den zjjn? En verder beweerde Kr. v. d. M., dat h]j op de hem toegezegde f 80.000 reeds niet minder dan f 10.000 voorschot zou hebben gekregen, welk bedrag gede poneerd zou zijn bij een bank in Friesland. In ruil daarvoor zou hij één der twee eompromitteerende documenten - het minst belangrijke hebben afgegeven; het indere, meest bezwarende document, zou bij afstaan in 1930, wanneer hem de resteerende f 20.000 zouden worden over handigd. Meermalen is aan Kr. v. d. M. geld zerstrekt, om hem de reis naar het Noor den te laten ondernemen, maar die reis beeft hij dat is bij onderzoek gebleken nooit gemaakt. Waar zouden die documenten zijn, of althans dat tweede? Ik weet het niet. Dat is bi) fouilleering niet op hem bevonden. Ook niet het kleine gouden, ronde penninkje, dat hjj beweerde in zijn buiten-jaszakje altijd bij zich te dragen als herkenningsteeken voor de dragers van het >geheim«. DE RAMP AAN DE HEIJPLAAT. Gisterenochtend is uit de rivier de Nieuwe Maas alhier opgehaald het lijk van den eersten stuurman van het stoom schip „Vimeira", Bruce Stewart. Het is naar Crooswjjk gebracht en zal vermoede lijk naar Engeland worden overgebracht BROCHE INGESLIKT. Het drie-jarig dochtertje van dén ar beider G., te Tholen, heeft in een onbe waakt ©ogenblik een puntige 'broche inge slikt. De toestand van het kind is ernstig. NA DE KERMIS. Gisterennacht is te Gaanderen na afloop van de kermis een vechtpartij ont staan, waarbij: zekere H. uit Doetinchem door B. met vier messteken ernstig ig ge wond. De dader is voortvluchtig. DE KINDERMOORD TE STEENBERGEN. De Belgische, van haar wettigen echt genoot te Steenbergen gescheiden en met een ander samenlevende vrouw H., die /erdacht werd van moord op een kindje /an enkele weken, heeft thans haar mis- iaad toegegeven. Aanvankelijk weigerde tij daaromtrent iedere mededeeiing en >ntkende iets van de misdaad te weten. 3ij is thans in het huis van bewaring te 3reda opgesloten. ONGELUK BIJ HET RANGEEREN. Een arbeider gedood. Op het terrein van de rijtuigwerkplaats bij het Centraalstation te Utrecht is Dins dagmiddag de 29-jarige arbeider der Ne derlandsche spoorwegen O. van T., dienstdoende ala rangeerder, bij het ran geeren tengevolge van verkeerden wis- telsband tusschen twee wagens bekneld geraakt De man, gehuwd eni vader van ;wee kinderen, was zoo goed als onmid dellijk dood. EEN HELDHAFTIGE REDDING. Gisteren was te IJmuiden binnen de stoomtreiler „Urania" IJM. 25. Toen dit schip op 6 September op de Noordzee aan het visschen was, is de eer ste stuurman overboord geslagen. Het schip lag gestopt en er was een aanschie tende zee. De eerste machinist, O. van Riessen, die zich in de machinekamer bevond, hoorde om hulp roepen, snelde naar dek en sprong in zee. De stuurman was reeds een heel eind afgedreven. Men had hem van boord een reddingboei toegeworpen, doch de man had deze niet kunnen grijpen. Ofschoon de machinist van R. oliegoed en laarzen aan had, wist hij de reddingboei te bereiken en hij zwom toen daarmee naar den veel verder drijvenden stuurman. Hij heeft de zen in den boei gehangen, waarna beiden op eigen kracht naar de „Urania" zijn teruggezwommen. STOOMTRAM ONTSPOORD. De stoomtram van Alkmaar naar Eg- mond aan Zee is ontspoord. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen. De oorzaak Is vermoedelijk de slechte toe- itand van het baanvak. Deze ontsporing Is de tweede binnen veertien dagen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Oude man door den trein gedood. Gisteren is een inwoner van Soest, de 82-jarige Huizinga, op den onhewaakten overweg bij de Groote Molm door een sneltrein uit Baarn gegrepen en vermor zeld. Het slachtoffer was zeer slecht ter been. DOODELIJK ONGELUK BIJ HET SCHIETEN. Een jongen met een pijl ln het hoofd geschoten. Het „Dgbl. v. N.