lonnebranip PU ROL Gemeenteraad van Wieringen Julianadorp. Breezand. Anna Paulowna. Wieringen. Ingezonden Medodeellng. (829) Door Zon Verbrandê Huid. Door Zon Verbrandê Huid Doorzitten bij Wielrijden en Stukloopen van Hmd en Voeten, verzacht en geneest men met JDoozeo 30-60 cn 90 ct. Tube 80 ct. Bi) Apoth. cn Drogisten KEURINGSDIENST. Versohenen is het verslag van de bevin dingen en handelingen van den Keurings dienst voor Waren in het Keurings- gebied Alkmaar over het dienstjaar 1928, Wij ontleenen er het volgende aan: Dit jaar werden 15329 inspecties gehou den, waaronder wordt verstaan het aantal malen dat een keurmeester bij een ver- kooper ter plaatse-een onderzoek heeft verricht naar den toestand of de samen stelling of de behandeling of de wijze van bewaren zijner artikelen. Ter gelegenheid van die inspecties zijn 156911 voorraden voedingsmiddelen en andere waren ge keurd. Het aantal partijen, dat dit jaar, hetzi op grond der directe bevinding ter plaatse of na onderzoek aan het laboratorium moest worden afgekeurd, bedroeg 640 hetgeen belangrijk minder is dan alle voorgaande jaren. Onder de afgekeurde partijen bevonden zich o.a. verschillende voorraden snoep goed te Den Helder, hetwelk schimmelig was. Aan bijzonderheden bij de inspecties opgedaan, ontleenen wij het volgende: dat in een winkel met flinken omzet 40 K.G. suiker werd aangetroffen, die door kattenurine in sterke mate was be- vuild. Het verzoek van dezen verkooper was, deze suiker te mogen laten staan, tot dat de reuk wat was verdwenen, ze daar na te mogen opkoken en er dan limonade siroop yan te maken. Smakelijk drinken!! dat het met de hulp der politie van de gemeente Den Helder is gelukt de afdek king van visch, ook van Monnikendam mer verkoopers, die met manden kwamen, in orde te krijgen. Het was daarvoor ech ter noodig eerst eenige hunner van de markt te verwijderen; Het aantal onderzochte monsters melk bedroeg 13062, waarvan 12676 volle melk. Als steeds werden alle straat- en win kelmonsters op de reinheid onderzocht door filtreeren door een wattensohijfje. Het resultaat van het onderzoek, verge leken met de beide eerste jaren, dat de dienst werkte, blijkt uit het hier volgende staatje: 192a 1923 1927 1928 9.2% 6.8% 1.31 Aanduiding Iets vuil Vuil 1.0 1927 0.39 0.36 0.05 O. en behoeft geen verdere omschrijving. Wel dient vermeld, dat de melk, op het moment der aflevering door veehouders door ons bemonsterd, nog wel eens te wenschen overlaat, zoodat de winning dus zuidelijker behoorde te geschieden, doch de slijters de melk steeds zoo zuiveren, dat van bepaald vuile melk geen enkele maal en van iets vuile melk maar weinig malen sprake was. Het vetgehalte der monsters melk, in winkels en op straat ten verkoop voor radig, bedroeg gemiddeld voor het ge- heele gebied 3.23 dus iets meer, doch practisch gelijk aan dat van het vorige jaar. Wegens watertoevoeging aan melk werd 14 maal eene strafvervolging ingesteld. Blijkt dus dit euvel nog niet geheel ge weken, het aantal strafvervolgingen was dit jaar toch nog maar ruim de helft van dat van verleden jaar. Van brood, koek, enz. werden 480 mon sters door de keurmeesters genomen. De broodcontrole is steeds een vrucht baar terrein voor het onderzoek; het aan tal afwijkingen op dit gebied blijft nog al tijd vrij belangrijk. Door de keurmeesters werden als ver dacht van te gering drogestofgehalte be monsterd 97 waterbrooden, waarvan er 41 inderdaad onder de maat bleken te zijn. Ook bij het melkbrood-onderzoek wer den nog vrij veel afwijkingen aangetrof