T AVONDCONCERT Fotogr.-Atelier EiSELIN BRUIDSFOTO'S {Badpaviljoen moit iimiBBOuvm 6 zwaria fctck. saUolo i 1.50 -12.01 6 bruine kok. saionlolo (2.00 -12.51 TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. WOENSDAG 7 AUG. VAN DINSDAG 6 AUGUSTUS 1929 van 8 11 uur n.m. Julianadorp. Callantsoog. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. van Meerten, slaagde op 2 Augustus voor het te Utrecht gehouden examen Engelsch L. O. De heer Van 3(1 eerten was leerling van Mej. E. Verheus.1 Met Ingang van 1 Sept. a.s. is de heer P. B. Pesman, toegevoegd! aan het Hoofd der Inspectie Groningen, Ble afdeeling, aangewezen als hoofd van de Inspectie der Directe Belastingen, Invoerrechten en Aocijnsen, te Den Helder. CONCERT „HELDERS MANNENKOOR". Directeur: A. J. Leewens. Heden (Dinsdag) zal iboven genoemd koor in de Muziektent in het Plantsoen (hij gunstig' weêr) het op Woensdag 31 juli j.1. uitgesteld concert geven, aanvang half negen. Programma i. Vrede des gemoeds, de Vliegh. a. Visschers, Olman. 3a. Spinn! Spinn! Jungat. b. Heute Scheid' ich, Isenman. 4. SaactU'g Diamant. 5. De Gravers Olman. 6a. Stuurlui, Leewens. b. Wat ik heib, Zander. Nummers bekroond met den 2en prijs op dan Zangwedstrijd te Rotterdam. TUINCONCERT OP DENNENHEUVEL Programma van het Tuinconcert bij Chef Kreuger,'Huisduinen, op Woensdag 7 Augustus a.s-, uit te voeren door het HelderA Fanfarecorps. Dir.: Th. Lugten- berg. BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. H. A. ENKLAAR. 1. Vers PAvenir, marsche, 2. Ouverture Romantique, 3. Antigonc Ouverture, 4. Océana Grande Valse, 5. La Fdlle du Régiment, 6. Fête Oriëntale, 1. Marche des Sultans, 2. Sur le Bosphore, 3. Retraite et Finale, Sam. Vlessin®. Keler Bela Tem. Rosseau par. Francis Popy, Joo Kessels Edmond Avon. 7. Florentiner Marsch, .Grande Marche Ltalienne, J. Fucik. HARMONIEKAPEL WINNUBST. Zoanerconcert te geven op Donderdag 8 Augustus des avonds van 8.30—10 uur in het Julianapark. Directeur: de heer H. B. Schenkels. Programma: 1. L'Union Fait La Force, Marsch, H. de Bozi. 2. iMignon, Ouverture, J. R. van der Glas. 3. Wiener Burger, Walzer, M. Ziehr. 4. Fruhlin'gserwachen, Romanze, E. Bach 5. La Dame de Trefle, Ouverture, L. Langlois 6. Fantasie sur L'Opera Guillaume-Tell, de Rossini, 7. Groot-Rotterdam, Marsch, Willy Schootemeyer. VERASSCHING le LUIT-VLIEGER D. B. BRUGMA. Onder groote belangstelling is Zaterdag het stoffelijk overschot van den luik- vlieger D. B. Brugma, die bij het vlieg ongeluk op 9 Juli j.1. zoo droevig om het leven kwam, tot aan de grens van onze gemeente uitgeleide gedaan. Om kwart over een vertrok de stoet van het Marine Hospitaal, voorafgegaan door de Marinekapel, tamboers en pijpers. De kapitein Mr. W. F. H. Zegers, van het regiment Kustartillerie trad op als offi cier-geleider, als sljppendragers fungeer den 4 officieren en als dragers traden op 12-sergeanten-majoors. In den stoet lie pen mee verscheidene officieren van land en zeemacht. Van het vliegkamp „De Mok en „De JKooy" waren deputaties, ook liep een groot aantal minderen van de landmacht mee. Over het Ankerpark en langs de Bin nenhaven begaf men zich tot aan de grens van de gemeente, waar de stoet ontbonden werd en de lijk- en volgauto's hun tocht naar Westerveld voortzetten. Ook op Westerveld was zeer groote be langstelling. Door verschillende sprekers werd het woord gevoerd. Onder diepe ont roering deelde Ds. de