T Hl Zeebad Huisduinen RETOUR 0'Badpaviljoen CONCERT Fotogr.-Ateiier EISELIN. TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS VAN DONDERDAG 25 JULI 1929. goedkoope trein naar amsterdam. harmoniekapel „winnubst" en helder's fanfarecorps naar het muziekfeest te schagen. tuinconcert „morgenrood" woonwagenleed. HEDENAVOND - van 811 uur - Kapelmeester: Hoppenbrouwer Anna Paulowna. Wieringen. afdeeling „toonkunst". Atelieruren: dagelijks 9-9 Zondags 10-6 Schagen. b,uin11 fort'sjWl110121111 12-50 naar Amsterdam f 1.75 en f 1.25 naar Alkmaar f 1,00 en f 0.75 Vertrek van Den Helder 7.20 en 4 n. Van A'dam 9.30 en 3 n. Zie voor bijz. de dienstregeling. - Bij Kon. besluit van 20 dezer is bei-benoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger: in bet kanton Den Helder: mr W. de Sitter. EXTRA-MAIL UIT EVDIË. Met het op B dezer in extra reis van Tandjong Priok vertrokken stoomschip Tabanan is een volledige mail en zeepost verzonden, welke ongeveer 28 dezer te Marseille en ongeveef 5 Augustus te Rotterdam verwacht wordt.. Er zal in aansluiting op deze boot geen extra-trein van Marseille naar's Graven- hage rijden; de mail wordt ongeveer twee dagen na aénkomst te Marseille hier te lande verwacht. WETHOUDER VAN BREDA BURGEMEESTER. Bij Koninklijk besluit van 18 dezer is benoemd tot burgemeester der gemeente Bovenkarspel W. O. van Breda. Met deze benoeming is dus de puzzle, welke nu de bekende onverkwikkelijke historie met den heer Van Breda was ontstaan en die noch door de uitspraak van een eereraad, noch door een aantal moties, zoo van den Raad als van 's heeren Van Breda's partijgenooten zelf opgelost kon worden, van de baan. De politieke atmosfeer in Den Helder is hiermede aanmerkelijk gezuiverd. Immers, wij zou den straks b0 de periodieke raadsver kiezingen opnieuw gestaan hebben voor de kwestie, welke tot voor kort zoozeer de gemoederen in beweging bracht en die door de weigering van den heer Van Breda om zijn zetel beschikbaar te stellen en door de onmogelijkheid hemtotheen- guan te dwingen, vertroebeld was. De zetel van den heer Van Breda zal worden ingenomen door zijn opvolger op de katholieke lijst, den heer Th. Terra te Huisduinen, iemand, die getoond heeft (o. a. in de vergaderingen van de N.V. Zeebad Huisduinen) een open oog te hebben, speciaal voor de belangen van Huisduinen en die alleen hierom al goed werk in den Raad kan verrichten. En wat den wethouderszetel betreft, de Raad komt hier wederom voor de vraag te staan, wien hij de behartiging der dage- lijksche gemeentebelangen zal moeten toevertrouwen. Naar analogie zou de heer Van Os als lid van.de rechterzijde de plaats van den heer Van Breda moeten bezetten. Maar de eigenaardige wijze, waarop het destijds met de verkiezingen gegaan is men weet, dat hieruit juist de „wethou derskwestie" is ontstaan kan oorzaak zijn, dat. de voorstanders van de candi- datuur—De Boer thans wederom met hun candidaat naar voren zullen kpmen. DE „EUGENIA". Het schip wil niet van den djjk af. Alles vergeefs. Alle pogingen om het sohip met behulp van drie sleepbooten los te krijgen, zijn te vergeefsch geweest: de „Eugenia" zit nog muurvast op den dijk. Vele honder den zijn wederom Dinsdagavond belang stellend toeschouwer geweest. Het fraaie zomerweer lokte tot een frisch zitje op het zachte, op de steenen te drogen lig gende, zeegras. Hevig werd er weer, even als zoo vaak, bespiegeld, gecritiseerd en geboomd. Hevig ook werd er getrokken door de drie sleepbooten, de „Drente", de „Vlaanderen" en de „Limburg". Zoo he vig, dat een tros na een half uur afknapte. In tegenstelling met den vorigen dag had men nu een