fen. Onderzocht werden 197 melkbrooden. Totaal werden onderzocht 899 monsters kaas, boter en margarine. Suiker en chooolade: Totaal behoor en® hiertoe 643 monsters. Wegens bedorven toestand (schimmel, vuil, enz.) waren hiervan ter plaatse af gekeurd 152 stuks; ook hier was ditmaal weinig bederf te constateeren in verband met de gunstige weersgesteldheid. Het verslag bevat voorts wederom een staat van aan de consumptie onttrokken waren in de verschillende plaatsen. Afgekeurd werden te Anna Paulowna 2 partijen azijn, 1 id. cacao, 2 id. graan, 1 id. puddingpoeder, .1 id. zuidvruchten. Totaal 7 partijen van de 2451 ter plaatse gekeurde partijen. Mondelinge en schrif telijke waarschuwingen 26. Afgekeurd werden te Oallantsoog 2 par tijen zuidvruchten, in totaal werden 615 partijen diverse artikelen gekeurd. In den Helder was de oogst uit den aard der zaak grooter; afgekeurd werden: azijn 5 partijen (van de 428 onderzoohte), brood 1 (van 1416), cacao 8 (van 888), oon- serven 1 (van 638), gedroogde vruohten 0 (van 1840 partijen), graan en graanpro ducten 17 (van 1987 partijen), jams en ge leien 1 (van 569 p.), kaas, boter en mar garine 8 (van 1155 p.), koffie, thee en sur rogaten 4 (van 1012 p.), limonades 2 (van 70 p.), puddingpoeders 3 (van 1082), spe cerijen, zout en mosterd 6 (van 1258), spijsvetten (vaste) 0 (van 477 p.), spijs oliën 0 (van 48 p.), stropen en honing 0 (van 864 p.), suikerwerken 28 (v. 1502 p.8, vleeschextract eto. 1 (van 5 p.), bereide vleesehwaren 1 (van 164 p.), wasoh-, bleek- en poetsmiddelen 0 (van 1096 p.), vlsoh 0 (van 28 p.), vruchtensappen 0 (van 408 p.), groenten en versche vruchten 8 (van 592 p.), zuidvruchten 21 (van 1536 p.) Totaal op 18029 gekeurde partijen 100 al keuringen. Waarschuwingen 126, proces- senverbaal 11. Wieringen: Afgekeurd 1 p. brood (van de 178), 5 p. graan etc. (van de 679), 1 p. kaas (van 178), 1 id. specerijen (van 262) 3 p. suikerwerken (van de 207), totaal 14 afkeuringen op 3286 onderzochte partijen. 21 waarschuwingen. Texel: Afgekeurd 3 partijen azijn (op 164 p), 1 brood (op 430), 3 cacao (op 299), 2 gedroogde vruchten, groenten en zaden (op 574 keuringen), 11 p. graan (op 808 p.) 2 p. jam (op 197), 2 p. kaas etc. (op 403) 3 p. koffie (op. 434), 1 p. specerijen (op 5273, 1 p. spijsoliën (op 39), 4 p. suiker werken (op 367 p), 1 p. zuidvruchten (op 590). Totaal op 6332 keuringen 35 afkeu ringen, 86 waarschuwingen, 2 processen- verbaal. Betreffende de melk valt te berichten dat te Anna Paulowna 15 waarschuwingen noodig waren op 484 monsters, die werden gekeurd, te Oallantsoog 3, Den Helder 17 met 6 processenverbaal, te Wieringen 4 waarschuwingen, te Texel 45 en 1 proces verbaal op 744 onderzoekingen! Vrijdag j.1. maakten de kinderen van de laagste klassen van de school aan de Kortevliet, een uitstapje per autobus naar Huisduinen. Begunstigd door prachtig weer, werd volop genoten op het strand en later in den speeltuin van »Dennen- heuvel*, waar ook wat voor den inwen- digen mensch gezorgd werd. Opgetogen, over ook dit zoo goed geslaagde gedeelte van het feest, werden allen 's avonds weer op hun bestemming gebracht. Door het breken van een streng, kreeg de werkman H. d. J. een klap van den evenaar, waardoor hij een ribkneuzing opliep en zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Overigens liep dit ongeval goed af. Door den aannemer A. A. Schouten zul len voor den heer L. Raven twee huizen worden gebouwd aan den Balgweg en voor den heer W. Stellema een huis aan de Zandvaart. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse der Rijks H.B.S. te Den Helder J. Raap en H. Jonker. Tijdens een hevig onweer, dat J.1. Zondagmorgen boven ons eiland woedde, werd een koe van den heer Jö. Bakker Jz., te de Gest, door den bliksem getroffen en gedood. Het beest is verzekerd bij de Onderlinge Veeverz.-Mij. alhier. HOOG BEZOEK. De ex-Kroonprins van Duitschland bracht per auto een bezoek aan ons schiereiland. Vele oude kennissen drukte hij de hand en langen tijd vertoefde hij olj den hoefsmid J. Luijt en bij mevr. de wed. L. C. KolffWageman. Zijn aan wezigheid trok van de zijde der Wieringers groote belangstelling. EEN NIEUWE GEMENGDE ZANG- VEREEN I GING. J.1. Zaterdag is alhier, met medewerking van de vereeniging „Omhoog", opgericht een nieuwe gemengde zangvereeniging, onder den naam van „Zang en Vriendschap" met aanvankelijk 18 dames- en 11 heeren leden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heer J. O. de Haan, voorzitter, mej. Tr. Poel Nd., secretaresse, de heer Br. Kat, mevr. J. A. SieslingBontes en den heer C. Hoogvorst, leden. Het bestuur zal statuten en reglement-ontwerpen in ge reedheid brengen en te Den Helder en Schagen informeeren tot verkrijging van een directeur, aan het Ned. Herv. Kerk bestuur voor hare te houden repetitiën een verzoek richten om daarvoor de be nedenzaal der Herv. Kerk te Hippolytus hoef te mogen gebruiken. De vereeniging „Omhoog" zegt flnanciëele hulp en gebruik hunner piano toe. Voor het welslagen dezer nieuwe vereeniging onze beste wenschen. TENTOONSTELLING NOORDER KUNSTKRING. Naar wij vernemen, zal de vereeniging „Noorder Kunstkring" te Den Helder in Augustus a.s., met medewerking van de vereeniging „Omboog", alhier een tentoon stelling houden. Door „Omhoog" zijn daar voor aan B. en W. gevraagd te mogen gebruiken 2 schoollokalen der O.L.school te Hippolytushoef. De heer S. Brommer alhier besteller van de Coöp. Verbruiksver. De Tijd geest te Winkel wordt overgeplaatst naar Schagen en is in zijn plaats tijdelijk aangesteld de heer S. de Waal te Kleine Sluis. AUTOBOTSING. Vermeenende, dat een onbekende auto voor hem uitweek om hem van achteren voorbij te laten rijden, had de heer H. Oornelissen van Winkel misgerekend, want de onbekende week uit ora een paard en rijtuig te laten passeeren, zoo dat de heer O. met zijn auto bijna boven op het paard en rijtuig terecht kwam, doch door vlug omgooien van zijn stuur door hek en haag in tuin van den heer B. te Westerland terecht. Een verbogen vooras en defecte stuur inrichting waren het gevolg ervan. De reparateurs Axjes en Luijt wist de zaak weer in het reine te brengen. Don Oever. HEVIG ONWEER. Zondagmiddag omstreeks 12 uur ont lastte zich boven ons dorp een hevige onweersbui, gepaard gaande met eenigen regenval. Door den bliksem werd een koe van den heer B., welke in de wei liep, getroffen en gedood, terwijl ten huize van den heer K. het electrisch licht stuk sloeg. Verdere ongelukken deden zich, voor zoover wij te weten konden komen, geluk' kig niet voor. LANGZAAM RIJDEN Nabij de school te Oosterland zijn eeni ge borden geplaatst met het verzoek om langzaam te rijden met het oog op de al daar schoolgaande kinderen. Wij hopen, dat heeren bestuurders van auto's, motorrijwielen en andere voertui gen wel aan dit vriendelijke, doch ernstige verzoek zullen voldoen. Vooral bij het aan- en uitgaan der school wemelt het er van kinderen en.... een ongeluk zit in een klein hoekje, vooral als er hard gereden wordt. EEN GOEDE VERBETERING/ Het laat zich gemakkelijk begrijpen, dat de komst van zoovele menschen, welke