VIERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS. VAN ZATERDAG 29 JUNI 1929 GEMEENTERAAD PREDIKBEURTEN Onze plaatsgenoot, de heer L. F. van Loo Jac.zn., slaagde te Amsterdam voor onderdeden Financieele Rekenkunde en Techniek van den Handel van het Fe deratief accountantsexamen. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. Schol, slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma A gemeente-administratie. De heer W. Kraak alhier slaagde voor het te 's-Gravenhage gehouden exa men A en B voor adjunct-commies der Directe Bel., Intvoèrr. en Accijnzen. Onze vroegere stadgenoot, de heer M. H. O. Kolster, slaagde voor het docto raal -examen in de geneeskunde. TOELATINGSEXAMEN R.H.B.S. 5-JAR. CURSUS. Toegelaten zijn: G. Bandt, G. Bos, R. M. Bos, N. Dekker, H. Dollenkamp, P. G. Duker, H. A. En klaar, F. Feenstra, A. Govers, A. Grendel, J. C. Graaff, A. J. de Graaff, R. Grun- wald, W. Helder, T. K. de Jong, G. M. Kalkman, P. H. Koelemij, O. Maas, L. J. van der Meij, E. W. H. Nieuwenhuizen, H. J. Oldemans, A. Pezie, M. J. Polak, H. Rlemers, B. Stasse, H. J. Schulmaijer, L. Sillacus, H. Spits, R. Timmer, W. R. Visser, P. J. van Rappard. Afgewezen 6. JUBILEUM BIJ DE SPOORWEGEN. Den 9en Juli a.s. hoopt de heer A. Sik- kerlé, beambte bij de afdeeling Tractie en Materieel der Nederlandsche Spoor wegen alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de voormalige H.IJ.S.M. Het is wel eigenaardig, dat bij een tak van Nijverheid, zooals de Spoorwegen, het herdenken van eenig dienstverband, niet alleen door het personeel, doch mede door hare Directie, op hoogen prijs wordt gesteld. Wij hopen dat het den geachten jubila ris op dien dag, aan blijken van belang stelling, niet zal ontbreken. CONCERT STEDELIJK MUZIEKCORPS. (Dir. Joh. F. Pala.) Het dezer dagen wegens het ongunstige weer uitgestelde concert zal thans heden avond half negen plaats hebben in de muziektent. Programma: i. Vita Nova. Marsch S. P. v. Leeuwen a. Le retour au Pari». Ouverture F.Mendelssohn arr. M. J. H. Kessels 3. Lan-neriana. Valse de Concert, »ur des motifsi de Lanner Jos. Kessels 4. Melody d'Amour Engelman arr. Jb. ter Hall 5. „Carmen" fantasie sur il'Opera G. Bizet arr. M. J. H. Kessels 5 Souven-ir de Tscihaikowsky T. Bidgood f Vieux Camerades. Marsch C. Teike. arr. E. Larue AANKOMST INDISCHE MAIL. Het mailschip „Slamat", van den Rotter- dtmschen Lloyd, werd Donderdagmiddag 4 uur te Marseille verwacht. De Rotter dam Lloyd Rapide vertrok Donderdag avond 9 uur van Marseille. Aankomst Vrij dagavond te Den Haag H. S. 7.42. OPENBARE AANBESTEDING. Namens B. en W. werd Vrijdagmiddag ten kantore der Water- en Liohtbedrijven in het openbaar aanbesteed: Het leveren en aanbrengen van eene eleetrische installatie in het Storthuis der Gemeente-Reiniging aan de Bassingracht. De inschrijvingen waren als volgt: F. Schellinger 429.75; P. J. van Os 299.91; P. Pulnbroek 240. Allen te Den Helder. HET ZENDEN VAN DE „KORTENAER" EN DE „HERTOG HENDRIK" NAAR DE WEST. Door Zijne Excellentie, den Vice-Admi- raal Quant, Commandant der Marine, is onder dagteekening van 14 Juni het vol gend schrijven tot den Directeur der Rijkswerf alhier gericht: Nu de drukte van het zenden naar West-Indië van Hr. Ms. „Kortenaer" en „Hertog Hendrik" achter den rug is, is het mij een zeer aangename taak U hoog edelgestrenge te berichten, dat ik van de Commandanten mededeeling ontving, dat het op tijd kunnen vertrekken der schepen ten zeerste bevorderd is geworden door de krachtdadige hulp welke zij van de Rijks- werf in die drukke dagen mochten onder- Vlïkvnerzoek U voor die medewerking ten behoeve van schepen onder mijn bevel, mijn oprechten dank te willen aanvaarden. