T Fotogr.-Atelier EISELIN. TWEÈDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. 6 zwarte totok. salonfoto f 1.50 f 2.00 6 bruine totok. salonfoto f2.00 f 2.50 VAN DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1929 JA Zaterdag daagde te Utrecht voor het Staatsexamen onze stadgenoote, me(j. A. A. Boon, leerlinge van den aan de Rijks H. B. S. verbonden cursus in Oude Talen. Verleden week slaagden te Amster dam voor het MUX.O.-diploma: M. v. d. Burg, F. Asma, M- de Veer, A. Vermeu len, M. Dekker, A. Dokter, O. Koopman, M. Kroonstuiver, M. Monhetmius, M. Reg- ter en W. Willemse, allen leerlingen van die Chr. UJLO.-soholod alhier met drie- jarige opleiding. Van de 12 oandidaten werden er dus elf toegelaten. Voor het op 80 en 81 Juli te Amster dam gehouden examen „Fraaie Handwer ken" slaagde onze plaatsgenoote Mej. L. Bregman. Onze vroegere stadgenoot de heer A. O. Heijblok slaagde te Rotterdam voor het diploma „Mercurius" Fransche Han- deloorrespondentie. DE RECHTSCHE RAADSCLUB. Gisteravond hebben de drie besturen van de rechtsche kiesvereenigingen, be nevens de rechtsche raadsleden, bespre kingen gevoerd over het herstel der recht sche raadsclub. Tot een definitief resul taat is men niet gekomen, hedenavond worden de discussies voortgezet. DE INDISCHE MAIL. Het agentschap der N.V. Stoomvaart- Maatschappij „Nederland" te Rotterdam meldt, dat de mailtrein van het stoomschip Koningin der Nederlanden, dat 3 Augus tus a.s. te Genua verwacht wordt, Zondag morgen 4 Augustus, om 11.12 uur aan het Maasstation te Rotterdam zal aankomen. GEWETENSGELD. Sedert de laatste opgave zijn bij1 den Inspecteur der Directe Belastingen, enz. te Den Helder de navolgende bedragen ontvangen aan getwetensgöld, te weten: 72,18 K. G.; 8500, W. F.; 834,98 K. E.; 170,— B. O.; 150,— K. A.; 84,02 G. Z.; 400,— G. R.; 200,— E. K.; 100,— G. F.; 600— P. IJ.; 2027,86 S. X.; 600,— B. N. STAFMUZIEKKORPS DER KONINKLIJKE MARINE. Kapelmeester L. H. F. Leistikow. Concert op Donderdag 1 Augustus van 8 tot 10 uur voor de Marine Club. Proigrainmia: KUNSTREIS VAN HET STAFMUZIEKCORPS. Zooals onze lezers bekend is, heeft het Stafmuziekcorps van 5 tot 26 Juli een kunstreis gemaakt en daarbij verschillen de plaatsen bezocht. O.m. werd een bezoek gebracht aan Rotterdam, Amsterdam, Vlis- singen, Middelburg en Den Haag. De naam van „ons korps", wij mogen dat im mers wel zeggen, omdat Den Helder eü de Marine een twee-éénheid vormen, heeft door deze reis weer een grootere populari teit gekregen. Overal waar het stafmuziek corps zijn klanken deed hooren, werden de menschen er als met magnetische kracht heengetrokken en waren in extase over het spel en over de vertolking van de ten ge- hoore gebrachte nummers. Den directeur werd daarvoor de noodige lof toegezwaaid en in hem aan de leden, die er eveneens toe hebben meegewerkt dat het korps op een zoo hoog peil staat. Wij laten hieronder eenige recensies vol gen, die wij in verschillende bladen von den. Zoo schrijft het „Rott. Nieuwsblad" over 't concert in de Rotterdamsche diergaarde: Niettegenstaande het weder gister avond niet bijzonder meewerkte het was frisch op guur af: de hemel was be laden met Maartsche stormwolken was het bezoek in de Diergaarde voor bet concert van de Koninklijke Marine uit Den Helder druk bezocht. De uit stekend ten gehoore gebrachte nummers rielen bijzonder in den smaak. De Mari- ^ers bliezen en trommelden den taptoe nof?