HELDERSCHE COURANT N.V. Zeebad Huisduinen badpaviljoen CONCERT VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN ZATERDAG 6 JULI 1929. DE KERMIS. ZONDAG 7 JULI, Kapelmeester: Hoppenbrouwer cWotel-éPension MENU van ZONDAG 7 JULI, f 2.— per couvert Burgerlijke Stand van Den Helder PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 JULI Onze plaatsgenoote Annie de Nijs, leerlinge aan het eerste Gymnasium te 's-Gravenhqge, werd bevorderd van de 3e naar de 4e klasse. AANBESTEDING. Bij onderhandsche besteding door den architect J. J. van der Leek is aan C. Bot, aannemer, opgedragen het bouwen van een woonhuis aan de Van Spejjkstraat. Het bouwen van 35 woningen te Den Oever, Wieringen, door den architect J. J. van der Leek is gegund aan de laagste inschrijfster fa. A. Kingma en Zn. te Leeuwarden voor de som van 73.440. CHB. JONGEMANNEN VEI „SPR 9 10 a". Het Bestuur van bovengenoemde ver- eeniging muaakt er ons op attent, dat in die verslagen van het 70-jarig be staan, verzuimd is te vernielden, dat die vereeniglng thans den niaaim „Christe lijke veireeniging voor Jongemannen" draagt. BEZOEKUREN IN HET MARINE HOSPITAAL. De Oommandant der Marine te Wil lemsoord heeft de navolgende bezoekuren, voor de in het Marinehospitaal alhier ver pleegd wordende patiënten, vastgesteld: a. Ie en 2e klasse-patiënten (waaronder officieren en adelborsten): dagelijks van 85 uur en van 0.80—8 uur. Adelborsten aan adelborsten: dagelijks van 7—8 uur. b. 3e klasse-patiënten en afzonderlijk verpleegd wordende onderofficieren: dagelijks van 84 uur en van 6.80—7.80 uur. c. Zaalpatiënten (burgers en militai ren): Zondag, Woensdag en Zaterdag van 8.804.30 uur. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 6.307.80 uur. d. Bezoekers van buiten de ge meente, die per spoor reizen, desge- wenscht van 2.808.80 uur. e. Bezoekers van Texel bovendien op Zondag van 11—12 uur. De bezoekers behooren er op te rekenen, dat gedurende de middaguren het bezoek onderbroken kan worden door dokters visite. Bovenstaande regeling is slechts voor- loopig en zal eerst definitief worden vast gesteld, wanneer gebleken is, dat zij in de praktijk voldoet. STREMMING SCHEEPVAART EWIJCKSLUIS. De aandacht wordt gevestigd op de in dit nummer voorkomende advertentie be- betreffende stremming van de scheep vaart in het Balgzand-kanaal nabij Van Ewijcksluis. EEN PRIJSVRAAG. Men verzoekt ons te plaatsen: Op de prijsvraag, uitgeschreven door de Radiozaak Spoorstraat 114 v/h. G. J. de Jong, waarvan de uitslag in een adver tentie in dit blad is gepubliceerd gewor den, waren veel antwoorden ingekomen, doch weinige waren juist. Zooals men wellicht weet, was de op dracht een overeenkomst aan te toonen tusschen 2 in de étalage van Spoorstraat 114 geëtaleerde plaatjes en radio. De plaatjes stelden voor: A. was een baby, die door zijn moeder werd gevoed en B. was een heer zittend in een restaurant, de spijslijst bestudeerend en achter hem staande de kellner op orders wachtend. De overeenkomst tusschen deze plaatjes en de radio was, dat A. overeenkomst ver toont met de radio per distributie (Slik ken wat men toegevoerd krijgt, of men het lekker vindt of niet) en B. overeenkomst met radio van eigen toestel. (Vrije keuze uit het groote menu en op zijn wenken bediend om te krijgen datgene wat men lust). Verschillende deelnemers stuurden goede antwoorden in. EEN WERELDREIS PER SCHOENER. Wat Is avontuurlijker en mooier, dan in een scheepje de wereld rond te zwalken, nergens door gebonden,maar varen wan neer en waarheen men