Radiografisch Weerbericht VERGOEDING ART. 100 L. O.WET 1020 B. en W. stellen aan den Raad voor, toe te kennen a. Aan de Vereeniglng »Laat de Kin- derkens tot Mij komen*, alhier le. een vergoeding tot een bedrag van 1468.34, zijnde de wedde van mej. J. O. M. Tangerink over het jaar 1927 als boven tallige onderwijzeres aan de school aan de Koningstraat; 2e. een vergoeding tot een bedrag van 1 1208.33, zijnde de wedde van J. Bommel over het tijdvak 1 Maart t'm. 31 December 1927 als boventallige onderwijzer aan de school aan de Achtergracht W.Z. b. Aan de Vereeniging van de H. Oatharina van Siënna te Voorschoten een vergoeding tot een bedrag van 11333.31, zijnde de wedde van mej. O. J Bakker over het jaar 1927 als boventallige onder wijzeres aan de school aan de Javastraat. c. Aan de Stichting »Het R.-K. Onder wijs*, alhier: le. een vergoeding tot een bedrag van f 1800.zijnde de wedde van M. J. M. van Boxtel over het jaar 1927, als boven tallige onderwijzer aan de school voor gewoon lager onderwijs aan den Polder weg; 2e. een vergoeding tot een bedrag van f 1603.80, zijnde de wedde van J. Buisman van 1 Januari t/m. 3 Juli 1927 ad f 660.84 en van S. van Amersfoort van 1 Septem ber t/m. 31 December 1927 ad f 942.96, als boventallige leerkrachten aan de school voor uitgebreid lager onderwijs aan den Polderweg. d. Aan de Heldersche Schoolvereeni- ging, alhier, een vergoeding van f 1383.33, zijnde de wedde van mej. W. Jager over het jaar 1927 als boventallige onderwij zeres aan de school aan de Vlamingstraat. Breezand Voor rekening van den heer Jb. de Boer wordt aan den Balgweg een woon huis met schuur gebouwd. Anna Paulowna. Door den Hoofdinspecteur van den Ar beid is aan de Mij. Bremer, te Den Haag, vergunning verleend voor het verrichten van werkzaamheden aan de centrale ver warming in de bloembollensohuur van M. van Kampen, door 2 mannen van 18 jaar of ouder gedurende 11 uur per dag. Door den aannemer S Jonker alhier zal voor rekening van den heer G. Landman 6en woonhuis worden gebouwd aan den Stoomweg. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. ONDERTROUWD: Pieter Dirks, oud 26 jaar, tuinder, wonende te Den Helder, on Jacoba Jannetje van Dijk, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Pau lowna. GETROUWD: Jacobus van den Brink en Maria Koorn. Pieter Moolenaar en Marrigje Jansen. Albertus Martinus de Haan en Grietje Cornelissen. Herman Bekker en Jacoba Winter. Politie Anna Paulowna. Gevonden: schokbrekers van een auto. Inlichtingen ter secretarie. Wieringen. OPENING NIEUWE SLAGERIJ TE fflPPOLYTUSIIOEF. Donderdagavond te half negen heeft de heer G. Rustenburg een nieuwe slagerij geopend in de Elftstraat. De winkel, welke zeer modern is ingericht, is rondom bete geld, gelijk de vloer. De tegelvloer is be werkt met patronen wat een mooi aanzicht geeft. De etalage is geheel van marmer, evenals de opstanden. In den winkel be vindt zich de koelkast, welke op tempera tuur wordt gehouden door een electrische Fridiseer koelmachine met automatische inschakeling. Van dit fabrikaat is deze de eerste op Wieringen. Verder bevinden zich een snijmachine, Friederik Groff, en een Sast weegmachine in de zaak. Achter den winkel bevindt zich de woonkamer met keuken, boven zijn de slaapkamers met ruimen zolder. Achter het hoofdge bouw bevindt zich de slachtplaats met aparte kokerij en rookerij, wat zeer zeker de zindelijkheid zal bevorderen. De bouw, welke onder toezicht stond van den heer