een oneer rustig strandleven, dan ga ui®11Zoekt gij een rustige omgeving, een pret- naar de kleinere badplaatsen. tige afwisseling, wendt u tot den secro- Daarbij mag ik u zeker wel eens wijzen taris van de V.V.V. te den Helder; die op de Noordelijke punt van Noord-Hol land. Voor velen nog een onbekend! oord, dooh waar inderdaad van het zeeleven onder allerlei vormen valt te genieten. Ik bedoei speciaal onze badplaats Huisduinen nabij den Helder. Het is gelegen aan de uiterste punt van het vasteland van Hol land. Men zoeke daar geen modern ge doe, doch wel een plaats om rustig te genieten van het strandleven. Een ruim en breed strand met helder wit zand. Voor hen, die van stilte en afzondering houden, zijn hier rustige hoekjes in over vloed te vinden. Wil men van het strand leven genieten en baden eni zwemmen, dan is daarvoor volop gelegenheid) ter wijl noen zich bovendien gerust gevoelt onder veilig toezicht van vakkundige badmannen eni Roode Kruisverzorging. Op den dag is het een genot aan het strand te rusten, echt te luieren, onwihe- zal u gaarne de noodige inlichtingen ver strekken over ons Noordzeestrand als rustoord. Thans, aldus de spr., over het Noord zeestrand als plaats van verschrikking. De heer Biersteker leidde dit gedeelte wederom in met een gedicht, en wel met de bekende ballade van Helene Swarth: „Een Lied van de zee", aldus aanvan gende: Flauw flikkert het lampje m de visschers- hut, Oud moedertje zit bij het vuur en dut Honderden, ja duizenden slachtoffers vraagt de zee telkens weer. Het zijn vooral onze Hollandsche kusten, die voor de zeelieden de grootste gevaren opleve ren. Wee den zeeman, wiens schip dóór den stonmi naar die kust wordt gedreven. Als het tusschen de vele zandbanken wordt gevoerd dan is de kans op stran keurig komt men onder de bekoring van j uitermate groot Overgeleverd aan ,JÏ de woede der elementen is zelfs het groot ste schip dan een speelbal der golven. De orkaan doet de zee razen en koken en jaagt haar wateren huizenhoog op o!m met donderend) geweld de kusten te be springen1. Het geweld en de macht dier opgezweepte zee is niet te beschrijven, men moet dat gezien hebben om eenigs- zins een begrip ervan te krijigen. Eeniger- mate kan men zich nu nog een denkbeeld er van vortnen, als men eens te Zand- voort of nabij den Hoek van Holland een kijkje neemt, zien we daar groote schepen door den storm van November aan den voet van de duinen als 't ware netjes zjjn neergezet zoodat ze thans rondom droog zitten. Nog beter kan men de kracht van de zee waarnemen als men te den Helder een kijkje gaat nemen. Over alle zandbanken heen is daar door den Noordwesterstorm het Grieksohe stoom schip „Èugenia" door de zee voortge jaagd, opgenomen als een notedop en het zeegezicht, majestueus, overweldi gend! Wat voelt de mensch zich dan klein. Rust en vrede heerschen alom! Maar vooral des avonds is het heerlijk. Als de zon als eeni gouden bal aan den horizon wegzinkt in de zee dan wordt de kim ge kleurd in gouden goed en staat de hemel als in vuur. Men moet dit gezien hebben om te gevoelen de indrukken van grootschheid en oneindigheid, 't Is om nooit te vergeten. Nu denke men niet, dat het aan een badplaats als Huisduinen vervelend en stil is. Integendeel biedt een verblijf aldaar meer afwisseling en variatie dan elders. De zee biedt hier een prachtig ge zicht, eenerzijds door den aanblik op het tegenover liggende eiland Texel met zijn verschillende torens en gebouwen, ander zijds zee, niets dan zee, zoovér het oog reikt. Toch