KONIJN'S THURIKGER BLOEDWORST GEMENGD NIEUWS. krachten, de grootte der klassen, waarin het onderwijs moet worden gegeven en de hooge kosten, groote bezwaren vormen, die een definitieve invoering van handenar beid als leervak aan de o.l. scholen nog steeds in den weg staan en dus een verde re voortzetting van de genomen proeven (h.i. ook die aan school no. 3), niet langer noodzakelijk doen zijn. B. en W. stellen voor de aan de o.l. scho len no. 3 en no. 6 genomen proef met het leervak handenarbeid te beëindigen. Gemeenschappelijke regeling met Callantsoog. Bij besluit van 23 Mei j.L werd, naar aanleiding van een voorstel van B. en W. besloten aan Gedeputeerde Staten machti ging te verzoeken tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de ge meente Callantsoog betreffende het toe laten van leerlingen uit die gemeente op de openbare lagere school no. 1 te Koegras, gemeente Den Helder. Sindsdien hebben Gedeputeerde Staten, de machtiging, overeenkomstig art. 121 der Gemeentewet, verleend en zijn met het Ge meentebestuur van Callantsoog over de aan te gane overeenkomst onderhandelin gen gevoerd. B. en W. verzoeken den raad hun mach tiging te verleenen tot het aangaan van die regeling met het Gemeentebestuur van Callantsoog. Voorstel tot wijziging dier Verordening op het bouwen en op de bewoning. B. en W. schrijven aan den Raad: In Uwe vergadering van 16 Mei 1922 werd op ons voorstel ingetrokken art. 99 der Verordening op het bouwen en op de bewoning dezer gemeente, welk artikel aan ambtenaren van gemeentewerken en aan die van politie de bevoegdheid gaf om ter uitvoering en handhaving dier verordening, met inachtneming der be palingen van de Wet van 31 Augustus 1853, Stbl. 83, alle gebouwen en alle, al dan niet afgesloten ruimten, tegen den wil der bewoners binnen te treden. Wij waren destijds van meening, dat het onderwerpelijke artikel zonder be zwaar kon worden gemist, omdat o i. de Wet van 19 Februari 1921, Stbl. 73, tot wijziging van de Woningwet, het binnen treden der woningen tegen den wil der bewoners afdoende zou regelen. Nu deze Wet eenigen tijd heeft door gewerkt komen wij evenwel tot de con clusie, dat een bepaling, als opgenomen was in het vervallen art. 99 der Ver ordening, weder moet worden in het leven geroepen. Wanneer eigenaren van gebouwen in strijd handelen met de bepalingen der Woningwet of met die der Verordening op het bouwen en op de bewoning, staat, ons momenteel slechts één weg open om te trachten de overtreders aan hun wet telijke verplichtingen te laten voldoen. Wij kunnen tegen hen proces-verbaal laten opmaken, welk proces-verbaal even wel niet altijd door den Ambtenaar van het Openbaar MiniSterie kan in behan deling genomen worden, terwijl, wanneer dat wèl het geval is, de nalatigen zeer dikwijls door den Kantonrechter lot een minimale boete worden veroordeeld. Bovendien bestaat in een groot aantal gevallen sinds medio 1921 de mogelijk heid voor betrokkenen open om, op grond van het bepaalde bij art. 74 van het Wetboek van Strafrecht, strafver volging te voorkomen. Wanneer zij na melijk met den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie een zoogenaamde „transactie" sluiten, bestaande in vrij willige betaling van een door dien Ambtenaar te bepalen boete, blijven zij van alle strafvervolging ontbloot. In al de bovengenoemde gevallen blijven voor het overgroote deel de overtredingen echter in feite bestaan. Dat dit op den duur zeer funest zal zijn voor de volks huisvesting behoeft, naar wij meenen, geen nader