HERMAN HYPELS Kleeding magazijn .•JLEVr A-vanVALKEMBURQ'S- IR i Ondanks de mooie nazomer ontvangen wij dagelijks Nieuwe zendingen EN Komt U eens kijken Den Helder - Radio-Programma-^>-j Haven van Nieuwediep Burgerlijke Stand van Den Helder Correspondentie. Laatste Berichten. Marktberichten. ERNSTIGE BRAND. Een kind, dat met brandende lucifers een konijn uit zijn schuilhoek wild© halen, heeft den brand veroorzaakt. EEN NOODLOTTIGE PRIJS. den wagen terecht. De man was op slag dood, terwijl de man, die zich op de duo zitting bevond, ernstig werd gewond. ONTAARDE JONGENS, Een vader vraagt de doodstraf voor zijn zoon. Voor de jury te Digne (Fr.) hebben de 18-jarige Ugnetto en de 10-jarige Mucha terecht gestaan wegens vijfvoudigen moord. Beide vrienden hadden een boe renfamilie, waar zij onderdak gevonden hadden, op beestachtige wijze vermoord. Den boer en zijn vrouw schoten zij neer, terwijl de kinderen met steenen werden doodgeslagen. De vader van Ughetto, die als getuige gehoord werd, verklaarde, dat hij alles in het werk heeft gesteld om zijn zoon op het goede pad te houden, doch alles tevergeefs. Zich tot de jury wenden de, zeide de vader: „Mijn heeren, ik ben een onteerde va der. Ik verzoek u mijn zoon ter dood te veroordeelen." De jury veroordeelde Ughetto tot de doodstraf en Mucha tot twintig jaar tucht huisstraf. ZELFMOORD UIT PROTEST. Te Jaisan, in het district Aktjoebinsk, heeft de onderwijzeres Tarabrina zelf moord gepleegd; een andere stond op het punt zelf moord te plegen, toen zij nog van haar daad van protest tegen de be handeling, welke zij van de rayon-ambte naren te ondergaan hadden, weerhouden word. Beide onderwijzeressen waren na allerlei plagerijen ontslagen. Toen Para- brina om een afschrift van dit besluit vroeg, kreeg zij het in het Kozaksch; een verzoek, om het in het Russische te ver talen, werd geweigerd. Twee dagen lang probeerde zij het te vertalen; toen het niet lukte, pleegde ze zelfmoord. BOTSING VAN MIJNENLEGGERS. Drie dooden. Het blijkt nu dat in een heftigen storm, die gedurende de manoeuvres van de Oostzeevloot gewaaid heeft, de mijnleg- gers Wolodarski en Wojkof in den nacht van 6 op 7 September in botsing zijn ge komen. Er waren drie dooden, twee zwaar en twaalf licht gewonden. De twee schepen zijn te Kroonstad in het dok op genomen. legd. De verzwegen pesten komen onder de gedane ongaaf niet voor. Verdachte vernield; 200 mensohen zijn dakloos ge vei* 8^^ meent( dat verdaehte, om het Rijk en het Dorus Rijkersfonds te benadeelen, de bedragen heeft verheime lijkt en valsche inlichtingen gegeven. Het Dorus Rijkersfonds heb ik niet be nadeeld, protesteert de verdachte. Na het verhoor van den Directeur der Amster- damsehe Baak wordt gehoord de secre- Een spoorwegbeambte uit Warmunto- tarig yan het ^orus Rykersfonds in Den witz had een aandeel in de hoofdprijs van H p j jager( 0p verzoek der ver- de Pruisische loterij en had een gedeelte dedi|ing> dje verklaart, dat de verdachte van het gewonnen geld besteed aan den beeft aangeboden de wisselvallige ïn- aankooo van een motorrijwiel. Hij maakte komst#n der colportage te vervangen door een proeftochtje, doch toen hij een kar eQn vegt jaariyksch bedrag van f 1000.