wSu Xl 8an <l»g pSffiBlS? GEMENGD NIEUWS. Radiografisch Weerbericht Als je vraagt waarom de zeehond gehaat wordt en dat de brninvlsch, die toch ook een vischveelvraat is, wordt geduld, dan blijft men het antwoord schuldig. Ik weet die vraag ook niet te beantwoor den, maar omdat de mensch nu eenmaal graag een verklaring heeft voor het een of ander verschijnsel heb ik gepoogd voor mijzelf daarvoor een verklaring te geven. En die is deze: De manier, waarop de bruinvisschen zich aan het watervlak vertoonen, is dik wijls voor den visscher een toetssteen of er visch is en of er groote hoeveelheden zijn. Beweegt de bruinvisch zich zóó door het water, dat slechts zijn rugvin of een klein gedeelte van zijn rug zichtbaar is, dan kan de conclusie worden getrokken, dat er geen groote partijen visch aanwezig zijn. Wordt de gejaagdheid der bruinvisschen grooter, zoodat er grooter deelen van het lichaam zichtbaar worden, ja, dat zelfs de bruinvisch een meter hoog boven het wa ter uitschiet en voortjakkert, dan kan men er van overtuigd zijn, dat de visch in schooien trekt. Door het gadeslaan van de bruinvis schen heeft de visscher (hier althans) een zeker teeken omtrent de hoeveelheden visch, die er rondzwemmen. In den haring- en geeptijd is dat inder daad voor den visscher van beteekenis. Waar dit nu zoo is, ligt het voor de hand, dat er bij den visscher iets ontstaat van een toegeeflijke gezindheid ten op zichte van de bruinvisch. De bruinvisch berokkent wel schade, maar in ander op zicht kunnen we hem toch ook niet heele- maal missen. De zeehonddaaraan heb je niets. Niet alleen, dat ie visch vreet, maar hij stroopt je de bot uit de netjes weg en ver nielt het want. Daarom wrok ten opzichte van den zee hond; toegevendheid ten opzichte van de bruinvisch. En zoolang de nood niet dringt, zal de bruinvisch het hier wel veilig hebben. Sla ik de plank ver mis? Mocht de nood het gewenscht maken, dat ook de bruinvisch tot vischobject wordt gemaakt, dan zal-het zaak zijn zich tot de Groenlanders te wenden pm te ver nemen op welke wijze deze de snélle bruin visschen weten te vangen. Tot zoolang kunnen ze dus nog vroolijk onze wateren stoffeeren en ik hoop, dat dat nog lang zoo zal mogen blijven. Callantsoog. Zaterdagnacht is hier een groote partij baddings aangespoeld, welke vanwege de Strandvonderij is geborgen. De heer J. Baken heeft aan den tim merman P. Vos alhier den bouw van een woonhuis opgedragen. „FLOR ALIA"-TENTOON STELLIN G Door de V.V.V. „Callantsoog" zal op Zaterdag 28 en Zondag 29 dezer een „Floralia"-tentoonstelling worden gehou den in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. alhier, hetwelk daartoe door het Kerkbestuur welwillend ter beschikking is gesteld. 't Zand. Wij vernemen, dat de hulpbesteller bij de Posterijen, de heer P. Schouten te Oos- terland (Zeeland), met ingang van 28 Sep tember a.s. is overgeplaatst naar 't Zand (N.