Voor allen die Sukkelen GEMENGD NIEUWS Mijnhardt's Laxeertabletten Schagerbrug. Texel. De moord te 's Gravenhage. DE REVISIE-ZAAK GIESSEN-NIEUWKERK VOOR HET AMSTERDAMSCHE HOF Het huls met kantoor voor den heer P. Hopman is bij inschrijving gegund aan dén heer A. Droog te Kolhorn. De heer K. Wit te Schagen, aan het postkantoor aldaar een locale kracht, gaat naar Eindhoven. In zijn plaats komt als schrijver aan het kantoor de heer t. Bern, van Zaandijk. LANDBOUWTENTOONSTELLING TE SCHAGERBRUG, vanwege de afdeeling Zijpe van de Holl. Mij. van Landbouw, gehouden op Maan dag 16 Sept. j.1. De tentoonstelling werd geopend door den heer H. Rezelman, voorzitter der af deeling. In het bijzonder brengt hij de juryleden dank voor hunne aanwezigheid, Dat weer allen present zijn is voor hem het bewijs, dat zij met de tentoonstelling sympathiseeren. Hij hoopt, dat zulks zoo blijven mag. Uit de aanwezigheid van de ruime deelname trekt hij de conclusie, dat ook de inzenders nog steeds de Z ijlier ten toonstelling een warm hart, toedragen. Hij hoopt, dat dit nog vele jaren zoo moge blüven. Bekroningen. Paarden. Paarden van 4 jaar en ouder, warmbloed. Ie prijs D. Marees, Oudesluis; 2e prijs K. Reijne, Barsingerhorn; 3e prijs Jb. de Wit, Burgerbrug. 3-jarige paarden, warmbloed: le pr. W. Eriks, 't Zand; 2e pr. D. Mul der, Wieringen; 3e pr. P. M. de Wit, 't Zand. 2-jarige paarden, warmbloed: le pr. N. Appel, Groenveld; 2e pr. P. D. Timmerman, Schagen; 3e pr. W. Jimmink Jbz., Schagerbrug 1-jarige paarden, warmbloed: le pr. Th. List, Schagerbrug; 2e pr. P D. Timmerman, Schagen; 3e pr. G. Visser, St. Maartensbrug. 1-jarige paarden, koudbloed: le pr. A. de Graaf, Anna Paulowna; 2e pr. H. van Hoorn, Wieringerwaard; 8e pr. C. Paarlberg, Haringhuizen. Merrie's met veulen, warmbloed: le pr. S. Hoeifjes, Burgervlotbrug; 2e pr. D. Dekker, Julianadorp; 8e pr. D. Jim mink Jz., Sohagen. Veulens, warmbloed: le pr. D. Dekker, Julianadorp; 2e pr. W. Jimmink Jbz., Schagerbrug; 3e pr. W. Klaver,"'t Zand. Veulens, koudbloed: le pr. Jb. de Wit, Burgerbrug; 2e pr. G. Jeines, Haringhuizen. Hoornvee. Melkkoeien, afgewisseld, geregistreerd, gekalfd tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1929. le pr. H. Nobel, Barsingerhorn; 2e pr. Jn. Eriks, Burgerbrug; 8e pr. A. Francis, Schagen. Twinters, als boven. le pr. Jn. Jimmink, Schagerbrug; 2e pr. Jn. Eriks, Burgerbrug; 3e pr. G. Appel, Burgerbrug. Twinters, niet geregistr„ als boven: le pr. N. Hopman, Schagerbrug; 2e pr. dezelfde. Melkvaarzen, geregistr., als boven: le pr. A. Francis, Schagen; 2e pr. W. Jimmink, Schagerbrug; 3e pr. N. D. Kaan, Wieringerwaard. Melkkoeien, niet geregistr., als boven: le pr. D. Sleutel, Schagen; 2e pr. H. Delver Pz., Julianadorp; 3e pr. J. Brak Kz., Schagerbrug. Pinken, geregistr., geboren in 1928: le pr. Jm. Blaauboer Kz., Schagen; 2e Pt, H. J. E. van Hoorn, Wieringerwaard; Se pr. G. Appel, Burgerbrug. Pinken, niet geregistr., geb. in 1928: le pr. P. Bruin, St. Maartensbrug; 2e pr. N. Hoogschagen Az., Koegras; 3e pr, D. Jimmink, Schagen. Stieren, geregistr., geb. in 1928: le pr. H. C. Kooij, Harenkarspel; 2e pr. W. Nieman, Oudesluis; 36 pr. P. Vries, Schagerbrug. Stierkalveren, geregistr., geb. in 1929: le pr., benevens -verguld zilveren med. A. Brak, St. Maarten; 2e pr. Jm. Blaauboer Kz., Sohagen; 3e pr. H. Nobel, Barsinger horn. Kuikalveren, geregistr., ingeschr., geb. in 1929: le pr. J. Jimmink, Schagerbrug; 2e pr. A. Francis, Schagen; 8e pr. Jn. Blaauboer, Schagen. W o 1 v e e (type Texelsoh). 