PUROL GULDENS G0EDK00PER UIT DE WIJDE WERELD Ingezonden Mededeellnjt (828) JEUGDHERBERG IN DEN HAAG. Ook in den Haag is thans een jeugd herberg geopend. Dat wij dit vermelden want de laatste weken zijn er in het ge- heele land meerdere van die herbergen in gebruik genomen, en wij kunnen daar van niet geregeld melding maken ge schiedt, omdat onze oud-stadgenoot en oud-gemeente-secretaris, prof. dr. G. A. van Poelje, voorzitter is van de jeugd commissie der Ned. Reisvereeniging, van wie deze herberg uitgaat. In totaal zal er plaats zijn voor 38 jongens, met de lei ders inbegrepen. Het is een oud school gebouw, dat voor 2 maanden (Augustus en September) is gehuurd voor 200 per maand (1). Het is gunstig gelegen nabij Scheveningen. INTERNATIONALE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN. De Jaarlijksche afstandsmarschen, ge organiseerd door den Ned. Bond v. Licha melijke Oefeningen, hebben ditmaal plaats te Nijmegen. De verplichte trajeten, door de deelnemers af te leggen, zijn niet voor de poes. De eerste dag van deze wed strijden is bevredigend verloopen; er wer den kranige staaltjes van uithoudings vermogen gegeven. Ook dames doen er aan. mee. JBij de 1250 deelnemers zijn ruim 250 burgers, de .rest zijn militairen. De bultenlandsche deelnemers. zijn gedeeltelijk militairen, gedeeltelijk burgers. De Spanjaarden zijn militairen, de Engelschen en Fransóhen burgers. De Spanjaarden loopen prachtig, ener giek en veerkrachtig. De Engelschen zijn leden van de Road Walking Association, rustige kalme En gelschen,, die dit loopen beoefenen als sport, zooals ze roeien en voetballen, cri cket ea hockey spelen. De Franschen zijn leden van verschil lende Parijsche athletiek-vereenigingen, die zich speciaal op het gebied van loo pen onderscheiden en onder den naam Ligue Parisienne d'Athlétique meedoen. Deze Franschen zijn eenvoudige bur gers, die met liefde en toewijding hun sport geoefenen. De Nederlandsche mariniers, die andere jaren meedoen, ontbreken thans. Overal, waar de deelnemers aan dezen wedstrijd passeeren, vlaggen de dorpen. De auto's, die de troepen passeeren, rijden langzaamde dorpskinderen be sproeien de wegen tegen de stof en op vele plaatsen langs den weg staan er tafels met water en ranja, limonade en andere verfrissende dranken, om de stof fige monden en def schorre kelen lafenis te brengen. En met de loopers fietsen jonge meis jes mee, met korfjes ooft en zakjes zuur tjes en ze doen aardig en hartelijk en ze beuren op door (haar belangstellend meeleven en meevoelen met wat de'taak des lóopers is heel den langen dag door. En 's avonds zijn er altijd nog maar weer menschen, zóó onvermoeid, dat ze nog een dansje-wagen in de Vereeniging te Nijmegen. Onverbeterlijk^ De stand! van zaken. Dinsdagochtend zijn gestart 1143 per sonen. Uitgevallen zijn er den eersten dag 19 Er zouden 1124 Woensdag hebben kunnen starten. Er zijn evenwel slechts 1118 gestart. Woensdag zijn er 39 uitge vallen, onder wie 1 Engelsman en één Franschman. Ontploffing en brand te Veendam. Ook twee boerderijen verwoest Vijf dooden et vele gewonden. Gistermiddag om ongeveer half vier is op de aardappelmeel- en dextrinefabriek der fjrma K. en J. Wilkens te Veendam op de dextrine-afdeeling met een gewel digen knal een dextrineur ontploft. Door deze ontploffing ontstond onmiddellijk een groote brand. Het bovenste gedeelte der fabriek stond weldra in volle