LEEUWARDEN V 24 menschen omgekomen. Koffer met vronwenlfik gevonden. Ingezonden. Haven van Nleuwediep Klein: H« is wel vier keer b« mij ge- gedrang om Klunder en Tennissen weest, waarvan trwoe keer na het verhoor Er werden twee liinnmoh,vl 'i a bij den rechter-commissaris. I--' - twee bloemstukken in de De Jong: Dat is niet waar. Mr. Bauduin: Nu ziet u eens, recher cheur, hoe goed het geweest was, als u ge regeld processen-verbaal had opgemaakt eD een zakboekje bijgehouden. Dan be- boefde u hier niet staan te draaien! Pres.: Dus deze man liegt, dat u hem na bet verhoor voor den rechter-oommissaris nog tweemaal om het hoofd hebt gemaald over den bril. Voelt u niet, dat de menschen onder uw suggestie komen, dat u pressie uitoefent? De 87-jarige arbeider-rangeerder te Hardinxveld, P. van Houwelingen, vertelt, dat hij in Mei 1925 bezoek heeft gehad van rechercheur De Jong. Hij heeft verteld, op den avond van den moord op den Parallel weg twee menschen in de richting Gor- kum te hebben zien fietsen. Een der fiet sers had een lantaarn met witte lichten. Get. heeft de fietsers niet herkend. Pres.: Heeft meneer De Jong daar niet met je over gesproken? Get.: Neen. Hierna wordt gehoord de gepension- neerdeinspecteur van politie te Sliedrecht A. Snijders. Meintjes kwam bij hem met een belangrijke verklaring over den hamer en hij zeide toen, achttien maanden later evenwel, dat hij daarmede naar den offi cier moest gaan, dat heeft hij gedaan. Get. heeft hem gezegd, dat het een schande was, dat hij zoo laat kwam. Pres.: Maar heeft Meintjes u niet in 1928 al verteld, dat hij Klunder en Teunis- sen in den moordnaeht op den dijk gezien had? Get.: Wel neen, meneer. Als dat zoo ge weest was, had ik er natuurlijk onmiddel lijk rapport van opgemaukt. Dacht u, dat Ik zoo iets onder mij zou houden? Waarom heeft mr. Kronenburg mij nooit laten roepen? vraagt get. later. Het Hjkt wel, dat men blij was met dezen ge tuige; daaraan mocht niet geknabbeld worden. De pres.: Dat geloof ik ook. Mr. Den Hollander vraagt vervolgens instructie te gelasten tegen Meintjes we gens meineed, hetgeen eenlge beweging veroorzaakt. De armbezoeker De Bruine uit Slie drecht, opperwachtmeester der maré chaussee, tot 1918, vertelt, dat Meintjes hem vertelde, kort na den moord twee mannen op den dijk te hebben zien rijden. Meintjes vertelde, dat de hamer van Kroon was, en zei: de inspecteur wil er niet aan; ik heb 't hem verteld. x Pres.: En nóg wacht Meintjes 18 maan den en dan komt het proces-verbaal op eens los! Houdt u dat onder eede staande? Get.: Ja! Weer wordt Meintjes er bij geroepen en weer kloppen de verklaringen niet. Na de pauze volgt dan de verklaring, dat het Hof de voorloopige invrijheidsstelling van Teunissen en Klunder beveelt. De president deelt mede, dat het Hof, na de verhooren van dezen morgen, ter men heeft gevonden om terug te komen op de beslissing van gisteren en alsnog de voorloopige invrijheidsstelling van Klun der en Teunissen te bevelen. (Daverend applaus en langdurig hoera geroep. Beide mannen, die hun aandoening niet meer meester zijn, worden van alle kanten gelukgewenscht). öngcdragen, één voor mevrouw Koobol en één voor de verloofde van m vi Hollander, mej. Staalman. Klunder en Teunisson werden, omstuwd door tal van belangstellenden, naar de zich beneden in het Paleis van Justitie be vindende kamer van de veld wacht ge leid, want zij moesten nog