Radiografisch Weerbericht Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten Wieringen. Het Koninklijk bezoek. Ofschoon er aan het bezoek van H. M de Koningin en Prinses Juliana aan de Zuiderzeewerken weinig ruchtbaarheid was gegeven, viel het Maandagmorgen reeds vroeg te bespeuren dat er iets bij zonders aan de hand was. Van bijna alle particuliere woningen en van alle rijks gebouwen wapperde reeds bijtijds de nationale driekleur, terwijl alle schepen in de haven het rood-wit en blauw in top hadden alsook de werktuigen en booten welke zich op de werken bevinden. Een mild regentje dreigde in eerste instantie aan dit vroolijke en mooie ge zicht een einde te maken doch spoedig kwam een oranje zonnetje weer van achter de wolken vandaan en deed de doeken met een frisch windje weer vrooljjk in het luchtruim wapperen. Om ongeveer elf uur verscheen een groot aantal rijksveldwachters, die voor de regeling en orde hadden te waken en voor deze grootsche gelegenheid in groot tenue waren gestoken. Iet» later (ongeveer half twaalf) dan men verwacht had, arriveerde de konink lijke familie met zeer klein gevolg op den Oever. Voor het Hoofdkantoor werd uit de auto's gestegen en werden H. M. en Prinses Juliana door Ir. deBlocqvan Kuffeler, directeur-generaal der Zuider zee erken, voorgesteld aan Ir. Hupkes van der Eist, waarna een wandeling naar de in aanbouw zijnde sluizen en brug hoofden gemaakt werd, hierbij toegelicht door genoemde ingenieurs. Een vrij groote menigte had zich langs den weg, welke het hooge gezelschap had te volgen, opgemaakt, eerbiedig door de dienaren van de H. Hermandad op een afstand gehouden, doch werd de gele genheid geschonken de koninklijke gas ten van zeer nabij te aanschouwen. H.M. de Koningin, zoowel als H.K.H. Prinses Juliana waren zeer eenvoudig gekleed. Na deze wandeling welke ongeveer een uur duurde begaf onze Landsvrouwe met hare dochter zich aan boord van het ge reedliggende directievaartuig der Maat schappij tot Uitvoering van Zuiderwerken de .Zilvermeeuw*, om een tocht naar de werken op Breezand en Komwerderzand te maken. Aan boord van de ♦Zilver meeuw* werd tevens dé lunch gebruikt, Des avonds om ongeveer 6 uur voer de ♦Zilvermeeuw* de Oeversche haven we derom binnen en was de belangstelling nog wel zoo groot als des morgens. Het was doodstil toen de vorstelijke personen aan wal kwamen en weer in de gereedstaande auto's stegen. Alleen bij het wegrijden steeg een schuchter »hoera« op. Het leek wel of men onder den indruk van de statige eenvoudige figuur van onze Koningin was öfhad men meer pracht en praal verwacht? In een kort onderhoud dat H. M. nog met den Ingenieur bij de Zuiderzeewer ken, Ringeling had, toonde Zij zich zeer opgetogen over de mooie reis. Direct werd naar Schagen afgereden, alwaar den nacht in de zich aldaar op het doode spoor bevindende koninklijke rijtuigen zal worden doorgebracht. Heden (Dinsdag) zal het bezoek aan de Zuiderzeewerken worden voortgezet met een bezoek aan de Wieringermeerdijk en aan Andijk. Door een groot aantal amateurs en persfotografen werd getracht foto's te maken, hetgeen echter door de aanwezige politiemacht werd verboden en moest zoo hier en daar door een stoutwillige nog wel eens de camera geopend worden teneinde de plaat te doen vernietigen. Spoedig na het vertrek was de gewone oude rust in het dorp weer terug gekeerd, en