GEMENGD NIEUWS. Een Engelsche duikboot in den grond geboord. Een groote brand. EEN JAPANSCH VLIEGER OP EEN TOCHT OM DE WERELD OMGEKOMEN. South Lake City, 10 Juli. Reuter beves tig; dat het lijk van Goto, den Japanner die een week geleden uit Los Angel es is vertrokken om een vliegtocht om de we- reli te doen, in de buurt van deze plaats naust het vernielde toestel gevonden is. VLIEGTUIGONGELUK. Ei} een oefening boven het vliegveld bi}Montreal zijn een instructeur en een lee'ling gedood. Het vliegtuig viel op den neus en vatte vlan. EEN VLIEGTUIGRAMP. Twee vliegers levend verbrand. - Uit Oden, aan het Panama-kanaal, woadt gemeld!, dat twee Amerikaansche luitenant-vliegers van het leger zijn omge- konen. Hun vliegtuig was gevallen en in braad gevlogen. BlnnenlancL EEN HARDNEKKIGE Wederom heetft voor den Krijgsraad te 's-Hirtogenbosch terecht gestaan S. Z. uit Fratakerdeel, 41 jaar, adjudant-instruc teur bij: het öe treg. veld-art. te Leiden. Hij had zich voor den derden keer te verant woorden ter zake dat hij zijn drie kinde ren in 1928 en 1929 verstoken gelaten heeft van lager onderwijs. Tveemaal, ook in booger beroep voor het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag, is verdachte reeds voor dezelfde deliaten veroordeeld. Ernst hield verdachte er aan dat God al- leer onderwijs geeft en de kinderen geien ander onderricht noodlg hebben; den tweeden keer beriep hij1 er zich op, bij zijh huvelijk aan zdjtn vrouw hulp en bijstand bel»ofd te hebben zeide hij, dat de vrouw bij! het onderwijs van de kinderen dus niemand noodig had dan haar man. Be auditeur-militair zeilde, dat er met verlachte niet te redeneeren valt. Telkens heeft hij een andere uitvlucht en nu be roemt hiji zich op zijn huwelijks trouw. We komen met dezen man niet verder, tenzij een strengere straf hem misschien tot na denken brengt. Bij den Voogdijraad is reeds getracht den mian ontzet te krijgen uit de ouderlijke macht, omdat de kinde ren de dupe zijn van de dwaze ideeën van hun vader, die in dit geval natuurlijk alleen staat en bij niemand gelijk zal krijgen. De Voogdijraad heetft zidh de zaak niet kunnen aantrekken, omdat het hier een principieele kwestie betretft. E&soh: driemaal 60 boete suhs. drie maal 16 dagien hechtenis. Noig iets te zeggen? vroeg de president aan verdachte. Ja, antwoordde hij. De eisch is veel te licht. Als ik de wet heb overtreden, moet de straf zw-aarder zijh. De Krijgsraad, uitspraak doende, ver oordeelde verdachte tot driemaal 80 boete subs. 10 dagen hechtenis. EEN BENDE VAN BOEFJES. In het Noordelijke stadsdeel van Rotterdam is een heel com plot ontdekt van diefjes van 10 tot 13 jaar. Enkele dagen geleden ontdekte een be woonster van het Noordelijk stadsge deelte te Rotterdam, dat haar 10-jarig zoontje een doosje isolatieband verstopt had op den zolder. Het zoontje zei, het te hebben gekregen van een 11-jarig kame raadje. De moeder, die dacht, dat de jon gens niet eerlijk aan het doosje waren ge komen, waarschuwde de politie, die een onderzoek instelde, waarbij men al spoe dig tot de ontdekking kwam, dat er in dat stadsgedeelte een heel complot van jon gens van tien tot dertien jaar bestond, welke jongens herhaaldelijk kleine dief stallen plegen en het gestolene onder el kaar verkwanselen. In' den Zwaanhals ligt een pakhuis van den koopman M. uit 's-Gravenhage, die in dat pakhuis een groote partij artikelen van allerlei aard heeft opgeslagen. De jongens hadden jhet vooral op dit pakhuis