Joh. Wimmbst van Medem- blik, is uitgevoerd door den heer N. Poel, het schilderwerk door de heeren Gebrs. Lont, beiden te Hippolytushoef. De eleo- trlsche installatie is geleverd door den heer Berkelhout, van» Westerland. De tegels zijn afkomstig van de firma Mar tin te Amsterdam. De winkel, welke ruim voorzien was van fijne vleeschwaren en worstsoort, leverde door de vele aanwezige bloemstukken een zéér prettig aanzien. Het geheele voor pui is uit teakhout opgetrokken. Voor de zaak is een trottoir aangelegd, wat zeer het aanzien verhoogt. Verder deelen wil nog mede, dat de ondernemer. G. Rustenburg gedurende tal van jaren bedrijfsleider is geweest te Am sterdam: 10 jaar bij W. O. Klinkhamer en 6 jaar bij de firma Hofland. Gedurende dien tijd heeft genoemde heer voldoende blijken van vakkennis gegeven, zoodat wjj er zeker van overtuigd zijn, dat het hem aan belangstelling niet zal ontbreken. Wij wensohen dan ook den heer Rustenburg veel suooes toe in zijn nieuwe zaak. Hippolytushoef is met deze wederom een zeer moderne zaak rijker, wat zeer zeker het aanzien der Elftstraat zal verhoogen. OPENING RECREATIEGEBOUW GER. KERK TE DEN OEVER. Gisteravond had de door ons blad reeds vermelde in gebruikneming van het nieuwe gebouw plaats. Toen de voorzitter der bijeenkomst, mr. van Beeck Calkoen, van den Haag, te 8 uur de vergadering opende, was het smaakvol ingerichte ge bouw geheel met belangstellenden gevuld. Nadat gezongen was Ps. 76 vers 1, ging de voorzitter in dankgebed voor en ge waagde van de blijdschap, die allen ver vult nu wij het aanvankelijk resultaat zien van zeer veel zorg en -werk. Hij smeekte Gods zegen af over alles, wat in dit tehuis zou gedaau worden om Gods Koninkrijk uit te breiden. In een korte toespraak zette hij voorts uiteen, hoe ook in al den arbeid, die aan de drooglegging verbonden is, geldt het bekende woord De ziel overwint. Hierna begroette hij verschillende vertegenwoordigers van offlciteele colleges en uitgenoodigden, van wie wij noemen, den burgemeester van Wieringen en wethouder Boskes namens het gemeentebestuur, Ir. Hupkes van der Eist, namens den Minister van Water staat, ds. Meyer van Alkmaar, als deputaat der classis, ds. Tollenaar van Den Helder, als consulent, de heer Bosma van de Herv. Evangeliesatie te Hippolytushoef, evenals de beide Herv. candidaten, de heeren Lofvers en Boersma en verder talrijke bekende persoonlijkheden uit de Geref. Kerken. Bericht van verhindering was ingekomen van Ir. Ringers en Ir, Vetter namens de directie der M. T. Z terwijl Ir. van der Bom met zijn echtge- noote persoonlijk aanwezig was. Hierna was het woord aan de 2de voor zitter van het Alg. Geref. Zuiderzee Comité, ds. Tazelaar van Rotterdam, die in een gloedvolle rede het doel en de werkwijze van het Comité uiteenzette, Spreker zal geen predicatie houden, maar wil toch een Textwoord aanhalen, omdat dit woord inderdaad het uitgangspunt is van het A.G.Z.Z.O. nml.: Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en Zijne gerechtigheid Dit goddelijk gebod is de drijfveer van heel ons werk. Tegen het woeden van den wereldgeest in komen wij met den eisch van Gods Woord en met de ver kondiging van het rijke Evangelie der genade. De groote massa zoekt het ko ninkrijk van den mensch, is slechts ge richt op het materieele, de grondslagen van godsdienst en zedelijkheid worden aangetast, tegen die ongeloofs-openbarlng zullen wij in Gods kracht optrekken, opdat alom en ook op Wieringen