HIT Hl Zeebad Huisduinen OlMEIlEi hom terug, Alles vergeten en vergeven. Nendrik, Curapao. {Badpaviljoen CONCERT VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN ZATERDAG 20 JULI 1929 ZONDAG 21 JULI, Kapelmeester: Hoppenbrouwer Burgerlijke Stand van Den Helder PREDIKBEURTEN Hlppolytushoet Eenlgenburg. GEMEENTERAAD. oor het in Juni gehouden „Mer- ourius -examen in Nederlandsche Han delscorrespondentie, slaagde onze stad genoot de heer H. Taekema. 1G"eslaa^ voor acte Handwerken Rijkskweekschool Alkmaar mei. A. Süaans te Den Helder. Voor het op 11 en 12 Juli j.L gehou den examen voor het praktijk-diploma boekhouden van de Fed. v. Handels- en Kantoorbedienden-Ver. (Mercurius-dipL) slaagde o.a. de heer A. Bak, leerling van den heer R. de Kok, alhier. Onze vroegere stadgenoot, Wulphert Brizee, behaalde Woensdag 17 Juli zijn diploma B-jarige oursus aan de Eleotro- teohnisohe School, Voormalige Stadstlm mertuinen no. 2 te Amsterdam. Den 19den Juli slaagden voor Oou Keuse de dames O. O. Petersen en O. tahleu, leerlingen van mevr. L. Beuke- ma, Weststraat 58. Bij' het op 18 en 19 Juli j.1. te Am sterdam gehouden examep van de Ver. van Leeraren in het Boekhouden, slaagde onze stadgenoot de heer P. Kruyff. De heer K. Is leerling van den heer J. Boon, Oronjéstraat 1 alhier. Bij1 het op 11 en 12 Juli gehouden exa men in het Boekhouden van de Fed. van Handels- en Kantoorbedienden, Ver. „Mer curius" slaagden onze stadgenooten de heeren P. Kruyff en R. Klijn. De heeren K. en K. waren leerlingen van den heer J. Boon, Oronjéstraat no. 1 alhier, VERTREK VAN DEN HEER JHR. H. RAPPARD. Met den tredn van 12.47 zijn Donder dagmiddag de heer en mevrouw Rappard uit Den Selder vertrokken. Nog velen, dames en heeren, ambtenaren van Bureau Boekhouding, beambten; officieren, enz., waren op het perron aanwezig om voor de laatste maal de hand1 te drukken van den thans afgetreden directeur. Namens de hoofdoficienen, officieren en ingenieurs werden aan mevrouw Rap pard door de jongejuffrouw Mantz bloe men aangeboden; namens de .ambtenaren der werf door mejuffrouw Poortman. PLEIZIERTOCHTJES PER BUS NAAR AMSTERDAM. Voor f 2.50 heen en terug. Een advertentie van den heer Moorman vermeldde, dat deze heer een autobus zou laten rijden naar Amsterdam, indien daar voor genoeg deelname bleek te zijn. Naar wij vernemen, was de animo hiervoor zoo groot, dat de heer Moorman besloot er tijdens het zomerseizoen een wekelijk- echen dienst van te maken. Eiken Donderdagmorgen 7 uur zal deze bus uit de garage-Moorman vertrekken. Het uur van terugreis uit Amsterdam is vastgesteld op 8 uur, maar daar het de be doeling is deze tochtjes zuiver tot pleizier- tochtjes te maken, zal dit met den chauf feur kunnen worden geregeld, pe rit gaat over Julianadorp, zoodat ook voor onze landelijke bewoners de gelegenheid be staat dezen tocht te maken. Het is dus zaak, dat men zich tijdig van kaarten voorziet, indien men van deze gelegenheid gebruik wil maken. ZOMERTOCHTJES E.S.O.N.A. Wij herinneren aan de boottochtjes met de E.S.O.N.A, welke 's Zondags worden ondernomen en waarbij men tegen zeer lage tarieven aardige daguitstapjes kan maken naar Schoorl en Alkmaar. Vele stadgenooten maken van deze goedkoope gelegenheid gebruik. Met dit schitterende zomerweer is het watertochtje buitenge woon aangenaam. HET NIEUWE RIJWIELPLAATJE. Vanaf heden is aan het postkantoor al hier verkrijgbaar een nieuw