voozien. Geregeld wisten zij ongemerkt het pakhuis binnen te komen, waarna zij er van alles stalen. Zoo zijn er een schrijfmachine, rollen closetpapier, pak ken schuurpapier, stapels vetvrij papier, zakken, mappen, rollen isolatieband e.d. gestolen. En werd in deze artikelen druk handel gedreven en de prijzen waren af hankelijk van de grootte van den gesto- voorraad. Toen de politie het bestaan van het complot ontdekte, stond de koers van schuurlinnen op 10 knikkers per vel, rol letjes garen werden voor een cent per stuk verkocht en isolatieband werd ver handeld voor acht zuurballen. Reeds is een zeer groot aantal jongens gehoord, maar het is nog niet mogelijk gebleken, achter de geheele waarheid te komen, doordat de jongens hardnekkig elkaar blijven beschuldigen en steeds weer nieuwe daders aanwijzen, welke op hun beurt weer andere namen noemen. Het onderzoek wordt voortgezet. GROOTE PAKHUISRRAND TE GRONINGEN. Woensdagochtend halfvier hebben twee eurveilleerende agenten van politie brand ontdekt in het vier verdiepingen hooge dubbele pakhuis Oosterhaven en Eems, aan de Oosterhaven te Groningen, vroeger toebehoorende aan de fa. Schilt- huis, thupa in eigendom van het veem- en factorabedrljtf, directeur de heer E M. Wiersema. De brand, die reeds eenige uren eerder in het pakhuis moet zjjn ont staan, sloeg plotseling met zulk een fel heid naar buiten, dat blusschen onmoge lijk was. Het pakhuis werd geheel ver weest. Het was gevuld met soja-boonen. L>e gebouwen waren op beurspolis verze kerd. De schade bedraagt eenige tonnen. Het vuur is overgeslagen naar het aan grenzende pakhuis Alpha, dat eveneens geheel uitgebrand is. Alles is verzekerd. SCHIPPER OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. De motorlogger »Marie« VI. 49, toebe- hoorend aan de reederij G. v. d. Burg te Vlaardingen, bevond zich Zaterdagmor gen op 69° 80 min. N.B. en O0 50 min. O.L. De vleet was juist gehaald met een vangst van 6 kantjes haring, toen een grondzee het schip opnam en alles door elkaar slingerde. De schipper A. Bot stond op dat oogenblik in de stuurkast; hij zag, dat een paar jongens tegen de verschan sing werden gesmakt, en is daarop uit de stuurhut gekropen, om hulp te bieden, doch sloeg daarbij overboord. De stuur man L. Smith, wonende te Vlaardingen, Nipius, jongste, wonende te Vlaardingen, en R. Stam, reepschieter, wonénde te Rotterdam, raakten tusschen tonnen en breels en werden min of meer gekwetst. De monteur Van Beek wierp den schipper nog een reddingboei toe, zette den motor aan en was binnen het kwartier bij den schipper, doch deze had geen kracht meer om den boei of een breel te grijpen, en verdween in de diepte. Een honderd breel, enkele tonnen en wat haring gingen overboord. De krebben werden stuk geslagen, en de seinbakken zwaar beschadigd. De mannen zijn zeer terneergeslagen, en de stuurman heeft verklaard, niet meer naar zee te willen gaan. VEELBELOVENDE MEISJES. Twee meisjes van zes en zeven jaar zijn te Groningen op heeterdaad betrapt bij het stelen van pepermunt in een winkel. Deze veelbelovende kinderen gaven aan vankelijk valsohe namen op aan de po litie, benevens gefingeerde-woonplaatsen! Zij zijn later na verhoor aan de ouders teruggegeven. (Tel.) ERNSTIG ONGEVAL TE TILBURG. Op de centrale werkplaats der SB. te Tilburg had een ernstig ongeval plaats. De arbeider J. Jacobs geraakte met zijn voet bekneld tusschen een electrische rol- brug en een muur, bovendien bekwam hij ernstige hoofdwonden. Nadat door dr. Ta- miniau een voorloopig verband was ge legd, werd de man in deerniswekkeniden toestand overgebracht naar het R.