de naam des Heeren worde erkend en verheerlijkt op elk terrein .van het leven, op het ge bied van chr. onderwijs en sociale ge rechtigheid. En nu staat hier dit gebouw als cen trum van waaruit gewerkt zal worden, het is het huis van onzen Koning, wone Hij steeds met Zijn Geest in ons midden. Wat de werkzaamheid van het Comité aangaat, deze is alleen van flnancieelen en technischen aard. Op geenerlei wijze grijpt het in in de kerkelijke bevoegd heid, het Comité doet niet anders dan kerken, wier flnantieele draagkracht niet sterk genoeg is om zelfstandig het Evan gelisatiewerk onder de Zuiderzee-arbei- ders te bekostigen, te steunen, zonder eenige inmenging in zuiver kerkelijke aangelegenheden. Hetzelfde werk, dat nu op Wieringen verricht is, hoopt het Comité te kunnen volbrengen in alle Zuiderzeegemeenten, die daarvoor in aan merking komen. Ongetwijfeld zullen ten deze door de Generale Synode van 1930 offlcieele deputaten benoemd worden. Hierna heeft de overdracht van het gebouw aan den Kerkeraad van Wierin gen plaats, waarna Ds. Tollenaar dank betuigt aan het Comité en den dringen den wensch uitspreekt ook bij voortdu ring de Kerk van Wieringen te blijven steunen. Tenslotte spreekt hij nog har telijke woorden tot cand. Winter, hem des Heeren zegen toewenschend in dezen lastigen arbeid, onder menschen die in hun geestelijk leven belemmerd zijn, daar zij niet in hun huiselijk milieu verkee- ren. In vertrouwen op God zette hij zijn werk voort, ondanks mogelijke tegen slagen in de overtuiging, dat het tenslotte niet vruchteloos zal zijn. Cand. H. J. Winter, hierna het woord voerend, dankte voor alle zegenwenschen en verzekerde, dat hij in het vertrouwen leefde, dat God zelf hem daartoe zou bekwamen en sterken. Hij sprak den wensch uit, dat de gemeente in overeen stemming met haar roeping, hem trouw zou ter zijde staan in al den arbeid en als het ware de kern zou vormen. Hij begroette de arbeiders, die in grooten getale waren opgekomen en hoopte, dat zij trouwe bezoekers van het huis zouden worden en met al hun vragen en nooden tot hem zouden komen. De boodschap, die ik voor U heb, aldus spr., is Jezus Christus en Zijn werk tot redding van zondaren. Zijn vergoten bloed verzoent alle zonden, buiten Hem is er slechts ellende en rampzaligheid, in Hem genade en eeuwig Leven. Nadat de Burgemeester waardeerende woorden gesproken had en de heer Lieven- sen uit New-York, die tijdelijk in ons land vertoeft, een korte zegenwensch had uitgesproken, vertolkte de heerVan Kalsbeek de gevoelens van dankbaarheid van kerkeraad en gemeente. Leek het eerst langen tijd alsof niets op Wieringen zou gebeuren, op Gods tijd en op Zijn wijs staan wij nu voor dit blijk Zijner goed gunstigheid. Mogen velen, die nooit den naam van onzen Heiland hoorden, hier komen tot het geloof in Jezus als hun Zaligmaker. OP initiatief van spr. zal door de leden van de gemeente voor een leestafel in het gebouw worden gezorgd. Dringend noodig is nog een orgel, daar wij het orgel van hedenavond slechts te leen hebben. Nadat Ds. Heida van Vlaardlngen, seoretarls van het Comité met dankzeg ging geëindigd had, bleef men nog ge- rulmen tijd bijeen. Verfrisschingen en sigaren werden aangeboden, terwijl het Comité ook. het aohtergedeelte van het gebouw bezioh- tigde, waar gelijkvloers ae woning voor den oonoierge is, terwijl boven eenige kamers voor den candldaat zijn ingericht. Het tehuis met zijn aardig torentje is onder architectuur van