Voor allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten GEMENGD NIEUWS. Men vergete niet, dat onze gemeente de laatste jaren enorm is uitgebreid. Tal van nieuwe straten en wijken zijn er bij gekomen; wij willen hier bijvoorbeeld noemen net Tuindorp, dat een stadje op zichzelf is; de Ruyghwegbuurt, waar een heel stratencomplex is ontstaan. En Huis duinen niet te vergeten, dat van een buurtschapje tot een dorpje is gegroeid, en dat thans alleen reeds zooveel vuilnis „produceert" als een flinke stadswijk. Tot voor weinige jaren kon men het daar red den met wekelijks eenige emmers weg te halen; tegenwoordig is daarvan geen sprake meer en moet paard en wagen ko men om het vuil te verzamelen. Ook Julianadorp vraagt meer en meer werk. Vroeger kwam de reiniging hier in het geheel niet en de bewoners moesten maar zien hoe zij hun huis- en ander vuil kwijt raakten; een daarna ingestelde maande- lijksche ophaaldienst kon niet alles ver kerken, zoodat tegenwoordig een regel matige veertiendaagsche dienst is inge steld met paard en wagen. Dat het paard, hoe nuttig en onmisbaar lastdier ook, voor onzen tijd niet meer voor dit werk geschikt js, zal ieder be grijpen. Tijd is geld, dat geldt voor elk bedrijf en ook voor dat der Reiniging. En om deze redenen werd dan ook ten vori- gen jare op de begrooting voor 1929 een bedrag van 2900.— aangevraagd ten einde daarvoor aan te schaffen een vrachtauto, welke in hoofdzaak zou dienen voor de verafgelegen gedeelten onzer uitgestrekte gemeente. Deze auto nu is j.1. Maandag in dienst gesteld. Het is een 6 cylinder Chevrolet- chasis, geleverd door de firma Schul- mayer, welks bovenbouw door de ge meente geheel in eigen beheer is vervaar digd. Zij is zoodanig geconstrueerd, dat de wagen in het storthuis kan worden ge lost. Wij hebben van de gelegenheid, dat deze nieuwe auto in gebruik werd geno men, geprofiteerd door tevens nog eens een kijkje te nemen in het storthuis aanj de Bassingracht, waar thans regelmatig de volle wagens der Reiniging worden gelost en vrijwel dagelijks in zee worden gebracht. Wij zeiden hier boven al, dat van eenige stankverspreiding geen sprake was, dat Integendeel de uiterste netheid heersoht in dit storthuis. De kleppencon- structie, zooals wij die Indertijd hebben beschreven, voldoet uitstekend en weigert nimmer; ook de schuit geeft nimmer groote stagnatie. De installatie trekt zeer de aandacht van andere reinigingsdien sten, en herhaaldelijk komen directeuren van elders naar den Helder de werking zien. Wij konden ons persoonlijk over tuigen, hoe door één enkelen werkman de manipulaties kunnen worden verricht, welke noodig zijn om de kar omhoog te hijschen en te doen kantelen; de voerman beneden heeft niets anders te doen dan de kettingen vast en weder los te haken, waarmee de wagen omhoog gaat. Orde lijk en rustig, zonder dat er stof wordt ge produceerd, gaat het werk voort, en men behoeft geen deskundige te zijn om te be grijpen, dat met deze nieuwe auto heel wat werk kan worden verricht, dat anders vele dagen in beslag zou hebben genomen. Naar onze meening is dan ook deze uit breiding van den dienst een besliste aan winst en vele inwoners zullen er daad werkelijk mee gebaat zijn, niet het minst ook de menschen uit Koegras, die thans ook kunnen worden bediend. Breezand Door aannemer J. Hoep wordt voor rekening van M. Wiggers Mzn., aan den Koningsweg een woonhuis gebouwd en voor A. Vreeken een woonhuis aan den Schorweg. Anna Paulowna. Door den heer L. van Waggendorf van Rijn, alhier, is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiderswet, ter be koming van een plaatsje. Voor rekening van den heer S. Portegijs, zal in den Nieuweweg een woonhuis mei garage worden gebouwd. Aannemer W. Doedens, te 't Zand, is met den bouw belast. De heer P. Brouwer heeft met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag aange vraagd uit zijn betrekking als