alleen de vele vlaggen, welke bleven wapperen, getuigden nog van het hooge bezoek dat Wieringen te beurt was gevallen en waarover nog zeer lang nagepraat wérd. Onzo correspondent meldt ons heden morgen: Hedenmorgen ongeveer 9 uur arriveerde H. M. de Koningin en Prinses Juliana, vanuit Schagen weder op Wieringen. De hooge bezoeksters gingen rechtstreeks naar Den Oever, waar zij om 9.15 uur bar keerden aan boord van het s.s. „Zilver meeuw". Met dit schip wordt de reis naar de „Oude Zeug" en langs den nieuwen dijk naar Medemblik voortgezet. Daar wordt gedebarkeerd en wordt per auto een be zoek gebracht aan de proefvelden van den polder Andijk, waarna weder terug wordt gegaan naar Medemblik. Per salonrijtuig gaan de Kon. bezoeksters weder naar Don Haag terug. BOOT OMGESLAGEN OP ZEE. Zaterdagmiddag waren twee Duilsche timmerlieden Fritz en Wolters met een opvouwbare boot op zee uitvaren gegaan. Hiertoe hadden ze een zeiltje opgezet, waardoor de boot snel door het water liep. Door een te snelle wending van het roer sloeg de boot om en belde Inzittenden ge raakten te water. Gelukkig blijken zij goede zwemmers te zijn, zoodat zij zich wisten te vast te klemmen aan de omge- Stoomvaartberichten. slagen boot. Vanaf den Oever had met het ongeluk gezien en gingen dadelijk een paar motof- botters naar de plaats van het onheil. Zij smaakten het genoegen de verongelukten nog bijtijds te redden. De boot werd aan boord van een der botters opgenomen. Veilig bereikten zij op deze wijze de ha- vul Sport. VOETBAL. ATHLETIEK. Marineberichten. Legerberlchten. Vissoherljberlohten. Marktberichten. Burgerlijke Stand van Den Helder van 8 tot met 6 Aug. 1929. BEVALLENJ. van Dijkvan Guik z., E. van DrielRtechelmann z., K. C. Bais—Vink d., C. CosterBakker z., A. H. van der VoetBroers z., J. Bijl de Boorder d. en z., I. E. Zwierstra— d© Graas d OVERLEDEN: A. Smit, wed. van D. Maas 58 jaar. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moesten eenige ingezonden stukken tot een volgend num mer blijven staan. naar waarnemingen verrioht in den imorgien van 6 Augustus. Medegedeeld door het Kon- Ned'erlandaoh Meteorologlsoh Instituut te De Bilt (Hoogste stand 706.0 te Münohen. Laagste stand 748.8 te Mordoyan. Verwaohting: Meest matige, wellicht tijdelijk krach tige Z. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt od betrokken, waarschijnlijk eerüga regen buien, zelfde temperatuur. zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Vee) belangstelling en gunstig weer. Stoomvaart Mij. Nederland Koningin der Nederlanden, t., 3 Auig. v. Genua. Poelau Roebiah, t., 3 Aug. v. Port Said. Riouw, t., 3 Auig. v. Port Said. Roepat, 3 Aug. v. Amsterdam. Soem-ba, t., 3 Aug. v. Port Said. Chr. Huygenis, a Aug. te Batavia. Enigagno, 3 Aug. te Batavia. Borneo, u., i Aug. v. Port Swetteniham. Prinses Juliana, u„ 4 Aug. Gibraltar gep. Radja, u., i Aug. v. Sabang. Kon. Holl. Lloyd. Amsteirand, 3 Au«. v. A'dam. Drechterland, t., pass. a Aug. Fernando No- ronha. Rijnland, u., a Aug. v. Lissabon. Delfland, t., 4 Aug. te A'dam. Eefnlamd, u., 3 Aug. v. Rio Janeiro. Gaasterland, t., 3 Aug. v. Las Palmas. Montferl'and, u., 4 Aug. Fernando Noronha gep. Oranda, u., 3 Aug. v. Bahia. Zaanland, 4 Aug. te Hamburg. Zeelandia, t., 4 Aug. Fernando Noronha gep. Kon. Ned. Stoomboot Maatscitappü Amsterdam, u., 1 Aug. v. Anbofagasta. Barneveld, t., 5 Aug. te