Meyere, Luthersch predikant te Haarlem mede, dat de echt- genoote van den overledene niet aanwezig kon zijn, omdat op den dag, dat zijn lijk aanspoelde, het tweede kindje werd gebo ren. Namens haar en de kinderen bracht spr. vol eerbied en met diepe ontroering een laatsten groet aan den man en vader. Van de hoogste officieren tot de onderge schikten had de diep getroffen weduwe deelneming en vriendschap mogen onder vinden. Spreker hoopte, dat dit zoo blij ven zou. Met een „Vrede in hooger sfeer en „God hebbe uwe ziel" eindigde spr. Een broeder van den overledene dankte voor de groote belangstelling, waarna de kist met het stoffelijk overschot, onder het spelen van „Nader, mijn God, tot U" werd uitgedragen. DUITSCH BEZOEK AAN ONZE BADPLAATS. Woensdagavond met den trein van 8 uur zal alhier aankomen een gezelschap Duitschers uit Möhrs, bestaande uit een Gymnasiumleeraar met zijn gezin en een aantal leerlingen, tezamen pLm. 15 per sonen. Zij komen hier hun vacantie (een week of 34) doorbrengen en zullen on dergebracht worden bi} den heer Terra te Huisduinen. In de morgen-godsdienstoefening in de vV esterkerk werd Zondag 4 Augustus j.1. de onlangs beroepen predikant der Her vormde Gemeente, Ds. H. A. Enklaar, overgekomen van Oudkerk (Friesland) tot zijn dienstwerk ingeleid door Ds. W. J. van de Poel, predikant alhier. Deze had tot uitgangspunt zijner pre diking gekozen Zacharia 4 vers 6b: „Niet door kracht, noch door geweld, maar door Mijnen geest zal het geschieden, zegt de Heer der Herscharen". Spreker legde den vollen nadruk op de stille, verborgen werking des Geestes. Het Koninkrijk Gods wordt door rumoe rige reclame of propaganda niet gediend. Het is daarmee als met het zaad, dat in de aarde gestrooid wordt. Het ontkiemt in alle stilte, groeit zonder dat de mensch, die het strooide zelf weet hoe. Want de aarde brengt van zelf vrucht voort, eerst het kruid, daarna de aar, daarna het volle koren in de aar. Zacharia, de profeet, zag een gouden kandelaar met zeven armen, die elk een luchter droegen. Boven den kandelaar is een oliekruik: ter linker- en rechterzijde van den kandelaar staan twee olijfboomen die in alle stilte hun vruchten doen rij pen met wier olie de kruik gevuld wordt, Dit is een zinnebeeld van Gods stille werk op deze aarde: de goddelijke liefde verspreidt voor wie 't zien kunnen, haar licht over de donkere aarde, gelijk de gouden kandelaar haar licht uitstraalt in wijden omtrek. Tot Ds. Enklaar sprak de bevestiger on geveer als volgt: Eenzelfde „Alma Mater" voedde ons met haar wetenschap: een zelfde Hoogeschool leidde ons op tot hen het zoo moeilijke, wondere ambt. Mocht nu onze gemeente zijn als dien kandelaar, die zijn licht spreidt en moch ten wij beiden, voorgangers der gemeente zijn als die twee olijfboomen, ter rechter- en ter linkerzijde, om de gemeente te voe den met de olie des geloofs en der godde lijke liefde. De Westerkerk was geheel gevuld men belangstellenden en het Kerkkoor, onder leiding van den heer de Hoogh zong en kele toepasselijke liederen. Des avonds te half zeven verbond zich de nieuwe predikant aan zijn gemeente in de Nieuwe Kerk, die vol was. Na het uitspreken van het votum en hen zingen van psalm 138 1, las Ds. Enklaar Jes. 55 311 en daarna de bekende ge lijkenis, uit het Matth. evangelie, van den koopman, die schoone parelen zoekt en vindende een parel van groote waarde, alles verkoopt wat hij heeft, om