architect Boeyenga, Den Haag, gebouwd, aannemer was de firma Boersen, terwijl de firma Kraak het schilderwerk verzorgde. Van beide firma's waren schitterende bloemstukken aan wezig. Vermelden wij tenslotte nog, dat het gebouw den geheelen dag geopend is, allerlei soorten spelen er beoefend kunnen worden en de prijzen der con sumpties uiterst laag gesteld zijn. Vol gende week zullen er eenige anti-kermis- vergaderingen gehouden worden, waarop voordrachten en muziek zullen ten ge- hoore worden gebracht. HET DRAMA TE DEN OEVER. Omtrent het drama te Den Oever (waar uit de werkhaven het lijk is opgehaald van den 18-jarigen Willen Bons) weet de «Wier. Crt.« nog de volgende bijzonder heden mede te deelen Zooals werd vermeld, zijn verleden week op 'n avond twee meisjes aange rand en wist de dader te ontkomen. De politie deed inmiddels ijverige na sporingen en vond ter plaatse een stuk sigaar waarom 't bandje met merk «Kos mos* nog zat, en die door 't meisje hem uit de mond was geslagen. Dadelijk \yer- den alle sigarenwinkels afgevraagd, die dit merk op dien avond had verkocht en inderdaad vond men de winkel, waar een jonge man, welks signalement overeen kwam met de beschrijving van de per soon, die men verdacht, dien avond vijf sigaren had gekocht. Onmiddellijk begaf de politie zich naar de baggermolen «Botlek*, doch de schip per verklaarde halsstarrig, dat de jonge man, de 18-jarige Willem Bons uit Slie- drecht, nog niet aan boord was gezien Desniettegenstaande werd alles afgezocht, en men vond zijn blauw werkpak, en in een der broekzakken nog drfe sigaren van 't merk «Kosmos*. De knieën van de broek waren afge schuurd en 't vijlsel van tegels, zooals op 't pleintje voor de nieuwe Gereformeerde Kerk voorkwamen, zat er nog aan. Tevens waren rafels van 'n blauwe werkbroek op de tegels gevonden, waar de aanranding had plaats gehad. De aanwijzingen waren dus sterk, doch waar was de verdachte? De klompen van den jongeman ontbra ken, en toen men den volgenden dag er een bij de molen zag drijven, kreeg men 't angstig vermoeden, dat hij over boord was gesprongen en zich had verdronken Den geheelen dag werd door de politie gedregd, doch niets gevonden. Echter Dinsdag zag men 'n lijk drijven dit werd opgehaald en herkend als van Bons. Droevig einde van zulk een jong leven, temeer waar hij steeds oppassend was ge weest, spaarzaam, en een goed kameraad voor zijn makkers. Wat hem tot de daad dreef? Niemanc zal 't kunnen zeggen. „Het bier" was er wellicht niet vreemd aan. Maar dan moet de ontnuchtering voor hem verschrikke lijk geweest zijn en heeft hij in wanhoop 'n eind aan zijn leven gemaakt. Het lijk zal naar Sliedrecht worden vervoerd. INWIJDING R.-K. HULPKERK TE DEN OEVER. Donderdagmorgen te 9 uur arriveerde te Wieringen de Zeereerw. Deken van Schagen om de plechtige inwijding van de hulpkerk te Den Oever te verrichten. Na aankomst te Hippolytushoef ging zijn Berw. in gezelschap van den Pastoor der Parochie in een daarvoor bestemde auto naar den Oever, gevolgd door een autobus met Kerk- en Armbestuur en heeren zan gers. Tevens moest er een extra autobus rijden om de vele belangstellenden te ver voeren. Na aankomst te den Oever werd door den Eerw. Deken direct overgegaan tot de inwijding, waarbij het zangkoor de gebruikelijke gezangen uitvoerde. Na de inwijding werd door den Deken een plech tige dienst opgedragen, waaronder zijn Eerw. een toepasselijke predicatie hield. De Eerw. spreker schetste de