HEIDEUE COURANT Fotogr.-Atelier EISELIN. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS. 6 zwarte totok. salonfoto fl.50 - f2.00 6 bruine totok. salonfoto f 2.00 - f 2.50 Vreest geen examen! MIJNHARDT's f 1.95 f 2.20 1 2.45 1 2.80 f 3.20 van FIBER, itSTEfïIS ilïö 1T2Ö fTöö WESTSTRAAT 87-92 VAN DONDERDAG 27 JUNI 1929. Atelierurenj GEMEENTERAAD ZENUWTABLETTEN IMITATIE FIBER, Onze stadgenoot, de heer A. G. A. Verstegen, slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma A. gemeente-administratie. Onze stadgenoot, de heer L. Zwaan, theol. candidaat, heeft een beroep ontvan gen van de Geref. Kerk te Zwammerdam. EINDEXAMEN H. B. S. Geslaagd: H. de Wit, J. Piket, H. J. J. Schenkius, P. Bremer en O. W. de Boer. Afgewezen: geen. i ZILVEREN MEDAILLE VIER-EN-TWINTIG JARIGEN DIENST Aan den heer L. Leistikow, kapelmees ter K. M., is de zilveren medaille uitge reikt voor 24-jarigen dienst. HARMONIEKAPEL WINNUBST. (Dlr. H. B. Schenkels.) Zomerooncert te geven op Vrijdag 28 Juni des avonds van half negen tot tien uur in het Jiulianapark. Programma: I. Morgen mu»a ich fort von hier. Marsch W, Lindeman Le Rod d'un Jour. Ouverture Adr. Reinhardt 3. An der schonen blauen Donau. Walzer. Joh. Straus 4. HeinzelmSnnchens Wachtparade K. Noack 5. Marie Henriëtte. Ouverture L. Montage Diana. Fantasie G. Joh. van Dam 7. Wir bleib'n die alten. Marsch W. Lindemann STEDELIJK MTZIEKKORP& (Dir. Joh. F. Pala.) Behoudens toestemming van den Com missaris van Politie zal het derde ge meenteconcert nu plaats hebben op Zater dag 29 Juni, des avonds van 8.30 tot 10 uur, in de muziektent in het Julianapark. Programma: 1. Vita Nova. Marsch S. P. v. Leeuwen 2. Le retour au Paris. Ouverture F.Mendelssohn arr. M. J. H. Kessels 3. Lanneriana. Valse de Concert, sur des motifs de Lanner Jos. Kessels 4. Melody d'Amour Engelman arr. Jb. ter Hall 8. „Carmen" fantasie sur d'Opera G. Bizet arr. M. J. H. Kessels 6 Souvenir de Tschaikowsky T. Bidgood t Vieux Camerades. Marsch C. Teil». arr. E. Larue DE POGINGEN TOT VLOTBRENGEN VAN DE EUGENLA. Het voorschip 32 c.M. naar zee verplaatst. De pogingen, om de „Eugenia" vlot te brengen, hebben eenig resultaat gehad. Dinsdag is men wederom den geheelen dag bezig geweest. Op de daarvoor ge schikte tijden werd er door de vier sleep- booten getrokken, terwijl gehieuwd werd op den draad, die van 't achterschip was uitgebracht. Het voorschip heeft zich 32 c.M. naar zee verplaatst, terwijl het ge- heele schip ook een geringe verplaatsing heeft gehad. De positie is dus gunstiger geworden, al hebben de pogingen niet dat resultaat gehad, die men er van ver wachtte. Er moeten nog meer steenen verwijderd worden en dan is het niet twij felachtig of het schip zal vlotgebracht worden. Met het weghalen van die steenen gaat men nu weer voort. Het is ons Maandag ook reeds opgeval len dat tal van jongens de „Eugenia" be schouwen als .een soort doelschip voor steenenbombardementen. Dat een derge lijk spel niet ongevaarlijk is, begrijpt men. De „Eugenia" is geen schip dat ver laten is en het is dus heel goed moge lijk, dat een verdwaalde steen, iemand op dek treft, gisteren is dat zelfs bijna gebeurd. Wij kunnen dan ook niet met genoeg klem er voor waarschuwen, dit gooien te laten. Het zou niet ondienstig zijn als de politie een oogje in het zeil hield en ook wandelaars de jongens waar schuwden, die er zulk een gevaarlijk spel op na houden. Overigens gelooven we wel, dat de betrokken jongens, nu we hun op het gevaar gewezen hebben, deze liefheb berij wel op een ongevaarlijker plaats zullen beoefenen. