GBUHWIID, IÜZESSTSAAT NB, DEHIELDEI GflUmiLD, KEIZERSTRAAT 116, M HELDER H Radiografisch Weerbericht Speciaal adres Kinder-Winterjasjes In alle maten Brandstichting. Tranen me» talten. Marineberichten. Legerberichten. Sport. is ruim gesorteerd in blauw Serge- en Fantasie-Costuum Haven van Nieuwediep Burgerlijke Statig van Den Helder Visscherijberichten. T Marktberichten. T it,S Ie o •T Verwachting: 3TKB. VOQB DEN KME De jonge gehuwde werkster Grietje H. welke dame thans in Rotterdam woonach tig is, had hier nog iets met den politie rechter te verrekenen. Aangezien zij bij de familie Brommer te Alkmaar als werkster in het café de gelegenheid had waarge nomen haar werkgevers ©enige malen te bestelen tot zij op heeterdaad werd be trapt op het ontvreemden van een porte feuille met 65 aan bankpapier. De jonge vrouw snikte thans om een gegoten ijize- ren hart te vermurwen, doch het bleek dat zij, ondanks heur teerbetsnaarde ziel, een bijzonder oneerlijke natuur hadl Zelfs haar eigen grootvader had de nadeeüge gevolgen van die lastige eigenschap on dervonden. Niettemin wilde men Grietje nog niet direct verstooten, vooral niet, omdat zi, nu weer met haar echtvriend is verzoenc en werd zij derhalve voorw. veroordeeld tot 2 maanden met 2 proefjaren. Een prettige buurman. Mej. V., een te Den Helder wonende huismoeder, kan er zich niet op beroemen In dien persoon van den 60-jarigen werk man Frederik K., die met haar gezin in hetzelfde perceel woont, een aangenamen en dienstvaardigen buurman te bezitten, Integendeel, toen op 18 Mei de radio- handelaar Tol op verzoek van mej. V. aan den gezameixtlijken schoorsteen een antenne bevestigde, barstte Freek in een donderend salvo van vloek- en schelwdoor- den, waarvan hij een onuitpui-ti. lijken vooraaad schijnt te bezitten, uit en be leedigde de arme vrouw op zó^ stuitende wijze, dat zij niet meende te kunnen na laten aangifte te doen. De loslippige oude heer, die niet voor het eerst in het no titieboek van den politierechter voorkomt »wcrd dan ook heden, met inachtneming van zijn antecedenten, tot 25 boete of 25 dagen veroordeeld. Ongewenschte solidariteit Te Burgerbrug werd op Zondag 80 Juni zekere Tamds Kooij, toen hij rustig langs de dorpstraat fietste, gehinderd en ge plaagd door zekeren heer Sljjfcerman. Toen Tamiiis dien 'heer te kennen gaf, dat hij met rust gelaten wenschte te worden, verscheen eensklaps diens zoon Pieter op het tooneed en diendie deze Kooij een slag toe. Plet ontkende thans aandeel in de kinderachtige molestatie, doch het Holt werd bewezen verklaard en in een ver oordeeling tot 80 boeten of 80 dagen hem duidelijk gemaakt hoe de politie rechter over zijn handeling dacht. Onverstandige demonstratie voor dierenbescherming. Volgens de meening van Simon R., een veehouder te Wielingen, behandelde zijn 65-jarige collega P. 8. K. zijn vee ver van humaan en trachtte hij den oudien K. zijn meer geavanceerde denkbeelden aan het Verstand te brengen, door hem op1 2 JuM een duchtig pak slaag toe te dienen. Nu is het natuurlijk zeer verdienste lijk, indien mem krachtig opkomt voor de belangen van bet redelooze dier, dat aan de wilekeur van een bruut of wreedaard is overgeleverd, doch het scheen ook, dat Samen de rechte methode niet wals 'ge volgd, daar hij nu zelf de pisang werd en