A-n-tofagasta verw, Bet^nicev pass. 3 Aug. Dungeness. Ilos, 2 Aug. v. Lissabon. Horos, 3 Aug. v. A'dam. Orpheus, 2 Aug. v. R'dam. Achill'es, 3 Aug. te Limni. Ajex, 5 Aug. te A'dam. Amazone, 2 Aug. v. New-York. Ariadne, 3 Aug. v. Bard. Aurora, 4 Aug. te Cadix. Baara, 5 Augi Vlissingen gep. Boskoop, u., 1 Aug. v. Guayaquil. Berenice, 4 Aug. te Amsterdam. Brielle, u., 3 Aug. te Curacao. Calypso, 2 Aug. v. New-York. Commewyne, 4 Aug. te Paramaribo. Crijnssien, u., 3 Aug. v. Dover. Ceres, 3 Aug. v. Amsterdam. Clio, 3 Aug. v. Amsterdam. Deucalion, t., pass. 3 Aug. de Axoreo. Erato, 4 Aug. te A'dam. Fauna, 3 Aug. v. Rotterdam. Hercules, 3 Aug. v. Rotterdam. Iris, 4 Aug. te A'dam» Mars, 4 Aug. te R'dam. Merope, 3 Aug. v. Amsterdam. Neptunu», 4 Aug. te Malaga. Nereus, 4 Au®. te Gyon. Nero, 3 Aug. v. La Pallice. Pollux, 3 Aug. te A'dam. Poseidon, u., pass. 3 Aug. de Azorea. Strabo, 4 Aug. te Aalborg. Tellus, 3 Aug. v. Llvorno. Theseus, 3 Aug. v. Genua. Ulysses, 4 Aug. te A'dam. Venus, 5 Aug. Dungeness gep. Walcheren, u., pas9. 4 Aug. de Azoren. Zeus, 3 Aug. te Palermo. Bodegraven, 4 Aug. te Hamburg. Clio, 5 Aug. te Hamburg. Irene, 5 Aug. te Lissabon'. Juno, 4 Aug. v. Stettin. Merope, 5 Aug. te Hamburg. Odysseus, 5 Aug. te Kopenhagen. Pluto, pass. s Aug. Brunsbuttel. Proteusi, 5 Aug. te Danzig. Stella, 4 Aug. te Varna. Triton, 4 Aug. te Bremen. Kon. Paketvaartmaatschappij. Nieuw Zeeland, 2 Aug. v. Brisbane. HollandAfrika Lijn. Bdlliton, u., r Aug. v. Kilindini. Grijpskerk, t., pass. 3 Aug. Gibraltar. Rijperkerk, t., 31 Juli v. Mozambique. Meliskerk, 4 Aug. v. R'dam. IJstiroom, t., pass. 4 Aug. Ouessant Nijkerk, u., 3 Aug. te Port NataL Holland—Amerika Lijn. Gaa-sterdijk, 1 Aug. te Seattle. Lochmonar, 31 Juli te Astoria. Nebraska, 1 Aug. te Vancouver. Statendam, 3 Aug. v. New-York. Lochgoil, 3 Aug. v. Rotterdam. Dinteldijk, 4 Aug. Azoren gep. Drechtdijk, 4 Aug. te Londen. Kinderdijk, 4 Aug. te Londen. Nieuw Amsterdam, 5 Aug. v. Boulogne. Noorderdijk, 2 Aug. te Willemstad. Veendam, 4 Aug, te New-York. Westerdijk, 5 Aug. te R'dam. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, 2 Aug. te R'dam. Alchiba, t., pass. 2 Aug. Gibraltar. HollandBritsch-Indië Lijn. Koudekerk, 2 Aug. te Antwerpen'. Kieldrecht, 4 Aug. te R'dam. Meerkerk, u., 3 Aug. te Suez. IJselkerk, 5 Aug. te Hamburg. Schiekerk, t., 5 Aug. te Antwerpen. Stad'sdijk, u., S Aug. v. Colombo. Andijk, u., 2 Aug. v. Suez. Hoogkerk, t., pass. 2 Aug. Perim. Vechtdijk, u., 3 Aug. v. Rangoon. Holland—O.-Azië Lijn. Gemma, 4 Aug. v. R'dam. Oostkerk, t., 3 Aug. Perim gep. Ouderkerk, t., 4 Aug. v. Foochow. Alderamim, u., 3 Aug. v. Shanghai. Holland—West-Afrika Lijn. Maaskerk, 4 Aug. v. A'dam. Amstelkerk, tt, 3 Aug. v. Lagoa. Helder, u., 3 Aug. v. Bordeaux, Rcggestrootn, 4 Aug. te Hamburg. Alkaid, t, 2 Aug. te Cabu San Juaa ladende. Kilstroom, t„ 2 Aug. v. Teneriffe. Orestes, t., 2 Aug. te Duala. Reggestroom, 2 Aug. te Aarhua. VuLcanus, t., 2 Aug. te Liberia. Scheldestroom, u., 2 Au®, te Accra. JavaNew-York Lijn. Salawatl, 3 Aug. te Batavia. Salabangka, pass. 1 Aug. Gibraltar. Blijdiendijk, 4 Aug. te P. Said. Deli, 4 Aug. Perim gep. Java—China—Japan Lijn. Tjiibadak, 2 Aug. v. Shanghai. Tjimanoek, 2 Aug. te Manilla. JavaNew-York Lijn. Boschdijk, 1 Aug. V. Singapore. Samarind'a, 3 Aug. te Belawan. Rotterdamsche Lloyd. Slamat, u., 2 Aug. v. Marseille. Bandoen», u., 