tros om het voorschip beves tigd. Maar ook ditmaal bleef de „Eugenia" onwrikbaar, en ook de Woensdagmorgen voortgezette pogingen hadden geen resul taat, zoodat de sleepbooten onverrichter zake wederom zijn vertrokken. De „Vlaanderen" vertrok Woensdag middag weder naar IJmuiden. HELDER'8 FANFARE OOBPS. Programma van het 8e zomerconcert, te geven door het Heldert Fanfare Oorps, Dir O. Th. Lugtenburg op hedenavond in de Sted. Muziektent, Plantsoen. I. Le Tribut De Zaunora de Gcmnd. Marche Militaire Avr. par. F. Degrez Fête Oriëntale Edmotid Avon No. i. Marche des Sultans. No. 2. Sur le Bosphore. No. 3. Retraite et Finale. 3. Cortège Nuptial. Grande Marche. E. Gaudefroy 4. NacbWhwamier. Walzer. Op. 466 C. M. Ziehier 3. Le9 Frissons. Scènes de Ballet. G Gadenne Florentiner Marsch. Grande Marche Italiënne. 1- Eucik „INTER NOS" BEHAALT EEN PRIJS. Op het j.1. Zondag te Noord-Scharwoude gehouden Provinciaal Zangconcours, ter herdenking van het 40-jarig bestaan der Gem. Zangvereeniging „Crescendo", dir. W Hespe, behaalde het Dubbel Mannen- kwartet „Inter Nos" alhier, in de le Afd. Dubbelmannenkwartetten een 2en prys met 286 punten. KINDJE TE WATER. Met kinderwagen en aL Terwyl de moeder bij „buurvrouv op visite was, is Dinsdag 'n kinderwagen met een bafcy van 10 maanden tengevolge van den wind, op de Achtergracht W.Z., te water gereden. De bewoner van een nabij- ge'egen bloemenschuitje heeft kinderwa gen en inhoud weer op het droge gebracht. Meifc den gistermorgen naar Amsterdam vertrokken goedkoopen trein zijn van hier vervoerd 626 Se en 176 2e kk reizigers. Zooal? imen weet, was in den prfs van het bidet inbegrepen de entrée voor het Kolo niaal Museum. Ter gelegenheid van 't 60-jarig bestaan van Schagen's Harrnoniekapel, wordt op Zondag 28 Juli een luisterrijk muziekfeest gehouden in den Sted. Muziektuin aldaar. Een keurig verzorgd programma, waar in een geschiedkundig overzicht van het jubileerend muziekgezelschap is opge nomen, vermeldt 0. a., dat meestal Hel- dersche musici de leiding der kapel op zich namen. De eerste directeur was de heer Frigerio, Stafmuzikant K. m., opvol gers waren de heeren Polak, kapelmeester van de Artillerie en Schutterij te Den Helder, L. A. Schouten, Onderkapol- meester Stafmuziek K. m., waarvan de jubileumscantate vermeldt: Schouten was haar al te zamen, Leider - vriend - en - kunstenaar, Rugers, Stafmuzikant K. M. enz. De heer Ter Hall had van 1918 tot .1922 de leiding en van af April 1928 Is de tegenwoordige directeur, de heer Joh. Dol, van Den Helder, met de leiding belas:, welke, volgens het programma, het groot ste aandeel in het muziekfeest heeft, n.1. de muziek van de eigen kapel, welke hij vermocht zoo omhoog te voeren. liet eerste Volksconcert werd in 1870 gegeven. Hel programma van a.s. Zondag luidt: 12i uur ofücieele outvangst ten Gemeente- huize. Uitvoering van den feestmarsch „Union fait la Force", onder leiding van den heer Joh. Dol, directeur Schagen's Harmonie kapel, door alle deelnemende korpsen, te ongeveer 1.15 uur. Vaandeldéfilé, tevens beoordeeling van hot mooiste vaandel, li uur n.m. Muzikale rondgang van het Stedelijk Muziekkorps „Enkhuizen", 1.45 n.m. Muziekfeest in den Muziektuin, 2 uur n.m., waaraan een groot aantal korpsen deelnemen, welke ieder 2 concertnummers uitvoeren. Harmoniekapel „Winnubst" maakt des avonds om 7i uur een muzikale rondgang en „Helder's Fanfarekorps" om 8i uur een marsch door Schagen. De Gymnastiek-Vereeniging „Lyour gus", welke eveneens haar 50-jarig bestaan herdenkt, geeft om 2i uur een uitvoering op het Kerkplateau, terwijl het geheel besloten wordt om 10 uur met een groot, schitterend