— met paard tegenkwam, verloor hij ztjn yer(}achte betaalt geregeld elk kwartaal stuur en kwam mét zijn motorfiets onyer j ais bijdrage. Het treft getuige, die met zoo enthousiast den verdachte het Dorus Rijkersfonds heeft opgericht, dat het nu den schijn krijgt alsof de zaak een verdacht luchtje heeft. De oolportage is oorzaak, dat vele extra bijdragen en zelfs ook legaten het fonds toevloeien De zaak blijft door oolportage populair zegt getuige. In 1926 is ingekomen een bedrag van f4000.op de invulbiljetten in de boekjes. De president wijst er op, hoeveel er van de oolportage in de zakken vloeit van verdaonte. Verdachte zegt, dat het bedrag geen winst is, doch het bruto-bedrag van de inkomsten dor boekjes. De rijksadvooaat zegt, dat de netto-winst veel hoogor moet zijn. Verdachte ontkent dit. Het was geen winst, doch ontvangst, waarvan alle kosten moesten worden afgetrokken. De rijksaccountant merkt op, dat behalve met boekjes voor het D. R. fonds ver dachte ook nog liet colporteeren met andere uitgaven. De heer Elte, opnieuw gehoord inzake de inkomstenbelasting, geeft toe, dat de winst- en verliesrekening over 1925 niet juist is opgemaakt. Verdachte gaat met de cijfers dezer balans accoord. Een post van f 4486 komt daarop niet voor. Op de vraag van ver dediger geeft de heer Elte een uitvoerige toelichting hoe de latere verhoogde aan gifte met f 21000 aan effecten is tot «tand gekomen, alsmede de verhooging der aangifte voor den aanslag van het In komen met f 0000. De deskundige Russe lanoeert een uitgebreide verklaring van onderscheidene artikelen, voornamelijk art. 117, der Belastingwet met betrekking tot de aangifte uit eigen beweging en hoe zulks gebeurt. Daarna wordt overgegaan tot de be handeling van de zaak der onjuiste aan gifte voor de inkomstenbelasting, zulks wat betreft de verzwijging van de col- portage-inkomsten en de renten van het bankdeposito. Verdachte geeft toe, te hebben geweten, dat hij deze inkomsten had en niet heeft opgegeven. Na de pauze verkrijgt de heeroffioier het woord tot het nemen van zijn requi sitoir. Deze releveert, dat hij slechts een greep heeft gedaan uit het vele mate riaal en alleen heeft aangebracht de meest markante gevallen. De verdachte erkent het ontbreken van deze posten op zijn aangifte, waarop zij hadden be- hooren voor te komen. De manier waarop men heeft gemeend het Rijk schadeloos te moeten stellen, kan de goedkeuring van den officier niet wegdragen, zooals door spr. nader wordt gestipuleerd. Het standpunt der justitie is 6ven anders dan dat van de administratie. Behalve het financieels weegt hier voornamelijk het juridische element. Tenslotte requireert de offioier twee geldboeten en wel een boete van f 5000 of 100 dagen hechtenis, en f 2000 boete of 100 dagen hechtenis voor het tweede feit. De offioier spreekt hierbij zijn af keuring uit over de wijze, waarop een hoofdbestuurslid van het D. R. fonds zich ten aanzien van de oolportage- inkonisten tegenover dit fonds heeft ge dragen. Mr. Buijs vangt zijn uitgebreid plei dooi aan met in extenso uiteen te zetten het tot standkomen van het aangiftebiljet. Pleiter verdedigt daarin krachtig het standpunt van den accountant Elte en de bizondere weg tot schadeloosstelling van het Rijk door hem gekozen. De verdediger geeft overigens toe, dat de feiten in de dagvaardiging gesteld, juist zijn, doch pleiter betwijfelt of hier een aangifte is gedaan ln wettelijken