vlam De arbeiders sprongen verschrikt van de zolders naar beneden en velen hunner kregen meer, of minder ernstige, brand wonden. Zoo sterk was de luchtdruk, dat arbeiders, die vóór de fabriek werkten, in het kanaal werden geslingerd en zich zwemmende moesten ïedden. Al spoedig na de ontploffing stond de boerderij, welke pl m 25 meter van de fabriek verwijd' id staat, eveneens in volle vlam. Deze boerderij behoort aan do flrnjp. K. en J. Wilkens en was volgeladen mot aardappelmeel. Toon de motorspull van 'Veendam arriveerde, stond een tweede boerderij, eigendom van de wed. Kempo;:, ook al in brand. Bij dezen ontzettenden brand zijn drie menschenlevens te betreuren: mej. Mie dema, eohtgenoote van den opzichter van de fabriek, mej. Miedema, dochter van den opzichter, en Kruizinga, fabrieksarbeider te Meedum. Er zijn zeer veel arbeiders licht gewond fn vijf zwaar gewond, waaronder de zoon van den opzichter Miedema, die in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Winschoten is vervoerd. Onder de puinhoopen der fabriek zijn later de geheel verkoolde lijken van on derstaande drie personen gevonden: Krui zinga, fabrieksarbeider, ongehuwd, te Meedum; mej. Miedema, de vrouw van den opzichter der fabriek en de fabrieks arbeider F. Molog, te Veendam. Laatstge noemde is gehuwd en vader van één kind. Het is alles zoo droef mogelijk. Uit Winschoten is bericht ontvangen, dat de zoon van den opzichter Miedema aan de verwondingen is overleden. Nog niet gevonden is mej. Miedema, dochter van den opzichter, terwijl omtrent het lot van den ongehuwden arbeider K. Bos, die volgens de een naar Groningen is ver voerd en volgens den ander wordt ver mist,. nog geen zekerheid bestaat. Het aantal slachtoffers is in elk geval gestegen tot vijf. Het laat zich denken, dat de verslagen heid te Veendam groot is, en dat er op rechte deelneming heerseht met de fami lieleden van de slachtoffers. Een groote menschenmenigte heeft stil het werk van de brandweer gadegeslagen, en steeds meer drong het door, dat een ontzetténde ramp is gebeurd. Het blijkt, dat de ramp is aangevangen met een klein brandje. Toen arbeiders en het gezin van den zwaarbeproefden Mie dema bezig waren het brandje met em mers water te blusschen, volgde de ontzet tende ontploffing, waardoor o. a. een twin- tig-tons stoomketel een tiental meters ver is weggeslingerd. Muren stortten in, en daaronder zijn de slachtoffers bedolven. Het Groene Kruis en particuliere auto's reden af en aan om gewonden te vervoe ren. Onbeschrijfelijke tooneelen hebben plaats gehad. Men zag vrouwen zoèken naar haar mannen, zij wisten niet of hij misschien bit het blusschlngswerk bezig was, of bij gewond was, of vermist werd. Een buitengewoon quantum aardappel meel is verbrand. Na den brand kwam nog een oude ar beider uit een koelkelder te voorschijn, die zich daar schuil had gehouden en niet gewond was. SPAANSCHE OORLOGSSCHEPEN IN AMSTERDAM. Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor elf is in de Amsterdamsche haven het Spaansche oorlogseskader, dat hier drie dagen op bezoek komt, aangekomen. Het eskader bestond uit de groote torpedo- bootjager „Sanchez Barcairtegin", ate flottielje-leider en vlaggeschip, en drie kleine torpedobootjagers „Alsedo", „Ve- lasco" en „Laraga". De laatste schepen werden tegenover de groote graansilo bij de Houthaven aan de z.g. E vlsche boeien, gemeerd. De „Sanche: 1 rcair- tegin" koos ligplaats aan boei i bij de Vluchthaven. Doordat de eerste keer de tros brak, duurde het zeer geruimen tijd voordat het schip gemeerd lag. Het eskader staat onder commando van den kapitein ter zee Miquel de Mier y de Riv, honorair-adjudant van den koning van Spanje. De burgemeester van Am sterdam heeft met den onder-commandant van de marine, kapitein ter zee C. Rühl, en den garnizoenscommandant, luitenant kolonel H. C. Rouffaer, den Spaanschen commandant ten stadhuize ontvangen. Na afloop van dit bezoek heeft de Spaansche gezant te 's-Gravenhage, graaf de Pra- dire een bezoek gebracht aan de „Sanchez Barcairtegin". Hij was daarbij vergezeld van den Spaanschen consul te Amster dam, den heer S. Beltran y Menriqes, den vice-consul, den heer L. Limmarik en den havenmeester, den heer W. N. van de Poll, welke heeren des morgens bij zijn aankomst den commandant van het Spaansche eskader reeds begroet hadden. Woensdagavond waren de officieren van het eskader uitgenoodigd tot een diner ten huize van den burgemeester en Vrijdag tot een diner in het Amstel- Hotel te geven, door den Spaanschen ge zant, waarbij ook leden van het gemeente bestuur en de genoodigden zullen aan zitten. NEDERLANDSCH VLOOTBEZOEK AAN OSLO. Men schrijft uit Oslo aan de N. R. Crt.: Woensdag 17 Juli kwamen niet minder dan vijf Nederlandsche oorlogsschepen te Oslo aan, voor het brengen van een vloot- bezoek, na in de Noordzee oefeningen te hebben gehouden. Het eskader werd ge vormd door het pantsersohip Jacob van Heemskerck, de twee torpedojagers Z 5 en Z 6 en de onderzeebooten O 9 .en O 10. De groote schepen ankerden op de reede voor de stad, in het ruime fjordbassin, nadat eerst de gebruikelijke saluutscho ten met de oude vesting Akershus gewis seld waren. De beide onderzeeërs meer* den aan de kade, waar zij voortdurend veel bekijks hadden. Nu al voor de tweede maal in korten tijd zün hier Nederlandsche duikbooten, terwijl slechts zelden duikbooten van an dere naties hier op bezoek zjjn. Woensdag legde commandant van Duim de gebruikelijke bezoeken af bij de auto riteiten, gevolgd door tegenbezoek aan boord, terwijl onze zaakgelastigde, jhr. van Asch van Wijok, Vrijdag de officie- ten en adelborsten benevens de Neder landers hier en vele Noorsche autoriteiten en diplomaten in het legatiegebouw ont ving. Door een deel der officieren werd een der dagen nog een bezoek gebracht aan de Noorsche marinebasis Horten, op eenige uren afstands van Oslo aan de Osla-fjord gelegen, waar, zooals bekend door onze marine een groote bestelling torpedo's bil het Noorsche marine-etablisement ge plaatst is. Zaterdagavond had er een alleraardig ste instuif aan boord plaats. Het versierde achterdek was met tentzeilen overdekt en in een danszaal herschapen en er werd door de vele gaster, in den pr- btigen zomeravond na de ontvangst al gauw lus tig gedanst Een plechtig moment was het, toen op het oogenblik van zonsonderondergang de vlag volgens de aloude scheeps- etiquette ingehaald werd. Matrozen in hun baadjes zorgden-voor de bediening, er werden ververschingen aangeboden en de gasten waren vol lof over de aardige wijze waarop het geheel gearrangeerd was. De Nederlanders hadden met eenige vreemde oorlogsschepen een aardige ont moeting; toen juist de twee Fransche schepen en de groote Amerikaansche kruiser Raleigh dien Woensdagmorgen de fjord uitstoomden, viel het Nederland sche