MME COURANT Herman Nypels Regenjassen Demisaisons Fotogr.-Atelier EISELIN BRUIDSFOTO'S Eigen fabrikaat, dat wil zeggen: 6 zwarts M. saionfolo 11.50 12.00 6 bruine totok. salontoto 12.00 -12.50 TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN DINSDAG 17 SEPTEMBER 1929 HARMONIEKAPEL „WTNNUBST" NAAR SCHAGEN. De traditloneele winkelfeesten, waaraan verbonden de verschillende volksspelen, harddraverijen, ern, worden op 21, 22 en 23 September ba gehouden in Schagen. De Harmoniekapel „Winnubst" daar toe eenige maanden geleden reeds uitge- noodigd zal gedurende die dagen haar zeer gewaardeerde medewerking ver- leenen. OOMITE VOOR BUITENGEWONE ABONNEMENTSCONCERTEN. Door groote medewerking van het Ned. Concert-Bureau „Beek" te 's-Gravenhage dat daar o.m. de bekende serie „Dili- gentia-conoerten" organiseert, tracht het reeds jaren bestaande comité voor het komend seizoen bij genoegzame deel neming wederom drie concerten met kun stenaars en wereldvermaardheid te orga- niseeren en wel begin November: het Hol- landsch instrumentaal kwintet bij welker zeldzame instrumentensamenstelling door de medewerking der beroemde harpiste Rosa Spier het uitvoeren van een schat van zeldzaam gespeelde werken mogelijk is geworden (dit ensemble gaat van 20 Sept. tot 6 Oct. een tourneé van 12 concer ten in Polen maken). Begin December het wereldvermaarde „Rosé"-kwartet dat na den dood van de groote „Capet", het eenigste der klassie ke wereldkwartetten is geworden, en midden Februari de Australische zange res Dorothy Helmrich welke in Amerika, waar deze kunstenares elk seizoen tour- neeön van twee maanden maakt door de groote bladen een tweede „Melba" wordt genoemd. Het comité twijfelt er niet aan of voor deze drie concerten moet een zoodanige belangstelling bestaan dat het voortbe staan mogelijk en verzekerd is. De abon nementsprijs zal voorzeker niemand meer afschrikken, temeer daar deze kaarten niet persoonlijk zijn. Reeds zijn de circulaires in groote ge tale verspreid. Aan hen welke zulks wen- schen, zal door de Heldersche Muziek school, Prins Hendriklaan 11, gaarne een exemplaar worden toegezonden. INENTING EN HERINENTING. Voor gezinsleden van officieren van ïand- en zeemacht bestaat gelegenheid tot inenting en herinenting op Vrijdag 20' dezer tusschen 10.30 en 1.30 v.m. in het gebouwvan Geneesk. Buitendienst, Spui straat 17. Op Dinsdag 24 September v.m. na 8 uur voor gezinsleden van militairen. Op Woensdag 18 dezer na 11 uur v.im. nazien van ingeënten. Voor een en ander verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. HET HISTORISCH TOONEELSTUK WOENSDAGAVOND IN «CASIINO". Koninklijke belangstelling. ELM. de Koningin en de Koningin- Moeder en Z.K.H. Prima Hendrik gaven schriftelijk Hun ingenomenheid te ken nen, aan het bestuur van den Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren, met boven staande. tooneel-uitvoering, namen met belangstelling kennis van het programma en wenschten veel succes. DE A.S, REÜNIE FEEST EN. Nog slechts weinig dageD scheiden ons van de feestelijkheden, welke zijn geor ganiseerd ter gelegenheid van het 75- Jarig bestaan van het Koninklijk Instituut. Wij hebben omtrent betgeen bij die ge legenheid staat te gebeuren, reeds een en ander medegedeeld, maar wij meenen Eoed te doen dit thans nog eens in het ort samen te vatten, daar de lezer zioh dan omtrent den gartg van zaken op de hoogte kan stellen. Wij wijzen er voorts op, dat heden middag het programma der feestelijkheden tegen betaling van 10 cents te verkrijgen is, en verkrijgbaar wordt gesteld bij de sigarenhandelaren, onze depöthouders en ten onze kantore. Hoewel de eigenlijke feesten plaats hebben op Vrijdag en Zaterdag, vangen reeds Donderdag de zeilwedstrijden