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. „Hertog Hendrik" bevond zich op uitreis naar Curagao, blijkens een bq het departement van defensie ingekomen bericht, in den voormiddag van 26 dezer op 26° 55' N.B. en 49° 47' W.L„ dat is 1000 mijl Noord-Oostelijk van St. Thomas Ver moedelijk zal het schip Vrijdag of Zater dag op St. Thomas aankomen. WEGENBELASTING. Weging van motorrijtuigen. In het belang van houders vaii motorrij tuigen verzoekt de betrokken Inspecteur der Dir. Bel., Inv. en Acc. er op te wijzen dat in het vervolg in meerdere mate dan tot nu toe controle op het aangegeven ge wicht van de motorrijtuigen zal worden gehouden. Deze weging zal op ongeregel de tijden worden toegepast Teneinde houders van motorrijtuigen oponthoud en tijdverlies te doen besparen wordt nogmaals gewezen op de gelegen heid tot vrijwillige weging, waarbij een relaas van weging kan worden verkregen. HARMONIEKAPEL „WINNUBST" NAAR ALKMAAR. Ter gelegenheid van het Gouden Pries terfeest van Z. H. de Paus en de Oplos sing der Romeinsche Kwestie worden te Alkmaar op Zondag 30 Juni deze blijde gebeurtenissen op grootsche wijze her dacht. Des morgens om half elf Pontificale H. Mis in den Gemeentelijken Muziektuin op te dragen door Z.Exc. Mgr. Lorenzo Schioppa, Aartsbisschop van Justiniapo- lis, Apostolisch Internuntius bij het Ne derlandsche Hof waarbij de gezamen- tijke kerkkoren zullen medewerken. Des namiddags half drie Vordt 't woord gevoerd o.a. door Eerw. Heer J. Hooyman, Kapelaan te Zwolle, W. Nieuwenhuys, Redacteur van de „Maasbode", terwijl een drietal muziekcorpsen met èenige honder den zangers het geheel zullen opluisteren. Tot slot wordt ten gehoore gebracht het „Te Deum Laudamus" van Joh. Ver hulst met medewerking van de Harmo niekapel „Winnubst", Dir. H. B. Schen kels. STEDELIJK MUZIEKCORPS. Burgemeester Driessen be schermheer. In een speciaal daarvoor uitgeschreven ledenvergadering van het «Stedelijk Mu ziekcorps* is burgemeester Driessen Donderdagavond als beschermheer der Vereeniging geïnstalleerd. Vooraf was Z.Éd.Achtbare van zijn woning gehaald en voor het Casino-gebouw gearriveerd, werd hij daar ontvangen met de muziek van het »Stedelijk«, die een speciaal voor de gelegenheid geoomponeerden marsch van den directeur, den heer Pala, ten gehoore bracht. Nadat de genoodigden, bestaande uit leden, eereleden, donateurs enz, van het Stedelijk met hun dames, welke allen in grooten getale waren opgekomen, zoodat de voorzaal van Casino schier te klein bleek, gezeten waren, nam de Voorzitter, de heer Bruyn, het woord om allen welkom, te heeten, in het bizonder ook de heeren Bern. Meyer en Tiemes als eereleden. Toen wij in November 1928 onzen be schermheer, burgemeester Houwing, za gen heengaan, aldus spr., dachten wij hoe moet dat met ons corps gaan hoe zullen wij den burgemeester vervangen kunnen Een vereeniging als de onze stelt op prijs aan het hoofd te hebben een beschermheer, die haar met raad en daad kan bijstaan en die ook op de hoogte is van de meer intieme vereenigingszaken. Op de huishoudelijke vergadering van Februari werd toen door de leden en bloc burgemeester Driessen, die inmid dels de plaats van den heer Houwing had ingenomen, aangewezen. Allerlei om standigheden, het feit allereerst, dat de Jieer Driessen nog slechts kort in de "gemeente was en zich nog in allerlei dingen moest inwerken, verder de direc teurswisseling, waren oorzaak, dat de zaak nog eenigen tijd bleef rusten. Toen spr. het oogenblik gekomen achtte, heeft hij den burgemeester mondeling gevraagd het beschermheerschap te willen aan vaarden, en deze was aanstonds bereid. Wij meenden nu het best op deze wijze de benoeming te kunnen bekrachtigen, door nl. in een speciale vergadering den burgemeester uit te noodigen kennis te komen maken met de leden. Spr. heeft