-Holl.). De heer P. Voorthuizen, die Woensdag j.1. kooper werd van de timmersmans- werkplaats met erf, groot 2.90 A., aan de Kooy te Koegras, heeft die thans weer verkocht aan den heer W. Slikker, winke lier aan de Kooy. Wieringen. De heer Schilthuis, eerstaanwezend in genieur bij de Zuiderzeewerken, wordt ingang i Nov. a.s. als zoodanig overge plaatst naar het Hoofdkantoor der Zuider zeewerken te 's-Gravenhage. VERGADERING AFD. WIERINGEN VAN VER. „VOLKSONDERWIJS. Bovengenoemde Vereeniging hield Za terdag 21 September j.1. eene .algemeene vergadering in de kleine benedenzaal der Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Te ruim 8 uur opende de heer C. Bosker met een woord van welkom. In zijne inlei ding memoreert spr. de succesvolle arbeid van de Vereen, in de afgeloopen periode. Door de afwezigheid van den heer Schilthuis, secretaris, kunnen geen notu len worden gelézen. Dan wordt overgegaan tot het behandelen van den beschrijvings brief der algemeene vergadering, welke te Utrecht zal worden gehouden. Daar alle leden van den inhoud van dezen brief ken nis hebben kunnen nemen, door middel van het orgaan, wordt besloten den te be noemen afgevaardigde vrij mandaat te geven. Daarna heeft de verkiezing van een secretaris plaats wegens vertrek van den heer Schilthuis naar Den Haag. Ge kozen werd de heer O. Duinker, die zijne benoeming aannam. Tot afgevaardigde wordt gekozen de heer D. Oden en tot plaatsvervanger de heer O. v. d. Slikke. Beiden nemen het aan. Uitvoerig wordt nu gesproken over het winterprogramma. Er wordt besloten we derom, evenals het vorige jaar, cursussen voor kinderen te organlseeren, n.1. riet- vlechten, handwerken, figuurzagen en houtsnijden. Voor den laatsten cursus geeft de heer Nicolay te kennen bereid te zijn als leeraar te willen optreden, wat door het bestuur met genoegen wordt aan vaard. Tevens wordt op voorstel van het be stuur besloten wederom een filmavond te kmderoDertt+i686?. een laaf? entrée- De wedeiTt,oEf?: S?" a"nlfl,"'« wat dnn "Perette te doen opvoeren, wordt he«w m\T algemeene stemmen om^n nflt s°K Zal g6tracht worden Het vnst ?a^ VOn<^te organlseeren. wederom WHt winterprogramma geeft trïK va" de zeer groote activiteit, wnlu y°°Ptel va-n den heer Windsma wordt besloten om op 2 October a.s. in het gebouw van den heer N. Kok een feestje e organiseeren voor de kinderen, die aan d^ Cljrsussen hebben deelgenomen. Er is n.i. altijd nog een batig saldo, dat door de Kinderen zelf is bijeengebracht. Door het vergevorderde seizoen is het niet mogelijk meer een uitstapje te maken naar Huis duinen. Op het feestje zullen lantaarn plaatjes worden vertoond, waarbij een toe passelijke vertelling zal worden gehouden. Rest ons nog te vermelden, dat nog be sloten werd aan het einde der lessen we derom een tentoonstelling te organiseeren van de door de kinderen vervaardigde werkstukjes en handwerken. De rondvraag leverde niets op. Te ruim 10 uur sloot de voorzitter, met een woord van dank voor de opkomst en de aange name besprekingen, de vergadering. Aan wezig waren op deze vergadering 4 be stuursleden en 5 leden. VERGADERING IJSCLUB „WESTERLAND". In het café van den heer D. Doves te de Haukes vergaderde j.1. Zaterdagavond de ijsclub „Westerland" met aanwezig 15 leden. De wrnd. voorz., de heer S. J. Blaauboer, opende met een hartelijk welkom, waarna door hem als secretaris de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen, en onveranderd goedgekeurd. Voorzitter stelde aan de orde bespreking eener te maken ijsbaan. Van de heeren P. Omis Oz. en O. L. Wiegman kunnen aan den Damsterweg een paar voor dit doel geschikte perceelen hooiland worden gehuurd en door omlegging van een kaai tot ijsbaan worden ingericht. De hier voor te maken kosten zijn echter nogal belangrijk en brengen tevens