zin. En als die aangifte aldus gesohiedt, dan mist zij straf rechterlijke gevolgen. In verband hier mede noemt pleiter eenige uitgesproken arresten van den Hoogen Raad. Pleiter toont uit de aangifte-biljetten aan, dat de aangiften onvolledig zijn. Daarop bespreekt pleiter de vragen, kon er nadeel ontstaan en was het opzet gericht op het toebrengen van nadeel, welke vragen door pleiter na nadere toe lichting, ontkennend worden beantwoord. Pleiter tracht voorts aan te toonen, dat verdachte uit eigen beweging, geïnspi reerd door den accountant, een aanvul lende aangifte heeft gedaan. Met de ver hooging van 6000 gulden op instigatie van Elte, meende verdachte dat nu alles was goedgemaakt, ook de verzwegen 4000 gulden op de Amsterdamsche Bank. Pleiter is summa summarum niet over tuigd van de noodzakelijkheid van zulke hooge, als door den officier geeischte boeten. Pleiter is ook niet overtuigd, dat ver dachte het Dorus Rijkersfonds heeft willen benadeelen. Hij heeft steeds getoond, dat hij veel voor dit fonds overhad en de verklaring van den heer Jager is zeker niet in zijn nadeel. Pleiter dringt ten slotte aan op een minder hooger geldboete als geeischt door den officier. Mr. Buijs wordt door laatstgemelden op verschillende punten van zijn betoog beantwoord, waarop nog dupliek volgt. De respectieve opvattingen blijven natuur lijk als onaangevochten, gehandhaafd. Uitspraak 1 October. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK (Meerv. strafkamer). Zitting van Dinsdag 17 Sept. Uitspraken vorige zitting. Ds. Lodewjjk P., Sternheim, gem. Oost hulzen, eenv. beleediging in gesohrifte, 8 dagen, aangehouden. Arie N., Harencarspel. mishandeling, vrijgesproken. Teunis A., gedetineerd te Den Helder, ter observatie opgenomen in het psycho- paten-asyl. Hubert P. Egmond a Zee, mishandeling, onbep. aangehouden. Louis H., Behagen, thans gedetineerd, misdrijf art. 247 wetb. v. strafrecht: nader onderzoek gelast. ONJUISTE AANGIFTE VERMOGENS- EN INKOMSTENBELASTING. Voor de reohtbank te Alkmaar stoad Dinsdag tereoht E., woonaohtig te Den Helder, ter zake van onjuiste aangifte der vermogensbelasting, dienstjaar 1920— 1927. Hij zou een bedrag van f 20.235.—, althans van f 25.183.—, zooals door de inspectie na onderzoek was geconstateerd, tejweinig hebben opgegeven. Voorts wordt voorgelezen de dagvaarding, betrekking hebbend op de onjuiste aangifte der rijks inkomstenbelasting en waaruit blijkt,|dat verdachte^ heeft opgegeven een bedrag van f 12.372.15V2 en daarbij verzweeg een bedrag van f 4735.— of daaromtrent. Volgens het vooronderzoek heeft ver- dachte ook zijn accountant, den heer Elte, omtrent den toestand van zijn vermogen onjuist ingelicht. De getuige, inspecteur der Directe Belastingen Zwart, destijds te Den Helder, wordt in de eerste plaats gehoord. In het jaar 1926 was de ver mogensbelasting nog ondergebracht bij de successie. De president voegt verd. toe, dat hij ter ontlasting van zijn geweten met een juistere opgaaf voor den dag is gekomen. Verd. heeft gedurende het onderzoek door den rijksaccountant toch nog ge tracht uit de groep van den fiscus te blijven. De rijksacoountant brengt daarop ver slag uit en bevestigt zijn rapporten. De heer J. Elte, flnantieel adviseur van ver dachte en accountant te Amsterdam, ondergaat een uitgebreid verhoor met betrekking tot de opgave der belastingen, door verdachte verschuldigd. Het blijkt, dat verdaehte geon balans heeft overge- DONDERDAG 19 SEPTEMBER. Huizen, iStj M. io.oo— 10.15 Morgenwijding. 