voor de adelborsten ter reede alhier aan. Des morgens houden de adelborsten een mi litaire wandeling door de stad, waarna te 1.15 de wedstrijden een aanvang nemen. Er wordt door 14 sloepen aan deze wed strijden deelgenomen. Des avonds zijn het Kon. Instituut en het Directiegebouw geïllumineerd. Programma van Vrijdag. Vrijdagmiddag te 8.02 komen per extra- trein de reünisten. Het corps adelborsten zal ter begroeting op het station zijn op gesteld en na de begroeting stelt zich te half vier de stoet samen, die aldus naar het Instituut trekt. Voorop de tamboers en pijpers, gevolgd door het Stafmuziek corps, autoriteiten en reünisten. De adel borsten sluiten den stoet. Op het Haven plein zal door den eere-voorzitter, gep. ▼ice-admiraal I. van den Bosch een krans worden gelegd voor het Marine-monument, bij welke pleohtigheid koraalmuziek zal worden gespeeld door de stafmuzlek. Des avonds 10 uur bieden drie plaatse lijke muziekcorpsen op bet Havenplein een concert aan de reünisten aan. Het programma laten wij daarvan volgen Oude Wilhelmus. Episode militaire (Slag bij Waterloo). Piet Heinmarsch. Een verklaring van het militaire stuk de Slag bij Waterloo vindt men in het programma. Na afloop der muziekuitvoe ring groot vuurwenc op den steenen dam aan de overzijde der haven. In het pro gramma is een en ander uitvoerig vermeld. Programma van Zaterdag. Nadat te half acht des morgens de langslapers per reveille gewekt zijn deze strekt zich evenwel niet verder uit dan Hoofdgracht, Weststraat, Zuidstraat, Ankerpark en Buitenhaven begint te 9 uur het inschepen der reünisten, welke de zeilwedstrijden ter reede bijwonen. De schepen in de haven zijn gepavoiseerd als te 9.15 H. M. de Koningin, H. K. H- Prinses Juliana en Z. K. H. de Prins .met gevolg, vergezeld van den Comman dant der Marine met zijn Adjudant, den Burgemeester en den Garnizoenscomman dant in auto's zich van den nabij de Onderzeekazerne staanden koninklijken trein begeven langs Binnenhaven, An kerpark en Buitenhaven naar Hr. Ms. van Meerlant, liggende voor het Peper huisje. Te kwart voor tien stoomt de van Meerlant met de koninklijke familie aan boord de haven uit. Bij terugkomst wordt langs Hoofdgracht, Weststraat, Zuid straat en Binnenhaven weder naar den koninklijken trein gereden. De zeilwedstrijden vangen te 10.15 aan; de reünisten zullen te half twee met een aantal booten een vaartochtje maken of wel de beide vliegkampen bezichtigen. Te 2 uur begeeft zich de koninklijke familie naar de ter reede liggende Kortenaer, welke bodem door Hare Majesteit ge- inspeoteerd wordt, waarmede men ver volgens een vaartochtje wordt gemaakt. Na terugkomst circa 4 uur begeeft de koninklijke familie zich naar het In stituut en vandaar naar den trein. Des avonds half acht is er taptoe door het Stafmuziekcorps. De straatversiering. In vorige nummers hebben wij reeds meegedeeld hoe de Spoorstraat, West straat en Hoofdgracht in feestgewaad zullen worden gestoken. Ook do bowoners van andere straten hebben niet achter willen blijven zooals men uit onderstaande ziet. Verslering Koningstraat Nadat JA Zaterdagavond door enkele personen met lijsten bij: verschillende winkeliers was rondgegaan om gelden la te zamelen en des avonds in „Musis Sa- mum" (dat gratis ter beschikking was ge steld) tot zeer laat werd vergaderd, had gisterenavond wederom eene vergadering plaats, waartoe alle bewoners der Ko ningstraat waren uitgenoodigdi. Het bleek al spoedig dat men met de verlichting en versiering niet bij de an dere straten wilde achterblijven. Het door de bewoners op Zaterdag en Maandag beschikbaar gestelde bedrag bedraagt pljm. 400.