Lid Scheidsgerechten Ambtenaren en Werklieden. B. en W. stellen voor, in verband met het aan den heer Jhr. H. Rappard eervol verleend ontslag als lid van het Scheids gerecht voor de ambtenaren en de werk lieden dezer gemeente te benoemen den heer Ir. A. L. Bijl, Directeur der Rijks werf te Willemsoord, alhier. Vervanging Burgemeester. Volgens art. 77 der Gemeentewet wordt de Burgemeester bij ongesteldheid, afwe zigheid of ontstentenis vervangen door een wethouder, door B. en W. aange wezen. Naar aanleiding van het bovenstaande en in verband met de wijziging in de samenstelling van het College, deelen B. en W. den Raad mede, dat zij voor de ver vanging weder in de eerste plaats hebben aangewezen den heer E. J. Bok; voorts in de tweede plaats den heer D. O. A, de Zwart en in de derde plaats den heer P. A. Smits. Subsidie Bond Pluimveehouderij enz. in Noord-Holland. Bij schrijven van 7 Augustus wendt het bestuur van den Bond voor de pluimvee houderij en tamme konijnenteelt in Noord- Holland (B. P. N.-H.) zich tot den Raad met het verzoek om tot wederopzeggens een jaarlijksch subsidie van deze ge meente te mogen ontvangen, zoo mogelijk voor het eerst over het jaar 1929. B. en W. meenen, dat een voldoen aan bovenbedoeld verzoek niet gewenscht is, omdat huns inziens het subsidieeren van vereenigingen, ook met het oog op de gemeente-financiën, slechts dan moet ge schieden, wanneer er een groot algemeen belang dan wel een bijzonder plaatselijk belang bij betrokken is, en dat nu is, meenen zij, hier niet het geval. Derhalve stellen zij voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. Verzoek toekenning gratificatie. O. Aarkelge, sedert 16 Augustus j.1 weduwe van P. J. Loovenstejjn, verzoekt in aanmerking te mogen komen voor de laarlijksche gratificatie ad 151.20, welke naar echtgenoot genoot als oud-lantaarn opsteker. Naar analogie van een door den Raad dd 16 December 1924 genomen besluit in een gelijksoortig geval als het onder havige, stellen B. en W. voor, te rekenen met ingang van 16 Apgustus 1929 de ge vraagde gratificatie te verleenen. Verkoop en verhuur van grond. B. en W. stellen voor onderhands te verknopen aan T. P. Neels te Blaricum, twee stukken grond, gelegen aan de Hertzogstraat, groot 269 M2. en 203 M2. voor den prijs van 1456.en 1112. Voorgesteld wordt onderhands te ver huren aan O. Th. Smits, den Helder, voor de jaren 1930 tot en met 1932 een per ceel weiland, sectie E no. 90, ged., groot 1.60 H.A. voor den huurprijs van 200.— per jaar. 6e leerkracht U. L. O.-schooL Groote toevloed van leerlingen. B. en W. schrijven aan den Raad Door een grootere aangifte van nieuwe leerlingen dan in de laatste jaren, zal het totaal aantal leerlingen der U.L.O.- school bij den aanvang van den cursus 1929/1930 125 bedragen, Blijkens bijgaand schrijven van het Hoofd der U.L.O.-school zullen deze leerlingen in 7 klassen moeten worden ondergebracht. Combinatie van klassen is daarbij niet uitvoerbaar, aan gezien de ruimte der lokalen dit niet toelaat en ook overigens de z.g. a-klassen (3-jarige cursus) niet verbonden kunnen worden met de b-klassen|(4-jarige cursus). Een en ander heeft tengevolge, dat in verband met het aantal lesuren, dat door de 6, thans aan de school verbonden leer krachten hoogstens kan worden gegeven, dit aantal leerkrachten ontoereikend is en noodzakelijk weder een 6e leerkracht moet worden aangesteld. Na 1 September 1929 geldt voor de berekening van het aantal leerkrachten, waarvan de jaarwedden door het Rijk worden vergoed, weder de schaal van 1928, in verband waarmede bij een ge middeld aantal van 180 leerlingen aan U.L.O.