even, voor het vervullen van enkele formaliteiten, naar het Huis van Bewaring op de We teringschans. Links en rechts drukten zij, terwijl hun gezichten lachten, de hun van alle kanten toegestoken handen. In de kamer van de veldwacht lagen nieuwe bloemen; ze waren een hulde van hen, die hun vrijheid na lange jaren van af zondering herwonnen hebben, aan hun verdedigera. Op de Weteringschans. Een dichte menigte had zich inmiddels op de Prinsengracht voor het Paleis van Justitie verzameld. Voorloopig kreeg zij van Teunissen en Klunder niets te zien, aangezien dezen hun laatsten rit met den celwagen maakten! Het wachten was echter op de verdedigers, die spoedig naar buiten kwamen en met een luid hoera-geroep werden ontvangen. Van de Prinsengracht trok de massa naar de Weteringschans, waar zich te ruim vier uur enkele duizenden menschen voor het Huis van Bewaring verdrongen. Er was veel politie op de been om de orde te handhaven. Te half vijf kwam het groote oogenblik: de poorten van den hoofd ingang openden zich om oen tweetal auto's uit te laten. In den eersten wagen hadden de verdedigers met hun dames plaats genomen, in den tweeden zaten Klunder en Teunissen, do aannemer Stuy en de heor Geudeker. Terwijl uit de ramen boven de poort een paar meisjos bloemen in de auto's wierpen en de fotografen hun toestellen richtten, zwenkten de wagens, door een dichte menigte om stuwd, in de richting van het Leidsche Plein. Aan het gejuich van de menschen- massa, waaronder zich ook hot echtpaar Kroon bovond, kwam sohier geen eindo. Klunder en Teunissen wuifden vroolijk naar alle kanten. Eerst ter hoogte van het American-hotel kregen do ohauffeurs der auto's gelegenheid om er een gan getje in te zetten en waren zij snel over de brug uit het gezioht verdwenen. Nie mand wist waarheen, doch bij onderzoek is gebleken, dat de rit zijn oindo vond bij het hotel »Bosch van Bredlus» te Bussum, waar het gezelschap eenlge uren in genoeglijk samenzijn heeft doorge bracht. De rit eindigde te Baarn, waar de heer Stuy woont. Half Baarn was op de been, om getuige te zijn van deze thuiskomst en velen bevonden zich reeds te half acht voor de woning aan den Eemnesserweg. Allereerst werden de gasten van den heer Stuy verwelkomd door de arbeidersmuziekvereen. «Voor waarts», waarna het raadslid Van Oalmpt- hout een rede hield. Hij braoht dank aan de verdedigers, mr. Roobol en mr. Den Hollander. Zitting van Maandag. Maandag, dus na de invrijheidstelling van Teunissen en Klunder, bleek de belangstelling voor het rechtszeding nog geenszins verflauwd. Reeds om 8 uur 1151)1 AwAALKENBURC'S-' ••iLEVEIT' Terwijl het niet mogelijk is, terstond stonden menschen te wachten om te volledige stilte in de zaal te verkrijgen, worden toegelaten. vangt het verhoor van den volgenden ge tuige aan. De veldwachters, die tot nu toe achter Klunder en Teunissen hebben gezeten, verlaten terstond hun plaatsen. Hier en daar klinkt onderdrukt gesnik; qp de publieke tribun© zakt iemand in el kaar en wordt weggedragen. Er wordt nog een werkster verhoord, bij wie Klunder destijds in de kost was, en die bezwarende verklaringen aflegt om trent hem. Hij zou dien nacht om half drie zijn thuisgekomen, en een broek hebben gegeven om te wassdhen, waarin verfvlek- ken zaten. Teunissen zegt, dat het gelogen is en dat zij zich in den tijd moet vergissen. En van die broek moet een week eerder zijn gebeurd. Veel