r\t Radio-Programma-]^ AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. D« oplossing der wetturaderscrlM». De groote tank. En nog De Radio-tentoonstelling, en.... dat -woorden, woorden bleven daden: daden. een. Zoo is dan, eigenlijk nog spoediger dan men -verwacht had, de wethoudersorlsis opgelost en hebben we weer een volledige B. en W. We hebben weer „onzen" Wi- baut waarbij het „onzen" dan gelegd wordt in den mond van de hoofdstedeling in het algemeen we hebben ook weer „onzen" Eitje Polék en de Miranda, waarbij u dan dit keer het „onze" gespro ken moet deneken uitsluitend door wasch- echte en van huis uit roode monden 1.... Na twee jaar zyn de, indertyd op de poli tieke wei verloren roode schapen alle drie weer behouden in den eere-stal binnen geloodst. Hoe dat precies in z'n werk ge gaan is valt thans nog niet tot in bijzon derheden uit te maken. Maar een en an der zal, naar ons beloofd werd, eerstdaags in het Gemeenteblad uitvoerig gepubli ceerd worden en dan zullen we kunnen gewaar worden waaraan we het te danken hebben, dat de S.D.A.P. in dezen zulk een volledige overwinning boekte. Want daar van mag men wel spreken, nu zy niet al leen haar eisch van drie zetels zag inge willigd, maar zelfs een overeenkomst met de vryz.-democraten, katholieken en anti revolutionairen wist door te zetten op een door haar „gedicteerd" minimum-pro gram, waaruit alleen zy aangestipt dat ge- deelteiyk uitvoering zal worden gegeven aan het algemeene plan tot opruiming van krotwoningen in den vorm van den bouw van voorloopig alvast 1500 woningen (ver- moedeiyk zullen in het geheel een 10.000 woningen noodig zyn; dat onze balcon- netjes, erker» en hyschbalken van belas ting vrii zullen bUjven (wat Inderdaad een opluchting lal); en dat het Armenhui* door «en „naar de elschen des tyds Inge richt gebouwencomplex voor ouden van dagen" vervangen zal worden. Van het heengegane ooilege biyven de heercn Drabbe, die van Financiën naar Arbeids zaken en Brandweer verhuist, en Abra ham», die Publieke Werken en Handels inrichtingen voor zyn rekening krygt, zit ten. De drie teruggekeerde bestuurderen vatten hun oude taak weer op, zoodat dr. Wlbaut onze stedeiyke beur» weer gaat houden, de heer Polak zich aan het Onder wijs zal wyden en de heer de Miranda de Volkshuisvesting, Badhuizen, enz. zal ver zorgen. De eenlge „homo novus", wiens gezicht achter de groene tafel inderdaad „nieuw" is, vertegenwoordigt de a.-r. heer Douwes (sedert mr. de Vries nam geen a.-r. meer aan 't bestuur der hoofdstad deel). Einde 1902 werd hy voor het eerst in den Raad gekozen. In 1905 kwam hy in de Provin ciale Staten en in 1924 in de Eerste Ka mer. Na 1911 moest men hem tot 1919 op het Prinsenhof missen; toen werd hy weer gekozen en had sinds dien zitting in tal van commissies, voornameiyk werkend op het terrein der Armenzorg, terwyi hy jarenlang fungeerde als voorzitter Van Maatschappelijk Hulpbetoon en van de Crisis-commissie. Van de dooden, 0.In dit geval van de afgetredenen niets dan goeds. Daar mede zou men verder kort en krachtig in dezen kunnen eindigen, ware het niet, dat men, als kroniekschryver min of meer de plicht heeft spreektrompet te zyn van de met mondbeweeg en gebaar onder- Wèl een verband