5 Aug. te Belawan, Djember, u., 5 Aug. Ouesant gepi. Garoet, 4 Aug. te R'dam. Goronitalo, u., 4 Aug. Perim gep. Mcdan, 4 Aug. Pantellaria gep. Kota Radja; u., 3 Aug. Perim gep. Sibajak, t., 4 Aug. v, Sabang. Sitoebonido, u., 4 Aug. Vlissingien gep. Tabanan, 4 Aug. te R'dam. Zondagmiddag op het Racdngv-veld haar kun-1 waren tevens voorwedstrijden voor de a.a. sten vertoonde. Deze eenmaal ioo sterke club kampioenswedstrijden van Nederland. De- is geducht achteruitgegaan; trouwens reeds de nummer8 een, twee en drie var deze wedstrij- twee afgeloopen seizoenen was deze achter-<jen worden desgewenseht ingeschreven voor uitgang al te merken, toen bet een bittere <je kampioenschappen van Nederland, strijd is geweest om van de laatste plaats teDoor leden van de marine Sportvereeniging NEDERLAAQWEDSTRIJDEN ÖM DEN ZILVEREN H.R.C.-BEKER. H.R.C.—HolUndi» 8—0. We hebben hier wel eens een ander Hollan- dia aan het werk gezien, dan de ploeg die blijven. Weliswaar speelde er nu een proef elftal, maar dit zal beduidend versterkt moe ten worden, wil het a.s. seizoen meer suc cesvol beëindigd iworden dan de vorigen. Van het gepresteerde valt weinig goeds te zeggen; een leelijke factor was, dat bij de meeste spe lers absoluut gebrek aan ambitie te bespeuren viel, dat men soms gewoon toekeek. Tech nisch en tactisch valt er veel te verbeteren, en van sohieten had niemand kaas gegeten. De achterhoede was zeer slecht, deze zal in den vervolge 'meer energiek moeten spelen en alle aandacht aan het opstellen moeten besteden. Om deze' redenen heeft er feitelijk één elftal gespeeld, nj. H.R.C., dat tegen en mèt wind den toon aangaf en ook al daarom haar taak zeer kalm opnam. Het spel was dan ook dik wijls bij bet lauwe af, veel bekoring gin® er niet van uit. Dit was «een Racin» op z'n best, wat trouwens ook niet noodig was; geconsta teerd' is, dat de opvolger van Hoenderdos nog niet gevonden is. De -stand was reeds 2o toen wij arriveer- den, we zagen toen Beneker dank zij goed doordacht werk van Reitsma de mooiste goal van de match maken: een keihard en laag ingezonden kogel, waar de Hoornscihe keeper geen schijn van kans op kreeg. De gasten, die voor rust den wind in d'en rug hadden, kwamen toen even in het offensief en brachten hef zelfs tot 3 hoekschoppen, maar Goudswaardt werd niet verontrust, daar de Holl. schutters niet in staat bleken tot een behoorlijk schot. De Racing-forwards, welke linie evenwel nog geen eenheid was, waren onbetwistbaar ge vaarlijker. Prins kreeg een keer vrij spel, toen niemand jiem aanviel; hij schoot echter tegen den keeper aan. Even later werd het 40, toen de Holl.-achterhoede weer weifelde met ingrijpen, Een schuiver van Reitsma werd door den keeper mooi gekeerd en Beneker zocht het doel een paar maal veel te hoog. In de laatste minuten weer wat aanvallen van de ®asten; werkelijk nu een goed schot, maar juist naast en direct daarop wordt Gouds- waardt aan het werk gezet. Rust. Nauwelijks is hervat als Reitsma vanaf het midden van het veld doorgeeft naar den mid denvoor, die ver naar voren opgesteld stond en na even dribbelen no. 5 fabriceerde. Het is nu een „dood" spel, zonder eenige bezieling, met de thuisclub in de meerderheid. Na een kwartier noteeren we no. 6 en 7, feitelijk ca deautjes van backs en keeper, vooral van laatstgenoemde, die nog heel wat leeren moet. Hoppembrouweris „band", gezeten