emplooi hebben gevonden bij de Zuider zeewerken, ook meerdere aandacht van de politie wordt vereischt, en hoewel steeds door de dienaren van de H. Hermandad een oogje in het zeil wordt gehouden, en men vooral op drukke dagen als Zaterdag en Zondag -flink surveilleert, was reeds eerder de wensch kenbaar gemaakt, dat een der veldwachters dichter bij het werk zou moeten wonen. Deze wensch werd nog sterker geuit, toen de nachtwaker Lont eenige malen door een prfar menschen, die wel wat te veel aan Bacchus geofferd had den, werd lastig gevallen. Thans heeft de rijksveldwachter v. Duinen eenige dagen geleden zijn nieuwe woning, welke op het werkterrein geplaatst is, betrokken en beteekent dat een betere waarborg voor veiligheid. Ook in andere gevallen wanneer de aan wezigheid van Vrouwe Justitia vereischt wordt, zal men daarvan zeer veel gemak kunnen ondervinden. EEN LASTIGE HISTORIE Langzaam maar zeker weigerde Zater dagmiddag onze trouwe waterkraan om het vooral met dit warme weer zoo onmis bare vocht voort te brengen, minder en minder werd de druk, totdat omstreeks 3 uur met den besten wil van de wereld er geen droppeltje meer uit te krijgen was. Werd aanvankelijk gedacht, dat het slechts van korten duur zou zijn, later hl eek, dat men zich daarin leelijk vergist had. Eerst om ongeveer 11 uur des avonds werd het eerste waterstraaltje weer met groote vreugde begroet en was Den Oever weer uit zijn waterisolement verlost. Omtrent de oorzaak konden wij niet veel wijzer worden; vermoedelijk zat het hem in een defect aan een der installaties, welke over voldoenden druk op het water zorgt. Hoe het ook zij, er was een schier critieke toestand geschapen en regenput ten, welke met den rug niet meer aange keken werden, bewezen nu weer onschat bare diensten. Zoo werd een slager, die zijn vleesch tegen bederf vrijwaart, door middel van een installatie, die met water en electriciteit werkt, door een schadepost bedreigd, maar gelukkig kwam er nog bij tijds uitkomst. De leveranciers van bier en limonade zullen er wel het beste mee geweest zijn. te nemen. B. en W. meenen, dat er reden is om aan het verzoek te voldöen. Al is de bijdrage niet'wettelijk verschuldigd zij achten het beginsel, dat de gemeente bijdraagt in de kosten van het onderwijs der leerlingen, die elders schoolgaan, juis en meenen, dat ook hier dezelfde regel dient te worden gevolgd. Zij stellen daarom voor te bepalen, dat in de kosten van het onderwijs van dezen leerling de gemeente voor de helft bi draagt, tot een maximum van 300.— per jaar en zoo noodig onder de door hen te stollen voorwaarden. Het voorstel wordt hierna aangenomen Tenslotte is nog ingekomen een bericht van den Minister van Waterstaat, dat voor de schooluitbreiding te Oosterland geen subsidie gegeven wordt. De Minis ter verwees hierbij naar de Zuiderzee- steunwet. De Voorzitter zegt, dat er den Mi nister bereids op is gewezen, dat het een schooluitbreiding betreft welke noodzake lijk is geworden door de toename van het aantal leerlingen tengevolge van de Zui derzeewerken en dat de gemeente op grond hiervan meent, dat er reden is om een subsidie ten laste van het Departe ment van Waterstaat of van den diens': der Zuiderzeewerken te verleenen. gehouden op Zaterdagmiddag 2 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter: Bur gemeester Kolf; Secretaris: de heer O. F. van Duin. Na de opening worden de notulen van 2 vorige vergaderingen gelezen en onver anderd goedgekeurd. Mededeclingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn: van de heeren S. P. de Vries en W. Hermans bericht van aan neming hunner benoeming tot lid van een stembureau; van den heer J. P. Wig bout bericht, dat hij zijn benoeming tot lid-werknemer van de commissie van toe zicht op de werkloosheidsverzekering -en arbeidsbemiddeling niet aanneemt; van den heer J. Poel Az. bericht van aanne ming zijner benoeming tot lid der Com missie van toezicht op het lager onder wijs; van mevr. O. A. Dito, de heeren H. de Jong en F. II. Th. Jasperse en mevr. M. S. A. Glaser bericht van aanneming hunner benoeming tot onderwijzer(es) bij het openbaar lager onderwijs; de maand staten der zeegras-exploitatie over de maanden Mei en Juni; er is geen zeegras meer verkocht; bericht van goedkeuring der gemeente-begrooting, dienst 1929; be richt van verdaging van de beslissing op het besluit tot overdracht van een gedeelte begraafplaats te Westerland; het verslag van de Zeegras-exploitatie over het dienst jaar 19281929; het verslag van de N. V. Spoor-(Tram-)weg Wieringen Schagen over 1928; uitgekeerd wordt 4 dividend; het verslag van de Gezondheidscommissie te Schagen over 1928; van de Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer het jaarverslag over 1928; al deze stuk ken worden voor kennisgeving aangeno men; de verslagen liggen voor de leden ter inzage. Verder is nog ingekomen een verzoek van den heer S. O. Lont om een bijdrage te mogen ontvangen in de kosten van op leiding in de J. P. Heye-Stichtlng te Oos terbeek van zijn zoon Pieter. Deze kos ten bedragen thans 600.— per jaar, het geen Joor adressant moeilijk langer kan worden opgebracht, zoodat hij genood zaakt zóu worden zijn zoon van de school Rekening 1928 en Rekening en balans Zeegras-exploitatie 1928/29. Beide rekeningén worden den Raad aangeboden. Tot leden der Commissie belast met het nazien dezer rekeningen worden door den Voorzitter aangewezen de heeren Lub, Oden en Kaan, welke allen hun benoeming aannemen. Ophaaldienst Den Oever. Reeds enkele malen is geklaagd over het feit, dat allerlei vuil neergeworpen wordt in den hoek van den dijk, ter plaatse, waar de toegangsweg naar het sluisterrein te Den Oever aanvangt. Op heffing van het hieruit ontstane euvel zou kunnen worden verkregen door het vuil ook te doen ophalen aan de woningen op het sluisterrein gelegen. De ophaler is bereid zich hiermede te belasten, en neemt er voorloopig genoegen mede, dat zijne vergoeding deswege eene verhooging zal ondergaan van 50. Het voorstel wordt conform het prae- advies aangenomen. Herstelling schoolgebouw Westerland. Op aanbeveling van den Inspecteur van het lager onderwijs wordt besloten over te gaan tot uitvoering van eenig waterverf- werk aan de muren. Kosten circa 300. Ook is besloten tot het doen van nadere voorzieningen. Het voorstel wordt aangenomen. Ned. Vereeniging van Staats burgeressen. Bij besluit van 7 Juni j.1. werd om prae- advies in handen van B. en W. gesteld een verzoek van de afd. Alkmaar der Ned. Vereeniging van Staatsburgeressen om bij het aanwijzen van candidaten voor benoeming tot leden van het College van Regenten van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar als No. 1 op de voordracht een vrouw te plaatsen. Met betrekking tot dit verzoek wijzen B. en W. er op, dat het voordragen van candidaten hi. door de buitengemeenten in gezamenlijk overleg moet geschieden Om misverstand te voorkomen merken zij op, dat hun de wensch om een vrouw in het College van Regenten zitting te doen nemen, niet onjuist toeschijnt. Naar hun meening ligt het echter op den weg van