biedt die zee weer een anderen aanblik door de midden in zee liggende zandbanken, die bij laag water gedeel telijk boven water uitsteken. Daar be-1 boven op de steenglooiing neergeworpen, vindt zich het z.g. Kerkhof der schepen, j Daar troont dit schip nog steeds als een Ik vertel u daar straks nog iets van. Maar toonbeeld van hulpeloosheid tegenover de bovendien ziet men te Huisduinen de zee woedende elementen. Gelukkig zijn bij op verschillende wijzen gestoffeerd. Door j deze scheepsrampen geen slachtoffers ge vallen; wel was dit bij versohillende an dere scheepsrampen in November het geval. Vooral te betreuren zijn de man nen), die, uitgetrokken om anderen te red den, zelf het slachtoffer zijn, geworden. de llging aan het Marsdiep en de nabij heid van de Marinehaven het Nieuwediep is er voortdurend' leven en beweging. En vooral is dit zoo aardig, omdat de schepen slechts 500—1000 Meter uit de kust zijn. Het eene oogenblik ziet men de vlsschers- vloot met hun blanke zeilen uit- en in varen, straks weer zijn het torpedojagers, onderzeebooten of -groote oorlogsschepen die zware rookwolken uitpuffend voorbij trekken of wel een watervliegtuig strijkt als een groote vogel op het water neer. Het geronk van de vele vliegtuigen is bijna niet van de lucht. Van de twee in de nabijheid zijnde vliegkampen ziet men ze geregeld heem enj weer trekken. Zoo is er voortdurend op zee iets waar te nemen, wat men op andere badplaatsen noode (mist. Een verblijf te Huisduinen heeft dan ook nog dit voor dat men er verschil lende aantrekkelijke uitstapjes kan ma ken. In de eerste plaats de nabijheid van dem Helder met zijn Marinehaven en Maritieme werken. Een bezoek aan j scheepsrampen venmeiden, 's Rijks Marinewerf met zijn dokken enheerlijke daden van moed werkplaatsen verdient aanbeveling en zaloffering boekstaven. Reeds zeker niemand berouwen. Ook kunnen we vandaaruit per autobus of luxe auto een bezoek brengen aan de Zuiderzeewer ken, waarvan het centrum' op Wieringen binnen een goed half uur is te bereiken. Ik behoef hier niet te spreken over de groote 'beteekenis Van de Zuiderzeewer ken, ieder voelt het groote ibelang daar van. Maar wat niet algemeen gevoeld wordt, dat is dat die werken op water staatsgebied van internationale beteeke nis zijn. Zelfs voor den leek is daar veel te zien, dat buitengewoon interessant is. Een bezoek -aan het vliegkamp „de Kooij" in de nabijheid van Huisduinen gelegen, biedt weer een nieuwe afwisse ling. Leven en bedrijvigheid allerwege, overal weerklinkt het geronk der moto ren en zien we de mechanische vogels in allerlei vormen en bondingen -zich door de lucht voortbewegen, 't Is geen zeld zaamheid als er 12 of meer in de lucht zijn, klein en groot, een- of tweedekkers, waarbij er zijn die allerlei capriolen ma ken. Hier ziet men er een die steil om hoog gaat en zoo hoog stijgt, dat men moeite heeft het met het bloote oog te volgen, 't Is als ware het een adelaar, die als koning van de lucht steeds hooger klimt. Een ander beweegt zich als 't ware gelijk een kievit, die door de lucht dartelt en duikelt in allerlei wendingen. Verderop glijdt er een gelijk een leeuwe rik naar omlaag, om in sierlijke zwen king op het veld te dalen. Men wordt niet moe van het kijken naar deze hoogst Interessante ontwikke ling van dl© moderne techniek. Andere uitstapjes zijn te maken naar het aardige dorp Callantsoog, als kleinere badplaats niet te versmaden. Nabij Cal lantsoog ligt in de duinen1 het buitenge woon aantrekkelijke „Zwanenwater", een