betoog. Vóór de intrekking van meergenoemd art. 99 stond ons naast den zooeven ge noemden weg nog een andere open. Wij konden toen, op grond van het bepaalde bij art. 46 (thans art. 52) der Woningwet ip verband met het bepaalde bij art. 99 der Verordening, hetgeen in strijd met de bepalingen op dit stuk was daarge- steld, ondernomen of nagelaten desnoods ten koste der overtreders wegnemen, beletten of verrichten. Aan het bepaalde bij art. 52 der Woifingwet kan door ons thans, wanneer het althans overtredingen betreft, die binnenshuis zijn gepleegd, geen gevolg meer worden gegeven, om dat de bevoegdheid tot het binnen treden der woningen daartoe ontbreekt. Het bij de Wet van 19 Februari 1921, Stbl. 53, nieuw in de Woningwet inge voegde art. 60, kan de leemte, die ont staan is door de intrekking van art. 99 der Verordening, niet voldoende aanvul len, omdat dat artikel slechts aan de ambtenaren der gemeentepolitie en aan ambtenaren, daartoe door den Burge meester aan te wijzen, de bevoegdheid geeft tot het tegen den wil der bewoners binnen treden der woningen voor het opsporen der overtreding met betrekking tot de Woningwet en de op haar steun ende plaatselijke verordeningen gepleegd. Wanneer toch éénmaal op deze w£jze een overtreding is geconstateerd, kan, zooals wij boven reeds deden uitkomen, door ons met de daad niet worden bewerk stelligd, dat zij wordt weggenomen. Öp grond van een en ander achten B. en W. het noodzakelijk, dat de be paling van het oude art. 99 weer herleeft. Zij geven daarom den raad dan ook in overweging daartoe te besluiten. Herstellingen aan dén watertoren. B. en W. schrijven aan den Raad: Zooals U bekend zal zijn, is gedurende den laats ten Novemberstorm een gedeelte van de bovenversiering, namelijk één der vier op de borstwering aangebrachte schil den, van den watertoren afgerukt. De directeur der water- en lichtbedrij ven, die inmiddels naar de aangebrachte schade een onderzoek had ingesteld, komt tot de conclusie, dat de geheele bovenbouw van den toren in een zoodanig slechten toestand verkeert, dat algetheele reparatie van dat deel noodzakelijk is. De directeur van gemeentewerken, dien wij daarna verzochten een onderzoek naar den toestand van den toren in te stellen, komt in zijn rapport tot de overtuiging, dat niet slechts de bovenbouw, maar de ge heele toren aan een grondige reparatie moet worden onderworpen, omdat zijn on derzoek heeft uitgewezen, dat de toren ver schillende min of meer ernstige gebreken vertoont. De directeur kan echter, zelfs niet bij schatting, opgeven hoeveel de kos ten van de aan te brengen herstellingen zullen bedragen. Vervolgens is deze aangelegenheid be sproken in de Commissies van bijstand voor de publieke werken en voor de water en lichtbedrijven, welke heide commissies een zoo spoedig mogelijke algeheele her stelling van den toren zeer gewenscht ach ten, en waarvan de eerste voorstelt om nog voor dit jaar voor het aanbrengen van de meest urgente herstellingen een bedrag van 5000.uit te trekken, terwijl dan de kosten der overige herstellingen zouden kunnen worden gebracht ten laste van hek volgend dienstjaar. De Commissie van bij stand voor de water- en lichtbedrijven acht een bedrag van 5000 voor het loopende dienstjaar te hoog, omdat dat dienstjaar toch al reeds belast zal worden met extra uitgaven. Zij vindt het daarom beter, dat hoewel erkennende, dat de herstellingen zoo spoedig mogelijk moeten worden aan gebracht de kosten worden verdeeld over ten minste een drietal dienstjaren. B. en W. kunnen