- Om kort te gaan: het flinke mu ziekgezelschap van onze zeemacht onder do kranige leiding van den heer Leisti- kow heeft de belangstelling, die het toe kwam, gekregen. Ook van buiten waren velen gekomen om het buitengewone concert bij te wonen. De „Vlissdngsche Courant" schrijft In haar nummer van 16 Juli: STEDELIJK MUZIEKKORPS. (Dir. Joh. F. Pala.) 4e Zamerooncert op Vrijdag 2 Aug. a-s., ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder, in de Muziek- tent in het Jnliananark, des e/vonds van S.30 tot 10 uur. TUINCONCERT HELDER'S FANFARE CORPS. Zaterdag a-s. zal het Held. Fanfare Corps, directeur de heer Th. O. Lugten- burg een concert geven in den fraai ver lichten tuin van Oasino. Ter afwisseling wordt in de zaal gelegenheid geboden voor dansen. Het uit te voeren program ma bestaat uit de volgende nummers: VERASSCHING STOFFELIJK OVERSCHOT OFF.-VLIEG ER BRUGMA. De veraissching van het stoffelijk! over schot van den bij! het vliegongeval to Huisduinen omgekomen officier-vlieger Brugma zal Zaterdag op Westerveld plaats hebben. Het vertrek per rouwauto heeft plaats om 12.46 u, vanuit het Marine Hospitaal. De stoet zal uitgeleide worden gedaan inet militaire honneurs, tot aan de grens van de gemeente. AFSCHEID COMMANDEUR VAN DER PLAAT. Na een diensttijd van ruim 52 jaar is de commandeur der scheepmakers, de heer G. M. v. cL Plaat, gisteren met groot ver lof gegaan. Commandeur v. d. Plaat had er niet op gerekend nog huldeblijken te zullen ontvangen. Pas twee jaar geleden, toen 'bij zijn vyftigjarig jubileum vierde, was hij door zijn superieuren, zoowel als door zijn ondergeschikten gehuldigd en bij die gelegenheid waren hem stoffelijke blij ken van waardeering overhandigd. Want commandeur v. d. Plaat is gezien, hij is voor zijn ondergeschikten een aangenaam chef geweest, die de lijn niet altijd even strak gespannen hield, maar die ook eens door de vingers wist te zien; kwam het er echter op aan om te werken, dan spoorde hij zijn mannen aan en 'hij wist dan zeker dat het werk op tijd gereed zou komen, zoodat zijn superieuren tevreden konden zijn. In den loop van dien langen dienst tijd heeft de heer v. d. Plaat met heel wat menschen om moeten gaan en wie ervaring heeft op dit gebied, weet hoe moeilijk het vaak is, om altijd den goeden toon te tref fen, om te zorgen dat er geen verbittering ontstaat, die nadeelig zou zijn voor het werk. Commandeur v. d. Plaat had de sympathie van zijn mannen, dat bleek ook gisteren, toen zij zich om twee uur In de mastenloods verzameld hadden, om af scheid van hun chef te nemen. Bij monde van den scheepmaker, den heer Daalder, werden den scheidenden commandeur eenige stoffelijke blijken van waardeering overhandigd, het waren een prachtig pendulestel, een borstelhanger en een kist sigaren. Om half zes gisterenavond had ten kan tore van den hoofdingenieur, den heer Monhemius, het afscheid plaats van de chefs en onmiddellijke collega's van den heer v. d. Plaat. 