-Br." meldt: Toen Maandagnamiddag tijdens de ker mis te Overslag (Z.) een 130 boogschutters nauwelijks hun schieting begonnen waren, raakte een pijl van eon der schutters den elf-jarigen jongen, die belast was met de namen der schutters achtereenvolgens af te roepen. De jongen, die aan het hoofd geraakt was, is kort nadien overleden. Onmiddellijk bij het bekend worden van het treurig ongeluk werd de verdere sdhie- ting afgelast, alsook die voor den Dinsdag. Het gebeurde op de weide juist tegen de Nederlandsche grens. Wij vernamen nog nader, dat het ongeluk moet plaats gehad hebben, doordat de jongen zijn hoofd te ver buiten zijn schuilplaats atak. NOG STEEDS UITBREIDING DER ALASTRIM. Eiken dag nieuwe te Rotterdam. De uitbreiding van de alastrim te Rot- erdam gaat langzaam maar zeker voort, baken dag komen er nieuwe patiënten, ^oo zijn er Dinsdag weer drie personen in het ziekenhuis binnengebracht. Voorts laten eiken dag velen, die mee- nen door de ziekte aangetast te zijn, zich onderzoeken. In de meeste gevallen blijkt er van alastrim geen sprake te zijn. Toch is men hierdoor achter verschillende zeer lichte gevallen gekomen en kon men on middellijk maatregelen treffen. Talloozen laten zich nog inenten. Buitenland. Noodweer In Japan. Te Tokio gtaan 8000 hulzen onder water. In Japan heeft Dinsdag een typhoon gewoed, die vergezeld ging van slag regens, waardoor groote schade werd aangericht en overstroomingen plaats hadden. In de lager gelegen wijken van Tokio zijn 3000 buizen onder water ge- zet.Verschillendebotsingen hadden plaats tusschen auto's, daar de dichte regen het uitzicht belemmerde, zoodat de chauffeurs niets konden zien. Uit Yokohama wordt gemeld, dat de telegraaf- en telefoondiensten gedesor ganiseerd zijn, terwijl de veerdiensten over de Straat van Sjimoneseki gestremd zijn. Door een aardverschuiving te Tsjiba werden een moeder en haar kind gedood. De gemeenteraad van Tokio deelt voedsel uit aan de arbeiders, die door den onophoudelijken regen der laatste vijf dagen werkloos zijn geworden. (De Telegr.) Groote brand te Targoviste. 1000 dakloozen. In de Servische wijk van de Roemeen- sche stad Targoviste heeft een groote brand drie straten in de asch gelegd. Het vuur heeft groote hoeveelheden land bouwproducten en voedselvoorraden voor het vee vernield. Door den sterken wind zijn de brandweerlieden en militairen er eerst, na 8 uur in geslaagd het vuur ite blusschen. •Ongeveer 1000 menschen zijn dakloos geworden. De schade is buitengewoon aanzienlijk. De dakloozen zijn grooten- deels Servische tuinders. EEN TRAGISCHE VONDST. In een oude, in onbruik geraakte koper mijn te Alderiey Edge heeft men de lijken gevonden van twee jonge mannen, die sinds Pinksteren vermist waren. Men vermoedt, dat de kaarsen van de jongens zijn uitgegaan, toen zij zich in een van de moeilijkste gedeelten van de mijn be vonden en dat zij' toen zijn «aan dwalen in het zoeken naar een uitweg, totdat zij van vermoeienis en uitputting in slaap gevallen en gestorven zijn. In den zak van een van de jongens vond men een briefje van den volgenden inhoud: „Lieve moeder, wjj zijn verdwaald ln de kopermijn; het is met ons gedaan." Op den achterkant stond: „We are beat. waaruit imen leest, dat "de jongens naar een uitweg gezocht hadden, maar tever geefs- Inderdaad hadden zij, om een uit weg te vinden een stuk rots van 15 M. hoogte moeten beklimmen; wat alleen aan ervaren berghestijgers mogelijk zou zijn geweest. De lijken van de jongens wanen geheel verdroogd. Autobus ongeluk In Spanje. 