Radiografisch Weerbericht Vervolgens een taptoe voor tromjmel en fluit en toen het Wien Neeriandsch bloed. Daarna werd een fraaie Russische tap toe uitgevoerd1, gezamenlijk door de ka- Ëeil, tamboers en pijpers. [ierna kwam het oude Wilhelmus, ge volgd door kamp-taptoe. Deze werd afgewisseld met een eore- marsoh en toen kwamen nog enkele an dere marsohen in et tot slot de deflleer- marsoh, welke zeer in den smaak viel, niet het minst om de vele populaire wijsjes. Tot besluit van het concert is nogmaals het Wilhelmus gegeven. <N. Rott Crt) OPENBARE VEILIGHEID TEN PLATTEN LANDE VOOR DEN AANSTAANDEN WINTER Wij, ouderen, kunnen dat waarschijnlijk beter gevoelen dan de jongeren, dip niet meer kennen, reizen van soms meer dan honderd dagen varen, zonder land te heb ben aangedaan. Wij doorstonden dat en waren toch gelukkig, omdat wij gevoel de® voor ons vak, voor de zee, die onze roeping was, en voor zoovelen gebleven is Want het zeemansleven is een roeping vol levensidealen, die soms leiden tot teleur stelling, maar ook zoo dikwijls verwezen lijkt en bevredigd werden. En nu wij hier vereenigd zijn in feeste lijke stemming, komen die herinneringen weder op den voorgrond. En gelukkig zijn wij in die herinneringen, waar het een ge lukkige menschelijke eigenschap is, om het onaangename te vergeten en het blijde en mooie te onthouden en vast te houden. Want het is zoo waarachtig waar, dat de herinnering is het eenige paradijs, waaruit wij niet verdreven kunnen worden. Met weemoedige gedachten aan hen, die zijn heengegaan, hebben we toch ook van daag zoo heerlijk gelachen bij het ophalen van toestanden en evenementen, waarvan men het bestaan reeds vergeten was. Maar ook, hoe hebben we ons hoog ge stemd gevoeld door het mooie, grootsche en edele, dat onze Marine steeds eigen is geweest: Liefde voor ons Vorstenhuis, liefde voor de eer van het Vaderland. Drang tot het hooghouden van die eer, drang tot het behouden en verdedigen van 's lands onafhankelijkheid en daaraan mede te werken; en het bevestigen en be houden van Neerlands gezag in de Over- zeesche Gewesten; daarbij tot richtsnoer nemende, wat de groote mannen van het voorgeslacht op 's lands vloot vóór ons hebben gedaan. Evenals in het verleden is steeds onze leuze geweest: Alles in ons voor Oranie en Nederland 1 en steeds bereid en altijd ge reed! Koningin en Nederland vertrouwen op de Koninklijke Marine, waartoe wij oude ren behoord hebben en gij jongeren be hoort en dat vertrouwen zal nimmer be schaamd worden. En nu, mijne heeren, met hartelijken dank aan Zijne Koninklijke Hoogheid en de andere gasten voor hunne tegenwoor digheid, wensch ik U allen een aangenaam samenzijn, en wijd ik een dronk op het heil van de Koninklijke Marine en op de ongebroken Innerlijke kracht en energie van haar personeel. In een geestige toespraak dankt Z. K. H. voor den dronk uitgebracht op „Het Klaverblad". Z. K. H. merkt daarbij op, dat ook Hij als réunist aanzit, zij het dan ook als réunist tusschen haakjes. Ik heb helaas alsdus Z. K. H. de opleiding niet kunnen volgen, daar de rang, waar mede ik indertijd in de marine trad, n.1. die van schout-bij-nacht daarvoor niet geschikt was. Als oudste vlagofficier stelt Z. K. H. een dronk in op het Koninklijk Instituut, Dat het moge bloeien, tot heli van het Vaderland. Vice-Admlraal Quant wijst erop dat Z. K. H. thans reeds voor de derde maal in dit jaar de Marine met een bezoek ver eert, hetgeen door de Marine op hoogen prijs wordt gesteld. Spr. geeft uiting aan de verheugenis bij