vuurwerk. Evenals in 't voorgaande zomerseizoen zal ook nu weder de zangvereeniging „Morgenrood", directeur de heer F. van der Mey, een zomerconcert geven in den fraai verlichten tuin van Casino op Zater dagavond a.s. De zangnummers zullen worden afgewisseld door een gezellig dansje in de zaal. Dit concert is voor ieder toegankelijk. GOEDKOOPE TREIN. De Nederlandsahe Spoorwegen laat wederom een goedkooipe trein (met Tegen verzekering) loopen op 81 Juli: Rotter dam—Den Heider. Een woonwagengezin, clat met de ker mis hier verblijfhield, had het ongeluk zijn paard te verliezen. Het gevolg is, dat deze menschen genoodzaakt zijn hier te blijven. Zij hebben zich tot medelijdende stadgenooten gewend, en dezer dagen zal ten hunnen behoeve een collecte langs de huizen worden gehouden, teneinde hen aan de noodige gelden voor een ander paard te helpen. Mogen wij deze collecte bij onze stadgenooten aanbevelen? MAILVERZENDING AAN HR. MS. „HEEMSKERCK", Z 6, Z 6, O 9 EN O 10. 24, 25 en 26 Juli naar Karlskrona. Laatste lichting Hoofdkantoor 15.60, stadsbussen lichting 8. 28 Juli naar Karlskrona. Laatste lichting Hoofdkantoor 21.05 vorigen dag, stadsbussen lichting 4. 29, 30, 31 Juli naar Karlskrona. Hoofdkantoor 15.60, stadsbussen lich ting 3. Stukken moeten voldoende gefrankeerd zijn en voorzien van 2 elkaar snijdende lijnen over het geheele adres. Namens een der beide partijen, den Duit- scher S., werd door mr. Zegers een civiele vordering, groot 33.tegen den ander, B., ingesteld. Mej. K., als getuige a charge gehoord, heeft aanvankelijk bezwaar op nieuw den eed af te leggen. Zij heeft dit de eerste maal al gedaan en vindt het on- noodig het nogmaals te doen. Tenslotte geeft zij toe en legt nogmaals den eed af. Als verdediger voor B. treedt de heer Biersteker op. Het O. M. acht het wettig en overtui gend bewijs niet geleverd. Uit de verschil lende verklaringen blijkt niet, dat B. aan den linkerkant van den weg heeft gere den, al zou hij misschienwat meer naar rechts hebben kunnen uitwijken. Spr. vraagt vrijspraak en ontslag van rechts vervolging. De heer Biersteker sluit zich hierbij aan. Do uitspraak luidt: vrijspraak en niet ontvankelijk-verklaring van de civiele actie. Wed. G. staat terecht voor het verkoo- pen van bier zonder vergunning. De ge tuige v. B. heeft te ongeveer half 4 's mor geus, van zijn werk komende, een glaasje bier bij verd. gedronken en daarvoor be taald. Do agent H. verklaart, dat gere geld 11a het sluitingsuur halfdronken men schen uit verd. woning komen. Verd. geeft het feit half en half toe; het betrof hier vriendon van haar zoon, en ze heeft slechts weinig geld gevraagd, althans niet voldoende ora daarvan winst te maken. Nogmaals ondervraagd, geeft get. v. B. toe, dat het hier inderdaad meer een vriendendienst is dan winstbejag en ver dachte er eer nadeel dan voordeel van heeit. Vonnis 10 of 10 d. S. M., autobus-ondernemer, heeft reizi gers naar en van Huisduinen vervoerd zonder daarvoor concessie te hebben. Ver dachte beweert op particulier, door hem gehuurd terrein de reizigers in- en uit te laten. De hier bedoelde particuliere eigenaar K. zal worden gehoord, op grond waarvan de zaak wordt verdaagd. In deze zaak werd gewezen op het feit, dat aan M. geen concessie is verleend voor reizigersvervoer naar .en van Huis duinen. Voor de zaak van den chauffeur v. d. W., contra J. B. te Wieringen (aanrijding te Den Oever) zijn niet minder dan vier getuigen a charge gedagvaard. Get. J. B., de aangeredene, is van meening, dat ter plaatse van de aanrijding wel met een snelheid van 35 K.M. is gereden. De weg maakt daar een flauwe booht. Ook de