T N.V. Zeebad Huisduinen ZONDAG Retour 0.75-0.50 {Badpaviljoen CONCERT VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. SCHOORL Kapelmeester: iNDRÉ HOPPENBHQBWER t VAN ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1929 Onze plaatsgenoot, de heer J. Wols, slaagde te Haarlem voor het Hoofdakte examen. De Inspecteur v. h. L. O. in de in. spctie Den Helder, is van 5—17 Aug. met verlof afwezig. De Inspectie wordt waar genomen door den Inspecteur in de in. spectie Hoorn, dr. H. B. F. Westeroven van Meeteren. Bij het de vorige week te Utrecht gehouden examen, slaagde voor gezef in het smeden onze plaatsgenoot, de heer Th, Bais, leerling van den heer Zoetelief al hier. DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN—MOEDER. Ter gelegenheid van den 71en verjaar dag van H. M. de Koningin-Moeder, woe gisteren van alle openbare- en tal van par tlculiere gebouwen, de vaderlandsche drie. kleur. De Marine en de Marinewerf had den 's middags vrij en waar de oranjezon dezen dag niet schuil was gebleven achter de loodgrijze wolken, die haar de lantste dagen bedekten, was het nog een richt feestelijken middag. Het bestuur van de Ohr. Oranjever, zond Hare Majesteit het volgende tele gram: Het bestuur der Christelijke Oranje vereniging te Den Helder wenscht Uwe Majesteit op dezen dug van harte geluk en bidt U Gods besten zegen toe. ,T. DE JONG, Voorzitter Gisterenavond gaf het „Stedelijk Muziek corps", in de muziektent in het Juliana- park, een concert, dat groote belangstel ling trok. DE A.S. WETHOUDERS-VERKIEZING Met eenige belangstelling mag de stem- •ming in de e.v.- Raadsvergadering worden tegemoet gezien, omdat dan zal worden be slist wie inplaats van den heer Van Breda tot wethouder zal worden gekozen. Zooals wij vernemen komen de katholie ken met den heer R. N. van Os, en lijkt het ons ook het meest billijk dat deze de plaats van zijn partijgenoot Inneemt, tot de volgende gemeenteraadsverkiezing. Wij stellen ons daarbij op het stand, punt dat nu de overige groepen aan de overzijde twee van de drie zetels bezetten, terwille van een billijke verdeeling de opengevallen plaats weer aan rechts zal worden toegewezen, waarbij de katholie ken, als zijnde de sterkste groep, zeer zeker voorkeur genieten. Ongetwijfeld zal bij een zoodanige be Blissing een goede verstandhouding in de hand worden gewerkt, en zooals wij dat bezien wordt daarmede het gemeentebe lang gediend, want goede samenwerking is vooral in onze gemeente van onschat bare beteekenis. Tenslotte is de heer Van Os met verschil lende zaken bijv. dat der publieke wer- ken en wat daarmede verband houdt zeer vertrouwd. AFSCHEID VAN DEN HEER EN MEVR. DE BRUIJN VAN DE FRÖBELSCHOOL AAN DE VISCHMARKT. Gisterenmiddag is aan den heer en me vrouw De Bruijn, voorzitter en bestuurs lid der Fröbelscholen van het Nut, in het schoolgebouw aan de Vischmarkt, door een zestigtal kindertjes uit de hoogste af- deeling tot afscheid een aardige zanghulde gebracht. Om half drie waren in het speel lokaal der fröbelschool aanwezig Mej. van Voorene, directrice der school, de beide on derwijzeressen en helpsters, mevr. Krijnen, De Boer, directrice der Fröbelschool aan de Laan, benevens dames en heeren be stuursleden der Fröbelscholen. Twee aan twee kwamen de leerlingetjes het speel lokaal binnen, met blijde gezichtjes en in spanning van wat straks gebeuren zou. De heer en mevrouw De Bruijn, van hun wo ning afgehaald, werden door de dames on derwijzeressen binnengeleid. De groote menschen namen plaats, Mej. van oorene nam het woord. Ze dankte den heer en mevr. De