het Bestuur der gemeente Alkmaar óm daarover een oordeel uit te spreken. B. en W. stellen voor adressante over eenkomstig het vorenstaande te berich ten als antwoord op het verzoek. De heer Lub is het niet geheel eens met dit prae-advies en vindt dat er voor het standpunt van de Ver. van Staatsbur geressen veel valt te zeggen. Na eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Geen gelden voor de BIJz. lagere school Den Oever. Bij raadsbesluit van 7 Juni werd om prae-advies in handen van B. en W. ge steld eene aanvrage van het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs alhier, om beschikbaar stelling van gelden uit de gemeentekas voor de stichting van eene bijzondere lagere school te Den Oever, (2 leslokalen, voor ten hoogste 50 leerlingen). B. en W .zijn van meening, dat aan het verzoek niet behoort te worden voldaan, op overweging dat door de uitvoering der Zuiderzeewerken zich, hier een groot aan tal personen bevindt, wier verblijf van tijdelijken aard is en die reeds binnen en kele jaren weer vertrekken; dat de aan den schoolbouw verbonden lasten daaren tegen komen te rusten op hen, die niet kunnen vertrekken en voor het overgroote deel deze school niet wenschen; dat vol gens de overgelegde verklaringen van ouders, wier kinderen de school zullen bezoeken, een 14-tal van de 18 ondertee kenaren, met 84 kinderen, vrijwel zeker Wieringen binnen afzienbaren tijd zullen verlaten; dat daarom een aanvrage als de voorliggende niet voldoende overwo gen lijkt en als zijnde in strijd met het algemeen belang behoort te worden ai- gewezen. Het voorstel van B. en W. wordt zon der hoofd, stemming en zonder eenige discusise aangenomen, zoodat de beschik baarstelling van de gelden wordt gewei gerd. Klinker bestrating Gasthuis- weg Den Oever. Op grond van de overweging, dat thans de zakking van den opgebraohten grond van de Gedempte Gasthulssloot te Den Oever tot staan is gekomen en de weg in slechte oonditie verkeert, hebben B. en W. den gemeente-opzichter eene be grooting van kosten doen opmaken van het aanbrengen eener klinkerbestrating f 102e0.en stellen zij den Raad voor hen een crediet tot genoemd bedrag te verleenen. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. met 7 tegen 4 stemmen ver worpen. Voor stemmen de heeren Tijsen, Bosker, Kaan en M. Kooy; tegen de hee ren: Bakker, Jb. Lont, De Vries, J. Lont, J. Kooi, Oden en Lub. Hierna wordt met 7 tegen 2 stemmen, die van de heeren Jn Lont en M. Kooy, besloten, het plan uit te voeren naar de tweede raming van den opzichter, waarbij de vroegere Gasthuissloot voor de helft zal worden bestaat. De kosten hiervan bedra gen 2500.minder, of wel 7700. Herziening ligger dór wegen. Voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten reeds meerdere malen is aan gedrongen de herziening van den ligger der wegen ter hand te nemen. Reeds ge- ruimen tijd geleden is het daarom aan den gemeente-opzichter opgedragen, doch deze zegt in de tegenwoordige omstandig heden voor een dergelijk uitgebreid en tijdroovend werk, naast zijn gewone werk zaamheden geen tijd te kunnen vinden. Daar door Ged. Staten opnieuw een her ziening van den ligger der wegen werd aangedrongen is door spr. aan de Griffie naar adressen gevraagd van personen, die zich met deze werkzaamheden willen be lasten. Het resultaat hiervan is, dat de heer Boonstra uit Haarlem bereid is ge vonden het werk ter hand te ne men. De heer Boonstra beweerde ech ter, dat het hem niet mogelijk was een prijsopgaaf te doen, zonder eerst een be hoorlijk onderzoek naar