ROSSEM'* ZEEPAARD 15» UIT DE WIJDE WERELD Laatste Berlohten. passagierese&ip de Slbajak. Het nöhïp ta onmiddellijk aan een grondige ontsmet ting onderworpen. De geheele bemanning van Ihet sdhip Jb gevaccineerd. Hoewel het gevaar dua ato geweken mag worden be schouwd, heelt men de gelegenheid ge opend voor de passagiers, zich gratis te laten inenten. De HJder, dr. Fatoer "verleden Soerabaja, 81 Juli. De pokkenlijder aan boord van de Sibajak, de scheepsdokter G. J. Faber, is heden overleden. BINNENLAND DE DIPLOMATIEKE HERSTEL- OONFEKEN1TE TE 'S-GRAVENHAGE. Bij het departement van bultenlandsche zaken zijn thans van de regeeringen van Frankrijk, Engeland, Duitschland, België, Italië en Japan verzoeken ingekomen tot bet houden van de herstel-conferentie te 's-Gravenhage. Van enkele andere regee- ringen worden nog verzoeken verwacht. MacDanald niet naar den Haag. De politieke medewerker van de Daily Ghronicle schrijft dat het onwaarschijn lijk is, dat MacDonald tegenwoordig zal zijn bij de opening van de hersteloonfe- rentie in den Haag. De Britsche delegatie zal waarschijnlijk bestaan uit Graham, den president van de Board of Trade, met de ministers van financiën en buitenlandsche zaken, Snow- den en Henderson. Comfearentie-datuimi thans defini tief. Opening op Dinsdag «ut des morgens 11 uur- Van bevoegde zijde wordt vernomen, dlait het thans definitief vaststaat, dat de lltlebe hersteloonferentie te "B-Graven- age Dinsdag 0 Augustus ajs. dos mor gens om 11 uur zal beginnen. TWEEDE KAMER. LICHTE MARYLAND BAAI IN PATEHTVERPAKKIMC po] ha Na de vorige opgave nebben hun benoe ming tot lid der Tweede Kamer nog aan genomen mej. Westerman en de heeren Drop, Van der Heide en Schouten. Er wordt thans bij het centraal stem bureau alleen nog bericht ingewacht van den heer Oolijn. Nader verneemt de N. R. Ort., dat be halve de heer Oolijn ook jhr. mr. Ruya de Beerenbrouck zijn benoeming tot lid der Tweede Ka,..er nog uiot heeft aangeno men. Naar de N. R. Crt. vei eeint, zal de ver gadering van de voorzitters (ieder verge zeld van een lid hunner fractie) der anti revolutionaire, ohrlstelljk-hlstorisohe en rOv»aiBdh-kath<Iiekr, Tweodo Kacicrfwo- tieg, welke gisteren op ultnoodiging van den kaoinotf formateur, minister van staat, jhr. mr. Oh. J. M. RVys de Beerenbrouck, plaats had, ü.s. Vrijdag voraeu vowgeioi. DE R. K. VOLKSPARTIJ. Eea voorbarig barldit De Utrechtsohe Courant bericht: Het aan Het Ilandt Jiblad ontleend be richt inzake een voorneinun van mr. P. Arts, om op het binnenkort te houden con gres een voorstel te doen tot opheffing van de R.K. Volkspartij, mag in zooverre voor barig worden genoemd, dat hiervan aan het partijbestuur niets bekend is. Vooreerst zij opgemerkt, dat niet mr. Arts voorzitter is dor R. K. V.-P., zooals Het Handelsblad schreef, doch de 'heer W. O. Setteur, lid van den Utrechtschen ge meenteraad. Mr. Arts is zolfs geen bestuurslid. In elk geval zou er eerst een voorstel als hier bedoeld moeten komen van de af- deeling Tilburg. TEGEN LUCHTVERKEER OP ZONDAG, Adres van Rhoon en Hoogvliet aan den minister. De gemeenteraden van Rhoon en Hooi vliet, grenzende aan het vliegveld WJ de Waalhaven te Rotterdam, hebben beslo ten gezamenlijk een adres te richten aan don minister van Waterstaat, betreffende het hinderlijke luchtverkeer op Zonda gen, veroorzaakt door de vhegmaoMneis van Waalhaven. Bij het laatstgehouden jaarlijksoh vliegfeest op genoemd vlieg terrein, zou het volgens dezen bijna on doenlijk zijn geweest om in de kerkge bouwen in die gemeenten godsdienst oefeningen te houden. WETHOUDERSJAARWEDDEN TE HILVERSUM. In de Hilversumsohe raadsvergadering van 12 Deo. 1028 kwam o.m. aan de orde een voorstel om „de jaarwedde van de wet houders te verhoogen van 8000 op 4000". De raad besloot dit voorstel