belasting plaatje voor het belastingjaar, dat op 1 Augustus begint Wielrijders en -rijdsters gelieven er rekening mede te houden, dat zij dit op 1 Aug. op hun rijwiel moeten hebben. DUINBRANDEN. Met dit abnormaal droge en warme weer is de door B. en W. van Den Helder gepubliceerde mededeeling om .in de dui nen de grootste voorzichtigheid met vuur te betrachten, geenszins overbodig. Tegen het in de duinen wegwerpen van brandende lucifers, sigaren of sigaretten, wordt met name ernstig gewaarsohuwd. De burgemeester maakt voorts bekend, dat in geval van brand in de duinen ter beperking of blussching schoppen zijn1 verkrijgbaar gesteld aan de ondervolgende adressen: 6 schoppen aan het Badhuis; 6 schoppen aan de uitspanning „Duin oord" bij J. B. Klop. 4 schoppen aan de Boschwachterij in de Donkere Duinen. van 36 uur n.m., DE DEMONSTRATIE AAN HET STRAND. In verband met de hedenmiddag aan het strand te houden reddingsdemonstratie doelen B. en W. mede, dat het zwembad aan de Binnenhaven hedennamiddag ge sloten is. De J3UGENIA". De werkzaamheden der op vijzeling gereed gekomen. Met de werkzaamheden aan de „Euge- nia" is men nu zoover gereedgekomen, dat een aantal sleden onder de kiel kunnen worden gebracht. In totaal zijn er oirca 70 dommekrachten, elk van gemiddeld 20 ton draagvermogen, aan bakboordzijde onder het schip gebraoht. Hiermede is het gelukt het schip oirca 70 cM. omhoog te vijzelen, terwijl het tevens, zooals wij reeds mededeelden, 25 cM. naar omlaag ia ge gleden. In de afgeloopen dagen nu is men bezig geweest met het aanbrengen van een twintigtal houten sleden. De bedoeling is deze onder de kiel te brengen. De domme krachten worden dan weggenomen, zooüat liet Bchip geheel rust op de nouten sieuen. Door middel vun een stalen broek rondom de kiel van het vaartuig hoopt men het dan met behulp van een tweetal sleep- booten van den dijk af te kunnen trekken. Zelfs zijn er optimisten, die meenen, dat het, eenmaal op de sleden, uit zichzelf al zal gaan glijden en dat het zelfs niet noodig is daarvoor hoog tij af te wachten. Vermoedelijk zullen de nieuwe sleep- pogingen Dinsdagmorgen circa 8 uur aanvangen. EEN ARRESTATIE. Men zal zich herinneren, dat op Zon dagmorgen 10 Maart bij een stadgenoote, die met haar zoon naar de kerk was, in gebroken en gestolen werd. Deze stadge noote, mejuffrouw R., kwam tot de ont dekking, dat uit een portemonnaie, welke een bedrag van circa 57 inhield, een bedrag van ruim 53 was ontvreemd, terwijl een tweede portemonnaie, inhou dende ongeveer 8, geheel was meege nomen. Er was slechts door een raam toegang in de woning te krijgen, en dat dp inbreker daarvan gebruik heeft ge maakt, bleek uit een gescheurde ruit, die de bewoners bij hun thuiskomst ontdekten. Zij verdachten een zekeren M. hier ter stede, iemand, die al meermalen in hun woning geslopen was en daar bedragen had weggenomen, hetwelk evenwel niet was aangegeven. Dienzelfden middag zag een recher cheur M. in de Koningstraat loopen. Hij hield hem aan, doch de arrestant wist in de Prins Hendriklaan los te komen, üoor dat hij den politieman een geweldigen vuistslag gaf. Sindsdien was hij ver dwenen. Des avonds is hij in Schagen gesigna eerd, waar hij goede sier maakte met het gestolen geld en in café „Cérès" rondjes gaf. Daarna heeft hij o.a. een heele tijd in Antwerpen vertoefd. Signalementen werden verspreid in het Alg. Politieblad enz., teneinde aldus den