0.m. waren daar aanwezig de ir. v. Dam, Bijvoet en Gaasterland, de Atelieruren Het was gisterenavond zeer druk op den boulevard Evertsen. Het stafmu ziekcorps van de Kon. Marine uit Den Helder zou een concert in de tent geven en vandaar die buitengewone belang stelling. Tegen acht uur was de boule vard geheel gevuld en rond de tent stond men aaneengesloten te wachten. Ook uit Middelburg waren vele muziek liefhebbers hierheen gekomen. Precies om 8 uur stond de directeur de heer L. H. F. Leistikow voor zijn lessenaar en opende met het eerste nummer een „Marche-Militair" het rijk gevarieerde programma. Wij zullen niet alle num mers afzonderlijk bespreken, doch noe men slechts de schitterend gespeelde Fantasie uit „La Bohème" van Puccini, „Ungarische Tanze" no. 6—6 van Brahms en „Der Fliegende Hollander", een fantasie van R. Wagner. Tot slot volgde nog een „Finale", waarin verwerkt de bekende melodie van de „Zilveren Vloot". Onnoodig te vermelden dat na ieder nummer een hartelijk applaus weerklonk als beloo ning voor het gepresteerde. Met het Bpelen van twee coupletten van het „Zeeuwsche Volkslied" werd deze mooie avond besloten. En een dag later schrijft hetzelfde blad: Het was gisterenavond nog een groo- ter menigte, die zich op den boulevard Evertsen kwam verlustigen in de vroo- lijke tonen der muziek van bovenge noemde kapel. Het is dan ook een bui tengewoon genot naar zulke muziek te mogen luisteren, die heel en al af is, zoowel in de marschen als in de ande re nummers. Neem b.v. maar eens die heerlijke concert polka voor piccolo, waarin de heer Th. Donkers zijn in strument tonen ontlokt, die als heldere waterdroppels of als parels neervallen; beluister, om een ander voorbeeld te dagelijks 9-9 Zondags 10-6 chef van de teekenkamer, de heer Mahieu en de bouwk. opzichter, de heer Duinker benevens alle bazen, commandeurs en tee kenaars van scheepsbouw. De heer Monhemius feliciteerde den heer v. d. Plaat met de cadeaux, die hy 's mid dags reeds in ontvangst had mogen nemen Wy betreuren het aldus spr. als er een goed en trouw kameraad heengaat, en ook in u verliezen wy zoo'n goed vriend Na hetgeen spr. bij het jubileum gezegd heeft, kan hij daar niet veel meer aan toe voegen. Wij zullen aldus de heer Mon hemius aangename herinneringen aan u houden, en zeker ook aan uw vriendelijke glimlach. Uw werk, in al die jaren gedaan, wordt ten zeerste door uw superieuren gewaar deerd. Namens de directie brengt spr. den scheidenden commandeur daarvoor een woord van hartelijken dank. Moge God u een gelukkige levensavond schenken, (applaus). Baas Kruk, die hierna het woord ver kreeg, begon met te zeggen, dat d« hoofd' Ingenieur hem al het gras voor de voeten had weggemaaid. Evenwel had hij toch behoefte een hartelijk woord van afscheid te spreken. Van jongsaf heeft hij met den heer v. d. Plaat samengewerkt. „En altijd heb lk u leeren kennen" zoo zegt baas ruk „als iemand waarop men staat kan maken". Hij dankt persoonlijk voor de medewerking die hij immer van ham heeft ondervonden. Ik zal het niet bij woorden laten zegt spr. als je wandelt, dan wil je graag wat zien en vandaar dat de collega's erover dachten, u een binocle te geven, terwijl zi, tevens meenden dat een pijp ook wel zou smaken. Onder applaus biedt baas Kruk beide cadeaux aan. Hij spreekt den wensch uit dat het den heer v. d. Plaat verder wel mag gaan. De heer Vermooten spreekt vervolgens enkele afscheidswoorden. Hij hoopt dat de scheidende commandeur, zijn vriend (een wandelstok) niet spoedig behoeft te gebruiken als een steun, doch dat hem nog weggelegd is een leven van geluk en goede