te Btellen in banden eener raadscommissie ad hoe. Deze oommissie zegt in haar rapport dat J gemeend heeft zich niet uitsluitend te moeten beperken tot het salarisvraagsftuk, doch ook de penslonneering onder de oogen te moeten zien. De commissie komt tot de conclusie, dat de Jaarwedde der wet houders verhoogd dient te worden tot 8600. Do ponstoenkwostlo. Het maximum-pensioen zou de oommis sie gesteld willen zien op 2000 per Jaar (thans 1600). te bereiken na vijftien dienstjaren (thans twintig dienstjaren). Hst panaloan der weduwe sou zij willen stellen op 60 pot. van het maximum-pen sioen van wethouders. De raadsoomimlssie heeft haar voorstel len vergezeld doen gaan van nogal uitvoe rige beschouwingen, waarin naar hare meening moet worden gebroken met het stelsel van onmiddellijk ingaand pensioen en dient men te komen tot penslonneering op zestigjarigen leeftijd, waardoor ver leend wordt het z.g. uitgestelde pensioen. HET WEGEN VAN AUTOMOBIELEN. Tengevolge van de vele aan het licht gekomen onjuiste en nogal sterk afwij kende opgaven bij de aangifte van bet gewicht van den wagen voor de wegen belasting, heeft de minister van Finan ciën zi'ch genoodzaakt gezien, strengere maatregelen te nemen. Het bekende weekblad „De Auto" heeft op dit euvel reeds herhaaldelijk gewezen. Nu is er bepaald, dat alle wagens na 22 Juli voorzien moeten zijn van een ambtelijk relaas van weging op een der door het Ministerie van Finaneiën daartoe aangewezen geijkte weeg bruggen, wii men zioh niet blootstellen aan aanhouding en weging op den weg; dit laatste zou dan practisch bestaan uit het onder ambtelijk toezicht vervoeren van den wagen naar een zioh in de nabijheid bevindende weegbrug. Met de gevolgen van dien: veel oponthoud en last. Op verzoek van de K.N.A.O. is de datum tot 15 Augustus verlengd. Het weekblad „De Auto" publiceert nu in zijn nummer van deze week de lijst van geijkte weegbruggen met aan duiding van waar en onder welke direc tie deze is gelegen benevens van de tijdstippen, waarop de vrijwillige weging van de automobielen kan plaats hebben. HET LANDARBEIDER SCONFUOT IN GRONINGEN. Het conflict In de stadsbezJtön- gen opgeheven. De bemiddelaar, de heer Bulskool, bur gemeester van Delfzijl bericht, dat een nieuwe bemiddelingspoging, door hem aangewend, tot bijlegging van het oon- fliot tussehen de directie der stadsbozit- tingen in het Oldambt en de arbeiders daarop werkzaam, met suoces is bekroond, aangezien Dinsdag met 28—27 stemmen door de arbeiders het gewijzigde voorstel is aangenomen. Van morgen af zullen de arbeiders het werk weer aanvangen. In den Johannea Kerkhovenpolder werd het werk gisteren ook weder hervat Van de Friesohe landbouwers, die Maan dagmiddag bij de landbouwers te Belling- wolde zijn te werk gesteld, zijn Dinsdag middag weer twaalf naar hun woonplaat sen vertrokken la verband met de ophef fing van de staking in die streek. De landarbeiders te Termunten, die Maandag in staking zouden gaan hebben hb.rvan afgezien, daar de landbouwers h'.n loon pet man met 8 cent per uur en i:et zichtloon met drie gulden per halve H.A, hebben verhoogd. De arbeiders heb ben dit aanbod aanvaard DE LANDARBEIDER SSTAKING IN OOTELIJK GRONINGEN. Het bemiddelingsvoorstel-Buis kool door de staken en de werk gevers verworpen. Uit Winschoten seint men: Van de stakende landarbeiders in Oos telijk Groningen hebben slechts 8 zich uit gesproken voor aanvaarding van het be middelingsvoorstel van den heer Buiskool. Het hoofdbestuur van den Nederl. Land- arbeidersbond werd met 1918 tegen 83 stemmen en 4 blanco gemachtigd, de on derhandelingen met de werkgevers, voort te zetten. De werkgevers hebben met 871 tegen 76 stemmen het voorstel van den heer Buiskool eveneens verworpen. Er zal opnieuw een bemiddellngsvoor stel worden