dader, die spoorloos verdwenen was, te vinden. Deze oproep van politiewege had pucces, want uit verschillende plaatsen kwamen mededeelingen omtrent den gesignaleerde. Het bleek, dat hij daags te voren bij zijn zwager in IJmuiden (die notabene politie agent is!) een dienstrevolver had wegge nomen. Rotterdam, Pernis, Gouda, uit al die plaatsen kwamen politiemeldingen om uitlevering van M. Dezer dagen werd M. in Gouda gesig naleerd. De Heldersche politie, die be greep, dat hij weer noordwaarts trok naar de plaats zijner inwoning, was extra op haar hoede en zette overal posten uit. Dinsdagmiddag werd hij hier 'gesignaleerd door een agent in de nabijheid van post 2 in het Tuindorp. Toen M. den agent zag komen, is hij over het spoorwegemplace ment geklommen en daarna de rich ting van het Bassin uit geloopen, ach tervolgd door den agent, die hem even later aan den slootkant zag liggen. Ge assisteerd door burgers, is de verdachte hierop naar het Politiebureau gebracht. Hij ontkent tot nu toe evenwel aan den diefstal schuldig te zijn. M. is hedenmorgen naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. in Hotel Den Burg en in Hotel Bellevue. Na aldaar het middagmaal te hebben ge bruikt, wordt een bezoek gebracht aan Huisduinen, hiertoe worden de autobus sen geleverd door de Garage Prins, al waar het tegen ongeveer half acht denkt aan te komen, om aldaar eenige rustige uren door te brengen, genietende van het aangename dat de zee met ondergaande zon biedt. Den volgenden morgen vertrekt het ge zelschap om 10.16 naar Alkmaar om, na een bezoek aan de kaasmarkt te hebben gebracht, de reis naar het Zuiden te ver volgen. De regeling van het geheel is opgedra gen aan Helders Belang, die voor het ver blijf alhier de vereischte maatregelen heeft getroffen. Nogmaals 30 Duitschers in Hotel Belleivue. v Op Zondag 4 Augustus a.s. zullen ver moedelijk een 30-tal Duitsche studenten van het Geographische Seminar der Uni- versitat Göttingen, onder leiding van prof. dr. W. Meinardus, een bezoek aan de stad onzer inwoning brengen. Hetzij per trein, hetzij deels of geheel per boot van Amsterdam alhier aan komende, zal het gezelschap per auto bussen, geleverd door de Garage Prins, oen bezoek brengen aan de Zuiderzeewer ken en bij terugkomst hun intrek nemen in Hotel Belevue. Vandaar uit wordt de stad bezichtigd, waarbij vermoedelijk ook Huisduinen zal worden bezocht. Ook de regeling hiervan is in handen van Helders Belang. VREEMDELINGENBEZOEK AAN DEN HELDER EN HUISDUINEN. ^45 Duitschers. Logeeren hier ter stede. Op Donderdag 25 Juli as. zullen 45 leden van de „Bergbauverein" te Essen, onder leiding van Dr. Spethmann, een be zoek aan onze stad brengen. Het gezelschap dat een wetenschappe lijke reis van 14 dagen door ons land maakt, komt dien dag in den Helder aan, na per extra boot van uit Harlingen een bezoek aan de Zuiderzeewerken te hebben gebracht. Om 5 u. komt het in den Oever aan vanwaar het in autobussen van de G.V. Autobusdienst N.