zidh met de meening van laatstgenuoemde commissie ten aan zien van de kostenverdeeling geheel ver eenigen. In verband met het bovenstaande, heb ben B. en W. den directeur der water- en lichtbedrijven opdracht verstrekt met den directeur van gemeentewerken in overleg te treden, opdat zoo spoedig mogelijk met het werk kan worden begonnen. Ten slotte deelen B. en W. nog mede, dat het de bedoeling is, dat de op de borst wering aangebrachte schilden, waarvan er dan thans èèn is afgewaaid, worden ver kleind. NIEUWE RIJWIELPLAATJES. Heden reeds contröle. Heden, Donderdag 1 Augustus, moe ten onze rijwielen voorzien zijn van de nieuw© belastingplaatjea voor het belas tingjaar 19291930. Wij maken er onze lezers opmerkzaam op, dat reeds heden de contröle door de daartoe bevoegde ambtenaren kan uitge oefend worden- Bij vorige gelegenheden werd er eenig uitstel gegeven, oim onze rjjiwielen van een nieuw plaatje te voor zien, zooals gezegd, deze tijd is er thans niet. Wil men adeb zelf dus geen onaange naamheden op den hals halen, dan zorge men ervoor, de fiets „in orde" te hebben. EEN KRANIGE REDDING. Dinsdagavond te ongeveer half acht was de 8-jarige Wim Post, met een roeibootje, in de Binnenhaven aan het roeien, toen hij door een motorboot werd overvaren. De stuurman, schipper Groet (waarschijn lijk van Langendijk) stond met een drie tal knechts naar den wal te kijken, zoo dat hij niet kon zien, wat er voor zijn schuit gebeurde. Vanaf de Binnenhaven zag men het ongeluk aankomen en tracht te den schipper er nog opmerkzaam op te maken, doch deze zat met zijn schuit reeds boven op het bootje, dat onmiddel lijk zonk. De kleine jongen kon niet zwemmen en begon reeds te zinken. Het ongeluk ge beurde in het midden van de Binnen haven. De heer A. P. Plooy, wonende in het Veerhuis aan het einde van de Binnen haven, sprong, zonder zich te bedenken geheel gekleed te water en zwom zoo snel mogelijk naar de plaats van ongeluk, Juist toen hij er was aangekomen zonk de jon gen naar de diepte, doch met een duik kon de heer Plooy hem nog te pakken krij gen en bracht hem naar den wal, waar hij door omstanders naar zijn woning op On rust werd gebracht. De kranige redder, die zelf in 8 jaar niet te water was ge weest, daar hem dit door den dokter, van wege een maagoperatie verboden was, was oververmoeid toen hij: den kleinen jongen op den wal had. Wij brengen den heer Plooy een harte lijk woord van hulde, daar zonder zijn spoedige hulp, het jongetje zeker verdron ken zou zijn. ALS DE REDDINGBOOT DOOR DE JUTTERSTAD RIJDT! Zaterdagmiddag om twee uur zal de reddingboot door de Heldersche Btraten rijden. Hoog, boven op een auto, welwil lend beschikbaar gesteld door den heeï Thijsen, zal ze den volke vertoond wor den. In die reddingboot, schitterend gemon teerd, gerepareerd en geprepareerd op onze Rijksmarineworf, onder de onvolpre zen leiding van de heeren ingenieurs Monhemius en Bijvoet, zullen plaats ne men, dit keer n i e t de Blauwe Zeeridders met stormhelmen en oliejekkers, maar. een vroolijke Jazz-band. De heer Hoppen brouwer, de dirigend van het Casino orkest,neemt de taak van Ooen Bot en Piet Bontes tijdelijk over. Hij zal deze redding boot veilig moeten voeren door de zee van enthousiasme, door den storm van gejuich door de kletterende dubbeltjes-, centen en gouden-tientjes-stroomen, die hem op zijn weg zullen vergezellen. Nederlanders! Een tocht met de Hel dersche reddingboot door de straten.... moet een succes worden. Want het gaat om een zaak \an