an dere getuigen verklaren in gelijken geest. De brigadier rijksveldwachter Witvliet zegt, dat de maximum-snelheid ter plaatse werd overschreden door verd. Verd. zelf zegt, dat hij bereid was de schade te vergoeden, indien zich niet de verzekeringsmaatschappij er mee bemoeit had, die hooge eisohen stelde. Hij beweert niet overmatig hard te hebben gereden. Uitspraak 10 boete of 2 dagen hecht. Mej. S., leerplichtwet-overtreding, boete, 1 dag. In zijn requisitoir merkt de ambtenaar O.M. om, dat in den laatsten t;jd de leerplichtwet schrikbarend wordt overtreden, en dat men blijkbaar weinig moeite doet te zorgen, dat zij nkindëren geregeld naar school gaan. Ze worden dik wijls in het bedrijf der ouders gebruikt en hierdoor saboteert men de wet. Strenge boete is noodig 'om dit euvel den kop in te drukken. A. S., los werkman, wegens het niet houden van een register van in- en ver koop, 5 of 2 dagen. Verd. zegt geen op- kooper te zijn, dooh los werkman. De goe deren, waarvan hier sprake is, had hij nog in huis. Rechercheur S„ vertelt even wel andere dingen van S. werd genoten. Naast de prestatie van de jonge vereeniging hadden niet minder succes te oogsten de solisten Mej. Annie Roggeveen, sopraan, van Den Helder, en de heer Dick Weiman, bariton, van Am sterdam. En dan het laatste: Het Groote lied van Richard Hól, dat schoone mees terwerk, dat door het. koor, afgewisseld door solozang, zoo prachtvol werd weer gegeven, het was ademloos stil in de zaal, ja, zooiets, dat was kunst en men kon zich nauwelijks indenken, dat de jonge zang vereeniging reeds zoo'n zwaar werk ten uitvoer kon brengen. Hulde aan de zan gers, doch bovenal hulde aan den eminen- ten directeur, den heer Toon de Hoogh. (Wier. Crt.). Naar men ons meldt, heeft de heer S. S. Pz. de Vries het woonhuis van den heer D. Dujjnker aan de Hoofdstraat te Hip- polytushoef uit de hand gekocht en zal daarin zijn aan de Klieftstraat bestaande barbier- en kapperszaak overbregen. WTERÏNGER-KERMIS. De kermis alhier begint Donderdag 25 Juli, om Maandag 29 Juli a.s. te eindigen. Zweefmolen, luchtschommel, cake-walk zijn evenals diverse kramen en tenten op gebouwd. De Nieuwe Schouwburgloge van Het Vereenigd Tooneel van Amsterdam, directie Willy Veltman, staat 00 het ter rein van den heer Dekker, terwijl een groote danstent van den heer Kok op het terrein van den heer Bosker staat en vele woonwagens met hebben en houden in het Noorder woonwagenpark zijn gestald. Het Vereenigd Tooneel geeft vier avon den een voorstelling en Zaterdagnamiddag een kindervoorstelling, terwijl in de bios coopzalen van De Haan en Bruul ook vier avondvoorstellingen van diverse beroemde films gaan. In de verschillende danslocaliteiten wordt voor goede Jazz-band muziek ge- terwijl in de café's van mej. de wed. J. Ponnen en den heer Kok harmo nica-virtuozen, banjo- and hawaian spe lers enz. zullen optreden. Hippolytushoef staat dus 6 dagen en nachten zeer veel publiek te wachten. Nu nog mooi weer en een goed gevulde porte- monnaie met geld en dan prettige kermis KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Dinsdag 23 Juli. Eerst het klein goed maar weer: O. V., overtreding Politie-verordening 10 of 10 dagen. P. P. (niet verschenen) over treding Pol.