mede dat de contributie verhoogd dient te worden. Hierna geeft de penningmeester, de heer Hakvoort, verslag van de rekening en verantwoording, welke is nagezien door de heeren R. Kat en O. Wit en deze in orde heeft bevonden. De ont vangsten bedroegen f 893.09 en de uit gaven f 864.92, het batig slot derhalve f 28.17. De penningmeester voegt hieraan nog toe, dat alle schulden zijn voldaan. De vergadering keurt het verslag goed en dechargeert den penningmeester onder dankbetuiging. Na vele discussiën wordt in beginsel besloten de perceelen te huren. Wat de contributieverhooging betreft wordt deze als volgt vastgesteld: a voor gehuwden op fl.50, b. voor personen boven 16 jaar op f 1.c. voor personen beneden 16 jaar f 0.50 en voor schoolkinderen nihil. Zoo spoedig mogelijk zullen door den penningmeester de kwitantiën worden in gereedheid gebracht en geïncasseerd, op dat men dan een overzicht der geldmid delen krijgt. Voorzitter zegt dat wanneer de gelden geind zijn er direct opnieuw een algemeene vergadering wordt uit geschreven, waarin men dan de financiëele toestand enz. kan bespreken en of tot huur van de bedoelde landerijen kan wor den overgegaan. Het in gereedheid bren gen kost natuurlijk veel geld en zoo er te weinig geld is op welke manier men aan het ontbrekende kan komen. Alge meen keurt de vergadering deze plannen goed. Verder niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting. De voorzitter deelt nog mede, dat door een vooraanstaande Wieringer een bedrag van f 25.is beschikbaar gesteld voor de nieuwe te maken ijsbaan. Brave I Wie volgt dit goed voorbeeld. WINKELSLUITING TE H. HOEF OPGEHEVEN. Naar men ons meldt, hebben verschil lende winkeliers te Hippolytushoef, welke des Zondags na 12 uur hunne zaken slo ten, besloten hunne zaken des Zondags wederom open te stellen, aangezien de sluiting in hun nadeel was. BLOEDVERGIFTIGING. Te Noordburen alhier heeft zich een geval van bloedvergiftiging voorgedaan met doodelijken afloop. Mej. D. K. aldaar had bjj 't verven met witte verf een wondje aan haar hand en dit openge krabd. Ongelukkigerwijze is er verf in de wond gekomen en is de ongelukkige, een ongehuwde vrouw van 40 jaar, na een vreeselijk lijden van ruim 3 weken, er aan overleden. KWADE HONDEN. Het wolvee in de Oeversche Koog heeft ontzettend te lijden van enkele bloeddor stige honden, komende van in de haven te Waard Nieuwland liggende woonschepen. Een groote gele en een groote zwarte hond gaan er danig te keer. De schapen van den heer P. Hellingman joegen ze de weiden op en neer en vielen ze aan. Sommige die ren werden aangevallen en de wol werd met groote bossen van het lichaam ge scheurd. Andere kwamen uitgeput in de sloot terecht. Gelukkig werd de vreeselijke jachtpartij ontdekt en werden de honden verjaagd, 't Was treurig om te zien, hoe de beesten er uitzagen. Van den heer S. Snooij ondergingen enkele schapen het zelfde lot. Een was er aan den eenen kant bijna geheel kaal. Het is hoogst wensche- lijk dat de politie de honden laat muil korven. Anna Paulowna. „DE VOORUITGANG". Zondag hield de Harddraverjjvereeni- ging „De Vooruitgang" aan de Spoor- buurt een handicap-draverij voor geregis treerde paarden onder den man, om prij zen van^ 100, 50 en 25. De baanlengt e bedroeg 300 Meter. De uitslag was als volgt: le prijs, 100, „Olga", J. Mooij, Wle- ringerwaard, berijder