broedplaats van allerlei soorten vogels, van Europeesohe bekendheid. We mogen nl-et verzwijgen, dat slechts enkele be voorrechten, die van den eigenaar daar toe bij uitzondering verlof bekomen, deze Interessante duinen mogen bezichtigen. Zoo verdient oók aanbeveling een zee tochtje te maken naar het sohoonste dar Waddeneilanden, het bekende Texel, om zijn flora en fauna wereldbekend. Een aantrekkelijkheid van Hulsduinen is ook, dat de duinen grootendeels vrij zijn en gelgenheid bieden tot aangename verpoozing. Zonder overdrijving mag dus een bezoek aan Huisduinen worden aan bevolen. 't Was in November 1926 dat lk het genoegen had op een der eerste ste- donavonden van de A.V.R.O. de uitnoodl- ging te doen: Komt en ziet! Die ultnoodi- ging herhaal lk thans: Komt en ziet! Er is door u weJlioht nog geen keus gedaen om uw vaoantte door te tongen. Vol weemoed herdenken we die dappere kerels, helden der zee, en met eerbied ge denken wij hun daden. Wel is het Noordzeestrand in die da gen van nood een plaats van verschrik king. Maar aan die zelfde stranden zijn zooveel daden van heldenmoed betoond, bij het redden van schipbreukelingen, dat ons hart zwelt van trots als wij daaraan denken. Straks noemde ik u de plaats tegen over Huisduinen „bet kerkhof der sche pen". In den loop der jaren zijn daar honderden schepen ten1 gronde gegaan en nog ziet men hier en daar een mast boven het water uitsteken als een waar schuwend baken voor den zeeman. 't Zijn vooral de geschiedboeken van den Helder en Huisduinen, die vele maar ook en zelfop- van jaren her zijn te den Helder 2 stations van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij. De bakermat dier maat schappij is gevestigd te Huisduinen, 't Was in het jaar 1824, dat bij de poging om anderen te redden zes edele mannen zelf de slachtoffers zijn geworden. De indruk dien deze gebeurtenis door het ge heels land maakte, gaf d'en eersten) stoot aan de oprichting der Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij, die nog in datzelfde jaar tot stand' kwam. Sedert dien tijd is het reddingswezen georganiseerd en zorgt deze Maatschappij dat op al de aan de kust der Noordzee gelegen plaatsen reddingbooten en an dere middelen aanwezig zijn. Honderden, ja duizenden schipbreuke lingen van de Duitsche bark „Renown" de woede der elementen ontrukt. Spr. leest een beschrijving van zooh redding voor uit het beleende boek van Dekker. Nog een enkele naam wil ik noemen. Dorus Rijkers, wel eens genoemd: de Koning der menschenredders. Ik zou u staaltjes van zijn moed' kunnen vertellen, die lk zelf heb gezien. Zoo o.a. hoe onder zijn leiding als schipper van de redding boot in December 1887 de schipbreuke lingen van de Duitsche bark „Renouw" in 8 moeitevolle tochten werden; gered. De arime mannen zaten te midden van de kokende zee op de resten van mast en ra's, door de felle vorst waren de handen vastgevroren aan het hout, zoodat ze losgetrokken moesten worden. Het aantal reddingen, door Dorus Rijkers verricht Is schier niet te tellen. Meer dan 600 men- schenlevens werden door hem gered. 't Was bij het overlijden van dezen held, dat verleden jaar het plan rijpte om de heldendaden van onze zeeridders te vereeuwigen door oprichting van een Monument van het Nederlandsche Red dingwezen. Besohermheer daarvan is Z.K.H. de Prins der Nederlanden, terwijl in het eeroomité zitting hebben de Mi nisters van Waterstaat en van Onderwijs, de Commissarissen der Koningin in N. en Z.