wil Wie heeft nooit van Alain Gerbault gelezen, die in zijn »Firecrest« alle zeeën bevaart en wie zou eens niet met hem mee willen gaan. Wij Nederlanders die al gedurende vele eeuwen de wereldzeeën bevaren, overal onze vlag deden wapperen, wij stellen vooral belang in de groote en kleine ge beurtenissen die de zee betreffen. Mogen wij al niet meer de eerste plaats innemen die wij vroeger hadden, toch mogen wij trotsch zijn op het feit dat wij thans de vierde zeevarende mogendheid zijn. De eerste plaats hebben wij af moeten staan aan onzen grooten buur Engeland, waar het scheepvaartverkeer thans enorm ontwikkeld is, men denke slechts aan de reuzen schepen van de Cunard line en de White Star line, de Berengaria, Maure- tania, Majestic, enz. Ook het maken van groote tochten per jacht is in Engeland in zwang. Zoo heeft een Engelsch oud-zeeofficier, °eer Hillgarth, die klaarblijkelijk nogal vr° j z^, een schoener Van ons JNederlandsch loodswezen gekocht, met het doel daarmede verschillende landen te bezoeken. De schoener is hier zeil klaar gemaakt en het ligt in de bedoeling naar Poole in Engeland te varen om het schip aldaar van een motor te voorzien. Alsdan gaat de tocht naar Amerika en vandaar naar Australië. Een reisje dus, voor de liefhebbers, om van te water tanden. Van dergelijke reizen krijgt men door boeken, hoe goed en onderhoudend zi] ook zijn geschreven, slechts een min der duidelijk beeld. Men moet dergelijke reizen zelf meemaken om tenvolle te kunnen genieten van de heerlijkheden van zoo'n tocht. Wie heeft nooit eens verlangd om al die vreemde landen, waarover men zooveel leest, eens te bezoeken. Dit voorrecht is slechts voor enkelen weggelegd. Wij hopen, dat de heer Hillgarth en zijn metgezellen metdenNederlandschen schoener een voorspoedige reis moge hebben en dat het schip hen steeds veilig door de stormen zal heenvoeren. ZEILON GEV AL. Gisterenmiddag is bij de zeilwedstrijden der Marine een ongeval gebeurd dat goed is afgeloopen. Een fantasiesloep met 5 in zittenden onder commando van den boots man van den onderzeedienst Hof, kreeg bij het halzen zoon slagzij, dat de sloep volliep en langzaam zonk. Een motorsloep, die in de onmiddellijke nabijheid gelegen was kwam direct te hulp en na 2 minuten waren de inzittenden uit het water ge haald, zoodat dit ongeval zioh tot den schrik en eenige natte pakken beperkte. De sloep wordt opgedregd. KINDJE AANGEREDEN. Donderdagmiddag omstreeks 8 uur pas seerde een luxe auto de Koningstraat, toen de 5-jarlge Neeltje Blom, die de straat wilde oversteken, door het spatbord ge grepen werd. Dit was tevens haar geluk, want nu werd zij door de auto zelf op zij geworpen. De talrijke voorbijgangers, die het ongeluk zagen gebeuren, schrok ken natuurlijk hevig, tóen zij hot gillen van het kindje hoorden, maar bij nader onderzoek viel het nogal mee en bepaalde het zich tot wat schrammen en kneuzin gen. Den chauffeur treft in het geheel geen schuld, daar het kind op het aller-onver- wachtst te voorschijn kwam. EEN PAKHUIS VERBRAND. Hedennacht, te ongeveer drie uur werd de buurt Jonkerstraat, Gasstraat, Stak- man Bossestraat opgeschrikt door den kreet: „brand, brand!" In een minimum van tijd hadden tal van menschen hun kleeren aangeschoten en waren naar de plaats des onheils gehold. Het bleek dat er brand was ontstaan in de schuur van den heer Walboom, die gelegen is in een steeg tusschen de Jonkerstraat en Gas straat, in welke schuur manden, touw werk bokken, een nieuwe handkar etc geborgen was. Zeer brandbare waar