onder wijzer aan School I, in verband met zijn benoeming te Haarlem. Gemeenteraad van Anna Paulowna Openbare vergadering van den Raad der gemeéüte Anna P&ulowna, op Woens dag 28 Augustus 1929, des namiddags te drie uur. Punten: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. bij beschikking van Z. E. den Minis ter van Financiën d.d. 18 Juli jJ. no. 142, is aan deze gemeente een voorschot, inge volge de Landarbeiderswet toegekend van 19005, ter uitbetaling aan zes landarbei ders voor het verkrijgen van een plaatsje; 'b. afschrift van het adres der Vereeni- ging van Stroomdistributiebrdrijven in Nederland, gezc iden aan leef-? van Ged. en Prov. Staten, waarin wordt gewezen op het groote verschil in prijzen, welke den distributiebedrijven in rekening worden gebracht; c. aan het P.E.N. is verzooht te willen mededeelen, op welke voorwaarden 'het stroomleverlngscontract, hetwelk bij den aanvang van 1980 zal afloopen, verlengd kan worden; d. het plan en bestek van het bouwen van een R.-K. School met speelplaats te Breezand is door B. en W. goedgekeurd; het werk is openbaar aanbesteed en ge gund aan de laagste inschrijvers Doedens en Schilder te 't Zand, voor 27.972; e. rekening en begrooting van de Ge- BOsUheideoonuniaaie, gezeteld te Behagen; f. brief van den Bond van administratief personeel bij 's Rijks belastingen in Ne derland betreffenede opheffing van Rijks- belastingkantoren ten plattelande; g. Circulaire van de oommissie tot het voeren van actie tegen de door Ged. Staten voorgestelde verhooging van jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers. 3. Voorstel om toe te treden tot de Ned. Vereeniging tot bevordering van den ar beid voor onvolwaardige arbeidskrachten. 4. Verzoeken om eervol ontslag van Mej. J. Veeninga als onderwijzeres aan school III, met ingang van 1 October, en van P. Brouwer als onderwijzer aan school I, met ingang van 1 November. 5. Voorstel om de belooning van den kwitantielooper O. Muntjewerf te verhoo- gen van 6 op 7 cents per kwitantie en zijn pensioengrondslag in verband daarmede vast te stellen op 455. 6. Voorloopige vaststelling van de ge meenterekening over 1928 en vaststelling suppl. begrooting ElectriciteitsbedrSjf. 7. Aanbieding der gemeentebegrooting 1930. 8. Rondvraag. Politie Anna Paulowna. Gevonden een pet. Inlichtingen ter secretarie. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBORENAlida Anna, d. v. W. Smit en P. KooijmanDieuwertje, d. v. P. Schouten en H. A. Korstanje. ONDERTROUWDKarei Johannes Mallee, te Den Helder en Dieuwertje Smit. GETROUWD Dirk Slikker en Maartje Kooij. Van EwIJcksluls. INTERNATIONAAL BEZOEK. Een internationaal gezelschap, deel uit makende van de Herstel-commissie, kwam hier Zondagavond ongeveer zes uur in een tiental auto's aan, na een bezoek aan de Zuiderzeewerken op Wieringen te hebben gebracht. Na in het „Wieringer Veerhuis" de thee te hebben gebruikt, werd de terug tocht naar Den Haag weer aanvaard. Schagen. De heer Veerman, sedert ruim 25 jaar eerste kaasmaker in de Schager fabriek aan de Loet, heeft op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn betrekking verkregen. In zijne plaats is benoemd de heer C. Zweet te Wognum. Op het Groot Nationaal Muziekconcours van Harmonie- en Fanfarecorpsen op 25 Aug. te IJmuiden behaalde „Onder Ons" te Dirkshorn, nabij Schagen, een len prijs en een extra prijs voor het hoogste aantal punten, n.1.135. AANBESTEDING. Uitslag der aanbesteding door den bouwkundige C. Keesman te Schagen, op 24 Aug. van eëne boerderij met woonhuis voor den heer H. L. Vader in de Hale te Schagen. Ingekomen 17 biljetten. Begroo ting 11.295. Hoogste inschrijver de firma C. Wardenaar en Sluis te Kol'horn. In schrijver het dichtst bij de begrooting de heer K. Kreijger te Oudesluis voor 11.250; laagste inschrijver P. Keuris te Schagen voor 9951. Gegund aan den laagsten inschrijver. (De heer J. Fijnheer te Schagen is be noemd tot controleur bij de Zuiderzeewer ken, standplaats Medemblik. Voor de betrekking van onderwijzer met hoofdakte aan de O.L. school te Scha gen zijn 4 sollicitanten. Voor het bezit der hoofdakte wordt bdj benoeming 10Ö extra salaris gegeven. Tot- kassier bij de Ooflp. Boerenleen bank te Schagen is benoemd de heer K. Nottelman te Petteni. Wieringen. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEE WERKEN. Vrijdag maakten 80 leden van den Melk- veehoudersbond van Zaandam, onder lei ding van hun voorzitter, de heer J. Brink man Jz., een excursie naar de Zuiderzee werken alhier. De Zuiderzeewerken, zoowel als ons schiereiland hadden de volle aandacht en belangstelling en het gezelschap was dan ook zeer tevreden over deze reis. In het hótel van den heer D. Lont werd gedi neerd. Voldaan, en onder gezellige kout, werd de terugreis per autobus gedaan. EEN NIEUWE ZAAK. Naar men ons meldt, is aan den heer J. Kooij Mz., aannemer te Westerland, op gedragen de verbouwing van het burger woonhuis van den heer T. Bakker Vz. aan den Koningsweg tot winkelhuis, enz., aan gezien de heer Bakker voornemens is daar een nieuwe zaak in manufacturen, modes, enz. te vestigen. EEN JUBILARIS. De heer S. Jonker, welke het feit her dacht, dat h]j zich hier voor 80 jaar als kleermaker vestigde, had behalve vele feli citaties nog een wandelstok met zilveren beslag en een groote taart ten geschenke te ontvangen. Onze plaatsgenoot, de heer O. Hz. Bak ker, slaagde te Haarlem voor het schrifte lijk gedeelte bij het examen voor de hoofd acte bij het Lager Onderwijs. NIEUWBOUW. Door den architect J. J. van der Leek te Den Helder zal op Zaterdag 31 Aug. a.s., des v.m. 10.80 uur, in het hótel De Haan te Hippolytushoef voor zijn princi pale Mej. de Wed. H. Dijkshoorn publiek aanbesteden: het bouwen van één woon- en winkelhuis en één dubbel woonhuis aan de Hoofdstraat te Hippolytushoef. Onze vxoegere plaatsgenoot, de Wel- eerw. heer Ds. M. Onnes Mz., Doopsgezjnd predikant te Westzaan, heeft het op hem uitgebracht beroep naar Zutphen aange nomen. NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer C. Ez. Baijs zal te De Gest door den aannemer, den heer D. D. Bakker, een nieuw woonhuis worden gebouwd en voor rekening van den heer N. Wz. de Haan zal te De Gest, door den aannemer, den heer W. J. Hermans, een nieuw woonhuis gebouwd worden. Naar wij vernemen, heeft de heer W. Hermans uit de hand aangenomen het maken van een bekisting, kistdammen, enz. in het kanaal van den polder „Waard Nieuwland", waarover de nieuwe weg uit Waard Nieuwland komt, welke zal aanslui ten op den djjk WieringenMedemblik. Met het werk zal direct een aanvang wor den gemaakt. OPNIEUW ONTSLAG. Opnieuw is aan werklieden bij de Zui derzeewerken op diverse werken, bagger molens, enz. ontslag aangezegd, ook zijn j.1. Zaterdag ongeveer 25 Groninger arbei ders vrijwillig naar hun haardsteden teruggekeerd om aldaar weder te werken, aangezien de werken en loonen hier ver minderen. V. R. O. J.1. Zondagmorgen werd onder presi dium van den heer G. Vergaaij uit Bree zand, in de concertzaal „Concordia" van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef, door een aantal belangstellenden een ver gadering gehouden om te geraken tot op richting van een plaatselijke afdeeling der Vrijdenkers Radio Omroepvereeniging. (V.R.O.). Voorzitter zette in het kort het doel en streven van een eigen omroep uit een. Het wachten is hoofdzakelijk nog om te kunnen constateeren hoeveel leden zich in Nederland zullen aansluiten, voor een eigen uitzending, enz. Hierna werd na eenige discussie overgegaan en besloten een plaatselijke afdeeling op te richten, waarvoor zich alle aanwezigen lieten in schrijven, hetwelk met enkelen, welke niet aanwezig waren, doch zich als lid hadden opgegeven, in totaal reeds 31 bedroeg. Voorz. wekte allen op nieuwe leden te winnen door aan hen het V.R.O. tijdschrift