omstandig heden, die noodzaakten tot de oprichting van dit kerkgebouw. In zijn slotwoord fe liciteerde zijn Eerw. Pastoor en Kerk en Armbestuur met het totstandkomen van dit gebouw. Bij het einde van den dienst werd door het koor een lied uitgevoerd ter eere der Patrones. Na de plechtig heden begaven zioh de Eerw. geestelijken, de besturen, heeren zangers en genoodig- den naar de cantine voor het gebruik van een kop koffie. Aan tafel sprak de eerw pastoor een woord van dank aan allen die medegewerkt hebben tot het instand- komen van het kerkgebouw, alsmede aan allen voor de medewerking om dezen dag zoo plechtig mogelijk te doen zijn. In het bijzonder sprak zijn Eerw. een woord van oprechten dank aan de directies van den Rijks-Waterstaat en de Zuiderzeewerken voor de ruimschootsche medewerking, steeds ondervonden. Vermelden wij tenslotte nog, dat er nu eiken Zondag twee diensten zijn, n.1. te 7.80 uur en te 9.80 uur, welke door den Eerw. Pater van N.-Niedorp zullen wor den opgedragen. Onze vroegere plaatsgenoote, zuster Berkemeier, thans tijd. wijkverpleegster e Broek in Waterland, is benoemd tot ïoofdverpleegster van het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar. De jongeheer P. J. Bruid alhier werd te Alkmaar aan de R.H.B.S. bevorderd van de le naar de 2e klasse. 8CHOOLFEESTREISJE. Vanwege de Ver. ter bevordering van ?etrouw Schoolbezoek te Hip.hoef werd Vrijdagnamiddag met de leerlingen der O.L. School van H.hoef, welke niet aan het sohoolfeestreisje naar Sohoorl, Ber gen en Bergen aan Zee hadden deelge nomen, een reisje per autobussen naar luisduinen gemaakt. Begunstigd door irachtlg zomerweer was dit reisje voor de jeugd een plezierige tooht heen en terug, terwijl te Huisduinen van zee en strand enz. volop werd genoten. Ook lieten de noodige versnaperingen en ver- verschingen zich goed smaken. Voldaan over dit heerlijke reisje keerden allen weer huiswaarts. Een woord van dank aan allen die de vereeniging in de ge legenheid stelden de kinderen dit feest te bereiden, is hier dan ook niet mis plaatst. Texel. Deze week weiden van hier verzonden: 1177 lammeren, 473 schapen, 28 kalveren, 11 varken, 4 koeien, 1 paard. Burgerlijke Stand van Texel van 13 tot en met 19 Juli 1929. GEBOREN: Maarten, z.V. Willem Boon en Jantje Kalis; Ada Maria, d. v. Arnold Adriaan van der Leer en Klazina Hendrika van Werven; Niesje, d. v. Euft Dingenus Westdorp en Jannetje den Braven; Jo- hanna, d. v. Pieter van Tatenhove en Jan tje Pranger; Arna Maria, d. v. Florimond Seraphinus de Bruijne en Elza Sidonia Maenhaut; Marius, z. v. Jan Grisnich en Johanna Adriana Hagen; Dieuwertje, d. v. Arie Huizinga en Petronella de Waard. ONDERTROUWD: Cornelis van der Knaap en Trijntje Vlaming. ZIEKTEVEREEN „HELP U ZELF". De Ziektevereeniging „Help u zelf" te Schagen ontving in het 2e kwartaal van 1929 299.27Va> terwijl de uitgaven 405.81 bedroegen, zoodat het kwartaal afsloot met een nadeelig slot van 106.44. Onder de 150 leden kwamen 294 ziekte dagen voor, die aan ziektegeld 360 ver- eischten. Deze zieken ontvingen de volle uifckeering, 60 weken. Burgerlijke Stand van Schagen. GEBOREN: Catharina Dorothea, d. v. Petrus Godefridus Keet en van Marle Sophie Emma Meijer. OVERLEDEN: Olof Huiberts, oud 64 jaren, echtgenoot van Maria Strooper. Politie Schagen. Verloren: een portemonnaie met eenig geld, een badmuts. Gevonden: een vulpenhouder, een insigne. Schagen. AUTO MET OUDE MENSCHEN TE WATER GERAAKT. Op de terugreis