dus. In minder dan geen tijd stond de schuur dan ook in lichte laaie. Aanvankelijk had den omwonenden nog getracht het vuur met emmers water te blusschen. Dit bleek echter onmogelijk. Ondertusschen was de politie gewaarschuwd en een agent, met den in het Hoofdbureau gestationeerden slangenwagen, was spoedig ter plaatse, zoodat ongeveer een kwartier na de waarschuwing, de brand met een slang op de waterleiding kon worden bestreden. De kroonlijst van een tegenover den schuur gelegen huisje had ook reeds vlam gevat, doch door de politie werd dit be gin van brand gebluscht. De aldaar wo nende 80-jarige doove weduwe Scholder werd door buren uit haar huisje gehaald, terwijl ook een gedeelte van haar inboe del werd geborgfen, daar er nog brand gevaar voor haar woning bestond. Nadat de inmiddels gearriveerde brand weer, met een slang op de waterleiding, het vuur had aangetast, was het spoedig bedwongen. Dank zij het feit, dat er wei nig wind stond en deze bovendien nog uit gunstige richting woei, bleef de brand tot de schuur beperkt, die evenwel totaal af brandde. De schade wordt op ruim 1000 gulden geschat. Schuur en inhoud waren slechts voor 500 gulden verzekerd. ENSEMBLE BOUBER. „Zeemansvrouwen". Donderdagavond had de premiere voor den Helder van dit Amsterdamsche volks stuk plaats in de Schouwburgloge, welke daarvoor óp het N. Kerksplein was op geslagen. Zooals wij hebben meegedeeld, zal dit stuk tot en met Zondagavond nog worden gespeeld, en wij zouden hen, die tot nu toe nog niet in de gelegenheid wa ren het te gaan zien, ten zeerste aanraden alsnog heden- of morgenavond daarvoor te reserveeren. Dit stuk wordt te Amster dam in den Plantage-schouwburg ge speeld en de gemeenteraad van Amster dam heeft deze voorstellingen, terwille van de opvoedende kracht, die ervan uitgaat, gesubsidieerd. Wij hebben er eenige pers-oordeelen over afgedrukt, en wij kunnen de verze kering geven, dat ze in geen enkel opzicht overdreven zijn en dat een gang naar de zen schouwburg zeer zeker de moeite leent. Het stuk is een volksstuk in den besten zin van het woord; de menschen, die Bouber er ten tooneele voert, leven voor ons, de situaties zijn geheel naar. de werkelijkheid. Alles wat naar valsche rhetoriek of pathos zweemt, is vermeden. Het tooneel in het eerste bedrijf, „Zee manskroeg", ontlokte onzen buurman do opmerking: „Ik ben zelf zeeman, maar ik kan verzekeren, dat het precies zoo toe gaat in zoo'n zeemanscafé". En men meene nu niet, dat men er een verzame ling platheden of onsmakelijkheden vindt, integendeel: het echte volkskarakter, zoo als het zich openbaart, de eerlijkheid, de openhartigheid, het medeleven met elkan der, dat is het wat hier sterk naar voren komt. Voortreffelijk zijn de figuren: Manke Mie, een pracht-figuur, het type van de flinke, dappere huisvrouw, die blijmoedig met haar gebrek het leven doorhuppelt. Dronken Lodewjjk, de va der van Rooie Leen, zoo uit het leven ge grepen, Willem Broerse, de ronde, eer lijke zeeman, ruw en onsentimenteel, maar met een groot en ruim karakter, Lau- rens Hofhuis, de scharrelaar en Rooie Leen's geliefde, een apachentype, Nelis, de zoon van Manke Mie, een aardige op geschoten jongen in de vlegeljaren. Ver der: Tante Saar, de kasteleines, de kwaad spreekster en stookster, die in uw gezicht liefjes doet en kopjes geeft, maar achter uw rug konkelt en intrigeert Oom Daan en Tante Jaantje, de twee oudjes met de jeugdige harten. Tenslotte nog een paar vrienden van Laurens, en een recher cheur van politie. Voortreffelijk zijn de