tusschen woorden en daden valt te ontdekken by het gereed ko men van de asphalteering van den Over toom, een feit dat de buurtvereeniging Overtoom en Omgeving met allerlei festi viteiten: kinderwedstryden, een koop- week, de uitgave van een feestnummer van haar orgaan, enz. viert. In dicht en proza gaan uit deze groote en volkryke buurt de vreugde-kreten op naar aanlei ding van dit heügeiyk feit Zoo juioht er een: Na dagen van steunenden, zwoegenden arbeid, Is eind'hjk 't gevaarte voor goed van de baan. De Overtoom is van het monster ontheven Der Mohr hat sein Schuldigkeit.netjes gedaan. Het stampende, dreunende logge gevaarte, Die rollende-rookende-reuzen-reptiel, Is eindeiyk klaar met z'n walsende arbeid, En ook onze lucht is weer byna steriel.. We ryden nu heeriyk en luchtig en prettig, De prachtige Overtoom heelemaal af.... De „Boulevard Overtoom" zou nu een naam zyn, Die men haar beslist niet ten onrechte gafl Waaruit kan bhjken hoe onze bevolking het ateed» krachtig voortgaande geluid dempende werk van P. W. weet te waar- deerenl A Een nieuw, modern raadsel: „Wat is het omgekeerde van asphalt?" „De radio! Die is geluid-wekkend!'' Wat een aanloop is om van onze geluid dempende bestratingen te komen op de vierde internationale radlo-tentoonstelllng dio deze dagen in de zalen van Bellevue gehouden wordt. Nadat we door toedoen van den Rooden Haan het Paleis van Volksviyt moeten misson zitten we in de hoofdstad eigeniyk met een pynhjk ge voeld gebrek een goede, groote expositie ruimten en zoo ook kwam deze IRTA min of meer in het gedrang. Een aantal fabri kanten en handelaren moest als exposant worden afgewezen uit plaats-nood. Toch krygt men hier in deze Bellevue-zalen een vrij volledig overzicht van de huidige stand der moderne radio-techniek. Dit keer krygt het publiek ook gelegenheid, naast de ontvangapparaten, kenni» te nemen van de ingewikkelde zend-lnstal- laties en kan het zelf» een „studio" in volle werking bewonderen. Een van de schla gers van deze tentoonstelling is verder zeker wel de heer „M. M.", de mechani sche mensch die ook by de opening liet draadlooze woord voerde, het gesprokene hoofdstedeiyke publieke opinie, en die opinie wil hier dat er een extra goed woord gezegd wordt over ex-wethouder Ketelaar, die aan het hoofd van Onder wijs zoo zeer op zyn plaats was, ook al kon hy soms zyn persooniyke voorkeur voor het Openbaar Onderwys in zyn woorden (in zyn daden bleef hy strikt de bestaan de onderwys-wetten „houden") niet onder stoelen of banken steken. Het nieuwe ooilege steunt op een groo- tere meerderheid in den Raad dan het vorige. De partyen, die het steunen be schikken over 28 stemmen van de 45, wat drie meer is dan waarop onze regeerders de laatste twee jaar konden rekenen. Dat zy het minstens tot de komende verkie zingen zullen weten vol te houden, kan men dan ook wel met groote waarschyn- ïykheid voorspellen.... Intusschen ging de belangstelling van de hoofdstad minder, veel minder naar het Prinsen-hof uit, dan wel naar dePrin sen-gracht, waar niet de politiek, maar, naar het trouwens ook in een Paleis van Justitie bestaat, het Recht hoogty vierde. De „groote zaak" van Giessen-Nieuwkerk wekte met den dag meer.sensatie: Zater dag ontslag