T Derde Blad BINNENLAND. BUITENLAND. 00ST-INDIË. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1929 TWEEDE KAMER Thans heeft ook jhr. mr. Ruya de Bee- ronbrouck zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer aangenomen. DE KABINETSCRISIS. Het Nederl Correspondentiebureau in Den Haag meldt: Naar wij vernemen, waren in de heden avond voortgezette bijeenkomst van jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck met vertegen woordigers der drie rechtsche Kamer fracties, van deze fracties mede tegen woordig de voorzitter, dr. Beumer (tweede voorzitter), mr. J. Schokking en mgr. dr. W. H. Nolens, en de leden de heeren H. Colijn, J. R. Snoeck Henkemans en mr. P. J. M. Aalberse. De beraadslagingen eindigden met een voor het totstandkomen van een parle mentair kabinet, steunende op de rechter zijde, ongunstige wending. DIEPGAAAND VERSCHIL VAN MEENING IN HET COLLEGE VAN B. EN W. TE AMSTERDAM. De heer J. ter Haar Jr. neemt ontslag als wethouder. In de gistermiddag gehouden vergade ring van het college van B. en W. van Am sterdam heeft de wethouder voor de be drijven en handelsinrichtingen, de heer J. ter Haar Jr., zijn verzoek om ontslag aan den raad in handen van den burgemeester gesteld, wegens een diepgaand verschil van meening over het sluitend maken van de thans door B. en W. vastgestelde ont- werp-begrooting 1930. Een minderheid in het college van B. en W. wenschte met den heer Ter Haar een wijziging (verlaging) in een der electriciteitstarieven, waartegen de meerderheid zich is blijven verzetten bij den huidigen financieelen toestand der ge meente. De heer Ter Haar heeft daarop verklaard de aldus vastgestelde ontwerp- begrooting van het electriciteitsbedrijf niet te kunnen verdedigen. De heer Ter Haar, die lid van den Raad blijft, heeft zijn ontslag als wethouder in gediend tegen 5 September. DE HAAGSCHE CONFERENTIE 1829. De kleine geallieerden worden weerbarstig. Briand in een moeilijk parket. Briand heeft zich Donderdag den ge- heelen avond aan de voorbereidende werk zaamheden der Haagsche conferentie ge wijd. De klachten van Griekenland, hem door Venizelos uiteengezet, zijn niet de eenige, die de kleine geallieerden hem hebben voorgelegd, want de Zuid-Slavische, Roe- meensche en Tsjecho-Slowaaksche memo- rando vermeerderen nog het dossier van klachten tegen het plan-Young. Briand sprak er over met den Duitschen gezant, die het standpunt zijner regeering kwam toelichten, teneinde, zooals hij verklaarde, beter voorbereid te zijn en in Den Haag geen tijd te verliezen. In officieele kringen te Parijs gelooft men dat Briand zich ditmaal zeer gereser veerd zal moeten toonen tegenover de eischen der kleine mogendheden, zelfs in dien deze in Den Haag een „bloc" moch ten vormen, daar zijn voornaamste streven er op moet zijn gericht oneenigheid met MacDonald en Snowden te voorkomen, die meenen, dat de kleine geallieerden reeds te veel ontvingen en moeten ophou den de moeilijkheden te compliceeren. Briand zal in Den Haag al zijn diploma tie moeten ontplooien om het met Enge land en Italië eens te blijven zonder Bel gië en de andere landen te mishagen. (HbL) Een bijzondere vllegdienst Parijs—Den Haag. Naar wordt medegedeeld, zal een spe ciaal vliegtuig lederen dag, dat de minis ters Briand, Chéron en Loucheur in Den Haag vertoeven, de documenten overbren gen, die voor hun departementen van be lang zijn. BURGEMEESTER TER LAAN. Zijn houding als hoofd der politie. Het „Handelsblad" schrijft na te heb ben gelaakt dat de S.D.A.P. getracht heeft censuur uit te oefenen op burgemeester ter Laan (zie pag. 2 van ons le blad). Erger echter dan de poging van de af- deeling Zaandam om censuur te oefenen op den partijgenoot-burgemeester, is de omstandigheid, dat deze censuur alleen is