Radiografisch Weerbericht Nieuwe Uitgaven. Verschenen ls het programma van het onderwijs aan de Rijkslandbouwwinter- school te Schagen, voor den cursus 1929— 1980. W. P. Radio-Rubriek. Sport. Visscherijberichten. Marktberichten. naar waarnemingen verricht ln den morgen van 29 Juni. Medegedeeld door het Kon- Ned'erlandach Meteorologisch Instihiui' te De Bilt Hoogste stand 768.4 te Stornoway. Laagste stand 767.1 te Ingö. Verwachting: A^nvianfeeUjlk: zwakkd, veranderlijke wind', Tater weder uit Noordelijke richtin gen gedeeltelijk bewolkt, droog weer, wei nig verandering in temperatuur in het Noorden, in het Zuiden iet* warmer. Java Pacific Lijn. Bengkall», 26 Juni te Manilla. Modjokerto, 35 Juni v. S. Franciaco. Slantar, 38 Jund te Singapore. Rotterdamache Lloyd. Kota Radja, 28 Juni te R'dam. Tjerimai, u., 37 Juni te Southampton. Kota Baroe, u., 26 Juni Oueaaant «ep. Kota I reten; t., a6 Jund v. Singapore. Gorontalo, 27 Juni te Middlesbro. Madioen, u., 28 Juni te Soerabaja. Slamiat, t., 27 Jund v. Maraeille. Rotterdam—Zuld-Amerika Lijn. Aluidra, 27 Jund v. R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Automcdom, 27 Juni v. Foochow. Aeneas, 26 Juni v. Colombo. Prometheua, 26 Juni v. Gravesend. Sarpedon, 24 Juni v. Tieretsin. Eumiaeus, 27 Juni v. Belawan. Hector, 27 Jund te R'dam'. Eurymedon, 27 Jund v. Pt. Saiid. Jason, 27 Juni v. Colombo. Oanfa, 21 Juni v. Pt. Said. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 27 Juni v. Tarragona. Jon,ge Jacobus, 27 Jund v. te Barcelona. Jonge Anthony, 27 Juni v. R'dam. „Kitty" door Warwick Deeplng, van Holkema Warendorf'a Uitg. Mij., Amsterdam. Warwick Deeping is de schrijver van het veel gelezen „Sorrell en Zoon", van welk boek we hier ook een film hebben gezien (een der mooiste films, welke we de laatste jaren za gen). Dit nieuwe boek heeft dezelfde goede eigenschappen als het vorige, het is goed ge schreven, frisch, gezond, eerlijk en optimis tisch. Een sympathieke baas, die Warwick Deeping, een die het leven én ,de menschen kent eni waardeert. H'et verhaal schetst den strijd tusschen twee vrouwen om het bezit van een man. De 'beide vrouwen zijn de moe der en de echtgenoote. De moeder, een sta tige, deftige, zeer ongevoelige en koudbloe dige Engelsche aristocrate, de echtgenoote een frisch, pittig, degelijk Engelsch meisje. De strijd behoeft het nog te worden gezegd? wordt tenslotte gewonnen door de echtge noote, en de wijze waarop dit geschiedt is in hooge mate boeiend en origineel. Ook de wijze waarop Kitty voor het eerst weer cotik tact krijgt met halr man is origineel. Buiten gewoon1 interessant is Kitty'» strijd met haar schoonmama en de schrijver weet de span ning in zijn verhaal tot een groote hoogte op te voeren. De karakterteekening der beide vrouwen, waarbij als derde ook nog Kltty's sympathieke moeder een voorname rol speelt, is prachtig volgehouden; de man, Alex St. George, i9 wat slapper geteekend en steekt bij de stevige, resolute karakters van Kitty en haar moeder zeer af. Het zou jammer wezen' iets uit den inhoud te vertellen. Het is een boek, dat iedereen lezen kan, een van de beste literaire produc ten uit Engeland, al is het dan missch.en geen „literatuur" in den hoogsten zin des woords. De vertaling is vlot en zeer leesbaar, ondanks het feit, dat de vertaler (ster?) zich eenige hebbelijkheden heeft aangewend, die wel iet wat irriteeren. Door het heele boek heen heeft hij (zij) namelijk mtonatieteekens ge zaaid, den lezer dwingend een bepaalde zin op-een bepaalde manier te