uit de hechtenis der beklaag den, ovaties op het Leidsche plein en voor het American-hotel, dat de eer had hun de eerste vergoeding na vyf jaar ge leden onrecht te verschaffen: een behoor- ïyk bed n.1.: Ook de daarop volgende Maandag en Dinsdag, toen de gelukkige slotscènes van deze tragedie zich onder leiding van hoofdregisseur Jolles afspeel den, hadden de hoofdfiguren van dit groote justitiéele spel hun hoofdkwartier in het American-cafó en hotel opgeslagen en kon men (en die „men" dat waren er ook steeds honderden op de trottoirs en de straat) hen na afloop van de „opvoe ring" op het terras zien napraten en uit rusten of binnen aan bloemengetooide ta fels zien gastmalen.Men heeft een en ander natuuriyk reeds uitvoerig in de verslagen kunnen lezen en het heeft geen zin er hier nog eens uitvoerig op terug te komen. Eén feit is echter nog wel het vermelden waard. Het eerste wat alle be trokkenen, zoowel de Raadsheeren als de advocaten en de beklaagden en getui gen, die daar voor het café kwamen uit blazen, deden, was.... het grypen naar de verslagen In de kranten, die inmiddels rondgevent werden. De Koningin der Aarde heeft nu eenmaal een onweerstaan bare bekoring, ook voor hen die haar in hun woorden niet erkennen of.... zelfs trachten te negeeren. Waarmede niet ge zegd is dat genoemde koningin niets dan lof verdient, maar alleen dat aan haar ver- i^lagi» au niemand ontkomt strepend. Hier is een Idéé voor onzen vooruit- strevenden station-chef die juist dezer dagen in het Centraal Station proeven aan het nemen is met het plaatsen van loudspeakers op de verschillende perron? teneinde het reizende publiek aanwyzin- gen en inlichtingen te geven! Laat hy in- plaats van de niets-zeggende (al slinge ren zy dan ook de juiste woorden de lucbt in) doode loudspeakers op de plaatsen waar leiding noodig is enkele leden van de familie M. M. opstellen. Wat het ge-j luid en de woorden betreft verrichten zy hetzelfde werk en daarby kunnen zij dan ook nog, wat de zaak inderdaad nog veel duideiyker kan maken, met het gebaar de reizigers den goeden kant uit loodsen. „Den Helder, vyfde perron Westzyde!" kan dan b.v. vergezeld gaan van een wy'zen met de hand naar het juiste punt. Het idéé wordt werkeiyk niet alleen om der curiositeitswille gegeven. Er zit on- getwyfeld iets in, al behoeft men dan ook niet aan volledig aangekleeds poppen te denken. tedten een tegemoetkomende houding aan den dag legden en alles deden om onze reis door Rusland zoo gemakkeiyk, interessant en nuttig mogeiyk te maken, waren de meeste gcdel^eerden er toch van overtuigd, dat de Wssen in dit op zicht, in het byzonder op politiek gebied, niet oprecht tegenover ons waren. Ik zsl nimmer kunnen gelooven, dat de Sowjet- regeering als tegenprestatie voor de er kenning door Washington zal of zou kun nen afzien van de communistische anti kapitalistische propaganda in de Ver. eenigde Staten. Aan een terugbetaling aan Amerika der door het tsaristische regime of door Kerenski gemaakte schul den, valt by de tegenwoordige Russische regeering in het geheel niet te denken." Uiterst pynHjk getroffen waren de Amerikanen door de georganiseerde actie tegen China. Dit feit heeft menigeen hun ner er van overtuigd, dat president