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE PARTIJ. Rede van Mr. P. J. Oudl Dinsdagavond trad mr. P. J. Oud, de Can didaat der Vrijzinnig-democraten, in Ca sino op voor een gehoor van een goede honderd belangstellenden. Als onderwerp zijner rede had hij gekozen „Over den volksinvloed". Spr. behandelde allereerst de vraag of het mogelijk zal blijken na de verkiezingen tot herstel eener parlementaire regeering te komen: eerste eisch van het vrijz. dem. program. En de vooruitzichten hieromtrent zijn niet bevredigend; tal van partijen zijn er, die zich in dit opzicht in duisternis hullen, die hun kiezers niet in de gelegen heid stellen tot 'n klaar en duidelijk stand punt te komen. En wat de kiezers zelf willen, valt niet gemakkelijk uit t? maken tengevolge van het groot aantal politieke partijen, dat wij hebben. Dit laatste is het gevolg van het feit, dat men godsdienst scheidt van politiek. In dit opzicht is de toestand in Engeland beter, waar men slechts met drie partijen te maken heeft, de liberale, de conservatieve en de arbei derspartij. En irj feite is die verdeeling in ons land er ook, meer dan deze drie stroomingen bestaan er in de politiek niet. Hierbij moet men niet te veel naar de namen uitsluitend zien; de liberale partij in Engeland is heel iets anders dan de liberale party bij ons; feitelyk zijn de En- gesche liberalen wat wy hier vryzinnig- democraten noemen. En zoo is het met de andere partijen ook. Spr. wijst dan op het verkeerde Engel- sche kiesstelsel, waardoor het mogelijk was, dat de soc. party enorm in zetelaantal vooruitging, terwyl de beide andere par tyen, met name de liberale, ver achter bleef, hoewel uit het aantal uitgebrachte stemmen het tegendeel valt af te leiden. Men geeft nog wel af op ons stelsel van evenredige vertegenwoordiging, maar het geeft toch, ondanks zijn gebreken^ een veel juister overzicht van dien toestand dan on der bet oudle, thans nog in Engeand ge volgde stelsel, het geval was. Valt er dus over den uitslag der verkie zingen niets te zeggen, vast staat in ieder geval, dat ééb enkele party niet zal kun nen regeeren, en dat men tot samenwer king zal moeten komen. En dus zullen die partyen moeten verklaren met wie ze wil len samenwerken. Uitvoerig gaat spr. thans het verloop der parlementaire geschiedenis van de laatste jaren na. Na de crisis in 1925 heb ben we het „noodhulp"-kabinet de Geer gekregen en een hoogst ongewenschte toe stand is hieruit geboren, waarby samen werking tusschen parlement en regeering verbroken werd. Het bewind-Coiyn was van de rechtsche coalitie, maar caolitie- politiek is altyd synoniem geiweest met conservatieve politiek. Wel vindt men ook onder de rechtsche groepen democraten, maar de leiding berust steeds by de con servatieven. Minister Talma, uit het mini sterie Heemskerk, 19081918, was wel de meest tragische figuur: democraat in hart en nieren, wilde hij; inderdaad het christe- ïyk beginsel toepassen, ook naar den geest. Maar tegen de conservatieve elementen kon hy niet op. Na het kabinet-Ruys de Beerenbrouck en de korte revolutionaire periode van Nov. 1918, kregen we Coiyn, en het merkwaardige van diens politiek was, dat ze geenszins instemming had by de gansche rechtsche fracties, terwyi in tegendeel vele linkschen haar als bij uit stek liberaal kwalificeerden. Ondanks d'e duideiyke uitspraak der kiezers heeft men in 1925 Coiyn toch weer op het kussen ge bracht. Dit liep natuurlijk spaak en we kregen het noodhulpkabinet. Het bleek, dat Coiyn een echte paniekstemming in het land gewekt had, en dat het met die financiën wel meeliep. Maar wat deed men nu? Instede van afschaffing der n- biliyke belastingen als verhoogde aocyn- zen, c!e rijwielbelasting, e.d., werden suc cessie en inkomstenbelasting verlaagd, ook op personeel (inmiddels door een her schatting voor woningen weer grooten- deels te niet gedaan), waardoor slechts de groote inkomens ontlast werden en de toestand voor den kleinen man dezelfde bleef. Precies zooals spr. het al in 1924 voorspeld had in de Kamer. Uit den ka tholieken hoek kwam een aantal moties voor invoering van het 7e leerjaar (Su- ring), herstel van het grievend onrecht betreffende de ambtenaarssalarissen (Bul ten), rechtspositie (ter Laan). Zy werden aangenomen door de Kamer. maar dooj den minister niet uitgevoerd en naast zich neergelegd. Het wonderiykste is, dat men dit minister de Geer niet eens verwyten kan, immers, hy: staat, als extra-parlementair minister, geheel bui ten de Kamer en heeft met den volkswil niets te maken. Komen we, aldus spr., op deze wyze niet in een soort fascisme terecht? Inder daad, maar wat is daarvan de oorzaak? Deze, dat er geen parlementair ministerie was, dat men niet tegen den minister kon zeggen: gij moet heengaan. Dat de de mocraten van rechts niet met die van links willen samenwerken En moties als de hier genoemde beteekenen dan ook niets. Slechts één imiddel kan ons redden: een parlementair ministerie. De kwestie is miaar, hoe dat er komen moet. Alle groote partyen wenschen zoo'n ministe rie, maar ze hullen zich in geheimzinnig heid, noch de R.K., noch de Chr. hist., noch de antirev. laten zich uit. Diepe duis ternis heiersoht by rechts en de vrees ia niet denkbeeldig, dat na de verkiezing toch weer overgegaan wordt tot herstel der coalitie. Van de partyen van links is het de Vrijheidsbond, die zich ook in het duister hult Deze party maakt van alle andere het meest jammeriyke figuur; hij weet niet wat hy wil, staat zonder leiding en hult zich in het duister. Hy is voor samen werking aangewezen op de rechtsche conservatieven, ds. Lingbeek en Braat, zyn candidaten zyn het op verschillende punten oneens met elkander. In adverten ties kondigt hy zich aan als voorstander van vrijhandel, maar het lid Bierema byv. is sterk voor protectie. Staatspensioen id.; de Vrijheidsbond is de party voor staats pensioen. Maar zy vertellen niet, dat mannen als prof van Gyin en prof. Eerd- mans byv. tegen staatspensioen zyn. Het is dus zeer goed mogelijk, dat wie straks op den Vrijheidsbond stemt, harakiri pleegt ten opzichte van zyn eigen ver langens en wenschen. Spr. komt nu op de vrijz. dem. Deze wenschen samenwerking van de democra ten, in de eerste plaats die van links. De B.-d., hoe groote verschillen ons ook schel den, gaan inzake practische politiek met ons mede, (onderwijs, tmilitairisme, Ind. po litiek, e.d.) Door haar vermeerderden in vloed is haar verantwoordelykheid ge groeid, en zy kan nu niet and'ers regee ren dan gewone partyen. Zy past zich aan (naar onzen smaak wel eens te snel, zooals in België bewezen werd, waar een soc. minister mede een geheim militair verdrag sloot). Ook nu weer in Engeland. MaoDonald spreekt duideiyke taal, maar. socialistische politiek kan hy niet voeren. Op dien grond is onzerzy'ds samenwerking mogeiyk. Sneevliet heeft in een radiorede zoo aardig de S.D.A.P. vergeleken met de soldaten van het leger, waarvan de vrijz. dem. de officieren zyn, onder wier leiding zij optrekken. Naast de soc. dean. hebben wy de hulp noodig van rechtsche democraten. In die eerste plaats van de katholieken; de invloed van de democraten van de rechtsche protestantsche partyen is te gering, de r.k. party is bovendien veel soepeler en de invloed der democratie in die party is grooter. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd gebruik gemaakt door den heer van der Wal, die den spr. vroeg naar zijn standpunt inzake de oudi-gepensioneer- dien. Zooeven heeft Louis de Visser ons vergeleken met uitgeknepen citroenen, die weggeworpen worden. De heer Oud antwoordt nog op het zelfde standpunt te staan van vroeger; dat deze menschen afdoende geholpen moeten worden en liefst snel, daar er anders niet eer te helpen valt De heer Avenarius sloot vervolgens de vergade ring onder dankzegiag aan den «preker. OPENLUCHTMEETING VAN DE COMM. PARTIJ SECTIE HOLLAND. Het Kamerlid Louis de Visser, ver tegenwoordiger van de sectie Holland öer Derde Internationale (zich aankondigend als de echte, door Moskou erkende afge vaardigden, terwyi de heer Wynkoop, die we hier den vorigen keer hoorden, als zoodanig uit de party is geroyeerd), sprak Dinsdagavond in de open lucht op de Vischmarkt voor een niet groote schare belangstellenden. Hy was vergezeld van een Inlander, den heer Darsono, een uit Indië verbannen Javaan. Rede van den heer Darsono. Deze hield het eerst een rede; hy sprak vloeiend, hier en daar ietwat aarzelend Hollandsch, maar kon zich volkomen ver staanbaar maken. Hy zette uiteen, dat het communisme internationaal werkt; de strijd tegen het kapitaal, wil hy succes vol worden gevoerd, moet internationaal worden gestreden. De arbeiders in Euro pa hebben weinig 'belangstelling voor de vraagstukken der koloniën, er trouwens ook niet de tyd voor. Toch is die stryd in het verre Oosten ook een deel van hun strijd. Meer dan de helft der bevolking van de aarde bevindt zich in het Oosten. Op de slagvelden van den oorlog sneu velden niet alleen de blanke, maar ook de gekleurde rassen, en het is onvermy- deiyk, dat de kapitalistische staten in een nieuwen oorlog wederom gebruik zullen maken van deze rassen. In Frankrijk be vinden zich naast de kazernes van de eigen soldaten die van de gekleurde regi menten, in Indië ziet men hetzelfde. Eerst was er een verbod, dat Inlanders niet by de marine mochten dienen, thans is er eep opleidingsschool voor inlanders by de marine. En dit geschiedt omdat de Hollandsche matrozen niet in alle opzich ten betrouwbaar zyn. Spr. geeft hierna eenige voorbeelden hoe de inlanders voor hun arbeid betaald worden, en van den steeds scherper wor denden concurrentiestryd van Europa met het verre Oosten, met name Japan. Voor den oorlog bedroeg de HoÜ. invoer in Indië 33 van den totaal-invoer, thans nog slechts 17 In verband hiermede wyst spr. op de thans hier heerschende werkeloosheid. Door de onderdrukking in Indië zyn reeds twee opstanden uitgebroken. Ten gevolge hiervan zyn er duizenden naar Digoel gezonden, honderden zyn veroor deeld tot dwangarbeid, terwyi een twaalf tal zyn terechtgesteld. Wanneer onze par ty, aldus spr., sympathie kan verwerven, zullen de kameraden in Indië hooren, dat er medestrijders zyn, en zy zullen uif deze wetenschap moed putten om verder te strijden. Daarmee wordt niet alleen het belang van Europa in Indië gediend, maar dat van de geheele wereld. Rede van den heer Louis de Visser. Tweede spreker was de bekende Louis de Visser. Naar hy zelf vertelde, was dit de vierenzestigste speech, die hy in deze verkiezingscampagne hield; dat zyn stem dus niet meer zeer helder was, ligt voor de hand. Men kent het standpunt van de communisten; zy zyn een vyfentwintig jaar geleden afgescheiden van de sociaal democraten. De stryd ging toen tusschen Marxisten en revisionisten; de eersten de starre orthodoxen, die zich aan het communistisch manifest van Marx en En gels hielden en daarvan niet wenschten af te Wijken; de laatsten de reformisten of revisionisten, die zich wilden aanpas sen en uitsluitend practisch politiek wenschten te voeren. De laatsten ^jn de thans mach tige S.D.A.P. geworden; de eersten heb ben zich wederom in allerlei groepjes ver deeld, waardoor hun invloed, dié toch al klein was. nog minder is geworden. Wat de heer De Visser in zyn rede zei- de, kon voor het overgroote deel door den soc. dem. worden onderschreven; slechts toen hy op de tactiek en de strijdwyze der soc. dem. kwam, werd zyn gehoor, voor zoover het uit soc. dem. bestond, onrustig, en de interrupties waren niet van de lucht af. Doordat de S.D.A.P. een party is ge worden van macht en invloed, heeft zy ook verantwoordeiykheid gekregen met als natuuriyk gevolg, dat de scherpe kan ten van haar stryd er af zyn gesleten. Wat zy dan ook in de besturende colleges doet, is niet meer dan reformistische politiek