de Marine, nu deze Zaterdag H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana in haar midden mag zien. Als Commandant der Marine brengt spr. lof aan hen, die dit samenzijn moge lijk gemaakt en voorbereid en geregeld hebben, n.1. het uitvoerend comité en voor al aan den voorzitter, kolonel Hartkamp en den officier van administratie M. J. O. Klaassen, secretaris. Voorts brengt spr. den dank van alle actieve officieren aan allen die den dienst reeds verlaten hebben en thans hier ge komen zijn. Het is een uiting van een nooit verloren gaande geest van kame raadschap, die allen bezitten, die bij de Marine hebben mogen dienen. Het woord la dan aan Burgemeester Drlessen. Koninklijke Hoogheid, Mijne Heeren; Wanneer Ik als vreemde eend in den bjjt op dit oogenbllk Uwe aandacht vraag, dan is dat allereerst om mjj te kwijten van een plicht der welvoeglijk heid!, n.1 U heeren róunlsten dank te zeggen voor de uitnoodiglng tot mij ge richt. hier aan te zitten. Ik stel deze uit- noodiging op hoogen prijs. Toen ik gelijktijdig met de November stormen van het vorig najaar hier arri veerde, viel ik dadelijk, om zoo te zeggen, met den neus in de boter, daar kort daarop het assaut der adelborsten met daaraan verbonden feestweek plaats had. Deze eerste kennismaking met de marine liet bij anij1 dan ook niet anders dan aan gename herinneringen na. Toen volgde 28 Mei j.1. het bezoek van Z.K.H. aan de nieuwe mijnenvegers, met den daaraan verbonden galamaaltijd, door den admiraal aangeboden. Thans alk climax deze feestdisoh van 425 personen; Mijne heeren, de kennis making met dé marine is w e 1 aangenaam] Koninklijke Hoogheid, Mijne Heeren, Ik zal niet langer Uwe aandacht vra gen, maar bij een jubileum en een feest- alsch past een wensch. Laat ik den wensch uitspreken, dat de band tusschen marine en burgerij steeds hechter moge worden, dat zij die hier ooit als réuniston zullen wederkeeren of aan zitten, met genoegen en voldoening zul len terugzien op dit oord gelegen „op bijna drie en vijftig graden noorder breedte verlóren la de eenzaamheid". Tijdens den feestmaaltijd werd het vol gend telegram aan H. M. de Koningin ver zonden: De marine-officieren en oud-marine officieren, aanwezig aan het Réunie- daner, verzoeken Uwe Majesteit de be tuiging van trouw en innige verknocht heid wel te willen aanvaarden. Eveneens werden telegrammen van huldebetuiging gezonden aan H. M. de Koningin-Moeder en H.KJL Prinses Juliana. Van verschillende oud-zee-of fiioeren, die niet aanwezig konden zijn, werden telegrafische gelukwenschen ontvangen. Een treffend moment vormde de voor lezing van het telegram van de weduwe en kinderen van den bij de poging om een der opvarenden van een torpedo boot te redden, omgekomen1 luitenant ter zee le kl de Jong. Verschillende sprekers voerden nog het woord, o.a. adm. de Booy, de garnizoens commandant, kolonel Rappard, welke wees op de jongste prestaties der Marine de eerste tocht der onderzeebooten naar Indiö, de vliegtocht etc. die zoo zeer in overeenstemming zijn met de traditie der Marine; kolonel Dolk, hoofdoff. v. adm.; de heer Cox, die een in geestige speech herinneringen ophaalde van den grooten invloed van het roode kraagje op de jongedames; oud-kolonel Boelen, die hul de bracht aan Q. X., den schrijver van een boek met herinneringen aan het In stituut, de oud-kap. t. zee Wichers, de pre sident van den senaat van het korps Adel borsten, overste Warnsinck en den heer Van den Berg. De voorzitter van het Réunie-comité, kolonel Hartkamp, stelt