beklemtonen. En dat is nog het ergste niet, maar de ver talereer) houdt er een eigen jargon op na, met woorden als „Absoluut", „alsmaar", „hoven Jan", „schrikte zich naar", „in1 de dalles", „geroddeld", die weliswaar de vlotheid van het lezen, maar zeer zeker 'niet de distinctie van het verhaal ten goede komen. Bovendien ik" weet niet hoe 't den lezer gaat weiger ik als lezer a'bsolüirt met het accent op de laatste letttergreep, zetter! om Absoluut te zeggen op bevel van den heer (of mejuffrouw) Bender. En dat niet éénmaal, maar, wel geteld, dertig maal. Dertig maal „èbsoluut", eenmaal afgewisseld met „persé", en een paar malen met „héélemaal" 'en j.h'eelemddl". het is van het goede te veel. Wat er aan in tonatie te veel is, komen we overigens aan komma's e.d. te kort. Maar enfin, dit zijn tenslotte kleinigheden, die aam de vlotheid der vertaling niets afdoen. Samenvattend: een zeer aanbevelenswaardig boek. TIJDSCHRIFTEN, WEEKBLADEN enz. Revue der Sporten, 24 Juni. Meer aandacht wordt gevraagd voor de athletek èn me arti kelen èn met photos, in een serie artikelen, door verschillende medewerkers aan diverse vraagstukken gewijd, In „Onder de loupe" vinden we een puntig stukje tegen de camdidatuur van Floris Vos, waarvoor thans bij automobilisten reclame gemaakt wordt als de man van de tollen. Alsof er, zegt dé re dactie, in de Kamer geen andere onderwerpen zijn te behandelen dan die tollen. Er Is natuur lijk een artikel gewijd aan de opening van het Sportfondsenbad in Amsterdam. Een geïllu streerd' artikel vinden we over P.S.V. als Kam pioen en Groothoff schrijft over de eerste on besliste testmatch. „Hoe Laga den Telegraaf- beker" won is een andere bijdrage, en de mo torraces te Alkmaar nemen twee pagina's tekst met illustraties in beslag. Van het Sparta- veld is er een fraaie luchtphoto van de K.L.M. Groothoff schrijft over den wedstrijd Noord- NederlandNoord-Duitschland' 23, S. Staal over (je zonderlinge K.N.G.V.-vergadering. Sport in Beeld, 25 Juni. Het nummer van heden bevat wederom veel kieken van auto's; zoo het vertrek van de K.N.A.C. naar Duitsch- land, een photo uit Weenen van een fraaien wagen, een gezelschap uit Parijs in dito, een Studebaker op de Rijswijksche wielerbaan, e.a. Voorts vinden we miss Alice White in een zwempakje boven op een baal. Als de lezer .niet weet wie miss White is, is dat alleen maar jammer voor hem. Marie Braun is op de volgende bladzijde weer eens gekiekt; zoo als men weet heeft zij bij de opening van het Sportfondsenbad even nog het wereldrecord verbeterd; voor haar een peulschilletje. Ze staat hier dan ook in de rozen. Er is een fraaie kiek van dit nieuwe bad. Verder kiekjes van zeilwedstrijden, een overzicht In woord en beeld van de Roelwedstrijden van' dien Tele- graafbeker, een opname van de Epsom-rennen in Engeland, hippische sport in Keulen, Phi lips Sport Vereeniging te Eindhoven, kam pioene van Nederland, de laatste (veertiende) hondengeschled'enis va» Leo Lauer, met por tret van Teddy en diens zoon Bimibo, beide taksjes. De schrijver zelf is er afgebeeld met Brmbo in zijn broekzak. Dit zijn z'n laatste woorden: „Er is wat moois in mijn leven voorbijgegaan, dat nu nooit meer zal terug- keeren. Deze verhalen schrijft men maar een maal in zijn bestaan! Ik houd van Teddy en Bimbo, ik heb vsn alle honden gehouden, die Ik beschreef, ik houd van dieren. En daar voor, voor die liefde in dén eenzamen mensch, kun je alleen God danken". Het nummer be vat voorts een serie portretten' van de attrac ties van