voeren: hier wat by, daar wat af, zonder dat dit nochtans het einddoel der soc. dem.: het communisme, iets nader brengt. Scherp belichtte de spr. de stelling die ook dezer dagen door den heer Duys werd behandeld dat men slechts kiezen kan vóór of tegen de arbeiders. Men kan niet, zooals de burgeriyk-democratische partyen beweren, het „algemeen belang" dienen; dat algemeen belang is een con tradictio. Er is het belang van den bezit ter, en dat is Ujnrecht in stryd met dat van den arbeider, er is het belang van den arbeider, en wie dat dient, plaatst zich tegenover den kapitalist Andere moge- ïykheden zyn er niet Toen hy de stelling opwierp, dat de Engelsche arbeidersklas se, tengevolge van de groote overwin ning, die thans behaald is, z.i. eerst recht daarmede gecondoleerd moet worden, omdat nu hun machteloosheid zal biyken, ontstond onrust onder het gehoor ^n kwamen interrupties. Voor de militairen was een verbod uit gevaardigd voor het bezoeken dezer meeting. Verschenen is een vervolgagenda voor de vergadering van den Raad der gemeen te Den Helder op Vrijdag, 28 Juni 1929. Ingekomen stuk. Verzoek van Jhr. H. Rappard om ont slag als: a. lid van de Oommissie tot voorlich ting by de Beroepskeuze; b. lid van het Scheidsgerecht voor de werklieden en van dat voor de ambtena ren in dienst der gemeente. (Voorgesteld wordt het ontslag uit deze functies eervol en onder dankbetuiging te verleenen). V olkshnlsvestlng. Voorstel tot aanvulling van het raads besluit van 30 Mei 1929 tot toekenning van een rentedragend voorschot aan de Woningstichting voor den bouw van 48 woningen in het Tuindorp. Bedrijven. Voorstel tot aankoop van kantoormachi nes voor de Centrale Boekhouding en de Centrale Kas der Gemeente-bedryven. W egenbelasting. Voorstel tot het verleenen van ambts halve ontheffing van betaling voor eenige aanslagen in de Wegenbelasting, dienst jaar 1928, zulks wegens misstellingen in het kadaster. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop en uitgifte in erf pacht van grond aan M. G. Gillesse en J. Riemers. Mededeellng. Medegedeeld wordt, dat de Wethouder van Financiën op Woensdag 26 Juni 1929 voor den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van Bestuur, het standpunt van den gemeenteraad met betrekking tot het besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland tot niet-goed- keuring van de 4e Wyzigingsbegrooting 1927 heeft toegelicht en verdedigd. Een afschrift van het desbetreffend ver toogschrift van den Wethouder ligt voor u by de overige stukken ter inzage. Aankoop van kantoormachines. B. en W. schryven aan den Raad: De huidige wyze van het opmaken der jaariyksche berekeningen voor de ver bruikers van gas en electriciteit geeft aan de Centrale Boekhouding der ge meente-bedryven in het tydvak van af rekening byzonder veel werk. Dan toch moeten worden berekend de verschuldigde bedragen voor gas- en electriciteitsver- bruik, meterhuur, vastrecht, enz., welke bedragen vervolgens moeten worden ver minderd met de door den verbruiker over het afgeloopen jaar gestorte waar borgsommen, ten einde op deze wyze het saldo te kunnen bepalen, dat door den verbruiker moet worden bygepast of ont vangen. Het Hoofd van de Centrale Boekhou ding is van oordeel, dat door mechani seering van het evenbedoeld deel der administratie aanmerkeiyk vlotter kan worden gewerkt, mede tengevolge waar van in de toekomst personeelsuitbreiding achterwege zal kunnen biyven. In verband met het bovenstaande heb ben eenigen tyd geleden, met onze voor kennis, verschillende firma's met kan toormachines ten kantore van de Centrale Boekhouding gedemonstreerd, by welke demonstratie tegenwoordig waren het lid van ons College, dat meer in het byzonder is belast met het beheer der gemeente- flnanciën en de leden van de Commissie van bystand voor de gemeente-flnanciën. Het