gezondheid, (applaus). De heer v. d. Plaat dankt tenslotte voor het gesprokene en voor de hulp en steun die hy in de ruim 52 jaar, die hij' op de Marinewerf heeft doorgebracht, zoowel van hoofdingenieur, ingenieurs en bazen mocht ondervinden. Wij hebben elkander noodig gehad en ik dank u yoor uw hulp, ook zeg ik dank voor de oadeaux. Spr. heeft hier altijd met pleizier gewerkt. Hierna nemen alle aanwezigen persoon lijk afscheid van den heer v. d. Plaat, waarna deze korte plechtigheid is geëin digd. WEESINRICHTING HUISDUINEN. Met den nieuwen bouw en de daarmede gepaard gaande uitbreiding van het Kin- der- en Meisjeshuis der Weesinrichting Huisduinen (inrichting ter verzorging van weezen, onverzorgde en voogdijkinderen) is reeds sedert eenigen tijd een aanvang gemaakt. Bedoelde beide nieuwe huizen verrijzen op bet in 1920 aangekochte ter rein, waarop in 1926 ook de nieuwe direc teurswoning is gebouwd. Wanneer die nieuwe huizen gereed zijn (vermoedelijk in October) kan Huisduinen dat de laatste jaren door plaatsgebrek de aanvragen om opneming van kinderen dkiwijls moest af wijzen weer een aantal nieuwe verpleeg den plaatsen. Het is de bedoeling de bestaande en nu nog in gebruik zijnde huizen der inricli ting op de sterk vooruitgaande badplaats Huisduinen te verkoopen. Het bestuur hoopt dan met nog wat giften voor het noemen „Danse Macabre", waarin we het steeds aanzwellen en tegen het einde weer verminderende lawaai van den heksensabbath hooren, of hoor de fantasie over „Les Hugenots" en de Grande Fantaisie van Aïda; het komt er niet op aan, welk nummer van het programma men geniet, ze zijn alle even mooi en men komt onder de bekoring van de schijnbare gemakkelijkheid, waarmee de zwaarste passages geno men worden. We kunnen dan ook het stafmuziekcorps gelukwenschen met de leiding van den heer Leistikow, die ons dezer dagen een muzikaal genot heeft geboden, zooals we nog zelden hebben gehad. De „Middelburgsche Courant" is ook zeer verheugd dat het corps een bezoek Dracht aan Middelburg. Het blad schrijft over het concert; Het is gisteren overdag stil geweest op de tentoonstelling, wat op Vrijdag gebruikelijk is, maar des avonds was het er weer gezellig druk en daarvan was zeker een voorname oorzaak het concert, dat gegeven werd door liet Stafmuziekcorps der Koninklijke Mari ne uit Den Helder. Dit korps heeft alom in den lande en ook hier een groote reputatie, maar on der de leiding van den huidigen kapel meester, den heer L. H. F. Leistikow, was het hier nog nimmer opgetreden Het is nu gebleken, dat deze leider ten volle de voetsporen van zijn voorgan gers heeft gedrukt en dat het corps ge heel op hetzelfde peil weet te houden. Dit peil is een zeer hoog en het corps staat wel zeer bovenaan op de lijst van gezelschappen, die uitsluitend uit be roepsmusici bestaan. Reeds bij den eersten marsch „Ver trek naar Zee", van den directeur, trof goede doel in staat te zijn, ook een nieuw en grooter Jongenshuis te kunnen bou wen, zoodat dan alle gebouwen op het nieuwe ruime terrein bijeen staan. Als eerste bijdrage voor genoemd doel werd van de Stichting H. n. O. te A. 1000 ontvangen. EEN PT.K l'/.l KRTRKIV UIT ROTTERDAM. De Rotterdammers hebben het gisteren weer slecht getroffen. Het vorig jaar kwa men ze hier ook aan met somber en regen achtig weer en gisteren was het wellicht