Bruijn voor alles, wat ze in de vele jaren voor de fröbelscholen hadden gedaan, voor den grooten steun, dien het onderwijzend personeel dier scholen van hen hadden mogen ondervinden en sprak den hoop uit, dat ze nog zeer vele jaren in gelukkigen voorspoed in hun nieuwe woon plaats mogen genieten. Daarna zongen de kleintjes hun af scheidslied, daarbij het bewijs leverende, hoe goed het fröbelonderwijs den kleuter zang bevordert. Vervolgens voerden ze het kinderspel: „De Jaargetijden" op. Wat is het fröbelonderwijs een prettig en goed speelonderwijs, als dat gegeven wordt door dames, als aan de Fröbelscholen in Den Helder. Niet bewaarscholen, waar slechts op de kindertjes wordt gepast, maar in richtingen, waar de kindertjes wordt ge- leerd en vooral goed wordt gespeeld. Namens de ouders der leerlingetjes werd den heer De Bruijn een kleine broeikas met cactussen en aan mevr. De Bruijn bloe men aangeboden', de directrices en liet on derwijzend personeel boden een mooie foto aan van het huis, waarin de familie De Bruijn meer dan 34 jaren heeft gewoond. De heer De Bruijn dankte mede namens mevr. voor deze aardige afscheidshulde en voor de geschenken. Veel jaren hebben zij voor de fröbelscholen gearbeid en veel v eten te bereiken, ook al moet gezegd wor den, dat hun doel nog niet volkomen is bereikt. Uit ervaring weet de heer De Bruijn, wat het voorbereidend onderwijs beteekent en met overtuiging kan hij ver klaren, dat zeer veel kindertjes, als ze van den overkant naar zijn groote school kwa men, in het eerste leerjaar bewezen, dat de fröbelschool de voorbereidende voor de lagere school kan zijn. Hij dankt de dames voor hun toewijding en hoopt, dat de frö belscholen nog steeds in beteekenis zullen toenemen, en dat vele ouders hun kleintjes naar de voorbereidende school zullen zen den. Nog een vroolijk opgewekt „Lang zullen ze leven" en een drie-werf „Hoera" en de kleuters gingen heen, de vier weken va- cantie tegemoet. Het was voor den heer en mevr. De Bruijn een ernstig uur geweest, dat een meer dan twintigjarig tijdvak van arbeid voor het fröbelonderwijs 'afsloot. TUINOONCERT HELDER'S FANFARE CORPS. Hedenavond zal het Held. Fanfare corps, directeur de heer Th. O. Lugten- burg een ooncert geven in den fraai ver lichten tuin van Casino. Ter afwisseling wordt in de zaal gelegenheid geboden voor dansen. Het uit te voeren program ma bestaat .uit de volgende nummers: CONCERT HELD. FANFARECORPS Woensdagavond van 810 uur geeft het Helder's Fanfarecorps een concert op „Dennenheuvel" te Huisduinen. HANDELSSCHOOL. De pas geslaagde leerlingen de® Han delsschool, J. Boon, J. Haanstra, A. Schip pers en H. v. Dijk, zijn geplaatst, die eerste hiji dJe Philips gloeilampenfabriek te Eindhoven,de volgende drie hij do N.V- Blaauwhoedenveean-Vriesenveeim te Am sterdam. VOOR DE OUDJES. De oudjes van „Liefdadigheid naar Ver mogen" werden door den heer Korver, Spoorstraat, getracteerd op worst. Zij zeg gen daarvoor hartelijk dank, ook bedankt voor de ontvangen lectuur over de maand Juli. DE SCHOENMAKERSVACANTIE. Wij verwijzen gaarne naar de in dit nummer voorkomende advertentie, betref fende de schoenmakersvacantie, die, zoo als men weet, van 12 tot en met 17 Aug. gehouden wordt. Het is dus wel niet noo- dig, betrokkenen er aan te herinneren dat zij hun reparatiewerk dus de volgende week naar hun schoenmaker moeten brengen. Op alle eventueele spoed-reparatiën kan gewaoht worden Tevens C.R.E.S.