-scholen zes leerkrachten voor Rijksrekening worden genomen. Dat aantal zal over 1929 niet kunnen worden bereikt, aangezien op 16 Maart en 16 Juni van dit jaar het aantal leer lingen resp. slechts 101 en 98 bedroeg. Wanneer .evenwel, overeenkomstig bijge voegd advies der Oommissie van Bijstand voor het Onderwijs getracht wordt, het aantal leerlingen nog iets op te voeren n.1. door te bevorderen, dat leerlingen, bestemd voor inrichtingen van Middelbaar Onderwijs, die thans in het 7e leerjaar van enkele scholen geplaatst zijn een jaar U.L.O.-onderwijs volgen, bestaat er alle kans, dat over 1930 het aantal van 180 leerlingen kan worden bereikt. Over 1929 en misschien, als bovenbe doelde maatregel niet het gewenschte gevolg heeft, over 1980 en volgende jaren, zal de nieuw aan te stellen leerkracht dus voor rekening van de gemeente komen. Wij hebben nagegaan, lh hoeverre daardoor voor de alhier g« vestigde bij zondere U.L.O.-soholen eveneens recht op vergoeding van een boventallige leer kracht zal ontstaan, doch zijn tot de con clusie gekomen, dat daarop voorloopig althans zeer weinig kans bestaat, aange zien het aantal leerlingen der beide bij zondere U.L.O.-scholen, thans (d.w.z. op 16 Juni j.1.) bedragende voor belde scholen 48, daartoe zou moeten stijgen tot een Jaargemiddelde van minstens 65'/s- Wij hebben dan ook hierin geen aanleiding gevonden de oplossing in een andere richting, n.1. door de aanstelling van een vakonderwijzer(es) te zoeken, door welken maatregel weliswaar de kans op het uit- keeren van een vergoeding ex art. 100 der L.O.-wet 1920 geheel sou zijn ont- loopen, doch voor de school een minder gezonde toestand in het leven zou zijn geroepen. Bovendien zou het, waar een dergelijke vakonderwijzer(es) uitsluitend voor het onderwijs in een vreemde taal.b.v. Fransch zou moeten worden aangesteld, opgetwij- feld zeer moeilijk zijn daarvoor gega digden te verkrijgen. Op grond van het bovenstaande stellen wij Uwen Raad voor te rekenen vanaf 1 September 1929 wederom een 6e leer kracht aan de U.L.O.-school te verbinden. De Commissie van Bijstand voor het Onderwijs gaat, blijkens haar eerder ge noemd advies, hiermede accoord Indien U zich met dit voorstel kunt vereenigen, zal U zoo spoedig mogelijk een voordracht ter voorziening in deze vacature bereiken. Ten slotte merken wij op, dat wij, in afwachting van Uwe beslissing en ter voorkoming van stagnatie iD het onder wijs aan de betrokken schoei, inmiddels met ingang van 1 September 1929 een tijdelijke leerkracht hebben aangesteld. Dit voorstel beteekent dus een uit breiding van het personeel, hetgeen velen met genoegen zullen vernemen. Red. Held. Ort. Kanalisatie van Westfriesland. In haar aan den Raad gericht schrijven van Augstus j.1. dringt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier er op aan het verzoek van de z.g. „Commissie van Aalst" de Commissie,voor de kanalisatie van West friesland nog eens in ernstige over weging te nemen en voorts eenige afge vaardigden in de gelegenheid te stellen over bovengenoemde aangelegenheid van gedachten te wisselen. Het zooeven genoemde verzoek, dat betreft het besohikbaar stellen gedurende ten hoogste 40 jaar van een bedrag ad f 1000.is reeds in de raadsvergadering van 28 December 1927 in behandeling geweest. De Raad besloot toen, overeen komstig het voorstel, van B. en W. op dat verzoek afwijzend te beschikken, omdat