dezelve te koopen. Alvorens tot.behandeling van zijn tekst over te gaan, sprak de nieuwe predikant eerst zijn gemeente toe. Het was hem een groote vreugde zoo zeide hij zijn levenswerk in de Ned. Herv. gemeente in Den Helder te mogen voortzetten en hi, hoopte, dat het zoo zou mogen zijn, dat dé gemeente en de leeraar elkander moch ten vinden, zoodat hij zich gedragen mocht weten door de liefde en de belang stelling van zijn gemeente. Spr. dankt de leden van het kiescollege, die met de hoorders uit Den Helder, hun stem op hem uitbrachten. Het doet hem genoegen dat het zoo unaniem geschied de. Ook van den kerkeraad ontving spr. blijken van welwillendheid en het ver heugt hem eveneens dat hij in Den Helder ook weer wordt samengebracht met zijn oude vriend Ds. v. d. Poel. Hij dankt dezen voor wat hij en zijn echtgenoote reeds in de afgeloopen week voor hem en zijn gezin deden. Dankt hem ook voor de schoone en innige wijze waarop hij hem heeft bevestigd. Vervolgens dankt spr. de notabelen en in het bizonder den beer Burgers voor wat reeds voor hem gedaan werd. Hij hoopt op een prettige samen werking, om de kerk te doen beantwoor den aan haar groote doel. Ook doet spr. een beroep op de medewerking van den organist, den koster en het verdere per soneel, waarmee hij samen den dienst zal vervullen. Als wij staan op onze plaats, met de bedoeling om het goed te doen, dan kan het niet anders dan tot zegen zijn zegt spr. Spr. heet ook de Ringbroeders welkom en de predikanten en kerkeraden der Luthersche-, en Doopsgezinde gemeente. Hij hoopt dat zij als theoloog en als mensch iets aan elkaar zullen hebben. Den waarnemend burgemeester, den heer Bok, heet spr. ook hartelijk welkom en spreekt den wensch uit, dat zijn kerkelijk werk mede bevorderlijk mag zijn tot aan kweeking van de burgerdeugd, burgerzjfl en burgerplicht, om goede leden te zijn van de gemeenschap. Spr. deelt mede dat er van den com mandant van de Marine en den Stellings commandant bericht van verhindering is binnegekomen, om dezen dienst bij te wonen. Tot de besturen van de verschil lende vereenigingen roept spr.: „Woest hier een zegen". Hij zegt de vereen, dank voor de bloemenhulde hem en zijn vrouw gebracht. Hij hoopt dat deze levende bloe men, een levend symbool mogen zijn van de vereenigingen die ze zonden, n.1. dat zij bestaan uit levende leden. Tenslotte dankt spr. het kerkkoor voor het hem in den morgendienst toegezon gen lied, waarna hjj er toe overgaat enke le gedachten te ontleenen aan zijn tekst woord. De gelijkenissen van Christus zoo zegt spr. zijn altijd een levensbeeld en een levend beeld. Deze gelijkenis van den koopman, die schoone parelen zoekt, had spr. in het bizonder getroffen, omdat deze koopman, voor het bezit van die parel van groote waarde alles had ge geven wat hij had en dus in zeker opzicht een arm man was geworden. Spr. schetst dan hoe het noodig is voor het hooge en schoone alles te offeren. Wij moeten ons kunnen verheffen boven de ijdelheid van dit leven en boven alle uiterlijkheid en schijn, om te komen tot het waarachtige leven en daarvoor is noodig deemoedig heid; alleen de deemoedigen komen tot het ware leven. Als tegenstelling van de ware zoekers noemt spr. den verzadigden mensch, die meent dat hij de kerk en hare dienaars niet meer noodig heeft, daar ver boven staat. Ook is er de categorie fatsoenlijke menschen, met een zekere burgerlijke braafheid en