-Holland te Alkmaar, naar hier komt en ondergebracht wordt Druk bezoek van schoolkinderen In den loop der laatste weken is onze stad bezocht geworden, door vele scholen uit den omtrek en van verre, de meesten komen in autobussen en hebben alvorens de stad te bereiken reeds een bezoek ge bracht aan Hr. Ms. vliegkamp De Kooi welks Commandant steeds, met de beken de voorkomendheid, toestemming verleen' dat dit Interessante schouwspel van na bij door de jeugd bewonderd kan worden, In den namiddag wordt dan gewoon lijk een bezoek gebraoht aan 's Rijks Marinewerf om een kijkje te nemen in deze groote inrichting, die aan zooveel honderde stadgenooten werk verschaft. Ook de Directeur van deze inrichting weigert nooit zijne goedkeuring te hech ten aan de verzoeken tot bezichtiging. Vandaar wordt dan een bezoek ge braoht via den Zeedijk, alwaar de „Euge- nia" ter loops wordt aanschouwd, aan Huisduinen met zee en strand en waar in Dennenheuvel, eigenaar de heer Kreuger, door diens goede zorgen de noodige ver kwikkingen worden genoten. Ook voor deze schijnbaar eenvoudige bezoeken verleent Helders-Belang steeds hare bemiddeling. Groote aanvrage voor pensions. Heldert Belang geelt alle inlich tingen, die men vraagt Een eigenaardig verschijnsel is dat dit jaar, na opening van het Hotel Pension Huisduinen" en na de gemaakte reclame door den A N. W. B., de aanvraag voor pension enorm is toegenomen. Niet alleen voor gemeubileerde huisjes was de aan vraag groot, doch pension wordt meesta gevraagd, (ruim 70 aanvragen kwamen in). Jammer is het dat hieraan niet in meerdere mate kan worden voldaan, daar slechts een beperkt aantal pensiongelegen heden aanwezig is. Den secretaris van Helders-Belang komt het voor, dat de prijzen voor pension vermoedelijk hooger zijn dan de meeste aanvragers denken daar het bij herhaling voorkomt dat men gelegenheid zoekt voor 3. hoogstens 3.50 per dag. Ook wenscht hij met nadruk erop te wijzen dat door hem geen voorkeur aan sommige inrichtingen wordt gege ven, doch dat ieder die aanvraagt een op gave ontvangt van alle beschikbare ge legenheden, die hem bekend zijn. De ge dachte dat Helders-Belang alléén reclame maakt voor de N. Z. Zeebad Huisduinen, is dan ook beslist geheel in strijd met de waarheid. REVUE-VOORSTELLINGEN LOUIS BOUWMEESTER IN CASINO. De groote revue „Wonder boven Won der" van het gezelschap Bouwmeester, met Buziau en Siem Nieuwenhuizen in de hoofdrollen, komt 19, 20 en 21 Augustus in Den Helder. RIJKS HOOG ERE BURGERSCHOOL. Overgangs-examens. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: O. J. A. Biegel, J. de Graaf, O. H. Oort- gjjsen, H. Peters, M. J. M. van der Veen, A. H. Zootjes, A. G. B. Bischoff, O. P. Blinkhof, N. van den Braak, W. P. Cool- haas, B. J. Eenhoorn, J. Kooger, W. Mo- rée, H. J. Rigters, F. M. van Rijn, G. Tajjlor, J. H. Zeilstra, L. F. van Loo, W. Siliacus, G. C. Spoor. Niet bevorderd 2. Bevorderd van de 2e naar de 8e klasse: H. L. G. Gerth van Wijk, E. Kingma, A. J. Rienks, A. M. Boon, S. J. L. de Jongh, A. P. Vlam, G. N. Bakker, H. Kil jan, W. A. Swaters, P. van Loon. Niet bevorderd 12. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: C. L. Grunwald, O. A. de Haan, E. J. Wiegel, A. L. Stobbe, E. J. F. Wiessner, D. Houthuysen, J. Raap, B. H. Roelofs, A. van Urk, E. H. van Rappard, H. F. Grunwald (voor enkele lessen), D. F. ter Poorten, S. Prins, J. A. Beversluis, N. J. van Gorselen, H. Jonker, O. J. Mets, A. M. Niessink, H. Pouwels, J. Stocker, H. J. Kreuger. Herexamen 3. Niet bevor derd 8. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: H. E. M. Seret, W. Bakker, F. van der Meij, A. J. de Ruiter, W. den Toom, A. E. van Heusden, M. de Zwart, N. C. Smith (voor enkele lessen). Herexamen 3. Niet bevorderd 7. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Overfeangs-examena. Bevorderd van het le naar het 2e leer jaar: O. Arkesteyn, N. Bakker, E. Beek, O. Bels, O. Borcherding, A. Bruin, J. Bur ger, N. Dekker, H. Dito, A. Geerling, M. Greuter, W. Groen, C. de Groot, M. H. de Groot, O. Ham, J. Hanekamp, N. v. d. Hert, A. Heijblok, D. Hollander, G. Hol lander, A. Hoppe, J. Isaksson, O. v. d. Kamp, G. Kater., A. Kelderman, O. Keijser, Texel, N. Kiljan, T. Kok, O. Kokelaar, G. Kramer, J. v. d. Leek, O. Minneboo, M. Minneboo, A. Moorman, T. Ox, A. Paans, M. Pols, H. PJjl, D. Schenkels, T. Sohraa, G. Smit, A. Swaager, T. Tiemea, H. Tim mermans, A. Thijsson, A. Veenstra, G. Venema, J. Verschoor, H. Vil, M. de Waard, P. Wiringa, M. Wolters. Niet be vorderd: 7. Bevorderd van het 2e naar het 3e leer jaar: M. Amsterdam, M. Bakker, T. Bon- neke, E. Boogaard, M. Bregman, M. Bruin, T. Gauw, N. Geus, H. de Graaf, W. de Groot, J. Hubregtsen, N. Klein, A. Koster, T. Kromhout v. d. Meer, M. Kruk, A. Nauta, A. Polling, M. Pronk, A. van Reek, O. Riteco, D. Schermer, J. Schol, M. Sie- ben, G. Smit, Wieringen, O. Speijer, W. Snijder, R. Straatman, J. Tol, A. Vaik- hoff, M. Wisse, G. de Wijn. Niet bevor derd: 1. Het 'getuigschrift van den 8-jarigen voorbereidenden cursus werd uitgereikt aan alle leerlingen van het 3e leerjaar, nJL: E. van Amesfoort, J. Block, T. Bosker, Wieringen, T. Braber, A. Breesnee, Texel, A. Dolstra, E. Huurman, M. Kramer, C. Krul, A. v. d. Koojj, ,N. Lafèber, G. Lan- gedijk, A. Meinderink, O. Mens, J. de Meulder, A. Polier, A. Ree, Terschelling, A. Sohendelaar, J. Schenkius, A. Sieben, J. Smit, E. Vellekoop, H. Verhorst. Bevorderd van het le naar het 2e leen jaar van de Opleiding Costuumnaaister: C. Annes, L. Derksen (v. Ewijcksluis), N. Kater, A. Kindt, L. de Klerk, E. Mooij, C. dé Roo, G. Valk, A. de Zwijger, waar van 1 voorwaardelijk. Het diploma Costuumnaaister werd be haald door: G. Boendermaker, A. Bouma, A. van Dijk, W. Kruk, O. Noordzij, L. Vogelaar. Aan 1 leerlinge kon het diploma niet wor den uitgereikt Bevorderd van het le naar het 2e leer jaar van de Opleiding Huishoudster: D. van Dalen, K. van Dalfsen, E. Fels, A. Koning, G. Niessink, C. v. Peperzeel, E. Peters, J. v. d. Pol, A. Schreuder, F, Smith. T. v. Steenbergen, O. Stelleman, N. Thijssen. Voor het examen Huishoudster slaag den allen, n.1.: A. Blanksma, Pingjum, T. Brouwer, W. Iruntink, A. Houter, T. Kuiper, G. Reus, J. Schenkius, R. Zuidervliet. RADIO-UITZENDING STAFMUZIEK. Dinsdag 23 dezer zal van 8.3010.80 u. door de A.V.R.O. worden uitgezonden een concert van het Stafmuziekkorps der Kon. Marine. Het programma luidt als volgt: Marche Militaire L. H. F. Leistikow Ouverture: Der Nordstern G. Meij-etbeer 3. Danse Macabre (Poème Symphonique) C. Saint-Saëns Concert Polka vobr Piccolo L. H. F. Leistikow Solist: Th. Donkers. Gedeelten uit de opra: Der Fliegende Hollander R. Wagner Intermezzo. Ballet d'Isaline A. M e vager Honig,aarsche dansen nö. 5 en 6 Joh. Brahms 8. Gedeelten uit de opera: Paljas, Leoncavallo. Koen. Marine Defileermarsch A L. Hazebroek HELDERTS FANFARE CORPS. Programma van het 3e zomerconcert, ;e geven door het Helder's Fanfare Oorps, Dir. O. Th. Lugtenburg, op Donderdag 25 Juli 1929 in de StedL Muziektent, Plantsoen. Le Tribut De Zamora de Gound. Marche Militaire Avr. par. F. Degrez Fête Oriëntale Edmondi Avon No. I. Marche dies Sultans. No. 2. Sut le Bosphore. Ndt 3. Retraite et Finale. Cortège Nuptial. Grande Marche. E. Gaudefroy NachtschwSrmer. Walzer. Op. 466 C. M. Ziehrer Les Frissons. Scènes de Ballet. G. Gadenne Florentiner Marsch. Grande Marche Italiënne. J. Fucik van 18 en 19 Juli 1929. GEHUWD: H. Vader en G. A. J. Mastenmaker; J. Smit en G. Koojj. BEVALLENA. van AkenBrouwer z. E. J. PietCoppens z., A. M. Cornelis- senBernhard z., L. H. M. StokerKort z. ZONDAG 21 JULI DEN HELDER. Ned Herv. Genk Weeterkerk (Wostolein). 