voorkomen doordat de partij-voorzitter, de heer Oudegeest, aan de vergadering zou hebben medegedeeld, dat hij „van burge meester Ter Laan in voorafgaande confe renties de verzekering heeft mogen ont vangen, dat deze in den vervolge meer zal handelen naar den geest der S.D.A.P.". Het komt ons ongeloofelijk voor, dat burgemeester Ter Laan, dien wij kennen als een man, die zich zeer wel bewust is van de eischen, die zijn hoog ambt hem stelt, zich aldus op de voorband zou heb ben onderworpen aan een nog niet uitge sproken censuur van zijn partij. Bij nade re informatie is ons bevestigd, dat de heer Oudegeest inderdaad de cursief gedrukte woorden heeft gesproken. Daarentegen ontving onze oorrespondent te Zaandam van den burgemeester zelf de mededeellng, dat hij geenszins den heer Oudegeest ae verzekering zou hebben gegeven ln den geest der S.D.A.P. Hij zou alleen te ken- vervolge meer te zullen handelen naar den nen hebben gegeven, dat hij nooit anders gehandeld heeft dan in den geest der 8.D. A. P. En hjj voegde in het gesprek met on zen correspondent daaraan nog toe, dat hij zich zeer wel bewust is, dat bij voor wat de handhaving van de orde op straat betreft geenerlei verantwoording schuldig is noch aan den gemeenteraad, noch aan een politieke partij. Burgemeester Ter Laan denkt er dus niet aan eenige censuur van de partij vol gens zijn optreden als burgemeeeter-hoofd der politie te aanvaarden. HET LANDARBEIDERSCONFLICT IN GRONINGEN. Te Winschoten zijn gisteravond met den D-trein uit Oost-Friesland ongeveer 60 landarbeiders aangekomen, die per extra tram naar-Bellingwolde werden vervoerd, om daar oogstarbeid te verrichten. DE LUCHTHAVEN IN TWENTE Het luchtvaartcomité Twente heeft aan industrieelen, handelaren en vereenigin- gen in Twente bericht, dat het luchtvaart terrein, ter grootte van ongeveer 63 H.A. thans zoo goed als geheel in handen der: vennootschap is. Het ligt in de bedoeling, dezen winter nog het terrein te ontginnen en het volgende jaar in te zaaien. De Deurningerweg, van Enschede naar den rijksstraatweg HengeloOldenzaal, zal worden gebracht op een breedte van 25 meter en bestraat over een breedte van 6 meter. Ook andere omliggende wegen zullen worden in orde gebracht. Voor grondaankoop, het in orde maken van het terrein met loodsen en bijgebouwen en verharding van de wegen is noodig 600.000, waarvan het grootste deel door de vliegveldcommissie moet worden bij eengebracht. Deelgenomen is reeds door gemeenten, kamers van koophandel, het provinciaal bestuur en particulieren voor een bedrag van 328.000. Er wordt nu nog plaatsing van 272.000 gezocht bij be langhebbende industrieelen en hande laren. ENGELAND. HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE KATOEN-INDUSTRIE. Londen, 1 Aug. De vierde dag van de uitsluiting in Lancashire heeft de uitzich ten op een overeenstemming niet ver sterkt. De nevenbedrijven hebben even eens de uitsluiting aangekondigd voor de volgende week, waardoor meer dan 6000 arbeiders worden getroffen. Daar de fa brieken, die tot dusver nog werkten nu ook gesloten zijn, staan thans 99 pet. v_an alle bedrijven, die aangesloten zijn bij werkgeversorganisaties stil. ENGELAND EN RUSLAND. In officieele Engelsohe kringen wordt met nadruk erop gewezen, dat de Engelsch- Russische onderhandelingen niet a f ge broken, doch onderbroken zijn. Deze onderbreking wordt verklaard door een misverstand, dat omtrent het doel der eer ste voelingsname zou bestaan. De volgen de stap zal thans, naar Engelsche opvat ting, van Moskou uit moeten gaan. Men hoopt blijkbaar, dat de Russische Centrale Raad der Sovjet-Unie in zijn zitting yan Woensdag a.s. een besluit in die richting zal nemen. DE ENGELSOH-AMERIKAANSCHE BESPREKINGEN. Overeenstemming over een for mule tot