belangrijks leveren de verhooren verder niet op; ze worden verdaagd tot Maandagmorgen tien uur. Desgevraagd verklaren de verdedigers hun verzoeken tot rechtsingang wegens meineed voor De Jong en Meintjes in te trekken. HOE KLUNDER EN TEUNISSEN HUN VRIJHEID TEGEMOET GINGEN. Hieromtrent wordt ons nader gemeld: Een grootsche huldiging. Er was Zaterdagmiddag te ruim half drie, toen het Amsterdamsche Gerechts hof, na een half uur gepauseerd te hebben, de revisie-behandeling van de moordzaak GiessenNieuwkerk voort zette, een geladen spanning in de zaal, toen president Mr. Jolles aandacht vroeg voor zijn mededeeling. In de zaal brak een enthousiast ge juich en applaus los, waartegen deur waarder, boden noch veldwachters zich vermochten te verzetten. Klunder en Teunissen, die zeer onder den indruk waren, werden van alle kanten geluk gewenscht. Ook hun verdedigers, mrs. H. H. Roobol en D. den Hollander, had den vele handen te drukken. Ook de heeren Stuy, zwager van Teunissen, die onvermoeid voor deze revisie gewerkt heeft, en Geudeker van »Het Volk» kre gen hun deel in deze korte huldiging. Op de publieke tribune waren velen, vooral vrouwen, hun ontroering niet meer D166stpr Uit dén aard van de zaak was er voor het hierna voortgezette getuigenverhoor niet meer die intense aandacht, welke er in de morgenuren was. Toen de prosident de zitting tot Maan dag schorste, ontstond er weer een nieuw Mr. Roobol verzocht den president om vóór het getuigenverhoor van dezen vierden dag, rechercheur De Jong eenige vragen te mogen stellen. Het duurt eenigen tijd, aleer get. De Jong, die zeer bleek ziet, verschijnt. Mr. Roobol: Hebt u wel eensr direct of indirect, invloed willen uitoefenen op een verklaring van Klein? De Jong: Ik wil nadrukkelijk verklaren, dat ik nooit of nimmer in deze zaak iemand heb gedwongen iets te verklaren. (Bewe ging). Mr. Roobol: Hebt u nooit Klein op schrift gegeven of willen geven, wat hij voor de rechtbank moest verklaren? Get. De Jong: Nooit. Mr. Roobol (met nadruk)Hebt u Meintjes niet eens opgedragen om een door u geschreven briefje aan Klein te geven De Jong: Absoluut nooit. Mr. Roobol: Mijnheer de president; hier is het briefje. (Groote beweging in de zaal. De Jong wordt merkbaar onrustig). De Jong, nadat de president hem het briefje heeft getoond, hetwelk hij als zijn handschrift erkent, veronderstelt stame lend, dat hij dit kladje wel eens in de keuken van Meintjes heeft kunnen laten liggen. In het vorder verhoor zegt De Jong op een oogenblikIk ben hier toch zeker als getuige. Mr. Bauduin I Inderdaadwat er verder met u in deze zaak moet gebeuren, zal nog wel later blijken. De president tracht dan te weten te komen, wanneer precies en op welke wijze het briefje ontstaan is. De Jong doet eenige onsamenhangende mededeelingen en zegt ten slotte kwaad: dat weet ik niet precies meer na vier jaren. Pres.: Ik zal weten, hoe wij deze zaak onderzoeken. Er is nog nooit góed na gegaan, hoe het precies met die geheime rapporten gegaan is. Dat zal het Amster damsche Hof nu eens goed onderzoeken; dat moet nu maar eens tot volle klaar heid komen. (Applaus; do president hamert). De Jong: Ik had opdracht om te ver hooren. Pres.Neen, mijnheerDe Jong, rechters- commissarissen verhooren, rechercheurs niet! En zeker niet op de manier waarop u meende dat te moeten en te mogen doenl Hierop repliceert De Jong weer en wordt terechtgewezen. De president