tot 40 boete of 40 dagen werd ver oordeeld. De zwevende coiffure. Mejuffrouw Maria Henidrika B., echt- genoote van dem beer L., in dienst der K. N. M. te Den Helder, raakte op 26 Juli in heivig conflict miet haar overbuur vrouw. mej. Maria M., echtgenoote van O. H. V. Na de gebruikelijke introductie per loudspeaker werd overgegaan tot feitelijkheden en stond miejuffr. L. heden voor den rechter. Zij' beweerde echter niet te hebbben geslagen, doch het was alleen haar doel geweest de pruik van haar overbuurvrouw te grazen te kunnen krij gen. Zij vertelde er echter niet bij: of het haar plan was van deze verplaatsbare coiffure bouillon te treikiken of soep te kioken. In ieder geval werd de door haar ge openbaarde intentie niet aanvaard en werd zij veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen, waarmede ze gemoedelijk ge noegen nam Een rustieke plcfe-pockot gesnapt. Een jomgmensch, genaamd Nio. K., fungeerde heden als doover der kerk kaarsen naar aanleiding van het feit, dat hij als laatste verdachte voor den pol.- rechter werd gecommandeerd, verdacht van diefstal van een handitaschje, waarin portemonniaie met geld, zakspiegeltje en foto's van knappe knullen, een en ander eigendom van de aanvallige dienstbode mej. Maartjo V. Het was ter gelegenheid van de kermis aan den Hengstman en den Koffiemolen, dat Nick in een locaü- teit, waar gedanst werd, de hand wist te leggen op dit taschje, in de meening dat niemand den roof had bespeurd. Hij werd echter gadegeslagen en op deze aanwijzing had de politierechter hem el gauw te pakken. Meerdere vermissingen werden dien dag geconstateerd en gedachtig aan het spreekwoord, „wee dem 'wolf, die in een kwaad daglicht staat," scheen het wel, dat men ook hiervan Nick op aankeek, doch dat was hem echter niet ten laste gelegd. De politierechter achtte zich ech ter nog niet voldoende ingelicht omtrent Nick's handel en wandel en hield de zaak ean tot 14 October, teneinde den reclas- seerlmgsambtenaar in de gelegenheid te tellen een nader onderzoek in te stellen a rapport uit te brengen. De 26-jarige koopman Pieter M., te Hoorn, heeft met het oogmerk van weder rechtelijke bevoo^eeling op 16 Mei brand gesticht in een woning in de Duinsteeg, waarin zich eenige goederen bevonden, o.in. een rijwiel, wat handelsartikelen en inboedel, welke voorwerpen verzekerd waren voor 1600 bij de Assurantie Com pagnie te Amsterdam. Het was de bedoe ling van verdachte, die veel schulden had, die assurantie-penningen te bemachtigen. Hij had al meer getracht brand te stich ten, doch deze poging was toen mislukt. Het aan verdachte toebehoorend rom meltje was naar schatting geen 200 waard. Verdachte had een petroleum- toestel aangestoken en daarover een krant gelegd, zooals de hoofdagent van politie Zwart verklaart. Verdachte is alreeds vroeger veroordeeld wegens dierenmis handeling tot 1 maand gevangenisstraf. Hij'had toen een zieke hond levend be graven. 