vermindering der bewa peningen. Londen, 2 Aug. De „Evening Standard" deelt hedenavond mede, dat MacDonald, de premier, en Dawes, de Amerikaansche am bassadeur, na verscheidene besprekingen, welke onmiddellijk na aankomst van den ambassadeur in Engeland zijn begonnen, het eens zijn geworden over een formule tot vermindering van vlootbewapening, waarbij lo. de programma's voor den aan bouw van slagschepen worden vermin derd; 2o. de afmetingen van slagschepen worden verkleind; 8o. de thans dienst doende slagschepen langer in gebruik worden gehouden; 4o. de beide mogend heden verklaren, dat zij bereid zijn, den aanbouw van duikbooten te staken. Hier mede zijn de besprekingen ten einde. De voorloopige voorstellen zullen thans aan de andere groote zeemogendheden als Frankrijk, Italië en Japan worden voorge legd om er hun oordeel over te vragen. CHINA. HET RUSSISCH-CHINEESCE CONFLICT. Soen Fo, de minister van spoorwegen in de regeering van Nanking, heeft aan de pers meegedeeld, dat China van plan is met de sowj et-regeering te onderhandelen op de volgende basis: Hoewel alle rechten en belangen inzake den Oost-Chineeschen spoorweg het ge- meenschappelijk bezit zijn van China en Rusland, zal het beheer over den spoor weg ln Ohineesche handen blijven. AMOK DOOR VELDPOLITIE-AGENT. Benkoelen, 1 Augustus. Een agent van de veldpolitie heeft vier mede-agenten neergeschoten. Twee waren op slag dood; de anderen werden zwaar gewond. Om trent de drijfveer is niets bekend. LUCHTVAART. De tocht van de „Graf Zeppelin" naar Amerika. Naar uit Friedrichshafen wordt gemeld is de Graf Zeppelin Donderdagmorgen om half vier opgestegen, zooals wjj onder „Laatste Berichten" in ons vorig nummer nog hebben vermeld. De lucht was helder en er was geen wind. Het vertrek ging dan ook vlot. Er zjjn 18 passagiers aan boord, terwijl er bovendien nog een verstekeling schijnt te zijn, dien men even voor het vertrek van het luchtschip heeft gezien. De versteke ling moet onlangs uit zijn betrekking ont slagen zijn; hij liet zich nu met een touw van het dak van de loods af in het lucht schip glijden. In het donker heeft men den onwelkomen gast nog niet kunnen vinden. Om vijf minuten voor vier was het lucht schip reeds boven Constanz, om 4 urn boven Schaffhausen, een kwartier daarna boven Waldshut, terwijl om 5 minuten over 6 Bazel reeds gepasseerd werd. Volgens een draadloos bericht van den passagier Siebel aan de Associated Press, heeft dr. Eckener verklaard, dat de verste keling uit Amerika met de eerstvolgende boot naar Duitschland zal worden over gebracht, waar hem een strenge straf te wachten staat. Boven Lyon. Te Friedrichshafen is een draadloos tele gram van het luchtschip ontvangen. Vol gens dit bericht was de Graf Zeppelin om 11 uur boven Lyon. De 450 k.m. van Frie drichshafen naar Lyon zijn dus in lx/i uur afgelegd. In het begin van den tocht had het luchtsohip met tegenwind te kampen. Het vertrek ln die morgenuren. Voor zwaargeladen luchtschepen zijn de vroege ochtenduren met hun lage tem peratuur voordeeliger dan de overige uren van den dag. Iedere graad warmte meer maakt het luchtschip 400 kg. zwaarder. Bovendien speelt ook de betere damp kringstoestand in den ochtend een groote rol bij de besturing van het schip. De koers. Dr. Eckener Is, naar Wolff uit Frie drichshafen meldt, voornemens, niet den directen westelijken koers te nemen, doch die over Gibraltar, omdat men vandaar den wind achter krijgt. Boven Valence. De Graf Zeppelin was om 12 uur 20 boven Valence sur Rhöne en verdween in Zuidelijke richting boven het Rhöne-dal. Het luchtschip vliegt op ongeveer 850 M. hoogte met een snelheid van 80 K.M. Het luchtschip boven den Oceaan. Het luchtschip Graf Zeppelin is giste renmorgen te drie uur met goede snelheid