-K. Gasthuis. Vermoedelijk zal hij een voet moeten 'missen. (TeL) INBREKER TE IJMIHDEN BETRAPT OP HEETERDAAD. Een goed© vangst voor de politie. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie te IJmuiden een goeden slag geslagen. Zij betrapte n.1. zekeren J. K., iemand die reeds sedert langen tijd verdacht werd de dader te zjjn van de vele inbraken, d!ile aldaar den laatsten tijd plaats vonden op heeterdaad bij 'n poging tot inbraak dn de Amsterdamsche vleeschhal in die Oronjéstraat. Eenige werktuigen werden in beslag genomen. Mest de onlangs gedane arrrestaMe hoopt de politie de daders achter slot en grendel te hebben. BRAND IN EEN BOERDERIJ TE OUDENHOORN. Helievoetsluis, 9 Juli. Een felle brand brak Zondagavond omstreeks halftieri (terwSjl die bewoners afwezig waren) uit in de boerderij' van den heer D. P. de Snayer, staande aan den Eeweg in de na burige gemeente Oudenhoorn. De schuur en de daarin aanwezige landbouwwerk tuigen zijn totaal verwoest. Het woonhuis en die daaraan grenzende wagenschuren wist de brandweer uit Oudenhoorn te sparen. De in het woonhuis staande meu bels werden echter door rook en water totaal bedorven. Het vee was in de weide; terwijl van den hooioogst nog niets was binnengehaald. De schade, welke vermoe delijk 20.000 bedraagt, wordt door ver zekering gedekt. Omtrent de oorzaak van dezen brand tast tmen in het duister. „ONBEKWAME EN ZORGELOOZE NAVIGATIE". Het stooten van de „Flying Dutchman" op d© Haaksgronden. De Raad voor de scheepvaart heeft uit spraak gedaan in zake het stooten van het motorschip „Flying Dutohmann" op de Haaksgronden. De raad is van oordeel dat deze scheepsramp aan onbekwame en zorge- looze navigatie is toe te schrijven. De schipper heeft zich van de navigatie zeer weinig aangetrokken. Hij vond het niet eens noodig om den te volgen koers van het Maasvuurschip af op te geven. Be stuurman, die erkende in het geheel geen rekening te hebben gehouden met de de viatie bepaalde dien koers zelfstandig. Van controle door den kapitein was geen sprake. Uit het journaal bleek voorts dui delijk dat de herleidingen van de ge stuurde koersen tot den magnetisohen koers foutief waren, hetgeen op dien gie- stuurden koers een verschil gaf van wel 5/8 streek. Het gevolg hiervan was dat de koers, welke op het HaalksliohtsoMp zou loopen, niet op het lichtschip maar over de Haaks liep. Met verwondering vernam de Raad' dat deze beide personen in het bezit waren van een diploma voor kleine vaart (zeil- en stoomvaart) respec tievelijk dloor: kapitein en stuurman te Groningen in 1922 en 1928 behaald. Een straf van schorsing acht de Raad hier ge- bodem Voor den kapitein moet de straf zwaarder zijn dan voor den nog zeer jeug digen stuurman. Ook betreffende hetgeen na het stooten is gesohied heeft de kapitein getoond zich van zjjn verantwoordelijkheid ais ge zagvoerder niet bewust te zijn. Mitsdien stratft die Raad den gezagvoer der van de „Flying Dutobimian" door hem de bevoegdheid te ontnemen als schipper te varen op een schip ais bedoeld bij arti kel 2 der Schepenwet; voor den tijd van een maand en den stuurman door hein de bevoegdheid! te ontnemen als stuurman te varen op een schip als bedoeld in artikel 2 der Schepenwet voor dén tijd van veer tien dagen. Buitenland. De Engelsche Admiraliteit heeft Dins dagochtend in seinen hiet bericht ontvan gen dat de duikboot H. 47 in het Kanaal van St George hij St David's Head door de duikboot L. 12 in den grond is ge boord. Van de H. 47 ztijn twtee man gered, van de L. 12 wordt een man vermist. De H. 47 behoort tot de 6e flotielje on derzeeërs en had een bemanning van 24 koppen. (De vaartuigen van de H.