Wimbledon, nog een serie andere portretten, een ontzettend leelijke man, zijnde de Finsche athleef Ritola, een artikel over de wielerkampioenschappen van Nederland met portretten van Moeskops en van Kempen, een collectie filmgirls, en nog veel meer. Een veel zijdig nummer ditmaal, zooals men ziet De Stad Amsterdam, 28 Juni. T5iT"nummer bevat een aantal mooie photos met bijschrift betreffende het nieuwe verblijf van de leeuwen en andere dieren in Artis, mooie opnamen over dr. Wibaut's 7os,ten verjaardag, een artikel, eveneens fraai geïllustreerd, over den bijenstand „Mellona" te Santpoort. Uit de provincie voorts een artikel over Jisp, dat een Noordhollandsche parel wordt genoemd De binnenphoto is een gezicht op de Larensche heide met bewolkte lucht. De motorrijders, welke te Alkmaar wedstrijden hebben gehou den, zien we op de Groote Markt te Haarlem, alsmede voor het Alkmaarsche stadhuis ge kiekt, ook de baan is er. De dikste familie uit Amerika is gezamenlijk in een vliegmachine de lucht in geweest en blijkbaar weer heel huids neergekomen. Uit Alkmaar vinden we voorts nog het thans ter ziele gegane paarde- trammetje. Aan de opening van het nieuwe bad in d'e hoofdstad is natuurlijk ook een bladzijde gewijd. De achterkant is een kijkje op de Prinsengracht in den zomer. Maandblad tegen de Vervalschlngen, is Juni. Opgenomen is het wijnbesluit (Staatsblad 1929, No. 137), een uittreksel van den Waren- keuringsdienst in het gebied Maastricht, 1928, een artikel (ontleend aan de Chem. Zeitung) over Technische hulpmiddelen bij de bereiding van levensmiddelen, een vervolg-artikel van dr, van Voorts over quantitatleve chemische analyse, en andere. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Centrale Commissie voor de bezuiniging. Verschenen ia het verslag inzake de actie der centrale commissie voor bezuiniging, uit gebracht in de 152ste jaarlijksche algemeene vergadering der Maatschappij v. Nijverheid en Handel. lijk een verschil in weergave gehoord. De ie L.F.-versterkingslamp krijgt als regel niet meer dan 41/» Volt roosterspannlng, terwijl men de eindlamp 920 Volt geeft. De nega tieve roosterspannlng is afhankelijk van de anodespanning. Ook de luidspreker kan oor zaak zijn van de vervorming en alvorens het toestel te onderzoeken vergewist men zich hiervan. Bij gebruik van L.F. weerstandversterking wordt dezelfde werkwijze gevolgd. De luid spreker wordt in dat geval echter geplaatst aan beide zijden van den anodeweerstand en deze laatste verwijderd. De anodeweerstand zit tuschen de plaat van de lamp en de hoogste anodespanning; hij heeft de laagste waarde van de twee weerstanden van de weerstand- koppeling. Blijkt een der weerstandkoppeliiv gen oorzaak te zijn van de vervorming dan doet men beter er direct een goeden trans formator in de plaats te zetten en één lamp minder te gebruiken, dus in plaats van twee weerstandkoppelingen één transformator. Aan geluidsterkte wordt bijna niet verloren. Na tuurlijk kan men ook experimenteeren met andere waarden anode- en roosterlekweerstan- den, waarmee de gewenschte verbetering bijna steeds verkregen wordt. HET OPSPOREN VAN FOUTEN IN RADIO-ONTVANGTOESTELLEN. Onderzoekt systematsch. Wanneer we de vragenrubriek der vele radiobladen zoo iedere week inzien wordt 't ons duidelijk, dat er aan de radlo-technisehe voorlichting in Nederland nog heel wat ont breekt. Ook proeft men er duidelijk de voor keur uit voor bepaalde technische wenken; j zoo schrijft de eene redacteur bij gebrek aan selectiviteit steeds voor: „Antenne inkor ten", een ander weer: „Hoogfrequentlamp ver vangen door een schermroosterlamp", een derde weer: „Andere spoelen", etc. Zoo heeft ieder zijn speciaal .middeltje tegen bepaalde kwalen. Ieder adviseur adviseert naar zijn er varing en*als die nu maar lang .genoeg) is (de ervaring dan), wordt 't juiste antwoord ge geven; veel van die menschen zijn er helaas niet. Men kan beter en vlugger zelf 'de fout op- 1 sporen dan haar voorleggen aan den vragen- red'acteur van een radioblad. Er moet echter in het opzoeken van fouten systeem zitten en er wordt eenige handigheid vereischt. Fou ten of gebreken aan handelstoestellen moet men nimmer trachten zelf te verbeteren, dit moet aan den fabrikant overgelaten worden. Heeft men eenmaal het zegel verbroken of er zelf wat aan „gemorreld" dan is in de meeste gevallen de garantie weg. In zelfgebouwde toestellen mag „gebasteld" worden zooveel I men maar wil. Laten we eens het geval nemen, dat er aan jde kwaliteit der weergave van het ont- vangtoestel iets hapert, b.v. een schor, dof of j vervormd geluid. Deze fout kan alleen maar in het L.F.-versterkmgsgedeelte zitten. Als het een 4-lampstoestel is (H.F., det. 2 L.F.) met twee trappen L.F. transformatorversterkinig, wordt de laatste trap uitgeschakeld. De eind- lamp gaat er uit en wordt in het derde lamp voetje gezet. De luidspreker wordt verbonden met I.P. en O.P. van den 2en transformator. Nog beter kan men de draden welke aan I.P. en O.P. zitten losmaken en hieraan den luldL spreker verbinden. In het eerste geval staat de primaire wikkeling van den transformator nog parallel op de magneetwikkeling van den luidspreker en is de proef niet zuiver. Blijkt de weergave nu goed te zijn, dan zijn er twee molgelijkheden, óf het plaatspanningapparaat kan niet voldoende anodesparening leveren voor de 4 lampen, óf de transformatoren zijn van slechte kwaliteit. Men meet de anode- spanninig bij een plaatspanning-apparaat op, terwijl het toestel werkt, z.g. belast. De meter, een goede draadspoelmeter, moet dan nog minsten® 140 150 Volt spanning aanwijzen. Ligt de fout bij .den transformator dan wordt deze vervangen of nog beter, men noemt een z.g. pentode als eindlamp (B. 443 of RES 164 d). Deze lampen geven een dusdanige versterking dat met I trap L.F. transformator- versterking minder volstaan kan worden, het ge'uid kwalitatief veel beter wordt en kwan titatief niet minder is dan met 4 lampen. Voorwaarde is echter een uitstekend plaat spanning-apparaat. Blijkt de weergave met 3 lampen ook ver vormd te zijn, dan wordt ook de derde lamp uitgeschakeld en de telefoon op. I.P en O.P. van dien' ien transformator gezet. Is de weer gave .hier goed', zoo kunnen we met zekerheid' aannemen, dat de eindlamp of de transforma tor niet geschikt is. We kunn'en den transfor mator eens verwisselen of een nieuwe ein<L lamp koopen. Natuurlijk wordt ook op de negatieve roosterspannig gelet. Deze wordt maar niet klakkeloos op 15 of 18 Volt gezet, doch op gehoor ingesteld. Er wordt wel dege VOETBAL. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. AFDEELING I. Promotiecompetitie 3e klasse. De nos. 2e der Westelijke 4e klasse-clubs die kampioenen promoveenen zonder meer worden alsnog in de gelegenheid gesteld naar de 3e klasse over te gaan, waartoe een heele competitie moet gespeeld worden tegen de nos. laatst der 3e klasse-afdeelingtn. Voor afd. 1 zijn vastgesteld: Zaanlandia—Meervogtels, Quick (A.)Am sv orde, EDW—Volewijckers en EHS—QSC. De thuisclub» spelen voor het behoud van hun titel, terwijl de bezoekende clubs zullen trachten een klasse hooger te ko men. Het zijn dus voor de betrokkenen zeer belangrijke wedstrijden. In het Oosten vindt op het Go Ahead-terreln de tweede beslissingswedstrijd plaats om een plaats in dé ie klasse: Enschedesche Boys— NEC. De 2e klasse-kampioen is reeds uitge schakeld (door de nederlaag tegen PEC), doch of daarom Ensch. Boys gewonnen spel zal hebben, is nog lang niet zeker. In het Zuiden de beslissende kamp Wilhel- mina—De Valk; de winnaar blijft of wordt ie klasser, maar met een gelijk spel zijn evenh als in het Oosten beslissingswedstrijdén noodig met Staatsmijn Emma, welke dan alle 3 evenveel punten hebben. Het zal spannen in Den Bosch! "OOST-NEDERLAND—WEST- DUITSCHLAND. Deze ontmoeting vindt plaats op het Vitesse- terrein te Arnhem, onder leiding van den heer Eijmers. Het Oostelijk elftal is aldus: Halle (Go Ahead)Horsten (Vitesse), Wan- ders (Wageningen); Reifieijer (Go Ah'ëad), J. Halle (Go Ahead); Mooij (ZAC); Landaal, Kluin (AGOW), Bakhuis (ZAC), Tinsel (GOLTO), v. d. Heijden (Wageningen). (Stuve is verhinderd.) Het resultaat tot op heden is: W.-D| 16 8 2 6 35-«8 18 O.-N. 16 6 a 8 28—3S 14 N.-H. V. B. Rsuchbeker, ZFC 2WFC 2, 2.30 u., Meerman. (ZFC 2 won den vorigen Zondag met 3—1 van OSV I.) Kampioenscompetitie ie klasse. Oudkarspel: DTS—Beverwijk, 2 uur, Brus sel. DTS won te Beverwijk met 42. De stand is nut O.S.V. II 3120 8—6 4 D.T.S. a 1 1 o 6—4 3 Beverwijk 301a 610 1 Gouden Krult. 16 Juli j.1. sloeg DTS Vrone met 83, ter wijl een week later OSV 2 met 6—0 de baas bleef over KW 2. Aangebleven zijn nu nog: DTS, OSV 2, Westzaan en Wieringerwaard. ADSPIRANTENDAG. De jaarlijksche adspirantendag wordt we derom te Alkmaar gehouden, zijnde de meest geschikte plaats voor dit tournooi. De wed strijden worden 7 Juli a.s. gehouden op dé terreinen van Alcmaria Victrix en Alkmaar. Van. de partij zijn o.m. 4 elftallen van Helder, 2 van HRC en 2 van Schagen. Het program ma luidt: Afd. A, WFC AHRC A, West- Frisia AZW A, winners, verliezers. Afd. B. Helder A—KFC A, Hollandia A—Zaandijk A, winner», verliezers. Afd. C. Alcm. V. Ar—KW A, Schagen A>—Andijk A, winner», verliezers. Afd. D. Zilvermeeuwen APurmersteijn A, Helder BQSC A, winners, verliezers. Afd. G. WFC B—West-Frisia B, Helder C—Zaan dijk B, winners, verliezers. Afd. H. TOG Ai— Schagen B, HRC BZilvermeeuwen B, win ners, verliezers. Afd. I. Helder DKW B, KFC BZW B, winners, verliezers. De wedstrijden zullen 2 X 20 min. duren zonder rust. Gelijk vorige jaren zal wederom aan de spelers van het elftal, dat als no. 1 in zijn afdeeling eindigt, een speldje worden overhandigd, terwijl aan de nos. 2, 3 en 4 een vereenigingsmedaille zal wordien overhandigd. Dit jaar zal tevens een wisselkrans overhan digd worden aan een van de elftallen, dat in de diverse afdèelingen als no. 1 eindigt. Deze krans is geschonken ,door de N.-H. Prop.- commissie van dien Alg. Ned. Geh. Onth. Bond. Werkt het weder mee dan belooft het een mooie dag voor de Noord-Hollandsche voet- baljeugd te worden. Het aantal deelnemende elftallen bedraagt 38, een record-aantal. H.R.C.