ingediend. Gisteravond omstreeks 0 uur werd een verordening afgekondigd, waarbij samen scholingen zijn verboden. Dit geldt voor alle gemeenten, bij het stakingsoonflict in Oostelijk Groningen betrokken. Dinsdag is een detachement Kon. Mare- ohaussees van het depot op Het Loo, on der commando van opperwachtmeester Saarloos, met een extra-trein naar het Noord-Oosten van Groningen vertrokken. DE STAKING IN DE ZAANSCHE HOUTINDUSTRIE, Het aantal werkwilligen, werkzaam aan de verschillende houtwerven, is wederom met een aantal uitgebreid, dezen worden te werk gesteld aan houtzagerijen, waar tot dusverre nog geen andere arbeids krachten de plaats van de stakende hout bewerkers hebben ingenomen. Ook het aantal rijksveldwachters Is met 10 iman uitgebreid. neerstrijken van de Robin bij te wonen. De landing had.een vlot verloop, al leverde het modderige terrein moeilijkheden op. Onmiddellijk werden de belde vliegers O'Brlen en Jaokson aan een medisch onderzoek onderworpen. Het bleek, dat zij zich In een uitstekenden gezondheidstoe stand bevonden. Het is voor de vliegers daarboven op den duur allicht erg eentonig geweest; maar behalve de eer hebben de beide vliegers ook een flinke som gelds in de wacht ge sleept. Zij krijgen 81,256 te verdoelen. Ten slotte nog een paar getallen over hun verrichting. Het tijdsduurrecord van Mendell en Reinhart, die het record met het vliegtuig Angelano hadden verworven, hebben zij met l]/2 dag verbeterd. Bij de landing kon den de duizenden toeschouwers slechts met groote moeite er van af gehouden worden het vliegtuig te bestormen om souvenirs te bemachtigen. De St. Louis Robin 'heeft in het geheel 40.320 K.M. afgelegd en 16.000 liter ben zine verbruikt. De benzinevoorraad is 48 keer aangevuld. De schroeven hebben 1300 omwentelingen per minuut gedaan, in het geheel 32 millioen omwentelingen. De Minnesota. De tweede inzittende van de Minnesota, welk vliegtuig Maandag verongelukte, is thans ook overleden. DE ZEPPELINTOCHT OM DE WERELD. Op den tocht om de wereld zullen on geveer 42,000 kilometer worden afgelegd. Het luchtschip begeeft zich eerst naar Lakehursrt, daarna achtereenvolgens naar Los Angelos en Tokio, om tegen 29 Augustus weer naar Lakehurst terug te keeren en dan do terugreis naar Fried- richsbafen te aanvaarden. Volgens een telegram uit Frledrlchs- hafen aan de Vossüohe Zeltung zouden de ingenieurs van de Zeppelinwerf een uitvinding hebben gedaan, waardoor bet luohtsohip wordt in staat gesteld op het water neer te dalen en wel doordat er groote luchtslangen onder de passagiers- gondel van het schip worden bevestigd. Dit zou reeda op de aanstaande reis ge schieden. Een Berlijnsch beeldhouwer laat het borstbeeld van wjjlen dien Oceaan-vlieger von Htlnafeld door het luchtschip mee naar Amerika nemen. De geheelo vracht van de Zeppelin heeft een gewicht van ongeveer 2000 kilogram. ITot vertrek van do Zeppelin. Het vertrek van de Zeppelin ls gister avond op vanochtend drie uur vastgesteld Dr. Eekenor hoopte docr zoo vroeg te vertrekken en zijn koers over Bazel, Be- eangon, het Rhonedal en Gibraltar te ne men de depressie die uit het noordwesten in aantocht was en waarvan wij hier in Nederland gisteren al genoten hebben, nog juist te ontioopen. Alleen indien de deprassle zich sneller imoeht blijken te verplaatsen d\JU gv/»v?uHjiic het geval is, zou het vertrek nog worden uitgesteld. Luchtvaart. HET WERELDDUURREOORD. Na 420 nur ln de lucht te ztln geweest, geland. Dinsdag heeft de landing te St. LouIh met succes plaats gevonden. Het vliegtuig was 420 uur en 21 minuten onafgebroken ln de lucht geweest, waarmee natuurlijk alle records geslagen waren. Er waren 16.000 toeschouwers op het véld om het ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ RELM& Tijdens manoeuvres ln het kemp