Gibraltar gepasseerd. Aan boord was alles wel. Gunstig weer boven den Oceaan. Het Amerikaansche meteorologisch in stituut deelt mede dat het luchtsohip bij zijn vlucht over den Atlantisohen Oceaan waarschijnlijk gunstige weergesteldheden zal aantreffen. De Azoren voorbij. De Associated Press verneemt uit Horta (Azoren), dat de Graf Zeppelin, volgens een draadloos telegram van het luchtschip, gisterenavond om negen uur het eiland Sao Miguel is gepasseerd. Moeilijke telegrafische gemeen schap. Gistermiddag om drie uur meldde Wolff uit Friedrichshafen: Nadat het luchtschip in de vroegte Gi braltar is gepasseerd en de vaart over den Oceaan is begonnen, heeft men hier geen verdere beriohten meer ontvangen. Ook aan de werf zijn geen mededeelingen meer ingekomen. Hoewel het draadlooze station van de werf van het begin van den tocht naar Amerika af, dag en nacht werkt, is daar nog geen enkel direct draadloos be richt van het schip ontvangen. Ook de di rectie van de werf heeft na het vertrek van het luchtschip slechts een telegram en wel over het kuststation Norddeich ont vangen. Men vermoedt, dat de reden van het uitblijven van direct bericht van boord wel hierin gelegen kan zijn, dat het draad looze station van de Zeppelin de handen vol heeft met het opnemen van weerbe richten. Lakehurst ln afwaehtlng. In de luchtschepenhaven te Lakehurst zijn alle voorbereidingen getroffen om de „Graf Zeppelin" te ontvangen. ierhon derd landingsmanschappen zullen gereed gehouden worden, terwijl door het haven bestuur 400.000 kubieke voet waterstofgas, 75.000 kubieke voet cyaangas en een mil- lioen kub. voet ethongas beschikbaar wordt gehouden. Alle radio-stations heb ben opdracht gekregen om de „Graf Zep pelin" alle mogelijke hulp te verleenen. Aan boord wordt een kaartje gelegd. De correspondent van de Oolumbia Ra dio aan boord van de Graf Zeppelin meldt draadloos, daLde dames aan boord van het luchtschip tengevolge van den sterken tegenwind een tikje zenuwachtig zijn ge worden. Toen de Zeppelin boven Frank rijk voer, waren de passagiers een bridge- wedstrjjd begonnen. Het luchtschip zette langzaam koers in de richting van Gibral tar. DE VLIEGTOCHT NAAR INDIE EN TERUG IN EEN WEEK. De hertogin van Bedford is gisterenmor gen na de proefvlucht van het vliegveld te Lympne opgestegen voor haar tocht van 10.000 mijl naar Indië en terug, die zij in een week wil afleggen. BRAND OP EEN AMERIKAANSCH VLIEGTUIG-MOEDERSCHIP. Uit Manilla wordt gemeld, dat aan boord van het Amerikaansche vliegtuig-moeder schip „Jason", in de Baai van Manilla, brand is uitgebroken, waarbij twaalf vlieg tuigen werden vernield. EEN WATERVLIEGTUIG IN DE SEINE GESTORT. Twee dooden. Gisteren is er dicht bij Parijs een water vliegtuig in de Seine gestort. De bestuur der en een passagier zijn omgekomen; de tweede passagier is zwaar verwond. Een brutale inbraak te Rotterdam. Een bolt van f 2400. Gisterenmorgen is men tot de ontdek- king gekomen, dat Donderdagnacht dieven hun slag hebben geslagen in pand 23 aan j de Boompjes te Rotterdam. Op de eerste verdieping is gevestigd het kantoor van de gra'anfactors Peterson en Hauohmann, op de tweede verdieping ligt het assurantie kantoor van de firma Zuur en Van Duyn. De dieven zijn vermoedelijk Donderdag •het pand al binnen gegaan en zij hebben zich daarna in het huis verstopt, om het oogenblik af te wachten, waarop alles voor hen veilig zou zijn. Op de eerste verdieping hebben zij de deur, welke toegang geeft tot het kantoor, opengebroken, waarna zij de brandkast hebben aangeboord. Het is hun evenwel niet gelukt de kast open te krijgen. Daarna hebben zij alle lessenaars opengebroken, zonder echter iets van hun gading te kun nen vinden. Vervolgens zijn zij naar de tweede ver dieping gegaan. Daar hebben zij, om