uit te reiken. Tot voorloopige bestuurs leden werden benoemd de heeren A. Kamst, voorz., O. Barelds, secr. en P. La- roche, pennihgm. Een concept-reglement werd voorgelezen en goedgekeurd. De a.s. algemeene vergadering voor be noeming vast bestuur enz. werd bepaald op 15 Sept. a.s., waarna voorz. met dank aan de aanwezigen voor hun belangstelling de bijeenkomst sloot. HOOG BEZOEK. J.1. Zondagnamiddag brachten in een 13-tal auto's, ongeveer 40 hooge autoritei ten enz. uit Den Haag en Amsterdam een bezoek aan de Zuiderzeewerken alhier. Aan het hoofd van dit gezelschap stond mr. Vissering, pres. der Ned. Bank, ter wijl ir. Verheij uit Medemblik als deskun dige het gezelschap rondgeleidde. In de concertzaal van den heer Bruul te Hippo lytushoef werd de lunch gebruikt VOOR DE TWEEDE MAAL IN BLOEI. In den tuin van den heer Jb. M. te Hip polytushoef staat voor de tweede maal een rozeniboom in bloei. BOUWVERGUNNINGEN. Burg. en Weth. hebben bouwvergunning verleend aan P. Grin voor het bouwen van een woonhuis aan den Mekkenstuinweg; aan Wed. O. Lont Nz. voor een woonhuis te Westerklief; aan J. P. van der Plas voor een houten woonhuis aan de Koningstraat. O VER WERK VERGUNNINGEN. Door den hoofdinspecteur van den Ar beid is overwerkvergunning verleend aan de firma A. Kingma Zn. voor den bouw van 35 woningen aan de Hofstraat, gelden de tot en met 19 November 1929 voor 10 uur per dag en 551/, uur per week; aan de Algemeene Beton Compagnie voor den bouw van de schutsluis nabij de Haukes, geldende tot en met 5 October 1929 voor 10 uur per dag en 55 uur per week. LICHTING 1980. Van de lichting 1980 zijn van deze ge meente tot gewoon dienstplichtige be stemd: B. Bakker, W. J. van Hoesel, W. F. Hollander, P. Keijzer, J. O. Koegelberg, N. J. Rotgans, S. Snooij, W. Snooij, G. E. Vink, K. H. de Vries, S. O. Wagemaker en Jb. de Wit. Buitengewoon dienstplichtig zijn: P. R. Bakker, M. ten Bokkel, G. N. Doesburg, Jn. Halfweeg, P. Halfweeg, R. de Jager, N. J. Kat, Jn. Koorn, P. Krommedam, H. Lont, Jb. Lont, P. Omis, D. Ottens, D. Tijsen en Jb. TJjsen. De dienstplichtigen van de lichting 1929 Jn. Hegeman, W. de Jon-gh en Jn. Keijzer zijn bestemd om op 16 October a.s. te Den Helder bij de le schoolcompagnie regiment Kustartillerie te worden ingelijfd. GEVAARLIJKE HONDEN. In de Oeversche Koog hebben losloo- pende gevaarlijke honden geducht achter de schapen gejaagd, zoodat deze beesten over hekken en wallen gingen, zelfs ge raakte er van den heer B. een in de sloot, die men gelukkig tijdig ontdekte en voor verdrinking bewaarde. Naar wij vernemen hebben de boeren aldaar zich per gezegeld adres aan den gemeenteraad gewend om scherpe maat regelen tegen deze losloopende honden te nemen. EEN GEVAARVOLLE ZEILTOCHT. J.1. Zondagnamiddag gingen de dames Adriana en Ali Scheltus vanaf den Zuid- dijk met een bootje op de afgesloten Wie- ringermeer een pleiziertochtje maken. Een eindje van den wal zijnde werden ze door den sterken stroom meegenomen, zoodat ze onmogelijk konden terugkomen. De wind stak al meer op en de zee was vrij woest, zoodat het ranke bootje op de gol ven danste. Spoedig zagen ze een bagger molen liggen en riepen om hulp, doch van den molen kon men geen hulp bieden, ze hoorden en zagen het vermoedelijk niet. Een der dames, die een weinig zwemmen kon, sprong gekleed in zee om naar den baggermolen te gaan, doch was niet bij machte om tegen de golven op te zwem men en keerde weer naar de boot terug, die inmiddels al verder was afgedreven, maar toch nog door haar bereikt werd. Zoo dreven ze vol angst al verder, totdat zij gelukkig behouden op de „Oude Zeug" terecht kwamen. Op bloote voeten ston den ze daar en zagen niemand, totdat ze na eenig heen en weer geloop een jongen tegenkwamen. Aan dezen vertelden ze hun onaangenaam avontuur, waarna deze hen, na een wandeling van drie uur, over den dijk, naar Den Oever bracht. Hier werd een auto genomen en werden de jonge dames naar hun in vreeselijke ongerust heid verkeerende ouders teruggebracht, waar ze 's avonds om ongeveer 10 uur, vreeseljjk van streek en nat en koud, aan kwamen. De voeten waren nogal verwond. Deze pleizier(?)tooht, welke voor de dames en de ouders angstige oogenblikken te weegbracht, liep dus gelukkig nog vrij goed af. R.