T. Slikker; 2e pr., 50, „Nelly Schoon", Jan Schoon, Medem- blik; 3e pr., 25, „Laura H.", Jan Slikker. Julianadorp, berijder T. Slikker. Schagen. HET ONDERGRONDSCHE ELECTRISCHE NET. Te Schagen wordt het bovengrondsche electrische net vervangen door een onder- grondsch. De tweede gedeeltelijke aanbe steding is gegund aan den heer P. Zwaag te Heilo, vroeger te Schagen voor circa 5500. Bij Mevr. Wed. Schoot te Schagen werd in den nacht van Zondag op Maandag 800 gestolen. Den buurman die onraad hoorde, kreeg een klap voor het hoofd. Uit de Land- enTuinbouwwereld. DE ZIEKTEWET EN HET LANDBOUWBEDRIJF. Op een te Utrecht gehouden vergade ring van het bestuur van den rJc. boe ren- en tuindersbond en vertegenwoordi gers van d!e r.k., ohr. en moderne land ar beiders bonden is een gezamenlijke be drijf svereeniging voor de uivoering van de Ziektewet gesticht, onderden naam: Bedrijifsziekenkas voor land- en^tuinbouw. De statuten zjjn goedgekeurdE\ De op richting van dergelijke bedrjjfeyereeni- gingen is eveneens in voorbereiding] tus- schen het (Neutraal1) Landbouw-Oomité en den Chr. boeren- en tuindersbond en de drie landarbeidersbonden. Verder hebben de 4 bedrijisvereeniigkagen (de Federatie voor Ongevallenverzekering in de provincie Groningen, De Waarborg voor Friesland, de Nat. Boeren-Ondemn - ge ern Land- en Tuinbouwbelangj voorzie met de drie landarbeidersbonden een be. dTijfisvereeniiginig De Samenwerking te stichten voor de uitvoering van de Ziek tewet. Al die plannen zijn reedls in verge vorderden staat van uitvoering. DORSCHENDE BOEREN UIT EEN IMPASSE. Coöp. vereenigingen kregen aan vankelijk geen vrijkaarten voor wegenbelasting betreffende motor- tractors. Thans een bevredigende regeling. Bij missive van 6 September jl. heeft de minister van Financiën aan de direc teuren der Directe Belastingen medege deeld, dat houders van landbouwbedrijven, die een tractor met dorschmachine van een verhuurder van dorschwerktuigen hebben gehuurd, als houders van een en ander kunnen worden aangemerkt. Aan ieder kan voor dien tractor met aanhang wagens een kostelooze belastingkaart worden afgegeven, waarmede met dit motorrijtuig met aanhangwagens naar de plaats waar hij de dorschwerktuigen zal bezigen, kan worden gereden, en vandaar naar een anderen huurder of naar den verhuurder terug. Hierdoor is voor bet geheele land een uniforme regeling getroffen, waardoor de dorsohende landbouwers uit een ernstige impasse zijn geraakt, waarin zij zich be vonden doordat over het geheele land ontvangers der Directe Belastingen wei gerden vrijkaarten voor wegenbelasting betreffende motortractors af te geven aan de zeer talrijke coöperatieve dorschver- eenigingen, welke sedert Juli 1927 waren opgericht om de Wegenbelasting te ont gaan. Na langdurige onderhandelingen onder leiding van Prof. Mr. G. Russel te Am sterdam, heeft de minister blijkens de boveiistaande missive thans voor het ge heele land een afdoende en bevredigende regeling getroffen, die tevens met de wet in overeenstemming is. iHmientamL KINDERMOORD. De rechtbank te Maastricht heeft M. D. te Wolder, ter zake van kindermoord (het lijkje was in een put gevonden door de marechaussee) tot 9 maanden gevangenis straf veroordeeld. De eisch was vier jaar. DROEVIG ONGELUK. Het één-jarig kind van H. te Hengelo (O.) kreeg Zondag een kan met kokende