1 Eisch tegen den imbecielen verdachte die tot medelijden stemt, 8 maanden ge vangenisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd, Schromelijke verwnarloozing van een rand. De 65-jarige veehouder Symen K. te Wieringen, staat terecht omdat hij in de maand Juni een hem toebehoorende koe, die leed aan een vergroeiden gewriohts- breuk, waardoor zij niet kon staan en welke koe ook nog etterende gaten in het iiohaam had, de noodige zorg onthouden en het dier letterlijk heeft laten uithon geren. Verdachte beweert, dat hij de koe dage lijks voerde met lijnkoeken en een zak gras. Het dier kon niet loop en en lag steeds op een zijde. De brigadier der rijksveldwacht, Wit vliet, heeft dezen schandelijken toestand beëindigd en het dier door den veearts laten onderzoeken, waarop het levende kadaver, op last van den burgemeester, is afgemaakt. Verdachte stelt, het voor alsof het dier nog frisch en vroolijk was. Hij staat eohter bekend als iemand, die weinig zorg draagt voor zijn vee, waar omtrent de brigadier eenige staaltjes mededeelt. Hij en zijn broeder met wien hij samen woont, zijn ouderwetsche en vrekkige boeren, die hun bezittingen en vee ver- waarloozen. Den laatsten tijd1 past ver dachte echter beter op. De heer Wester, dierenarts, geeft als getuige-deskundige verslag over den toe stand, waarin hij de koe van verdachte heeft gevonden. De sectie vertoonde een vergroeide gewrichtsbreuk en een aantal etterende zweren op het lichaam, als ge volg van onvoldoende ligging en voeding. Het dier is op een vrachtauto gesleept en naar een noodslachter gebracht. De Officier acht het noodig een flinke straf op te doen leggen en vordert 200 of 100 dagen hechtenis. Ten aanzien van de dienstplichtigen, voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijnde, die met een door alastrim aangetasten militair in dezelfde kamer (lokaal, barak, barakken- tent, woning enz.) hebben verblijf gehouden, wordt de betrokken Commandant (tot en met Comp.commdt.) gemachtig om deze dienst plichtigen onverwijld in het genot van groot verlof te stellen, mits betrokkenen dit wen- schen en; in de laatste drie maanden gerevaccineerd zijn, of bereid zijn zich vóór hun vertrek aan die kunstbewerking te onderwerpen. Off. van gez. ie tl. der zeemacht J. C. van Heusden, die bestemd is voor den dienst in, Oost-Indië, zal a Oct. daarheen vertrekken. De luit. ter zee ie kl. A. S. Pinfce, thans dienende bij de Kazerne voor den O.zeedienst, wordit den Sen Nov. gesteld tier beschikking en vertreikt den 3en Dec. a.s. per s.s. Koningin der Nederlanden naar O.-I. Luit. ter zee 2e kl. F. W. van Overeem is met een marine-transport van 8o onderofficie ren en minderen naar West-Indië vertrokke# met bestemming voor de bemanning van Hr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik aldaar. De off.-vlieger 2e kl. W. van Prooijen, die nende op Hr. Ms. Vliegkamp de Mok wordt den i2en November gesteld ter beschikking en vertrekt den 3en Dec. a.s. per s.s. Koningin der Nederlanden naar O.-I. De luit. ter zee 2e kl. B. G. van der Werff, thans dienende aan boord Wachtschip Wil lemsoord, wordt dten 2en Nov. a.s. gesteld ter beschikking en vertrekt den 27en Nov. d.a.v. per s.s. Sibajak naar O.-I. De luit. ter zee 2e kl. G. E. Rotgans wordt i'tn ,e.; Oct. a.s. ovengeplaatst van de Mok naar ,i» Kooij. De off.-vlieger 2e kl. A. van Alphen, thans dienende bij Hr. Ms. Vliegkamp de Kooij, wordt den ren Oct. a.s. gedetacheerd bü de K. L. M. De off.-vlieger 2e kl. M. Vethakc, thans ge detacheerd bij de K. L. M., wordt den 30en Sept. a.s. geplaatst op de Kooij. De luit. ter zee 3e kl. G. Quint, dienende bij de Kazerne voor den Onderzeedienst, wordt den 2oen Nov. a.s. gesteld ter beschikking en vertrekt den uten Dec. d.a.v. per s.s. Iadra- pora naar O.