den omvang van het werk te hebben ingesteld. B. en W. stellen daarom voor ter bestrijding van de kosten van dit voorloopige onderzoek een crediet te verleenen van 750.Voor zitter voegt hier nog aan toe, dat het ge woonte is, dat de provincie in de kosten van vernieuwing van de liggers der we gen, de helft bijdraagt. De heer Jb. Lont meent, dat de ge meente-opzichter dit werk gemakkelijk tan doen. Hij heeft pas 1000.ver- ïooging gehad. BJj den schoolbouw moest toch nog weer een tijdelijk opzichter ko men en nu komt dit weer. Voorzitter is er voor het een des kundige te laten doen. Spr. Is bang, dat er anders weer stagnatie zal komen. De heer K a a n is er voor, als het toch moet gebeuren, het dien heer maar in eens op te dragen, dan houdt de gemeente die voorloopige kosten ten minste in haar zak. De heer Lub merkt op, dat ook voor iet uitbreidingsplan destijds een crediet is verleend en verder heeft men er niets meer van gehoord. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Voor stemmen de heeren De Vries, Tijsen, Bosker, Lub en Bakker; tegen de heeren Jn. Lont, Kaan, J. Kooy, M. Kooy, Oden en Jb. Lont. Na eenige gedachtenwisseling stelt de ïeer M. Kooy voor een blanco crediet te verleenen voor een voorloopig onder zoek naar de kosten. De heer Boonstra moet dan zijn nota hiervan maar in leveren. Het voorstel-Kooy wordt met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Oden en Bak ker, aangenomen. Comm. v. advies werkLvera. en arbeidsbemiddeling. Tengevolge van het niet aannemen zij ner benoeming tot lid-werknemer der Commissie v. advies door den heer J. P. Wigbout, bevelen B. en W. thans, nadat de alhier bestaande vereenigingen van werknemers in de gelegenheid zijn ge steld eene aanbeveling voor den in deze vacature te benoemen persoon in te die nen, ter benoeming van den heer H. J. A. Lücker. Benoemd wordt de heer Oor Tijsen, 3 op den heer Lücker en 2 blanco. Rondvraag. Inlichtingen worden verstrekt omtrent vragen betreffende bijdragen uit het Rijkswegenfonds, aanslag in de school geldregeling. Ingekomen is een kostenraming voor het verleggen van drie straatgedeelten tengevolge van uitgevoerde werken van J. W. N. en P. E N.. De raming bedraaagt totaal 960, 450 en 480, door het P.EN. wordt 625 in de kosten bij-gedragen. Be sloten wordt de werken te doen uitvoeren Hoofdstraat Hippolytushoef, Voorstraat den Oever, Beursdijk den Oever. Ingekomen is voorts een begrooting der kosten van vernieuwing en verbree ding van de straat in de Belt. Raming 4564. B. en W. zullen hieromtrent ad vies uitbrengen. Besloten wordt voorts het huis van den ïeer Brugman te huren voor veldwaoh- terswoning. Kosten 5 per week. De ge meente zal het aan den veldwachter ver huren voor 4 per week. Vragen worden gesteld betreffende de mogelijkheid van aansluiting aan het chtnet door de heeren Jb. Lont en W. llartog. Voor 200 M. leiding vraagt het E. N. 800 vergoeding. De heer Lont vraagt of er niets aan te doen is. De Voorzitter antwoordt, dat het P. E N. alleen tot aansluiting kan overgaan in dien die rendabel kan worden gemaakt. De heer Kaan vraagt hoever het staat met de stichting van een openbare school te Oosterland of den Oever. Geantwoord wordt, dat het advies van de comm. van -oezicht thans ingekomen is. Het wachten s nu nóg op dat van den heer Inspecteur T. O. De heer J n. Kooy bespreekt de wen- schelijkheid van beharding van het stukje weg bij Lutje. Is reeds in het Ooilege besproken. De heer M. Kooy vraagt in welk sta-

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6