-Hol!and en van Zeeland, do burge meesters van Amsterdam, Rotterdam en vele anderen, de besturen van de N. en en Z.-Ho!landöhhe Redding MIJ. De bedoeling is dat het monument zal worden opgericht te den Helder, dé ba kermat van het Reddingwezeni; reeds ls daarvoor een ontwerp gemaakt door d'en bekenden architect P. Kramer. Het woord is thans aan alle Nederlan ders, om de uitvoering van het plan mo gelijk te maken. Daarvoor is geld noodig en daarom wordt een beroep gedaan op aller medewerking. Wilt u inlichtingen, aan kunt u die verkrijgen van den secre taris van het Uitvoerend Comité, den heer L. Bandsma te den Helder, of wilt ge een bijdrage zenden: hot adres van den penningmeester is Bembu Meijer te den Helder. De daden van moed door onze men schenredders in den loop der tijden ver richt, zijn van dien aard, dlat zeker ieder Nederlander zich gedrongen zal gevoelen om mee te werken aan de huldiging dier dapperen door de oprichting van een blijvend monument Dat is een plicht van Nederland. Overal ziet men monumenten voor in den oorlog betoonden moed. Wij zullen niet miskennen, dat te land en ter zee heldendaden zijn verricht, doch ver geten mag niet worden, dat in den oorlog slechts overwinning kan volgen door ver nietiging. Bij de daden van onze mannen van het Reddingwezen gaat het ook ter overwin ning, dooh een overwinning op de ont ketende elementen, om den dood zijd prooi te ontrukken, niet tot vernietiging, maar tot behoud' van mensóhenlevens! Deze redders te huldigen is ons aller plicht. Zult gij, dames en heeren, hierbij achterblijven? Anna Paulowna. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Visser, thans hoofd der school te Krom- meniedijk, is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot onderwijzer aan de U.L.O.-school te Rijswijk (Z.-H.). Wieringen. De leverantie der gordijnen voor het gost, telegraaf- en telephoonkantoor te llppolytushoef is bij inschrijving ge gund aan den heer Joh. Klare, manufac- turier alhier. DE UITSLAG VAN DE KAMER VERKIEZING. De volledige uitslag der Tweede Kamer verkiezing van j.L Woenpdag, welke de correspondent der Heldersche Courant Donderdagavond 6 uur aan zijn bureau aanplakte, trok enorme belangstelling, zoodat in een minimum van tijd het groote nieuws zich over het sohiereiland ver spreidde. Onder de Rechtsche kiezers za gen wij vele verheugde gezichten, terwijl anderen somber keken. Stemmingen brengen verrassingen en gissen soms ver gissingen. DE ATHLETEEKDAG. De medewerking van „Harmonie". In het verslag van den alhier gehouden Athletiekdag is abusievelijk vergeten te vermèlden, dat de wedstrijden werden op geluisterd door muziek van de Vereeni- ging „Harmonie" van Hippolytushoef, welke muzek er den geheelen middag een hoogstprettige stemming inhield, en waarvoor „Harmonie" een woord van har- j telijken dank toekomt, daar haar belange- looze medewerking op hoogen prijs werd gesteld. OPENING NIEUWE SLAGERIJ. Naar wij vernemen zal binnenkort de nieuwgebouwde rund- en varkensslagerij van den heer G. Rustenburg te H. Hoef worden geopend. EEN ONGELUK De arbeider D. Raatjes alhier, kreeg op het steenlossersbedrijf van den heer Bosker, een zware steen, bij ongeluk op zijn hand, zoodat een zijner vingers er af kneep. Na voorloopig door dr. de Groot te zijn verbonden, werd de man, ter verdere be handeling, direct naar een der zieken huizen te Alkmaar vervoerd. stemd, de zware zijn bepaald nog flink aan den prijs, de hoogste markt was f 876. Pinken brachten tot f 160, de gelde- koeien tot f800 op. Vanwege den hooibouw waren aardig wat paarden