—. Evenals bij de jubileumfeesten zal ook ditmaal1 de verlichting en versiering ge schieden- met Oranjelampions en denne- bootmen. De bewonosters der Koning straat wordt verzocht de behulpzame hand te bieden om papieren rozen te ma ken. Het papier en ijzerdraad is verkrijg baar bij de dames Brucheman (firma de Groot) en Pot, sigarenmagazijn, alwaar tevens, zoo noodig, onderricht zal wor den gegeven, hoe deze te maken. Morgenochtendi zal men beginnen met een 80-tal palen te plaasen, welke gratis door den heer Directeur der marinewerf zijn beschikbaar gesteld, terwijl mede werking van gemeentewege is toegezegd. Versiering Kanaalweg en Loodsgracht Men schrijft ons: Ook dit stadsgedeelte wildie bU de alge- meena feestvreugde niet 'achterblijven. De Spoorstraat moge dan de jeugdige avondwandelaars van beiderlei kunne tot, zich getrokken hebben, sedert hare keien werden vervangen door moderner straat klinkers, met burgers als Zeeman en Zoetelief zit je zoo in een comité, is er zoo een lijst en vloeien de bijdragen als water tijdens den moeaon. En zoo draagt ook deze buurt het hare bij, Vrijdagavond! al vast een illuminatie, waarbij die der Spoorstraat verbleekt. Immers het stadsdeel irnet zijn spiegelend water, vrij van alle smetten sedert Krlj- nens toegewijd en arbeid, leent zich voor avondverlichting als geen ander. En dan Zaterdagavond de clou. Bij eene herhaling dezer verlichting giorno de muzikale gondelvaart van ons Stedelijk van 8 tot 10. En de bewoners der boorden onzer spiegelende gracht worden door het Co mité beleefd uitgenoodigd, allen de drie kleur te doen wapiperen van die gevels hunner woningen en voorts hun gas en eleotra bij open ramen in volle glorie te doen schijnen, opdat het worden één feest van licht en vreugde. Voorts rekent het Comité er vast op, dat ieder een handje zal willen helpen bij hetaanbrengen der illuminatie, waarover straks mondeling wel meer. Verslering van de Molenstraat Ook de bewoners van de Molenstraat (het gedeelte met boomen) wilden niet achterblijven met versiering van hun sraat en zamelden geld in, zoodat met de a.s. feestdagen ook deze straat in een feestelijk kleedje gestoken zal zijn. ZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE H.Z.V. Begunstigd door uitstekend zwemweer heeft de H.Z.V. Zaterdagmiddag op goede wijze het zwemseizoen besloten, door de wedstrijden voor de oudere leden der vereeniging om het clrubkampioenschap. Was het weer de vorige week met de wed strijden voor de adspiranten minder gun stig, thans liet het niets te wenschen over en mede daardoor, mogen deze wedstrij den, die nog door een vrij groot aantal bezoekers werden bijgewoond, als zeer geslaagd worden beschouwd. De deel name was echter minder groot dan ver wacht werd. Over de verschillende nummers valt niet veel te vertellen, echter wel over de verschillende attracties, die aan de wed strijden waren verbonden. Zoo werd de heer Boonen (die niet aan de wedstrijden mee deed, om anderen ook een kans te geven) geheel gekleed en met een touw omwikkeld vanuit ©en vlet in het water gegooid, waarop' hij het sterke staaltje vertoonde, door zich van het touw te bevrijden en zich van zijn klee- ren te ontdoen. Verschillende hoeren en meisjes van de adspiranten vergastten het publiek op mooie duiksprongen, o.a. de heer Boonen en de dames Smit, Thijs- sen en Lahout. De reddingsbrigade kon men ook aan het werk zien. De redders, geheel gekleed, moesten gekleed© dren kelingen over een afstand van 25 meter te vervoeren, hetgeen een tamelijk zwaar karweitje is. Het komische nummer viel ook in den smaak met de potsierlijk uitgedoste zwemmers. Hieronder volgen de namen der prijs- winners en de tijden, die door hen ge maakt zijn. 100 M. hardzwemmen voor hoeren vrije slag. 1. A. Bolk in 1 minuut 80.4 sec.; 2. J. Plooy in 1 minuut 82.4 sec.; 3. A. Assen Jr. in 1 minuut 40.2. 