ten slotte een dronk in op de gezondheid van de ver schillende commandanten van het Insti tuut en brengt voorts een woord van dank aan den heer van 't Haaff, de samen steller van het gedenkboek, aan de heeren Obbes en Bloem, als vervaardigers van een tweetal etsen ten behoeve van het Comité en laatstgenoemde bovendien als ontwerper van de geestige teekening voor het Menu. Intusschen was het diner beëindigd. Een woord van lof voor de uitvoering en regeling daarvan, hetwelk geheel rustte op de schouders van den sergt-hofmeestor Hofstra, mag hier niet achterwege blijven. Deze mocht dan ook van Z. K. H. een compliment hierover ontvangen. De tafels zagen er keurig en feestelijk uit, tal van rappe handen zorgden voor den goeden 'gang van zaken. Een vijftal Amsterdamsohe koks, onder leiding van den heer Herting, chef-kok, werd' bijge staan door een 'groot aantal koks en be dienend personeel der marine. De tafels waren o. a. versierd met 2000 oranie dahlia's. Voor de tafelversiering zorgde de heer Heydanus. Na afloop van den réunlemaaltijü be gaven Z. K. H. en de Reünisten zich naar het Havenplein, ter bijwoning van het concert en het vuurwerk. Het concert. Vrijdagavond. De stevige bries heeft zich in den loop van den avond ontwik keld tot een stevig stormpje, dat voor de straatversiering vrijwel fnuikend is voor het vuurwerk ook weinig goeds belooft. De Koningstraat heeft haar ver lichting, behalve natuurlijk de winkel etalages, dan ook maar achterwege ge laten. De Spoorstraat was gelukkiger, daar zij vrijwel windvrij ligt en daaren boven celluloid ballonnetjes heeft in plaats van de onsoliede papieren din getjes. Desniettegenstaande is heel den Helder naar het Havenplein getrokken ter bij woning van het concert, dat »Winnubst«, het «Stedelijk* en de «Oranje Harmonie kapel* hebben aangeboden. Een groote tribune is daarvoor getimmerd tegenover het monument. Te 6.31 is de koninklijke trein gearri veerd met de Koninklijke familie, en zou, naar wij vernamen, dit concert bij wonen. Ruim 10 uur komt er beweging in de wachtendende musici trappen zich de koud geworden voeten warm het publiek waaronder er waren, die er al om 9 uur stonden, schreeuwt zich een beetje warm en joelt wat, de bas, tuba, hoorn' en cla- rinet trachtten de goede emboudure te Vinden. De Prins, even later arrivee- rend met den burgemeester, den vioe- admiraal en de hen vergezellende heeren wordt met hoera begroet. De muziek zet het Wilhelmus in, en, als dit verklonken is, roept het langs de lijn staande publiek Z.K.H. een welkom toe in den vorm van three cheers. Het kapelmeesterschap over dit concert was, naar wij vernamen, bij loting toe gevallen aan den heer Pala. Het was ongetwijfeld een heele prestatie zooveel menschen van verschillende corpsen te leiden, maar onze plaatselijke muziek corpsen hebben zich de laatste jaren.de eén zoo goed als de ander, zeer ten goede ontwikkeld, en, ofschoon het toonstuk «De Slag bij Waterloo* lang niet ge makkelijk is, was de vertolking prijzens waardig. De kanon- en geweerschoten maakten een aardig effect. Daar eene uitvoerige omschrijving ervan in het programma gestaan heeft, mogen wij ons ontslagen rekenen van de taak daar hier dieper op in te gaan. Er komen tal van aardige momenten in voor; zoo bijvoor beeld de Marseillaise-motieven, die in den treurmarsch later in mineur herhaald worden. Jammer genoeg mislukte ten gevolge van den wind de Bengaalsche verlichting, die tegen het einde ontsto ken werd, min of meer. Na afloop werd de dirigent, de heer