-verordening, 8 of 1 d. B. M. (niet verschenen), openb. dronken schap, 3 dagen hecht, met 6 maanden op zending naar Hoorn. N. K., Wieringen, aanrijding in staat van dronkenschap. P. J F., rijden zonder remmen 15 of 3 d. J D. T., rijden zonder licht 5 of 2 dagen. W K vrachtrijder, in staat van dronken schap 'met paard langs den weg gereden 3 of 1 dag. Aan de Rijks-Kweekschool te Alkmaar, werd van de le naar de 2e klasse bevor derd Ia. Sinke. De uitvoering der Zangvereeniging van le Maatschappij tot Bevordering d. Toon- cunst, afdeeling Wieringen, welke j.1. Za- erdag in de concertzaal Koster te Ooster- ;and plaats had onder leiding van haar lirecteur, den heer Toon de Hoogh van Den Helder, is een succes geworden. De vollo zaal gaf na ieder nummer met een hartelijk applaus blijk, dat er ten volle a mi 6 Mille fotok. salonfoto 11.50 12.00 Te Schagen zal een nieuwe o. 1. school met 8 klassen worden gebouwd. LANDBOUW-HUISHOUDSCHOOL. De jaarlijksche' feestelijke sluiting van het schooljaar aan de Landbouw Huis houdschool te Schagen had Dinsdag j.1 plaats. Een diploma werd uitgereikt aan: J. Klerk, C. Klare, J. Breed en B. Bak ker te Schagen; A. Jimmink en A. Stam mes te Barsingerhorn; L. Waiboer, C Kamp en M. Pluister te Winkel; G. Koe ten té Nieuwe Niedorp; C. Vel te Wierin- gerwaard; G. Bijpost, O. Dam en C. Mo lenaar te Dirkshorn; J. Dekker te Eeni- genburg; A. de Geus te St. Maarten; J, Kaan te Oudesluis; N. Blaauboer te Kol horn; J. Blaauw, C. Schxieken en A. Zee man te 't Zand. SCHAGER PAARDENMARKT. Onze paardenmarkt, gedoopt als luxe paardenmarkt, wordt langzamerhand een hooitrekkersmarkt. Die van 24 Juli had een aanvoer van 41 stuks. Besteed werd: rijtuigpaarden 300 a 550; 21/2-jarige 150 a 275; P/j-jarige 150 a 225; veulens 65 a 150; werkpaarden 200 a 400; slachtpaarden 150 a 240; hit ten 80 a 275. Handel goed. Binnenland. fende een aanrijding bij de hulpbrug DE „HEINRICH PODEUS" WEER EEN STUKJE VERDER. De langverwachte springvloed blijft echter uit Men had te Zandvoort voor het vlot brengen van de „Heinrich Podeus" de beste verwachtingen, wanneer gebruik ge maakt kon worden van den te verwachten springvloed. De wind was gunstig en alzoo werd aan de bergingsmaatschappij ge seind om> sleepbootassistentie gereed te houden. De wind nam echter af en een bijzondere hooge waterstand, zooals de vorige maal bij een springvloed, werd Dinsdag niet bereikt.- Van een ernstige poging om het schip vlot te brengen kon dan ook geen sprake zijn. Met eigen middelen heeft de „Hein rich Podeus" zich toch nog een halvtn M. zeewaarts weten te verplaatsen. (Tel). Gelukkige „Heinrich Podeus". Onze „Eugenia" brengt het niet zoo ver. BEDEVAART NAAR LOURDES. Dinsdagmiddag i3 uit Roosendaal de jaarlijksche Nationale Ned. Bedevaart naar Lourdes vertrokken. Ieder jaar is deze bedevaart in omvang toegenomen, zoodat thans niet minder dan vier extra- treinen liepen, nl. drie voor de gewone pelgrims en een ziekentrein, de z.g. Witte Trein. Nadat reeds den avond tevoren verschillende zieken naar Roosendaal waren vervoerd, die in het ziekenhuis Charitas overnachtten, voerden in den voormiddag de treinen van alle kanten zieken aan. Op het station Roosendaal waren bijzondere voorzorgsmaatregelen genomen. Tal van dames en heeren van de »Lourdes-transportcollonnes« uit Roo sendaal waren behulpzaam bij het vervoer van de zieken van de aankomende treinen den verpleegsters en eenige artsen. Om twaalf uur vertrok de ziekentrein, om een uur de tweede personentrein en om half drie de derde. Den vorigen dag was de eerste vertrokken, die de reis naar Lourdes via Lisieux maakt. DE ROTTERDAMSCHE BRAND STICHTER. Een bekentenis. De 27-jarige boekdrukker W. F. K., die ervan wordt verdacht de branden, die dit jaar op verdachte wijze te Rotterdam zijn ontstaan, te hebben aangestoken, heeft, naar de N. R. Crt. mededeelt, nu bekend, althans eenige van deze branden te heb ben gesticht. MIJNWERKER GEWOND DOOR MESSTEKEN. Slachtoffer In levensgevaar. In de nabijheid van staatsmijn „Emma" te