in de ®e- improvieerde reddingboot men kent het doel komt dan het Racing-terreln met een bezoek vereeren, doch zelfs haar opwekkende toonen vermochten de spelers niet te inspi- reeren tot meerdere activiteit. Kort voor het einde plant Beneker het achtste doelpunt in Zeemacht werden de volgende prijzen behaald: Th. P. Stam 3e prijs discuswerpen 32.70 M.; 2e prijs kogelstooten io.53 M. J. J. v. d. Lans 3e prijs speerwerpen 39-66 M.; 3e prijs kogelstooten 10.32 M.; 2fe prijs hoog springen zonder aanloop 1.35 M. Vermelding verdient het feit dat v. d. Lans 1.75 M. hoog sprong met aanloop en toc'h niet voor een prijs in aanmerking kwam. Er werd buitengewoon veel gepresteerd in dit nummer. ,v. d. Lans zal worden ingeschreven voor het mededingen in de kampioenswedstrijden voor Nederland voor de nummers kogelstoo t-en, speerwerpen en hoogspringen zander aan loop. GYMN.- EN EXERCITIE-VEREENIGING „PRO PATRIA". Op de Zondag 4 Augustus j.1. te Alkmaar gehouden vóórwedstrijden' der Nationale kam pioenschappen, alleen geldend voor het gebied van. den Noord-Holl. Althletiek Bond, wist de heer A. Veen, in het nummer 400 M. hard loopeni, no. 2 te worden. De heer A. Veen is daardoor gerechtigd deel te nemen aan de a.s. Nationale kampioen, schappen. De AA B. De Amsterdamsche Bond bad twee dagen noodig om haar wedstrijden (27 nos.) ai te werken, vrijiwtl op tijd en zonder stoornis sen is gebeurd. De tweede dag (Zondag) heeft mooie sport te zien gegeven, vaak' met spannende momen ten. Weliswaar zijn de gemaakte tijden en af standen niet van bijzondenen aard, doch dat lag meer aan de baan en een minder goede springgelegenheid. Er was dezen dag zeer veel publiek, welke met veel Interesse de ver rientingen heeft gevolgd. De eerste da® werd grootendeels besteed aan de serie» van de löop- nummers, zoomede de spring- en werpnum meri. Jan Zeeger» slaagde er In een zeer oud re cord te verbeteren, n.1. dat van de 4 Engelsche Mijt, dat sinds 190S op naam van Wakker stond met een tijd van 24 min. 14 »c.; Zergers deed er 21 min. 27.6 sec. over. Op de 5000 M werd deze crack echter geklopt door Ger- brandi, zij het met gering verschil (speciaal in de laatste 100 M.). 1. Gerbrands (BI. Wit) 16 min. 13.2 sec.; 2. Zeegers (A.V. 1923). Op de too en 200 M. domineerden wederom Berger (A.V.A.C.), een coming-man, die deze afstan der. liep in z 1.4 en 23.2 sec. Hij gaf zijn tegen standers weinig kans. Zeegers werd zonder veel moeite winnaar van de 1500 M. hardloo- pen (4 m. 26 sec.). De 10 K.M. was een zeer zwaar no. Het ging aanvankelijk tusschen Grbrands en Versteegh (K.V. Zuid), maar schrijft: „voor de a.s. competitie i» dit een» een mooie gelegenheid een goede trai ning redeni waarom het bestuur (van den N.-H. V. B.) de vereemgingen en belangstel lenden in overweging geeft hiervan goede nota te, nemen, i.c. zich voor deelname op te gevest" LANDEN-ATHLETIEKKAMP DAMES HO LLAND-J3ELGIE. Deze internationale wedstrijd zal op 18 Augustus a.s. te Maastricht plaats vinden. De beide ploegen zijn, bereid» samengesteld. de touwen en kan komt, tot opluchting van 1 toen eerstgenoemde opgaf werd Versteegh on- vtlen, het einde van dezen tweeden nederlaag- bedreigd eerste, tijd 36 m. 29.2 s. Van de esta- fette-nos. waren, dn het bijzonder de 4 X 100 M„ uiterst spannend; de A.V.A.C. won', door toedoen van Berger, die een achterstand van 10 M. wist in te loopen. Tijd 47.2 sec. De A.V. 1923 won de 4 X 400 M. estafettte in 3 min 48.2 sec. Tenslotte hierbij nog eenige uit slagen: Verspringen m. a. 1. Blankers (A.V. '23), 6,275 M. Verspringen z. a. 1. Donker (DOS), 2.93 M. Polsstokhoogspringen. I. Haitsma (A.V. '23), 3 M. (Knol werd 2e). Discus werpen'. 