wascht hem duchtig de ooren en de rechercheur doet wanhopige pogingen om zijn huid te redden. De president onderhoudt hem ernstig en scherp over zijn optreden en als De Jong met een vlood van woorden ant woordt, Interrumpeert mr. Jolles hem met een hamerslag: Ja, hoor eens De Jong, probeer mij nu niet van de sokken te praten. Kroon brauwde u maar wat na; dat staat nu wel vast. De Jong: Al die menschen zijn bewerkt, president Pres.: Dat geloof ik ook! De Jong: Maar niet door mij. (Veront waardigd gemompel). Pres.U moet hier niet poseeren als verdrukte onschuld, dot past u allerminst 1 Mr. Bauduin: Ziet u nu nog niet in, dat u u vergist hebt, Do Jong? De JongIk heb mij niet vergist, maar mijn rapporten hoorden niet in het dos sier (beweging). Mr. BauduinIeder woord in een justi tieel© aangelegenheid is goud waard. U móógt niet met gissingen en fantasieën werken; dat is schandelijk misdadig;bo- grijpt u dat nu nóg niet! Wij kennen geen rapporten in straf zaken, voegt de Adv.-Gen. verontwaar digd hieraan toe, u hebt processen-verbaal op te maken, dat woet u héél goedl De JongVolgens mijn instructie Mr. Bauduin: Het staat niet in uw instructie! Die heb ik, juist voor deze gelegenheid, erop nagelezen; Een logementhouder te Deventer (Bes sols) heeft in opdracht van Van Oosten (die weer een handlanger was vnn Do Jong) Klunder dronken gevoerd om hem aan 't spreken te krijgen. Pres.: En leverde dat» justitieel onder zoek* nog al wat op? Get.: Klunder sprak welovorden moord, maar hij heeft steeds gezegd, dat hij om schuldig was. Pres.Heeft Klunder niet over don vermoedolijken dader gesprokon? Get.: Ja, oen oud-Oost-Indisoh mlltalr, geloof ik. Deze getuige heeft niet genoeg moe- geholpen, en men hoeft weten te bewerken, dat zijn vergunning werd ingetrokken. Er was ook sprako van een sollioitatie van Klunder voor Canada. De get. zegt, dat De Jong dit had klaargemaakt. Pres.Daar heb je, onder den naam Jansen, op geschreven, Klunder, en daar op bent u gearresteerd op vermoeden van een poging tot ontvluchting. Dan is rechercheur De Jong weer aan de beurt. Hij verklaart, dat hij geen op dracht heeft gegeven om Klunder dron ken te voeren, wèl om hem uit te hooren. Pres.Heeft Bessels vergoeding gehad? De JongNeen, wèl vergoeding van on kosten. Pres.En Van Oosten Get. De Jong: Die wol; dat heb lk ln overeenstemming met mijn ohef geregeld. Voorts verklaart De Jong, dat de ad vertentie alleen geplaatst was om schrift van Klunder in handen te krijgen. Er kwamen n.1. beleedigende brieven in bij den officier van Justitie en men wilde weten of Klunder de sohrijver was. Teunissen: Waarom moest er dan Cuba bijstaan; waarom niet „timmerlieden ge vraagd te Zutfen P" Pres.Was dat niet om te kunnen zeggen hij wil buitenslands vluohten P Get. De Jong: Neen. Pres.Een week daarna is Klunder anders gearresteerd De echtgenoote van Bessels vertelt dat er ontzettend gedronken werd op die bijeenkomsten. Klunder was gek als hjj dronken washij ventte toen met post papier en riep maar: ze vervolgen mij overalZij windt zich erg op over hen, die haar man zoo in do narigheid heb ben gebracht. De kinderen werden op straat nageroepen, dat hun vader een dief was. „Het Volk" van gisteren bevat de vol gende treffende besohrijving van het enthousiasme van de menigte. In de Zaal van het Recht heeft de President van het Amsterdamsche Ge rechtshof, mr. Jolles, hot verlossende woord