Ook Herman Nypels, Zomerartikelen, onderscheid des persoons de lichamen, die zich aan hem toevertrouwen. Ja, zij is de- mocrate, die Noordzee, en heeft ons allen gelijkelijk lief. Al heet het toch oppassen met deze dame, die haar kuren en nuk ken Tieeft. En de stralende zon, die al heel in de vroegte uit haar bed oprijst, is heel den dag bij ons en stooft en bakt ons, en wij laten ons stoven en bakken. We puffen en blazen en zweeten. Maar we willen niet, dat iemand er kwaad van zegt: 't is zomer, nou, en dan moet het ook zomer zijn! HELDERSCHE ZWEMVEREENIGING EN REDDINGSBRIGADE. Zaterdag a.s. des namiddags half drie zal op het strand te Huisduinen een demonstratie plaats vinden van de Hel- dersche Reddingsbrigade. Het doel dezer demonstratie is om het publiek het redden van drenkelingen te demonstreeren 9n met de op het strand aanwezige reddingsmiddelen vertrouwd te maken, opdat wanneer er een ongeval plaats vindt onmiddellijk kan worden in gegrepen en tijdige hulp kan worden verleerd. Teneinde de demonstratie behoorlijk tot haar recht te doen komen wordt het publiek verzocht om tijdens de demon stratie zich niet in de onmiddellijke na bijheid hiervan te water te begeven. Waar de demonstratie ongeveer één uur zal duren hopen wij dat hier niet te veel van het Heldersch publiek zal zijn gevergd. Wij raden ieder in zijn eigen belang en in dat van anderen aan dezeD demon straties te volgen. Waar het in de bedoeling ligt om tij dens de demonstratie door middel van een bord aan te geven welk nummer aan de beurt is, wordt een ieder verzocht een programma te koopen, kosten f0.10, hetwelk het volgen van de demonstratie zeer v%rgemakkelijkt. De opbrengst dezer programma's wordt aangewend voor het aanschaffen van nieuw reddingsmateriaal, enz. als: Schillerhemden, tennishemden, flanel pantalons, dunne shirts, filet onder goederen, worden gedurende onzen Zomer- uitverkoop voor zeer lage prijzen verkocht. Heerenmodemagazijnen Den Helder. Julianadorp. JEUGDIGE WERELDWANDELAAR. Maandagavond tijdens de feestelijk heden werd aan de pdlitie mededeeling gedaan dat een jongen om eten, drinken enz. vroeg, en die hier onbekend was Inmiddels was de jongen op marsch ge gaan. In, een beschikbaar gestelde auto werd hij nagereden, en aan de Kolksluis ingehaald. De heer Vroom nam hem mee naar Julianadorp en daar bleek dat hl, uit Den Helder kwam eb weggeloopen was. Later is hij medegenomen naar Den Helder en op zijn bestemming gebracht. AUTO TE WATER, Dinsdagavond reed onder den Zanddijk een auto, die op den weg wilde omkeeren, op een gegeven moment, achteruit in de sloot, doch bleef overigens met de voor wielen tegen de slootkant staan. De inzittenden konden uitstappen. Daar men geen kans zag zelf den .wagen op den weg te brengen, werd een garage in Den Helder opgebeld. Anna Paulowna. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN, De autorit met de Ouden van Dagen, eerst uitgesteld wegenis de verkiezingen, waaraan, dank zij de geestdrift onder ons huidig kiesstelsel, aanvankelijk .niemand gedacht had, later nog eens uitgesteld we gens de koude, heeft dan nu toch Woens dag plaats gehad. Nu, over de koude viel niet te klagen^ het was een mooie, warme zomerdag. De rit werd ondernomen met 40 auto's, en ruim 100 oudjes namen er aan deel. De tocht ging over Winkel, Niedorp, en verder door de Streek naar Hoorn, waar een ritje door de stad ge maakt en verder eenigen tijd gepauzeerd werd. Daarna ging het door Beemater en Schermer naar Alkmaar, waar onder an deren de hertenkamp werd bezocht en ten slotte werd nog een gezellig uurtje in de zaal van den heer Kossen doorgebracht. Burgemeester Lovink dankte daar uit naam van de oudjes, de chauffeurs, die niet alleen hun auto's hadden afgestaan, maar