1. Selman, 33-88 M. 1500 M. snel wandelen. 1. Wyburg (AVAC), 7 min. 5.2 sec 800 M. 1. Lijfland-er (A.V. '23), 2 min. 10.6 sec. Speerwerpen. 1. Knol (AFGS), 51.51 M.; 2. v. d. Ley (BI. W.), 46.10 M. Kogel stooten. 1. Selmam, 11.89 M. Hink-stap- sprong. 1. Blankers (A.V. '23), 13-36 M. Hoogspringen z. a. 1. v. d. Berg (APGS), 1.41 M. Polsstokverspringen. I. Roos (ZRC), 7.95 M.; 2. Knol, 7.79 M. N.B. Men vergelijke deze prestaties met die van- den N.-Hr A. B. te Alkmaar. wedstrijd Scheidsrechter Prins kan het veel beter dan hij nu liet zien. VOORWEDSTRIJDEN NAT. ATHLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN. Vier records verbeterd. In diverse plaatsen in ons land werden Za terdag en Zondag voorwed-strijden gehouden voor de nationale athletiek kampioenschappen Voor wat onze provincie betreft volgen hier de voornaamste resultaten, door ons aan „De Cour. Het N. v. d. D." ontleend. Do N.-H. A. B, De voorwedstrijden van den N.-H. A. B werden Zondag te Alkmaar op het gemeente lijk Sportterrein gehouden. Er was groote deelname en veel belangstelling. Bijzondere prestaties werden er niet geleverd, met uit zondering van mej. A. Smit (Wieringer- waard), die de 100 M. liep in 12.6 sec., terwijl het Ned. record op 12.9 sec. staat. Daar er echter geen officieele tijdopnemers waren, zal dit record wel niet worden erkend. Hierbij de uitslagen, waaruit blijkt, dat vanuit onze stad' de „Zeemacht"-led'en Stam en v. d'. La^is vertegenwoordigd waren, zoomede Veen van Pro Patria", geen echter wist op een- eerste plaats beslag te leggen. Heerem. 100 M. 1. Beuz, Haarlem, 11 sec 200 M. 1. Bleeker, Assemdelft, 24.4 sec.; 2. K. Schenk, Wierin'gerwaard, 24.6 sec. 400 M 1. van Welsenes, Haarlem, 53-6 sec.; 2. Veen, Deu Helder, 56 sec. 800 M. 1 C. Bakker, Alkmaar, 2 m. 12 sec.; 3. J- Pennekamp, Anna Paulowna, 2 m. 13.6 sec. 1500 M. I. Effern, Haarlem, 4 m. 25 Sec. Polsstokhoogsprin gen. 1. van der Zee, Haarlem, 3-45 M.; 2. v. d'. Genne, Alkmaar, 3.30 M.; 3- Hartman, Haar lem, 3.20 M. - Polsstokverspringen. I. van der Genne, Alkmaar, 8 M. 57.S; K. Meijer, idem 7.93 M.; A. Stins, idem, 7.80 M. Verspringlen z. a. I. Hënneman-, Haarlem, 2.80.5 M.; 3- K. Schenk, Wieringerwaard, 2.73 M. Versprin gen m. a. 1. van Welsenes, Haarlem 6.03 M. Hoogspringen z. a. 1. van der Genne, Alkmaar, 1.40 M.; a. J, J. van der Lan'B, Zeemacht, .35 M. Hoogspringen m. a. I. Eveleena, Aalsmeer, 1.7a M, Hlnk-»tap-aprong. 1. v. d. Klinkenberg, Bloemendaal, 13.50 M.; 3. Eve- leens, Aalsmeer, 12.65 M. Kogelstooten, Effern, Haarlem, 10.68 M.; 2. Stam, Zeemacht, 10.53 M.; j. v. d L a n s, Zeemacht, 10.32 M. Speerwerpen. I. de Bakker, A kmaar, 44.oa M.; v. d. L a n 9, Zeemacht, 39-66 M. Discus- werpen. 1. Sevenhuijsen, Alkmaar, 33.89 M.; 2. van der Zee, Haarlem, 32.72 M.; 3. Stam, Zeemacht, 32.70 M. 4 X 100 M. estafette. 1. H.A.V. „Haarlem", 44.8 sec.; 2. „A.A.V. 1928", Alkmaar, 48.8 sec.; 3. „Volharding", Purme- renid, 48.8 sec. Dames. 