4 Fokschapen, ingeschr., geb. in 1928: le pr. H. van Hoorn, Wieringerwaard; 2e pr. A. Schipper, Opmeer; 3e pr. A. Brak, St. Maarten. Idem, gebr. in 1927: le pr. D. Kaan, Wieringerwaard; 2e pr. A. Brak, St. Maarten; 8e pr. H. van Hoorn, Wieringerwaard. 4 Ooilammeren, Ingeschr.: le pr. G. Glas, Hoogwoud; 2e pr. A. Brak, St. Maarten; 8e pr. M. Kant, Schagen. le pr. M. Kaï Schagen; pr. G. Ap- Eél, Burgerbrug, 8e pr. J. Eriks, Burger rug. Ram, geb. in 1929 of eerder, ingeschr.: le pr., benevens verguld bronzen med. G. Glas, Hoogwoud; 2e pr. G. Visser, St. Maartensbrug; 8e pr. O. van der Oord, Barsingerhorn. Ooi met lammeren, geb. '29, ingeschr.: 2e pr. G. Appel, Burgerbrug; 8e pr. dezelfde. Drietallen van lammeren van één vader, ingeschr.: le pr. G. Glas, Hoogwoud; 2e pr. G. Vis ser, St. Maartensbrug; 8e pr. D. Kaan, Wieringerwaard. Tien overhouden: I le pr. D. Jimmink, Oudesluis; 2e pr. Jh. I Stammes, Oudesluis; 3e pr. D. Marees, 1 't Zand. i Vier fokschapen, geb. in '28, ingeschr.. I le pr. G. Brak, Sohagen; 2e pr. Joh. Bruin, Burgerbrug; 3e pr. dezelfde. Vier fokschapen, geb. in '27 of eerder, Ie pr. Gebr. Bergman, Anna Paulowna. Vier ooilammeren, niet ingeschr.: le pr. S. Eriks, Koegras; 2e pr. dezelfde; 3e pr. D. Marees, 't Zand. Ram, geb. in '29, niet ingeschr.: - le pr. J. Vijzelaar, St. Maarten; 3e pr. M. Kant, Schagen. Pluimvee (1 haan met 2 hennen). Leghorns: le pr. J. Sneekes, Schagerbrug. Rhode Island Reds: le pr. D. Jimmink, Oudesluis. Andere rassen: le pr. W. Zeeman, St. Maartensbrug. Hollandsche krielen: 2e pr. A. Lindenbergh, Oudesluis. Andere rassen krielen: le pr. J. Borst Az., Keins, Sohagen. Eenden: le pr. J. Borst Az., Keins, Schagen; 2e pr. J. Faber, Schagen. K o n ij n e n. Vlaamsche reus, voedster: le pr. N. Leijen, Schagen; 2e pr. J. ia- ber, Schagen. Weener ram: 2e pr. K. Kassen, Schagen. Angora, ram: le pr. H. Bleeker, Warmenhuizen; 2e pr. N. Leijen, Schagen. Angora, voedster: le pr. N. Leijen, Schagen; 2e pr. P. Bos, Schagen. Lotharinger, ram: le pr. L. Anneveldt, Schagen; 2e pr. H. Deelen, Alkmaar. Lotharinger, voedster: Anneveldt, Schagen. le pr. H. Deelen, Alkmaar; 2e pr. L. Andere rassen, voedster: le pr. O. Moelijes, Schagen. Voedster met jongen: le pr. P. Kok, Schagen; 2e pr. O. Broens, Schagerbrug. Nesten jongen: le pr. D. v. d. Gracht, Schagen; 2e pr. Jb. Bleeker, Warmenhuizen. Bloemen en planten. Collecties particulieren: 2e pr. Mej. Bleek—Rentenaar, Schager brug. Mooiste plant particulieren: le pr. Mej. RentenaarBroekhuizen, Schagerbrug; 2e pr. Mej. Rezelman Grootes, Schagerbrug; 3e pr. Mej. V. v. d. Ooid—Schermer, Sohagerbrug. Snijbloemen, particulieren: le pr. G. Jimmink, Schagerbrug; 2e pr. Mej. v. d. Oord—Schermer, Schagerbrug; 3e pr. N. J. C. van Geelen, Schagen. Tuinvruchten. le pr. J. Igesz, Schagen. Edammerkaas (10 stuks). le pr. „Dageraad", Burgerbrug; 2e pr. „Nieuw Leven", 't Zand. Boter (minstens 5 K.G.) le pr. Zuivelfabriek „Koegras" te Koe gras; 2e pr. Zuivelfabriek „De Dageraad", Burgerbrug; 3e pr. Zuivelfabriek „Nieuw Leven", 't Zand; 4e pr. D. Jimmink Jnz., Sohagen. De keuringscommissie bestond uit de heeren: voor paarden: J. A- Bakker, Wieringer waard, K. Hoogschagen, Schagen; arbiter P. de Boer, Schagen. voor hoornvee: L. de Vries, Alkmaar; Jm. Blaauboer Kzn., Schagen; F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; P. Schenk, Wieringerwaard; E. Koster, Berkhout, arbiter. voor wolvee: S. J. Keijzer, Texel; J. Sijp, Alkmaar. voor pluimgedierte, enz.: J. Hannema; Winkel; A. Schenk Dz„ Schagerbrug; N. Jol, Alkmaar. voor bloemen en vruchten: O. Speets en H. J. Velders, beiden te Schagen; Alb. Kaan, Bergen. voor kaas en boter: J. de Wit en M. Kaptein, Schagen. Binnenland. EEN WILDE STIER. Maandagmiddag werd het haventerrein in rep en roer gebracht door een woeden den stier. Het beest, dat met de „Texel- stroom" naar de veemarkt moest, wist van den wagen, waarop het stond, te ontsnap pen. De menschen vluchtten in allerijl weg. Eindelijk gelukte het den heer Boon, dekknecht van de „Marsdiep", het beest •te grijpen. Het werd stevig vastgebonden aan het eind van het havenhoofd. Inmid dels was rijks- en gemeentepolitie gearri veerd en werd ook de eigenaar uit Eier- land gehaald. Men wist het beest op een auto te krijgen, maar nu gedroeg het zich zoo wild, dat de rijksveldwachter den stier met eenige geweerschoten afmaakte. Een en ander veroorzaakte op de haven een heele drukte. met Verstopping of moelL-cen, trage» en onre^clmatigen Stoelgang xijn onmisbaar. Werken vlug tonder kramp of pijn. B(J Apothekers en Drogleten. Doos 6o et. Nog een ernstige aanwijzing tegen den verdachte. Aan een stuk in de Haagsche Grt is het volgende ontleend: Deskundigen hebben onmiddellijk het be-; bloede scheermes, waarmede de daad ge pleegd zou zijn, aan een nauwkeurig on derzoek onderworpen. Men heeft toen op het lemmet een stukje opperhuid ter groo- te van een halve vierkante centimeter ge vonden. Dit stukje opperhuid bleek noch van mevrouw Odem, noch van de huis houdster Fientje Holstein afkomstig te zijn- De verdachte werd aan een minutieuse observatie onderworpen, en men ontdekte, dat hij een stukje opperhuid van de lin kerhand miste. Het stukje opperhuid, dat op het mes gevonden is, past precies in het wondje, in de opperhuid van de hand van den ver dachte. Voorts is wetenschappelijk vast gesteld, dat de huid van dezelfde samen stelling is. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de huishoudster verklaard heeft Kr. v. d. M. 2elf te hebben opengedaan. Zij heeft hem bij mevrouw Odem, die hem blijkbaar verwachtte, in de kamer gela ten. Het doel van zijn bezoek kon echter niet medegedeeld worden. Wellicht heeft dit iets met een tekort in kas, dat de neef van mevrouw Odem had, te maken. K. v. d. M„ zou zelfs een brief daarover aan mevrouw Odem geschreven hebben. Het blijft een raadsel, hoe het mogelijk is, dat niettegenstaande de zware verwon dingen aan mevrouw O. en haar huis houdster toegebracht, de