 woningen aan de Hofstraat, voor reke ning van den heer O. Tijssen eveneens te Den Helder. Ingeschreven werd als volgt: A. Kingma Zn., Leeuwarden 78.440; J. Apeldoorn, Alkmaar 78.725; L. O. Oudt, id. 75.500; A. Dienaar, Den Helder 78.845: C. Bot, ld. 79.900; H. Rlemers, id. 80.900; Gebr. Smit, id. 81.000; Sterrenburg en Boerdijk, id. 81.500; G. Groot, id. 82.875; H. Hagen, ld. 88.500; J. Wittebrood, Beemster 88.840; P. Kleerebezem, id. 84.200; G. Hoornsman, Julianadorp 84.975; O. Noort, Bergen 85.000; D, Hogervorst, Alkmaar 85.158; M. DulnmaJjer, ld. 85.250; J. M. Ohristiaanse, Amsterdam 85.425; M. O. v. d. Plas, Don Helder 87.000; W. Hermans, Wieringen 88.000; W. A. Ran, Den Helder 88.000; Gebr. Boersen, Wieringen 88.000; P. Doves, id. 88.600; P. Tuin, 't Zand 90.000; T. Bakker, Wieringen 90.000; A. v. d. Wal, Den Helder 90.100; Firma Gebr. v. Pelt, Den Helder 92.500; R. Koppen en Zn., Alkmaar 93.400; J. Klein, Wieringen 95.000; J. Pilkens, Alkmaar 103.000. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers, de fa. Kingma en Zoon te Leeuwarden voor de som van 78.440. De raming was 85.850. Er gaat bijna geen dag voorbij of voor de radio wordt een S. O. S. uitgesproken, waarbij »die en die* verzocht wordt zioh zoo spoedig »daar en daar* heen te be geven, omdat een zijner naaste bloedver wanten in levensgevaar verkeert. Vooral Zondags, als de telefoon en telegraaf ge sloten zijn, wordt vaak van de radio ge bruik gemaakt om personen van ernstige omstandigheden op de hoogte stellen. Wij kunnen een besohouwing over het nuttig effect daarvan rustig achterwege laten, doch meenen het onderstaande staaltje van «naastenliefde* der luis teraars, wel aan de vergetelheid te mogen ontrukken. Zondagavond j.1. werd een zekere Hof man, machinist aan boord der sleepboot «Schie*. zioh bevindende in de nabijheid van den Oever, Wieringen, opgeroepen om zich zoo spoedig mogelijk naar Am sterdam te begeven, waar zijn zuster ernstig ziek lag. Nauwelijks waren de laatste woorden van dit noodsbericht het luchtruim in- geslingerd of diverse personen gingen op zoek naar de »Schie«, teneinde Hof man van een en ander op de hoogte te stellen, Ja, zelfs van buiten den Oever, werd opgebeld of men den oproep gehoord had. Dank zij deze activiteit van verschil lende luisteraars was de betrokkene spoedig ingelicht en kon, naar wij ver nemen, nog tijdig de plaats des onheils bereiken. BRAND. De boerderij „De Kluis", staande in Zuid-Haffel en bewoond door den heer v. Heerwaarden, is gisteravond een prooi der vlammen geworden. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. (Meerv. strafkamer). Zitting van Dinsdag 25 JnnL Uitspraken vorige zitting. Klaas R., Alkmaar. Onjuiste aangifte vermogensbelasting 800 boete, subs. 80 dagen. Nieuwe zaken. Hooger beroep vonnis Kantongerecht Den Helder. Voortgezet wordt de appélzaak contra den melkslijter K. C. v. D. te Den Helder, veroordeeld wegens overtreding der trek- hondenwet, het gebruik van een afge- keurden trekhond Gehoord wordt de 16- jarige Willem v. Velzen, stiefzoon van De Boer uit de v. Breughelstr. Red.) te Den Helder. Deze verklaart dat v. D. de hond in kwestie wel aan een touw met de hand vasthield, doch die hond geslagen had aan de wagenkruk. Maj. Hoffman, de verbalisant, bQjft ech ter bij zijn proces-verbaal en is van meo ning dat de hond direct aan de wagen- kruk was bevestigd. Het touw stond strak en de hond hing als het ware aan het touw. Niet de man duwde, maar de hond trok de kar. De Officier persisteert bij zijn requisi toir houdende bekrachtiging van het ge wezen vonnis. Misdrijf art. 239 Wetboek van Strafrecht. Daarna staat met gesloten deuren te recht F. N de M., gepensionneerd mili tair te Den Helder, verdacht van open bare schennis. In deze zaak opponeert mr. Smal als raadsman ef^verdedlger, die op den eisch van het O. M., strekkende tot veroordeeling van verdachte tot 5 maan den gevangenisstraf, de rechtbank in overweging gaf alsnog een nader onder zoek in te stellen, op grond van de vreem de gedragingen van den verdaohte. Meineed gepleegd voor het Kanton gerecht te Den Helder. De veehouderszoon Jacob Pleter E. te Texel, heeft op 26 Maart voor den Kan tonrechter te Den Helder, gedurende de behandeling van een jaohtwet-overtre- dlng als onder eede gehoord getuige een verklaring afgelegd, ale valscn was en in strijd met de waarheid, voor welke