het kantoor van de firma Zuur en Van Duyn te kunnen binnenkomen, een paneel uit de toegangsdeur gebroken. Ook daar hebben zij zonder succes de brandkast aangeboord en vervolgens alle lessenaars opengebro ken. In een van de lessenaars lagen de sleutels van de brandkast en daarmee heb ben de dieven toen de kast geopend. Uit de brandkast is een bedrag van 2400 aan bankpapier gestolen. Uit het onderzoek blijkt, dat deze inbraak goed is voorbereid en dat hier beroepsmisdadigers aan het werk geweest moeten zijn. EEN GOEDE VANGST VOOR DE POLITIE. Jeugdige inbrekers. Een dezer dagen, 's middags tusschen drie en vier uur, vervoegde zich aan de woning van een familie in de Eschdoorn- straat te 's-Gravenhage een jongmensoh en verzocht de vrouw des huizes te spre ken. Deze was echter op dat oogenblik niet thuis en de jongen werd te woord ge staan door de 19-jarige dochter. Daar de jongen voorgaf eenige zaken te hebben te doen, verzocht zij hem een oogenblik te wachten. De jongen kwam binnen en na eenige oogenblikken gewacht te heb ben stond hij op, liep, zonder dat het meisje er erg in had, op haar toe, greep haar beet en duwde haar in een kast. Den sleutel draaide hij om, zoodat het meisje voorloopig opgesloten was. Toen door zocht hij het geheele huis en haalde alle laden en kasten overhoop. De totale buit bedroeg ongeveer 120, waarmee hij zich uit de voeten maakte. Het meisje zat ondertusschen maar steeds opgesloten in de kast. Na een uur hoorde zij haar moeder thuis komen en op haar geschreeuw werd zij nu spoedig verlost uit haar benauwde positie en deed het verhaal van den overval. De politie, die van een en ander in ken nis werd gesteld, kreeg weldra een draad in handen, toen bekend werd, dat een an dere dochter der bestolen familie omgang had met een negentienjarigen jongen. Deze stond, hoewel hij nog geen veroor deelingen achter den rug had, bij de poli tie toch niet bijster goed aangeschreven. Uit* een verder onderzoek bleek, dat deze jongen veel omgang had met een zestien jarigen knaap. Het portret van laatstge noemde werd aan de dochter getoond en deze herkende daaruit onmiddellijk den- gene, die haar overvallen en opgesloten had. Voorts kwam aan het licht, dat de beide jongens den geheelen nacht van Maandag op Dinsdag zoek waren geweest. Toen de politie zich Dinsdagochtend ten huize van eerstbedoelden jongen ver voegde, kwam hij juist thuis en werd met een gearresteerd. De andere knaap bleef echter onvind baar. Dinsdagmiddag reide de eerste, dat hfj bereid was aan de politie mededeellng te doen. waar zij zijn kameraad kon vin den. Hij verklaarde met hem een afspraak te hebben gemaakt om hem dien avond in het Haagsche Bosch te ontmoeten. De plaats werd nauwkeurig aangeduid. Des avonds hebben recheroheurs hem er naar toe gebracht. De politie, die er oprekende thans ook den tweeden verdachte aan te houden, wachtte echter een onaangename verrassing, want ondanks het feit, dat de arrestant door eenige rechercheurs be waakt werd en zijn handen geboeid wa ren, zag hij toch kans te ontsnappen. Nu volgde er een wilde jacht door de donkere lanen. Eindelijk kregen de rechercheurs den vluchteling weer in het oog. Zij los ten eenige schoten om hem schrik aan te jagen en na veel moeite kregen zij hem weer te pakken. Het bleek, dat de ontmoe ting met zijn vriend gefantaseerd was. Een verder onderzoek wees uit, dat de beide jongens verleden week een kamer tje gehuurd hadden. Toen de politie Don derdagmiddag daar kwam, trof zij er den tweeden betrokkene. Ook deze werd inge rekend en naar het hoofdbureau overge bracht. Het geld hadden zij reeds grooten- deels uitgegeven. Beiden hebben volledig bekend. Ook bekenden zij, zich in den loop der laatste maanden aan verschillende insluipingen schuldig te