100 M. 1. A. Smit, Olympia (Wie ringerwaard)12.6 sec.; 3. I-. Butter, Hoorn, 13.8 sec. 800 M. 1. Tijm, Concordia (Haar lem),, 2 m. 50.4 sec.; 2. C. Rol, Olympia (W.waard), 2 m. 52.6 sec.; 3. Kramer, Con cordia (Haarlem), 3 m. 1.4 »ec. Hoogsprin gen m. a. 1. Buisma, Olympia (Aalsmeer), I.475 M.; 2. B. Bakker, Olympia (W.waard) 1.42.5 M.; 3. Bosma, Hoorn, 1.37-5 M Ver springen m. a. t. Buisma, Aalsmeer, 4.64.M.; 2. A. Smit, Olympia (V/.waard), 4.29 M.; 3. v, d. Berg, Hoorn, 4.25 -M. Kogelstooten. 1. Bosma, Hoorn, 7.72 M.; 2. v. d. Berg, idem, 7.55 M,; 3. B. Bakker, Olympia (W.waard), 7.34 M. 4 X 100 M. estafette. 1. „Concor dia", Haarlem, 57.8 sec. 2. B.G.V. „Bloemen daal", 1 min.: 3. „Olympia", Zaandam, 1 min. 0.6 sec. Discuswerpen. 1. Bosma, Hoorn, 22.62 M.; 2. M. Schagen, Hoorn, 20.39 M.; 3. S. Bakker, Haarlem, 19.23.5 M. Speerwer pen. 1. Tijm, Concordia (Haarlem), 26.10 M.; 2. M. Schagenv Hoorn, 23.75 M.; 3. Bosma, idem, 22.75 M. M.S.V. „ZEEMACHT". Op Zondag 4 Augustus j.1. werden te Alk maar op het Gemeente sportterrein wedstrij den gehouden in athletiek om de kampioem- tchappan van NoordHollaad; deze wedstrijden Zuid-Hclland. Voor Zd.-Holland werdén de voorwedstrij- den te Delft gehouden. Niet minder dan drie Ned. records werden bij deze gelegenheid ver beterd. Baars (P.P., R'dam), die den laatsten tijd bijzonder opvalt, liep de 4000 M. in 13 min. 1 sec. (oud record 13-47), tevens won hij de 5000 M. (16 min. 19.8 sec.). Het polsstok verspringen werd door Lamorée (DOS) van 9.14 op 9.44 gebracht, terwijl mej. Aengenent de 100 M. liep in 12.6 sec., waarmede ze haar eigen record' (12.9 sec.) verbeterde. (Mej. Smit liep te Alkmaar dézen afstand in den- zelfden tijd, doch daar waren geen1 officieele tij-dwaamemers). De etafetteploeg van „Vlug en Lenig" (Den Haag) liep de 10 X 100 M. estafette dn 1 m. 55-3 sec., voor welken tijd homologatie als Ned. record zal worden aan gevraagd1. De Zd.-Holl. dames blijken ferme kogelstootsters, men zie: I. Fuhrman (DOS), 8.50 M.; 2. Aengenent. 8.0a M.; 3. Mür 7.76 M., ze overtreffen hiermede verre hunne Ameter- damsche en Nd.-Hoill. sportzuster». Het dames-record speerwerpen moest er ook aan gclooven. Bij de wedstrijden te Enaehedé wierp mej. Leonhart 32.01.5 M. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE BERLIJN. Bij de te Berlijn gehouden internationale atletiekwedstrijden liep Körnig de 200 M. in 21.4 sec. en dr. Erich Wichmann de 300 M. In 34.4 -sec. Dr. Peltzer won de 800 M. vóór den Franschman Séraphdn Martin (1.55.6), wat de verrassing van den dag was. De 1500 M. was voor den Olympischen kampioen Larva (Fin land, 3.56.6)de F. C. Charlottenburg won de 400 M. estafette ia 41.3 sec., terwijl Köpke 1.90 M. hoog sprong. Wegener won het pols- stokhoogspringen met 3.60 M. en het speer werpen was voor den Hongaar Szepes, 63.87 M. Te Ulm werden ter gelegenheid van jubi- leumwedatriiden de 4 X 100 M. estafette door een damesploeg geloopen in 49.1 sec., <L1. 0.x sec. boven het wereldrecord. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TB WORMERVEER. De Zaansche Athletiek Vereenlglng organi seert op Zondag 25 Augustus a.s. wedstrijden, welke gehouden zullen worden op de terrei nen van de N.V. „Het Sportpark" te Wormer- veer. De wedstrijden zijn uitsluitend voor nieuwelingen en verdeeld in twee cate gorieën: a. voor jongens tot 17 jaar; b.. boven dien leeftijd. De deelnemers moeten woonach tig zijn in plaatsen In Noord-Holland, behoo- rende tot het gebied van den N.