van een autotocht met ouden van dagen, uit Schagen, is een van de auto's te water geraakt. Met groote moeite heeft men de oude menschen uit de diepe vaart kunnen redden. MARKTOVER ZICHT Groote droogte. De markt kan zich nauwelijks handhaven. Was het eerst' de vorst, die groote schade aan de landerijen aanbracht, nu ls het weer het tegenovergestelde, de zon, de warmte. Houdt het nog langer aan, dan zullen wij eerder in een woestijn zitten inplaata van in sappige oasen. Het ls nu al lang droog, veel land ver toont reeds die bruine, gele plekken, gras is er niet, zoodat ook onmogelijk bij ge brek aan de hoofdgrondstof de gebruiks- veehandel kan floreeren. Wij zagen dan ook een nauwelijks prijshoudende markt. De hoogste markt was 840. De weiders ruimen ook al aardig, toch zijn de prijzen nog vrij gelijk, met neiging om te dalen; hoogste markt was 400. De stieren blijven goed aan den prijs, voor de worst wordt er menige verkocht; hoogste ibesteede prijs f 376. De paardenhandel begint al weer min der te worden, de hooibouw is hier en daar ook al weer geëindigd; tot 240 werd er verkocht. De nuchtere kalveren gingen nog tot 26; zij worden nog veel gevraagd. In den schapenhandel is er een inzin king; de prijzen over 't algemeen lager, en de handel zelf stroef. Magere schapen gingen tot 30, vette tot f 86, lammeren tot 26 van de hand. De vette varkens brachten van de week minder op dan voorgaande week, ze gingen echter toch nog voor den flinken prijs van 44.5 cent per pond van de hand, vooral de vette. De te vette varkens worden op het moment niet zoo gevraagd, de vleeschvar kens doen iets hooger. De zouters worden weer erg gevraagd. Met de biggen en magere varkens is het nog flink te doen. Ondanks de betrek kelijk stille markt was er hier nog ferme handel; het een gaat naar het andere uit: dure vette varkens, dure biggen. MARKTPRAATJE. Zuld-Almerika en het Frlesche vee. In de Spaansch-Indiaansche republieken van Zuid-Amerika, bekend om hare revo lutionaire bewegingen, is het moeiijk zaken doen. De overeenkomsten, die he den gesloten worden, zijn morgen soms al weer vernietigd, omdat de personen, met wien de overeenkomsten werden gesloten, bij een plotseling uitgebroken revolutie in enkele dagen al hunne bezittingen heb ben verloren en tot den bedelstaf zijn ge bracht. Vooral in de laatste jaren staan de partijen weer sterk tegenover elkaar. Wij lazen in het Handelsblad, dat de bin- nenlandsche oorlogen in Mexico in wei nige jaren 1.200.000 slachtoffers hebben geëischt Toch is er in dit land van vuur en vlam, van moord en dood, nog toekomst, want het behoort tot de rijkste landen der we reld. Het is vooral de Friesche veehandel, die in Mexico verschillende relaties heeft aangeknoopt en onder de veehandelaars is het meest bekend de heer J. Kuperus, fokker en veehandelaar te Beetgumer molen, die zelf reeds meermalen Mexico bezocht, en daardoor met land en volk vrij goed bekend is. Ook de vader en de groot vader van den tegenwoordigen Kuperus bezochten reeds vanaf 1879 deze Zuid- Amerikaaneohe republiek. De kleinzoon noemt het 't rijkste land det wereld en als het eens tot de normale kalmte en rust komt, zal de handel met Mexico» een voor name bron van winst worden. Nu komt elke koe op 500 onkosten. AANVOER SCHAGER MARKT. 