-klasse zijn de oudste dienstdoende onderzeeërs en tusschen 1917 en 1919 gebouwd.) Zoodra te Portsmouth bericht van de schipbreuk van de duikboot was ontvan gen, zijn twee s'leepbooten van de Admi raliteit met reddingsmiddelen naar de aangeduide plaats vertrokken. Nader deelt de admiraliteit mede, dat de duikboot H. 47 tot zinken is (gebracht door de L 12 op een positie van 62 gr. 4' N.B. en 5 gr. 82' W.L. Van de H. 47 zijn slechts twee opvarenden in leven ge bleven. Van de L. 12 wordt één man ver mist. De hotsing tussohlen de twee dJulkbop- ten heeft plaats gehad in de Iersche Zee, ongeveer 20 mijl ten Noorden van den vuurtoren van Smalls en 20 udjR ten Wes ten van Fishguard. Men heetft in allerijl de beste duiktoe- steHieni naar de plaats des onheils gebon den en ook prof. Leonard Hill, speciali teit op dit gebied, is daarheen vertrok ken om adviezen te geven. Het schip ligt op een diepte van 100 meter. De H. 47 is een duikboot van de Hol land-klasse, een oud, langzaalmi type, waarvan de eerste tien in den oorlog naar een Amerikaansch type door VickeTS te Montreal waren gebouwd en die onder eigen kracht haar England waren ge komen. Het zijn booten van 440 tot 600 ton en 170 voet lang en voorzien van 4 21 duims torpedobuizen. De H. 47 behoor de tot de zesde duikbootflotille. Reuter meldt nader, dat, de admiraliteit vier mijnenvegers order heeft gegeven zich gereed te maken om onverwijld naar de plaats te vertrekken, waar de H. 47 gezonken ia Een kruiser, een flotiH© van 6 duifc- bootjagers en twee waterviegtuigen zul len zich eveneens daarheen begeven. In het Lagerhuis heeft Alevander, de minister van marine, Dinsdagmiddag meegedeeld, dat dé regeering nog geen rapport had over de oorzaak of de toe dracht van het ongeluk met de H. 47, behalve bet feit van de aanvaring zelf, waardoor de H. 47 in 60 vaam water ge zonken is. Ofschoon het beste duiker- materiaal en het oorlogsschip Rodney direct naar de plaats des onheils waren vertrokken, kon de minister tot zijn spijt niet de minste hoop geven op redding van een der 22 man, die met hun boot naar de diepte waren verdwenen. Verschillen de leden stonden bij deze woorden op en bleven in gebogen houding staan, toen de minister de deelneming der reigeering jegens de nabestaanden uitsprak. De oorzaak nog onbekend De L 12 heeft Dinsdagavond uit eigen kracht Milford Haven bereikt. De duik boot is aanzienlijk beschadigd. Nauwkeu rige bijzonderheden omtrent het ongeval zijn nog niet bekend. Volgens de eene lezing had de botsing plaats toen beide duikbooten aan de oppervlakte waren volgens een andere lezing bevond de H 47 zich op het oogenblik onder de opper vlakte, Zestien marine-vaartuigen, waar onder het slagschip »Rodney«, alsmede 26 vliegtuigen, vertoeven op de plaats des onheils. Door nader onderzoek is beves tigd, dat de di^jkboot ongeveer 115 meter diep ligt. Groote hoeveelheden olie be dekken in wijden kring de golver op de plaats van het ongeval. Duikbooten heb ben getracht, nauwkeurig de positie van de gezonken duikboot vast te stellen. De geheimzinnige redding van deh bevelvoerenden officier schijnt hierdoor te verklaren, dat bij de botsing