zelfs den geheelen dag waren mee geweest Verder het bestuur der afdeeling van den Bond voor Staatspenslonneering, die evenals het vorig jaar, ook nu weer het initiatief voor dezen tocht had genomen, welke volgens het algemeen gevoelen, zoo wel van de gasten als van de chauffeurs, bijzonder genoeglijk en aangenaam was geweest, en tenslotte den heer Kossen, die geheel belangeloos zijn zaal ter beschik king had gesteld. Gemeenteraad van Anna Paulowna gehouden op Dinsdag 16 Juli 1929, dos namiddags 8 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burge meester; Secretaris de heer C. Keijzer. Afwezig de heer D. Koorn. Voorzitter opent met een woord van welkom, waarna de seoretarls de notulen leest, welke onveranderd worden vast gesteld. Van den gemeente-opzlohter, den heer R. Dekker, is een sohrljven ingekomen ter weerlegging van een bewering, ln de vorige Raadszitting door den heer Raven geuit. De heer Raven verklaart zélf ge zien te hebben bij de storting van het beton, dat slechts vier Ijzeren stangen waren aangebracht, hetgeen de opzichter na de storting natuurlijk niet kon zien. Hij houdt zijn bewering dus staande. Mededeelingen j a. het besluit tot onder- handsche verhuur van het Postkantoor is doe* Had. Staten goedgekeurd. b. Insgelijks is door Ged. Staten goed gekeurd de suppletoire begrooting, dienst 1928 c. Ook keurde dit College goed het be sluit tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrooting, dienst 1929. d. de dames F. van Konijnenberg en A J. de Snaijer hebben hun benoeming tot onderwijzeres aan school I aangenomen. De heer G. Rijpma nam zijn benoemiDg tot onderwijzer aan school III aan. e. Ingekomen is het verslag van de N.V, Spoor(-tramweg WieringenScha- gen over 1928, waaruit blijkt, dat de N.V. dank zij de Zuiderzeewerken, in lange jaren niet zoo goed heeft voorgestaan. Nog is ingekomen het verslag van de Keuringsdienst voor waren over 1928. De ingekomen verzoeken om ontheffing van schoolgeld van M. van den Berg en P. Bijpost worden ingewilligd. Niet toe gestaan wordt een zelfde verzoek van G. Keuris. De suppletoire begrooting 1929 wordt vastgesteld op f 20.103.89 Aanvragen om voorschot Ingevolge de bepalingen der Landarbelderswet van Jacob Boon' en Cornelis Mooij worden toegestaan. Daarop volgt aanbieding der gemeente rekening van 1928, met bijbehoorende rekeningen van het Gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf en het Burgerlijk Arm bestuur, met de volgende cijfers: REKENINGEN 1928. Ondertrouwd: Cornelis Loóij, oud 29 j., vrachtrijder en Stijntje Tiel, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. GetrouwdCornelis Petrus Oudejans en Grietje van KootenNicolaas Johan- nes Leijen en Barbara van Kooten Leendert Johannes Dwarswaard en Mar-1 rigje Boer. OverledenGerard Reindert van Ginkel, oud 14 dagenPetrus Johannes Josephus Neuvel, oud 65 jaar, ongehuwd. Politie Anna Paulowna. Een zakje kunstmest en een flets, lichtingen ter secretarie. In Gemeenterekening Gewone dienst: Inkomsten Uitgaven 1928. f 202187.26 f 184353.59 f 17733.67' en uitgaven Batig slot Kapitaaldienst: Inkomsten f 150225 Voor bouw ambtswoning voor den Burge meester is uit de gewone middelen betaald f 18974.50 Rekening G'em. Electrieiteitsbedrijf. Baten f 46790.49 Lasten f 43338.38 Batig slot f 3452.11 Kapitaalsinkomsten f 30402.20 Kapitaalsuitgaven f 31707.72 Nadeelig slot f 1305.52 De reserve bedraagt f 17623.03$. Voor gesteld wordt het winstsaldo van 1928 ad f 3452.11 aan de reserve toe te voegen. Rekening burgerlijk armbestuur. Inkomsten en uitgaven f 17955.11$. Uit de gemeentekas is genoten een sub sidie van f 14871.31$. Tot commissie voor het nazien dezer rekeningen worden aangewezen de heeren Komen, van der Ham en Kuiken, die allen aannemen. Bij