die een maatschappelijke positie bekleeden, die hun aanzien geeft Ook zjj meenen het wel buiten de kerk te kunnen stellen, en dan zijn er ook de vermoeide mensdhen, wier levensvreugde is uitgebluscht. Ook zij zijn vijanden van het christendom, omdat zij geestelijk dood zijn. Maar zij zegt spr. die waarach tig zoeken en zich met hart en ziel geven aan een hoog en heilig doel, zullen niet anders dan de vreugde zien groeien in hun leven. Na zang van het kerkkoor en van de ge meente behandeld spr. het 2e deel van zijn preek waarin hij de gemeente bepaald bi. haar eigen werkzaamheid, ten opzichte van het zoeken van de parel van groote waarde, terwijl hij wijst op de beteekenis van de kerk voor het leven. Als voorbeeld wijst spr. op Christus, die met eer en heerlijkheid is gekroond, omdat hij zich gegeven had aan God en menschen en nog klinkt zijn stem: „Volg Mij!" Na dankgebed, de slotzang van de ge meente en het uitspreken van den zegen, verlaten de aanwezigen het kerkgebouw. DUTTSCHE STUDENTEN OP BEZOEK. Zondag 1.1. arriveerden hier een dertig tal Duitsche studenten van de Universi teit van Göttingen onder leiding van prof. dr. Wilhelm Meinardus en van de buiten gewone hoogleeraren prof. dr. Hans Mor- tensen en prof. dr. Dorrius. Na een wandeling gemaakt te hebben van het station over den zeedijk naar Huisduinen (natuurlijk werd zeer belang stellend het werk aan de „Eugenia" be zichtigd) vertrokken de dames en heeren met een 2-tal bussen naar Wieringen ter bezichtiging van de Zuiderzeewerken. Na het diner gebruikt te hebben in Hotel Bellevue vertrokken de Duitsche gasten met den trein van 9 uur. Prof. Meinardus bleek een uitnemend kenner te zijn van de Noordzee, het Mars diep en de diverse stroomen aan onze kust. VOOR HET MONUMENT VAN HET REDDINGWEZEN. Het beroep op de Heldersche burgerij om hun offer te brengen voor het monu ment van het Nederlandsche redding wezen, is niet tevergeefs geweest Reeds is er heel wat geld binnengekomen en de reddingboot, op kalme zee, die Hoppen brouwer's Jazz-band met zich voert, trekt de aandacht van alle voorbijgangers. Tot en met Vrijdag zal de boot lederen avond door Helder's straten trekken en naar verwacht wordt, zal een flinke som gemeld' kunnen worden in het nummer van Zaterdag, als ieder stadgenoot zijn steentje bijgedragen heeft. Gisterenavond is door de muzikanten van de reddingsauto een serenade ge bracht aan den burgemeester, als eere voorzitter van het comité en aan den vol- ijverigen secretaris, den heer Bandsma op het Singel. DE BLAUWE DISTEL. Wij hebben er vroeger jaren al eens op gewezen, dat het afsnijden van de blauwe distel, die heel schaars in onze duinen voorkomt, verboden is. Edoch... wij kunnen dat nog wel eens herhalen, want de mensch is nu eenmaal geneigd om juist te doen, wat verboden is, en zoo zagen we Zondag j.1. weer verscheidene duinbezoekers met bossen blauwe distels huiswaarts gaan. Wij begrijpen niet, waarom men nu juist deze plant, die vooral in het noordelijk deel van onze duinen zoo zeldzaam is, nu moedwillig vernield. Het is waar, dat deze distel van groote schoonheid is, doch wil men daarvan genieten, welnu ga dan naar duin en bewonder de plant in haar na tuurlijke staat zoolang als ge wilt, maar ruk haar niet uit of sntydt haar af, om zoodoende onze duinflora te vernietigen. Het gevolg van dit vandalisme zal zijn dat onze duinen spoediger gesloten zul len zijn voor het