bij dezen dan ook de eer de leden met hun gezinnen aan den burgemeester voor te stellen. Nadat de heer Bruyn den burgemeester het insigne op de jas heeft gehecht en het diploma (in lijst) heeft overhandigd, is hiermede de installatie afgeloopen. Dat een en ander door luid applaus van de zijde der aanwezigen onderstreept werd, behoeft geen betoog. Het Stedelijk wilde het hier evenwel niet bij laten, aldus gaat de heer Bruyn voort. De directeur, de heer Pala, heeft voor deze gelegenheid een deflleermarsch gecomponeerd en geïnstrumenteerd, welke zooeven is uitgevoerd, en wij zouden gaarne toestemming hebben dezen te mogen noemen «Burgemeester Driessen- marschl* Spr. biedt den burgemeester de pianopartituur van deze compositie aan. Na een pauze, gedurende welke door de vereeniging ververschingen werden rondgediend, nam de burgemeester het woord om te danken voor de hartelijke ontvangst en de vriendelijke woorden, welke de heer Bruyn hem gewijd had. Tevens dankt hij den heer Pala voor diens marsch. Wie meent, dat ik eerst bij mijn komst hier voor de eerste maal kennis maakte met dit corps, vergist zich, zegt spr., want reeds in 1921, toen ik burgemeester was van Koog aan de Zaan, had ik daar het voorrecht het Stedelijk te ontvangen als een van de deelnemende corpsen aan een ooncours. Toen reeds maakte het corps op mij een goeden indruk, en ik herinner mij nog levendig den marsch, die gespeeld werd bij het marcheeren door de Stations straat. Het doet mij dan ook genoegen nu het beschermheerschap van dit corps te mo gen aanvaardener ontstaat een zoodoende band tusschen ons. Een gemeente ais Den Helder mag trotsch zijn op een corps als diten ik waardoor het, zegt spr., dat zoo vele leden hun vrijen tijd geven voor de vor ming van een corps alsdit hetwelk kan mee tellen onder de muziekcorpsen. Hoewel ik natuur-ljjk omtrent den heer Pala niets NIEUWI NIEUWi Laat Uw Sohoenen iedere gewenschte kleur verven, volgens nieuw Spultsystasm. Gegarandeerd beslist goed. NIEUWI NIEUW! Alléén bijCORN. C. DITO, Modernste Electr. Schoenmakerij, Schoenhandel, Brakko veld weg !34rood, Tuindorp. weet, heb ik nochtans het volstel vertrou wen zijn leiding en geloof, dat hij het peil van hetcorpszal weten op te voeren. Eener- zijds is een hoogere prestatie een handicap voor een vereeniging, omdat men op concoursen al gauw hoort: o, komt die vereeniging ook? Dan kunnen wij wel thuis blijven. Maar anderzijds biedt het natuurlijk voordeelen als een ver eeniging zich weet op te werken tot een hooger niveau. Spr. eindigt met den wensch, dat het Stedelijk buiten Den Helder steeds zijn goeden naam zal mogen handhaven, en, onder leiding van den heer Pala, dien nog mag verbeteren. Spr. dankt den heer Pala voor zijn marsch en wijdt een dronk aan het bestendig welzijn van het corps. De heer Bruyn zegt aan het slot den burgemeester dank voor diens welwillend heid en hoopt, dat de beschermheer ook in waarheid de beschermengel moge zijn. Spr. dankt voorts de aanwezigen voor hun belangstelling, in het bizonder ook de heeren Meyer, Tiemes en Brouwer, en sluit daaruade bijeenkomst. Onzerzijds een opmerking ter voorko ming van misverstand. Wij kregen een uitnoodiging om 8 uur in Casino aan wezig te zijn. Wij gaven daaraan gevolg, doch bemerkten het was nog vóór acht uur dat inmiddels de burgemeester al van zijn woning gehaald was, en dat de deflleermarsch reeds gespeeld was. Wij hebben dezen dus tot ons leedwezen niet kunnen hooren. HET ZEVENTIG-JARIG BESTAAN DER CHRIST. JONGELINGSVER. „SPREUKEN 9 10a". 