gesproken. VrijHet gejuich in de zaal plant zioh voort naar buiten, waar duizenden staan te wachten om iets van dat diep ontroerende oogenblik te doorleven. In de zaal heeft men het nog niet ver wacht, maar instinktief besefte de massa daarbuiten, dat Teunissen en Klunder den Zondag niet meer in het huis van bewaring konden doorbrengen. Een storm van geestdrift breekt los. Men dringt naar den ingang van het Paleis van JustitieNu zullen ze toch naar buiten komen Maar binnen vinden de verhooren voort gang. De menigte wacht en groeit aan. Geen mensch denkt er over om te ver trekken, voor de hoofdfiguren uit dit drama, dat het rechtsgevoel van gansch een volk heeft geschokt, zich hebben vertoond. Bulletins van „Het Volk" versohijnen op de Prinsengracht. Men vecht er bij kans om. Omstreeks kwart voor vier gaat een geweldige deining over de duizendkop pige menigte. De persfotografen pro- beeren zich een plaatsje te verzekeren om „hen" te kieken. Een groep hoofdfiguren uit het geding treedt naar buiten. „Het Hof". Als het publiek den karakteristieken kop van mr. Jolles herkent, schiet als een laai ende vlam, een onstuimig gejuich uit de massa op. „Het Hof", gewend aan de sereene sfeer van de rechtszaal en de spreekwoordelijke koelheid van het Hol- landsohe publiek, kijkt verbouwereerd en ontdaan. Zoolets is Immers nog nooit vertoond Dan neemt mr. Jolles zijn hoed af en wuift. Do massa is niet moer te houden. Zij zet zioh in beweging, zij moet de heeren van hot recht bejubelen van dichtbij, kan niet dicht genoeg naderen hen, die het groote onreoht hebben her steld. De politie krijgt de handen vol om »Het Hof» te beschermen. Voetje voor voetje banen mr. Jolles en de zijnen zioh een weg in de richting van de Leidsche- straat, omstuwd door gejuioh. Kijk.... uit de Langeleidsohodwars- straat sohuift een auto te voorschijn Getooid met bloemen, omstuwd door een ontroerdo menigte. Do chauffeur poogt vlug te rijden, maar het lukt niet. Uit alle hoeken stroomt het publiek naar den wagen. Dot zijn ze! Niet per oelwagen gaan zij voor het laatst naar het huis van bewaring, in een open taxi, waaruit de vreugde van zonne bloemen, rozen en chrysanten naar buiten breekt. Bloemenverkoopers van het Leidsohe plein rukken bossen bloemen van hun stalletjes en werpen die met handenvol in den auto De motor wordt afgezet. De massa schuift den auto wel voort. Alle verkeer staat ineens stop, de café's loopen leeg. En wie maar ziet, hoe daar da auto wordt voortgestuwd door die laaiend-geestdrif tige en toch tot tranen toe ontroerde monlgte, die begint mee te juichen. Een ovatie zonder weerga is het. Voetje voor voetje wint de auto veld in de rioh ting van. het Leidscheplein. Geweldig ls het godrang. Steeds weer anderen veoh- ten zich tot bij de treeplank, om het viertal de hand te drukken. Zoo gaat het over het Leidscheplein American, Trianon loopen leeg. De terras bezoekers staan op tafels sn stoelen. En iedereen wuift en Jubelt Dan, bij het LoldBche Boschje, komt er verademing. De motor wordt aan gezet. Sohorp wordt de karakterlooze houding van »de Telegraaf» gelaakt, die allerlei stukken opnam,'welke moesten dienen om de beide mannen to bol asten, toen door de publloalie's in »Het Volk» do onschuld al vaststond. En treffends oogenblikken levordo hot wederzien op van do families. Getuige van Oosten had indertijd mot Klunder samengewoond ln één kosthuis. De Jong