tooneelen in het eerste bedrijf, dat in Tante Saar's kroeg zich afspeelt; levendig en natuurgetrouw weergegeven. Het is een bedrijf vol actie en spanning. Het sterke derde bedrijf speelt zich slechts af tusschen drie per sonen, n.1. Leen, die inmiddels getrouwd is met Willem Broerse, en Laurens Hof huis, uit de gevangenis ontslagen en Leen's vroegere minnaar en de vader van haar beide kinderen. De schrijver bereikt hier een geweldige spanning. Want Leen moet thans beslissen tusschen den va der van haar kinderen, die haar opeischt en haar man. De nobele, grootmoedige Willem begrijpt den strijd der vrouw, en begrijpt ook, dat haar huwelijk met hem slechts noodweer was, en dat haar hart nog behoort aan den ander. En gaat heen. Het vierde bedrijf brengt de oplossing, die voor Leen niet zonder strijd en ellende komt Dat de goede eigenschappen van dit mooie volksstuk zoo tot hun recht kwamen, is voor geen gering deel te danken aan het voortreffende spel der artisten. Me vrouw Bouberten Hoope gaf een creatie van Manke Mie, die, zoowel in haar stil spel als in het actieve, op hoog peil stond. En Anny Ver hulst, die de moeilijke rol van het verleide en bedrogen meisje had, voerde haar spel op tot een groote dra matische kracht. Ook Johan Elsensohn in de rol van Willem Broerse was uitste kend. Wij zouden nog veel kunnen zeg gen: over de alleraardigste tooneeltjes, die erin voorkomen, over den smeuigen en sappigen humor, de vele rake zetten, die het publiek-deden schateren, maar wij kunnen het hier bij laten: dit stuk be veelt zichzelf aan. Goede wijn behoeft geen krans en deze wijn is goed, omdat hij onvervalscht is. Enkele aardige coupletten zijn inge- lascht, die evenwel geheel in het kader van het stuk passen. Zoo zingt Willem bij tante Saar een Hollandsch-Engelsch zee mansliedje, en ook Manke Mie laat zich niet onbetuigd, vooral daar enkele glaas jes anisette haar werking beginnen te dotn. Denk u er dus om: Morgenavond voor 't laatst! „MERIJNTJE GIJSEN'S JEUGD". Twee avonden van succes. Men kent de geschiedenis van dit tooneelstuk, dat geen tooneelstuk is: de schrijver, A. M. de Jong, wien men een tooneelbewerking gevraagd had van zijn bekenden roman, gaf de voorkeur aan een opeenvolgende serie tooneelen uit dit bóek, liever dan een speciaal tooneel- werk. Om den toeschouwer het verband bij te brengen, waarin deze diverse scènes tenslotte met elkander staan, is een sprekende rol ingelascht, die de frag menten toelicht. Ieder der talrijke toeschouwers was het met ons eens, dat de manier, door den heer De Jong toegepast, verreweg de voorkeur verdient boven andere methodes, waarbij een niet als zoodanig geconcipieerd en gedapht verhaal in het keurslijf eener tooneelbewerking wordt gewrongen. Kort en goed: de verschillende tafe- reelen als zoodanig deden het; ze boeiden, waren, door de gesproken toelichting, begrijpelijk en gaven een goed resumé van het verhaal van A. M. de Jong. En Nap de la Mar toonde zich hier van zijn allerbeste zijde als een groot auteur, van wien het alleen muar jammer is, dat hij zoovele jaren in minder werk moest uit komen. l)e kleine partner van Nap, de jeugdige Siska Kremer, draagt voor een belangrijk deel bij in het succes van den avond. Met een zuiverheid, een natuur lijkheid, een argeloosheid, die den toe hoorder tot in het hart ontroert wegens de ongekunsteldheid, speelt zij haar rol; babbelt, bij »de Kruik» zittend, honderd uit en plaatst dit edele heerschap voor moeilijke problemen. Het gaat niet aan een beoordeeling van het stuk