26 Juni was het zeventig jaar geleden, dat deze vereeniging werd opgericht. De herdenking van dit feit kon dan ook niet in stilte geschieden. Het programma be vatte 2 openbare vergaderingen, n.1. een openbare huishoudelijke en een gewone openbare vergadering. Eerstgenoemde is Donderdagavond gehouden in het Chris telijk Militair Tehuis, terwijl de laatste Zondag a.s. wordt gehouden in het Evan gelisatiegebouw, Palmstraat. Op deze ver gadering zal de Voorzitter van het Neder- landsch Jongelingsverbond, Ds. P. Veen, een rede houden De feestelijkheden werden begonnen met een bidstond, in het gebouw der Ver eeniging, op Zondag 23 Juni, welke goed beizocht was. De receptie, die op 25 Juni volgde, gaf op duidelijke wijze blijk van medeleven van oud-leden, eere-leden, onderafdeelin- gen en afgevaardigden van 'zusterveree- nigingen. Ook werden eenige stoffelijke blijken van belangstelling aangeboden. De Voorzitter, de heer Moen, dankte en beantwoordde de verschillende sprekers. De openbare huishoudelijke vergadering van Donderdag 27 Juni. Ook deze vergadering mocht zich in een groote belangstelling verheugen. De voorzitter, de heer Moen, opende met bijbellezing en gebed, waarna hij alle aan wezigen een hartelijk welkom toeriep. In zijn openingsrede overzag hij in 't kort de zeventig jaar en zeide, dat evenals iedere Jongelingsvereeniging, ook deze vereeniging drie perioden heeft medege maakt. Allereerst: de oprichting en de daarbij ondervonden tegenwerking. Dan: de onverschilligheid: De Vereeniging be stond nu eenmaal, laat dan maar gaan en dan: het medeleven, in welk tijdperk, naar hij hoopte, de Vereeniging nu verkeerde. Daarna las de secretaris, de heer Lee mans, het verslag voor van het afgeloopen vereeniging®jaar, waarna het verslag van den heer J. Bremer, penningmeester, volgde. De heer Putters, oud-voorzitter, hield hieirna een referaat, dat in het programma vermeld was onder den titel „Jeugdherin neringen", maar dat eigenlijk, zooals spr. ook zeide, het ontstaan en de oprichting der Vereeniging behelsde. Een financieele commissie bezocht oud leden en begunstigers, waarvan de uitslag werd medegedeeld door den voorzitter der commissie, den heer Van Zwijndregt. De heer H. de Ruiter las daarna een gedeelte voor uit het boek „Van het Wes telijk frons geen nieuws". Een en ander werd afgewisseld door muziek en zang. Ds. Damsté sprak toen een slotwoord, naar aanleiding van een tekst „Houden het geloof en het goede geweten", waarna hij voorging in dankgebed. Tegen 11 uur werd geëindigd met het zingen van Ge zang 96. MEETING EN VUURWERK. Met verwijzing naar de in dit nummer geplaatste advertentie van de afd. Den Helder van de S.D.A.P. deelen wij mede, dat morgenmiddag om 2 uur voor het marinebondsgebouw wordt verzameld en daarna met het Fanfarecorps naar den Singel wordt gemarcheerd voor het hou den van een groote meeting, alwaar de voorzitter van de Partij, de secretaresse van de Vrouwenclubs, zoomede No. 2 van de candidatenlijst van de Partij in dezen kieskring, de heer Thomassen, zullen spreken. Vervolgens zal deze afdeeling Dinsdag avond om 10 uur een propagandistisch vuurwerk doen afsteken op den Singel met het front naar de Krugerstraat. Het publiek wordt beleefd verzocht den hoek Singel-Krugerstraat zooveel mogelijk vrij te houden. Vergadering van Vrijdagmiddag 2 uur. Afwezig met kennisgeving de heer Van Dam, voorts de heer Van Ós. Ingekomen stokken. Aangenomen en vastgesteld conform agenda, afgedrukt in ons blad. Aotobosdlenst Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van J. van Scheijen om toe kenning van subsidie in de exploitatie van een autobusdienst Den HelderCal- lantsoog(Schagen). De Voorzitter deelt mede het ver zoek te hebben gekregen van den burge meester van Callantsoog om dit punt nog even te willen aanhouden, waartoe be sloten wordt Begrooting. Voorstel tot vaststelling der vierde wjj- zigingsbegrooting, dienst 1928. De heer De Boer wenscht alsnog over de