de belangen dezer gemeente niet geacht konden worden in die mate bij die kanalisatie te zijn betrokken, dat toekenning van een subsidie gerecht vaardigd was. Sindsdien zijn de omstandigheden niet gewijzigd en naar de meening van B. en W. is er ook thans geen reden om subsidie te verleenen. Waar B. en W. voorts verwachten, dat zich op een onder houd als bovenbedoeld geen nieuwe Dat was dan in de eerste plaats A. de J., Wieringen, die niet ter zitting was verschenen. Dit heerschap had, het kind overreden van den bankwerker J. v. H., eveneens te Wieripgen, doch daarvoor was geen proces-verbaal opgemaakt, om dat niemand het gezien had en hij de dokterskostèn had vergoed, zoodat v. BL, wiens kind geheel hersteld was, geen reden had er nog werk van te maken. De J. had echter dien dag gereden zonder rijbewijs en deze overtreding kwam hem nu te staan op 16 gulden boete, suba 8 dagen hechtenis. D., die uit de Molenstraat komende, die Keizerstraat verkeerd was ingereden en tengevolge daarvan J. J. V. had aange reden, werd beboet tot 10 gulden of 8 dagen hechtenis. Ten bewflae dat men wel degelijk ver plicht is op de fiets armsignalen te geven, als men van plan is van richting te ver anderen, diene dat P. 8., arbeider alhier, veroordeeld werd tot een boete van 5 gul den, subs. 2 dagen hechtenis, daar hjji de PJH. Laan was Ingereden, zonder aan deze vereischte te voldoen, waardoor een aanrijding veroorzaakt werd. De groentenhandelaar Sw. werd ver oordeeld tot een boete van 15 gulden, suibs. 8 dg. voor het feit, dat hij in de Emimastraat te hard gereden had, waar door hij een O.Off. van de Marine ge noodzaakt zou hebben, van zijn fiets te springen, terwillen van zijn lijfsbehoud. Leeerpllchtovertredingen. Een viertal personen van Wielingen en een van Texel stond terecht vooor het fedt, dat zij een van hun kinderen, die nog leerplichtig waren, omdat zij den leeftijd van 14 jaar nog niet hadden bereikt, van school hadden thuis gehouden. Hun redeneering was deze: Op de soholen, waar de kinderen op waren, was geen achtste klas, zoodat zij genoodzaakt wa ren hen nog eens de zevende klas te laten doorloopen, waardoor zij dus wederom dezelfde leerstof moesten verwerken. De kinderen konden dan volgens hun rede neering beter thuis gebruikt worden, bo vendien had een tweetal bezwaren van moeilijke huiselijke omstandigheden, dloor ziekte van de vrouw des huizes,, zoodat het 18-jarig dochtertje onmogelijk ge mist kon worden. De kantonrechter, die alleen en uit sluitend met de wet heeft te maken, ver oordeelde hen, zonder toepassing van straf, roet de mededeeling dat zjj hun kin- 3. Goedgekeurd raadsbesluit van 26 Juli 1929 tot wijziging van de begrooting van bet Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf over 1929. 4. Verslag van de werkzaamheden der Commissie voor de Malariabestrijding door de bevolking in Noordholland over 1928. 6. Notulen van de Algemeene Vergade ring dei; Afd. Noord-Holland van de Ver- eeniging vaü Nederlandsche Gemeenten, gehouden op 27 Mei 1929. 