-H. A. B. Voor de bepalingen leze men het „Alg. Sportblad", het off. orgaan van- den N.-H. A. B. Het programma bevat 15 nummer», waar van 6 voor jongens. De heer Brussel beveelt deze wedstrijden ten zeerste bij heerea voetballer» a*n; hy De politiekruiser Vulcanus, comm, de luit. ter zee ie kl. C. Meijer, i» Zaterdag van het toezicht op de Noordzee-visscherij hier terug gekeerd en kiest a.s. Donderdag weer zee. Officier van den marinestoomvaartdienst 2dt kl. W. F. H. Riecker keert binnen'koTt, van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Inddë, naar Ne derland terug. Luit. ter zee 2e kl. F. E. de Koek wondt dezer dagen uit Oost-Indië hier te landé terug verwacht. Aan- dien serg. J. ,van Capelle van het reg. kust-art. is bij Min. beschikking van 1 Aug. 1929 ontslag verleend alt wachter van het fort Pampus. De kop.-kok L. Everaers van het reg. kust- art. is te rekenen van I Aug. j.1. aangesteld tot serg.-titulair-kok. Aan den dienstpl. L. Bijl, lichting 1929, be stemd' voor opleiding tot reserve-officier, la bij beach. van het D. v. D. d.d. 26 Juli 1929 Vlle Afd. No. 344 T uitstel van eerate oefe ning verleend voor den tijd van één Jaar. De dienstplichtige J. C. Bottema, den xen Aug. j.1. ingelijfd bij het reg. kust-art., ia aan gewezen voor opleiding tot dlenatpl. onderoff.- admin. 3 Aug. Aangebracht door kouder»: 1486 tongen 638 kleine tongen 3 tarbotten 6 kisten schol I 11 kisten schol II 37 kisten schar p. et. f 0.83—0.40 0.20—0.10 7.50-6.00 p. k. 10.00—8.00 5.00—3.50 4.25—2.83 ALKMAAR, 3 Aug. Veemarkt. Aangevoerd: 61 vette koeien 240425, handel goed; 9 vette kalveren 60 130; vette kalveren per ned. pond 1.25 1.50; 45 nuchtere kalveren (slacht) 6a6; 512 vette varken» (zware) per ned. pond 0.90 a.94; zouter» per ned. pond 0.86—0.90, han del goed. AMSTERDAM, 3 Aug. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 924 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Aug. Bloemkool ie 8.60—18.30; bloemkool 2e s. 2.606.20 per 100 stuk»; wortelen 4.70 5 per 100 bos; roode kool ie s. 8.60—10.30; gele kool ie s. 11.9013.40; witte kool 4 4.10; zilver drielingen 5.505.60; gele nep 16.20; zilvernep 16.80—17.70; slaboonen 8.90—13.10; tomaten: A 14.60—17; B 10.20; C 12.70; CC 5-50; aardappelen: Schotsche muizen 2.203.50; schoolmeester 2.44; blauwe eigenheimers 3.103.60; drde- "inigen 2.40—2.90, alles per 100 kg. Aaiwoer: 22000 stuks bloemkool, 1900 'bos wortelen, 72,000 kg. roode kool, 5000 kg. gela kool, 1200 kg. witte kool, 225 kg. uien, 2500 kg. zilvernep, 500 kg. süaboonem, 4200 kg. tomaten en 120,500 kg. aardappelen. NOORDSCHARWODE, S Aug. Schotsche muizen f 1.80-^3.50, schoolmees ters a.40, eigenheimers 3.10—3.20, dito blauwe - 3.603.70, drielingen- 2.30—2.70, uien gele nep 15.8016.20, zilveruiea 1.80 3, drielingen 5.606.60, zilvernep 13.80— 15-80, sperciaboonen 11.70—15.80, tuln-boonen 2.20—2.80, kroten 2.70, roode kool 8.50— 10.50, witte kool 2.50—3.10, alles per 100 kg., wortelen 3.604.50 per 100 -bos, bloemkool 6.50—14.70, 2e soort 1.30—2.90 per 100 st. WARMENHUIZEN, 5 Au» Zilvernep f 14.10—15.60, drielingen dito 4.80—5.40, ziDveruien 1.90—2.40, roode kool 9.20—10, gele kool 10.90—11.70, Schotsche muizen 21—4, dito groote 2.10—2.40, dito kriel 1.60—1.70, alle» per 100 kg., bloemkool 4-10—16.80, 2e «oort 1.703.20, per 100 at

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8