een groot gat in den scheepswand van de H 47 ontstond, waardoor hij zich kon redden. In marinekringen te Portsmouth con cludeert men uit de bijzonderheden, die bekend zijn, dat de duikboot na de bot sing als eeu steen naar de diepte zonk. Vierentwintig slachtoffers. Nader wordt gemeld uit Londen: Het staat thans wel vast, dat het aantal slachtoffers van de vreeselflke ramp van de Engelsche onderzeeboot H. 47,24 be draagt. Volgens de laatste mededeelingen van de admiraliteit konden van de H. 47 drie man, waaronder de bevelvoerende officier, gered worden21 man, onder wie de tweede officier, worden vermist. Van de L. 12, waarmee de botsing plaats vond, worden twee man vermist. Eén der overlevenden is Dinsdag aan de gevolgen van de bij de botsing opgeloopen ver wondingen overleden. De L. 12 heeft Dinsdagavond op eigen kraoht Milford Haven bereikt. De duik boot is aanzienlijk beschadigd. De man, die bij de botsing gedood werd en een tweede matroos, die ernstig werd gewond, bevinden zich aan boord. Nauwkeurige bijzonderheden omtrent het ongeluk zqn nog niet bekend. Volgens de eene lezing vond de botsing phuitn, toen beide duikbooten aan de oppervlakte waren, volgens een andere lezing bevond de H. 47 ziob op het moment van de botsing onder de oppervlakte. ZeBtien marine-vaartuigen, onder welke het linie schip Rodney en 26 vliegtuigèn vertoeven op de plaats. Door nader onderzoek is bevestigd, dat de duikboot ongeveer 115 M. diep ligt. Groote hoeveelheden olie bedekken in wijden omtrek de golven op. de plaats van het ongeluk. Duikbooten hebben ge tracht, nauwkeurig de positie van den gezQnken onderzeeër op te nemen. De porT<ngen tot berging; bfi- zonder:-.eden over de aanvaring. Omtrent de pogingen tot redding wordt nog gemeld: Al het beschikbare reddings- en ber gingsmateriaal is ter plaatse, waar de „H. 47" gezonken is, aangekomen, o. m. het nieuwste Duitsche duikerspak. Bovendien heeft een andere onderzeeboot op 80 M. diepte draadlooze telegrafische signalen uitgezonden, maar geen antwoord gekre gen. Het is de vraag, of de duiker tot 66 vaam zal kunnen afdalen en de boot al thans geborgen kan worden. Woensdag middag moest het werk wegens slecht weer gestaakt worden en de commandant is met zijn booten naar Pembroke terug gekeerd. Uit het voorloopig rapport van den ge redden commandant is reeds gebleken, dat de „L. 12"'de „H. 47" aan bakboord zijde getroffen heeft en met haar boeg éen groot gat in den wand ter hoogte vun de machinekamer.gemaakt heeft. De „H. 47" is binnen 20 seconden gezonken. De be manning kan niet langer dan een paar minuten geleefd hebben. De gewonde matroos van de „L. 12" is gister ook overleden, zoodat het aantal slachtoffers 24 of 26 bedraagt. De geredden. De onderofficier Hicks, één van de drij overlevenden, werd door den schok van de aanvaring over boord geworpen. Ter wijl hij omlaag zonk, greep hij den draad van de draadlooze installatie der „L. 12". Hij ging met dat schip een eind mee naar beneden, maar hield vast en kwam zoo ook weer mee aan de oppervlakte. De telegrafist Cleburne, die eveneens gered is, schijnt een goed gesternte te hebben. Sinds zijn 16e jaar dient hij bij de marine. In den slag bij. Jutland was hij op de „George V". Den eersten keer, dat hij op een duikboot voer, kwam deze in aan varing met een stoomschip, maar de on derzeeër wist de haven te bereiken. Ver volgens diende hij op de „M. 1", die in 1924 bij Start Point is gezonken en waarbij 68 mensehen