Hoensbroek is de 83-jarige mijnwerker Bekelaar door onbekend gebleven perso nen ernstig mishandeld. Naar men ver moedt heeft B. zich tegenover een groepje personen, dat zich voor de mijn had op gesteld, spottende over de laatste neder laag van de voetbalvereeniging „Staats mijn Emma" uitgelaten, waarna een of twee hunner hem met een mes verschil lende steken hebben toegebracht Om standers geleidden B. naar de verband- kamer der mijn, waar zijn wonden voor- loopig verzorgd werden. Hij had oun. drie steken in den buik bekomen, zonder dat hij aanvankelijk echter over veel pijn klaagde. Later bleek onmiddellijke over brenging naar het hospitaal te Heerlen noodzakelijk te zijn. Het slachtoffer ver* keert thans in levensgevaarlijken toe stand en mag niet door de politie gehoord worden, hetgeen het onderzoek ten zeer ste bemoeilijkt. De burgemeester van Hoensbroek verzoekt de personen, die bij het gebeurde tegenwoordig zijn geweest, zich bij hem aan te melden. Bekelaar is ongehuwd en woont te Hoensbroek. (Tel.) BRAND BIJ SLOTEN. Kinderen met vuur gespeeld, Dinsdagmiddag te ongeveer half een stookten kinderen een vuurtje, dicht bij een timmerloods behoorende bij het per ceel B. 163 aan den Ringdijk van den Haarlemmermeerpolder nabij het dorp Sloten. Een paar planken van de houten loods geraakten ook in brand. De kinderen vluchtten toen terstond en haalden hulp, maar toen deze kwam opdagen stond de loods reeds in vuur en vlak. De inhoud, een groote voorraad planken, gaf aari het vuur een goeden voedingsbodem, zoodat in een oogwenk de brand een geweldigen omvang had verkregen. Dicht bij de loods stond het woonhuis van den timmerman aannemer Witzwiers. Aangezien de wind juist in de richting van dit huis woei, werd dit spoedig ook door het vuur aan getast. Een kwartier nadat de brand was uitgebroken versoheen de motorspuit van de gemeente Haarlemmermeer uit Hoofd dorp. Toen echter brandde het woonhuis reeds zeer fel en was de loods tot den grond toe afgebrand. Ter assistentie kwam spoedig daarop de brandweer van Half weg en tezamen bestreden de beide brandweren onder leiding van den ge meente-opzichter van Haarlemmermeer, den heer Gevers, met zeven stralen het vuur. Het woonhuis brandde geheel uit; op enkele voorwerpen van groote waarde na, kon niets gered worden. Alles, zoowel het huis als de timmerloods met den Inven taris, was echter verzekerd. Het duurde geruimen tijd voordat men den brand vol komen meester was. VERDUISTERING VAN 18.000. Bij een bankinstelling te Amsterdam ls men tot de ontdekking gekomen, dat een kantoortjediende te haren nadeele ver duisteringen heeft gepleegd, tot een be drag van ongeveer 18.000, door zich val- schelijk onderteekende chéques te laten uitbetalen; Dinsdagmiddag, toen hij er van door ging, heeft hij nog ongeveer 100 Engelsche papieren ponden weten te be machtigen. Hij heeft de diréetie nog opgebeld en gezegd, toen men hem van de knoeierijen sprak, dat het vermiste bedrag door zijn vader, die te Enschede zou wonen, gestort zou worden. Sinsdien heeft men van dén ongen man niets meer vernomen, en ge bleken is, dat zijn vader niet te Enschede woont. De kantoorbediende J. J. P. geheeten, is 23 jaar oud, ongeveer 1.70 M. lang, hü heeft donker haar, dat achterover ge kamd is, donkere oogen, een breede kin, een breeden mond en dikke lippen. Ver moedelijk heeft hij een aantal Engelsche papieren ponden op zak en zal hij pogen, naar den gereedstaanden ziekentrein. Fr j die tegen Nederlandsch geld in te wisse- waren 277 zieken en natuurlijk verschei- len. De politie verzoekt zijn opsporing.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5