-K. BOUW ARBEIDERSBOND „ST. JOSEPH". Afd. Wieringen. Het bestuur van bovengenoemde afdee ling hield gister een excursie naar de Zui derzeewerken met een 50-tal bondsmak- kers uit Heemstede, 's Morgens te half elf werden de gasten door het afdelingsbe stuur te Van Ewijcksluis opgewacht. Deze kwamen in een groote autobus vanaf Heemstede. Direct werd aldaar de brug genbouw in oogenschouw genomen. Hier na werd over den afsluitdijk naar Wierin gen gereden. Gezien de tijd werd direct doorgereden naar Den Oever, alwaar in het Cantinegebouw de lunch werd ge- aruikt. Na de lunch werden door den heer Van Krieken de teekeningen de teekenin- gen betreffende de uitvoering der werken verklaard, waarnaar aandachtig werd ge luisterd. Hierna toog men op pad om de in aanbouw zijnde sluizen en dijken te be zichtigen. Het afdeelingsbestuur lichtte den excursisten in over den stand van de diverse werken. Aandachtig werd alles be keken, vooral de jeugdleden volgden de toelichtingen met groote belangstelling. Na te Den Oever alles bezichtigd te heb ben werd naar De Haukes gereden om de daar aanwezige werken eveneens te be zichtigen. Na dit bezoek ging de tocht weder naar Van Ewijcksluis. Hier werd afscheid ge nomen van den secr.-penningm. der afd. Wieringen, welke de gasten tot hiertoe vergezelde. Een woord van dank werd nog gesproken voor de medewerking van het bestuur ondervonden tot het welslagen van dezen schitterend geslaagden tocht. Na in de autobus gestegen te zijn vertrokken de makkers zeer voldaan weder naar Heem stede. GEMENGDE ZANGVEREENIGING „ZANG EN VRIENDSCHAP". Maandagavond vergaderde de gemengde zangvereeniging „Zang en Vriendschap" n de benedenzaal van de Hervormde kerk :e Hippolytushoef. Aanwezig waren 22 leden. De waarnemend voorzitter, de heer J. de laan Ozn., opent de vergadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom, waarna als eerste punt in behandeling komt het vaststellen van een reglement. Het con cept werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Vervolgens kwam het be langrijkste punt van dezen avond aan de orde, namelük de benoeming van een di recteur. Op de voordracht waren gesteld als nummer één de heer Jb. Hovenier te :ieer Toon de Hoogh te Den Helder. Na Nieuwe Niedorp en als nummer twee de gehouden stemming bleek, dat op den heer Hovenier 21 stemmen waren uitgebracht en op den heer De Hoogh 1 stem, zoodat de heer Hovenier met groote meerderheid werd gekozen. Het volgende punt van de agenda betrof wt vaststellen van het inleggeld en de contributie. Het eerste werd bepaald op 1.per persoon en het tweede op 0.20 per week. Hierna kwam aan de orde de bestuurs verkiezing. Benoemd werd tot voorzitter de heer J. de Haan Czn., tot secretaresse Mevr. Geusenbroekde Leeuw, penningm. S. Jongkind Jzn., en tot leden Mevr. Sie- )lng—Bouter en de heer O. Hoogvorst. Besloten werd de repetitie-avond vast te j stellen op Zaterdag. Na de rondvraag volgde al uiting van deze belangrijke vergadering. MOTORONGEVAL MET GOEDEN AFLOOP. Gisterenavond had tusschen Den Oever en Hippolytushoef een motorongeval plaats, dat goed is afgeloopen. De heer C. Moeijes, timmerman, werkzaam bij den heer J. C. Klein, van zijn werk komende, kwam in een bocht, vermoedelijk door te groote snelheid, te vallen met zijn motor fiets. Na den motor tot stilstand gebracht te hebben kon hij loopende naar huis gaan. Dit ongeval beperkte zich alleen tot wat schade aan den motor. Na informatie bleek ons, dat eenige ledematen van den heer Moeijes wat pijnlijk zijn. Voor hem een goede