-I. De luit. ter zee 3e kl. A H. Deketh, Hl. Webb en J. Winsser, thans dienende bij de O.zeed.kazerne, worden den 6en Nov. gesteld ter beschikking en vertrekken den 27en Nov. d-ajv. per s.s. Sibajak naar O.-I. 14 Oct.: serg.-ziekenverpl. M. F. Tronchet van Wachtschip Willemsoord naar Mar.hos- pitaal. Met ontslag uit den zeedienst: 2 Oct.: matoos 3e kl. P. A Staal. Bij beschikking van het Departement van Defensie d.d. 26 Sept. 1929 Ile Afd. B. N. 4 is aan den res. 2e luit. P. W. Majoor van het reg. kust-art. vergund zijn herhalingsoefenin gen waartoe hij dit jaar verplicht is in 1930 te volbrengen. Aan den dienstplichtige A. H. Winters van het reg. kust-art. is bij: beschikking van het D. v. D. d.d. 24 Sept. 1929 Vlle Afd. No. 219 met ingang van 26 Sept. 1929 voor goed vrij stelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. Aan den dienstplichtige W. Vroegindewi] van het reg. kust-art. is bij beschikking van het D. v. D. d.d. 24 Sept. 1929 Vlle Afd. 279 T. uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van één jaar. Bij beschikking van d'en Minister van De fensie van 12 Sept. 1929 Ile Afd. B. No. 125 is bepaald: VOETBAL. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. N. V. B. AFDEELING I. ie klasse. Hoewel de competitie nauwelijks begonnen is, morgen voor de derde maal en er dus nog weinig van te zeggen valt hoe de situatie zich zal ontwikkelen, kan toch al ge constateerd worden, dat Ajax ook nu geen kampioen zal worden; de matches tegen DFC en Hilversum hebben ons laten zien, dat de roodwitten over een heel gewone ploeg be schikken met een enkelen uitblinker in de ge lederen, een ploeg waarvan geen bijzondere prestaties verwacht worden en niet beter of slechter dan de andere clubs. En ook staat vast dat Excelsior ach dit seizoen van een heel wat betere zijde zal laten zien dan in het vorige. Clubs, waarvan iets extra's verwacht wordt, zijn Sparta ,en HBS. Ook VSV zal weer een woordje meespreken, ondanks het verlies van Horemans, die naar de Kenne- mers overgegaan is. Maar Weij, de vroegere halfback, blijkt uitstekend in de voorhoede te voldoen. Morgen wordt gespeeld.-* Ajax1 Excelsior (Muiters), HBS—RCH (prof. Snap per), SpartaVSV (Lissauer), Hilversum DFC (v. Gessel). ae klasse A. HRC krijgt bezoek van West-Frisia, mis schien dat de thuisclub hier wint, want de Enkhuizers schijnen er nog niet in te zijn. KFC zal het met ZW wel weten klaar te spe len, maar of .Hollandia in staat zal zijn WFC te slaan, betwijfelen wij sterk. De derby Spartaan-DWS, onder scheidsrechter Hen driks, zal wel de noodige spanning brengen, maar qua spel zal de vertooning wel niet hoog staan; inzonderheid vin DWS hadden wij wel wat meer verwacht Alcmaria met haar jeugdige ploeg ontvangt WA, nu komt het er op aan of de thuisclub werkelijk in ideze competitie iets beteekentt, wamt de gasten beschikken over eqn betere combinatie dan het vorige seizöen. ae klasse B. AFCBaarn, VeloxZeeburgia (Mr. Pik), HVC—DEC, BloemendaalHercules (Weber), ZandVoort—BFC (v. Cleef). Gezien de hui dige stand toont DEC zich weer tot goed® dingen in staat, maar heeft Zeeburgia (door haar 2 nederlagen) tot op, heden n'og niet aan de verwachtingen