18 dooden. Bij Aloloea in de provincie Oordova lis een autobus op een helling tegen een mijlpaal gereden. De motor ontplofte, waardoor de bus in brand raakte. De in zittenden zaten tusschen de overblijfselen van de autobus bekneld. Het ongeluk eischte 13 menschenlevens, terwijl een aantal menschen ernstig gewónd werden. Nog een Auto-ongeluk. Een vrachtauto, waarmee bet personeel van een firma uit Schwerte een uitstapje maakte, is in de buurt van Remsoheid omgeslagen, daardat het stuur plotseling niet meer funotioneerdle. Van de 26 per- stonen, die zich op do auto bevonden1, werden er niet minder dan 16, meest jonge meisjes, ernstig gewond. Zij werden in het ziekenhuis te Remscheid ter ver pleging opgenomen. DE NALATENSCHAP VAN BARON TOBACCO. De nalatenschap van Bernard baron Tobaooo, den fabrikant, die om zijn filan tropie beroemd was, blijkt 4-144.220 pond sterling te bedragen. Hiervan moet meer dan 2 millioen aan successierechten wor den betaald en is ongeveer een millioen bestemd voor liefdadige doeleinden. DRANKVERBOD IN NIEUW- 6CHOTLAND? Naar uit Halifax gemeld wordt is de datum der volksstemming over het ont- werp-prohibitiewet bepaald op 81 Oo- t(>I>x>r deze stemming wordt beslist, of er een algemeen drankverbod! in Nieuw- Schotland zal komen, dan wel of men zal blijven toelaten dat in beperkte mate alcoholische dranken verkocht mogen woorden. ffMïTBTrPT, A RTy BfJ Kevelaar hebben Duitsohe fcoimmle- zen een vrachtauto aangehouden, die van de Hollandeohe grens kwam. De kommie zen kregen argwaan doordat de 'beide in zittenden plotseling uit den auto spron gen en in de bosschen verdwenen. In den auto zijn 46 balen koffie en een baal oacao gevonden. Alles is in beslag genomen en naar Qteef overgebracht. BRAND IN EEN HOTEL. In het Palacehotel te Belgrado, een ge bouw van vijf verdiepingen en een van de modernste en grootste hotels van de stad, is gistermiddag een brand uitge broken, die een paniek verwekte onder de logeergasten, van wie er verscheidene uit de ramen sprongen. De brandweer slaagde er met eenige moeite in het vuur te beperken. Alleen het dak is afgebrand. DE BELOONING VAN EEN MENSCHENREDDER. Een hadknecht te Bexhill, zoo vertelt een correspondent van de Daily Express, sprong Zondag gekleed in zee om een jon gen van twaalf jaar, die het verdrinken nabij was, uit het water te halen. De dankbare moeder gaf hem een tweeshilling-stuk. Na een oogenblik vroeg de moeder hem echter één shilling terug. Wat de man, volgens het beginsel: eens gegeven, blijft gegeven, weigerde. SPOORWEGONGELUK. Naar uit Monforte wordt gemeld, ls een sneltrein, komende van Vlgo, op het station San Esteban de Area ontspoord tengevolge van een grondverschuiving, welke was veroorzaakt door den regenval der laatste dagen. Menschen moeten bij de ontsporing zijn omgekomen, doch het aantal slachtoffers is nog niet bekend. HET PROCES TEGEN DE COMMUNISTISCHE STAKERS TE GASTONIA. En het schandaal dat er op volgde. Wij hebben indertijd verteld van het proces, dat te Gastonia, in Noord-Caroll- na, was begonnen tegen de vermoedelijke plegers van den moord op den commis saris van politie Aderholt. Er zijn 16 be klaagden, allen stakers met oommunisti- sche sympathieën. Maar ziet, plotseling is de behandeling der zaak gestaakt; een der juryleden was n.1. plotseling krankzinnig geworden. Er moet nu een geheel nieuwe jury worden aangewezen; en al het reeds ver richte werk moet worden overgedaan. Dit heeft de inwoners van Gastonia zoo woedend gemaakt, dat zij er 's nachts, verscheiden honderden in getal, op uittrok ken in auto's. Zy reden de omstreken af overal uitkykende naar „rooden", die zy konden mishandelen. In al te veel geval len gelukte dit. Drie mannen vielen hun in handen en werden gruweiyk gepynigd. Ook hadden deze burgers van „het Land der Yryheld" een poging gedaan om den advocaat, die de beklaagden vordedigt, in handen te krygen. Maar dit was niet gelukt. ONTPLOFFING OP EEN TANKSCHIP. Op de Wolga la ln de buurt van Jaros- lawl een petroleumtankschip in de lucht gevlogen. Twee van de opvarenden zyn gered, de tien overigen verdronken. De ontploffing veroorzaakte brand op een nabygelegen stoomboot, van welker be manning