publiek. Men zij dus gewaarschuwd en waarschuwe anderen die zich hier niet aan storen. INTERN. TELEFOONDIENST. Ten gerieve van hen, die van den in- mtern. telefoondienst gebruik maken (draad- en radioverkeer) is door 't Hoofd bestuur der Posterijen en Telegrafie een boekje uitgegeven, waarin alle verkeers- mogelijkheden, bijzondere diensten, ta riefsbepalingen, enz. zijn vermeld. Het voornemen bestaat hierop aanvullings- of wijzigingsblaadjes te laten verschijnen die. daar het boekje losbladig is, gemak kelijk zullen kunnen worden ingevoegd. Op deze wijze zal het werkje langen tijd dienst kunnen doen. De prijs van het boekje, dat aan alle kantoren der Posterijenverkrijgbaar Ijb gesteld, bedraagt slechts 10 cent HET LICHTSCHEP TERSCHEL- LINGEEBANK. Hedenmorgen is de sleepboot Drente vertrokken naar het lichtschip „Terschei lingerbank", om dit binnen te halen voor de gowon© periodieke reparatie. Op deze plaats wordt tijdelijk een licht boei gelegd, waarmede het s.s. Amster dam van morgen is vertrokken. De Drente zal waarschijnlijk het reserve lichtschip reeds morgen naar buiten brengen. EEN DAGJE NAAR EGMOND, HEILOO EN ALKMAAR. Het was vanmorgen om ongeveer acht uur een drukte van belang in de Jan in 't Veltstraat Wat was hiervan de oor zaak? Wel, evenals vorige jaren, gingen een aantal kinderen voor een dagje fijn uit. Toen wij om half acht daar kwamen, was een juffrouw, die zich waarlijk kalm hield tusschen zooveel kinderen, juist bezig gekleurde lintjes uit te deeden voor de indeeling in de auto's, hetgeen blijk geeft van het organlseerend talent van juffrouw Geervliet e-a. Het is dan ook geen kleinigheid om te zorgen, dat met 162 kinderen alles vlot van stapel loopt Sommigen hebben al last met hun eigen huishouden als ze eens uitgaan en dan hier 162 kinderen. In het huis van juffrouw Geervliet een aantal kinderen voor een dagnje fijn dag geconsumeerd zal worden. Kisten manden, trommels en zakken, gevuld me; bananen, koek, jodenkoeken, pinda's, enz., genoeg om drie maanden in het ijs te zitten. Wij1 denken evenwel niet, dat er veel otver zal blijven. Deze tochtjes werden begonnen me pLm. 42 kinderen, doch onder de be proefde leiding van juffrouw Geervliet e.a. is het aantal tot bet tegenwoordige geklommen en het breidt zich nog steedis uit. PLm. 8 uur zetten de 6 auto's zich in beweging. Dat was een gewuif en gejuich. Moeders keken glunder, dat hun kinde ren zoo'n plezier hadden. Wij kwamen de auto's later nog tegen en toen meenden we de kindleren te hoo- ren zingen: „Juffrouw Geervliet gaat nooit verloren, falderaldieriere", hetgeen we voor hen van harte hopen. NAAR HET STRAND. Waar zouden wij, inwoners van Den Helder, onze vrije dagen wel doorbrengen, als wij niet in het bezit waren van het strand, de duinen of de zee? Dat valt moei lijk te zeggen. Als we ze niet hadden, zou den we natuurlijk niet beter weten, of het hoorde zoo, maar nu we ze wel hebben, nu prijzen we ons gelukkig dat we ge zegend zijn met zulke ontspanningsoorden. We gaan wel eens voor een dagje naar Schoorl en Bergen, maar het strand blijft toch het voornaamste en het kost veel minder. Op mooie dagen, vooral nu in de va cantie, trekt oud en jong naar strand, om er eens lekker een dagje tusschen uit te gaan en het is een waar genoegen om op drukke dagen een kijkje op het- strand te nemen. Het gebruik van tenten is de laatste jaren enorm toegenomen. In alle soorten en