beantwoord; ook het zeer versterkte Hercules niet. Daarentegen dienen genoemd BFC en HVC, clubs die tot alles in staat zijn. 3e klasse A. In deze afdeeling valt Volewijckera op (vo rig seizoen no. 2 vam 4 B)welke met 2 gewon nen wedstrijden (4o en 31) aan den kop' strijd, die, naar wij hopen, met succes mag gen wordt de strijd aangebonden tegen B.auw Wit, welke over een heel aardig team beschikt en met 2 overwinningen aan den kop gaat. Mogelijk dat deze match veel te genieten zal geven, Een club die van zich spreken doet is Stormvogels, welke het vorig seizoen maar ternauwernood aan degradatie ontsnapte. De opname van Groeneveld en Struijs beteekent gewis een versterking van de voorhoede, ter wijl het achtertrio nog uit de oude beproefde spelers bestaat (Thijssen, Haak, Koster) en- Tol als midhalf zeer goed voldoet. De Vogels hebben hun 2 wedstrijden met goede cijfers gewonnen (van HW en EDO) en spelen thans tegen Hermes, onder leiding van den heer Grootmeijer. Verder luidt het pro gramma: ZFC—'t Gooi, HFCVUC en EDO HW. N.-H. V. a ie klasse C. Bolweg: Helder 2—Helder 3, 10 u., C. D. Swart; TexelSucces, 2 u., Koorstra; Nieuwe Niedorp-Schagen, Bruins. (Uitslag Zondag jj.: Succes—Texel 2—1.) ae klasse IX Anna Paulowna: Breezand 1Schagen 2, J. Vlam; Oudesluis 1Helder 4, Metselaar; Texel 2—Succes 2, 12 u., Kelder. (Uitslagen Zondag j.1.Oudesluis 1—Succes 2 5—'3, Texel 2Breezand 1 1—3-) 3e klasse D. Wieringen: Succes 3Wieringerwaand 2, Tichelaar; DES 1—Oudesluis 2, Kraan. (Uit slagen Zondag j.1.: Succes 3-DES 1 12, Breezand 2-Wieringerwaard 2 I—O.) HJt.C.—WEST-FRISIA. (Aanvang half drie.) De club die morgenmiddag tegen H.R.C. in het veld komt te staan1 is geen nieuweling voior de Racers, want beid'en spelen, sinds HRC 2e klasser is, in dezelfde afdeeling. Bel den kennen elkaar dus. De Friaianen hebben in Zaandam ZW met 4-^2 geslagen, nadat zij reeds binnen 10 minuten spelen een 3-^-0 voorsprong hadden. HRC sloeg DWS en- wist Helder er met 1o onder te houden. In de beide wedstrijden is gebleken dat de voor hoede nog niet van de oude kwaliteit is, niet tegenstaande de E.C. hieraan alle aandacht besteedt. Stuk voor stuk zijn de spelers wel van goeden wille en doen ze ook dikwijls aardig werk, maar men speelt te veel op zich zelf, niettegenstaande de middenvoor loffelijke pogingen doet om een goeden aanval op te zetten1. De roodhemden staan echter onder goede leiding en het is te hopen -dat d'c trainer er in zal slagen met de beschikbare krachten een homogene ploeg te vormen. We gelooven dat het morgen een strijd zal worden tussch-en twee gelijkwaardige partijen; de Enkhuizers spelen (als altijd) een forsch spelletje, maar ook de roodhemden zijn daar mee vertrouwd. Wij voor ons mogen zulk spel wel, mits het binnen de perken blijft. De aan vang is half drie. HRC komt als volgt uit: W. Goudswaard P. Goudswaard C. Heeris Stolk Tiessen Roobol Kaptein Steffens Beneker Looijen Prins Scheidsrechter C. Schneiders. West-Frisia aH.R.C. a. Ook de tweede elftallen zullen tegen elkaar uitkomen op het West-Frisia-veld. De Enkhul- zer reserves zijn niet voor de poes, het zijn taaie tegenstanders, die zich niet gauw ge wonnen geven-. Dat ondervond VSV 2 verleden Zondag no'g. HRC 2 wacht een zware wed- punten, Hubrechtsen 69, Goosen 68, W. Ver blauw 61, Brink 