negen menschen zwaar gewond werden. STAD DOOR ROOVERS OVERVALLEN Dooden en gewonden. Een bende van ongeveer 100 roovers heeft een overval gepleegd op de stad San Juan de Guadeloupe (Mexico). Zy doodden zes inwoners en verwondden verscheidene anderen. Met medeneming van geld en levensmiddelen wisten zy on gestraft te ontkomen. VIER PERSONEN VERDRONKEN. Bfl het redden van een meisje. In Chfllons sur Marne verdronken Dlnddag 4 personen die een 7-jarig meis je wilden redden, n.1. de moeder, de broer en twee neven van het meisje, die samen in de Marne baadden, toen het meisje plotseling dreigde te verdrinken. Nadat de vier personen tevergeefs hun leven hadden gewaagd, gelukte het, het meisje op het laatste oogenblik nog te grijpen en op het droge te brengen. eckener. Dr. Eckener is door de directie van de Hamburg Amerika Hjn benoemd tot .^ere gast" voor het leven. Dit beteekent dat Eckener voortaan vrij reizen heeft met alle schepen van de Hamburg Amerika ïyn, waar ook ter wereld. Dat is nog eens de moeite waard. LUCHTVAART. DE GRAF ZEPPELIN. De Graf Zeppelin zal heden (Donder dag) onder commando van kapitein Leh- mian een tocht maken naar het Westfaal- sche industriegebied. Deze tocht zal on geveer 18 uur duren. Over Stuttgart, Hanau en Siegen zal men naar West- falen gaan, waar de industriesteden be zocht worden. In Noordeiyke richting Ëaat men dan, wanneer er voldoende tya i, over Hamburg en Bronswijk naar Ber lijn. Anders gaat het luchaohip over ELs- leben, Weimar, Koburg en Ulm weer huiswaarts De Graf Zeppelin la gisterenavond om 28.18 uur met 28 passagiers vertrokken voor de reis naar het Westfaalsche in dustriegebied. Nader is besloten, dat by dezen tocht Berlijn niet zal worden aan gedaan. Het wereldsnelheidsrecord. Nu 572.4 KAL Zoowel Staln- forth als Orlebar verbeteren heé record van Atcharley. Ofschoon het weer boven de Solent te wenschen liet, hebben luitenant ter zee Stainforth en na hem kaptein luitenant ter zee Orlebar hun pogingen tot verbe tering van het pas door Atcherley en Waghorn gevestigde snelheidsrecord in den voormiddag ondernomen. Zy moesten daartoe 4 maal de afgebakende baan van 8 K.M. vliegen, tweemaal mét en tweemaal tegen den wind in en de gemiddelde prestatie van deze 4 vluchten geldt als nieuw record. Stainforth vloog in de Gloster Napier 6 en behaalde met wind Bnelheden van 851.8 en 836.2 nujl en tegen wind van 829.8 en 828.8 myi. Zyn gemiddelde uur snelheid bedroeg dus 386.3 myi of 541.107 K.M. Zyn vlucht duurde ln totaal 25 min. Om half twaalf volgde Orlebar in de Rolls Royce 6, waarmee Waghorn Zater- terdag den Schneider-beker veroverd had. Zyn eerste baantje ging met fenomenale snelheid van 868.8 ndj 1(691 K.M.), waarna hij met 845.3 terugkeerde. De tweede vluoht met wind ging in 865.6 en werd gevolgd door 343.7 tegen wind. Zyn ge middelde snelheid was dus 856.8 myi of 572,483 K.M. Na ifln landing zeide Orlebar, dat hfl hoopte by beter zicht fiog deze maand zyn eigen record te zallen slaan en een gemiddelde van 870 tot 875 ndjl te kunnen bereiken. Het fotografisch apparaat, waarmee de snelheden gerepistreera worden, geeft honderdste dealen van seconden aan soodat aan de juistheid der cyfers niet getwyfeld kan worden. Dat dit zeer noodlg is, bewijst het feit dat een fout van een tiende seconde over de 8 K.M. omgerekend op de uursnel- beid direct een verschil van 0 myi uit maakt. EEN REVANCHE VOOR DEN SCHNEIDER-BEKER Flandin, voorzitter van de ijverige Aero-Olub de France, heeft de Itallaan- sche en Engelsohe ploegen een revanche- wedstrijd voorgesteld onder dezelfde be palingen als van den wedstrijd te Oowes. Deze revanche zou plaats vinden op den luchtvaartdag van La Baule, de zee is daar zeer kalm en de winden zyn uiter mate gunstig. De Aero dub de France heeft 60.000 fr. beschikbaar gesteld voor de vliegtuigen, die meer