eskader binnen en werden er saluut schoten gewisseld. De avond werd besloten met het zingen van het Wilhelmus en wij werden in den nog lichten nacht weer aan wal gebracht. Maandagochtend lichtte het eskader het anker om koers te zetten naar de Zweed- sche v lootbasis Karlskrona, waarna weer oefeningen op de Noordzee gehouden werden. De Nederlanders hier zullen nog lang het bezoek van het eskader in dankbare herinnering bewaren. Buitenland. DE RECORDREIS VAN DE „BREM EN". Wij hebben meegedeeld in welken kor ten tijd' binnen 5 dagen het nieuwe schip van de Norddeutsche Lloyd, de „Bremen", zijn eerste reis naar Amerika heeft gemaakt. Omtrent de aankomst te New-York wordt nader geimeld: Blij de aankomst van de Bremen te New- York wachtten zeer vele schepen den Ooe- aanrens aan den Ingang van dë haven opi. Weinig schepen konden dé Bremen, die slechts wenig vaart verminderde, bijhou den. Ook het officieele schip met de oom missie van verwelkoming bereikte de Bremen nadat déze reeds verscheidene mi nuten voor anker lag. Onder verschrikke lijk lawaai van alle schepen en van dui zenden auto's op dé kade kwam de oom missie van verwelkoming aan boord. De kapitein en de Norddeutsche Lloyd wer den gelufegewenscht met het nieuwe schip en met het reeds op zijn eerste reis gieves- tigde record. Behalve 1670 passagiers heeft de Bre men ook 2 verstekelingen meegebracht. De bl'aden te New-York wijzen op de re- cordreis van 4 dagen, 17 uur en 42 (min- en op de overwinning op de Mauretania, welker record met 8 uur en 52 min. is ge slagen. De bladen beschouwen den tocht van de Bremen als een gebeurtenis van zeer groote beteekenis in de geschiedenis der scheepvaart. Vertegenwoordigers der Engelsche scheepvaartwerven schrijven dat het record van de Mauretania eerlijk en fraai is gebroken. Opmerkelijk is, dat de machine®, die te Cherbourg op volle kracht waren gezet eerst op de hoogte van Fire Island iets langzamer zjjn gaan dVaaien om het post vliegtuig te laten vertrekken. De opstij ging ging vlot. Kapitein Ziegenbedn verklaarde, dat hij de machines niet buitengewoon heeft wil len inspannen. Het is echter mogelijk er nog meer uit te halen. Hij hoopt zijn ei/gen reoord te verbeteren en 30 knoopen per uur of 55*/j K.M. te halen. De Bremen heeft de midden-route over den Oceaan ge nomen. Deze route is 49 mijl langer dan de Noordelijke route, die de Mauretania biji haar recordVeis heeft genomen. De passagiers van de Bremen verklaar den, dat men op het voorschip niets van trilling voelt, alleen op het achterschip waren trillingen merkbaar. De „blauwe wimpel". De Bremen zal dus, tot tijd en wijle haar reoord door een ander schip wordt gesla gen, den „blauwen wimpel", de prijs in den snelheidswedstrijd over den Oceaan, mogen voeren. Naar Wolff uit New York meldt, heb ben Dinsdag ongeveer 50.000 menschen een bezoek aan de Bremen gebracht. Onder hen bevond zich Mac Neill, de. kapitein van de Mauretania, die de Bre men een prachtig schip vond en betwij felde dat de Mauretania ooit het record van de Bremen zou kunnen breken. Vrijdagnacht vertrekt de Bremen weer uit New York. Alle hutten zijn reeds bezet, zoodat vele passagiers afgewezen moesten worden. Een vertegenwoordiger van de French Line, die pas uit Frankrijk te New York is teruggekeerd verklaarde, dat zijn maat schappij voornemens is een schip te laten bouwen dat grooter en sneller is dan eenig ander. DE