- en Rublin-herstellingen, Schoenen verven in alle kleuren, volgens nieuw spuitsysteem. Beslist goed au CORN. C. DITO, Modernste Elec. Schoenmaker! Sehoenhandel, Brakkeveldweg I34rood, Tuindorp DE „EUGENIA". In de laatste twee dagen is de „Euge- nia" weer ongeveer een halve meter meer naar zee gebracht. Donderdag was het 30 cM. en gisteren ook ongeveer een voet. In totaal is het voorschip nu ruim 1 M. meer naar zee. Wanneer de werkzaamheden op dezelfde wijze kunnen worden voortgezet, hoopt men de „Eugenia" over 14 dagen vlot te hebben. Het voorschip is nu geheel vrij van de steenen en men kan dan ook over het resultaat dat men; in hoofdzaak met'de hydraulische persen verkregen heeft, niet anders dan tevreden zijn. Het wordt trouwens tijd ook dat het schip van den dijk komt, daar van Wa tersaat een schrijven is ingekomen, dat, wanneer het schip met 1 September niet is afgebracht, het in beslag wordt geno men. Hierover is natuurlijk het laatste woord nog wel niet gesproken, maar toch zal dit dreigement tot nog intensiever ar beid aanzetten en men zal zeker niets on beproefd laten om het schip voor dien tijd vlot te hebben. De belangstelling voor de werkzaam heden blijft onverminderd, het werk ondervindt daarvan in het geheel geen vertraging, daar de nieuwsgierigen door de politie op behoorlijken afstand worden gehouden. REVUE BOUWMEESTER „WONDER BOVEN WONDER". In de rijk gemonteerde Revue van het gezelschap Bouwmeester, welke hier 19, 20 en 21 Aug. in Casino wordt opgevoerd, zullen na jaren weder tezamen op treden: Buziau en Siem Nieuwenhuizen. Deze grootsch opgezette Revue, welke na den brand van het Paleis voor Volksvlijt, geheel opnieuw gemonteerd is, had te Rot terdam, den Haag en Amsterdam een zeld zaam groot succes, zoo zelfs: dat te Am- sterdam in Carré, thans voor de 2e maal nog een serie voorstellingen er van ge geven wordt. Voor de opvoeringen alhier volgen eerstdaags nadere inlichtingen. AUTO DOOR EEN VOORPUI GEREDEN. Woensdagavond te ongeveer kwart voor tien, reed de heer F. Vlaming, uit den An- na Paulownapolder, met zijn vrachtauto die zwaar beladen was met aardappelen, in de Stakmanbossestraat, in de richting van de Vischmarkt. De bestuurder moest naar de Wagenstraat, doch reed vermoedelijk door de duisternis misleid, de J. in 't Velt- straat in, in de richting van de Fabrieks- grncht. Toen hij zijn vergissing bemerkte reed hij met zijn wagen achteruit, dooh dit werd hem noodlottig, want inplaats van in de Stakmanbossestraat, kwam hij in de étalagekast van den groentenwinkel van den heer Geervliet terecht, die zich op den hoek Stakmanbossestraat—J. in 't Velt- straat bevindt. De winkelpui bezweek bijna geheel groote stukken steen werden er uitgerukt en verder was zij geheel gescheurd en ge barsten. Van de étalage was niet veel meer over, de flesschen, die er in uitgestald waren, vielen aan scherven op den vloer. In een woord, het heele winkeltje was in een chaos herschapen, het leek wel of er een aardbeving had plaats gehad. De be woners, die reeds ter ruste waren, schrok ken niet weinig door het lawaai en haast ten zioh naar beneden, waar mej. Geervliet, die het ongeluk had zien gebeuren, 'hen inlichtte, hoewel explicatie overigens over bodig was, daar de auto nog half in den winkel zat. MM Ten opzichte van twee zaken mag men hier van geluk spreken. In de eerste plaats dat het ongeluk op dit uur gebeurde, daar er anders zeker slachtoffers waren geval' len; dit straathoekje n.1. is eeh soort speel plaats voor kinderen en dezen zijn er dan ook altijd op vroegere uren te vinden. Een tweede geluk, bij dit ongelukje, is dat de auto achteruit den winkel inreed, in het an dere geval was de chauffeur er niet zoo goed