dan 460 K.M, snelheid halen. Het is zeer waarschynüjk, dat beide partyen op het voorstel zullen ingaan, temeer daar de Italianen den lfiden dezer hun vliegtuigen beter inge vlogen zullen hebben. Voor den wedstrijd, ddo op denzelfden dag gevlogen wordt is de deelneming in ternationaal De onderhandelingen hébben er thans toe geleid, dat zoowel Engeland als Italië ieder een vliegtuig, dat Zaterdag te Cal- shot vloog, zullen afvaardigen. De pilo ten, die deze toestelion zullen besturen, zyn nog niet aangewezen, daar men hier voor waarschijnlijk de reoordpogingan van deze week wil afwachten. Historische overleveringen EEN KERK MET Deventer behoort tot de oudste steden van ons land. Zy moet reeds hebben be staan in den aanvang van de elfde eeuw, en zy was gedurende de Middeleeuwen de voornaamste stad van Overijsel, dat destyds ondér het gezag van de Utrecht- sche Bisschoppen stond. Vandaar, dat men in deze stad niet vreemd staat tegenover oude, voor de historie en de overlevering belangryke monumenten. Zoo een is do Bergkerk. Wie Deventer binnenkomt, ziet haar al spoedig, en ziet ook, dat zy van haar oorspronkeiyken aanleg, die uit de twaalfde eeuw dègteekent, nog het Wes- teiyk deel, gesierd met twee torens, over heeft. Die twee torens staan daar als een herinnering aan de geschiedenis van twee zusters, die werden gescheiden door wat op aard sterker is dan el'k ander gevoel: de liefde. En ter herinnering daaraan zou deze kerk gebouwd1 zyn, juist met haar twee torens, de eene iets kleiner dan1 de andere, om te eymboliseeren hetgeen is geschied. De overlevering spreekt van twee zus ters, die samen woonden, en samen geli k- kig waren, en niet anders vroegen dan haar gezameniyk geluk. Zy waren jong en schoon en levenslustig, maar geen was er binnen de muren van het aloude De venter, die haar oog en oor voldoende kon bekoren om elkander te veriaten. Geen was er op de feesten, die zy beiden by-. woonden, die een van haar ertoe kon doen besluiten om te scheiden. Totdat op een goeden dag een ridder in Deventer zyn intrede deed'; een ridder fier en hoog te paard gezeten, een ridder, wien de faam reeds was vooruitgesneld. Want hy kwam, geiyk in die tydeh wel gebruikelijk, maar tooh nog altijd zeldzaam was, uit het Hei lige Land. Hy had behoord tot hen, die de kruisvaart hadden ondernomen om dit Heilige Land1 aan de ongeloovigen te ont rukken. Hy had er moedig gestreden, en vele vyanden in het zand doen byten; zyn trekken waren gebruind door de Ooster- sche zon; zyn blik was open en fier. De dag kwam, waarop de beide zusters den ridder zouden ontmoeten. Hy vond de eene veel schooner, veel levendiger dan de andere; maar zy heiden schonken hem reeds op het eerste oogenblik haar gene genheid. De oudste wist het voor zich te houden; zy sprak niet over hare gevoe lens, maar de jongste zooveel te meer. Zy raakte niot uitgepraat over het nobele, fiere voorkomen van den nieuwen gast, dien Deventer te herbergen had; zi1 be kende zonder terughouding haar liefde voor hem, niet bevroedend, niet veronder stellend hoezeer zü de oudere zuster daar mede kwetste. Maar deze beheerschte zich; het was alsof zy reeds toen begreep hoe zeer zy die beheersohing, ook voor haar jongere zuster, zou nooddg hebben. Veel ontmoetten zy elkander. En steeds grooter werd de bekoring, die er van den ridder uitging voor de jongste zuster. Steeds angstiger werd de oudste, steeds meer waakte zy. Zy sprak met haar; zy erkende haar gevoel, dat haar verbood om aan te raden hem te volgen naar verre, verre vreemde landen. En de jongste zus ter stemde toe. Niet alleen, maar zy deed het ook. Op een dag, dat zy den ridder ontmoette, wist deze haar te vertellen, dat hy spoedig Deventer zou moeten verlaten. Zyn oponthoud had reeds te lang geduurd; andere ernstige plichten waohtten hem in de wyde wereld. Niet met woorden