kleeren geen en kel bloedspatje vertoonen. EEN VERDWENEN SPAARPOTJE. Een aantal bewoners van de Almonde- straat te Rotterdam, had het besluit ge nomen om den Koninginnedag luisterrijk te vieren. Men zou geen goede Nederlan ders zijn, als het eerste gevolg van dit be sluit niet de geboorte van een vereenlging beteekende. En hij een vereenlging hoort een bestuur en in dat bestuur vervult de penningmeester voor velen de belangrijk ste plaats. Kort en goed, er kwam een ver eenlging, er werd een bestuur gekozen en er werd een penningmeester benoemd. Men trok aan het sparen en verbeidde vol spanning den Koninginnedag. Tegen dat de heugelijke dag zou aanbreken werd een vergadering bijeen geroepen om te bepraten, wat er nu eigenlijk met al het geld zou worden gedaan. Men moest zoo ongeveer ruim 55.in kas hebben. De vergadering kwam bijeen, maar wie niet verscheen was de penningmeester. Ook de kas was niet aanwezig. Dagen lang zijn beiden zoek gebleven. Toen is de penning meester zich bij de politie komen melden, met een leege kas. Hij had het geld op gemaakt. Hij is opgesloten. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Vrijdag is de 20-jarige timmerman J. Schutler nabij Wagenborgen door den bliksem gedood ERNSTIG ONGEVAL BIJ APELDOORN. Motorrijder na een val overleden. Ter hoogte van de buurtschap Teuge, op den weg DeventerApeldoorn, heeft Zaterdag een ongeluk met doodelijken af loop plaats gehad. De 19-jarige motorrijder H. Lankwar- den leerling van de landbouwschool te Deventer, kwam met zijn motor in de richting Apeldoorn rijden. Bjj Teuge ongeveer in een bocht kwam de. hand aan het stuur van zijn motor in aanraking met een bus van den dienst Apeldoorn Deventer. Waar de motorrijder een be hoorlijke vaart had, werd hij weggeslin gerd en zwaar gewond opgenomen en naar het ziekenhuis te Apeldoorn ver voerd, waar hij enkele uren later aan de bekomen verwondingen is overleden. Uit het politioneel onderzoek is vast komen te staan, dat de chauffeur van de bus geen schuld heeft. ZESTIG GEMEENTEN IN HET DUISTER. Fabrieken stopgezet Een Egyptische duisternis heerschte Zaterdagavond na acht uur in het groot ste gedeelte van Dordrecht als gevolg van een ernstige storing in de electrische cen trale. Ruim driekwart gedeelte van Dor drecht was hierdoor van licht verstoken^ zoodat de bioscopen niet konden draaien, de straatverlichting niet functionneerde en het station in volslagen duisternis was gehuld. Spoedig was het duidelijk dat de storing van ernstigen aard was. Het bleek nl. dat 's middags na vier uur allo buitenge meenten In den Hoekschewaard, waar onder Sliedrecht en Gorinchem, en alle dorpen langs de Merwede, ln totaal een kl(\ine zestig gemeenten, van licht en kracht versoken waren. Terwijl Dordrecht In het duister zat, hadden deze later weer lioht. Men hoopt Woensdag het geheele ongeval verholpen te hebben. Door het defect aan de electrische cen trale te Dordrecht is, naar reeds gemeld, o.a. Ridderkerk momenteel van electri- söhen krachtstroom verstoken. De fabrie ken en scheepswerven aldaar overwegen om de werklieden naar huis te sturen daar do bedrijf sonkosten bjj doorwerken zoo danig