de rondvraag uit de heer van der Ham de wenschelijkheid, dat B. en W. zich eens in verbinding gingen stellen met de ingezetenen aan den Stöomweg. en andere wegen, die nog altijd zitten te1 veel gedaan, maar dat alles bereikt LOOP DER BEVOLKING van 1—15 Juli 1929. IngekomenMej. A. Snitjer uit Win schoten; A. D. Slager wit SintMaartens dijk; A. Oving uit Borger; J. O.Koken gezin uit ZijpeJ. Langes uit Wieringen Mej. A. E. Oetelmans uit Amsterdam G. Buist nit Stedum»; Mej. F. van Ko nijnenburg uit Groningen; J. J. Busoh- man en gezin uit Den HelderJ. Sas uit AmerongenMej. J. O. van Baaljen uit ArnhemMej. J. Vredeveld uit Emmen; Mej. L. Kooraan uit Den Helder; Mej. R. Postma uit AmsterdamP. G. Duine- veld en gezin uit LisseG. Bakker uit Barsingerhorn en Mej. W. A van Savoijen uit Wieringerwaard. VertrokkenJ. Hengedijk naar Den Helder; H. Schouwvlieger en gezin naar Wieringen; W. J. Schuit naar Haren karspel J. de Vries en gezin naar Heiloo en G. Koorn naar Nieuwe Niedorp. Breezand Ten behoeve van den heer W. J. Vie- veen zal aan den Middenweg een woon huis worden gebouwd. Aannemer P. Tuin, te 't Zand, is met den bouw belast. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Dinsdagavond 10 Juli had de afdeeling Anna Paulowna der Hollandsche Maat schappij van Landbouw een vergadering uitgeschreven, om, zoo mogelijk te komen tot de oprichting eener Plaatselijke Pluim- veecommissie, waarvoor de belangstelling al heel gering bleek, hetgeen trouwens door de afdeeling, vooral met het oog op het seizoen, volstrekt niet andera ver wacht was. Nadat de voorzitter, de heer O. D. Rezelman, de bijeenkomst geopend had, hield de heer Velder, rijks-landbouwoon- sulent te Schagen een inleiding teneinde uiteen te zetten, wat door de HolL Mij. in het belang der pluimveeteelt wordt ge daan en beoogd. Door de pluimveehouders van beroep, zegt spr. wordt natuurlijk in de eerste plaats naar hun voordeel gezien, terwijl pluimveeteelt op den voorgrond staat. Wel is en wordt daarvoor reeds de voorlichting, en dat dus de meeste pluim veehouders wel niet uit hun ouden sleur te brengen zullen zijn. Spreker en afcL- bestuur meenen evenwel, dat het gepro beerd kan worden en wat bij de oudere generatie niet meer te bereiken valt, dat bereikt men allicht bij de jeugd, door een cursus in pluimveeteelt, zooals men ook een tuinbouw- en landbouwcursus hier heeft Van Ewijcksluis. Dinsdagmorgen werd op last van het Polderbestuur een gedeelte van het werk der firma H. W. Klos stopgezet Het be trof hier een perceel land, voor eenige weken terug door bedoelde firma aange kocht, om met de af te graven een ge deelte van het door haar aangenomen werk gereed te maken. Bij deze afgraving werden echter de bepalingen van den Pol der overtreden, wijl veel dieper werd ge graven, dan toegestaan was. Blijkbaar wilde de firma Klos geen voldoende waar borg stellen, dat zij tegen verdere over treding zou waken. Door de politie wordt nu toegezien, dat de werkzaamheden op dit gedeelte van het werk niet worden voortgezet Wieringen. wachten op de waterleiding. Die weg ia reeds flink bebouwd en zeer enkelen hebben uit voorzichtigheid nog een regen bak laten maken, maar de meesten niet en deze zitten nu al geruimen tijd zonder water. Voorzitter antwoordt, dat B. en W. in deze reeds heel wat hebben gedaan en al zijn ze na juist niet huis aan huis ge weest, toch hebben zij zich met verschil lende belanghebbenden in verbinding gesteld. Dit moge echter een welvarend gedeelte onzer gemeente zijn, voor de waterleiding blijkt het echter niet zoo voordeelig. Wethouder Stammes voegt hieraan toe, dat de menschen daar wel hard om water roepen, maar van de kosten willen zij doorgaans weinig weten. Voorzitter besluit echter met de ver