Hoo- ver alsnog van geen erkenning der sowjet-Unie zal willen weten. De eowjet- regeering is imperialistisoher dan Ame rika, Engeland of Frankryk als haar eigen belangen op het spel staan. Het communistische principe wordt door haai slechts in eere gehouden Indien men haai elschen stelt. Wy Amerikanen vinden een dergeiyk standpunt eohter wat al te een- zydig. Vrywel de geheele delegatie was voorts van meening, dat wat inen haar op haar 5000 kilometer lange reis door de Sowjet- Unle heeft getoond, voor het grootste ge deelte voor de gelegenheid was geënsce neerd. Het feit, dat de delegatie alleen des nachts op bed niet onder toezicht stond, zou dit aantooneii. Het programma van haar verbiyf was vooraf door de SowJ et-autoriteiten nauwkeurig geregeld. Wat niet op het programma stond, werd eenvoudig niet gedaan. Amerikanen wor den nu getroffen door do goedo hoedanig heden en de zindelijkheid der verkeers middelen, door de afwezigheid vRn bede laars, door jiet nyvere bedryf in fabrie ken en mynen, door de tevredenheid der boeren in de weinige dorpen, die zy te zien kregen. „Zooals wy het alles te zien kregen, kan het in werkeiykhoid niet zyn," meende een voornaam lid der dele gatie. Wel gelooft de delegatie aan de mogo- ïykheid van een hoogere oeconomlsche, industrieele en technische samenwerking tusschen Amerika en Sowjot-Rusland, al is zy er van overtuigd, dat Stalin er niet in zal slagen zyn voor de eerstvolgende vijf jaar ontworpen oeconomlsche pro gramma ten uitvoer te brengen. Ver schillende leden van de delegatie hebben van hun verbiyf te Moskou gebruik ge maakt om oeconomlsche betrekkingon aan te knoopen met de betrokken Rus sische instellingen en wel met het gevolg, dat reeds contracten en voorlooplge con tracten over de levering van machines en werktuigen, hot oprichten van indus trieele gebouwen en het ter beschikking stellen van Amerikaansche deskundigen kon worden gesloten. De verkregen be stellingen vertegenwoordigen een waarde van ongeveer 25 millioen dollar. Geen en kel lid der delegatie heeft echter onder handeld over een investitie op langen termyn van Amerlkaansoh kapitaal in de Sowjet-Unie. „Het zou", zoo besloot een der Amerikanen het gesprek, „by het po litieke geloof van^de regeering te Mos kou, werkeiyk llohtzinnig zyn goed Anje- rikaansch geld op langen termijn in Rus land te beleggen." AMERIKAANSCHE BEVINDINGEN IN SOWJET-RUSLAND. Geen erkenning van Rusland mogeiyk. Enkele leden van de delegatie van de Russisch-Amerikaansche Kamer v. Koop- handel te New-York, zyn van hun verbiyf in de Sowjet-Unie te Beriyn aangekomen. Uit hetgeen zy aan een medewerker van de Vossische Zeitung verklaarden biykt, dat de reis zeker niet bevordert yk is ge weest voor de vervulling van den wensch der Sowjet-Unie officieel erkend te wor den door de regeering der Vereenigde Staten. Zy waren veeleer van meening, dat ge zien de indrukken, die zy in Rusland had den opgedaan, van een erkenning door de Vereenigde Staten geen sprake kan zyn. Van de 42 leden der Amerikaansche de legatie zyn er slechts drie overtuigd van de wenschoiykheid of noodzakeiykheid der erkenning. Alle overige gedelegeer den zyn tegenstanders van een derge- ïyken stap. Een hunner, de president van