GRASPERKJES IN CANADA, Een (particulier) correspondent uit Toronto (Canada) schrijft aan de Nw. Rott. Crt. •Als men mij vroeg: „wat vindt je het aantrekkelijkst in Canada en in de Ver- eenlgde Staten?", dan geloof Ik, dat ik zou antwoorden: „dat bijna tastbare ge voel van persoonlijke vrijheid ten opzichte van je evenmensch". We worden hier niet zoo door allerlei ètiquetten belemj merd als „in the old country". Ik ontmoet hier wél distinctie, maar geen deftigheid. Of dat wel eens geen afbreuk doet aan de begrippen van beschaving en wel levendheid, zooals we die in Europa kennen? Misschien wel. De zeden en gewoonten zijn hier op sommige punten heel anders. Wie hier komt, moet zich weten aan te passen en wie dat kan, zal spoedig ook de groote voordeelen van dat „rustig-je-elgen-gang-gaan" onder vinden. Men heeft hier niet dat stands verschil zooals in Europa, en de „vrij heid, gelijkheid en broederschap" heeft toeh ook weer zijn aardigen kant. Er le een groote hulpvaardigheid en gedien stigheid onder de bewoners onderling, misschien nog afkomstig uit den tijd der settlers, die eikaar zoo noodig hadden. Toen ik onlangs bezig was om het gras in ons voortuintje te knippen (elk huis hier in de mooie avenues heeft zijn voortuin, zonder door muur, hek of ket ting afgescheiden te zijn van het trottoir) meteen grasschaar met lange handvatsels, zoodat ik me niet behoefde te bukken, legde ik een oogenblik dit praktische instrument neer, daar men mij binnenhuis riep. Bij mijn terugkomst vond ik mijn arbeid keurig voltooid door een wandelaar, die liep te genieten van de schaduw 'in onze avenue en die in 't voorbijgaan een paar woorden met me had| gewisseld. Je wordt in de winkels vlot en prettig geholpen, heel beleefd, maar niet onder danig. STERKE AARDBEVING OP IJSLAND. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat het Zuidelijk deel van IJsland Dinsdagavond geteisterd is door een aardbeving, die waarschijnlijk de hevigste is, die men sedert 1896 op IJsland heeft gehad. Te Reykjavik schudden de hilizen op hun grondvesten en vele muren scheurden. Een gfoot aantal schoorsteenen kwam naar beneden. Ernstige ongelukken kwa men echter gelukkig niet voor. De be volking verliet de huizen uit angst, dat de aardbeving een grooteren omvang zou gaan aannemen. Welke uitwerking de aardbeving in het binnenland heeft ge had, is nog niet bekend. MET VIJFTIG MANNEN GETROUWD. En met 652 verloofd. Voor de rechtbank te Brussel zal weldra een der grootste huwelijkszwendelaar- sters terecht staan, Adrienne Guyot, die op bedriegelijke wijze niet minder dan vijftig maal is getrouwd en 652 maal ver verloofd. De avonturierster, die zoowat 30 jaar oud is, had een Engelsche moeder en een Fransche vader, een koopman, die zich te Beigen had gevestigd. Zij was een bui tengewoon mooi meisje met een innemend optreden. Nadat zij jong het ouderhuis was ontvlucht, zooht zij haar slachtoffers in de luxe-hotels en reisde voortdurend heen en weer tusschen Parijs, Rome, Brussel en de badplaatsen. Zij had steeds verscheidene wettige echtgenooten, en hoe geraffineerd zij te werk ging, bewijst het feit dat zij het klaarspeelde, tegelijk met twee broeders gehuwd te zijn. Een toevalligheid bracht haar daden aan het licht. Een man, die eveneens een aantal jaren geleden het geluk had ge had, met Adrienne Guyot getrouwd te zijn, bezocht een kerk te Brussel, toen er een huwelijk