2e kwartaal 1929. Op de Schager markt werden onder meer in het 2de kwartaal van 1929 aange voerd 951 geldekoelen, magere; 44 stieren; vette koeien 988; melk- en kalfkoelen 692; )inken 216; nuchtere kalveren 2088; over- ïouders 2081; 'lammeren 8681; vette var kens 798; biggen 1656. Uit de Land- en Tuinbouwwereid. NIEUWE AARDAPPELEN REEDS INGEKUILD. Uit Langendijk wordt aan de Tel. be richt: De aardappelen zijn de laatste weken zoo goedkoop geworden, dat de telers met verlies werken. Men hoopt nog steeds, dat in de uiterste lage noteeringen ver beteringen zullen komen. Vandaar dat tal van tuinbouwers hier en in wijden omtrek de aardappels inkuilen, iets wat slechta bij hooge uitzondering met de vroege aardappelen gebeurt. Bij een groote publieke verkooplng van tuinbouwgronden werd hiervoor te Lan gendijk ongeveer f 8500 per H.A. be steed. De prijs is belangrijk minder dan eeitige jaren geleden. Ingezonden. Aan het „kunstlievend" Heldersch publiek. Waar in- Den Helder zooveel wordt ge daan aan de zangkunst en men in ver eering -is voor kunst, welke het middel matige lang niet benaderen kan, moet mij van 't hart, deze groepen van menschen hier, een aanmerking te maken op de zeer geringe belangstelling, welke de „Italia nen" Woensdagavond hier hebben onder vonden. Wat men daar heeft kunnen genieten, is -in gewone taal niet weer te geven. Daar kan' men alleen stil bij zijn en bescheiden- beid ieeren in beoordeelen van dat, wat met echte kunst niets heeft te maken. Olm van enitréeprijs niet te spréken. Dit was in ieders 'bereik en vooral voor hen die de zang vereeren een luttel bedrag. Zoo vaak wordt er gezegd, och, hier hoor je de mooiste dingen toch niet Weet wel, dat Woensdag vergeten is, te gaan genieten, dat wat het hoogste op zang kunst benaderen kan. De Italianen had den van ons HelderSohen, toch zeker min stens die belangstelling verdiend, welke zij bij' de opera hier hebben gehad. En dan is er in dit „dooie Nieuwedlep* nooit eens wat te doen. Ik smeek ze echter om weer te komen, doch ik twijfel er aan of dit nog eens zal gebeuren. Een dankbare vereerster, De inzendster heeft volkomen gelijjk, maar we zullen ons maar troosten met de wetenschap, dat zij, die er wèl waren, dubbel en dwars hebben genoten en een onvergeteUjken avond hadden. Redactie Held. Crt Mijnheer de Redacteur! Nu de kermis achter den rug en Den Helder ontslagen is van die vreeselijke jammerplankenmuziek, zou het een heer lijk genot zijn geweest weer eens een behoorlijk stukje muziek te hooren. Maar helaas, de Marinekapel is op reis, voor de geheele maand Juli, maar kunnen nu de andere gesubsidieerde muziek corpsen geen concerten geven, of hoe zit dat nu? De schoonste maand Juli en geen muziek; wij geven toch geen hon derden guldens uit voor niets? U dankend voor de plaatsing. Een Muziekliefhebber. Het komt ons voor, dat de klacht van «Muziekliefhebber* geenszins ongemoti veerd is. De subsidies worden toch ge geven voor de uitvoeringen, en juist nu het de geschikste tijd daarvoor is krijgen we geen concerten. Dat is niet in den haak, daar hapert iets aan de regeling. (Dankbaar hebben wij kennis genomen van het in het nummer van heden afge drukte programma van Helder's Fanfare corps). Redactie. naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Juli. Medegedeeld door hot Kon. Ned'erlandsoh Meteorologlsoh Instituut te De Bilt Verwachting: Hoogste stand 769,7, te Weenen. Laagste stand 755.9, te Thorshavn. Zwakke winden, meest uit oostelijke rlohtingen, half tot zwaar bewolkt, nog droog, behoudens toenemende kans op onweer; warm tot zeer warm.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 14