13.15— MS Concert door het Tuschinsky- Orkest. 1.452.45 Maak-het-zclfl-cursus. 2.454-00 Concert door het AVRO-Kwartet. 4.00—5.00 Zlekenuurtje. 5.005-30 Sportpraatje door H. Hollander. 6.017.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 7.IS7.4S Lezing door J. C. P. W. A. Steen* kamp over: Heraldische sprokkels. I. 8.018.15 Praatje door Mevr. Ketelaar-van Gogh over: „Zonnestraal". 8.15 AVRO-Radio-Tooneel. Opvoering van „De Getemde Feeks". Blijspel van William Shakespeare. De N.V. Nieuw Ned. Tooneel o.l.v. Louis Saalborn. In de pauze: Praatje door F red. Fry over: Taalles 1929—1930. Persberichten. Na afloop van de Tooneelult- zendinig: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. (vóór 0 uur afiS M.) Uitsl. NCRV-Ultz. 10.3011.00 Zlekendlenst. 12.30—3.00 Concert. Sopraan en plano. 2.002.35 Uitzending voor scholen. 2.354.00 Speciaal concert. Instrumentale- en vocale solisten. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Concert door Instrumentaal Trio. 6.307.00 Lezing over: Russische muziek en componisten. 7.008.00 Orgelconcert. 8.00 Lezing over: Amerika. Muzikale mede werking door Instrumentaal Kwartet. Na afloop: Persberichten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. H. Taylor alt. N. Joel, viool. J. Smith, piano. 1.20 Orgel recital door R. Foort. 2.202.45 Beelduitzen- ding. 3.20 Vesper. 4.05 Lezing. 4.20 Concert. M. Thomson, sopraan. Octet. 5-35 Kinder uurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Markt berichten. 7.05 Pianorecital door E. Bainton. 7.20 Lezing. 7.45 Voorlezing. 8.05 Vaudeville. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Verrassing. 10.5012.20 Dans muziek. VRIJDAG ao SEPTEMBER. Hulzen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.004.00 Gramofoonmuziek. 4.004.45 Herdenking van het 75-jarig bestaan van het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord. Toespraken. 4-455.oo Gramofoonmuziek. 5.307.15 Concert door het AVRO-Kwartet, afgewisseld door draai-orgelmuziek. 7-157-45 Spreekuur van den radiodokter. 8.0110.30 Concert door het Omroeporkest. Cecilia Bremer, alt Piet Hartveld, viool. 9.00—9.15 Praatje door Mevr. de Leeuw-van Rees over: De a.s. naai- en knipcursus. 9.15 Voortzetting concert. 10.30 Persberichten. Daarna: Dansmuziek uit Cabaret „La Gafte", Amsterdam. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. 10.3011.00 Ziekendienst. NCRV. 11.3012.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.15I.I5 KRO. Concert door het KRO-Trio. MS2.00 KRO. Gramofoonmuziek. 4-0°S.30 Concert. NCRV. Instrumentale solisten. 5-306.45 NCRV. Gramofoonmuziek. 7.007.25 KRO. Cursus in schriftverbetering. 7.35 VPRO. Persberichtent. 7.40 VPRO. Lezing over: Eerste optreden. 7.15 VPRO. Concert. Strijkkwartet. 8.50 VPRO. Lezing over: Levensliefde. 9.30 VPRO. Concert. Strijkkwartet. 10.00 VPRO. Muzieklezing overs Dfi middel eeuwen. 10.20 VPRO. Concert. Strijkkwartet. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. M. Breauly, viool. E. Fisher, piano. 12.50 Orgelconcert door D. L. Hawkrildge. 1.202.20 Gramo foonmuziek. 4.20 Concert. B. W. Addy, mezzo sopraan. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. G.35 Nieuwsber. 7.05 Pianorecital door E. Bainton. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. E. Penville, fluit, R. Reveil, piano. 8.20 Concert N. Eadie, sopraan, G. Parker, bariton, E. Hall, piano. Symphonie- Orkest. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Orkest. Instrumentaal kwintet, P. Evennett, alt. n.20 Dansmuziek. 12.2012.35 Beelduit zending. 17 Sept. 1929. Aangekomen Inspectievaartuig „Vulcanus" met een ernstige zieke aan boord. Aangekomen motorschoener „Zwerver" van Bruinisse, geladen met 'tarwe, komende van Kiel en Heylingen1 era bestemd voor Rot terdam. 18 Sept. 1929. Hr. Ms. „Triton" is teruggekeerd van de visscherij-inspectie. TUDSCHKÖTEN EN wriBiKnli/VnEN. Revue der Sporten, 16 September. Treffend is het Open briefje, dat A. J. G. Strengholt schrijft aan Chr. Geudeker, den Volk-verslag gever, naar aanleiding van zijn bemoeiingen in de zaak Giessen-Nieuwkerk. „De kostbare herinnering aan je journalistieke prestaties zal," aldus Strengholt, „geen sportjournalistiek succes zijn, maar je artikelen-reeks in het sociaal-democratisch dagblad „Het Volk", die tengevolge heeft gehad, dat je twee menschen- levens gered hebt van erger dan een snellen dood." En zijn collega eindigt met d?>e woor den: „Het is een prestatie, mooier dan het mooiste wereldrecord". Het nummer bevat verder een overzicht van de sprekende zege op de Belgische tennissers door A. E., over Athletiek in Friesland, door H. Ras, een op merking van J. Stuiver omtrent de verdeeling der functies van de juryleden bij atletiekwed strijden, (worden die wel goed verdeeld? vraagt hij), G. J. van Tongeren schrijft over „Kleinigheden, die van groot belang kunnen zijn voor den athleet", M. J. Adnani Engels geeft een overzicht over den wedstrijd Ajax—- D.F.C., die gelijkspeelden, en houdt zich voorts bezig met de vraag „de Zilveren1 Bal in ongenade". Harry Stempels vertelt van de voorbereidingen voor het Internationaal Gym- nastiektournooi te Luxemburg in !930, C. Groothoff met den wedstrijd Z.A.L. Vitesse, en de vraag of een Speldictator moet worden gezocht. Er is voorts nog een ingezonden stuk over de „Onmacht van Amsterdam door de redactie'betiteld als een- allerwonder lijkst artikel, met allerwonderlijkste stellingen en allerwonderlijkste berekeningen, en nog wat bladvulling. Sport in Beeld, 17 September. Wederom een mooie opname uit Oostenrijk, de laatste dezer serie. Sportopnamen zijn er gewijd aan voet bal, golf, vlieg-, auto-sport, athletiek (de Zaansche Zes Steden-loop), lawn tennis (Holland1België)motor- en zeilsport, enz. Als portret is er de Britsche aviateur Wag- horn. Tal van filmschoonen hebben weer voor de lens geposeerd en ook de hippische sport is niet vergeten. van 17 en 18 Sept. 1929. ONDERTROUWD: J. Boon en C. G. Siniewel. G. Walboom en A. M. P. Cha- mot A de Vries en A. J. Gomes. GETROUWD: F. D. Dienaar en C. v. d. Meulen. BEVALLENJ. Daniels—Snik, d. M. J. Bakker—Heiligenberg, d. Visscherlj berichten. SPORT. H.R.C.