aangevoerd, tot f 476 werd verhandeld, het zal echter wel een kleine opleving zijn en van korten duur. De wolveehandel, prijshoudend, veel overhouders gaan naar Duitschland en Belgié, met de weidelammeren is het iets minder, de hoogste markt der magere schapen was f23, vette f 88 50, lammeren f 28. De vette varkens gingen weer wat om hoog, n.m. tot 46 cent per pond, dienten gevolge waren de magere varkens en biggen ook niet goedkoop en zijn het den laatsten tijd ook niet geweestde magere varkens gingen tot f 62, de biggen tot f 34. De dure vette varkens van den laatsten tijd, en de betrekkelijk kleine schomme lingen in prijs, en de laagste prijs was nog goed betaald voor de mesterjj, hebben nu dan wel afdoende bewezen, dat er gebrek is aan vette varkens, want aanbod gering, prijs omhoog. Nu al de personen (12) op de lijst van den Vrijheidsbond voor een zetel in den Raad van de gemeente Zijpe bedankt heb ben is tot lid van den Raad gekozen ver klaard de heer J. J. G. Blom, S.D.A.P., Petten. De Raad van Zijpe telt nu 8 S.D.A.P.-ers, waarvan 2 van Petten. De hooi-oogst is in de Schager Kogge vrij algemeen met Juli begonnen. Men schat de gemiddelde opbrengst op onge veer 2/8 van die in 1928. FOKVKEDAG. In het voorjaar van 1929 besloot he') bestuur van de Schager Paasch-Tentoon stelling tot een fokveedag op 2 Oct. te Schagen. Dit punt Is onlangs opnieuw be' sproken en men besloot bij het plan te blijven. Het Bestuur van de vereeniging zal ln de voorbereiding worden bijgestaan door de heeren E. Koster, Berkhout; L. de Vries, Alkmaar; P. Schenk, Wlerln- gerwaard; J. Blaauboer, Schagen; G, Appel en W. Jlmmlnk, Zuid-Zijpe. Burgerlijke Stand van Schagen. GEBOREN: Maartje, d. v. Teunls Goet en van Geertje Bakker. GETROUWD: Jacob Waterdrinker en Jannetje Schenner. OVERLEDEN: Aaltje Schenk, 59 j.; Treintje Hakof, 75 j. wed. van Gerrit Hartman: Kaatje Smit, 80 J., wed. van Willem Stammes. POLITIE. Gevonden: 2 portemonnaies met eenig geld, een rijwiel, 2 taschjes, 2 hor loges, een ring, een ring, een jasje. Verloren: een rijwielplaatje, een goudstuk van 6.8 horloges, een tasch, 2 portemonnaies met geld, een flets. Texel. Deze week werden van hier verzonden: 1519 lammeren, 109 schapen, 42 varkens, 7 koeien, 18 kalveren, 8 paarden. Burgerlijke Stand van Texel van 29 Juni tot en met 6 Juli 1929. Cornelia Theodora, d. v. Heerwaarden en Marie GEBOREN: Cornelis van Witte. GETROUWD: Jaco'bus Hendricus Kalis en Anna Cornelia Vermeulen. OVERLEDEN: Christina Muskee, 8 weken. POLITIE. Gevonden: 1 armbandhorloge, 1 vleugelmoer, 1 portemonnaie en 1 steutel. Schagen. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. In Duitschland werd sedert eenige weken weer druk gesproken over de ver- hooging van invoerrechten on vee eni vleesch. Van eene plotselinge wijziging in de tarieven is evenwel geen sprake. Dei volgende bepalingen zijn In den Rijksdag vastgelegd: De invoerrechten op vee enl?HS (v d. Bun»), DeV^Uchm-EDW vleesch worden voorloopig niet verhoogd, qsc™m!^S ea wü' Sport. VOETBAL N. V. B. deze zaak komt niet voor den herfst weer in bespreking. De invoerrechten op reu zel en spek blijven voorloopig ongewij zigd. De hoeveelheid van Deensch vleesch, dat vrij mag worden ingevoerd, n.1. 