nog droeviger. Den gansohen dag een naargeestigen regen, die de stad een doodsch aanzien gaf, die den dijk onaan genaam, het strand verlaten maakte. Voor de regenverzekerden hopen we nu maar dat er althans 3 mM. water gevallen is, dan is dit uitstapje tenminste nog gratis geweest en hebben ze alleen een vrijen dag verspeeld, doch daar staat tegenover, dat er familie bezocht is, veel nieuwtjes zijn verteld en de „Eugenia" is bezichtigd. Om 12 minuten voor tienen kwam de trein hier gistermorgen aan, niet minder dan 800 reizigers meebrengend. In min der dan geen tijd was het Stationsplein dan ook overstroomd met feestelijke men schen, want de entree was niet zoo som ber, en het idee er een dag uit te zijn, weer eens in zijn oude woonplaats rond te neuzen, is zoo prettig en opwekkend, dat zelfs een donkere lucht de vreugde daarvan niet wegneemt. Dat er in Rotterdam ook optimisten wo nen bewezen wel de volle autobussen, die de dagjesmenschen naar het strand ver voerden. Het is ook wel verstandig om zich niet zoo gauw af te laten schrikken, en wij gelooven, dat zij, die het aange durfd hebben naar Huisduinen te gaan, zich nog wel geamuseerd hebben, want toen de regen het verblijf op het strand onmogelijk maakte, was er toch nog het heerlijke zitje in het badhuis of in Den nenheuvel, zoodat we maar zeggen willen, dat het toch nog niet zoo'n droevige dag is geweest. Om half negen gisterenavond Is de trein, onder de belangstelling van hon derden Jutters weer naar Rotterdam ver trokken. Den moed niet opgeven vacantie- gangers en volgend jaar maar weer naar Nieuwediep met de hoop op beter weer, HET VLOTBRENGEN VAN DE „EUGENIA". Langzaam vordert het werk voor het vlotbrengen van de „Eugenia", waarvoor de belangstelling bij de Helderscbe bur gerij onverminderd blijft. Den ganschen dag wordt het van den dijk af, door tien tallen gadegeslagen en vooral gisteren, toen de Rotterdamsche pleiziertrein hier eenige honderden menschen had gebracht, stond het zwart van de menschen, die evenwel door een tweetal agenten op be hoorlijken afstand werden gehouden. Zooals wij in het nummer van Zaterdag hebben meegedeeld, wordt er nu met hy draulische persen gewerkt, waarvan er gisteren een vijftal onder het voorschip geplaatst waren, die met de handvijzels een druk van 1500 ton op het schip uit oefenden. Men duwt nu als 't ware het schip over de sleden naar zee en Dinsdag en Woensdag is het voorschip ongeveer 42 c.M. meer naar zee verplaatst. Hedenmiddag half twee of twee uur zou men de persen wederom in werking stel len, terwijl er dan nog een bij zou komen met een capaciteit van 400 ton, waarmee dus de druk opgevoerd wordt tot bij-na 2000 ton. SCHOENMAKERSVAOANTIE. Zooals men zich wellicht herinnert zijn die schoenmakers het vorijg jaar voor het eerst met vacantie geweest. Voor dien tijd konden zij zich deze weelde nooit veroiorLoöven, doch dank zij het initiatief vani eenige leden, of bestuursleden, werd een vacantiepot gevormd en daarin werd door ieder lid wekelijks vyftig oent gedeponeerd, zoodat aan het einde van het volle van de muziek, het geheel één rijn van het oorps. Hoe mooi was o.a. de fantasie van de opera „Les Huge nots" van Meijerbeer, hoe krachtig klonk de Koninklijke Marine Défileer- marsch van den oud-directeur A. L. Hazebroek. Ook een woord van grooten lof mag niet