vroeg hij haar met hem mee te gaan, maar net zijn oogen, met geheel zyn blik. En zy veinsde niet dien blik te verstaan, want zij bekende openhartig, dat zy hem lief had, maar dat zy hem niet kon volgen; dat er iets in haar was, dat haar dit verbood! De ridder ging alleen en ongetroost. De custer bleef, niet alleen, maar ook an Nederlandsche Plaatsen. TWEE TORENS. ongetroost, achter. En er verliepen maan den en diagen en uren in de woning der bedde zuster», die stiller leek dam zy ooit tevoren was geweest, zonder dat over den ridder werd gesproken. Maar zooveel te meer dacht men aan hem, dacht althans de jongste met gelukzaligheid, de oudste met bange vreeze aan hem. Maar niets ge beurde er, en geen enkel berioht kwam van hem over. Totdat op een avond, toen het reeds don ker begon te worden en de jongste zich naar huls repte, eerbiedig een wapen knecht haar in den weg trad. Hy kwam van zyn heer, die buiten de stad op haar wachtte; hy bracht een kostbaren edel steen om aan den vinger te dragen, on geacht of zy zou komen of niet. Hy had op deze wyze zyn vertrouwen in haar wil len toornen, maar toornig wierp zy den steen van zich af. Zy wilde dien niet dra gen, indien zy hem niet kon volgen, en zij kon hem niet volgen, omdat zy niet durf de, omdat zy voelde dat zy niet mocht. De wapenknecht ging heen. Maar den vol genden dag, omstreeks denzelfden tyd, dat de jongste zuster alleen thuis was, deed hij den klopper op de deur vellen, en hij zeide niet anders dan dat zyn heer wachtte geUjk gister. Weer liet de jongste hem gaan. Dooh den volgenden dag kwam de wapenknecht weer en bracht zyn zelfde boodschap, en kreeg hetzelfde bescheid. Dat ging enkele dagen door; de strijd, dien de jongste zuster streed, alleen met an in zlohzelivé, werd steeds moeilijker. En op een middag, dat de wapenknecht vroe ger kwam dan hy gewoon was te komen, terwyi de zon op dezen zomerschen dag nog heel blinkend scheen, volgde zy hem. Hy zag haar komen; hy nam haar in zyn armen, hy kuste haar en reed met haar henen. Met haar henen ver weg de wyde wereld in, die zy niet kende en die vol was van gevaren en avonturen. En niets, niets deed zy aan haar oudere zuster van zich hooren. In den aanvang niet, om dat het geluk haar geen tyd liet; daarna niet, omdat zy niet wilde bekennen al het leed, dat zy geleden had. Maar toon reeds jaren waren vergaan, en toen de belde zusters van jonge vrouwen waren gewor- cen tot ■volwassenen, midden in het men schel ijk leven, viel op een avond zwaar de klopper op de deur van het huis, dat de oudste nog steeds bewoonde. De dienst maagd, die ging zien, deinsde met schrik terug. Daar stond, neen daar lag half op den stoep 'haar vroegere jongste meesteres, die zich had voortgesleept hier henen. Moeiiyk, dagenlang was haar reis ge weest; den smaad, dien de ridder haar aandeed in eigen huis, had zy niet kun nen verdragen. Dagenlang werd zy met zorg opgepast, te bedde gelegd, van medicynen en opwek kende middelen voorzien. Maar het mocht niet baten. Zonder dat zy had kunnen spreken van wat over haar gekomen was, ging zij henen; naar het verre onbekende land, waarvan geen onzer terugkeert. Ging zy henen, en toch met den naam van 'hem, die haar liever was geweest dan alles en alles, op de lippen. De oudere zuster bleef alleen tot het einde van haar leven. Maar toen zy dat einde voelde naderen, liet zij den geeste- ïyke tot zich komen, en zy stelde hem een groot bedrag ter hand, waarvan hy een kerk moest doen bouwen, een kerk met twee torens; een grooteren en een iets kleineren. Niet, omdat zy zlchzelve boven haar zuster wilde verheffen, maar omdat zy wilde doen zien hoe de Jongere de zor gen, de waakzaamheid van de oudere noodig heeft, hoe die waakzaamheid nooit groot genoeg, en toch zonder resultaat kan zifnl

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5