kosten van den eereraad een kort woord te zeggen en een woord van harte- lijken dank te brengen aan de leden van dien raad voor hun moeilijke en precaire taak die zij aldus, zonder noemenswaardi ge kosten voor de gemeente, volbrachten. Namens de minderheid van den Raad drukt spr. er zijn leedwezen over uit dat de zaak niet is geloopen zooals men zich had voorgesteld en gehoopt. De heer E ij 1 d e r s bespreekt de meer dere opbrengst van de bedrijven 44.840), waarvan 14.340 wordt gereserveerd. Welke maatstaf wordt aangenomen voor de reserveering van de overwinst? Ver leden jaar is pl.m. 20 pet. gereserveerd, thans pl.m. 82 pet. Wordt dit bepaald nadat alle kosten gedekt zijn? Kan er niet een vast percentage worden bepaald? In de vergadering van April is de Raad verplicht geworden bij de Kroon in be roep te gaan betreffende de opmerking van Ged. Staten. Als nu deze gewijzigde begrooting weer aangenomen wordt, kun nen we dan niet weer een conflict krijgen met Ged. Staten? De heer De Zwart beantwoordt den heer Eylders. Een maatstaf is er niet, is ook moeilijk aan te leggen. Wij hebben rekening te houden met de mogelijkheden die zich voor doen ten opzichte van deze reserveering. Indien we de beschikbare middelen er voor hebben, zullen wij gaar ne in den geest van Ged. Staten hande len. Spr. zet dit nader uiteen. De begrooting wordt hierna goedge keurd. Zonder discussie of stemming worden goedgekeurd de voorstellen betreffende: beplanting Singel; af- en overschrijvingen; heffing keurloonen; aanvulling legesverordening, alsmede, na een inlichting aan den heer Biersteker, de voordracht be treffende recht van erfpacht enz. aan den heer W. H. Doorman. Hetzelfde geschiedt met voorstellen om in beroep te gaan tegen aanslagen ink. bel., subsidieverhooging Centr. Genoot schap en ruiling van grond te Huisduinen met de Weesinrichting. Ter visie. Ter visie van den Raad zijn gelegd een 5-tal stukken: le. een mededeeling van den Wethouder van Publieke Werken in zake een te maken schuilplaats voor de visschers op den Zeedijk; Hieromtrent deelt de wethouder mede: Bij een telefonisch gesprek met den techn. ambtenaar van Waterstaat, den heer P. Zeilstra, omtrent dit onderwerp, deelde genoemde ambtenaar den wethou der Van Breda mede, dat hij het volgende jaar (1930) eerst meerdere inlichtingen hierover kan geven. De zaak is zoo: er is geld aangevraagd om het fort Vischmarkt af te graven. Wanneer die gelden worden toegestaan en de afgraving heeft plaats gehad, dan pas kan de heer Zeilstra de plaats aangeven waar een eventueele schuilplaats voor visschers kan worden gemaakt. De heer Boogaard vraagt of niet in overweging kan worden genomen vóór den winter een noodhulpgebouwtje te plaatsen. De Voorzitter antwoordt, dat het hier rijksgrond betreft. De heer Van Breda zet dit nader uiteen. Er is een plaats aangewezen op de batterij Vischmarkt, die men niet wensch- te. Een andere plaats kon de opzichter niet aanwijzen. De heer Boogaard heeft de zaak ook met den opzichter besproken. De eenige aangewezen plaats is de batterij Visch markt. En er is geen bezwaar bij dien ambtenaar daar tijdelijk een gebouw te zetten op gemeentekosten. Deze zaak zal door het College worden overwogen. 2e. het overzicht der steunverleening over het le kwartaal 1929; Uitgekeerd werd 4.626.69. 3e. het overzicht der verleende toeslagen aan de steuntrekkenden, gedurende de jongste vorstperiode; Uitgekeerd werd 3895. 4e. het overzicht der verleende bijslagen op de loonen bij de werkverschaffing, uitbetaald gedurende het tijdvak 4 tot 9 Februari 1929; Uitgekeerd werd 453.30. 