mein eed hij thans terecht staat. Jacob E. had verklaard dat hij den verdachte, z)Jn neef Pieter Bremer, den geheelen dag niet had gezien, terwijl bleek dat hij met hem in het jachtveld aanwezig was geweest. Eisch in deze hoogst ernstige zaak 2 maanden gevangenisstraf. Vonnis 200 boete of 8 maanden heoh- tenis. INVOERRECHT OP VERSCH OF GEKOELD VLEESCH. De minister van financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor de samen stelling van de prijscourant ter bereke ning van het invoerrecht op versch of ge koeld vleesch in hare vergadering van 24 dezer bedoelde prijscourant heeft vast gesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 K.G. 90, Paarden- vleesch, versch of gekoeld, 100 K.G. 60. Gedurende Juli zal mitsdien het in voerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen 10 pet. van de hiervóór vermelde waarden. (St.ct.). DE „ELECTRISCHE" BOERDERIJEN. Veehouders en kippenhouders, die be reid zijn in aanmerking te komen voor electrische inrichting van hun bedrijf (bij wijze van proef) kunnen zich hiervoor wenden tot den secretaris van den Bond van op coöp. grondslag werkende zuivel fabrieken, den heer G. Nobel te Lutje- winkel. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 24 Juni. Ernstige (mishandeling. De niet ter zitting verschenen Zuider zeewerk er Willem K. is opgeroepen als verdaohte, ten einde zich te verantwoor den ter zake een niet bepaald geringe mishandeling van dien machinist Albert Buitehek, die hij op 21 Febr. te Barsin gerhorn in het gelaat heeft geslagen, getrapt en geschopt en ten slotte hem met een mes heeft gestoken in den rug. De twee combattanten zijn al vechtende van den dijk afgerold. De machinist heeft zich voor de bekomen snede in den rug onder geneeskundige behandeling moeten stellen. Gevorderd wordt op grond van dien ernstigen aard van het misdrijf en den slechten oonduitestaat van verdaohte, die een quaerulant persoon is, 76 boete of 60 dagen hechtenis. Vonnis echter luidt: 6 weken gevangenisstraf. Aanranding van eer en goeden naam. De rentenier Cornelis B. te Barsinger horn, staat terecht als verdacht de eer en den goeden naam te hebben aangerand van zekeren heer Prins, omtrent wien hij tegen het echtpaar Snaars op twee ver schillende tijdstippen had medegedeeld, dat deze amoureuse betrekkingen onder hield met mej. T. N., echtgenoote P. D. te Schagen. De belasterde heer J. C. Prins, rijwielhersteller te Schagen. wien deze praatjes ter oore kwamen, heeft tegen B. een klacht ingediend. Deze wordt door- den politierechter krachtig onderhanden genomen over schandelijke brieven, die hij heeft geschreven en verzonden om trent deze juffrouw D. en eenige andere personen, met wie zij, volgens schrijver, in teedere relatie zou staan. De verdachte is de huisheer van mej. D., welke omstan digheid heel wat te denken geeft in ver band met diens handelingen. Verdachte beweert niet gerept te heb ben over zekere betrekkingen tusschen mej. D. en den heer Prins, doch hij heeft alleen gezegd dat Prins bij die familie over huis kwam. Snaars zegt die praatjes niet geloofd te hebben. Tegen juffr. Snaars heeft verdachte ook dergelijke eerrooven- de Insinuaties gebezigd. Juffr. Snaars heeft de veronderstelling geuit of B. soms niet goed wijs was. De Officier acht de zaak ernstig genoeg om tegen verdachte B. 160 boete of 60 dagen te vorderen, waarop hij wordt ver oordeeld tot deze straf en voorts door een scherpe reprimande op zijn ongeoorloofd optreden wordt gewezen. Verdachte heeft op het kantje af de ge vangenis kunnen ontloopen, zooals kan worden gedistilleerd uit de overwegingen van den politierechter. Oplichting door een psychopaat Voortgezet wordt de behandeling van de zaak tegen J. W. V., thans in Gronin gen gedetineerd, welke verdachte zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting, gepleegd te Den Helder. Verdachte is psy chiatrisch onderzocht en bevonden een psychopaat te zijn. De Officier eischt formeel 5 boete, ten einde hem ter beschikking der regee ring te kunnen stellen. De verdediger, mr. Prins, acht het meer geschikt verdachte te veroordeelen tot een voorw. geldboete; overigens refereert pleiter zich aan het requisitoir. Verdachte, buitengewoon welbespraakt, verzoekt in een vloeiende rede een voor waardelijke straf en toont geen voorstan der te zijn om als psychopaat ter beschik king der regeering te worden gesteld. De politierechter is van andere meening en veroordeelt verdachte tot 2 dagen ge vangenisstraf met last dat hij daarna ter besohikking der regeering zal worden ge steld. SPELDJESDAG. Zaterdag 29 Juni a.s. hoopt de vereenl- ging het tb.o.