50.000 ton, blijft voorloopig gehandhaafd; de in voer van lever blijft tot 81 Dec. 1932 van kracht. Deze en meer andere bepalingen werden in den Rijksdag vastgesteld met 245 tegen 162 stemmen. Tusschen Duitsch land en Frankrijk zijn onderhandelingen gaande over den invoer van 200.000 var kens naar Frankrijk. De Duitsche Bond van veehandelaars, welke onlangs te Co- blenz vergaderde, nam die volgende motie aan: De vergadering is voor een invoerrecht als politiek middel van ver weer, maar tegen eene eenzijdige besoher- mlng der landbouwers. Lief en leed moet derhalve de geheele natie aangaan. MARKTOVERZICHT De gebrulksveehandel vertoonde een teruggaande markt, de oorzaak zal wel te vinden zijn doordat er weinig gras is, en de boeren nog geen kijk op verande ring hebben. De handel was dan ook slecht, de kalfkoelen braohten tot f 870 op. ln den slaohtveehandel, mag men wel zeggen, ls de toestand dito, de slagers of andere koopers zeggen wel, het is me net nog duur genoeg, maar de verkoopers noemen de markt slecht, de afloop der markt was stug, f 425 werd er besteed voor de beste kwaliteit. Voor de stieren is de handel beter ge- N.-H. V. a Visscherijberlchten. Haven van Nieuwediep Marktberichten. feW.53 EST ,e P«" 100 stuks; worte- ADVERTENTIES IN BLOKSCHRIFT. Onder een advertentie ln dit nummer Schrift»6 Vermeldlng: "Mvertentle in Voor diegenen onzer lezers, die niet mochten weten wat Blokschrift eigenlijk Is, vermelden wij even dat Blokschrift de naam voor een nieuwe wijze van schrij ven is, welke sinds 1924 met een buiten gewoon groot suoces op een groot aantal wfiïw a°vrd\ toegepast, o.a. ook op de ™!ps. 8ch°o1 te Eindhoven. Er 5.ndan ook e^ér veel kantoren die voor het invullen van kaartsystemen b.v., tegenwoordig Blokschrift elschen. lle Blokschrift-methode werd door me juffrouw Schaly en den heer Bakkum, onderwijzer aan de Nieuwe Sohoolvereeni- Kinf? te Amsterdam ontworpen. Wie er meer van weten wil, wendde nch dus tot de schrijvers, die gaarne na dere inlichtingen sullen verschaffen. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. AFDEELING L Prom.-comp. voor één plaats in de 3e klasse. MeenvogelsZaanlandia (Wltlkig), QSC maar gelijk spelen, promovee ren ze naar de 3e klasse, terwijl EDW met een gelijk a(>el voor de 3e klasse behouden blijft. Om één plaats in de Oostelijke xe klasse. Mcwgien kan de beslissing vallen. Op het veld van Heracles zal worden beslist of Enschede- sche Boys blijft dan wel of PEC zal promo- veeren. De kansen dat Zwolle er een tweede ie klasser bij krijgt, staan bij uitsteje gunstig; daartoe behoeft PEC slechts gelijk te spelen. Doch: wanneer de Boy» winnen, handhaven zij zich, ondanks de zwane nederlaag, die zij ver leden Zondag tegen NEC ledea Om één plaats in de Zuidelijke xe klasse. De promotie-competitie eindigde Zondag JJ. met het resultaat dat 3 clubs (van de 4) met oen gelijk aantal punten zijn geëindigd: Emma W'llhelmina en De Valk. Vandaar dat even als in het Oosten een extra beslissingswed strijd noodig ls geworden. Voor morgen ls vastgesteld (te Roermond): De ValkStaats mijn Emma. Kampioenschap xe klasse. r uV X'™;' Hakhof- Met een gelijk spel zijn de QSV-ers algeheel kampioen, Z h ÏÏL0. aaTlvan« gedacht hadden, toen wij DTS als zoodanig beschouwden, doch de club verloor Zondag op eigen grond met 6—3 van Beverwijk, wat een geduchte knak aan hun kampioene-aspiratie» heeft gebracht. Toch ls JJ 1 i> nog met verloren, want door een zege bereiken ze nog de bovenste plaats, maar het is in Oostzaan moeilijk winnen. Raueh-beker. (Finale). Zaandam: ZFC z-HRC 1 s.30 n„ Katoen. Do Racer* spelen de finale co* den N.-H. V B.-beker op vreemden grond. We hadden het liever andersom gezien. De ZFC-ers zijn ware cup-fighiters» maar ook HRC heeft het steeds een heel stuk gebracht en heeft reeds een keer den beker in bezit gehad. Als H. deze partij niet te licht opvat, kunne» zij zeker winnen. DE ADSPIRANTENDAG TE ALKMAAR. De N.