5e. een schrijven betreffende het aan brengen van verkiezingsreclame aan gemeentegebouwen. Nog worden aangenomen de voorstellen betreffende het voorschot aan de Woning stichting, waarna aan de orde komt dat betreffende aankoop van kantoormachi nes voor de Centrale Boekhouding. Kantoormachines. De heer E ij 1 d e r s merkt op, dat de machines wel noodig zullen zijn, maar de ZONDAG 30JUNI DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat). 's Morgens 10.80 uur, Ds, F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: «Roeping*. Gerei. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. B. A. Knoppers, van Amsterdam. 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Hulpkerkdienst. (Militair Tehuis, Kanaalweg) 'b Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 6.30 uur, B. A. Knoppers. Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 6.30 uur Ds. Overduin, van Dordrecht. Ohr. Gerei. Kerk (Steen gracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. N. J. van 't Hooft, van de Waal, op Texel. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 8 uur Vrije-Evangelisatie-samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. Leger des Hells. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienat en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst, HUISDUINEN. 's Morgens 9 uur, Ds. E. R. Damsté. Morgenwijding. Onderwerp: «Bevreesd en verbaasd*. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: «Bevreesd en verbaasd*. Zendingsgebouw „Ster der Hope". Zaterdagavond 8 uur, en Zondagmor gen 10 uur, spreker J. Sevensma van Amsterdam. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Ds. Knoppers, van Amsterdam. WEERINGEN. Hippolytushoel. Ger. Kerk (Beltstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 3 uur, Ds. Hoek, van Enkhuizen. Vóór- en namiddag busdiensten vanal Den Oever. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Den Oever. Ned. Herv. Kerk (Kapel). 's Morgens 10 uur, H. Boersma, Cand. t. d. H. Dienst. Oosterland. Ned. Herv. Gem. 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek. eene is nogal omvangrijk. Is er wel vol doende ruimte voor plaatsing, vraagt hij? Wordt de drukmachine nog geregeld ge bruikt? De heer De Zwart: De groote boek houdmachine neemt ongeveer de plaats in van een man met lessenaar. Er is eerder kans, dat er meer ruimte komt, en uitbrei ding van personeel wordt in ieder geval voorkomen. De drukmachine wordt nog geregeld gebruikt. Er is overigens op het oogenblik nog steeds bij het College in studie hoe verbetering zou kunnen wor den aangebracht bij de Boekhouding. Aangenomen. Tenslotte worden nog aangenomen de voorstellen tot ontheffing wegenbelasting en tot verkoop en erfpachtsuitgifte van grond, waarna men genaderd is tot de Rondvraag. De heer G r n w a 1 d kan geen be wondering koesteren voor de wijze waar op de kermis thans is ingedeeld. Spr. be grijpt niet hoe men er toe gekomen is alles zoo op elkander te zetten. Dat men rekening houdt met de kermismenschen, vindt spr. goed, maar nu is alles veel te compact bijeengeplaatst. Ook de afslui ting van de heele Kerkgracht en Kanaal- weg lijkt spr. ongewenscht. Een volgend jaar regele men het anders. De Voorzitter is het met den heer Grünwald eens, dat het bezwaar oplevert zooals thans het raadhuis ls ingesloten. De heer Bogaard bespreekt de wij ze van trekken bij de „Eugenla". Als er geen toezicht is, komen er ongelukken als de boot met een val te water gaat, en val len er menschen te water. De Voorzitter meent, dat deze boot wel niet zoo ineens te water zal raken. Nog is ter visie gelegd het betoog, door den wethouder van financiën, gehouden voor den Raad van State inzake de reser- veeringspolitiek der gemeente. Wij komen hier binnenkort nader op terug. Te half drie werd deze korte openbare vergadering gesloten, waarna de Raad la comité ging.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9