-nleuws. H.R.C. IIALCM. VICTRIX II. (Aanvang half drie.) Zondagmiddag spelen dé roode reserves een oefenwedstrijd tegen de reserves van Alcmaria op het Tuindorp-terrein. Dit belooft een aar dige oefenwedstrijd te worden. De samen stelling van dé roode reserves is nog niet bekend, zeker is echter, dat de oefenmeester, James Moore, de midvoorplaatts in de roode voorhoede zal bezetten. Ook de Alcmaria-reserve» komen met ten sterk elftal uit, zoodat het een mooie oefen wedstrijd kan worden. Helder-nleuw». T. C. H, Daar de wedstrijd van 't eerste elftal tegen Amstel I niet doorgaat, speelt morgenmiddag de toerclub een vriendschappelijken wedstrijd tegen het HBS-elftal. Aangezien dit elftal uit verschillende goede krachten bestaat, belooft het een aardig partijtje te worden. De toerclub komt met twee invallers uit voor v. d. Berg en Mulder. Het elftal komt als volgt uit: P. Meijlir.k; W. Agema, J. Bak; L. de Snaijer, M. Wolter», N. Been; W. Wieren, C. Kelder, J. Burger, J. Engebarts, B. de Boer. Aanvang 2 uur 30. Terrein Helder, NEDERLAAGWEDSTRIJDEN M.S.V. „ZEEMACHT". Zeemacht—H.R.C. II 0—4. Nadat sched«rechter Dol heeft laten op gooien blijkt dat HRC heeft gewonnen en deze met wind en zon wenscht mede te spelen. R. is direct aanvallend en speelt subliem, keurig wordt gecombineerd en opgebracht Na 10 minuten spelen is reeds het eerste doelpunt voor R. geboren'; kort daarop weet R. nog tweemaal te scoren, zoodat binnen het kwartier de stand 3o voor R. is. Wij zien er van komen dat Z. .ingemaakt" wordt en dat R. met den beker zal gaan strijken. Twee schoten op het R.-doel worden goed gehouden. De Z.-keeper loopt uit en is op tijd bij den bal om erger te voorkomen. Een mooi schot van de r.buiten van R. wordt gekeerd. R. is nog steeds overwegend jterker, maar Z. geeft fllnken strijd, maar met onveranderden stand gaat de rust in. Er heeracht een gewel dige spanning, ieder denkt dat R. den beker zal winnen. Na de hervatting is Z. even in den aanval, een schot van Kunst gaat over de lat. Hierna een vrije schop voor R., welke direct gevolgd wordt door een voor Z. Een corner voor R. wordt het veld ingekopt. Het is een genot het mooie samenspel van R. gade te slaan. Een korte worsteling voor het Z.-doél wordt ge volgd door een corner, waarna Z. het spel weet te verplaatsen. Een Z.-ipeler wordt 1» den rug aangevallen, wat wordt gestraft. Een mooie kans voor Z., Kunst is echter even te laat bij den bal. Nu een mooi opbrengen van Z., maar voor het doel geen resultaat. Een speler van R. wordt uit het veld gezonden, omdat deze na een waarschuwing van den scheidsrechter een bedreiging uitte tegenover een speler van Z. R. speelt verder met 10 man. Benneker schiet keihard naast. Z. breekt door, weer treuzelt Kunst en ook Gerards is iets te laat, waardoor een schoone kans ver loren gaat. Z. i» nu even in de meerderheid. Nadat de bal door Kunst zeer mooi voor het doel is geplaatst, schiet Gerards keihard over de lat. Na een schermutseling voor het Z.-doel wordt een corner geforceerd, die, na genomen te zijn, door Benneker hard naast geschoten wordt. Een corner voor Z. wordt overgekopt. Weer een fraai staaltje van' kunnen van den keeper van Z., deze is buitengewoon in con ditie. Z. komt er steeds beter in en laat nu mooie staaltjes van samenspel zien. Een mooi schot van den npidvoor van R. verwerkt Danckaerts tot corner. Een butengewoon scherp schot van Baars van Z. wordt mooi gehouden. Clemenkowff en Peen redden. Een corner, die nu volgt, en die op fraaie wijze door den 1.buiten van R. wordt voorgezet brengt den stand op 4o voor R. Wij hebben een stilel hoop dat R. nog één doelpunt maakt, want dan moet worden overgespeeld, daar ook WGW heeft gewonnen met 5—0. Er heerscht een geweldige spanning onder het publiek. Het heeft echter niet zoo mogen zijn, korten tijd later fluit de heer Dol ten toeken dat de wed strijd geëindigd is. Na afloop der wedstrijden werd door den