een groote technische onderneming te Chicago, verklaarde aan den redacteur der Vossische Zeitung, en zulks met in stemming van de overige Amerikaansche gedelegeerden: „Er zullen zeker nog tien jaar voorby moeten gaan alvorens de Sowjet-regee- ring op buitenlandsch politiek gebied ryp genoeg zal zyn om eeriyke officleele be trekkingen met de Vereenigde State» as» te laaoopsa. Hoewel de Sowjet-autori- GEZAKT BIJ HET EXAMEN. Oorzaak: slapheid. Allemaal „brocrllngen". Kauwgumml als examen-stlmuiana. In «Ons Muloblad» wyst A. vanAndel op het hooge percentage afgewezenen by de M.U.L.O.-examens en zegt: De oorzaak van veel teleurstelling by onze candidaten moet ik helaas veelal by henzelf zoeken. De Utreohtsche voor zitter van de 2e examenweek zinspeelde in zyn afscheidswoord ook reeds op het zeer slechte gehalte der caDdidaten. Over onze groote kinderen is in het algemeen een geest van slapheid en verwijfdheid gekomen. Ga 'savonds wandelen: een eindeloosgeflaneer langs de straat, meestal Eer rijwiel. Den jongens vooral neem ik ier veel kwaiyk. «Uilenbril«, lever kleurige wyde broek, blauw jasje met koperen knoopen enz., zyn tegenwoordig zaken van het allerhoogste belang. Ziet men hier en daar de jongelui reeds niet met gouden schakelarmbandjes om de polsen? Bah! Oigaret voor, cigaret na, en by dat* laatste gedoe doen velen onzer meisjes mee; maar dat weten wy zoo niet, en düs is het zoo erg niet! Er is en er wordt in de groote-menschen-maat- schappy terecht geklaagd over arbeids- schuwheid. Onze tegenwoordige jongelui hebben een veel ernstiger kwaal onder de ledenj inspanningsschuwheid! O, dat ellendige slappe inhouding en manieren, in denken en doen, in leeren en spel! Dat bederf moet er uit! Eerder kèn er geen hoop op beter resultaat komen. Het is mijby examens dit jaar gebeurd, dat een candidaat (een meisje) niet kon antwoorden vanwege het.... kauwgummi in haar lief mondje. Hoe velo malen moest myn collega, een dame, de ellebogen van de tafel weren, ja zeker, ellebogen onder* het hoofd als men geëxamineerd wordt. Een andere collega aan een kopschool met. 800 leerlingen verzekerde my»'t Zyn allemaal «broerlingen» tegenwoordig». (Excusez du pêu s.v.p.U). Evenwel, ik had me voorgenomen niet met voorbeel den te gaan illustreeren wat ik als hoofd oorzaak zie van veler >zakken». Liever eindig ik met het aanwyzen van een geneesmiddel, van een der vele genees middelen. Als ik nu niet spreek over God en godsdienst is dit niet, omdat ik daarvan, geen heil verwacht, of dat ik de waarde ontken van een waarachtig gods dienstige opvoeding. Daar verwacht ik juist alles van I Thans blijf ik op school- paedsgogisoh terrein. En dan moest het den kant op van bewuste karakterop voeding. Hier ligt voor den opvoeder as zwaarste taak. Het puberteitskind van onze dagen moet dageiyks met zulke plichtsgetrouwe opvoeders in aanraking komen, dat slapheid in zulk een omgeving byna onmogeiyk wordt. Voor wie lezen kan, wil ik wel zeggen, by welken opvoed kundigen regel Ik zelf ben opgevoed. Elscht van uwe leerlingen het onmogelijke en ge kunt verwaohten het mogeUjke: elscht het mogeiyka en ge ontvangt het middelmatige; eisoht bet middelmatige en ge krygt knoeiwerk I" EN O Y CLOP AEDIE VAN DEN HELDEB