6. Adres van Mevr. Wed. P. Stamten Boekei, houdende verzoek een strook ge meentegrond te mogen koopen, gelegen ten Noorden van haar woning, ter breedte van 3 en ter diepte van 1372 M. Dit adres wordt in handen gesteld van Burgemeester en Wethouders tot het uit brengen van advies. Voorzoover daaromtrent niet anders is besloten, worden deze stukken voor ken nisgeving aangenomen. De sub 4 en 5 ge- Doemde zullen aan de raadsleden ter in zage worden verstrekt. en Voorstellen vim Wethoudera Burgemeester gezichtspunten zullen voordoen, achten I ^cren naflr school moeten sturen, Overeenkomstig de voorstellen van B. en W., zullen op de Gemeentebegrooting voor het jaar 1930 de navolgende subsi- diën worden uitgetrokken: Aan de Commissie voor de Malariabe strijding door de bevolking in Noordhol land 1 cent per inwoner. Aan de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" ten bate van de Onl smettingsinrichting te Alkmaar IV, cent per inwoner. Aan de afdeeling Cal.'antsoog van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies 50. Ofschoon B. en W. veel sympathie heb ben voor het streven der Nederl. Vereeni ging tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten, kennen zij, met het oog op het geringe belar.g, dat daarin voor Onze gemeente is gelegen, geen vrijheid vinden den Raad voor te stellen als lid dier Vereeniging toe te tre den. Wordt besloten de desbetreffende circulaire voor kennisgeving aan te nemen. Op voorstel van B. en W. wordt de cir culaire van de Commissie, belast met het voeren van actie tegen de door Gedepu teerde Staten voorgestelde salarisherzie ning van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers, eveneens voor kennisgeving aangenomen. De heeren Veul en Vries komen ter vergadering. Suppletoir kohier Hondenbelasting. zij het niet noodig, dat zoodanig onder houd plaats heeft. Zij stellen voor in dieu zin een be slissing te nemen. KANTONGERECHT DEN ïTRT.mra Zitting van Dinsdag 27 Augustus. Als de drank Is lc den man. dan slingert hij als een schommelschuitje. Zekere woonachtig te Wielingen, en geen voorstander van do „droogleg ging", had op een avond met zijn auto tegen eenige telefoonpalen aangereden, toen hij, volgens de kwalificatie van een getuige, „hardstikke dronken" was, K., die meende dat niemand hem gezien hadi, deed zelf van de aanrijding aangifte bij den gemeenteveldwachter Witvliet, eh stelde het dlaarbij zoo voor, dat hij aan gereden was door een onbekende auto. Witvliet, die zijn pappenheimers al zoo'n beetje kent, kwam echter al spoedig ach ter de waarheid en nu kwam de zaak in behandeling voor het Kantongerecht. K. was niet aanwezig en zal dus indirect ver nemen, dat hij veroordeeld is tot een hechtenis van 7 dagen en intrekking van zjjn rijbewijs voor den tijd van een jaar. Een moeilijk gevaL De groentenhandelaar K. te Huisduinen had aan den autobushoudler M. een per ceeltje grond verhuurd, waarop deze ge rechtigd was zijn autobus te plaatsen. M. heeft geen recht om passagiers van of naar Huisduinen te vervoeren. Hij mag althans niet op gemeentegrond zfln bus plaatsen. Op particulier terrein is daar tegen natuurlijk geen bezwaar en dus stond en staat M., op lederen mooien zo- merdam, op het particuliere stukje grond en noodigt de badgasten uit met zijn autobus naar het station te rijden. De politie dacht dit te kunnen verbieden en maakte proces-verbaal. Op deze zitting werd de zaak aan de hand van de gemeentewet nageplozen en moest de kantonrechter, zoowel als de ambtenaar van het O AL, ooncludeeren tot vrijspraak. Een aanrijding op den hu lp weg van den Rijksstraatweg. De hulpweg en hulpbrug, aan het einde van de Binnenhaven, beginnen zoo lang zamerhand een beruchte reputatie te krijgen. Verschillende aanrijdingen, met meer of minder ernstige gevolgen, heb ben daar reeds plaats gehad. In deze zit ting werd een geval behandeld tegen den motorrijder R. Doorn uit de Zijpe, die een dame, mevr. L., die met haar man aan den rechterkant van den weg reed, had