100 M. hardzwemmen voor heeren, schoolslag. 1. A. Bolk in 1 min. 52.8 sec.; 2. v. Assen Jr. in 1 minuut 54.2 sec.; 3. J. Plooy in 1 (minuut 55.2 seo. 100 M. hardzwemmen voor heeren, ruig- slag, 1. H. Kramer in 1 minuut 85.2 sec.; 2. R. T. Oost in 2 minuten 23 sec. 100 M. hardzwemmen voor dames, schoolslag. 1. M. Pieters in 2 minuten 8.6 seo.; 2. Cl Diedenoven-Noot in 2 minuten 24.2 sec.; 8. B. Plooy in 2 minuten 32.8 seo. 100 M. hardzwmmen voor dames, rug slag. 1. C. iDiedenoven-Noot in 2 minuten 9.2 sec.; 2. J. van^Lssen in 2 minuten 16.8 sec.; 3. M. Pieters in 2 minuten 56.6 sec. Na afloop der wedstrijden dankte de voorzitter, de heer Bandsma, de leden voor hun medewerking, en ook de heeren Veëekoop en Springer, die, evenals den vorigen keer, weer gezorgd hadden dat de boel puik in orde was. Wij hadden het hierboven over de red dingbrigade. De ongelukken, die elk zwemseizoen aan onze stranden voorko men deed het bestuur der H.Z.V. beslui ten een aparte reddingbrigade in het leven te roepen. Deze bestaat uit pl.m. 10 zwemmers en zwemsters, allen goed ge oefend en die het vereischte diploma heb ben behaald, Hoewel het natuurlijk voor deze mensohen, die overdag allen hun werk hebben, niet mogelijk is, om1 gere geld op het strand aanwezig te zijn, wordt er naar gestreefd, om op de drukste da gen toch steeds twee drie leden op het strand te doen zijn. Bij de reddingdemonstratie op het strand heeft men eenigszins een idee kunnen krijgen van het gebruik der red dingsmiddelen, die op het strand ge plaatst zijn. Deze reddingmiddelen zijn natuurlijk niet up to date, doch wat er is, is goed. Over „toms" enz. heeft men niet de beschikking en over „torn centen" evenlmin. Daar dit het eerste Jaar Is, valt er nog veel te leeren, doch iedereen en alles moet aan de .kinderschoenen ontwassen. Er bestaan nu reeds plannen, zij het zeer primaire, om het volgend Jaar een uit kijktoren te houwen, wat alweer een groote verbetering zou zijn. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Alle rijf Inzittenden gewond. Zondagnacht te ongeveer 2 uur is een auto, bestuurd door den heer B., komende van Schagerbrug, op pl.m. 200 meter van den spoorwegovergang te Koegras om geslagen. Waarschijnlijk was de wagen van den weg afgeraakt. De bestuurder kreeg een wond aan het oor. De overige inzittenden, een reserve- sergeant en 4 opvarenden van den alhier liggenden Argentijnschen torpedojager werden in het marine-hospitaal ter obser vatie opgenomen. De auto werd vrijwel geheel vernield. SCHAAKVEREENINGING JttORPHY'*. De afgeloopen winterwedstrijd In de schaakvereenlging „Morphy", die door bijzondere omstandigheden ook den zo mer in beslag genomen heeft, bracht de volgende resultaten. Ie groep: le prijs de heer K. Geus met 161/» punt; 2e prijs de heer Dr. J. Oh. Reeders met 10 punt; 3e prijs de heer Dr. P. Feenstra Kuiper met 10 punt. Be groep: le prijs de heer K. de Vries fflet 9l/« punt; 2e prijs de heer S. Hagen met 8 punt; 3e prijs de heer W. Nannings met 6 punt, na loting met de heeren Kaijes en ven Bommel, eveneen» 6 punt. 8e groep: le prijs de heer W. J. v. Nieuwen- huizen met 14 punt; 2e prijs de heer J. Zandée met 11 punt; 8e prijs de heer O. J. Bijlsma met 11 punt, na loting met den heer Zandée. 