-nleuws V.S.V. II—H.R.C. II. Naar aanleiding van onze opmerking over dezen wedstrijd in het no. van Dinsdag j.1., worden wij er op attent gemaakt, dat HRC 2 door een samenloop van omstandigheden niet met haar oorspronkelijk samengesteld elftal kon spelen. Namelijk vier van de aangeschre ven spelers konden niet uitkomen, wat een aanmerkelijke verzwakking beteekende en waardoor de nederlaag te verklaren is. Om deze reden kon ock het derde elftal niet op z'n sterkst verschijnen, dat van Helder 2 met 21 verloor. (N.B. Dergelijke onjuistheden zouden voor komen kunnen worden, wanneer men ons bij tijds inlichtte betreffende wijzigingen in de elftallen. Wij zijn toch altijd te bereiken, niet waar?) Zondag spelen de reserves thuis tegen Alc- maria 3, een oude bekende, welk elftal Hol- landia 2 met 8I sloeg. Het eerste elftal aan vaardt de reis naar Mokum, waar het de gast zal zijn van WA. POSTDUIVENSPORT. PJD.V. „Hollands Noordpunt". Zondag 15 Sept. werd met 68 vogels gè- vloigien van Soignies, 269 K.M. Het los laten had plaats 10.35 met Z.O. wind. Van het concours, dat een vlot verloop had, werd de eerste duif geconstateerd 2.44.00, de veer tiende om 2.50.54. De prijzen werden behaald door: C. Puhl 1, 11; M. van Dijk 2; Gebr. Buis 3, 4, 5, 8, 12, 14; H. L. Mulder Zn. 6, 13; R. Riemerts 7; H. J. Bok 9e, 10e prij^. De stand van het kampioenschap 3e toer (navlucht oude en jonge duiven) luidt thans: I. Gebr. Buis :8i punten; 2. M. v. Dijk 176 pt.; 3. H. J. Bok 112 pt. de andere liefhebbers staan nog beneden het getal 100. Thans resten nog voor 22 Sept. Mons, 284 K.M. en het G.AlM.I.T.-concours Alkmaar, 35 K.M. en op 29 Sept. wordt met de wed vlucht Qudevrain, 293 K.M., aan de Belgisch- Fransche grens, het 20ste vliegseizoen be sloten. P.D.V. „Victoria". Bovengenoemde vereeniging hield 1.1. Zon dag een wedvlucht vanaf Soignies, 269 K.M. In concours 92 duiven. Zij zijn in vrijheid gesteld om 10.25 uur, met nog iets nevelig weer. Aan komst der eerste duif 2.34.37 en de 20e of laatste prijswinnende duif 2.51.36, dus nog a! een tamelijk lang verloop. De prijzen zijn ver diend als volgt: Goossen, ie, 13e, 14e, 20e; K. Bak 2e 5e 11 ei Duinker 3e, 8e, 15e, 16e; W. Verblauw 4e; Peters 6e, 9e, 12e; Hubrechtsen 10e; Brink 7e, 19e; de Ruiter 17e, 18e prijs. Adspiranten: Geus ie; Minenboo 2e pr erD Vrijdag inkorven voor Mons (Belffie), 284 K.M., dan wordt de beker ver- vogen tusschen de Postd.-ver. 't Noorden en Victoria, dus laat het niet aan duiven ont breken. REUNIEFEESTEN1 Nou, het is gewoon geweldig, Zooals men de stad versiert, Dennenboomen gaat men planten In een heelen, langen sliert. Koningstraat lijkt donk're duinen, Maar het vijvertje ontbreekt, 's Avonds is 't er niet zoo donker, Omdat men dan licht ontsteekt. Dat vind ik nu heusch wel jammer Voor het minnende publiek, 't Zou best donker kunnen 'blijven Met wat Oostersche muziek. Nou, dat zou reusachtig wezen, t Jonge volk zou dankbaar zijn, En nog jaren zou men denken Aan het Réunie-festijn. Wat zegt u? Is het nog moog'lijk, Dat door storing 't licht uitraakt, Nou het zou geen wonder wezen: De Godin der Liefde waakt. JAN MENS, Den Helder. 