aangereden. De motorrijder had bovendien geen rijbewijs, terwijl daar nog bij kwam, dat hij met zeer groote snelheid had gereden. Als verzachtende omstandigheid kwam ln aanmerking dat de man ter plaatse niet bekend was en in de war was geraakt met den hulp- en den hoofdweg. Hij werd veroordeeld tot een boete van 5 gulden suba 2 dagen voor de aanrijding en 16 gulden, subs. 10 dagen, voor het rijden zonder rijlbewija. Nu we toch met de verkeersovertre- ders bezig zijn kunnen we hieronder tevens ome de andere zondaars een plaats geven. daar er een volgenden koer een boete op Vastgesteld wordt een suppletoir kohier Hondenbelasting, dienst 1929, ten bedrage zou zitten van 16 gulden. De ambtenaar van het O.M. gaat ln hooger beroep voor deze gevallen en dus zal dit muisje nog wel een staartje hebben. Klein goed. B. A. M. (Nardus), openbare dronkeh- schap, tweemaal, 2 maal 10 dagen hech tenis. Pietje K., echtgenoote van IL, 8 dagen hechtenis, voor het schenken van jenever in een verboden lokaliteit. G. K., voor het niet opsturen van een loonlijst, 5 gulden of 2 dagen. W. Br., koopman, die de nummers, op het nummerbord van zijn motorfiets, met krijt daarop had geschreven, 8 gulden boete, subs. 1 dag hechtenis. P. B., landbouwer, Koegras, voor 'het leiden van een paard, terwijl hij op een rijwiel zat, 0.60 boete- W. Th. de J., zonder licht op een fiets gereden, 8 gulden boete. O. J. W., openbare dronkenschap, 2 gul den boete. J. J. St en Ph. O., die gezamenijlk op verboden terrein waren geweest in de duinen, werden ieder veroordeeld tot 1 gulden boete. P. K., veehouder (T.), voor het laten loopen van koeien op den openbaren weg, 1 gulden of 1 dag. Gr. P., overtreding van die leerplicht wet, 2 maal 3 gulden boete, subs. 2 maal 2 dagen hechtenis. Eenige zaakjes werden aangehouden tot een volgende zitting. Gemeenteraad van Callantsoog. Verslag van het verhandelde in de open bare vergadering van den Raad der ge meente Callantsoog, gehouden den 27en Augustus 1929, des voormiddags 10 uur. Voorzitter^ tevens secretaris: Mr. D. Breebaart. Aanwezig de heeren H. Kruisveld, S. Kooger, A. Kruit en R. Hollander. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering ongewij zigd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat aan de onderwijzeres Mevr. BrouwerMeijer zes maanden verlof is verleend voor herstel van gezondheid en dat tot tijdelijk onder wijzeres is benoemd Mej. H. O. Zuëlen te Haarlem. Ingekomen stukken. 1. Afschrift van het besluit van Gede puteerde Staten, waarbij het bezwaarschrift van B. A. Dijkman, wonende te Soest, tegen een hem ingevolge het bepaalde sub 4o. van art. 244a der Gemeentewet opge- legden aanslag in de Gemeente Callants oog voor het belastingjaar 1928/29, onge grond is verklaard. 2. Mededeeling van het bestuur der Rijksverzekeringsbank, dat in verband met het verzoek van het gemeentebestuur tot uitbetaling, op grond van artikel 165a der Invaliditeitswet, der rente, toegekend aan Cornelia Bleyendaal, die voor rekening der gemeente wordt verpleegd in het Krankzinnigengesticht „Ooudewater" te Rosmalen, de aan deze personen met in gang van 29 Juli 1927 toegekende InvaU- diteitsrente ad 156 per jaar ten name der gemeente is betaalbaar gesteld ten postkantore te Behagen met een bedrag van 815. van 20. Voorlooplge vaststelling' van de rekening der Gemeente, het Elec triciteitsbedrijf en het Algemeen Armbestuur over 1928. De bovengenoemde rekeningen worden, de eerste twee ter voorloopige vaststel ling, de laatste ter