koffie over het lichaam, tengevolge waar van het vanmiddag in het ziekenhuis is overleden. HET SPOORWEGONGELUK BIJ MEPPEL. Hoofdoonducteur, ondermachJ- nlst en brugwachter gestraft Omtrent het vanwege de Nederlandsche Spoorwegen ingestelde onderzoek naar de oorzaak van het spoorwegongeluk op 5 September bij Meppel, waarbij trein 1809 door onveilig sein reed en daardoor in de Smildevaart terecht kwam, verneemt het „Hbld.", dat het onderzoek heeft uit gewezen, dat, toen op den bewusten morgen den dienstdoenden stationschef te Meppel was gebleken, dat de brugwachter van de Smildevaart niet te bereiken was, hij den ondermachinist en den hoofdoonduc teur daarvan in kennis heeft gesteld en den laatsten tevens heeft bevolen, op de machine plaats te nemen. Voorts gaf hij een rangeerder mede om den trein door het onveilig uitrij-sein te loodsen. Zoowel de ondermachinist als de hoofd-, conducteur hebben bij het onderzoek het bovenstaande bevestigd. Op ongeveer 900 meter afstand hebben beiden bemerkt, dat het afstandssein A. van de brug op onveilig stond, terwijl het voorsein langzaam rijden aangaf. Beiden verklaarden dat de trein met een snelheid van ongeveer 40 K.M. reedtus- schen beide seinen. De machinist verklaarde in de (onjuiste) meening te hebben verkeerd, dat hij tot den bedieningspost van de brug mocht doorrijden, daarin versterkt omdat de hoofdconducteur niet ingreep. Hij had geen idee ervan dat de brug zou open staan; toen hij het zag, remde hij, doch de trein gleed volgens hem door, de Smildevaart in. De hoofdconducteur verklaarde even min geweten te hebben, dat de brug open was; hij dacht, dat de machinist wel voor het onveilig afstandssein zou stoppen. Hij zag pas dat de brug open was toen de trein vlak voor het sein A was, waarop hij van de machine sprong. De commissie is tot de conclusie ge komen, dat het gebeurde een gevolg is van het zich verslapen van den brugwach ter, waardoor deze strafbaar is wegens te laat in dienst komende hoofdoonducteur en de ondermachinist hebben zich aan verregaande onachtzaamheid sohuldig ge maakt. De commissie stelt voor, den hoofd conducteur te straffen met terugstelling tot conducteur, den ondermachinist met terugstelling tot stoker in de locomotief- loods en den brugwachter met een geld boete, bestaande uit een half dagloon, wegens te laat in dienst komen. Buitenland. GIFTMENGSTER TER DOOD VEROORDEELD. Voor de jury te Bielefeld hebben twee vrouwen terecht gestaan elk beklaagd in 1921 en in 1923 haar man vergiftigd te hebben door hem aftreksel van Spaansche vliegen als thee te drinken te geven. Aan vankelijk had men gedacht dat de man nen zelfmoord! gepleegd hadden doch later 1» er verdenking tegen de vrouwen ge rezen en bleken de mannen vergiftigd te zijn. Een der vrouwen is ter dood veroor deeld, de andere moest wegens gebrek aan bew%j worden vrijgesproken. GEVAT. De recherche is er eindelijk in geslaagd de hand: te leggen op den voornaamsten dader van de berooving, die Februari geschied is op de mijn Matthias Stinnes te Gladbeék, waarbij dé roovers er met 118.000 mark, bestemd voor het uitbetalen der loonen, van door gingen. De aange houdene, H. geheeten, was eerst naar Nederland gevfcicht, doch vertoefde sinds 5 September in een pension in het badl- plaatsje Driburg, waar men hem thans gevat heeft. EEN GRANAAT ONTPLOFT. Drie soldaten