grootten ziet men ze. Deze heeft maar een klein tentje, gene weer een groote, waar men met pleizier twaalf man (en vrouw) in bergt. Links en rechts staan de spandraden, en wie niet goed uitkijkt loopt gevaar een buiteling erover te ma ken, of het tentje om te rukken, hetgeen nog tot onverwachte complicaties aanlei ding kan geven. Geheele huisgezinnen kampeeren zoo'n dag op strand, 't Zou wel eens aardig zijn om te weten hoeveel ponden zuurtjes, sousjes, enz. er op zoo'n 'dag worden ge consumeerd. De zee met de vele baadsters en baders biedt een interessanten aanblik; ook hier is de mode doorgedrongen en de dames tooien zich met allerlei flatteuse bad pakjes, hetgeen een aardig cachet aan het strandtooneel geeft. Zondag was het, hoewel de wind wat sterk woei, nog tamelijk druk op het strand. Er stonden nu flinke golven, 't Is wel aardig om zoo de golven over zich heen te laten bruisen, toch gevaarlijk is het ook. Een aardige afwisseling vormde de komst van het strijkje, dat gelden inzamelt voor het monument voor het Nederland sche Reddingwezen. Men kon echter goed merken, dat het weer niet zoo was als het wezen moest. De baders waren lang niet zoo talrijk als op warmere dagen. Tegen een uur of zeven kwam er uit het Westen zulk een lucht opzetten en nam de wind plotseling zoo toe, dat de meesten ijlings hutje en mutje bij elkaar pakten en zich verwijderden. Binnen zeer korten tijd stond er haast geen tentje meer op het strand. Het leek wel een volksverhuizing, zoo sjouwde een groote file menschen hun hebben en hou den met zich mee. De autobussen kregen het plotseling druk. In de rij stonden de menschen op hun beurt te wachten om vervoerd te wor den. De agenten hadden druk werk en de chauffeurs ook, die haast je rep je weer terug kwamen, om toch vooral maar geen vrachtje te missen. Nog ruim anderhalve maand zullen wij kunnen genieten van strand, duin en zee; dan is het weer afgeloopen en gaan wij weer den winter tegemoet, die toch ten slotte ook weer plaats moet maken voor de lente. BIJNA VERDRONKEN. Zaterdagmiddag heeft het weinig ge scheeld, of een drietal menschen waren een prooi der golven geworden. Een baadster, waarschijnlijk door de golven van de voeten geworpen, gaf teekenen, dat zij in gevaar verkeerde, waarop haar zuster zich te water begaf. Daar deze echter niet al te best kon zwemmen, geraakten zij beiden in een benarde positie, waarop een heer, die bij de dames behoorde, te hulp snelde. Deze slaagde erin de drenkelingen beet te pakken, of liever, de drenkelingen pakten hem zoo beet, dat hij zich genoodzaakt zag zich los te maken. Onderwijl waren zij tot den pier afgedreven en hier slaagden de wachthebbende personen van het Roode Kruis erin alle drie op het droge te brengen, waarbij de z.g. kettinggreep werd toegepast. Twee van de drenke lingen waren nogal geschramd, doordat zjj op de steenen terecht waren gekomen. Bij de eerste baadster is men nog wel een uur bezig geweest met kunstmatig ademhalen. Dr. Vroom, die spoedig ter plaatse was, verleende eerste hulp. De dames moesten naar huis worden ver voerd. Hierdoor is dus weer gebleken, hoe gevaarlijk het op onze kust is voor zwem mers, maar vooral voor menschen, die slecht of in 't geheel niet kunnen zwemmen. Vooral bij een eenigszins ruwe zee, zooals Zaterdagmiddag, is oppassen de bood schap. Het eigenaardige bij dit geval is, dat de menschen van het Roode Kruis, die toch zeker