zekering aan den heer van der Ham, dat aan de zaak wordt gewerkt. De heer Kuiken vraagt of het hoofd der school het recht heeft schoolkinderen totzwemles te dwingen, wanneer de ouders dier kinderen daar beslist tegen zijn. Hij zelf is een voorstander van zwemonderwijs. Voorzitter antwoordt, dat het op dit oogenblik nog niet heelemaal zoo veris, maar wel zoodra het géwijzigde leerplan s goedgekeurd, tenzij een verklaring van den dokter mocht Inkomen, dat het voor den gezondheidstoestand van dezen of genen leerling nadeelig zou zijn. De heer Keuris vindt het een eigen aardige opvatting van ouders, om tegen iet leeren van zwemmen te zijn, wat wel- loht nog eens uitstekend te pas zou kunnen komen. Voorzitter zegt, dat verleden jaar een proef is genomen en de leerlingen, die oen het zwembad bezochten komen thans graag terug. Daar de rondvraag verder niets oplevert sluit voorzitter de vergadering, met dank voor de aangename samenwerking. lurgerlljke Stand van Anna Paulowna. Geboren: Maria Geertrulda, d. v. J. i loning en van O. SneekesHendrik Ber- nard, z. v. J. de Jonghe en van M. O. de Graeve; Adrlanus Johannes, z. van H. Alleman en van E. W. Beert. wensohen niet, die de Holl Mij. v. L. cfp het oog heeft, n.L de landbouwers, voor wie de pluimveeteelt slechts een onder deel van het bedrijf is, al zullen hun de beroepspluimveehouders natuurlijk ook welkom zijn. Allereerst dan wordt beoogd, als onmis baar fundament, de noodige kennis aan te brengen. Dan komen de voordeelen later vanzelf. Wanneer een spreker een ehke len keer voor pluimveehouders optreedt, dan blijft er van het op zoo'n avond ge hoorde wellicht iets hangen, doch het zal doorgaans al heel, heel gering zijn. Hoe anders echter, wanneer een speciale onderwijzer met het aanbrengen van de noodige kennis wordt belast. Men bedenke slechts, hoe landbouwonderwijzers van geslacht op geslacht betere inzichten bij de landbouwers aangebracht hebben, waardoor de beoefening van den land bouw op steeds hooger peil is komen te staan. Welnu, zoo wil het Rijk aan onze landbouwonderwijzers ook de bevoegdheid geven, om de verelsohte kennis voor pluimveeteelt aan te brengen, waartoe zij op speciale cursussen worden voorbereid. In plaats van een enkele maal eens wat kennis van een spreker op te doen, zal men dus voortaan geregeld met zoo'n onderwijzer ln oontaot' kunnen komen, waarvan ieder natuurlijk direct het voor deel zal moeten zien. Spreker wijst verder op het gegroote belang van het Pluimvee station te Beekbergen, dat weliswaar geen partioul leren, maar daarentegen leden der Holl. Mij. v. L. met teekeningen voor de meest doelmatige hokken, het leveren van gecontroleerd! fokmateriaal, kortom op allo mogelijke wijzen ten dienste staat. Het la nu de bedoeling der Holl. Mij., dat zooveel mogelijk Plaatselijke Oommis sies van 8 pluimveehouders gesticht wor den, die geheel zelfstandig met de Cen trale Oommissie samenwerken, niet onder, doch naast het bestuur. Van hoeveel nut deze commissies voor verbetering van de pluimveeteelt kunnen zijn, wordt door spreker uitvoerig uiteen gezet. De inleiding geeft aanleiding tot een gedachtenwlssellng, waarbij zeer sterk naar voren komt, dat hier over het alge meen de pluimveeteelt nog beoefend wordt, wars van alle wetenschappelijke 1 HET RECREATIEGEBOUW VAN DE GEREF. KERK. Rectificatie. In ons nummer van Dinsdag deelden wij mede, dat ds. Tazelaar van Rotterdam een predikatie zou houden. Men verzoekt ons te willen vermelden, dat dit geenszins het geval is, doch dat ook ds. Tazelaar slechts een korte openingsrede zal houden. Op het slulsputterreln ln Den Oever op Wieringen ls ten nadeele van de Amster- damsche Ballastmaatschapplj te Amster dam een stuk electrlsche kabel gestolen. Verdacht van dezen