omkwamen. Zijn familie dacht toen, dat hij onder 'de slachtoffers behoorde, maar twee dagen te voren was hij juist op de „L. 23" overgeplaatst. De Koning heeft zijn deelneming aan de admiraliteit betuigd en zijn sympathie voor de nagelaten betrekkingen. Dnlzend hulzen afgebrand. Vermoedelijk ook menschen omgekomen. Een groote brand in het fabrieksdOrp Koertisjwa bij Swerdlowsk (Jekarterinen- burg) heetft ongeveer duizend huizen in de asch gelegd waaronder alle openbare gebouwen. Er 'moeten ook mienischen in den brand zijn omgekomen, PRINS LEOPOLD EN PRINSES ASTRID TE NAMEN. Na de andere hoofdsteden van de ne gen Belgische provinciën Is thians ook Nalrnen, als laatste der reeks, aan de beurt gewieest voor die traditioneel© „blijde in trede" van het Belgische kroonprinselijke paar. Trots hert ongunstige weder ver drong zich een groote geestdriftige me nigte in de voornaamste straten der over vloedig met vlaggen getooide stadL Er was een plechtige ontvangst ten raad- huize, waar de burgemeester prins Leo» poM! en prinses Astriid' een reproductie overhandigde van een sierlijk monument uit de 18e eeuw, de „Fontaine de 1'Ange", welke een der pleinen van Namen ver siert, waarna de juichende en vlaggen- zwaiaiende schoolkinderen een half uur lang defileerden. Ndg andere geschenken in zilver en brons wierden aangeboden uit naam van de Kamer van 'Koophandel, de kunstschool der abdij te Maredsous. Deze aanbieding had plaats na afloop van hef feestmaal, dat in de ambtswoning van dien gouverneur der provincie ter eere van den prins en de prinses werd ge geven, MIJNGASONTPLOFFING. 0 dooden, 20 gewonden. Woensdagmorgen ongeveer 9 uur is op een mijn bij Blaenavon in Monmouthshire een mijngasontploffing voorgekomen, waardoor zes mijnwerkers onmiddellijk gedood werden. Twee worden vermist en zijn waarschijnlijk weggeslingerd; twintig anderen zijn min of meer ernstig gewond. De oorzaak ligt vermoedelijk in zelfont branding van mijngassen. Nader meldt Reuter, dat er waarschijn lijk aoht dooden zijn. Vier üjkèn zijn reeds geborgen en er zijn nog vier menschen in de mijn die vermoedelijk ook omgekomen zijn. De reddingspogingen zijn tot dusver verhinderd door giftige gassen. Men verneemt dat de ontploffing is ont staan door het ontbranden van mangas. NOG EEN MIJNONGELUK. In een mijn te Baroelouo ln Sammerset zijn Woensdfeg door het neerstorten van een ophaalkool drie mijnwerkers omge komen. BRUTALE OPLICHTING. Het station Düsseldorf werd 4 Juli j.1. opgebeld door het personeelkantoor van de spoorwegdirectie te Elberfeld met de mededeeling, dat de laatste een assistent, zekeren Huenek, zou sturen, ter verster king van het dienstpersoneel. Het bewijs van overplaatsing zou volgen. Dienzelf den avond melde deze Huenek zloh te Düsseldorf aan en werd in dienst gesteld. Hij bleek een ervaren en voorkomend per sonage te zijn. Des Maandags verscheen hij niet. Na onderzoek bleek men met een oplichter te doen gehad te hebben. Uit de kas was een bedrag van 10.000 mark meegenomen. AUTO-ONGELUK. Uit Madrid wordt gemeld, dat een zware autobus bij een scherpe bocht in den weg bij Alfaro is omgeslagen. Twin tig inzittenden werden gewond, van wie twaalf zoo zwaar dat men aan hun herstel twijfelt EEN VONNIS. Karl Weber, een vermaard Russisch scheikundige en sinds de revolutie direc teur van een scheikundige fabriek in sowj et-dienst, is onlangs „wegens het ondermijnen van het staatsbelang" en on der verdenking van spionnage in heohte- nis