Pala, door den Prins en den heer Van den Bosch gecomplimenteerd. Het vuurwerk. Onmiddellijk hierna ving het vuurwerk aan. Dit werd afgestoken op den steenen dam tegenover het Havenplein, en had van den wind niet al te veel te lijden. En daar het tijdens het afsteken droog bleef, verliep dit vlot. De verschillende stukken waren bizonder fraai en het effect op het water van de haven buiten gewoon aardig. Zijne Koninklijke Hoog heid, die gemoedelijk temidden van het publiek stond, bleef tot het einde toe. En toen het laatste, groote nummer ont stoken was een vurige hulde, door draai ende kransen van gekleurd vuur omringd, en bijna uitgebrand was, viel weer een stortbuitje, dat eens voor al een einde maakte aan dezen avond. Maar toen was het ook reeds half twaalf. Maken wij de balans op van dezen dag, dan is ondanks het weinig betrouwbare weer, alles uitstekend geslaagd. DE GEBEURTENISSEN VAN HEDEN. De Reveille. Zaterdagmorgen. Het weer is wel iets verbeterd, maar aan de Buitenhaven staat nog een stevig briesje, en in de lage luch ten jagen woest de wolken. Te 7.30 werd in de omgeving van het havenkwartier reveille gehouden door de Stafmuziek. De Kon. Familie aan boord der Van Meerlant. Keurig-netjes en blinkend van reinheid, ligt Hr. Ms. Van Meerlant in de haven, tegenover het Marine-monument. Haar naaste buur is de „Oranje Nassau", van de Maatschappij Zeeland, en het doet deugd in onze mooie en groote haven weer eens zoo'n fraaien stoomer te zien. De belangstelling aan de haven was om 9 uur nog niet zeer groot, maar geleide lijk groeit zij, en bij troepjes komen de réunisten opzetten. 9 uur. De vlaggen aan boord der sche pen worden geheschen, direct krijgt de haven een vroolijker aspect, nu zooveel vlaggetjes in den wind wapperen. De adelborsten plaatsen zich langs het hek bij den ingang. In den havenmond liggen reedé vel'e jachten, die straks aan de zeilwedstrijden zullen deelnemen. 9.06. Van de Marine-kazerne worden saluutschoten gelost, de koninklijke auto's zijn vertrokken. De aankomst. Even later komen de auto's bij de Van Meerlant aan; de leden van Réunie- comité, alsmede de militaire autoriteiten wachten hier de vorstelijke familie op. De dochter van kapitein ter zee Hartkamp, en de jongejuffrouw ter Poorten, dochter van den hoofdofficier van gezondheid le kl. cLr. ter Poorten, staan gereed met fraaie orchideeën, die zullen worden aangebo den! résp. aafi Hare Majesteit die Koningin en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana;. 9.15. Gejoel klinkt van de schepen, van den wal; er komt leven in de wachtende massa's: de stoet nadert. Gezwaai, muziek gejuich; geroep „leve de koningin!" Het vertrek. Hare Majesteit en Prinses Juliana wer den hierna voorgesteld aan de comitéleden en de verschillende officieren, en onder hielden zich eenigen tijd met hen. Ook de beide jonge dames, die de vorstelijke per sonen bloemen hadden overhandigd, wer den toegesproken. Dan klinkt opnieuw gejuich uit de wachtende menigte: de vorstelijke perso nen bestijgen de commandobrug van de „Van Meerlant", waarop onmiddellijk de Koninklijke standaard geheschen was. En even later stoomt deze, onder het ge juich der menigte, de haven uit. Het gevolg. Het gevolg van de vorstelijke personen bestond uit Vice-admiraal Bauduin, chef van het Militair Huis der Koningin; Hr. Ms. Adjudant, Baron de Vos van Steen- wijk, de ordonnansofficier luitenant Ver- heyen; de hofdame van Hare Majesteit baronnesse van Heeckeren van Keil; den eersten stalmeester Baron Bentinck. De Prins