had hem bezocht en wilde, dat van Oosten Klunder eens over den moord ulthoorde. Deze liet er zioh voor vinden en voerde Klunder dronken. Men kreeg evenwel niets anderB van K. te hooren dan dat hij het niet gedaan had. De ge tuige kreeg in totaal omstreeks f 100 van de Jong voor deze manipulaties. Daarna komen de advertenties ter sprake, waar Klunder op moest schrijven. Get. had den Indruk, dat De Jong een bewijs moest hebben, dat Klunder wilde vluchten. Pres.: Waarom hebt u voor de recht bank en in 't stille verhoor niet verteld, dat u alles gedaan hebt op verzoek van De Jong? Get,: Daar was De Jong immers zelf bij. (Verbazing). Pres.: Weet u dat zeker? De Jong heeft onder eede verklaard, dat hij maar éénmaal, bij de confrontatie, bij een ver hoor van den rechter-oommissaris is ge- woest. Klunder bevestigt dit. Pres.Sprak De Jong daarbij veel Get.: Weinig. Pres.: Hebt u De Jong gezegd, dat u óók geloofde, dat Klunder den moord begaan had Get.Neen. Pres.: En dat u vondt, dat Klunder niet in de maatschappij thuisbehoorde Get.Neen. Pres.: Dat heeft De Jong anders wel gerapporteerd. (Beweging). Rechercheur De Jong moet weer voor komen en herinnert zich niets meer. Als de president hem hierover onder handen neemt, zegt De Jong: wat heeft dat met deze zaak te maken Pres.Dat is mijn zaakdat is om de betrouwbaarheid van mijnheer De Jong te toetsen. Ook van een door De Jong op schrift gebrachte verklaring van een koopman te Groningen die Klunder indertijd in Meppel leerde kennen, blijft niets over na onderzoek. t Als de president een verklaring voor leest over 'n verhaal, dat Klunder aan hem get. zou hebben gedaan over den trouwring van Teunissen, welken Klunder eens verstopt zou hebben, zegt. get.Dat is heelemaal nieuw, daar heb ik nog nooit van gehoord! (beweging). Van nog andere ongunstige getuigen verklaringen (ongunstig voor Klunder) blijkt ook het meeste onjuist of schrik barend overdreven. O.a. werd aangevoerd dat Klunder gezegd zou hebben „ik heb op de kermis den man van de kop van jut de hersens ingeslagen", terwijl de feiten zijn, dat er op die kermis een tent in elkaar werd geslagen en hij, K. daar toevallig bij stond, enz. Sterk is ook het volgende staaltje: Getuige Vinke, vroeger logementhouder te "Kampen, heeft in het stille verhoor ongunstige verklaringen over Klunder|af- gelegd. Ook deze getuige heeft aan rechercheur De Jong het verhaal gedaan van den kop van jut. Maar dat was meer 'n grapje voegt hij er aan toe. Pres.: Je moet anders met zulke grap jes oppassen. Reohercheur De Jong heeft van je verklaringen dankbaar gebruik gemaakt. In het rapport van De Jong staat b.v. dat u gezegd heb: „Ik zag direct, dat Klunder een ploert was". De bejaarde getuige verbaasd: Heb ik dat gezegd? Rechercheur De Jong blijkt ook hem eenige malen bezooht te hebben. Heden worden o.a. nog gehoord de ge tuigen Bus en Burger, gewezen kelners van Bessels. BultanJand. AANSLAG VAN OHINEESCHE ZEEROOVERS OP EEN NOORSOH SCHIP. De kapitein en eerste officier gevankelijk weggevoerd. Het Noorsohe stoomschip „Botnia", dat bfl Haltsjou aan den grond was geloopen, is door zeeroovers aangevallen, die den kapitein en den eersten officlor gevanke lijk hebben weggevoerd. ZIJ eisohen binnen 10 dagen een losgeld van 50.000 dollars. De Noorsdhe zaakgelastigde te Peking heeft aan zijn rogecrlng getelegrafeerd, dat ten gevolge van de herhaalde nog on langs gedane