worden onthouden aan den heer Th. Donkers, die de piooolo-solo speelde van den voor dit instrument door den directeur gecomponeerde polka. Dat wij niet alleen staan in onze waardeering voor het gepresteerde, bleek uit het spontane applaus na ieder nummer. Het comité voor de tentoonstelling heeft zeer veler dank verdiend, door direct toen bekend werd dat de Marine kapel naar Vlissingen kwam, er voor dezen avond beslag op te leggen. Het zijn uren van zeldzaam muzikaal ge not geweest. Het meest aardige bezoek voor het oorps zal wel geweest zijn in het Bosch te 's-Gra- venhage, waar een groot aantal oud-zee officieren het concert bijwoonden. Een gep. kapit.-luit. ter zee schrijft daar over in de „Haagsche Courant" van 23 Juli: Vrijdagavond j.L heeft er in de z.g tent van het Haagsche Bosch een con cert plaats gehad, gegeven door de Ka pel van de Koninklijke Marine, ge woonlijk Marinemuriek genoemd. Een groot aantal oud-zee-officieren hadden besloten van hun sympathie voor de hun zoo bekende muziek te doen blijken en daarvoor eenige maatregelen ge troffen. Meer dan vyftig oud-zee-offl- cieren woonden met hun dames, het concert bij; in de pauze werden de leden van het muziekcorps uitgenoo- digd in de groote zaal van de tent bij een te komen, waar zich ook alle mari- het jaar een zoo groet bedrag bij elkaar was, (lat men een week zajn verdienste kon missen, zonder giebrek te behoeven lijden. De medewerking van het publiek werd ingeroepen en 27 leden konden een week lang hun werk stil leggen en gaan genieten van wat de natuur te genieten geeft. Deze vacantie is hun zoo gloed bevallen, dat zij ook dit jaar er weer een week tun- Schenuit zullen trekken. Waren er het vorig jaar 27 leden, nu zijn er reeds 82, die hun werkplaats zullen sluiten. Zij roe pen daarvoor weer de medewerking van het publiek in. In een tijd als de onze. waarin ieder vacantie heeft, is het wel nauwelijks noodig om deze medewerking in te roepen, omdat men dén schoen makers deze vacantie van harte gunt. WJJ voldoen echter gaarne aan het verzoek om op deze plaats de -aandacht te vestigen op de advertentie, voorkomende in het Advertentieblad van gisteren en in da krant van a.s. Zaterdag, waarin wordt meegedeeld, dat de vacantie zal worden gehouden van 12 tot en met 17 Augustus. Men denke er dus om mot zijn reperaüe- werk. Het goede voorbeeld van de Helderscha schoenmakers heeft navolging gevonden, want ook in Groningien nemen de schoen makers van het jaar voor het eerst vacantie. LICHTBOEIEN ZUIDERZEE. Enkhuizen, 80 Juli De lichtboeien van het Vrouwezand, de Steile Bank en het Gesteente (Hoek van Voorst) zijn veran derd van rood licht in wit onderbroken licht, GEMEENTERAAD. Beëindiging proef vak handenarbeid aan Q. L scholen 8 en 8. In de vergadering van 26 Januari 1920 vereenigde de raad zich met het voorstel van den raad om, overeenkomstig het ver zoek van het toenmalig Hoofd der School no. 6 te besluiten, dat het vak r (handenar beid) zou worden toegevoegd aan de vak ken a t.m. k, waarin aan die school onder wijs werd gegeven. De toevoeging van het vak handenar beid geschiedde ook hier, evenals aan School no. 3, waar vak r, ingevolge het be sluit d.d. 7 Augustus 1925, reeds in bet leerplan kon worden opgenomen, bij wijze van proef. Door het tegenwoordig Hoofd van School no. 6 wordt thans voorgesteld