55, Bunck 51, Peters 41 pun ten De rest zijn alle beneden de 40 punten. A s Zondag 28 September laatste vlucht in 1929 en wel van Quievrain, 269 K.M. Dus alle leden deze week nog eens present. Vrijdag avond inkorven van 6-8 uur. 28 Sept. 1929. De beide Argentijnsche naar zee vertrokken. torpedo) ayers zijn 27 Sept. 1929. Aangekomen uit Engeland de Argentijnscne torpedojager „Larisj-a". Het schip ligt op de roede, 26 September. Aangekomen van Hernösand, houtschip „Brake" bestemd voor Harlingen. van 26 en 27 Sept- 1929. GEHUWDL. van Loosen en J. Sturk; J. van den Ende en J. van der Kuijl; A. M. Nachbahr en B. Runnenburg; M. J. Noels en T. Quast; P. Agoma en W. Kuiper; L. van den Heuvel en E. Bakker. BEVALLENN. WisseZwaan, d.; H. van BommelClee, z.; J. PleuneHoep.d. ÏSS tl gaat. Deze club speelt morgen te Wormer- ve-er tegen QSC (v. s. no. 3 4 A) en maakt o.L kans op een nieuw succes, want QSC hoe wel daar de clubgeest uitstekend is - schijnt het van haar enthousiasme te moeten hebben, daar de technische kwaliteiten niet bijzonder zijn. Assendelft zal, thuis spelende tegen Kenne-mers, niet veel kans maken op beide punten; ook dit team boekt haar succes door haar systeem van „vasthuoden" en „zwoegen". Een systeem waarvan wel eens succes uitgaat, maar dat op den duiur een mislukking blijkt. Purroersteijn-OSV schijnen ons twee ploe gen,, die aan elkaar gewaagd zijn, terwijl KW den strijd zal aanbinden tegen APGS (sch.r. Dol). Waneer de politie in staat is haar sterk ste ploeg af te vaardigen, wacht de thuisclub een moeilijke taak. De wedstrijd Meer- vogelsHelder is uitgesteld. 3e klasse B. THlB--De Zeemeeuwen, OWODSV, ZRC—ODE (P. H. Kok). 3e klasse C. RapiditasDONAR, DWVDe Meteoor (Henneberke)WatergraafsmeerSDW, TOG Oosterpark (Jan Hoorn), Allen Weerbaar— DJK. Res. ie klasse. Haarlem 2HFC 2 (Mr. Sabeleon), Blauw Wit 2Stormvogels 2 (Robbé), RCH 2 ZFC 2 (Witling), Hilversum 2—Ajax 2 (Mole naar). Rea os klasse A. WFC 2-Blauw Wit 3 (Porsius), Ajax 3— KFC 2 (v. 't Veer), DEC 2Alcmaria Victrix (v. Westervoort), WA 2—'Spartaan 2. Rea ae klasse A West-Frisia 2—-HRC 2 (Beauchampet)VSV 2QSC 2 (Koning), OSV 2-ZFC 3 (Baas), ZW 2Alomaria Victrix 3 (v. Bronkhorst) AFDEELING II. ie klasse. „Feijenoord kan- iedere tegen-partij nog een lesje gev-en: een lesje in rustige tactiek en weloverwogen opstelling. De Rotterdammers kunnen naast de geroutineerde spelers, die deze benijdenswaardige eigenschappen bezitten (Pijl, Barendrecht, Bul, van Dijke), genoeg jonge krachten opstellen, -die technisch voor de ouderen weinig of niet onderdoen en door enthousiasme en snelheid de ploeg als ge heel een samenstel- van kenmerken geven, die haar, zooals altijd, tot de favoriet voor het kampioenschap makenHet gewone Feijen- oord-beeld is aldus: een sterke muurvaste ver dediging, een- taaie goed achter de voorhoede sluitende midd'enlini-e enPijl! Want al spelen de andere voorspelers -heel goed, de ziel der voorhoede is en blijft Pijl, ondanks zijn leeftijd. Diens spel is een feest voor dien toeschouwer, die verder kijkt dan z'n neus lang is. Zijn opstellen, op de grens van buiten spel, zijn spel.vendeek-ni, zijn uitbuiten van ellce fout zijner tegenstanders en zijn nog steeds gevaarlijk schot. Allemaal factoren, die Pijl stempelen tot een ideaal middenvoor.". Al