eer. SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Den Helder heeft die eer hoog te hou den. Weet gij Helderschen, dat sedert den dood van onzen dapperen menschenredder Dorus Rijkers, een comité werkzaam is, om hier aan het uiterste puntje van Hol land een monumentaal standbeeld op te richten, waarin het geheele reddingwezen van Nederland tot uitbeelding zal worden gebracht. Weet gij, Nederlanders, dat zoo'n monument duizenden en duizenden guldens kost. Zeg niet o practicus: Waarom dit steenen monument? Want weet ook, een dood stuk steen kan een levende ge dachte uitstralen. Wanneer de steenen van dit monument met liefde zijn bijeen gebracht, dan zal het monument, dat ver rijzen zal, ook in zijn geheel een levend iets zijn. En Helderschen, gij die de onbe trouwbare watervlakte kent, gij, die meer malen in het duister van den nacht ang stig aan het havenhoofd hebt gestaan, turende door de duisternis, naar het noten dopje, door Dorus Rijkers, Coen Bot of Piet Bontes bestuurd, gii, die de wondere daden van stoutmoedigheid, door die man nen bedreven, hebt aanschouwd, ik weet het, gij zult Zaterdag niet achterblijven om vol liefde, ieder naar vermogen, een steentje bij te dragen, opdat dit monument er zal komen. Nederlanders! wanneer ik een beroep op u deed om harten en beurzen voor de dap pere Blauwe Zeeridders te openen, dan was dit beroep nimmer te vergeefs; wan neer ik nu een beroep op u doe om mede te helpen hun daden aan de vergetelheid te ontrukken, door een standbeeld, welks weerga in Nederland niet gevonden wordt, in den Helder op te richten, dan Helder schen, ik weet het, zal ook deze oproep bij u weerklank vinden. Want dan zullen Rijkers en zijn mannen niet gestorven zijn, maar tot in het verre nageslacht zal men met trotsch en vereering wijzen naar het monument van het Nederlandsche Reddingwezen, dat staat op het Dorus Riikersplein in den Helder. Helderschen, het comité, waarvan bur gemeester Driessen voorzitter, de heer Bandsma secretaris en, goed opgelet, de heer Bernard Meier van den Kanaalweg, penningmeester is, rekent er op, dat de mijnvormige bussen, welwillend afgestaan door het Marine rampenfonds, rijke buit zullen opleveren. Ieder offere naar ver mogen, opdat ook hü later met trotsch kan zeggen: Dit grootsche monument is een werk mijner handen. Moge deze oproep, Helderschen, niet vergeefs ziln, want als deze tocht met de reddingboot succes heeft, zullen alle kustplaatsen in Nederland door deze boot worden aangedaan maar van het Noor den moet de Victorie komen want hier moet te lange leste het monument een veilige haven vinden. Zoo zij het. LEVY GRUNWALD. Den Helder, 80 Juli 1929. DE „DUINHUEER" ROMAN „OM HET OUDE GELOOF" VAN LEVY GRUNWALD IN 'T DUITSCH. Binnenkort zal de bekende roman van onzen stadgenoot, L. Grunwald: „Om het oude Geloof" in boekvorm in Duitschland verschijnen. Vooraf zal 't als feuilleton in een der groote Duitsdhe bladen opgeno men worden. In de DuitsChe uitgave zal de naam Duinhuizen vervangen worden door Huisduinen, zoodat het succes dat onze stadgenoot met zijn pennevruchten heeft geoogst, een reclame kan worden voor on ze badplaats. Anna Paulowna. DE KERMIS. De kermis, wat vermakelijkheden en kramerijen betreft, was dit jaar van weinig beteekenis. De oorzaak was, dat zij dit maal samenviel met die van Wieringen, hetgeen eens in de zes jaar gebeurt. De Poldersohe kermis is de vierde Zondag in Juli, de Wleringer kermis de laatste Don derdag in Juli; als dus 25 Juli op Donder dag valt, zooals dit jaar het geval was zijn beide