4e groep: le prijs de heer Drs. J. Kleefstra met 131/» punt; 2e prijs de heer W. de Zwij ger met 13 punt; 8e prijs de heer 8. Ooltof met 91/» punt. TOEGANG WIERINGERMEER. In den loop van de week van 1621 September 1929 zal het Molendiep nabij De Haukes voor de scheepvaart afgeslo ten worden wegens de vordering van den aanleg van den Amstelmeerdijk. De scheepvaartverbinding naar Kolhorn en de Wieringermeer en omgekeerd zal van het oogenblik van afsluiting af ge vormd worden door het alsdan in gebruik te nemen nieuw aangelegde kanaal Oost puntKolhorn en de geul van de buiten haven van Kolhorn. Het oogenblik van afsluiting zal tijdig aan het personeel van de Kooisluis en de Van Ewijcksluis worden bekend gemaakt. Julianadorp. HET KROOZEN VAN VAARTEN EN SLOOTEN. Het kroozen van de vaarten en slooten van den Polder „Het Koegras", dat dezer dagen aanbesteed werd, werd, zooals ons gemeld werd, gegund aan de volgende in schrijvers: De Callantsoogervaart, de Bermsloot en Middenvliet in massa voor 271 aan K. Wijnsma te Koegras; de Doggersvaart voor 90 aan O. Breen Pz. te Koegras; de Langevliet en de Schoolvaart, gedeelte naar den Duinkant voor 142.50 aan 8. J. van der Haag te Julianadorp, terwijl ons van de Kortevliet, Verlengde Langevliet, Schoolvaart naar den Rijksweg en een tweetal slooten niet den juisten naam van den inschrijver bekend is. Gemeenteraad van AnnaPaulowna Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Vrijdag 20 September 1929, des namiddags te 3 uur, ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. de suppl. begrootingen, vastgesteld in de vergaderingen van 12 Juni en 16 Juli j.1., zijn door Ged. Staten goedgekeurd bij hun besluit van 28 Aug. j.1., No. 93. 3. Verzoek van J. Wyma om ontheffing van zijn aanslag in het schoolgeld. 4. Verzoek van G. Nieuwenhuizen om een voorschot ingev. de -Landarbeiderswet. 5. Verzoek van A. Kramer om eervol ontslag als hoofd der o. 1. school I. 6. Benoeming onderwijzeres aan de o. 1. school III en onderwijzer aan de o. 1. school I. De hiervoor opgemaakte voordrachten luiden resp. als volgt: 1. Mej. A. Diepgrond te Amsterdam. 2. Mej. G. M. K. Groen te Medemblik. 8. Mej. P. Landman te Den Helder. 1. de heer H. N. Cornelissen te Wie- ringerwaard. 2. de heer J. H. Eden te Wieringen. 8. de heer R. Brouwer te Gorredjjk. 7. Voorstel tot het aankoopen van de boerderij „Geres", groot 10.43.78 H.A., voor den prijs van 1.20 per M'., het aan gaan van een geldleening hiervoor en voor de stichting van een R.-K. school, zoo mede om een en ander bij suppl. begroo ting te regelen. 8. Vaststelling van dp gemeentebegroo- tlng 1930. 9. Rondvraag. LOOP DER BEVOLKING VAN 1—15 SEPTEMBER. Ingekomen: Mej. T. van der Meer uit Achtkaxspelen; H. A. J. Koot uit Lis- se; mej. A. Jl die Snater uit Den Helder; mej. M. Herman uit Barsingerhorn; H. J. A. Rooijakkers en gezin uit Wassenaar; mej. J. P. Klerk uit Alkmaar; mej. IJ. de Smidt uit Schagen; mej. J. O. van der Hoeven uit Den Helder; L, de Groot en gezin uit Spanbroek. Vertrokken: J. O. Vorstman naar Haarlem; J. O. Bruinama naar Medem blik; J. van der Molen en gezin naar Haarlem; mej. M. O. Koorn-van der Oord naar Ziijpe; J. P. Voortbuijzen en gezin naar Wieringen; A. Oving, naar Borger; H M. ten Brink naar Hilversum en mej. D. Mailee-Smit naar Den Helder. Voor rekening van den heer J. P. Leijen zal naast zijn woning aan den Zwarteweg een garage worden gebouwd. De heer P. Tuin, aannemer te Zijpe, is met den bouw belast. Door den heer G. Nieuwenhuizen, al hier, is een aanvraag ingediend ingevolge de Landarbeiderswet, ter bekoming van een plaatsje. Aan den heer J. Mosch, timlmeonman te Breezand, is door B. en W. vergunning verleend ingevolge de Hinderwet, tot het plaatsen van drie electromotoren in zijn werkplaats. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Anna Jaooba, d.v. G. A. van Teulingen en van M. Herman. OVERLEDEN: Dirkje Keppel, IZl J-, weduwe van Jan Blaauboer. Politie Anna Paulowna. Verloren: een handtasóhje met inhoud. Gevonden: een rijwlelplaatja. Kledingmagazijnen. Voor het najaar 1929 GecontrSleerde afwerking Prima binnenwerk Prima voering Gemakkelijk passende snit én uithoudingsvermogen. Wieringen. Tot rijksveldwachter met vaste stand plaats Westerland alhier is benoemd de rijksveldwachter J. Haazelager van Am sterdam. Hiermede is de tijdelijke rijks veldwachter J. Constanje van Breezand van zijn detacheering ontheven en naar Breezand teruggekeerd. Door den heer Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken is bij het Gemeentebe stuur verzoek om bouwvergunning inge diend voor den bouw van zes dienstwonin gen bij het Dieselgemaal ten zuiden van Den Oever. CHR. NAT. SCHOOLONDERWIJS. Naar wij vernemen, zal binnenkort be gonnen worden met de oprichting van een bouten hulpschool aan den Gasthuisweg, voor rekening van de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwij». De bouw zal geschieden door Gebr. Boer- sen, alhier. WONINGBOUW. Voor rekening van den heer J. Koster zal aan den Gesterweg een woonhuis wor den gebouwd door den aannemer J. O. Klein; voor rekening van den heer H. Bais Jacz. aan den Westerlanderweg een woon huis door den aannemer P. Doves. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE DEN OEVER. Twee zwaar gewonden. Te Den ©ever had in den nacht van Zaterdag op Zondag een ernstige vecht partij in de woonkeet van den heer Tien stra plaata De heer T., die 's avonds thuis kwam, werd plotseling door enkele in de keet verblijvende polderjongens aangegrepen en afgerost. De aangeval lene verweerde zich daarbij begrijpe lijkerwijze terdege en maakte gebruik van een mes. Hij stak er in het wilde op los, waarbij twee polderjongens zwaar ge wond werden. Spoedig ingeroepen po- litiehulp maakte een eind aan de vecht partij en Tienstra werd in voorarrest op gesloten. Voor de gewonden werd ter stond geneeskundige hulp ingeroepen. Daar de verwondingen van zeer ernstl- gen aard bleken te zijn, liet de dokter de slachtoffers direct per auto naar het Marine-hospitaal te Den Helder vervoe ren ter verdere behandeling. De dader bekende en werd hedenmorgen naar Alkmaar overgebracht en ter beschik king van den Officier van Justitie ge steld. Overmatig gebruik van bier en een liefdes-historie schijnt oorzaak te zijn van dit drama. EEN AANRIJDING. De koopman in emaillewaren en aarde werken, de heer J. Koster van Hippo- lytushoef, stond met zijn ket en beladen wagen te de Hoelem. Toen hij bij een zijner klanten een bezoek bracht werd zijn beladen wagen door de vischauto van Gebr. Doves uit den Helder, van achter aangereden. De schok was zoo hevig dat de wagen tegen de ket aan kwam, ondersteboven geraakte en de ket er onder terecht kwam. Met spoedig toe geschoten hulp, wist men het arme dier los te krijgen en onder den wagen van daan te halen, waarbij bleek dat het enkele hevige ontvellingen had opgeloo- pen. Wagen en inhoud kwamen er minder goed af, vooral de inhoud, daar deze grootendeels stuk en beschadigd was. Voor de aanrijders is dit dus een geduchte schadepost, daar Koster's kar in den regel flink belast is met allerhande koop waar. Of de aanrijders met hun auto tegen dergelijke ongevallen verzekerd zijn konden wij niet te weten komen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer O. Bakker Hz. te de Gest, slaagde te Haarlem voor de hoofdakte L.O. De heer Bakker, een nog jonge man van 20 jaar, is door ern stige studie dus al vroeg in het bezit van de hoofdakte. Nader vernamen wij dat de heer Bakker tijdelijk is aangesteld als leeraar aan de U.L.O. school te Alk maar en reeds vandaag in dienst treedt. Schagen. DE GEVOLGEN VAN HET SLECHTE GRASJAAR Het nadeellge grasjaar teekent zich reeds met een hoogeren melkprijs. Te Schagen, het land der zuivelproducten, la de melkprijs met half September op 16 ot per liter gebracht

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5