voorzitter van de Marine Sportver*eniging Zeemacht met een toepasselijk woord de be- kere uitgereikt, aan den voorzitter van WGW. Door spreker wordt dank gebracht aan allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van deze reeks van wedstrijden. ontging. Even' later wéér hetzelfde spelletje en weer werd hij binnen de beruchte lijnen genomen. Ditmaal ontging het den scheids rechter niet en wee» hij terecht naar die min stens even beruchte witte stip> Op onhoudbare wijze werd deze verdiende strafschop in een doelpunt omgezet. Spoedig daarna is het einde en mocht ABC hoogst tevredën zijn met deze kleine nederlaag. Bij ABC vormdle die achterhoede het beste gedeelte van het elftal, terwijl WMP over 't geheel een vrij goeden wedstrijd speelde. De leiding kon eenige malen niet iediers goedkeuring wegdragen, doch scheidsrechter is nu eenmaal een ondankbaar baantje. Het 2e elftal moest tegen die succes-combi natie wederom een veer laten en weid: met een 73 nederlaag huistoe gestuurd. Volgend* maal beter, reserves. ATHLETIEK. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN M.S.V. „ZEEMACHT". Wij lezen in het „Alg. Sportblad": Op Zondag 28 Juli a.s. organiseert de Ma rine Sportvereemiging „Zeemacht" te Den Helder, atletiekwedstrijden, welke gehouden worden op het terrein van de voetbalvereeni- ging „Helder". Het programma is als volgt: A. Voor d'e leden van den N.H.A.B. en sportverenigingen in Noord-Holland (nieuwe lingen) 1. 100 M. hardloopen; 2. 1500 M. hardloopen; 3. vèrspringen met aanloop; 4- hoogspringen met aanloop; 5. discuswerpen B. Voor leden van den N.H.A.B.: 6. Polsstokhoogspringen, klasse A; 7. 100 M. hardloopen, klasse A; 8. 5000 M. hardloopen met voorgiftj 9. speerwerpen, klasse A; 10. kogelstootên, klasse B; 11. polsstokhoogsprin gen, klasse A; 12. 4 maal 100 M. estafetteloop, klasse A. C. Voor dames, nieuwelingen, open voor alle sportverenigingen in Noord-Holland: 13. 100 M. hardloopen; 14. hoogspringen met aanloop; 15. 4 maal 100 M. estafetteloop. Bepalingen. De wedstrijden worden gehou den onder de reglementen van de K.N.A.U. De wedstrijden zijn open voor leden van dsn N.H.A.B. en sportverenigingen in Noord- Holland. Het inleggeld bedraagt 0.30 per nummer en I.-— per ploeg. De inschrijvingen moeten met inleggeld "uiterlijk den I5en Juli in het bezit zijn van Z. Straver, Gymn.- en Sportscnool der Af ar ine te Den Helder. Wij wekken alle athleten In Noord-Holland op aan deze wedstrijden in het hooge Noorden deel te nemen. ZEILEN. KONINKLIJKE MARINE JACHTCLUB. Uitslag van den Periodieken Zeilwedstrijd op 28 Juni 1929. Fantasiesloepen B 1: I. Opperschipper Bootsma, Marinekazerne. Modelsloepen B 1: 1. Maér. Z.M. O. Duit, Marinekazerne. Modelsloepen B 2: 1. Matr. I. I. v. Sons- beek, Hr. Ms. Heemskerk. J.V.C.-nieuws. Julianadorp. De Voetbalvereeniging J. V. C. alhier zal op Zondag 14 en Maandag 15 Juli a.s. eenige fees telijkheden organiseeren op haar speelterrein, o.a. voetbalwedstrijden, wedstrijd op fietsen en motorrijwielen enz. enz. Ook zal er nog een ge maskerd bal worden gehouden. Voor het wel slagen van een en ander is in hoofdzaak mooi weer noodig, doch de medewerking van diverse personen is verzekerd. Sparta-nieuwa. Schagen. Sparta 1 speelde Woensdagavond een wed strijd tegen Alc. Victrix 1, als kermisattractie te Schagen, die door velen bijgewoond werd. Hoewel de partijen meermalen tegen elkander uitkwamen, waarbij Sparta dan steeds een schitterend verlies te boeken had, waren de Spartanen ditmaal de gelukkige