kermissen gelijktijdig. Verder is het staangeld en de vermakelijkheidsbelasting voor groote zaken 'hier zeer hoog, wat de exploitanten natuurlijk uit doet zien naar plaatsen, waar minder zware condities wor den gesteld. Hoewel de kermis als zoodanig ditmaal dan ook weinig te beteekenen heeft gehad, hebben de amusmentsgelegenheden daar hoegenaamd geen nadeel van ondervon den. In de zaal van Slikker was Zondag en Dinsdag weer cabaret evenals ieder jaar, de tent van Veerburg, waar Maandag de bekende familie Hofman met veel succes optrad, was vol bezoekers en stampvol was Maandagavond insgelijks de zaal van Slik ker, waar de populaire Kees Pruis en Stel- la Seemer, met den pianist Willem Piere, het publiek uitstekend wisten te amusee ren. Een druk bezoek had eveneens de bioscoop van Schinkel en natuurlijk ook de danstent van Benema, benevens de andere dansgelegenheden. Breezand Bij de verloting van twee muziekinstru menten onder de deelnemende vereenigln- gen aan het festival ter gelegenheid van bet 60-jarig bestaan der Sohager Harmo- nlekapel, viel één daarvan aan onze Har- monievereeniging „Conoordia" te deeL Wieringen. GEREF. KERK OP WIERINGEN. Tot nu toe hield de Geref. Kerk van Wieringen haar godsdienstoefeningen in het kerkgebouw te Hippolytushoef. Door dat het aantal leden, dat op Den Oever woont, steeds grooter werd en het vervoer met kerkbussen allerlei moeilijkheden op leverde, heef de kerkeraad in haar laat ste vergadering besloten voorloopig de beide diensten in het nieuwe gebouw voor het werk onder de Zuiderzeewerkers op Den Oever te houden. A.s. Zondag zul len de eerste diensten op Den Oever wor den gehouden, door den consulent van de kerk van Wieringen, ds. F. Tollenaar, van den Helder. Werden voor dezen dienst voorheen autobussen vanaf Den Oever beschikbaar gesteld, thans zullen deze vanaf den Poel- weg te Westerland rijden, waarvan men dus gebruik kan maken, daar deze bussen overal voor opnemen stoppen. EE NRUSTTGE KERMIS. De laatste dag. Ook Maandag, de laatste dag onzer ker mis, bewoog zich weer veel publiek op straat en in verschillende inrichtingen. Het ging er weer echt gezellig toe, en zonder eenige wanklank kwam het einde. Van een der veldwachters vernamen wij dat geen enkel proces-verbaal behoefde te worden opgemaakt. Of allen goede zaken gemaakt hebben betwijfelen wij, doch dat de ondernemers van de cakewalk met het leeuwen-aandeel zijn vertrokken, staat als een paal boven water, daar deze inrich ting gewoonweg overstroomd werd met bezoekers(sters), en zullen zij volgend jaar zeer zeker Wieringen als no 1 op hun reisroute zetten. Binnenland. ROEKELOOSHEID. Onvoorzlchttge machinisten. Er is reeds zoo menigmaal gewaar schuwd tegen het onachtzaam wegwerpen van lucifers en rook-materiaal in onze bosch- en heidestreken, dat men zich on willekeurig ergert als men hoort, dat het personeel van de locomotief der tram van Alkmaar op Bergen en Bergen aan Zee, dat door het onachtzaam uitwerpen van gloeiende sintels reeds zoo dikwijls het bosch- en struikgebied langs de trambaan in gevaar bracht, nog maar steeds door gaat het natuurschoon rond Bergen in gevaar te brengen. Zondagavond werden tusschen Bergen aan Zee en de halte De Franschman aan den boschrand weer een groote hoeveel heid gloeide sintels tijdens het rijden van de locomotief geworpen met het gevolg, dat in een oogenblik een breede strook houtgewas in brand stond. Gelukkig be vonden zich een twintigtal personen in de omgeving, die onmiddellijk door slaan ep trappen het vuur trachten te