door Prof. EIGENWIJS. Wy maken heden een aanvang met de 1 publicatie van een geschrift, dat ons na- gelaten werd door oen sinds een aantal jaren in Amerika vertoevend oud-stad^ noot De heer Eigenwys (Petrus Wilhel mus) is natuurlijk aan de meeaten onxer stadgenooten welbekend; »yn merkwaar dige inzichten omtrent zijn geboorteplaats leken ons belangwekkend genoeg om aan de openbaarheid prys te geven. Indachtig aa'n het bokonde woord „olkon, dag een paplepel" zullen wy wekeiyks een frag ment van het boek openbaarmaken. Wy 1 beginnen met het begrip: Aarde is de planeet waarop wH loven. Zy strekt zich, wat Den Helder betreft, uit van de Oallantsoogervaart tot san liet Marsdiep, waarby evenwel opgemerkt moet worden, dat het Heldersohe Kanaal or moet worden afgetrokken, aangezien I daar geen Nleuwedlepers wonen. De aarde is een groot voorwerp, dat steeds maar draait. Zoo komt het, dat de bewoners zlóh veel bezighouden met draaieryen, voorna meiyk inzake politiek en stoelknoppen. Samenstellingen van aarde zyn pijp aarde, dat evenwel heel iets anders is, aardwormen, die mannelijk en vrouwelijk zyn (de laatste soms zeer aantrekkelijk), aardbei, die bekend is om haar sappigheid en aardappel, die geen appel is, somtyds I aangebrand, en somtyds zonder zout wordt opgediend. Aal. Een soort visch, van voren pre cies eendor als van achteren, behoudens de verschillen. Van de mensohen kun Je dat niet zeggen en dat is dan ook wel het groote verschil tusschen een aal en oen mensch. Om ze te kunnen hanteeren doet mon het best een hnndvol zand te nemon, daar de aal aalglad is. Dat is weer een overeenkomst met de mensohen. Trou wens, je hebt ook mensdheiyke Aal-en, en meestnl 7.yn dio erg zuinig in den vorm van Aaltje-de-zulnlge-dienstbode en zoo. Maar die zyn beter met taartjes dan met zand te hanteeren. Samenstelling van aal ls aalbcssenjene- ver, die erg lekker moet ziln. Ook zijn er nog aalmoezeniershuizen, maar dat is weer heel wat anders. In Den Helder komen alle soorten a n 1 voor, ook Aaltje de zuinige. Of or nog nalbessonjenever te krügen is, sinds de afschaffing van de plaatselijke accijnzen, weet Ik niet. ZATERDAG ax SEPTEMBER. Huizen, 1873 M. io.oo—io.is Morgenwijding, la.ij2.oo Concert door het AVRO-Kwlntet. 2.00—2.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.304.00 Aanal. van het Tuschinkeky-Theater te Amsterdam. 4.005.00 Thé dansant uit Cabaret „la Gatté" te Amsterdam. 5.306.00 Letterkundig overzicht door Dr. P. H. Ritter Jr. 6.017.45 Concert door het Omroeporkest Het Dubbel Mannenlrwartet „Bel Canto". 8.00 VARA. Concert. Orkest, orgel, xylofoon en «Tamofoonplaten. Lezing over: Zonne straaldag. 10.00 VARA. Persberichten. 10.45 VARA Vroolijk halfuurtje. Hilversum, 1071 M. (vóór 6 uur 098 M.) Uit al. KRO-Ultz. ii.30-i2.oo Godsdlenatlg halfuurtje. ta.15—z.ifl Concert door het KRCXTrto. 1.15—a.00 Gramofoonmuzlek. а.00—3.15 Klnderuurtje. 4.00—5.00 Cursus Engelach. 5.006.00 Gramofoonmuzlek. б.00—6.45 Gramofoonmuziek. 6.45—f.00 Journalistiek weekoverzicht. 7.00—7.30 Lezing overi Electrlcltelt ia de huishouding. 7.30—8.00 Lezing over: Do Melaatschheid in de geschiedenis, in het bijsonder ia de Hei lige Schrift. 