genomen. WebeT is thans tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld en na zijn straf te hebben ondergaan zal hij voor 6 jaar naar Siberië worden gestuurd. Zijin geheele vermogen is in beslag genomen. Uit de motiveering van het. vonnis blijkt, dat Weber, toen zijn fabriek door den staat werd overgenomen, voor 12.000 roe bel waarde zou hebben achtergehouden, bovendien zou hij Inlichtingen betreffen de de Russische scheikundige Industrie naar het buitenland' hebben gestuurd. WEER EEN BOMAANSLAG IN SLEESWIJK-HOLSTEIN. Dinsdagnacht is in Sleeswijk-Holstein wederom een bomaanslag gepleegd. On bekenden hadden tegen het woonhuis van den Landraad van het district Zuid- Tondern, Skalweit, een uurwerk-bom ge legd, die vannacht te half vier ontplofte Door de ontploffing stortte de muur van de keuken in en kreeg het huis ook op andere plaatsen aanzienlijke schade. Voor zoover bekend is vonden geen persoon lijke ongevallen plaats. Alle ruiten van het huis van den Landraad en van de om liggende huizen zijn vernield. EEN SMOKKELSCHANDAAL. Douane-beambten te San Frandsoo heb ben voor een Vaarde van een millloen dollar aan opium in beklag genomen in de boffers vah mevrouw Kao, de echtgenoote van een Ohlneeschen oonsulairen amb tenaar. De bagage werd in beslag geno men, daar mein van de agenten van den Atmerikaansichen geheimen dienst in het buitenland, mededeeling had ontvangen, dat die koffers opium belatten. TWEE KINDEREN VERONGELUKT. Twee Berlijhsche kinderen, die met hun klasse in Cell© met vaoantie waren, zijh op ellendige wiijlze omgekomen. Dinsdag middag gingen al de kinderen met een onderwijzer wandelen; zij kwamen voor bij een steengroeve. Niettegenstaande die onderwijzer herhaaldeiLijk waarschuwde om nlert in d© groeve te klimmen deden twee jongens het tooh. Nauwelijks waren zij er in otf twee steenblokken lieten los, die de beide fcindleren doodelij'k verwond den. Spoedig daarop stierven zdji in hert ziekenhuis. STORTREGENS EN OVER STROOMINGEN IN BRITSOH-INDIE. Uit Madras botairt bericht dlat in hert Westen van Britach-Indië stortregens zijh gevallen die met hevigen wind gepaard gingen. In het district om Ootchin heen is de toestand' ernstig ten gevolge van over stroomingen, Veie huizen zijn verwoest en heele dorpen ontruimd. Bij Trivandru is door den hevigen wind een boot met 14 inlanders op zee omgeslagen. Alle opvarenden worden vermist OPVOUWBARE REDDINGBOOT. In de Veerhaven te Rotterdam is ge demonstreerd met een opvouwbare red dingboot. De bbot heetft als ze met lucht is gevuld het uiterlijk van een langwerpige reddingsboei, waarin een gummivloertje is gelegd. Ze hield bij de demonstratie gemakkelijk drie man, die, al pagaaiende, hun tochtje uitstrekten tot een eindweegs op de rivier. Als het moert zou ze er ook vier kunnen houden en bovendien zou den nog enkele drenkelingen zich aan de langs het geheele instrument aange brachte touwen boven water kunnen hou den. Voor jachten en watervliegtuigen kan de opvouwbare reddingboot haar nut heb ben. Ze is gemaikfeeltJk mee te nemen, kan opgerold worden en weegt niet meer dan 5 K.G. Met een blaasbalg wordt ze opgepompt, binnen 8 minuten kan er zooveel lucht in geblazen worden dat ze bruikbaar is. Ze is ook in een kleinere maat, d'an die vanmiddag vertoonde, verkrijgbaar. De groote maat kost ongeveer 200. Deze boot is van Duitsch fabrikaat, de n.v. Observator heetft er de vertegenwoor diging van.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7