zouden worden opgevoerd, dat de directies der verschillende fabrieken dezie uitgaven niet veranfrvor"ri acaten. DE INBRAAK IN DE SPUISTRAAT TE 'S-GRAVENHAGE. Men zal zich herinneren, dat ln den avond van den 17en Juni j.1. in de juwe lierszaak van den heer M. Visser in de Spuistraat 60 te 's-Gravenhage een bru tale inbraak werd gepleegd, waarbij voor vele duizenden guldens aan briljanten, goud en zilverwerken (niet minder dan 385 gouden ringen werden o.m. vermist) werd gestolen. Dinsdag j.1. heeft de politie de hand ge legd op een drietal personen, den knecht M. van de firma en twee bekenden van de politie J. B. en J. D. Zaterdagochtend zijn zij alle drie voor de justitie geleid. Zij ont kennen. Van de buit Is niets teruggevonden. DE ALASTRIM. Te Delft. Men meldt d.d. Zaterdag uit Delft: Men is hier in medische kringen van oordeel dat de uitbreiding van het aantal gevallen van alastrim alhier niet meer is te stuiten. Thans worden alleen nog de zwaardere gevallen in de barak van het gasthuis ter verpleging opgenomen. In het St. Hippol.vtusgesticht zijn Zater dag voor het eerst eenige alastrimlijders opgenomen. Het badhuis wordt met ingang van a.s. Maandag gesloten, zoowel voor de binnen- als voor de buitenbaden. Te Hellevoetsluis. Ook te Hellevoetsluis is een geval van alastrim geconstateerd bij een zesjarig meisje. Ter isoleering is het gansche ge zin overgebracht naar de ziekenbarak. Een te Rotterdam dienende dochter had vorige week een bezoek gebracht. Te Poortvliet. Te Poortvliet (Tholen) hebben zich vol gens de Thoolsche Crt. twee gevallen van alastrim voorgedaan. Te Tiel. Te Tiel doet zich een geval van alastrim voor bij een klein kind, dat eenigen tijd geleden ter observatie naar een der zie kenhuizen aldaar was overgebracht. DE GASKORRUPTIE TE SCHAGEN. De raad trekt het besluit van 12 April ln. Schagen, 14 September. De gerucht makende korruptie in het gasbedrijf houdt hier ter plaatse nog altijd vele ge moederen in beweging. Men zal zich herinneren, dat de direk- teur der lichtbedrijven alhier een der genen is geweest, die op grond van de beschuldigingen van den heer Van der Stel, tegen de lamp geloopen is. Het aan nemen van steekpenningen is hem niet bewezen kunnen worden, maar wel moest hij ten slotte toegeven tot een bedrag van ruim 2200 fooien van een drietal firma's te hebben aangenomen. Tot een gerech telijke veroordeeling kwam het niet en de raad liet hem ten slotte vrij met een scherpe berisping en terugbetaling aan de gemeente, binnen een termijn van tien jaren, van het aan fooien genoten bedrag. Zoo stond de zaak, totdat op 12 April de raad besloot den direkteur van de terug betaling vrij te stellen en de reeds terug gestorte gelden aan hem te restitueeren. De burgemeester nam met die beslissing geen genoegen en verklaarde, dat raads besluit ter vernietiging aan de Kroon voor te zullen dragen. Door een verzuim van een ambtenaar verliep de termijn voor vernietiging, zonder dat deze was aangevraagd, doordat de desbetreffende brief ten slotte niet verzonden werd. De s.