van Maillay zijn twee jachtvliegtuigen in bot sing gekomen. Het eene vliegtuig kon zonder veel schade dalen, maar het an dere, dat ernstiger beschadigd was, maakte een verschrikkelijken val. De bestuurder sprong nog uit het toeBtel, maar werd ge dood door de nog wentelende schroef. ZEILVLIEGEN. Een record verbeterd. De zeilvlieger Mayer uit Aken heeft Dinsdag het tijdsduurrecord zeilvliegen, dat sedert het vorige jaar met 7 uur 56 mi nuten op naam van Kroufeld stond, ge slagen. Hij bleef, van de Wasserkuppe in de Rhön opgestegen, 8 uur 24 minuten in de lucht. De vlieger Meiniger uit Darm- stadt, die 8 uur 20 minuten haalde, bleef maar 4 minuten bij hem aohter. BLERIOT OVER DE TOEKOMST DER LUCHTVAART. In een lezing voor de Koninklijke lucht- vaart-vereeniging heeft Louis Blériot Maandagavond te Londen zijn vaste ver trouwen uitgesproken dat binnen 10 jaar het snelverkeer tussehen Amerika en Europa uitsluitend met vliegtuigen zou plaats vinden, na het aanbrengen van oon paar drijvende landingseilanden ln den Oceaan. De vliegtuigen der toekomst voor dit Trans-Atlantisoh verkeer moesten voorzien worden van twee losvasto vleu gels, die de reddingbooten vormen, zoo dat, als het vliegtuig een noodlanding op het water zou moeten maken, het deze vleugels zou kunnen afschudden, die dan als gesloten en onzinkbare reddingbooten zouden veranderd zijn. KUNSTMATIG EILAND IN WORDING. Tiisschcnstatfon voor vlieg machines. Niet ver van Fhlladelphla is men bezig met het samenstellen van een eiland, dat waarschijnlijk reeds den volgenden win ter gereed zal komen. Dan zal het door stoomsohepen den ooeaan in worden ge sleept, waar het op weg naar de Bermuda- eilanden 682 K.M. van de Amerikaansohe kust verankerd zal worden. Dit eiland, dat als tussohenstatlon zal dienen voor vliegmachines op wsg naar de Bermuda's, tal, als het voldoet, het eerste zijn van een reeks kunstmatige eilanden, die een veilig vllegverkeor tus sehen Amerika en Europa mogelijk ma ken. De kosten van het eiland, dat thans wordt samengesteld, worden op vier en een half millioen gulden geschat. De heer Armstrong, onder wiens toezicht het eiland wordt geconstrueerd, meent, dat acht van die eilanden noodig zullen zijn ten behoeve van de overzeevludhten. Het kunstmatige eiland zal een lengte hebben van 100 en een breedte van 70 M. aan de uiteinden en 140 M. in het midden. In het breedste gedeelte zal een hangar worden geplaatst met een meteorologische inrichting en een radiostation. Voorts zal er ook een hotel worden gebouwd. Het eiland wordt uit stalen platen sa- mengeklonken. Onder het eiland reiken zestig „voeten" diep in 'het water; aan bet eind van die voeten bevinden zich groote schrijven, die het schommelen van het eiland bij sterken golfslag tegengaan. De kanten van het eiland steken 20 Meter bo ven den zeespiegel uit, zoodat ook de hoogste golven het niet zullen overstroo- men. Het eiland zal „Langley" worden ge noemd, naar den constructeur van een der eerste voor het gebruik geschikte vlieg machines. EENMISS JAARBEURS. Het bestuur der Jaarbeurs te Bandoeng heeft de weinig oorspronkelijke en even weinig gelukkige gedachte gehad om in een zoo gemengden kring als een Indische kermis een schoonheldswedstrijd voor Eu- ropeesche meisjes op touw te zetten. De plaatselijke pers heeft het heel mooi ge vonden, maar buitoü Bandoeng bleek de pers er anders over te denken. De Loco motief noemt het een „miss-elijke" vertoo ning en waarschuwt: Men spare Indlë voor deze vertooningen. Het misplaatst initia tief der Jaarbeursheeron vinde geen na volging. Wiji vinden deze publieke keuring van meisjes en jonge vrouwen voor een ginnegappend publiek een droevig schouw spel. Het rondleiden van gemerkte en ge nummerde jongemeisjes en vrouwen voor een kijkgraag, lacherig en wel