verzekeringen van de Ohi- neesohe nationalistische regeoring. dat zij in staat is het leven van vreemdelingen te beschermen, verwacht mag worden, dat de Ohineesche regeering de noodigo maatre gelen zal nemen, om de onmiddellijke be vrijding van de twee Noren te bewerken. EEN DIAMANTHANDELAAR VERDWENEN. Eenlge dagen geledon is een sinds tien tallen jaren te Antwerpen wonende Neder lander, iemand wiens handelsleven te vo ren reeds niet geheel smetteloos was, uit de Pelikaanstaat te Antwerpen verdwenen Van verschillende kooplieden heeft hij in oommissie gekregen of op credlet gekoch te partijtjes diamant meegenomen, waar van het totaal een waarde zou vertegen woordigen van clroa 50.000 gulden. De slachtoffers zijn uitsluitend kleine handelaren en eigenwerkmakers. Zij heb ben stappen gedaan bij de justitie. DE OCEAANVAARDER PAUL MULLER. Naar de kustwacht van Elisabeth Olty (Noord-Oarolina) meldt, is de zeilboot Aga 2, waarmee de Dultsohe oeeaanvaarder, Paul Mtlller op weg was van Charleston naar New York op een kusteiland ge strand' en vernield. Paul Mtlller zelf ls er goed afgekomen. EEN SCHIPBREUK OP HET MIOHIGANMEER. Naar verluidt zijn 24 mensohen omge komen bij het vergaan van de Andante tijdens een storm op het Mlchiganmeer. De ratnp wordt geweten aan het werken van de lading. ONTPLOFFING IN EEN SERVISCHE MIJN. Een ernstig ongeluk; 26 dooden, 16 gewonden. In de Rtany-mfin, een der grootste mij nen van Zuld-Slavië, heeft hedenmiddag een ontploffing plaats gehad, waarbij 26 arbeiders om het leven zijn gekomen. Bovendien werden er 19 ernstig gewond. DE ONTPLOFFING EN INSTORTING TE PARMA. Reeds 18 dooden en 25 gewonden. Onder het puin van do te Parma door een ontploffing verwoeste woning, zijn reeds 18 dooden en 25 gewonden wegge haald. Enkele bewoners van het huis worden nog vermist. Een klein kind, dat elf uur lang onder het puin heeft bedol ven gelegen, kwam geheel ongedeerd te voorsohijn. GEHEIMZINNIGE MISDADEN TE PARIJS. Parijs dat wekenlang het geheim trachtte te ontsluieren van die in de ban- lieu gevonden doelen van een vrouwen- lijk is thans door een nog geheimzinniger en verschrikkelijker misdaad opgeschrikt In het station te Rijssel werd een uit Pa rijs afgezonden gesloten koffer ontdekt, die een reeds in staat van ontbinding verkeerend lijk bevatte. De moordenaar heeft naast den verslagen© diens paple ren gelegd, die op naam van een zekeren Rigaudin staan. De misdaad ls des te raadiselachtigerr, daar ln April IJL ook de moeder van het thans gevonden slacht offer, de weduwe Blano, in haar woning te Parijs vermoord werd. Tot dusver was de politie er niet ln geslaagd, het gering ste spoor van den moordenaar dezer vrouw te vinden. Bet is mogelijk, zooal niet waarschijnlijk, dat er verband tus- schen de beide misdaden bestaat Den Helder, 15 Sept. 1929. Zeer geachte Heer Redaoteur. Naar aanleiding van het bericht in de Held. Courant van Zaterdag omtrent het ongeval op den Kanaalweg, wilde ik U gaarne verzoeken een onjuistheid van Uw berichtgever te herstellen. De patiënt werd van het Hozpitaal niet naar mij verwezen, omdat ze er daar ook geen raad meewisten, maar omdat de be handeling van deze kaakfractuur door den tandarts moet gesohieden. Hoogaehtend, J. J. VAN TROTSENBURG. 17 Scpt. 1999. Engelse he mo-torschoener „Nubian" aang\e- ikomen van Cuxhaven en vertrokken naar Engeland.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7