hebben gemaakt, o.m. aan de inbraak in de Klimopstraat, waar 100, een partij sieraden en eenige effecten ge stolen werden. KAFFERPOKKEN. In Rotterdam komt sedert eenigen tijd een vreemdsoortige ziekte voor, z.g. kafferpokken, die zich ook ln andere plaatsen van ons land begint voor te doen. De ziekte is tot nog toe niet van kwaad- aardigen aard. De waarnemende directeur van den ge meentelijken geneeskundigen dienst te Rotterdam, deelt mede, dat tot Donderdag in de stad 23 geconstateerde gevallen van alastrim zijn voorgekomen en dat daar enboven aan dezen dienst 12 gevallen zijn aangegeven. Een kindje, dat aan de ziekte leed, is Donderdag gestorven. Yan het personeel in het ziekenhuis aan den Goolsingel hebben de ziekte 1 dokter, 1 hoofdverpleegster en 9 verpleeg sters. Van hen zijn er maar enkelen ziek te noemen; de overigens zijn allen het sta dium van herstel Ingetreden. Nadrukkelijk vestigt de gemeentelijke geneeskundige dienst er de aandacht op, dat vaccinatie en revaccinatie noodig blijken. Er zijn te Rotterdam tot nu toe twee pa tiënten, beiden jonge kinderen aan deze ziekte gestorven. Een geval te HUligersberg. Te Hillegersberg heeft een der plaatse lijke geneesheeren een geval van kaffer pokken vastgesteld, welke diagnose door deu inspecteur van de volksgezondheid is bevestigd. Een geval te Leiden. Te Leiden heeft zich een geval van alastrim voorgedaan bij! iemand!, die uit het Westland te Leiden is gekomen. Het vermoeden bestaat, dat hjji door iemand uit Rotterdam is besmet DB RAMP TE VEENDAM. Ruim f 9000.— voor de nage laten betrekkingen ontvangen. Nader kan nog worden medegedeeld, dat in de buurt van de plek, waar de vorige week de lijken van de echtgenoote en dochter van den opzichter Miedema zijn gevonden,- nog werden aangetroffen een kistje met niet te herkennen gelds waardige stukken, een doosje papiergeld in verkoolden staat. Bovendien is een pakje met ruim 800.aan zilvergeld gevonden, dat èf eigendom van de firma is öf aan den heer Miedema toebehoort Het comité tot leniging van den nood van de achtergeblevenen van de slacht offers heeft tot heden ontvangen 9009. In de gisteren gehouden raadsvergade ring hield de burgemeester, de heer F. J. de Zee, voordat een aanvang werd ge maakt met de agenda, een uitvoerige rede, waarin de fabrieksramp herdacht werd. De rede werd staande aangehoord. Beslo ten werd 10.000 te geven voor het comité voor de betrekkingen der slachtoffers. (Telegr.) ONTVLUCHT. Uit het huis van bewaring te Almelo is ontsnapt de 17-jarlge A. W. uit Enschedé, die wegens diefstal was ingesloten. Hij is uit de luchtcel gekomen met behulp van een stang, welke voor het matten-maken in het huis van bewaring wordt gebruikt. De politie is er nog niet ingeslaagd den vluchteling op te sporen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ KIEL NederlandSche slachtoffers. Op den straatweg van Hamburg naar Kiel, nabij Bramstedt, is Donderdagmiddag om één uur de automobiel van den Neder- landschen geneesheer dr. Hubscher, uit Axel in Zeeland, bij een poging om met een snelheid van 90 KJkf. een andere auto ln te halen, van den weg gereden en omgesla gen. De auto werd geheel verbrijzeld. De negen personen, die in het rijtuig zaten, werden onder het puin bedolven of op den straatweg geslingerd. Dr. Hubscher zou slechts licht zijn gewond, maar een zijner kinderen werd gedood. Ook zijn vrouw zou zwaar gewond zijn. In de auto bevonden zich, behalve dr. Hubscher, nog zijn vrouw, zijn schoonmoeder, zijn schoonzus ter en vijf kinderen. De Berlijnsche correspondent van het Hbld. bericht nader: Uit telefonische informaties welke, ik Donderdagavond uit Hamburg kon ver krijgen, blijkt, dat een achtjarig zoontje Binnenland.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7