resultaat van deze demonstratie is uitvoerig omschreven in een rapport van het Hoofd der Centrale Boekhouding. Eveneens ter verkrijging van een vlug gere afdoening van werk en ter besparing Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct Bij Apoth. en Drogisten HANDKOFFERS prima afwerking, met versterkte hoeken en solied handvat, koperen veeraloten, 45 cm. 50 cm. 55 cm. 60 cm. 65 cm. HANDKOFFERS licht, goedkoop en yzer- sterk, met saffiannerf, 50 cm. 55 cm. 60 cm. 65 cm. 70 cm. 75 cm. j. VAN WILLIGEN van arbeidsloon, acht de Beheerder der Centrale Kas der gemeente-bedryven het ten zeerste gewenscht, dat voor zyn dienst een eleotrische geld-telmachine wordt aangeschaft. In verband daarmede hebben het hooger genoemd lid van ons College, de Be heerder der Centrale Kas en het Hoofd der Centrale Boekhoudiug een bezoek gebracht aan eenige bankinstellingen te Amsterdam, alwaar geld-telmachines in gebruik zyn. Dit bezoek heeft uitgewezen, dat voor het doel, waarvoor de geld-tel machine het tellen en inpakken van de opgehaalde gaspenningen moet worden gebezigd, inderdaad een electri- sche machine is te prefereeren. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor tot aanschaffing over te gaan van: a. een »Bourroughs« boekhoud-machine voor den prijs van f 7125.— b. een »Barrett« tel-en vermenigvuldig- machine voor den prijs van f 525. c. opbergmateriaal voor de som van f 300.— en ten behoeve der O. K. dier bedrijven ten laste der Gasfabriek tot aan schaffing van een »Batdorf« electrische geld-telmachine voor den prijs van f 1500.— met bepaling dat een en ander zal worden betaald uit de beschikbare mid delen der bedrijven en in een tydvak van ten hoogste 10 jaar moet zyn afgeschreven, terwyl de begrootingen der Centrale Boekhouding en der betrekkelyke Be drijven te zyner tijd de in verband hier mede noodige wyzigingen zullen onder gaan. Aanvulling raadsbesluit voorschot woningbouw Tuindorp. B. en W. schrijven aan den Raad: In Uwe vergadering vaD 80 Mei J.1. werd onder het stellen van een aantal voorwaarden besloten aan de Woning stichting alhier voor den bouw van 48 arbeiderswoningen in het Tuindorp een rentedragend voorschot te verleenen van f 118.120.en tevens ons College te machtigen met betrekking tot dezen bouw een gelyk voorschot uit 's Ryks kas te vragen. De Inspecteur van de Volksgezondheid, deelt thans mede, dat het hem gewenscht voorkomt, dat het evenbedoeld raadsbe sluit tot toekenning van het voorschot nog wordt aangevuld met een drietal voorwaarden, welke betrekking hebben op een eventueel faillissement of ophef fing der stichting, het vervreemden of bezwaren van onroerende goederen der stichting en op de naasting der door de stichting met het voorschot verkregen bezittingen Wy meenen, dat aan den wensch van den Inspecteur gevolg moet worden ge geven, onder opmerking evenwel, dat dit drietal voorwaarden eveneens niet was opgenomen in Uw besluit van 14 Sept. 1926 tot toekenning van een bydrage in het exploitatie-tekort voor den bouw van 37 arbeiderswoningen aan de Artillerie straat en naby de Vischstraat. Verkoop en erfpacht van grond. B. en W. stellen voor: 1. onderhands te verkoopen aan: a. M. G. Gillesse, te Den Helder, voor den bouw van drie woningen, een stuk grond, ge legen aan de De la Reystraat, groot on geveer 310 MV, b. J. Riemers, te Den Helder, voor den bouw van één woning, een stuk grond, ge legen aan de De la Reystraat, groot on geveer 200 M'. De koopprijs bedraagt 6.per M'. Verder: ten behoeve van den bouw van een werkplaats met opslagterrein in voortdurende erfpacht uit te geven aan J. Riemers te Den Helder, een terrein ge legen aan de De la Reystraat, ter grootte van ongeveer 725 M'. en van een onge veer 75 M'., tegen een jaarHjkschen canon van 0.45 per M'. en van 0.25 per M'.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5