partij. Gedu rende de geheele match had Sparta de leiding en alleen op het laatste oogenblik wist Alk maar gelijk spel a) te spelen. - Den Oever, Wi«ringen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN V.V.M.P. A.B.C. I—V.VJU.P. I 0—9. WMP heeft de rij harer overwinningen voortgezet door ABC (Algemeene Beton Com pagnie) aam de Hauke» miet 2—0 te slaan, In dezen wedstrijd, welke onder leiding van den heer Metselaar gespeeld werd, viel weinig moois te bewonderen. Allereerst zijn de afme tingen van het ABC-veld van dien aard, dat aan behoorlijk open spel geien denken was en tweeden® beschikt ABC over een elftal, waarin zich slechts een enkele goede voet baller bevindt. Dat de stand maar 2—0 gebleven is heeft ABC zeker aan haar keeper te danken (deze was n.b. nog geleend van het M.A.Z.-elftalj, die ontelbare malen zijn doel op keurige wijze wist te zuiveren. Van den aanvang af had WMP het beste van het spel in handen. Menig goede aanval werd opgezet, doch de ABC-achterhoede met den keeper aan het hoofd, wist evenzooveel malen de situatie op de juiste oogenblikken te redden. Niettemin wist WMP's midvoor in deze eerste speelhelft eenmaal te scoren en kwam rust met een 10 voorsprong voor WMP. Na rust kwam ABC met een eenigfszins ge wijzigd elftal te voorschijn, doch in de voor hoede bleef het rammelen en had WMP's achterhoede niet veel moeite om de baas te blijven. Aan de andere zijde daarentegen moest men alle zeilen bijzetten om erger te voor komen. Toen WMP's midvoor een run op het doel' ondernam, weid hij op ongeoorloofde wijze aangevallen, hetgeen d'en scheidsrechter echter p. St. 0.350.30 j, O.IO—O.08 28 Juni. Aangebracht door korders: 725 tongen 290 kleine tongen 18 kisten schol p. k. 9.00—6.00 20 kisten schar 3.00—3.50 Door haring- en geepvitschers: 10 tal haring p. tal 3.00—4.00 203 kg. ansjovis p. kg. 08* 28 Juni. Aangebracht door korders: 1600 tongen p. st 0.35—O.JO 750 kleine tongen aio—0.08 20 kisten schol p. k. 8.00—6.25 37 kisten schar 4.50—0.75 Door haring- en geepvisschers: 8 tal haring p. tal 6.805-00 5 tal geep 15.00-13.00 Eierenveiling Den Helder. 37 Juni. Aangevoerd 12995 kipeieren: bruin 5.70—6-40, wit 5.30—6.00; 406 eendeieren 4.50—4.80 per 100. ALKMAAR, 28 Juni Graanmarkt. Aangevoerd 687 H.L.'» al»: 313 H.L. tarwe 10.50—12.50; 1 H.L. rogge; 15a H.L. gerst chev. n.25—11.75; 256 H.L. ha ver 1010.40; 9 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 1636; ritroenboonen 50; witte boonen 68; 42 H.L. karwijzaad 42; 1 H.L. blauwmaanzaad 33! 13 H.L. grauwe erwten 13—-17. alles per 100 kg. Handel goed. ALKMAAR, 28 Juni Kaasmarkt. Aangevoerd: 52 stapel» kleine fabriekskaai 48; 13 »tapel» fabrieks-commi»- siekaa» 52, 10 stapel» kleine boerenklas 30, 37 stapel» boerencommiiiieksas 53.50, totaal na stapel», wegende 208000 kg. De handel waa goed. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juni. 140 st. bloemkool ie a. 2425.10 per 100 stuks; 12800 bos wortelen 7.809.20 per 100 bos; 5262 kg. tomaten: A 54.10; B 51.80; C 49-90; CC 42; 237000 kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.20—7; drielingen 2— 4-40; kleine 0.80 alles per 100 k®. NOORD-SCHARWOUDE, 28 Juni. Schot sche muizen f 5.206.10, drielingen f 1.80—2.50, kleme f 0.901.10, uien f 3.80, alles per 100 K.G. WARMENHUI ZEN, 28 Juni. Centrale Vei- lingsvereeniging. Heden besteedde men voor Schotsche muizen f 5.80—6.70, dito drielingen f 3 404.70, dito kleine f a.602.70, dito kriel f i.xo1.50 per 100 K.G.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 12