goedkeuring, den Raad aangeboden. De heer Van der Plas rapporteert, dat de oommissie, belast met het onder zoek der Gemeenterekening over 1928, deze in orde heeft bevonden, waarna deze als volgt voorloopig wordt vastgesteld: Gemeenterekening. Gewone Dienst. Ontvangsten Uitgaven 44.483.11 40.665.45 Batig slot 8.817.66 Kapitaaldiens t. Ontvangsten 37.552.83 Uitgaven 87.500. Batig slot 62.83 Rekening G.E.B. De commissie, belast met het onderzoek der rekeningen, rapporteert bij monde var den heer VanderPlas, ook deze reke ning in orde te hebben bevonden, waarna deze als volgt voorloopig wordt vastge steld: Afdeeling I. Totaal Baten 14.475.69 Totaal Lasten 12.933.4lVi Saldo 1.542.27V, Afdeeling II. Totaal kapitaalsinkomsten Totaal kapitaalsuitgaven 41.992.27V, 41.992.271/, Nihil. De heeren V eu 1 en V r i es, beiden lid van het Algemeen Armbestuur, verwijde ren zich. De heer Van der Plas rapporteert, dat de commissie de rekening in orde heeft bevonden, waarna deze door de aan wezige leden wordt goedgekeurd als volgt: Ontvangsten 6.667.56 Uitgaven B.400.57 Batig saldo 266.99 De heeren Veul en Vries nemen hunne plaatsen weder in. De V o o r z. spreekt een woord van dank voor de wijze waarop de commissie zich van hare taak heeft gekweten. Gezondheidscommissie. De rekening van de Gezondheidscom missie over het dienstjaar 1928 wordt goedgekeurd. Op de Gemeentebegrooting voor 1980 zal een bedrag van 9.98 worden uitge trokken als bijdrage aan de genoemde commissie. Gemeentebegrooting en begroo tingen voor het G.E.B. en het Al gemeen Armbestuur voor 1930- B. en W. bieden den Raad aan de be- grootingen voor het dienstjaar 1980 van de inkomsten en uitgaven der gemeente, het gemeentelijk Electriciteitsbedrijf en het Algemeen Armbestuur. Een oommissie, bestaande uit de leden van den gemeenteraad, met uitzondering van de heeren wethouders, zal deze be- grootingen nader onderzoeken. Verhaal pensioenbijdragen. B. en W., overwegende, dat Ged. Staten dezer Provincie voornemens zijn de jaar wedden van de Burgemeesters, Secretaris sen en Ontvangers in de gemeenten waar pensioenverhaal wordt toegepast, met het bedrag van dit verhaal te verhoogen, ach ten het billijk, dat in die gemeenten ook de jaarwedden van de overige gemeente ambtenaren met het bedrag van het op hen toegepaste pensioenverhaal worden verhoogd. Daar echter in dit geval de „V erhaalsverordening" overbodig wordt, stellen zij voor, deze met ingang van het jaar 1930 in te trekken. De heer Vries is in beginsel geen voorstander van premievrij pensioen, doch als de hoogere ambtenaren het krijgen, zou hij het niet billijk achten, dat de lagere ambtenaren wel een bijdrage zouden moe ten betalen. Daarom kan hij zich wel met het voorstel vereenigen. De heer Veul vraagt of het de bedoe ling is het verhaal der pensioensbijdrage af te schaffen, ook dan wanneer onver hoopt de door Ged. Staten voorgestelde jaarwedderegeling der Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers niet de Ko ninklijke goedkeuring mochten erlangen. Wethouder Kooger is van meening, dat het pensioenverhaal in het door den heer Veul geopperde geval weer dient te worden ingevoerd, daar hij den toestand der gemeentefinanolën nog niet zoodanig acht, dat de gemeente van het recht van verhaal kan afzien. Met algemeene stemmen wordt tenslotte het voorstel van B. en W. aangenomen. Vervolgens wordt nog vastgesteld een besluit tot wijziging van de gemeentebe grooting, dienst 1980. Daar de rondvraag niets oplevert, volgt sluiting der vergadering. Gemeenteraad van Anna Paulowna. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Woens dag 28 Augustus 1929, des namiddags te drie uur. voorz. de heer G. J. Lovink, burgemeester, secretaris de heer O. Keijzer. Afwezig de heeren Rezelman, Van den Berg 9n Kuiken, beide eersten met kennis geving van verhindering. Voorzitter opent met een woord van welkom, waarna de secretaris de notulen leest, welke onder dank worden vast gesteld. Medegedeeld wordt, dat aan de ge meente, ingevolge de Landarbeiderswet, een voorschot is toegekend van f 19.606. ter uitbetaling aan zes landarbeiders ter verkrijging van een plaatsje. Een afschrift van het adres der ver eeniging van stroomdistributiebedrijven in Nederland, gezonden aan leden van Ged. en Prov. Staten, waarin wordt ge wezen op het groote verschil in prijzen, welke den distributiebedrijven in rekening worden gebracht, zal bij de leden circu- eeren. Aan het P.E.N. is verzocht te willen mededeelen, op welke voorwaarden het stroomleveringscontract, hetwelk bij den aantfang van 1930 zal afloopen, verlengd lean worden, Voor kennisgeving aange nomen. Het plan en bestek voor bet bouwen van een R.K. school met speelplaats te Breezand is door B. en W. goedgekeurd; bet werk is na openbare aanbesteding gegund aan de laagste inschrijvers Doe- dens en Schilder te 't Zand, voor f 27.972. Dit viel nog mee, zegt voorz., wijl de raming was gesteld op f 30.000. Een brief van den Bond van admini stratief personeel bij 's Rijks belastingen n Nederland, betreffende opheffing van Rijksbelastingkantoren ten plattelande, wordt voor kennisgeving aangenomen. Insgelijks een circulaire van de commissie tot het voeren van actie .tegen de door Ged. Staten voorgestelde verhooging van jaarwedden van Burgemeesters, Secre tarissen en Ontvangers. Het voorstel van B. en W. om toe te ;reden tot de Ned. Vereeniging tot be vordering van den arbeid voor onvol waardige arbeidskrachten wordt met al gemeene stemmen aangenomen. De verzoeken om eervol ontslag van mej. J. Veeninga als onderwijzeres aan school III, met ingang van 1 November, worden ingewilligd. Op het verzoek van L. van Waohen- dorff van Rijn om een voorschot inge volge van de Landarbeiderswet ter ver krijging van een plaatsje, wordt goed gunstig beschikt. B. en W. stellen voor om de belooning van den kwitantielooper O. Muntjewerf te verhoogen van 6 en 7 cents per kwi tantie en zijn pensioengrondslag ln ver band daarmee vast te stellen op f 456. Nadat voorzitter de billijkheid daarvan ïeeft uiteengezet, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door de Oommissie belast met het nazien der gemeenterekening over 1928, wordt bij monde van den heer Komen rapport uitgebracht. De commissie heeft alles keurig en uitstekend in orde be vonden, brengt hulde aan den ontvanger voor diens administratie en adviseert de rekening goed te keuren. Overeenkomstig dit voorstel wordt de rekening over 1928 voorloopig vastgesteld, alsmede de suppl. begrooting van het electriciteitsbedrijf. Hierop volgt aanbieding der gemeente begrooting voor 1930, sluitend in in komsten en uitgaven met een bedrag van f 177.661.24. De pl. bel. wordt geschat op f 66.000, electrioiteitsbedrijf op f 545.07 met een post van f 2857.62 onvoorzien, voor het Burgerlijk Armbestuur is ge rekend op f 19.200 met een post van f 700 onvoorzien. De heer Komen informeert bij de rond vraag wanneer de ambtswoning voor den Rekening Algemeen Armbestuur.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6