-d. raadsfractie meende met dezen gang van zaken geen genoegen te moeten nemen en diende een voorstel in, om het raadsbesluit van 12 April j.1. te herroe pen. Dat voorstel bracht de gemoederen van sommige gemeentenaren in heftige bewe ging, en het was dus te verwachten, dat de raadszitting van gisteravond, waar het voorstel van de fraktie behandeld zou worden, de algemeene belangstelling had. De publieke tribune was dicht bezet en ook de pers was ruim vertegenwoordigd. Het liep uit op een zeer slappe poging van den katholiek Van Nuland, om het voorstel onoder de tafel te werken. Feite lijk bepleitte de heer Van Nuland niet anders dan het betrachten van barmhar tigheid en ontslag van rechtsvervolging. Van vrijspraak was ook bij hem geen sprake: het aannemen van fooien is niet strafbaar, de justitie had den man ont slagen van rechtsvervolging; omkooping Is niet gebleken, laat ons dus de hand over het hart strijken en den direkteur vrij uit laten gaan. Zoo was zijn redenee ring. De heer Van Erp (Plaatselijk Belang) meende, dat de aan den direkteur uitbe taalde fooien niet door de gemeente teruggevorderd konden worden, omdat de gemeente er geen recht op heeft en hy bepleitte op dien grond verwerping van het voorstel onozer fraktie. De heer Bakker (s.-d.) verdedigde kort en zakeiyk zyn standpunt. Hy zei, dat ln de vorige vergadering uitstel was gepleit, omodat zioh nieuwe gezichtspunten had den voorgedaan. Men is daar niet mee gekomen. Wat door de heeren Van Nu land en Van Erp is gezegd, is van geen beteeekenis en allerminst nieuw. Van een wraakneming onozerzyds is geen sprake. Wy stryden niet tegen een persoon, het gaat alleen om de zaak en voor wat de direkteur misdaan heeft, moet hy boeten. Dat was de meerderheid met onzen partijgenoot eens. Met 6 tegen 4 stemmen werd het raadsbesluit van 12 April Inge trokken en de heer Bleeser zal de door hem genooten „fooien" ln de gemeente kas moeten terugstorten. Hopeiyk is daarmee aan deze zeer onverkwikkeiyke historische nu voor goed een eind geko men. (Het Volk). Tennissen en Klunder Zaterdag in vrijheid gesteld. Sensatloneele zitting. Groot enthousiasme bij het publiek. Wat na de tweede zitting van het proces wel duideiyk was geworden, was, dat de invrijheidstelling van de beide mannen, die bijna vijf jaar onschuldig in de gevan genis hebben gezeten, een kwestie was van eenige uren. Men weet, dat de vraag van den verdediger om invryheidsstelling van beide „verdachten" het Hof besloot eerst de getuigen volledig te verhooren. Even- kwam het Hof reeds Zaterdagmiddag op deze beslissing terug en deelde mede, dat besloten was tot voorloopige invryheids stelling der beide mannen. Wel zelden, misschien nimmer tevoren, heeft een zoo spontaan geklonken applaus en zoo'n geweldige geestdrift geheerscht in een gerechtsgebouw als na het verne men van dit besluit. Laat ons evenwel, hoewel achter de ge beurtenissen aankomend de meeste le zers hebben deze reeds wel uit een of ander dagblad vernomen volledigheids halve een regelmatig verslag geven van de verdere gebeurtenissen, in deze sensatlo neele zitting. Zitting van Zaterdag. De belangstelling van Zaterdag was we derom enorm. De belangrijkste getuige van dien morgen was Meintjes, vroeger politie-agent te Sliedrecht, thans caféhou