dooven, waarin men gelukkig na eenigen tijd slaagde. Een der vrijwillige blusschers uit Alkmaar, liep daarbij ernstige brandwon den aan een der handen op. Het is te hopen, dat de Spoorwegdirectie nu eindelijk aan dit onverantwoordelijk uitwerpen van gloeiend ketelmateriaal aan den boschrand een einde zal weten te maken. (HbL) VECHTPARTIJ. Op het Calandsplein in Den Haag heeft Maandagmiddag tegen 6 uur een ernstige vechtpartij' plaats gehad tusschen den lor- renkoopman H. K. en eenige andere per sonen. Men had gezamenlijk zaken ge daan in het pakhuis van K. aan de Leegh- waterstraat. De 41-jarige J. K., wonende aan den Herfstweg, nam een emmer en sloeg er de ruiten van het lorrenpakhuis mee stuk. Een politie-agent wou toen J. K. arresteeren ter zake van vernieling en van mishandeling; diens vrienden verzetten zich echter heftig tegen deze arrestatie en drongen op den agent aan. Deze som meerde de menschen eerst uiteen te gaan en dreigde vervolgens met zijn re volver. Toen dit ook niet hielp, loste hij een schot in de lucht om hun schrik aan te jagen. Ook dit had echter niet de ge- wensohte uitwerking. Toen heeft de agent uit zelfverdediging op de mannen gescho ten. Hij trof daarbij J. K„ die zich inmid dels losgerukt had, in de linkerknie. Er was inmiddels assitentie voor den agent gekomen, en drie personen werden gearresteerd. Het waren de 37-jarige P. v. d. H., de 41-jarige P. v. d. H. en de 41- jarige J. T. K. werd naar het Ziekenhuis gebracht en na daar behandeld te zijn, eveneens naar het hoofdbureau overge bracht. Zijn toestand is goed. Tegen middernacht z n alle arrestanten weer op vrije voeten gesteld. DE VERDUISTERING VAN 18.000. Uit het verhoor, dat den bankbediende, die zich heeft schuldig gemaakt aan ver duistering van 18.000 ten nadeele van de bankinstelling, waar hij werkte, wérd afgenomen, is gebleken, dat hij reeds on geveer een jaar lang chèques vervalsoht had. Toen hij eenmaal begonnen was, moest steeds de eene valsohelijk getee- kende ohèque weer voor een andere ge dekt worden, wanneer voor een benadeel den cliënt een afrekening gemaakt moest worden. Ook nam hij veel geld uit de kas en stortte dat op de rekeningen der bena deelden, teneinde het misdrijf te verber gen. Ten slotte echter liep het geknoei den bediende over het hoofd en kwam de zaak uit. Bij zijn aanhouding had hij nog onge veer duizend gulden in zijn bezit Dit geld is in beslag genomen. EEN OVERDREVEN BERICHT. „De Maasbode" van Maandagavond bracht een zeer alarmeerend bericht over te vreezen oommunistische aanslagen te Eindhoven, patrouilleerende marechaus- sóes.in auto's, politie-bewaking bij de Phi. lipsfabrieken en de gasfabriek en ontslag van een groot aantal communisten bij de eerstgenoemde firma. Bij informatie te Eindhoven bleek ons, dat inderdaad, in verband met mogelijke communistische agitatie op 1 Augustus a.s., de politie met rijks-politie is ver sterkt. Maar dat is dan ook alles. Van de firma Philips vernamen wij, dat geen en- kele werknemer om zijn politieke over- tuiging is ontslagen; dat de directie geen politie-bewaking heeft aangevraagd en dat extra-bewakingsmaatregelen door eigen personeel worden uitgevoerd. Het bericht blijkt zeer overdreven te zijn. Ook van patrouilleeren per auto in Eind- hoven's straten is niets bekend. (HbL) SPLENDOB EN PHHJPa Naar aanleiding van een bericht betref fende een aanklacht tegen een employé der N.V. Splendor Gloeilampenfabrieken te Nijmegen door de N.V. Philips Gloeilam penfabrieken te Eindhoven deelt de direc tie van