diefstal worden H. T. en P. v. O., beiden te Amsterdam, wier aanhouding ls verzocht. AUTO-PEOH. Toen de heer J. v. Z. uit Breezand J.1. Maandag op den Nieuwen Waterweg in den Westerlander Koog, met zijn vracht auto voor een paar fietsers wilde uit wijken, zakte zijn auto plotseling ln den slappen grasberm weg, viel op zij en kwam ln de wegsloot terecht. De inzitten den konden tijdig het portier open krij gen en er uitspringen. Met vereende krachten en behulp van een paard werd de auto weder rechtgezet, waarna met be hulp van de vrachtauto van den heer H. Kaan de drenkeling uit de sloot werd ge trokken. Na het vehikel te hebben afge spoeld en opgeknapt, werd de motor aan gezet en alles bleek in orde, de machine werkte en Van Z. ging er weer mot zijn auto vandoor. WIE WIL ZINGEN? Naar wij vernemen worden alhier po gingen in 't werk gesteld om te Hippoly- tushoef te geraken tot oprichting van een gemengde zangvereeniging. Liefhebbers- (sters) worden verzocht zich vóór Zater dag a.s. aan te melden bij de heeren S. Jongkind, J. C. de Haan, Br. Kat en J. Siesling, secretaris van de vereeniglng „Omhoog". SCHOOLREISJE. Dinsdag j.1. werd door de Vereeniglng tot bevordering van goed onderwijs op het oostelijk deel van Wieringen een uit stapje gemaakt met ruim 160 kinderen, n.1. de laagste 4 klassen der Openbare School. Mocht men het de vorige keer, toen men met de hoogste klassen „uit geweest is, reeds goed treffen met het weer, ditmaal was het zelfs nog beter, en heeft het on getwijfeld het zijne er toe bijgedragen dat ook het uitstapje met de jongste leerlin gen uitstekend geslaagd is. Des morgens om 9 uur werd in 6 auto bussen afgereden. In elke bus had een tweetal leiders plaats genomen, zoodat er voldoende toezicht op de kleintjes was, terwijl nog één leider als reserve mee ging. Alereeerst werd in den Ruigeweg ge stopt om limonade en eetbare waar uit te deelen. Deze limonade had men zelf ln groote melkbussen medegenomen, terwijl door het verstrekken van de z.g. papieren drinkbekers de hygiëne wel bevorderd werd. Nadat honger en dorst gestild waren, ging het verder naar Schoorl en vandaar naar Callantsoog. Aan het rustige strand van Callantsoog kon men voldoende toe zicht op het jonge gedoetje houden en hen ook wat meer vrijheid veroorloven, dan aan een druk strand, waar de kans op zoekraken natuurlijk veel grooter ls. Het behoeft geen betoog, dat er naar hartelust genoten werd en was het ook geen wonder, dat toen het uur van „huls- toe" gaan daar was, geen één er veel zin ln had. In ruime mate had men voor versnape ringen enz. gezorgd en toen het gezel schap des avonds om 6 uur weer arriveer de kon men op de gezichten de vreugde, welke men dien dag genoten had, lezen. Wij mogen een woord van bewondering niet aohterwege laten voor het bestuur der vereeniglng en het onderwijzend perso- neeld, die geen mopite ontzien hebben om deze schoolreisjes, welke zoo uitstekend geslaagd zijn, onder hunne minstens even uitstekende leiding te bewerkstelligen. Nog lang zullen deze prettge dagen ln de jonge kinderharten blijven voortleven. Koster te Oosterland, met medewerking van eenige solisten. Verder zullen eenige voordrachten ten be'ste worden gegeven en belooft het dus een mooie avond te worden. „LAND IN ZICHT". Het nieuwe ontspanningslokaal aan Den Oever, dat binnen korten tijd geopend zal worden, zal evenals het maandblaadje dat door de heeren Lofvers en Boersma uitgegeven wordt, den naam dragen van „Land in Zicht". Den Oever. Te Den Oever op Wieringen is uit de werkhaven het Hjk opgehaald van Willem Bons, 18 jaar oud, stoker op de bagger molen »Bostek«, afkomstig uit Sliedrecht. Dat jongmensch heeft zich vermoedelijk uit angst verdronken, daar hij verdacht wordt de dader te zijn