17 Sept. Aangevoerd door korders: 554 tongen I 393 kleine tongen 16 kisten schol I 10 kisten schol II 5 kisten schar 2 kisten pietermannen 18 Sept. Aangevoerd door korders: 1280 tongen 1147 kleine tongen 41 kisten schol I 20 kisten schol II 28 kisten schar kisten pietermannen st. p. k. 0.60—0.40 0.15O.IO 11—8.75 5.25—3.25 4.85—3.00 10.00 p. st. 0.60—0.43 0.15-0.10 p. k. 10.50—8.00 5.00—2.85 4.50—3.00 10.50-9.00 i\V ederom moesten wegens pïaaüsge- breit eenige ingezonden stukken tot het volgend no. blijven staan. Red. EEN BOM UIT EEN VLIEGTUIG GEWORPEN EN NIET ONTPLOFT. Men deelt ons mede, dat een bom, boven zee uit een vliegtuig geworpen, niet is ontploft. De bom bevindt zich op een hal ven zeemijl benoorden den horizontaal zwart-rood gestreepten bolton, op de scheiding van Texelstroom en Malzwln. Indien visschers, of andere varenden den bom vinden, doet men goed onmid dellijk de marine-autoriteiten te waar schuwen en den bom niet te laten drogen, daar dan het gevaar voor ontploffen zeer wordt vergroot Voorzichtigheid is dus geboden. AMSTFRDAM, 18 Sept. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 2 lading, zijnde 924 H.L. AMSTERDAM, 18 Sept. Veemarkt. Aangevoerd: 325 vette kalveren, ie kw. 11.04; 2e kw. 0.901; 3e kw. 0.760.88; 43 nuchtere kalveren 1118; 410 varkens: vleeschvarkens van 90110 kg. 1.031.04; zware varkens 11.01; vette varkens 0.991. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Sept. Bloemkool ie s. 6.7014; bloemkool se s. 1.201.90 per 100 stuks; peen 3.903.10; roode kool 4.207.40; gele kool 4.606.60; witte kool 22.90; uien 3.10J.óo, drie lingen 3320; nep 4.504.60; slaboonen 6.5013.10; aardappelen: Sctiotsche muizen 2.102.90; schoolmeesters 3.30; blauwe eigenheimers 2.603.10; drielingen 2.80 3.10, alles per 100 kg. Aanvoer: 34,000 stuks bloemkool, 2475 kg. peen, 52,000 kg. roode kool, 27,000 kg. gele kool, 52,500 kg. witte kool, 2000 kg. uien, 11,400 kg. slaboonen, 16,000 kg. aardappelen NOORDSCHARWOUDE, 13 Sept. Schotsche muizen 2.102.70, eigenheimers 1.80, blauwe 2.60, bl. aardappelen 2.80, drielingen 2.702.90, uien 2.903.50, drie lingen 2.603, grove 3.303.50, gele nep 4.504.60, spercieboonen 7.60—13, peen 2.603-30, kleine 2.302.50, roode kool 2.807, witte kool 2.403.30, gele kool 3.307.30, alles per 100 kg., bloemkool 3.407 per 100 stuks. PURMEREND, 17 Sept. Kaas. 18 st. fabriekskaas 48; sa st. boe renkaas 47 per 50 kg. In totaal waren 40 stapels, wegende 42,000 kg. kaas aangevoerd. Handel goed. i6<io kg. boter 1.602.23 p. kg. Vee. 960 stuks runderen, w.o. 360 vette f 0.70i.is per kg.; melk- en geldekoelen f 120—375, aangevoerd 308 stuks en 98 stieren handel matig; 30 paarde» 100—aoo, handel stug; 33 vette kalveren uao—1.40, handel matig; 214 stuks nuchtere kalveren, slacht 1340; fok ia30, handel vlug; 296 vette varkens, voor de zouterij 72176 cent, voor de slacht 80—88 cent per kg., handel stug; 217 mag. varkens 3s>68, handel stug; 241 big gen ao30, handel stug; 577 schapen 25— 42; 834 lammeren 16—25; 85 bokken; kip^ eieren 6.50—7.50; eendeieren 5.80; piep kuikens o. uz1/»a; 600 zak peren 0.5a—3 per zak. Elerveillng. 11770 stuks kipeieren a 6.80 —8.20; 527 stuks kipeieren b 4.60—5.80; 4730 stuks eendeieren 6-^4,60. Schagermarkt van Donderdag 19 Sept. 4 paarden 150350; 5 stieren 160—300; 25 gelaekoeien magere 140260; 154 idem vette 250430; 15 kalfkoeien 200—340; 17 pinken 100—1450; 9 graskalvercn 4090; 19 nuchtere kalveren 1425; 30 schapen magere 3338; 338 idem vette 3041; 548 lammeren 2430; 28 varkens vette p. kg. J 0.80—0.87; 151 biggen 20—32; 7 konijnen' J 0.50-2.00; 175 kippen 0.50—1.25; haantjes .5? kg. boter per kg. 2220. 05062 kipeieren: bruine 7.20—8.10; witte 6.90—7,50; kleine witte 3.20—5; 1968 eend- eieren 5.80. :bl tuti

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8