Splendor mee: Uit het feit, dat naar buiten het bestaan van een bepaalde machine in de fabriek van Splendor bekend geworden was, con cludeerde de directie van Splendor, dat er onder haar personeel iemand moest zijn, die mededeelingen over de fabriek aan derden verstrekte. Door een toevalligen samenloop van omstandigheden is de di rectie van Splendor er in geslaagd, eenige uagen nadat de justitie haar etnployy ver hoord had, den man te ontdekken, die deze mededeelingen naar buiten had doorge geven. Deze mart was vroeger in dienst van een concurreerende firma geweest. Op dezen man heeft de politie een brief ge- vonden van een employé eener groote con curreerende firma, waarin hem werd op gedragen, bepaalde schetsen van machines, enz. ten spoedigste te maken en op te stu ren. Alle gegevens omtrent deze en een ande re dergelijke zaak zijn in handen van de justitie gesteld. DOODELIJK ONGELUK Naar het Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam is vervoerd een 40-jarige wiel rijder, die in de De Oleroqstraat door een auto was aangereden. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. DE ONTPLOFFING TE OMMELAN DER WIJK Nog een slachtoffer. In het ziekenhuis te Winschoten ia Dinsdagmorgen overleden de 29-jarige O. Koetje, slachtoffer van de ontploffing te Ommelanderwijk. Van de vijf overige patiënten aldaar la Lemain nu het meest vooruitgaande. VERDRONKEN. Dinsdagmorgen ls de voorman J. J. Bt., van Kinderdijk, bij het verrichten van werkzaamheden bij den bouw van de nieu we hefbrug over de Delftsche Vaart al daar, doordat een van de hoofdliggers kantelde, te water geraakt en verdronken. Hoewel er snel hulp ter plaatse was, is het niet mogen gelukken hem te redden. Blijkbaar is de hoofdligger, welke even eens te water is geraakt, op hem terecht gekomen. Het gebeurde heeft veel belang stelling getrokken. ROOFOVERVAL. Wegens diefstal met geweld en bedrei ging gepleegd te Lierop ten aanzien van het echtpaar H. Wijlaars waren drie in woners van Helmond door de rechtbank te Roermond veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf. Het gerechtshof te 's-Her- togenbosch, dat deze zaak in hooger be roep behandelde, heeft thans dit vonnis bevestigd en eveneens dat, gewezen tegen een medeplichtige, eveneens uit Helmond, die tot twee jaar en zes maanden was ver oordeeld. Het voorarrest wordt bij allen Lu mindering gebracht UIT DE TWEEDE VERDIEPING GEVALLEN. Naar het Rlnnen-Gasthuls is vervoerd een 5-jarig jongetje, dat uit het raam van ziijn woning op de 2e verdieping van een perceel in de Haarlemmerstraat te Am sterdam was gevallen. Hij kwam met het hoofd op een juist passeerenden vracht wagen terecht. Bij aankomst in het zie kenhuis bleek hij: te zijn overleden. STEEKPENNINGEN AANGENOMEN DOOR EEN DIRECTEUR? Een onderzoek voor Langedljker gemeenten en St Panera s. De commissaris der Koningin in Noord- Holland heeft, als gevolg van een besluit der vier Lnngcdjjker gemeentebesturen en dat van St. Pancras, die d)e gemeen schappelijke lichtbedrijven voor de ge meenten exploiteeren, een oomimdssie be noemd. Zij zal een onderzoek instellen naar de gegrondheid der beschuldiging van drie dezer gemeentebesuren, als zou de directeur der LiohtbedrijVen, ten on rechte 6 der uitbreidingen, tot een be drag van ongeveer 260,000 hebben ge noten. (De Telegr.) Buitenland. HITTEGOLF IN AMERIKA. De buitengewone warmte In een groot deel van de Vereenigde Staten en Canada houdt nog steeds aan. Er worden tal van

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6