was vergezeld van zijn adjudant, den luit. ter zee le kl. Termjjtelen. Het gevolg van H. K. H. Prinses Juliana bestond uit baronnesse Bentinck, hofdame en den kamerheer Baron Baud. Ter roede. Ter reede liggen de „Heemskerk", de Z. 5 en 6 en de O. 9,10 en 11. Bij het voor bij stoomen van de „Van Meerlant" geeft de „Heemskerk" saluutschoten af. De „Drente", „Limburg" en „Mercuur" liggen in de haven, en zijn vol met nieuwsgieri gen. De van top tot teen gepavoiseerde „Dorus Rijkers" stoomt naar buiten. Als de vorstelijke familie aan boord is en de afzetting wordt opgeheven, holt alles naar het Wierhoofd, om, kon het zijn, nog even iets van de vorstelijke personen te zien. Maar snel is de „Van Meerlant" de haven uit. Tegen het eind van den voormiddag is de „Van Meerlant" teruggekeerd, waarna de vorstelijke personen zich per auto langs Hoofdgracht, Weststraat, Zuidstraat en Binnenhaven weder naar den koninklijken trein begeven. Zeilwedstrijden Kon. Marine Jachtclub. Te 10 u. 16 had de start plaats voor de door de Koninklijke Marine Jachtclub uit geschreven jaarlijksche zeilwedstrijden, welke in gewone omstandigheden in de eerste helft van Juli worden gehouden, maar thans Varen verdaagd ter gelegen heid van de réuniefeesten. De uitslagen hiervan, alsmede die van Zondag, ver melden wij Dinsdag. Een volgboot met gasten der Jachtclub w<oont deze wed strijden bij. T<» 1M bwrtmd voor dé réunistsn d« gelegenheid de wedstrijden bij te wonen. Hiervoor waren een aantal booten ge charterd; Hare Majesteit heeft, na de beide vliegkampen bezocht te hebben zich te 2 uur ingescheept aan boord van de „Kortenaer". De „Kortenaer" en die schepen met de réunisten komen tusschen half vier en vier uur hedenmiddag in de haven terug. Te 4 uur zulten de vorstelijke personen zich naar het Koninklijk Instituut bege ven, waar de adelborsten worden geïn specteerd eni bet gebouw wordt bezich tigd'. Daarna begeeft de Koninklijke familie zich naar den koninklijken trein. Het programma vermeldde welke route daarbij zal worden gekozen. DE GENERALE REPETITIE VAN DE MUZIEKUITVOERING. Een toespraak van den burgemeester. Bij de Donderdagavond gehouden repe titie van de te geven muziek-uitvoering op Vrijdagavond 1.1., welke werd bijge woond door den Burgemeester, voorzitter van het Comité uit de burgerij en de hee ren Fyting van Walsem, le secretaris en M. A. Grunwald, 2e secr., heeft de heer Drlessen een dankwoord gesproken, wijl daartoe op den dag der uitvoering de ge legenheid zou ontbreken. Spr. memoreer de dat het te danken was aan het initia tief van het comité-lid den heer O. C. Mahieu, dat een uitvoering als deze den réunisten kon worden aangeboden en dankte spr. den heer Mahieu hartelijk voor de zeer vele moeite, die hij zich hier voor heeft gegeven. Het heeft spr. aan genaam getroffen, dat hier 3, plaatselijke vereenigingen tezamen optrokken en bij de viering van het 75-jarig bestaan van 't Kon. Instituut toonden dat zij één waren waar het hier gold hulde te brengen aan een inrichting waar voor ons Kon. Huis een zoo groote belangstelling koestert, ge tuige het feit, dat onze Koningin, de Prins en de Prinses onze gemeente zullen be zoeken. Ook betuigde de Burgemeester zijn erkentelijkheid aan heeren Directeu ren en besturen der 8 vereenigingen voor hun eendrachtige samenwerking. DE TELEFUNKEN-AUTO. Op het gebied van reclame is de zakenman geraffineerd en talrijk zijn de vormen, waarin aan verschillende arti kelen bekendheid gegeven wordt. Alle zijn niet even origineel en doeltreffend. Wat