8.00—ii.00 Orkestconcert. u.oo-*ta.oo Vroolijk gramofoonprogramma. Daventry, 156a M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—xr.ao Lezing. 1.20-0.20 Orkes'tconccrt. 3.50 Concert. R. Weat, tenor. J. Eward», mandoline. Orkest. S.05 Orgelconcert door A Taylor. 8.35 Kin deruurtje. 6.35 Ndeuwsber. 7.05 Pianorecital door E. Bainton. 7.35 Lezing. 7.30 Plano recital door M. Cole. 8.20 Concert A Lilly, sopraan. L. Mannuccl, cello. Orkest. 10.0a Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.33 Lezing, ia.40 Variété-uitzending danaorkeat. 11.05—12.20 Dansmuziek. ZONDAG aa SEPTEMBER. Hulzen. 1S75 M. 8.008.30 AVRO. Cauaerio door Adr. Block over: Waartoe it Jezus gestorven? 9.00 VARA. Mededeelingen voor poetduiven- llefhebbers. 9.02 VARA. Gramofoonmuzlek. 9.10 VARA. Mededeelingen in 't Esperanto. 9.25 VARA. Concert. Viool en orgel. 10.30 VPRO. Kerkuitzending uit Driebergen- Doorn. 12.00—12.40 AVRO. Ijzing over: De Ontwik keling der Sterrenkunde door Dr. C. H. Sluiter. ia.40—2.00 Concert door het AVRO-Octet. Boris Lensky, viool-solo. 2.00—2.30 AVRO-Tooneelhalfuurtje. Tooneel overzicht door C. A Schilp. 3.303.00 Kinderzang. Zang- en Operettever- een. „Onderling Genoegen". Aan den vleur gel: Mej. v. d. Haak. 3.003.30 Piano-recital door Sophle Vos. 3.305.00 Concert door het Omroeporkest. Solist: Philip Swaab, fluit. In de rustpoos tusschen 4.15—5.00 Sportuitslagen. 5.00 VARA. Kleuteruurtje. 5.40 VARA Wekelijkach nleuwa. 6.00 VARA. Concert. Orkest en orgel. 7.30—8.00 AVRO. Gramofoonmuziek. 8.00 Tijdsein pers- en sportberichten. 8.00 Concertgebouw te Amsterdam. Volkscon cert door het Concertgebouw-Orkest. Daar na: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Hilvereum, royi M. (vóór 6 uur opS M.) 8.259.20 NCRV. Morgenwijding. 10.15—12.00 KRO. (1071 M.) Hoogmis uit de Kerk van den H. Johanne» den Dooper te Wageningen. 12.301.30 KRO. Concert door het KRO-Trio. 1.302.00 KRO. Lezing over: Het Katholiek standpunt inzake lichaamscultuur. 2.00—2.30 KRO. Lezing over „De Sprookjes van Andcrsen. 2.30—4.30 KRO. Concert. Dubbel Manneis- kwartet en Strijkensemble. 4.30—5.00 KRO. Ziekenhalfuurtje, 5.30 NCRV. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Amersfoort. 7.30—8.00 KRO. Lezing over het Congres van den R. K. Middenstandsbond te Almelo. 8.018.10 KRO. Praatje door den KRO.-Voor- zitter. 8.1010.45 KRO. Orkestconcert. I0.4511.00 KRO. Epiloog door het Klein Koor. Daventry, 1634 M. 3.50 Concert. H. Blake, sopraan. M. Dilling, harp. Gershom Parkington Kwintet. 5.305-50 Recital door Paul Robeson. 5.50 Bijbellezing. 6.05—6.35 Bach's Kerkcantate No. 114. Vocale- en instrumentale solisten, orgel en orkest. 6.50 Kerkdienst. 8.20 Kerkdienst. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert. Militair orkest, E. Fenton, alt, A Melzak, viool. 10.50 Epiloog. MAANDAG 93 SEPTEMBER. Hulzen, 1878 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 13.152.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.003.30 Gramofoonmuzlek. 2.304,30 Aanal. van het Rembrandt-Theater te Amsterdam. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.017.J5 Concert door het AVRO-Kwartet. 7.15.7.45 Declamatie door Frans Hulleman. 8.019.00 Vereenlglngsuurtje. Amsterdamsche Tramharmonie en het Mannenkoor „Kunst en Vriendschap". 