gedood; acht zwaar gewond. Te Barcelona zijn gisteren door on tijdige ontploffing van een granaat drie soldaten gedood, een officier en zeven man zwaar gewond. Burgerlijke Stand van Oen Helder van 19 tot met 28 Sept, 1929. ONDERTROUWD: J. Boon en O. C. Sinjewel. G. Walboom en A.. M. P. Chamot. A. de Vries en A. J. Gomes. GEHUWDP. Riedeman en W.yan den Akker. G. Visser en M. J. van Halen. H. Stellingwerf en G. van Looserti F. w. van Duim en R. H. G. Verfaille. BEVALLENS. van der Vliet—Kenb eek z. J. M. E. StikkelmanMeershoek, z. K. HaliMeijer z. M. Meenhorstvün Zaanen z. D. A. Goudswaardt—v&n Puffelen z. M. van der VeerBenschop d. F. KloostermanDuijvelshoff z. P. C. de VroomeBijl z. M. H. van Os Schoneveld z. OVERLEDEN: H. O. Veenhuizen 5 dagen, M. Kwist geb. Fhie, 74 jaar. Marktberichten. Stoomvaartberiohten. morgen van 24 September. Medegedpojd door het Kon. Nederlandaoh MeteortAogiaoh Instituut te De Bilt Hoogste stand 772.5, te Stockholm. Laagste stand 726.4, tb Janmayen. Zwakke tot matige meest O. of Z. wind, meest licht bevolkt met ochtendnevel, droog, weinig verandering in tempera tuur. Robinson. groot succes ia' W de °Pvoerlng een smaakt ah roort 2.30—a.50; Deensehe witte kool 2.80—2.90; uien 3.403.80; drielingen 2.30—2.60; nep 4.304.90; slabooncn 8.go—10.60; snljboo- nen f 26.20; aardappelen: Schotsche muizen 2.602.70; bl. eigenheimer» 2.60; drielin gen 3.20, alles per 100 kg Aanvoer: 31,500 stuks bloemkool, 900 bos wortelen, 1000 kg. peen, 41,200 kg. roode kool, 14,000 kg. gele kool, 127,000 kg. witte kool, 2000 kg. Deensche witte kool, 105,000 kg. uien, 1100 kg. slaboonen 100 kg. snijbooiien en 5000 kg. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 23 Sept. Aangevoerd: 36,400 kg. aardappelen: Schot sche muizen 1.802.80, duken 4.70, eigen heimers 2, bl. eigenheimers 2.302.60, bravo's z.20, drielingen 2.80; 6500 kg. uien: uien 3.704, drielingen 2.10 - ;.6o, gele nep 4.104.80; 2500 kg. spercieboonen 8.40— 15.80; 4500 kg. peen: ie soort 2.302.60. kleine peen 1.902; 21,400 kg. roode kool j 2.90 6.90; 17,200 kg. witte kool 1.80—2.40; 2500 geel kool 3.805.90; 850 kg. Deensche witte kool 3.80, alles per 100 kg. WARMENHUIZEN, 23 Sept. Gele nep 4.504.80, gele drielingen 2.70 3.20, gele uien 3.703.90, roode kool 3 6.70, witte kool 1.702.40, witte uitschot 1.40 per 100 kg. ALKMAAR, 23 Sept. Veemarkt. Aangevoerd: 72 vette koeien 200380, handel matig; 5 vette kalveren 80 130; vette kalveren per ned. pond 1.25 1.50; 17 nuchtere kalv. (slacht) 832; 481 vette varkens (zware) per ned. pond 8287 cent; zouters per ned. pond 78 cent, handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Sept. Bloemkool ie s. 6.4015.90; bloemkool 2e s. 1.201.80 per 100 stuks; wortelen 3.50 per 100 bos; peen 2.702.90; roode kool 3.307.30; gele kool 5.407.20; witte kool Stoomvaart Mij. Nederland Enggano, t., pass. 22 Sept. Perim. Johan de Witt, t., 23 Sept. v. P. Said. Kangean, t., pass. 20 Sept. Gibraltar. Koningin der Nederlanden, u., 21 Sept. v. Colombo. Poelau Roebiah, 22 Sept. te A'dam. Prinses Juliana, t., 21 Sept. te Belawan. Riouw, u., 22 Sept. te Genua. Sembilan, u., 22 Sept. v. Suez. Grotius, 21 Sept. v. A'dam. J. P. Coen, u., 20 Sept. v. Genua. Madoera, 21 Sept. te Batavia. Rotti, u., 20 Sept. te Belawan. Kon. Holl. Lloyd Drechterland, u., pass. 21 Sept. Vlisslngen. Flandria, t., 22 Sept. v. Las Palmas. Gaasterland, u., 23 Sept. te Bahia. Montferland, t., 21 Sept. v. Rio Jnnciro. Parkhaven, 21 Sept. v. Las Palmas Zaanland, u., 22 Sept. v. Montevideo. Maasland, 21 Sept. te A'dam. Zaanland, u., 20 Sept. te Montevideo. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Ajax, 23 Sept. te Valencia. Baarn, u., 23 Sept. v. Plymouth. Deucalion, pass. 21 Sept. Gibraltar. Erato, 22 Sept. v. Brunsbuttel. Euterpe, 21 Sept. v, Brunsbuttel. Hercules, pass. 21 Sept. Gibraltar. Iris, 22 Sept. v. Brunsbuttel. Juno, pass. 22 Sept. Gibraltar. Nero, 22 Sept. v. A'dam. Nickerie, u., pass. 22 Sept. Ouessant. Odysseus, pass. 22 Sept. Holtenau. Peursum, 21 Sept. v. Pto. Sucre.. Pollux, 21 Sept. te Samos. Proteus, 23 9ept. te Hamburg. Saturnus, 21 Sept. v. Alexandrië. Strabo, pass. 21 Sept. Holtenau. Tellus, 22 Sept. te Fiume. Theseus, 21 Sept. te Malaga. Ariadne, 23 Sept. v. A'dam. Nereus, 23 Sept. v. R'dam:. Vesta, 23 Sept. te A'dam. Almelo, f., 21 Sept. v. Corral. Amsterdam, t., pass. 23 Sept. Azoren. Baralt, 21 Sept. v. Cristobal. Gottica, t., 23 Sept. v. Hiavre. Ganymedes, 22 Sept. te Havre. Jason, 15 Sept. v. Savannah. Merope, 21 Sept. te Kimasl. Orpheus, 23 Sept. te Kopenhagien. Ulysses, 20 Sept. te Cartagena. Achilles, 21 Sept. v. A'dam. Hebe, 21 Sept. v. Gibraltar. Mars, pass. 21 Sept. Gibraltar. Fauna, pass. 20 Sept. Gibraltar. Perseus, 20 Sept. v. Vigo. Pluto, 20 Sept. te Stettin. Zëus, 21 Sept. v. R'dam. Irene, 20 Sept. v. Lissabon. Doros, 21 Sept. v. R'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. N. Holland, 21 Sept. v. Sydney. HollandAmerika Lijn. Lochmonar, 23 Sept. te R'dam. Maasdam, 21 Sept. v. Havana. Narenta, 19 Sept. v. Cristobal. Veendam, 23 Sept. v. Boulogne. Volendam, 21 Sept. v. New-York. Grootendijk, 23 Sept. v. R'dam. Drechtdijk, 21 Sept. te San Franclsco. Lochgoil, 37 Sept. te Tacoma. Moerdijk, 19 Sept. v. Vancouver. Nictheroy, 19 Sept. v. Los Angeles. Bilderdijk, 20 Sept. te Norfolk. Dinteldijk, 20 Sept. te Cristobal. Rotterdam, 20 Sept. te New-York. Nebraska, 20 Sept. te Liverpool. Edam, 21 Sept. te New-Orleans. HollandAustralië Lijn. Westerdijk, u., 20 Sept. v. Messina. Arenskerk, t., 21 Sept. v. Fremantle. HollandO.-Azië Lijn. Oostkerk, 20 Sept. v. Hamburg. Zosma, u., 21 Sept. Perim gep. Ouderkerk, 23 Sept. v. A'dam. Gemma, u., 21 Sept. te Shanghai. Oldekerk, t., 20 Sept. v. Tsingtao. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg, t., 22 Sept. Ouessant gep. Insulinde, u., 22 Sept. Ouessant gep. Kota Baroe, t., 22 Sept. Sagres gep. Kota Radja, t., 21 Sept. v. Belawan. Medan, u., 22 Sept. v. Suez. Schouwen, t., 20 Sept. v. Cuddalore. Tabanan, u., 22 Sept. Perim gep. Texel, u., 21 Sept. v. Singapore. Toba, t., 21 Sept. v. Piraeus. Diambi, 21 Sept. v. Batavia. Garoet, u., pass. 22 Sept. Perim. Patria, t., 23 Sept. v. Tanger. Sitoebondo, u., 23 Sept. te Soerabaja Ternate, u., 23 Sept. te Soerabaja. Vlieland, u., pass. 22 Sept. Suez. Bandoeng, 21 Sept. te Vizagapatam. Indrapoera, 21 Sept. te Batavia. Soekaboemi, t., 21 Sept. v. Port Said. k Kota Gede, u., pass. 20 Sept. Pantellaria. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alelyba, u., 21 Sept. Tcneriffe gep. Alcyone, 23 Sept. te R'dam. AUidTa, t., 21 Sept. v. Rio Janelro. naar »narn»niinflen veartoht in den Verwachting

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7