werd ingezegend. Hij zag den bruidstoet naderen en niet gering- was zün verrassing, toen hü in de bruid zijn vroegere, sinds eenige jaren spoor loos verdwenen vrouw herkende. Hij liet onmiddellijk de huwelijksplechtigheid stop zetten en de bedriegster, die kalmweg verklaarde, hem nooit eerder te hebben gezien, arresteeren. Maar de bewijzen waren te zeer tegen de bruid. Zij sloeg tenslotte over in een brutaal cynisme, er kende eindelijk echter alle haar ten laste gelegde strafbare daden en verklaarde lachend, dat het aantal van haar vroegere mannen en verloofden nog wel grooter kon zijn, daar zij hen niet allemaal in haar zakboekje had genoteerd. GEWELDIGE ONTPLOFFING TE BERLIJN. Vele slachtoffers. In de Vereeoigde Zuurstoffenfabrieken te BerlijnBorsigwalde is Woensdag middag een geweldige ontploffing ge schied. Een groote zuurstoftank is door onbekende oorzaak in de lucht gevlogen. Een groote steekvlam van meer dan 100 M. hoog zette weldra het gelieele complex gebouwen in een rook- en vlammenzee. Eenige seconden later volgden nog ver schillende ontploffingen. De brandweer en de Eerste Hulp bij Ongelukken-dienst waren spoedig met al hun beschikbaar materiaal ter plaatse. Uit de vlammenzee werden herhaaldelijk voorwerpen in de hoogte geworpen; metalen platen werden meer dan 100 M. weggesijngerd. Onder de bewoners van de nabjjliggende huizen en onder de fabrieksarbeiders ont stond een ontzettende paniek. De menschen snelden naar buiten. De brandweer kon eerst niet goed bij den haard van de ontploffingen komen. Men vreest, dat er zich onder de puinhoopen van de fabriek vele dooden en gewonden bevinden. Tot nu toe kon hieromtrent echter nog niets bepaalds gemeld worden. De ontploffing is, naar nader wordt bericht, van zoodanigen omvang, dat haar uitwerking nog niet te overzien is. In wijden omtrek zijn alle ruiten vernield en vele huizen beschadigd. Het aantal slachtoffers zal vermoedelijk meevallen. Menschen, die men omgekomen waande, zijn later weer komen opdagen. Tijdens het opruimingswerk is een nieuwe ontploffing vanflesschen zuurBtof ontstaan. De brokstukken werden ver weg geslingerd, zoodat de dichte menigte, die achter het politiecordon opgehoopt stond, in panischen schrik op de vlucht sloeg. De door de ontploffing verwoeste fa briek te Borsigwalde is de grootste zuurstoffabriek van Duitschland. Zij le verde zuurstof, stikstof, samengeperste lucht, alsmede argon- en heliura-gas, terwijl in een nevenfabriek o.m. vloeibare acetyleen werd vervaardigd. BUITENGEWONE WARMTE IN ITALIË. Vier dlooden. Tengevolge van de buitengewone warmte die 86J O. heeft bedragen (d.i. ongeveer 97° F.) zijn er vier mensehen in Italië be zweken. en de beschikking over gemakkelijk passende kleeding (bovendien niet duur) is het beste dat men U in deze tijden toe kan wenschen. Denk eens aan de Seizoen- Opruiming In KLEEDINGMAGAZIJN DEN HELDER DE WARMTE EN DE AFKOELING. De weerkundige medewerker van het Vadeiland schrijft: De vrij lange serie van warme dagen is plotseling afgebroken door een sterke afkoeling, die een gevolg is van den inval van een koelen luchtstroom uit het Noor den, die over de Noordzee het Noord westelijk gedeelte van het vasteland is binnengedrongen. Reeds Zaterdag ontwikkelde zich ln het verre Noordwesten hooge druk tegenover een gebied van lage drukking tusschen IJsland en het Noordelijk gedeelte van Scandinavië. Dientengevolge woei