zeer.ge mengd publiek, waar „heeren" van allen landaard worden uitgenoodigd tot inven tarisatie en waardeering harer schoon heden, moge een unicum blijven van de Bandoengsche Jaarbeurs. Het feit, dat slechts zeven meiske9 onverstandig ge noeg waren om mede te doen bewijst, dat men ook te Bandoeng dit Jaarbeurs-exces afkeurt; vertrouwd wordt dat men daar en elders niet zal trachten deze malle en er gerlijke dwaasheid ingang te doen vinden. DE MUITERIJEN IN DB GEVANGE NISSEN' IN DEN STAAT NEW YORK. Men weet, dat de laatste weken ernstige muiterijen zijn uitgebroken in twee ge vangenissen in den staat New-York, die te Dannemora en die te Auburn Vooral in laatstgenoemde gevangenis in het rauw toegegaan; <t jJjü over en weer bewakers en gedetineerden doodgeschoten en vier gevangenen wisten te ontkomen en zijn nog niet terecht. De boeven hadden bo vendien brand gesticht, die slechts met moeite was geMuscht. Reeds lang broeide er wat onder de gevangenen in den staat New-York, en de gouverneur, UooseveU, heeft een enquête gelast. Het schijnt dat de gevangenen grieven hebben, die ernsti ge aandacht verdienen. De toeneming der criminaliteit had geleid tot aanneming der wet-Baumer, welke ook in eigendomsdelic ten voor recidivisten een veroordeeling tot „levenslang" mogelijk maakt. Dit wekt bij deze recividisten, die nu wat hun straf betreft gelijk gesteld zijn met moorde naars, een wrok en een stille wanhoop, die tot uiting moesten komen. Bovendien zit ten juist door die veel langere straffen de gevangenissen in New-York met een tekort aan ruimte. In Dannemora en in Au burn waren de ongelukkige boeven dan ook allerjammerlijkst slecht gehuisvest. Te kleine en te onhygiënische cellen; en in die cellen te veel gevangenen. Voorloopig hebben de boeven dus met hun muiten bereikt, dat er aandacht zal worden geschonken aan de misstanden, waaraan zij bloot staan. Maar daarin wordt pas later misschien voorzien. Voor loopig zitten zij met hun drieën in een cel, zonder eenig vertier en zonder de minste faciliteiten of verzachtingen, op water en brood. EEN 14-DAAGSCHH ZWERFTOCHT. Een jongetje van negen jaar ontvlucht zijn ploegouders. In het dorp Gleldlngen bU Hannover la Maandag een negenjarige jongen aange komen, dlo uit Berlijn was komen loopen, om naar zijn tante in Göttlngen te gaan, aldus een Wolff-berioht. Het kind, dat sedert den dood van zijn ouders bij: pleeg ouders was, werd niet goed behandeld en 1b danrorn weRReloopen. Het was Rehoel uitgeput, had slechts hier en daar, al spe lende met andere kinderen, wat te eten en drinken gekregen. TELEFONEEREN IN VOLLE ZEE. De Ounard Lijn heeft gemeend, dat zij aan hare passagiers gedurende de zeereis dezelfde telefonische faciliteiten moest kunnen verschaffen, die dezen op het vas te land gewend zijn. I)e stoomvaartmaat schappij wendde zioh tot de International Telephone and Telegraph Corporation en deze firma heeft het vraagstuk tot eene op- ':'8sing gebraoht. Het stoomschip „Beren aria van de Cunard Lijn werd van eene .nstallatie voorzien, vervaardigd in de fa briek van de International Tel. Tel. Corp. te Londen en gedurende verschillende zee reizen zijn proefnemingen verricht Eene telefonische gemeenschap werd onderhouden tussehen het schip in volle zee en de radiostations van de I. T. T. Co. te Trappes buiten Parijs. Over gewone telefoonlijnen werden da gesprekken naar Parijs doorgegeven. De proefnemingen hebben de praktische uitvoerbaarheid van een commercieel te lefoondienst aangetoond, mits geschikte radiostations ter beschikking staan, die kunnen worden doorverbonden met het pu blieke landtelefoonnet DE ACHTERBUURTEN VAN KAAPSTAD. In verband met de actie, die gevoerd wordt voor het opruimen van de achter buurten, heeft de gravin van Athlone, de vrouw van den gouv.