het vak r te schrappen, met het oog op het feit, dat de ruimte ontbreekt, die een in de verwach ting liggende voortzetting en uitbreiding van de proefneming eisoht. De Inspecteur kan zich hiermede veree nigen. Ook de Vereeniging van Hoofden van Scholen gaat met de afvoering van han denarbeid van het leerplan der desbetref fende school acooord. Zy wijst er op, dat het gebrek aan ruimte voor de inrichting van een behoorlijk lokaal voor handenar beid, zich aan het overgroote deel der o.l. scholen voordoet, en is van meening, dat een tekort aan voor dit vak bevoegde leer- nefamiliën verzamelden. De oud-admi raal Tideman nam toen het woord, zei- de hoeveel vreugde het voor de aan wezige marinemannen was, om 't oude geliefde marinecorps weder te hooren, in hun uitstekende uitvoering van menig bekend concertstuk, hoe hun dit goed deed, waar de Marine, sedert de vorming van het departement van De fensie zoo in depressie was gekomen, dat er een oogenblik was geweest, dat ook de ontbinding en afschaffing van de Marine-muriek had gedreigd. Hier bij herinnerde de oud-admiraal er aan, hoe reeds als adelborst van de muziek was genoten, als deze des Zaterdags avonds in de amusementszaal speelde, hoe het muziekcorps steeds aan den kop van de haven van het Nieuwediep stond, om oorlogsschepen, die van hun reizen terugkwamen, met vroolijke marschen en vaderlandsche liederen te verwelkomen, of wel bij uitvaren naar Oost of West, of eenlg ander deel der wereld een laatsten muzikalen groet bracht. Ook bij droevige gelegenheden, bjj het grafwaarts brengen van een marineman verhoogde de Marinemu- ziek de plechtigheid. Zoo is het mu ziekcorps door vele herinneringen niet door de oud-zee-officieren vergeten en als bewijs van hun sympathie bood de oud-admiraal het muziekcorps een lraaien krans aan. Hierna werden de leden van de Ma- rinemuziek op eenige verversohingen onthaald en werd er nog menig praatje met hen aangeknoopt. Na de pauze speelde het corps, als een verrassing, het Adelborstenlied, dat onmiddellijk door alle oud-zee-officieren enthousiast werd medegezongen. Het was een schit terend geslaagde avond, waarin de kameraadschap en saamhoorigheid van de marine-mannen zoo recht naar voren kwam. i. Kaiser Friedrich. Marsch E. Friedemann Le Bafbier de Seville. Ouverture G. Rossini 3. Espana. Val'se E. Waldteufel 4. Le Reveil du Rossignol. (Idylle pour Piccolo) W. v. Perck Solist de heer Th. Donkers. 5. La Bohème. Fantasie naar motiven de Puccini L. Hi. F. Leistikow P a u z e. Ouverture Symphonique S. Vlessing 7. Der-Rosé Hochzeitszug L. Jessel 8. Grande Fantaisie sur 1' Op. „Faust" Ch. Gounod I Volkslied. 2. Officer oi the Day. Marsch R. B. Hall 3 Die beide Blinde. Ouv. E. H. Mehul 4- A Tod. Wals E. Walteufel arr. J. Bouchel 5 Twee oud-Nederlandsche liederen. Valerius. arr. F. Blumentrit a. Het beleg van Bergen op Zoom. b. Strijdzang der Geuzen. 6. Fantasie sur le9 Motifs de Fr. Schubert. 7. Colonel Bogey. Marsch. Kenneth J. Al ford 8. Wilhelmus. Op verzoek T. Vers 1' Avenir. Marsch Sam Vlessing 2. Ouverture Romantique Kéler Béla 3- Caprice sur 1' Opera Norma Belini 4- Oceana. Grande Valse Fr. Poppy 5. Fantaisie La Fille du Regiment Jos Kessels 6. Ouverture Astrid J. E. Strauwen 7. Florentiner Marsch (Marsch Italiën) Fucik

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5