echter de reclame van Telefunken betreft, deze is zoowel origineel als doel treffend. Ieder Heldersche weet, na het bezoek van de Telefunkenauto van gis teren, wat Telefunken in den handel brengt, al wisten natuurlijk voordien ook tal van stadgenooten dit. Als 't ware met bazulngeluid is het nu door de stad geslingerd en ook weet U nu tevens dat de firma's v. Os, Koning straat en Tielrooy, Weststraat, de ver tegenwoordigers zijn van Telefunken. Wat de reclame auto betreft, deze kost niet minder dan 50.000 gulden. U stelt daar toch wel belang in? Achter in de auto bevindt zich een studio, vanwaar de concerten worden uitgezonden. Hier zijn opgesteld een ontvangtoestel, een gram mofoon en microfoon, met voorversterker. In het hart (het midden) van den wagen is een groote versterker met een stroom- sterkte van 1500, 220 en 25 volt. De stroom wordt geleverd door 8 dynamo's, die op den 75 paards motor gekoppeld staan. De luidspreker, die een gewicht heeft van 225 K.G., draagt den naam >Blatthaller«. Deze luidspreker is met recht een mannetjesputter. Bij gunstig weer is hij duidelijk verstaanbaar voor 100.000 menschen. Bij groote sportfees'ten in Duitschland worden deze dan ook gebruikt, opdat het publiek het verloop van den wedstrijd geregeld kan volgen. Het wonderlijke is van dezen luidspreker dat hij alles zuiver weergeeft, zonder over te slaan of scherpe, onaangename geluiden voort te brengen. Het geluid draagt twee Kilometer en van alle kanten kwamen de menschen dan gisteren ook toeloopen, toen het toestel in werking was, Hoe zuiver klonk de taptoe, het geluid van de pijpers en de tamboers. Van onzen kapelmeester, den hoer Leistikow,, werden eenige marschen uitgezonden. Ja, het was wel een goede reclame voor de Telefunken artikelen. U weet dus waar ze te krijgen zijn. MILITAIRE TAPTOE TE •S-GRAVENHAGE. Door het stafmuziekkorps. De taptoe werd geopend met den roffel: Geeft acht. Daarop vielen de taptoe-bla zen dadelijk in imjet hun hoornsignaal. EEN „ENQE" GEBEURTENIS. Marineberichten. Haven van Nieuwediep Naar wij vernemen zijn door Rijks- en gemeentelijke politle-autorlteiteri uitge breide maatregelen getroffen ter vermin dering van diefstallen, welke in het win terseizoen regelmatig plegen voor te ko men. In verschillende brigades der Rijks- veldwacht werken rijks- en gemeenteveld wachters bij de getroffen bewakingsmaatj regelen samen. De perceelen van rijks- en gemeentepolitieautoriteiten en veldwach ters zijn gedurende de uren van dag en nacht dat de plaatselijke telefoonkanto ren gesloten zijn doorverbonden met bu reel en, die doorloopen geopend zijn. Waar dit nog niet gebeurd is, is het noodig het alsnog te doen plaats hebben. Ook bij ern stige ziekte-gevallen kunnen doorverbin dingen goede diensten bewijzen. Ook de bewoners zelf kunnen veel bij dragen ter bevordering der openbare veiligheid door do deuren en vensters goed te sluiten bij afwezigheid en gedu rende den nacht. Fietsendiefstallen uit niet of onvoldoende gesloten schuren zijn niet zeldzaam. Ook is het ongewenscht belangrijke geldsommen langer dan strikt noodig is in huis te houden of van de aanwezigheid daarvan aan derden zonder noodzaak mededeeling te doen, of dezé te bewaren in niet bewoonde kantoren, fabrieksruim- ten e.d. Het bankwezen heeft zich ook ten platten lande zoodanig ontwikkeld, dat betalingen in geld tot een minimum kun nen worden beperkt. De gelegenheid heeft dikwijls den dief gemaakt. Van vermissing wordt dikwijls veel te laat aangifte gedaan. Het Is geen zeld