-fonds „Draagt elkanders lasten" van het Ohr. Nationaal Vakver bond te dezer plaatse een Speldjesdag te houden. Leden van dit fonds zijn zij, die lid zijn van een Ohr. vakvereeniging en voor dit doel 10 cfc per maand betalen. De groote kosten die gepaard gaan met het uitzenden van patiënten of de huis- verpleging en versterkende middelen, eischen echter zooveel uitgaven, dat een collecte langs de huizen niet overbodig maar zelfs zeer noodzakelijk is; en daar versohillende personen uit Den Helder ook door het fonds geholpen worden, daar twijfelen wij niet of u zal dan ook uw gave, hetzij groot of klein voor dit schoone doel willen afstaan om zoo in vervulling te brengen den moolen naam van het fonds „Draagt elkanders lasten" en vervult alzoo de wet van Christus, wetende dat God den blljmoedigen gever lief heeft. Voor de Oommissie Ohr. v. d. HOLST. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in Uw blad. Na gelezen te hebben een artikeltje in „De Courant" (Het Nieuws van den Dag) betreffende een gevaarlijke epidemie in Roemenië, meen ik goed te doen te wijzen op een, naar mijn meening bestaand, ern stig gevaar voor onze kinderen. Velen onzer hebben n.b. meermalen kunnen op merken dat er kinderen aan het pootje baden waren in de sloot, vlak achter en tegen het kerkhof, te Huisduinen. Men weet toch dat onze dooden, op een paar meter afstand, en boven den spiegel van deze sloot liggen. Daar het vaak gebeurt, dat Moeders hun kleinen niet in zee laten en ze dan maar in dat bedenkelijke water laten spelen, vraag ik me af, waar zou het gevaar grooter zijn? Daarom zou ik U nogmaals willen verzooken dit schrij ven op te nemen in Uw blad, opdat mis schien dan „de put gedempt zou kunnen worden, vóórdat het kalf verdronken ia". Bij voorbaat dankend voor de plaatsing, teeken ik, Hoogachtend, J. BOSSELAAR. PURMEREND, n Juni. Kaas. as st. ld fabriekskaai 47; 43 at boerenkaas fto; a rt. commissdekaas 51: a »t. Gcrodsche Vaas 47, fa. totaal 7a stapels, wegrende 36,000 kg. Handel spoed. «76 kg. boter 1.68—1.95 per kg. Ven. 611 mnidenen, w-o. eao vette Q.7S— t.io; 371 tneUs- en géldektcelen 150—650; ao stieren; handel runderen stug; 39 paanden 100050, handel vit©; 60 vette kalveren i.io-ijo, handel stag; 333 nuchtere kal veren (dacht) 1636; Ctolf) ia30, halt del vlug; job vette varkens, zouters 0.88 0.90; slacht 0.84—0.88, handel vlug; 33 ma gere varkens 38—54, handel vlug; 113 big gen aó3, handel vlug; 498 schapen ae— 14! 579 lammeren 1533, handel vlug; kip- neren g.506.50; eendeieren 5. Eierveilfag. 35776 «tuk» Idpeiecen 5-50— S.70; 15085 stuks •erdeteMa 5-ao. NOORDSCRARDWOUDE, 36 Juni. Schotsche muizen 7.50—8.30, drielingen 3.30—4,60, kleine 0.90—1.80, apercieboonen 45, alles per 100 kg. AMSTERDAM, a6 Juni. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aard'appelenimarkt werd betaald voor: muizen 1011 cent per kg,; kleine 56 cent per kg. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladin gen, zijnde 154 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Juni. 116 stuks bloemkool ie s. 22.90; bloemkool 2e s. 15.10 per 100 stuks; 8600 bos wortelen 8.5010.10 per 100 bos; 6400 kg. tomaten: A 60.40; B 57-30; C 57.7o; CC 46.90; 30,700 kg. aardappelen: Schotsche muizen 7.208.70; drielingen' 3.605.20; kleine 0.801.20 per 100 kg. AMSTERDAM, 26 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 283 vette kalveren, ie kw. 0.961.06; 2e kw. 0.800.96; 3e kw. 0.66—0.80; 63 nuchtere kalveren 814; 600 varkens, Overz. en Geld. ie kw. 1.01— 1.02; 2e kw. ijpo1.01; vette varkens 0.97— I. f' Schagermarkt van Donderdag 27 Juni. 6 paarden 175—500; 3 stieren 100—aoo; 9 geldekoeien magere 100200; 70 idem vette 250450; 6 kalfkoeiten 230—340; 60 nuch tere kalveren 1530; 40 schapen magere 20—26; 150 Idem vette 29—65; 89 lamme ren 18—27; 3 bokken en gelten i14; 3 varkens magere 2540; 19 idem vette p. kg. 0.840.86; 68 biggen ao—30; 55 kippen 12; 49 kg. boter per kg. 1.701.90. E ierveiling. 111.453 kipeleren: bruine 5.906.40, witte 5.20—5.505 80; kleine witte 4.404-90; 9591 eendeieren 5.305.40; 52 kalkoeneleren 8.108.JO.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11