dus schreef v. E. in dte „Sportkroniek" van Maandag j.1, naar aanleiding van den wedstrijd FeijenoordVUC. Inderdaad geeft de schrij ver een zeer juiste definitie van het spel van deze Rotterdamsche club, die vanaf 1921'22 (toen ze in de ie klasse debuteerde), steeds een -groot pretendent is geweest voor het kam pioenschap (waarop ze vijfmaal beslag heeft gelegd) en bijna steeds topscorer is geweest van haar afdeeling. En de voorspelling is niet te gewaagd' dat Feijenoord ook nu een zeer goedte gooi zal doen naar den eeretitel. Mor- bekroond worden. Vertrek om 10 uur vanaf het clublokaal. Het elftal is als volgt: Prins; Augusteijn, Siersma; Geervliet, Stompedissel, Boot; Grooff, Veldhuizen, Kuiper, Sont, Beneker. Helder-nieuws. MEERVOGELS—HELDER. Deze wedstrijd vindt morgen geen doorgang. De oorzaak schijnt te zijn, dat Meervogels niet de beschikking -heeft over een eigen ter rein, want verleden week werd ook Meer vogels Assendelft afgela-st. Thans zou op het Zaanlandia-terrein gespeeld word-en, maar dit is weer op het laatste oogenblik afgewimpeld. Met dit al heeft „Helder" een gedwongen vrije Zondag. Om 10 uur spelen de 2e en 3e elftallen tegen elkaar op hun terrein aan den Bolweg, onder leiding van den heer C. D. Swart. Helder 4 toert naar Oudeslui9. POSTDUIVENSPORT. P.D.V. „Hollands Noordpunt» De animo voor de vluchten- begint sterk te minderen. Zondag 22 Sept. werd met slechts 34 vogels van Mons, 284 KM., gevlogen De los lating had plaats Om 9.15 met W. wind, hier t-er plaatse was d'e wind W.N.W. De eerste vogel arriveerde 1.57-57, de zevende om 2.13.40. De prijzen werden behaald door: M. v. Dijk 1; H. L. Mulder Zn. 2, 5; Gebr. Buis 3, 4, 7; H. J. Bok 6e prijs. De stand kampioenschap navlucht luidt thans: 1. Gebr. Buis 245 punt-cn; j», M. van Dijk 201 punten. Tevens werd' Zondag 22 Sept. met 78 dui ven deelgenomen aan het nationale concours Alkmaar, ter gelegenheid van de G.A.M.I.T. De loslating had onder gro-ote belangstelling om 1.30 te Alkmaar plaats. De eerste -dhif werd -geconstateerd om 2.8.48 -en d'e 16e 2.12.49. Van Alkmaar werd het volgende -resultaat 'be reikt: H. Prins 1, 4; M. v. Dijk 2, 5, 9; R. Riemerts 3; A. Felkers 6, 8, 10, 11, 14, 15: ir Smit 7; J. M Peters 12; J. Nebbëli^ 13 en r. Schortten1 16e prijs. A.s. Zondag 29 Sept. met Quienvrain, 293 K.M., sluiting van het vliegseizoen. st. 26 Sept. Aingevoerd door borders: 2339 tongen P 1008 kleine tongen - 45 kistenschol I P- 'k. 37 kisten schol II 24 kisten schar 4 kisten pietermannen 27 Sept. Aangevoerd door korders 2143 tongen P- «t. 1132 kleine tongen 46 kisten schol I p. k. 33 kisten schol II 29 kisten schar 6 kisten pietermannen o.550.40 0.180.08 9.50—7.75 4.25—2.30 4-95—3.00 II.OO—10.00 0.55—0.38 0.15—0.08 9-00—5.50 4-451.55 4.95--2.70 10.50—9.25 AH ALKMAAR, 27 Sept. Kaasmarkt. (Voorloopig bericht.) Aange voerd: 49 stapels kleine fabriekakaaa 50; 5 stapels fabrieks-commissiekaas 51.50; ia, stapels kleine boerenkaas 50; 32 stapelt boeren-cOmmissiekaas 53. Totaal 88 stapels, wegende 120.000 kg. De handel was goed. P.D.V. „Victoria". Bovengenoemde vereeniging hield 1.1. Zon dag een wedvlucht met oude en jonge duiven en wel van Mons, 284 K.M. De vogels zijn gelost om 9.15, uur met Westen wind' en licht bewolkte lucht, tevens was hieraan- ver bonden