afgekomen. De auto mankeerde niets en kon, nadat hij bevrijd was, weer doorrijden om zijn vrachtje kwijt te rakéri. De schade, aan den winkel veroorzaakt, wordt door verzekering gedekt. EEN VLUCHTELING. Het ongeveer 15-jarige slagersknechtje A. P. is er Donderdag vandoor gegaan, Zonder eenige voorkennis van zijn ouders of zijn patroon is hij 's middags op den trein gestapt en naar Zaandam gereisd, waar hij met een boot verder dacht te gaan. In den trein heeft de jongen van een medereizigster een taschje gestolen en dit feit werd hem noodlottig, daar hi; nu in Zaandam door de politie werd opge pakt en gisterenmorgen door een recher cheur naar hier werd gebracht, "zoodat dit uitstapje maar van korten duur is ge weest. VOOR DE FIETSERS. Het aantal fietsen, ook in de goede stad onzer inwoning, is legio en de heer Staal man van de Binnenhaven heeft indertijd begrepen, dat hij de fietsrijders(sters) er een genoegen mee zou doen, een pomp ter hunner beschikking te stellen en zoo plaatste hij voor zijn winkel de pomp met het bordje: „De pomp, voor iedereen ter leen, wie haar wegneemt is gemeen". Nu, wij gelooven wel niet, dat zij ooit wegge' nomen zal zijn. Voor een fietser is het een uitkomst, als hij onderweg zijn band, die wat al te slap is, eens even op kan pom pen en deze gelegenheid hiervoor was zeldzaam. Dat ook is de reden geweest dat de heer Georg Günther een automa tische pomp aanschaft en aan hetge meentebestuur verzocht, deze een plaatsje te mogen geven op het Koningsplein. Na de toestemming is de pomp daar geplaatst en deze week in werking gesteld. Het ge bruik is doodeenvoudig, men zet zijn wiel zoo in den standaard, dat het ventiel juist in het raam komt, men trekke dan de stang uit en zette de druknippel op het ventiel, aandrukken is overbodig. Nu werpt men 4 cent in de gleuf en drukt op den knop links van de automaat. En zie. het wonder geschiedt, uw band wordt net zoo hard opgepompt, als u zelf maar be lieft. Het is niet overbodig, gezien de gedra gingen van enkele kwajongens, om er nog even aan te herinneren, dat dit toestel geen speelding is, waaraan men maar naar gelieve kan trekken en rukken, maar dat het er geplaatst is voor het ge mak van den wielrijder. Denk daar dus aan, Heldersche jongens. GEMEENTERAAD. Vervolgagenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag, 0 Augustus 1929. Ingekomen stukken. r. Bericht van goedkeuring van Ged. Staten op het besluit van den Raad van 28 Juni 1929, tot ruiling van grond met de Weesinrichting „Huisduinen"; s. Idem op het besluit van den Raad van 30 Mei 1929 tot verkoop van grond aan de woningstichting „Den Helder"; (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). t. Verzoek van den heer J. Zwart om ontslag als lid van de Oommissie van Toe zicht op het M.O. en het N.O. (Voorgesteld wordt het gevraagde ont slag eervol en onder dankbetuiging te ver- leenen). Gemeente-rekening. Benoeming van leden van de Commissie voor het nazien der gemeenterek'ening 1928. (Vorig jaar werden in de Oommissie be noemd de heeren R. N. van Os, J. H. de Njjs en E. Woud). Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan P. Kossen. Onderwijs. Voorstel tot benoeming van een onder wijzer aan- school 3. De voordracht luidt: 1. A. van Meerten, onderwijzer te Pet ten (Zijpe); 2. W. F. Louwrier, onderwijzer te Den Burg (Texel); 8. H. Hagting, onderwijzer te Steenwijk Voorstel tot benoeming van een onder wijzeres aan school 8. De voordracht luidt: 1. A. Diepgrond, onderwijzeres te Am' sterdam; 2. T. Bakker, onderwijzeres te Oos terend (Texel); 8. J. A. de Snaijer, tijd. onderwijzeres te Den Helder. Voorstel tot benoeming van een onder wijzeres aan school 1. Do voordracht luidt: 1. T. Bakker, onderwijzeres te Oos terend (Texel); 2. A. Diepgrond, onderwijzeres te Am sterdam; 3. K. O. Gorter, onderwijzeres te Gro ningen. Voorstel om tot tjjdeiyk-leeraar In de radiotelegrafie, gedurende het cursusjaar 1929-1930, aan de Zeevaartschool te benoe men W. J. Mets. Wegenbelasting. Voorstel tot vaststelling van het primi tief kohier der Wegenbelasting, dienst 1929 Grondverkoop. Voorstel tot verkoop van grond aan G. J. Goes. Onttrekking school no. 11 aan hef gebruik en bouw van een nieuwe school nabl] Tuindorp. B. en W. schrijven aan den Raad: Bjj schrijven van 9 Juli 1929 deelt de In specteur van het L. O. in de Inspectie Den Helder ons mede, dat het hem bij zijn ver schillende schoolbezoeken meermalen is opgevallen, dat de huisvesting van school no. 11 uiterst primitief is en niet meer vol doet aan bescheiden eischen, die men aan een schoolgebouw in den tegenwoordigen tijd stellen mag. Met deze mededeeling zijn wij het ge heel eens. Verschillende lokalen voldoen maar aan zeer matige eischen; in de gan gen is bijna geen licht en lucht aanwezig en ook niet te verkrijgen; enkele urinoirs zijn van zeer verouderde samenstelling en verspreiden bij verschillende windrichtin gen in de gangen een ondragelijke lucht, enz., alles nog afgescheiden van den zeer eigenaardigen en minder gewenschten toe stand waarin de verschillende lokalen ten opzichte van elkander zijn gelegen. Uit een ingesteld onderzoek is ons voorts gebleken, dat deze school niet zoodanig is te verbouwen, dat zij aan matige eischen zal voldoen. Wij achten daarom, met den Inspecteur, in het belang van het onderwijs den tijd gekomen, dat deze school aan de sterkte wordt onttrokken. Ook andere voordeelen, dan alleen in verband met het onderwijs aan school no. 11, zijn aan deze onttrekking verhonden, In de eerste plaats is nog steeds hangende de uitbreiding van de Comeniusschool met een lokaal voor handenarbeid en eventueel een lokaal voor het 7e leerjaar. De kosten van de inrichting van een lokaal voor handenarbeid op den zolder van school no. 14, waarvoor de plannen in een vergevor derd stadium verkeeren, zijn geraamd op 2600. Zou ook een zevende lokaal op school 14 moeten worden gebouwd, dan zal hiervoor een bedrag van rond f 7000 moeten worden uitgetrokken. Deze verbouwing zou achterwege kun nen blijven, indien een of meer van school 11 vrijkomnede lokalen voor de gevraagde uitbreiding der Comeniusschool dienst baar zouden kunnen worden gemaakt. Voorts heeft de U.L.O.-school aan de Molenstraat behoefte aan een afzonderlijk teeken- en natuurkundelokaal. Voor het teekenonderwijs aan die school moet thans gebruik worden gemaakt van een lokaal van de school aan de Hoofdgracht, terwijl het onderwijs in natuurlkunde zonder een Zondag 4 Augustus 1929 PREDIKBEURTEN ZONDAG 4 AUGUSTUS DEN HELDER. Ned. Herv. Gent. Nw. Kerk (Weetstraat\ 's Avonds 0.30 uur, Ds. H. A. Enklaar. Intrede. Westerterft (Wostolein). 's Morgens 10.80 u. Ds. F. W. J. v. d. PoeL Bevestiging van Ds. H. A. Enklaar. In beide diensten zang van het Kerkkoor. Gerei. Kerik (Spoorstraat 's Morgens 10 uur, Ds. C. J. d. Boom, van Overschie. 's Avonds 5.30 uur, Ds. P. Malles, Tan Gees. Hnlpkerkdlenst» (Militair Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. P. Melles. 's Avonds 5.30 uur, Ds. C. J. v. d. Boom. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat), 's Morgens 10 uur en 's middags 6.80 uuar Leesdienst. Ohr. Geref. Kerk (SteengraefiO* 's Morgens 10 uur en 's avonds 0 uur Leesdienst. Horst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Sxaldts. Vredes-Zondag. Evangelisatie (Palmatraat), 's Morgens 10 uur, Ds. A. O. r. Baaien, van Broek op Langendljk. Leger Oef Hells, 's Morgens d.0 uur, Helligingsdlenst en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 9 uur, Ds. B. R. Damsti. Morgenwijding. Onderwerp: „Zelfvernietiging en zelfvernedering". JULIAN ADORP. Ned Herv. Gem. 'b Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damstd Onderwerp: „Zelfvernietiging en zelfvernedering", BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer H. Heeresma, van Amsterdam. ANNA PAULOWNA» Ned. Herv, Gem. 's Morgens 10 uur, Mej. D. van Vliet. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.80 uur, Dg. van de Boom, van Overschie. WIERÏNGEN. HlppolytushoeL Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10.80 uur, Ds. Haan, vaa Nieuwe Niedorp. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.), 's Morgens 10 uur, de heer J. Bosma. Den Oever» Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.80 u. Ds. F. Tollenaar, van Den Helder. In den morgendienst H. Avondmaal. Busdiensten des voor- en namiddags van af den Poelweg, Westerland. Ned. Herv. Kerk (Kapei). 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. Dienst. Ned. Herv. Gem. 's Middags 2.80 uur, Ds. van Beek. daarvoor ingericht lokaal, dat aan de U.L. 0.-school niet aanwezig is, niet behoorlijk tot zijn recht kan komen. Er waren dan ook reeds plannen in voorbereiding om met voorstellen te komen tot verbouwing van de school aan de Molenstraat in zoodani- gen zin, dat een afzonderlijk teeken- en natuurkundelokaal zou kunnen worden in gericht. De kosten hiervan zouden naar raming ongeveer bedragen 2800. Ook de hieraan verbonden kosten zou den voor een groot gedeelte door de ont trekking van school no. 11 kunnen wor den uitgespaard. De U.L.O.-school toch is in de onmiddellijke nabijheid van het schoolgebouw aan de le Vroonstraat ge legen. Zonder eenig bezwaar zou o.i. daar om het teeken- en natuurkundelokaal der UX.O.-school ln het gebouw van school 11 kunnen worden ondergebracht. De dan nog overblijvende lokalen zou den bij school no. 14 aan de Oostslootstraat kunnen worden getrokken. Deze zouden wellicht kunnen worden bestemd voor leer middelen-bergplaats of voor speellokaal. Hieromtrent hebben zich bjj ons echter nog geen vaste 'plannen gevormd. Het onttrekken van sohool no. 11 aan de sterkte zal noodwendig met zich medebren gen het bouwen van een nieuw schoolge bouw. De meest juiste plaats daarvoor ls 01. gelegen in of nabij het Tuindorp. Het Tuindorp en de omgeving daarvan breiden zich nog steeds uit. Alle kinderen, aldaar woonachtig, moeten thans de school aan de Van Galenstraat of de scholen aan den Parallelweg bezoeken. Bij den bouw van een school op de door ons gedachte plaats zullen bedoelde kinderen aan deze school kunnen worden Ingedeeld. Een kleine ver sehuiving van leerlingen zal hiervan wel bet gevolg zijn, dooh o.i. wordt de verdee ling van de schoolgebouwen over de ge meente beter. En als de ingebruikneming van het nieuwe gebouw plaats heeft bij 1. Vers 1' Avenir. Marsch Sam Vlesslng 2. Ouverture Romantique Kéler Béla 3. Caprice sur 1' Opera Norma BeJinl 4. Oceana. Grande Valse Fr. Poppy 5. Fantalsle La Fille du Regiment Joa Kesacls 6. Ouverture Astrld J. E. Strauwen 7. Florentlner Marsch (Marsch Italiën) Fuclk zooien Speciaal Spek Sohoen- Ago gelijmde reparatie Genaaide met Houtgepende

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11