der te Gorkum. Hy was, met den recher cheur De Jong, de kwade genius der beide mannen, daar op zyn processen-verbaal voor een groot deel het veroordeelend vonnis steunde. Hoewel hem niet het on- derzoek ln do moordzaak was opgodiragon, interesseerde hy er zioh zeer voor, en zoo strekte zich zyn onderzoek ook uit naar den bewusten hamer. Op 80 Aug. 1923 heeft hy aan den Inspecteur Snyder ver teld, Klunder en Teunissen in den moord- nacht gezien te hebben, en eerst op 25 Mei 1925 maakt hy daarvan proces-verbaal op. W aarom deed u dat? vraagt hem de pre sident. Meintjes antwoordt: Dch, zei Snyder, jy hebt ook altyd wat In September 1928 zyn Teunissen en Klunder in vryheid gesteld, waarom hebt u toen nog ntet gesproken? vraagt mr. Bauduin, de advocaat-procureur. Getuige zwygt hierop. Pres.: 't Is schandeiyk; voor uw hande ling is geen enkel excuus. U speelt op die manier met menschenlevens. Dat noem ik getuigenissen maken, niet afleggen! Pres.: In Mei 1925 heb jje aan Klein, die vroeger nooit iets verklaard had, ge vraagd: heb je op 8 Augustus 1928 met twee menschen op den dijk gezien en dan zegt Klein opeens: o ja, dat is waar ook! En dan komt rechercheur De Jong en de verklaring is er. (Beweging). Deze getuige beweert, dat de inspecteur gelogen heeft. Pres.: Waarom hebt u gezegd, dat de verdachten in de richting Giessen-Nieuw- kerk gingen, waarom niet in de richting Gorkum? Get.: Dat moest ik zoo zetten. Pres.: Was het niet zóó, dat in April '25 rechercheur De Jong by u is gekomen en toen wist u opeens alles en daarna bent u naar Dordrecht gegaan? Get. stamelt eenige onverstaanbare klanken. Als nog enkele vragen gestela zyn tn beantwoord, merkt de president op: De heele zaak rammelt! Raadsheer mr. Meyling: IJ wist op 16 Augustus al, dat Klunder en Teunissen verdacht werden; waarom hebt u dan pas op 80 Augustus uw verklaring aan den in specteur gedaan? Get.: Zoo gauw de hamer ter sprake kwam, ben ik naar den inspecteur gegaan. Pres.: Dat was toch nergens voor noodig! In heftige bewoordingen verwyten Klunder en Teunissen Meintjes, dat hy een leugenaar is en een ellendeling, door wiens schuld zy onschuldig veroordeeld zyn. (Beweging in de zaal). Teunissen: Toen de Officier het echt paar Kroon nog eens flink aan de tand zou voelen, kwam De Jong met het rap port van dezen lummel voor den dag en toen kwamen wy niet vrij. De president vraagt waarom Klein pas op de zitting te Dordrecht gezegd heeft, dat een van de mannen, die hy had zien rijden, een bril droeg. Wie hebt u tus schen het stille verhoor en de openbare zitting gesproken? Na eenige aarzeling zegt Klein: Dan zal tk het maar zeggen: De Jong. (Groote be weging, op de tribune wordt geroepen: 1 loert! De president hamert). Pres.: Hoe zit dat, Klein? Get.: De Jong heeft my na het stille verhoor nog tweemaal aangesproken en telkens zei hy: Denk nu nog eens goed na over dien bril. Pres.: En toen hebt u nagedacht en toen herinnerde u zich opeens, dat de eene fiet ser een bril droeg. Rechercheur De Jong wordWweer voor geroepen en ontkent stellig. Ik heb, zoo zogt hy, Klein maar tweeimaal gesproken.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6