dien dag tusschen deze beide luchtdrukge- bieden een Noordelijke luchtstroom, die Zondag doorgedrongen was tot den öOsten breedtegraad en bezuiden dezen naar het Oosten omhoog, zoodat over de Noorde lijke helft van de Britsche eilanden een Westelijke luchtstroom streek. Intusschen steeg in het Westen de luchtdruk, waarbij de Noordelijke luchtstroom tot de Noord zee doordrong. Vandaar schijnt hij als een Westelijken wind ons land bereikt te hebben, zoodat de morgentemperatuur hier sedert Zondag 5 graden gedaald is. Verwacht wordt dat deze afkoeling nog iets verder zal gaan, waarmede zij vanzelf van eenigszins langeren duur zal zijn. Hoewel het weer daarbij nogal winderig is geworden, is het merkwaardig, dat het zomersoh karakter behouden is gebleven. Over het vasteland heerschte de laatste dagen zeer warm weer, vooral in het Zuiden en Oosten en onder den invloed van kleine depressies kwam het hier en daar in het buitenland tot zware onweders met windhoozen en hagelslag. Ook in Zuid-Limburg heeft Zondagavond een zwaar onweer gewoed. Zondagmorgen trok bq ons een licht onweersbuitje in het Oosten af, waarna de onweerstoestand eindigde. Waarschijnlijk lagen wij hier aan de Noordzijde van een onweersgebied, dat zich ten Zuiden van een lijn, die van het Zuiden van Engeland over hetKanaal en het midden van ons land in de rich ting van Hamburg liep, dus langs de Noord westzijde van het warmste gebied. In deze lijn lagen Zondag zeer kleine depressiekernen. Voor een overzicht van de warme dagen geven wij hier de maximum-temperaturen in C-graden tusschen haakjes ge plaatst die op de volgende dagen zijn voorgekomen 11 Juli (27.0), 12 Juli (27.5), 13 (25.0), 14 (26.5), 15 (26.0), 16 (31.7), 17 (30.8), 13 (22.5), 19 (28.6), 20 (34.2), 21 (27.2) en 22 (24.0). Een reeks van 12 warme dagen, waarvan 3 heet. WAAROM ADVERTEEREN? De voordeelen van kranten annonces. De kranten-annonce is het reclame- middel van den modernen tijd. Geen zaak zoo onbeduidend of zij maakt gebruik van de kolommen der nieuwsbladen om den volke kond te doen, dat héér artike len de beste, de mooiste, de duurzaamste en de goedkoopste zijn. Vraagt men een doorkneed reclame technicus, welke de voordeelen van kran ten-annonces zijn, dan geeft hij door gaans zeven punten op, en wel: lo. Een groot aantal personen krijgt de advertentie onder de oogen. BoveiTdien adverteert men in de krant met een be paalden lezerskring en heeft het dan zelf in de hand, voorèl het koopkrachtige pu bliek te bereiken; 2o. De advertentie komt, ln tegenstel ling met de straatreolame, onder de oogen van het publiek op het juiste psychologi sche moment. Op straat ls het vaak koud1; wie daar koopt, heeft haast; of heeft een bepaald doel, waar hij zich heen begeeft en dat zijn gedachten in beslag neemt; of gezelschap, waaraan hij zijn aandacht "wijdt. Bij het krantenlezen verkeert de mensoh In kalme stemming, ls ontvanke lijk voor mededeelingen op ieder gebied, spitst zich toe op het vernemen van nieuws.... en daaronder vallen zeer ze ker ook de mededeelingen der adverteer ders. 8o. De adverteerder profiteert van het vertrouwen, dat de lezer ln zijn krant stelt en dat zich natuurlijk ook ultatrekt en Doorzitten bij Wielrijden, Zonnebrand en Smetten, verzacht en geneest men met 5-'tH w "koMn 30-60 u 90 et Tub« 80 ct O iS/y Bij Apoth. ca Drogiiteo UACAIITIE

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6