-H. V. B. organiseert morgen a.s., ge lijk hij de laatste jaren steeds doet, een adsipd- rantenldaig te Alkmaar, waarvan wij het pro gramma reeds im de „Held. Crtvan verleden week Zaterdag vermleld hebben. Van hier nemen 4 elftallen van Helder en a van HRC aan deze wedstrijden deel, welke in gezelschap van hun leiders (pl.m. 80 personen) morse»- ochtend' met den sneltrein derwaarts Vertrek ken. De animo is dit keer bijzonder groot; er hebben 38 elftallen (uit ai clubs) ingeschre ven, wat 10 meer is dan het vorièe jaar. De wedstrijden worden op J terreinen gespeeld (van' Alcmaria en Alkmaar) en duren a X 20 min. Naast de door den. A.N.G.O.B. beschik baar gestel den Wisselkran» lieten diverse cluibs •en officials zich evenmin onbetuigd in het be schikbaar stellen van een prijsje. Het belooft voor de deelnemer» een echte feestdag te worden. Hier zal ae jeugd ln haar volle glorie weer eens hoogtij vieren en wij wenischen deelnemers en organisatie» een suc- eesvollen dag, niet het minst de Heldersche elftallen. Van hen verwachten wij een waar dige representatie I 4 JulL Aangebracht door korders: 3796 tongen p. »t 0.80o.jö ii 59 kleine tomgea o.ao—0.10 a tarbotten 6.00—4.00 33 kisten schol I p. k. 8.50—7.00 99 kisten schol II 3-50a.a| 23 kisten schar 3.00—a.00 a kisten pietermannen 11.50—9.00 Door haring- en geepvitschers: 3 tal haring p. tal j.|o 3 tal geep 1 a.00--10.50 5 Juli. Aangebracht door korders: 2138 tongen p. st. 0.63—a.30 87a kleine tongen o.i|—0.06 4 tarbotten 6.00—4.00 ai kisten schol I p. k. 10.00—7.00 28 kisten schol II 4.50—0.71 27 kisten schar 3.50—<2.50 8 kisten pietermannen ia.oo-xo.ao Door haring- en geepivisschers: 5 tal haring p. tal 2.85 8 tal geep 9,00—7,50 Juli 1929. Aangekomen als bijlegger wegens ruw weer Duitsche Logger „Erwia", bestemd voor Rotterdam. Elerenveillng Den Helder. 4 Juli. Aangevoerd 12391 fcpeteren: bruin 6.20—6.90, wit 3.606.70; 283 eendeierea 4.70—5.00 pter 100 stuks. NOQRiDSCHARWOUDE, 5 Juli. Aanvoer: 131,400 kg. aardappelen: Schtft- sche muizen 3.105, drielingen 1.30—2.40, kleine 110; 350 kg. uien 3.50—3.80, alles per 100 k®; 100 bos wortelen' 55.30 per 100 bos; 375 stuks bloemkool f 1717.7a per 100 stuk». WARMENH1UIZEN. 9 Juli Schoitsche muizen 3.70—4.80, ld. grote 3.6a, drielingen 3.10—3.90 per 100 kg. ALKMAAR. 3 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd: sa stapels kl. fa- briekskaas 46; 12 stapels fabriekscommissie- kaas 48; ia stapel» boerenfabriekskaas 43; 36 stapels boeren-commissdekaas 53; totaal 112 stapels wegende 193.000 kg. ALKMAAR, 3 Juli. Graanmarkt. Aangevoerd 352 H.L.'s als- 164 H.L. tarwe n—13; 1 H.L. rogge; 98 H.L. gerst chev. 11.25—11.50; 59 H.L. haver 7 10.50--10.75; 11 H.L. boomen, w.o.: bruine boonien 2638; duivenbooneii 16.50: Witte boone» 68; 11 H.L. karwijzaad 43; 2 H L. blauwmaanzaad 34: 6 H.L. erwten, w.o. ^k'e^e) MI groene erwten BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juli, 0 s<>"7? ?er 100 60»; tomaten: A 44.20; L K 39.20J CC f 23.30; aardappelen: f™?ÏSlSi C? f 3.60—3.80; blauwe 5— S.io, drielingen 1.60-3.60; alles per 100 kg. Aanvoer: 4702 stpfcs bloemkool, 14,500 bos wortelen,7500 kg. tomaten en 367,000 kg. aard appelen. Dit nieuwe Blokschrift wordt even vlug geschreven, zoo niet vlugger dan het JWre eokuinsohrlft, maar is véél dul- üjker|0r' Better, véél overziohte-

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10