's Morgens 10.80 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. 1 Onderwerp„De ware levenskunBt". Geref. Kerk (Spoorstraat^. 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. M. Zijlema, van Engwierum. Hulpkerkdienst (Militair Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. M. Zijlema. 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat^. 's Morgens 10 uur en 's middags 5.80 uur Leesdienst. Ohr. Geref. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. O. F. Nolte, van Amsterdam. Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur Ds. R. O. W. J. Hoek. Leger des Hella. 's Morgens 10 uur, Heillgingsdienst en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 'b Avonds 8 uur, Ds. R. C. W. J. Hoek, van Den Helder. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur de Heer Slort, van Apeldoorn. 's Avonds 8 uur de Heer A. Donker, van Zaandijk. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.80 uur, Leesdienst. WIEREVGERWAARD. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.80 uur, Ds. E. R. Damsté van Huisduinen. WIERINGEN. Ger. Kerk (Beltstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 8 uur, D. Warnink, Oand. t. d. H. Dienst te Amsterdam. Vóór- en namiddag busdiensten vanaf Den Oever. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer J. Bosma. Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. E. van Brakel, te Koog Zaandijk. Den Oever. Ned. Herv. Kerk (Kapel). 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers OaDd. t. d. H. Dienst. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.80 uur, Da van Beek. Weeterland. Ned. Herv. Gem, 's Avonds 7.80 uur, Ds. van Beek. EERSTE LEERJAAR SCHOOL I CURSUSJAAR 1929—1980. Ten vorigen jare besloot de Raad geen eerste leerjaar te verbinden aan school no. 8 aan de Schoolstraat. Met dezen maat regel werd eenerzijds beoogd ln het be lang van de gemeenteflnanciön het aantal leerlingen aan de andere scholen zoo danig op te voeren, dat, in verband met de nieuwe leerlingenschaal aan zooveel mogelijk scholen alle leerkrachten voor rekening van het Rijk zouden komen. Anderzijds werd met cijfers aangetoond, dat het aaotal leerlingen in dit gedeelte van de gemeente achteruitgaande is. Voorts legde bij het nemen van dit besluit het destijds nog geldende motief, dat school no. 3 misschien zou moeten wor den afgestaan aan de Heldersche School vereniging, nogal gewicht in de Behaal. Thans stellen B. en W. voor: Overwegende, dat het in verband met het aantal aangiften van leerlingen voor de eerste klassen der openbare lagere scholen nos. 4 tot.en met 14, ter voor koming van een te sterke bevolking dier eerste klassen noodzakelijk is gebleken voor het cursusjaar 1929/1980 wederom een eerste klasse te verbinden aan de openbare lagere school no. 8 aan de Schoolstraat met ingang van 1 September 1929 aan de openbare lagere school no. 8 aan de Schoolstraat, voor het cursusjaar 1929/1980 wederom een eerste leerjaar te vormen.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13