te geven; wij zouden dan in een beoordeeling van het boek zelf vervallen, en dit is natuurlijk de bedoeling niet. De vertolking der diverse tafereelen geschiedt feitelijk alleen door de Kruik en Merijntje; de rest zijn kleinere bij rollen, en die waren bij dit gezelschap i-iet altijd even goed verzorgd. Ook de spreker, dr. v. d. Hoog, kon ons niet zeer bekorenzijn intonatie liet te wen- schen over. Beide avonden was de zaal vol, en beide avonden genoot het publiek volop. Immers, het is alles zoo gaaf, zoo zuiver, zoo door en door Hollandsch, het Bra- bantsch dialect, waarin sommige van de spelers het ver gebracht hadden zoo smeuig, met name voor de Noord- Hollanders en Friezen hier, van wier dialect het zoo hemelsbreed verschilt. En beide avonden ook kreeg Merijntje van het dankbare publiek bloemen en ovatie's; Vrijdagavond hing aan de van 36 uur n.m., Huzarensalade Kreeftensoep Gebr. Piepkuiken Compote fine Salade Malta-Aardappelen Coupe la Malson Aardbeien prachtige rozen ten overvloede nog een pak nougat. Merijntje bekeek het stikum, toen het doek nog omhoog was. Hedenavond wordt dit stuk voor het laatst gegeven; de Casino-directie ver zocht ons te willen mededeelen, dat nog plaatsen verkrijgbaar zijn. Maar bet zal zaak zijn spoedig te bespreken, in teder geval niet te wachten tot vanavond. Er waren ook verscheiden families uit de omgeving, die van de gelegenheid gebruik maakten om deze bizondere voorstelling bij te wonen. AGENDA VOOR DE KERMISWEEK. Casino. Hedenavond (Voor het laatst). Merijntje Gijzen's Jeugd (Het verraad), met Nap de la Mar als de Kruik en Siska Kramer als Merijntje. Entirée 1.50, 1.0.75 plus rechten. Plaatsbesprekingen voor alle voor stellingen dagelijks van 124 uur. Zondag. Familie Hofmann. Vrool'ijkie «ivondi niet speciaal keitmisprogram- onia. Entrée 76 en, 60 oent plus rechten. Eiken avond van 11 uur af baL Musis Sacnum, Koningstraat. 'S Middags 2Va7 uur Danstmidtiag. Entrée 30 cent TivoU. Bioscoop-vooiratellingen. Schouwburgloge N. Kerkplein. Heden en morgen. Ensemble Bouber: Zeemansvrouwen, 4 bedrijven. Entreé 2.16, 1.80, 1.50, 0.95, incl. rechten. Plaatsbe spreking dagelijks van 113 en 's avonds na 61/» uur aan den Schouw burg. Scala. Heden en morgen. Rotterdamsöh Kluchtgezelschap,' dir. M. van Beem met Dumas, komiek. Entreé 55 en 70 cent. Witte Bioscoop. Bioscoop- voorstellingen. Café „Central". (J. de Boer, Kanaalweg, bij Postbrug). Strijkje gedurende de kermisweek. Café „Klein Kras". (J. Pluylaar, Koningsplein). Dagelijks van 412 uur, optreden van de heeren H. Udo, jazzband en J. M. Ie Grand, accordeonist. Bovenzaal Café Van Os. (Koningsplein). Dagelijks tot en met Zondag 7 Juli radiozangers en -spelers. Hotel „De Kroon". (A. van Til, Kanaalweg 46—60). De geheele week strijkje. Marine Bondsgebouw. Gedurende de kermisweek eerste klas eabaretartisten, met jazzband (zang, dans en concert). Danssalon. (Achter de groentenveiling). Dagelijks Rosely's band. Voor het eerst in Den Helder. J. W. Janvier, (Westplein). a. Stoomcaroussel „Noblesse". b. Humoristische Golfbaan. Jazz-orkest. Hedenmiddag Kinderfeesten. C. M. Vermolen Zonen, (Kerkgracht en Singel). Diverse vermakelijkheden: Davosbaan, Rupsbaan, Autodrome, Vroolijke Rad. van 4 en 5 Juli 1929. GEHUWD: J. M. Glotze en K. Bakker. BEVALLEN: A. Blaauboer—Voort huizen, z.; A. A. M. de VriesDekker, z.;- C. A. Roef fel-Wolvers, d.; J. Hillebrand Zwart, z. OVERLEDEN: J. 'Kwast, 81 jaar. DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat), 's Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damsté, van Huisduinen. Onderwerp; »Wat moet ik doen?». Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 6.30 uur, Ds. L. ten Kate, van Stedum. Hulpkerkdienst. (Militair Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. L. ten Kate. 's Avonds 6.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. H. Janssen, Leger- en Vloot- pred. in alg. dienst, te Den Haag. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens geen dienst. 's Avonds 7 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgezinde Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R. O. W. J. Hoek. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 8 uur Vrije-Evangelisatie-samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangell satie-samenkomst. Leger des Hells. 'sMorgens 10 uur, Heiligingsdiensten 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. 's Morgens 9 uur, Ds. B. R. Damsté. Morgenwijding. Onderwerp: »Wat moet ik doen?». JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 8.00 uur, Ds. E. R. Damsté, Onderwerp: »Wat moet ik doen?». Zendingsgebouw „Ster der Hope", 's Avonds 8.00 uur, de heer Akse, van Beverwijk. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. M. A. G. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. WIERINGEN. Hippolytushoet Ger. Kerk (Beltstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 3 uur, Ds. Streefkerk, van Wormer. Vóór- en namiddag busdiensten vanaf Den Oever. Evangelisatie (Ned, Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Den Oever. Ned. Herv. Gem. 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Kerk (Kapel). 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand.t.d. H.D. Westerland. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. RADIOREDE W. BIERSTEKER Donderdagmiddag van de vorige weelk Meld de heer W. Biersteker, voorzitter van de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer „Helder's Belang", te Hilversum een rede voor de radio over dien Helder en de badplaats Huisduinen. Wij ontleen nen er het volgende aan: Na zich aan de luisteraars te hebben voorgesteld als „een zoon van Holland'a Noorden, mijn eerste speelplaats was ds zee" (Men kent het, het gedicht van een overleden stadgenoot, den heer Schouten), en een berijmde inleiding, ging spr. als volgt voort: Wat een genot is 't rustig aan hel strand te liggen of te zitten, turende over de zee, gjad en effen als een spiegel. Ais geen rimpeltje de wateren plooit, dan komt men in verrukking en de verleiding is niet te weerstaan om in het water on der te dompelen, te dansen en te sprin gen als blijde kinderen. De zorgen op zij! Na rust'loozen arbeid biedt hit sir&nd rust en genot. Hebt u wel eens uw vacantie aan zee doorgebracht? Zij, die de zee niet ken nen, weten ook niet hoe heerlijk het aan het strand kan zijn. Langs onze geheele kust aan de Noordzee zijn er badplaatsen, van Zuid tot Noord. Van Scheveningen. Noordwijk, Zandvoort heeft iedereen wel gehoord of is er geweest Inderdaad is het er mooi en heerlijk, doch voor velen is het te druk. We zeggen dus niets kwaads van die badplaatsen als we be weren, dat dat niet de oorden van rust en vrede zijn als de kleinere badplaatsen. Zoekt men naast het genot van strand leven ook nog andere ontspanning, dan zal men in Scheveningen enz. dit volop kunnen vinden. Wil men daarentegen Door plaatsgebrek, tengevolge vaiï de verkiezingen en de kermis waren wij niet eerder in de gelegenheid dit verslag op te nemen. Red.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9