9.00—11.00 Concert door het Omroeporkest. In de pauze: Praatje door Fred. Fry over: Taallessen. 19291930. 10.00 Persberichten. Ns afloop vaa het coa- cert: Gramofooa muziek. 13.00 Sluitiag. Hilversum, 1071 M. (voor 6 uur 298 M.). 10.3011.00 Zlekendlenst. 12.30—1.43 Orgelconcert. 2.00—2.33 Uitzending voor scholen. 4.005.00 Concert. Tenor en plano. 5.006.30 Gramofoonmuzlek. 6.307.00 Lezing over: „De Friese Beweging". 7.00—8.00 Lezing over: Wat gij verloren hebt. 8.00—9.00 Concert. Sopraan, fluit, plano. 9.00—10.00 Carillonbeapeling. Daarna: Nieuws berichten. Daventry, 1854 M. 10.35 Morgenwijding, n.03 Lering. n.ao Gra mofoonmuziek. ia.30 Concert. A. Turnbull, alt. L. Bassett, tenor. 12.50 Cinema-orgelconcert. 1.20 Orkeatconcert. 3.ao Uitzending voor idio ten. 2.50 Lering. 3.25 Lezing. 3.50 Dansmu- ziek. 4.35 Orkestconcert. 8.33 Klnderuurtje. 6.20 1 Lezing. 6.33 Nieuwsber. 7 °S Concert. E. Bart- lett en R. Robertson, plano. 7.30 Lezing. 7.45 Lering. 8.03 Zang door M. Bonin, sopraan. 8.30 Concert. M. Busby, sopraan. H. Steven», ba», bariton. Symphonie Orkest. 10.00 Nieuwsber. 10.30 Lezing. 10.35 Concert. Ger»hom Parking- ton Kwintet. E. Burford, »opraan. 11.30 Dans muziek. n.35'I2.30 Dansmuziek. iajo13.35 Beelduitzending. DINSDAG *4 SEPTEMBER. Huizen, 1875 M. 10.00—10.13 Morgenwijding. ia.151.43 Concert door het Tuschinsky-Or- kest. I.452.00 Gramofoonmuziek. 2.00—3.43 Kookpraatje door P. J. Kers. а.45—3.00 Praatje over den a.s. Naai- en Knip cursus door Mevr. de Leeuw-van Rees. 3.00—4.00 Maak-het-zelf-cursu». 4.305.30 Microfoondebutanten. 5.306.00 Gramofoonmuziek. б.017.15 Cconcert door het AVRO-Kwartet. 7.15—7.45 Lezing door Dr. C. A CrommeUn over: Christiaan Huygens. 8.01—8.30 Avro-Boekenhanfuurtje. Marie Schmitz bespreekt A. M. de Jong"» „Krui sende Wegen". 8,30—9,00 Concert door het Omroeporkest. 9.00 AVRO-Radio-Tooneel. Opvoering van Lanseloet van Denemarken. Een abelspel o.l.v. Kommer Kleyn. 10.00 ca. Persber. 10.15—11.00 Concert door het Omroeporkest. Na afloop Dansmuziek uit Cabaret „La Gaité" te Amsterdam. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. (voor 6 uur 298 M.). Uit si. KRO-Ultz. II.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het KRO-Trio. I.1312.00 Gramofoonmuziek. 2.00:3.00 Vrouwenuurtje. 5.00—6.30 Gramofoonmuziek. 6.30^-6.43 Lezing over den Knipcursus. 6.4S7-00 Esperanto-praatje. 7.007.25 Lezing: Over de geschiedenis vaa het Kortschrift. 8.33—8.00 Lezing over: Soorten rechts. 8.01—8.25 Lezing. 8.25—11.00 Concert. Klein orkest en vocsls solist. 9.30 Nieuwsberichten, II.30 Sluiting. Daventry, 1562 M. 10.33 Morgenwijding, u.03 Lering, ii.ao Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert, li. Payne, zang. 1.20—2.20 Orkestconcert. a.20 2.43 Beelduitzending. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert en orgel. 4-35 Utzendlng voor scholen. 4.50 Orkestconcert en orgel. 5-35 Kindfruurtje. 6.30 Voorlering. 6.35 Nieuwsber. 7.03 Concert. E. Barlett en R. Robertson, piano. 7.20 Lering. 7.43 Lezing. 8.03 Concert. D. Vane, sopraan. G. Rlpley, alt. H. Eisdell, tenor, orkest. 8.20— 8.go Lezing. 8.50 Vaudeville. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.4012.90 Dansmuziek.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7