les om niet zoo wild te rijden. Texel. DE VERLOREN ZONEN. De jongens, die veriedlen week de ouderlijke woning ontvlucht waren rijm Zaterdag op het eiland teruggekeerd. Maandagmorgen zijn ze met de eerste boot naar den Helder vertrokken, waarna ze de reis vervolgden tot Amsterdam, Dinsdagavond werden ze reeds te den Helder gezien en Zaterdagmorgen, toen ze zeker genoeg hadden van hun avon turen, keerdien ze naar huis terug. VOLKSFEESTEN. De volgende week zullen er in Den Burg volksfeesten worden gehoudën, 4 September zal geheel aan de paarden sport worden gewijd, terwijl 5 September meer feestelijkheden zullen plaats hebben voor kinderen en grooteren. BRAND. Maandagmorgen vroeg geraakte de autogarage van den heer Kalis in Den Burg in brand. Hoewel spoedig hulp aan jurg wezig was, brandde de garage gedeelte lijk uit. Een lijkauto werd door het vuur vernield. PRINS HENDRIK OP DE WADDEN EILANDEN. Zondagavond omstreeks halfzeven arri veerde te Terschelling Prins Hendrik aan boord van het boeierjaoht „De Brandarls", gevolgd door een vijftal andere jachten fier Kon. Ned. Roei- en Zeilvereen'ging, ko mende van Den Helder. De Prins werd ontvangen door den burgemeester F. Oh. H. Hirscnman. Daarna volgde een auto tocht naar het badpaviljoen te West-Ter- schelling, waaraan een twintigtal personen deelnam. De directie van het paviljoen bood een thee aan. Na anderhalf uur aldaar vertoefd te hebben begaf het gezlschap zich omstreeks elf uur aan boord om den nacht te passeeren. Maandagmorgen zette men koers naar Ameland. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. VERHOOGING VAN HET INVOER RECHT OP AARDAPPELEN IN ZWITSERLAND. Naar de directie van den landbouw be richt, heeft blijkens door Hr. Ma ge zant te Bern verstrekte mediedeeling de Zwitsersche Bondsregeering besloten, teneinde een te grooten invoer van aard appelen uit landen, waar de oogst over vloedig belooft te worden, zooals in Duitschland, Frankrijk en Neder.and, te gen te gaan, het invoerrecht op aardap pelen met ingang van 26 dezer te verboo- gjn van 2 francs op 4 francs per 100 K.g. Binnenland. Moordaanslag bij Waspik. Drie vermoedelijke daders gearresteerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de ploegwerker Fasen, wonende Wacht post 28, te Waalwijk, gehuwd en vader van drie kinderen, toen hij op den terugweg van Raamsdonk, waar hij zijn schoon ouders had bezocht, per fiets de Hooge- vaart passeerde, nabij Waspik, even voor bij café Schroot, en in gezelschap van den Waalwijker Ypelaar, door een man onver hoeds aangevallen en met een hard voor werp op het hoofd geslagen, zoodat hij van zijn rijwiel viel. Onmiddellijk daarop werd hij door een tweeden persoon besprongen, die hem met een mes tusschen de schouderbladen stak. Op den grond liggende heeft Fasen ge tracht zich te verdedigen door van zich af te trappen, krachtig geholpen door zijn kameraad Ypelaar. Een oogenblik later verscheen een derde man, die den getrof fene In het wilde weg_met een mes begon te bewerken en die hem drie steken in den rug, twee dwars over de knie, een in den arm en een in de hand toebracht, zoodat hij bewusteloos bleef liggen. Daarop verdwe nen de aanvallers. Inmiddels was de dok ter gewaarschuwd, vermoedelijk door Ype laar, terwijl de vader van het slachtoffer eveneens in kennis van het gebeurde ge steld werd. Met 'n auto werd de getroffene naar Waalwijk vervoerd, alwaar hij na door een geneesheer verbonden te zijn, naar zijn woning werd vervoerd. De drie vermoedelijke daders, de gebroe ders S., zijn door de politie van hun bed gelicht en ln verhoor genomen. Confron tatie met het slachtoffer zou vermoedelijk gisteren plaats hebben. Het slachtoffer heeft zeer veel bloedver lies geleden, doch naar „De Télpgraai verneemt, ls momenteel direct levering?- met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 6o ct.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6