wel voor hun taak berekend zijn, van de zijde van het publiek nogal critiek hebben ondervonden, doch dat zij van dit publiek, behoudens een enkele loffelijke uitzondering, geen hulp, doch eerder lest hebben ondervonden. Zoo werd tegen een zwemmer, die met een lijn om zijn middel zich in zee wilde begeven, gezegd, dat de lijn naar de drenkelingen moest worden geworpen. (Deze persoon is blijkbaar niet bij de reddingdemonstraties tegenwoordig ge weest.) Een ander, die een der dames uit het water haalde, kreeg een slag op zijn oog van een zenuwachtig toeschouwer, omdat dit uithalen volgens hem wat hardhandig gebeurde. Vele toeschouwers in badcostuum lieten een dame geheel gekleed tegen de golven worstelen, zonder ook maar een hand uit te steken. Het Roode Kruis heeft echter bewezen hier zeer goed op zijn plaats te zijn en de critiek.... och, we zullen maar denken, de beste stuurlui staan aan wal. Het bal bij den heer Beuneman was Zondagavond goed bezocht en er heerschte een opgewekte stemming. De Accordeon bespelers gaven zeer goede dansmuziek ten beste en verstonden de kunst om er den gang in te houden. Binnen korten tijd en naar ons is me degedeeld op 1 Sept. a.s. zal de bekende cabarettier Daan Pool alhier optreden bij den heer Beuneman met een geheel nieuw repertoire. STRANDFEEST CALLANTSOOG. De ruim 90 kinderen, die zich hadden aangemeld voor den jaarljjkschen wed strijd in het maken van zandfiguren, ver zamelden zich jj. Zondag, des morgens om half elf op het dorpsplein, waar de Burgemeester, Voorzitter der Regelings commissie, appèl hield. Nadat alle deelnemers van een vlaggetje waren voorzien, ging het, een trommel slager voorop, in vroolijken optocht naar het strand, waarvan een gedeelte met tou wen en palen was afgezet, om de kinderen gelegenheid te geven, rustig aan hun figu ren te kunnen werken. Vol vuur togen allen aan den arbeid en spoedig werden de omtrekken van burch ten en torens, van schepen en vogels zichtbaar. Na het middaguur nam het aantal be zoekers hand over hand toe, zoodat het strand weldra een bijzonder levendigen aanblik bood. Voortdurend bewoog zich een stroom van kijkers langs de gemaakte zandfigu ren, die nu allengs hun voltooiing na derden. In allerlei vormen uitte zich de kinder fantasie. Er waren vestingen, bergland schappen, schepen, en stoombooten. Meerderen hadden zich een eenvoudig voorwerp of een dier tot voorbeeld geko zen en meer of minder goed nagebootst. Te ruim 5 uur was de jury met haar niet gemakkelijke taak gereed en kon haar voorzitter, de heer E. Smit, hoofd der school alhier, met de prjjsuitdeeling aan vangen. Deze had plaats vóór de woning van den Burgemeester, waar op een lange tafel de prijzen waren uitgestald, bestaande uit rugzakken, vulpenhouders, thermofles- schen, ballen, zakmessen, te veel om op te noemen, alles aangekocht in het bekende Warenhuis Van Willigen te Den Helder. Alle kinderen kregen een prijs, dien ze zelf mochten uitzoeken. De Coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel ïad limonade en chocolade, de heer K. Leguit te Schagen had koek beschikbaar gesteld. Burgerlijke stand van Callantsoog. van 5 Augustus 1929. GEBOREN: Johannes, z. v. J. Schoon heden en G. Kettink; Evert Pieter, z. v. J. Breen en A. C. Bregman; Pieter Da niël, z. v. P. J. Heesbeen en G. Vos; Jan netje, dochter van O. J. Jimmink en M. Delver.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5