-generaal, eergiste ren incognito een bezoek aan de achter buurten en verschillende huizen ervan ge bracht. Vervolgens heeft zij een telegram gestuurd aan haar tante, de Koningin- Moeder van Nederland, waarin zij bijzon derheden vraagt omtrent de bouwplannen, waarnaar Nederland het woningvraagstuk van een groot deel heeft opgelost. De ver kregen inlichtingen zal de gravin ter be schikking stellen van een woningbouwten- toonstelling, die op 12 Augustus geopend wordt. BOOVERS IN ROEMENIË. In den omtrek van AIba Julia hebben straatroovers opnieuw twee autobussen en zes particuliere auto's achter elkaar aan gehouden en de Inzittenden, 86 in getal van al hun bezittingen, op kleeren en schoeisel na, beroofd. De roovers honden hun slachtoffers vervolgens aan de hoo rnen vast en namen de wijk. De gendar merie, die er dadelijk op uitgetrokken is, meent de roovers omsingeld te hebben, doch heeft ze nog niet te pakken gekre gen. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN. VIJFTIENHONDERD JAAR ONDER ZAND BEDOLVEN. Stad aan dm Eufraat, die thans wordt opgegraven. In den wereldoorlog stootten Engelsche soldaten op torens en muren, die bleken te zijn van de stad Doura, welke stad vijf tienhonderd jaar onder woestijnzand be dolven is geweest Daarna hebben Fran- schen daar opgravingen verrioht onder leiding van den heer Cumont Over die opgravingen heeft de Russische hoog leeraar liostowzew, die er ook aan deel heeft genomen, het volgende medegedeeld. Perkamenten en papyrus-stukken zijn onder het droge zand goed bewaard ge- bloven. Munten en inschriften zijn er in groote hoeveelheden gevonden, zoodat men over de geschiedenis van Doura veel te weten r:al kunnen komen. De vesting aan den Eufraat is gebouwd door de Se- leukiden en hun Maoedonisoh karakter blijkt duidelijk. In de eerste eeuw na Ohrlstus volgden de Parthen, die een ol- tadel bouwden op een afhangende rots. Voorts bouwden zij een paleis en een tem pel en breiden de stadsmuren uit. Daarna werd de vesting door de Romeinen ver overd, die echter een van de Parthen tot stadhouder aanstelden. Eerst onder Mar- cus Aurelius kwam een Romeinsch gar nizoen in de stad. Naast een kleinen tem pel bouwen de Romeinen een groot bad, een der voornaamste behoeften voor de Romeinsche legers. Thans Ligt Doura midden ln een dorre woestijn. De opgravingen zijn nog pas begonnen, zoodat er waarschijnlijk nog veel wetens waardigs aan het licht zal komen. VOOR DEN POLITIERECHTER Vaoantiezittlng op Dinsdag 80 Juli. Uitgesteld tot 9 September, De Zuiderzeewerker Willem K., wonen de te Hansweert, thans werkzaam op Wleringen, was op 24 Juni veroordeeld tot 6 weken, gerv. ter zake mishandeling, met gebruikmaking van een knipmes, van den te Winkel wenenden machinist M. B.- Veroordeelde^ tegen wien het O. M. slechts 76 boete of 60 dagen had ge- requireerd, was bij deze behandeling niet aanwezig en had van zijn recht gebruik gemaakt, om in verzet te komen. Do behandeling van deze verzötzaak werd eohter uitgesteld tot do zitting van 9 September, waarvan bereids den oppo sant mededeeling was gedaan en deze dua bevrijd was van de moeite zioh nutteloos naar Alkmaar to moeten begeven. „Graf Zeppelin" vertrokken. FRIEDRIOHSHAFEN. Hedenochtend om 8.80 uur precies ls de Graf Zeppelin gestart voor den tocht naar Amerika. Het luchtschip bewoog zich met zeer groote wr6 N.W.-richting, later weer ia W.-richting om verder Bpoedig uit het ge zicht te verdwijnen. Uit Rohrbach. Om 6.45 paneerde het luohtsohip Sfioking en vloog verder langi don Rijn nanr Basel, waar het om 6 min. voor 0 versoheen. Aangezien het weer be trokken was vloog het luchtschip zeer Inng, zoodat het uitstekend was waar te nemen. De Fransohe grens werd 6 min» over 8 gepaneerd. - -

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2