een- beker, beschikbaar gesteld door den heer A. Molenaar, handelaar in voeder- artikelen, Oranjestraat, hoek Vischmarkt, welke vervlogen werd door de Postd-ver. Vic toria en onze zustervereniging 't Noorden, beide aangesloten bij den Neutralen Bond van Postduivenhouders, en welke beker gewonnen werd -door den heer J. Goos-en met 10 minuten voorsprong op de tweede -duif. De prijzen werden verdiend als volgt: Goo- *eV\3e. 6°, 18e, J. Verblauw 2e, 10e, 13e; Huhrechten 4e; Duinker 5e, 15e; de Ruiter 7e; !lC: PeteTS 9e> 12W. Verblauw ne. Brink 16e, 17e, 19e en 20 pr. De eerste duif is geconstateerd 2.00.7 «n de !Pr, T w °,m 2'33'I4- In concours wa- en 90 vogels. Van de adsp. waren Fillcrup ie, tieus 2e, 3e pr. wlr 7°lgen d* ?unten' <k°r de leden' be- k^nën m.tanSPraak het kampioenschap kunnen maken, en wel sis volgt: Duinker 77 ALKMAAR, 27 Sept. Graanmarkt. Aangevoerd 3300 H.L.'s ais: 1316 H.L. gerst chev. 9.259-93Vs; 665 H.L. 1360 H.L. gerstchev. 9.259-931/»; 665 H.L. haver 9-io; 76 H.L. boonen, w.o,: paarde- boonen 13; bruin® boonen 2537; duiven- boonen 16—17.50; witte boonen 50; 25 H.L. kanariezaad 17.75; 29 H.L. mosterd zaad, geel 26—29; 16 H.L. karwijzaad 39; 10 H.L. blauwmaanzaad 38; 21 H.L. spina- ziezaad; 16 H.L. diversen; tuinboonen 18 20; 807 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 14-2515; groene erwten (groot®) 1825; grauwe erwten 2635; vale erw ten 18.5028, alles per 100 kg. Handel goed. AM'STERDAM, 27 Sept. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aar-dappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 831 HX. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Sept Schotsche muizen 1.80—2.40, duken 3-30, schoolmeesters 1.60, bl. dito 2.50, drielin gen 2.80—3, uien 4.70^-5, drielingen 3— 3.40, gele nep 4.905.40, spercieboonen 6.50—17, snijboonen 9—30.40, peen 1.80 —2.20, bieten 1.80—2.70, roode kool 3 6.70, witte kool 1.20—1.80, gele kool 3.80 5.70, alles per 100 kg,; bloemkool 7.70 19.40, dito 2e soort 1.20—2.20, beiden per 100 stuks. Aanvoer: 31,000 k®. aardappelen, 24,50a kg. uien, 2500 kg. spercieboonen, 75 kg. snij boonen, 5000 kg. peen, 8500 kg. bieten, 66,000 kg. roode kool, 93,000 kg. witte kool, 14,000 kg. gele kool, 15,000 stuks bloemkool. Eierenvelling Helden. DEN HELDER, 26 September. Aangevoerd 6166 kipeleren, bruin 99-70 per 100 stuks, wit 8.80—9.40-per 100 stuks, klein 56 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 27 Sept. 44,000 kg. aardappelen, Schot-sclhe muizen 1.802.30, bl. aardappelen 2.503.10, bra vo* s 2.10; 27,800 kg. ui-en 4—4.70, drielingen 2.50—3.30, grove 5—5.20, gele nep 5— 5.40; 3300 kg. spercieboonen 914.50; 8800 kg. peen 1.80—2.50; 43,600 kg. roode kool 2.80—6.50; 50,200 kg. witte kool 1.40—1.90; 6800 kg. gele kool 4.10—5.40; 8200 kg. D. W, kool 1.60-^2.90, alles per 100 kg.; 300 stuks bloemkool 814.90 de 100. tisH aam .ioli ?6l off JAK .4 naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Septeanber. Medegedeeld door het Kon- Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 771.8 te Weenen. Laagste stand 739.5 te Thorahavn. Meest miatigé Z. tot Z.W. wind, meest licht tot half bewolkt, weinig óf geen regen, iets zachter des nadhts. In het N. mogelijk toenemende wind met grootere regenkans.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 16