van de j.1. Zater dagavond gepleegde aanranding op 2 jongedames. Het lijk wordt vervoerd naar Sliedrecht. De vader van de overledene is gisteravond naar hier overgekomen en heeft het lijk herkend. De Zuiderzeewerken te Den Oever wer den gister extra druk bezocht, aangezien ongeveer 2000 bezoekers er aanwezig waren. In de gisteravond gehouden vergade ring van de Hervormde Zusterkring is tot presidente benoemd Mevrouw G. de Haan—Bosker, en tot secretaresse Mej. Grietje Bosker, beiden wegens bedanken van Mej. van der Togt en Mevr. Witvliet. Beide laatste dames hebben ook als lid bedankt. Callantsoog. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben aan mevrouw J. H. O. Brouwer—Meijer, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, op haar verzoek 6 maanden verlof verleend, tot herstel van gezondheid. Het verlof gaat ln op 20 Augustus as. De schoolvacantle zal dit Jaar Ingaan op 27 dezer en eindigen op Dinsdag 20 Aug. Dank zij het fraaie zomerweer mag ons dorpje zioh ln een druk bezoek verheu gen. Jongstleden Zondag bedroeg het aan tal bezoekers naar schatting 1600 a 2000. Als een bewijs, dat de badplaats Cal lantsoog steeds meer ln trek komt, mag zeker ook gelden, dat Dinsdag j.1. de schooljeugd van Oosterland (Wieringen) een bezoek aan ons strand heeft gebracht, waar de kinderen zldh kostelijk vermaakt hebben. BRAND IN HET ANANASBOSCH TE ZIJPE. Waarschijnlijk door vonken uit een locomotief van de tramlijn Schagen Alkmaar ontstond Maandagmiddag een brand in het Ananasbosch, die zich in den aanvang ernstig genoeg liet aanzien. De motorspuit uit Schagerbrug wist echter den brand te bedwingen. ZIJPE (N.-H.). De beer J. Hoogland (v.d.), die zijn benoeming tot lid van den raad had aangenomen bij de laatste ver kiezing (noodig geworden door de vereeniging van Zijpe en Petten), heeft nu bedankt voor het raadslidmaatschap. BINNENLAND. ZANGUITVOERING. Zaterdag 20 Juli a^. zal de Zangvereeni ging van den heer Toon de Hoogh een uit voering geven ln de zaal van den heer DE KABINETSCRISIS. Vergaderingen van de a,-r„ de e.-h. en de r.-k. Tweede Kamer fractie. Naar aanleiding van mededeelingen door jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck ge daan aan de r.-k., a.-r. en a-h. fracties uit de Tweede Kamer zal de r.-k. fractie heden middag halftwee vergaderen in het ge bouw der Tweede Kamer en de a.-r. fractie om 2 uur in het Dr. Kuyperhuis in Den Haag. De a-h. fractie vergaderde gisteren middag 8 uur in het gebouw van het dag blad De Nederlander. Het moderamen der anti-revolutionnalre partij heeft gisterochtend in verband met den politieken toestand een vergadering gehouden in het Dr. Kuyperhuis. H. COLIJN. Geen lid der Tweede Kamer? Naar verluidt, moet het in de bedoeling van den leider der anti-rev. partij den heer H. Oolijn, liggen, geen zitting te ne men ln de Tweede Kamer, maar lid te blijven van de Eerste Kamer. Als zijn opvolger zou dan in de Tweede Kamer zitting nemen de heer H. Amelink, te Utrecht, seoretarls van het Ohr. Nat Vakverbond. Wij1 plaatsen dit bericht onder alle voor behoud, want het lijkt ons een wonderlijk Iets, dat de partijleider der anti-revolutio nairen bulten de Tweede Kamer zou wil len blijven. Hij moet er toch inzonderheid aan hechten, zijn Indische politiek juist daar, en niet ln de Eerste Kamer te be pleiten. De Standaard kan aan het bovenstaande toevoegen, dat de heer Oolijn tot 7 Augus tus as. den tijd heeft een beslissing te ne men. Tot dusver heeft hij' er echter nog niet aan gedacht ln welke richting zijn besluit vallen zal. Bovenstaand bericht moet dus als uit de lucht gegrepen wor den geacht, schrijft het blad. (De komkommers groeien tegenwoordig hard! Red. Held. Ort)

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6