zaam geval ais de politie van ontvreem ding, in den vroegen morgen ontdekt, eerst in den namiddag kennis krijgt. Dat bemoeilijkt een onderzoek natuurlijk. Men waarschuwe dus, wanneer men iets ont dekt, zoo gauw mogelijk een naastbijzijn- den veldwachter. Dinsdagavond heeft op het Voorhout de aangekondigde taptoe p'laats gehad van het staftnuziekorps der Koninklijke marine. Zooals bekend; was een' oonoert aan geboden aan het gemeentebestuur van den Haag, welk aanbod door B. en W. gaarne aanvaard is. Om half negen verzamelde zich het muziekkorps op het Malieveld. De mu ziek, tamboers, pijpers en fakkeldragers marcheerden vervolgens onder groote be langstelling naar het Lange Voorhout, waar vóór hot paleis der Koningin-Moe dor de taptoe gegeven zou worden. Eén enorme menschenmenigte was op do been om t© genieten van do schoon e onu'ziek, welke er te hooren was. Een uitgebreid© politiemacht zorgde voor een goede afzetting; een gedeelte van hot voorplein van het paleis was vrij gehouden en daar stelde da muziek zich op. Hot Voorhout was zwart van menschen en daarbij heerschte onder het spelen een merkwaardige stilte. Het geheel stond onder leiding van den kapelmeester L. H. F. Leistikow, de tam boers en pijpers onder leiding van den sergeant-majoor Witteveen. Ook in Argentinië houdt men er blijk baar fakirs op na; en omtrent een van die lieden, zekeren Blacaman, lezen wij een verhaal, dat zelfs de verstoktste bioscoop klantjes even uit hun evenwicht kan bren gen. Het was n.1. Blacaman's specialiteit, zich in een doodkist te laten stoppen en dan te laten begraven. Na eenigen tijd werd hij weer opgegraven en bleek hij in goeden welstand te wezen. Te Moldes in de Argentijnsche provincie Cordoba zou Blacaman zijn kunststuk weer vertoonen. Na drie uur onder den grond te zijn geweest, werd hij opgegra ven. De man bleek dood in de kist te lig gen. Uit zijn houding en uit andere aan wijzingen bleek, dat de ongelukkige wan hopige pogingen had aangewend om zich te bevrijden. Hr. Ms. politiekruisers Triton en Vulcanus zijn van het toezicht op de visscherij in de Noordzee te Nieuwediep teruggekeerd en naar 's rijkswerf te Willemsoord overgebracht. Hr. Ms. mijnlegger Medusa is, onder bevel van luit. ter zee ie kl. W. H. S. Hoog, van Vlissingen te Nieuwediep aangekomen tot het houden van oefeningen. Luit. ter zee 2e kl. C. Moolenburgh is ver gund uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren. Off. van adm. 3e kl. der marine S. D. Duij- verman is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 16 October met bet stoom schip Patria uit Rotterdam daarheen vertrek ken. De onlangs nieuwbenoemde luit. ter zee 3e kl. R. Stuffken ts aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 2 Oct., aan boord van het s.s. Tjerimai, uit Rotterdam zijn bestemming volgen. 20 Sept. 1929. Het jacht „Melanie" heeft in het Marsdiep een reddingboei verloren. Het s.s. „Jan van Nassau" van de Mij. Zee land, Vlissingen, is in de haven aangekomen. naar waarnemingen verrioht ln den mengen van 21 September. Medegedeeld door het Kon- Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste standl 767.8 te Brest. Laagste stand 737.8 te H'ernüsand. Verwachting: Matige tot krachtige tijdelijk storm achtige Zuidelijke tot Westelijke of Noord- Weselijke wtind, zwaar bewolkt tot be trokken, waarschijnlijk met 'tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk aanvankelijk regenbuien en iets warmer, later zelfde temperatuur.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 19