De Alastrlm. ALASTELM-BESTRIJDING. Buitenland. VERNIELENDE BRAND AAN DE HONGAARSOH—OOSTENRIJKSOHE De cycloon In Florida. Drie slachtoffers? EEN MOEDIG INFANTERIST .die een tijger om do «oren sloeg. Naar Ned. Oost-lndifi. f Een commissie. Men meldt aan de Nw. Rott. Ori Ofschoon het te verwachten Is, dat ae wet van den 21sten Juli 1928, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziek ten binnen *z®er korten tijd in -werking zal'treden, en dan de vraag, oef de thans in ons land voorkomende besmettelijke ziekte nog steeds als alastrim mag wor den aangeduid, meer een theoretische dan een practische beteekenis zial krijgen, heeft de minister van 'arbeid, handel en nijverheid het gewenscht geacht, zoo mogelijk in deze tot klaarheid te komen, In overleg met den directeur-generaa" van de volksgezondheid heeft de voor zitter van den Gezondheidsraad de hee- ren prof. W. A. Kuonen en prof. J. J. van Loghem, onderscheidenlijk hoogleeraar te Leiden en te Amsterdam, verzocht zich niet dr. J. Kuiper, lector in de besmette- lijtoe ziekten te Amsterdam, tot een com missie te vereenigen, die haar meening zal uitspreken over het verschil, dat in medische kringen blijkt te heerschon over de waardeering van deze aanstekelijke ziekte. Alle drie heeren hebben aian het ver zoek, dat hun gedaan werd, gevolg ge geven en zij: hebben reeds een aanvang met hun werkzaamheden gemaakt. Te Schiedam. Saterdag is aangifte gedaan van het tweede geval van alastrim te Schiedam, in hetzelfde gezin in de Visscherstraat, waar zich op Zondag 15 September het eerste geval heeft voorgedaan. De patiënte, een melsrje van 17 jaar, werkzaam ln een winkel te Schiedam, is naar de tijdelijke barakken in die Nieuwstraat overge bracht. Het perceel is ontsmet. De faimüie heeft zich pas na het eerste geval laten inenten. Te Delft. Te Delft zijn Zaterdag tien nieuiwe ge vallen van alastrim vastgesteld. Prof. dr. W. A. Kuenen te Leiden en prof. Pasohen, potokendeskundlge te Ham burg, hebben een bezoek aan het Delft- sche gasthuis gebraoht. Laatstogenoemde deelt volkomen de meening van dr. Cleyndtort, dat alastrim als een zeer ern stige ziekte te besohouwen ls, on ook zoo genaamde twijfelachtige gevallen olla aandacht moeten hebben. Te Delft werden Zaterdag 0 en Zondag 1 nieuw geval van alastrim vastgesteld. In het Sint-Hlppolytusgesticht werd een drie-jarig kind, lijdende aan encephalitis, opgenomen. De toestand van de kleine is goed. Te Hellcvoetsluls. Te Hellevoetóliuis doet zich een tweede geval van aliastriim voor. Te Tholen. Volgeüs dei Thoolsdhfe Oourant heeft zich te Tholen een tweede geval van alastrim bij een klein kind voorgedaan. Kermis afgelast De gemeenteraad van Woerden heeft besloten in verband met de alastrim- epidemie de kermis te verbieden. Te Pernis. In de gemeente Pernis is een tweede geval van alastrim vastgesteld, bij een kind. Te Heerlen. Thans wordt als vaststaande aangeno men, dat de drie patiënten, die in het zie kenhuis te Heerlen zijn opgenomen, lij dende zijn aan alastrim. Voor do wachtkamers van de 281 dok toren der afdeeling Rotterdam en omstre ken van de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst wortt de volgende raad geving op een groot oarton verstrekt: Alastrim. Het heibben van een paar dikke armen en eenige dagen koorts, ia honderd maal' minder erg dan het krijgen van Alastrim. Voor kinderen beneden 10 jaar la het gevaar voor Alastrim ln Rotterdam beslist Ïrooter dan dat van encephalitis, hetgeen nog meerdere mate voor volwassenen geldt. Ik raad daarom al mijn patiënten, jong en oud aan, zich ten spoedigste te laten inenten en herinenten. TRAGISCH ONGELUK. Een kindje van elf maanden van F. S. in de Westerwijkstraat te Velsen heeft de vorige week, terwijl de moeder met de wasch bezig was, een emmer kokend wa ter over zich heen getrokken. Met hevige brandwonden werd het naar het Roode Kruis ziekenhuis te Beverwijk overge bracht, waar het is overleden. SMOKKELARIJ. Zaterdag ls te Aken een Nederlandsche auto ln beslag genomen waarin een be langrijke hoeveelheid koffie frauduleus over de grens was gesmokkeld. De ohauf- feur, een Nederlander, is opgesloten. DOODGEVALLEN. De In Galveston geboren hofmeestor Piooola, die te Berlijn een straf van 2 jaar uitzat, heeft Zondagnacht kans gezien zich door de tralies van zijn cel te wringen en met behulp van aangeknoopte lakenB een poging tot ontvluchten te doen. Toen de wacht onder zijn oei voorbij kwam, lag de man dood op den grondde lakens varen afgebroken. GRENS. Geen water om dton brand te blnsschen. Woensdagmiddag kwart voor drieën brak brand uit in een schuur in de Hon- gaarsche gemeente Szentpêterfa. die zich n verband met den sterken wind en met net feit, dat vrijwel alle inwoners bulten op het land waren, zeer snel uitbreidde. Het geheele dorp is eigenlijk een breede streep aan beide zijden van den straat weg, op welke streep de schuur in quaestie ongeveer in het midden is. In een hall' uur was reeds de geheele huizenrij in de richting van Könnerd een prooi der vlammen geworden. Wel was een uur na het uitbreken van den brand 'ook reeds de groote motorbrandspuit uit Szombathe ly aangekomen, terwijl ook van de Oos tenrijksche zijde der grens vrijwillige brandspuiten toesnelden. Echter bleek het weldra, dat de waterput der gemeente niet voldoende water had, zoodat de brandspuiten niet konden functioneeren, Er bleef dientengevolge niets anders over dan uit Szombathely de stedelijke sproeiwagen te requireei'en en daarin water te laten komen. Eohter ook hier mee had men geen succes, aangezien de zware wagens ln de klei van den pro vincialen weg bleven steken. Het resul taat was, dat in het geheel 80 woonhuizen en 80 schuren zijn afgebrand. Eerst om 4 uur des morgens was de brand ge- bluscht. Toen eohter bood het halve dorp een aanblik eener woeste ruïne. GROOTE OVERSTROOMINGSSRAMP IN HIDAIGO. Uit Mexioo-City wordt goraeld: Tenge volge vanoverstrooming der rivier Mocte- zuma staan vier steden in den staat Hidalgo geheel onder water. Daar de vloed zeer snel kwam opzetten, konden velen zioh. niet meer in veiligheid bren gen. Volgens de eerste beriohten zouden meer dan 100 raenschen om het leven zf gekomen. Het grootste gedeelte van bevolking in hot getroffen gebied moet in de open lucht de komende nachten doorbrengen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ TRIEST. In het plaatsje Opcina nabij Triëst ls naar Vas Dias meldt, een ernstig auto ongeluk gebeurd. Bijzonder tragisch is, dat onder de slachtoffers van dit ongeluk een echtpaar was, dat eerst dienzelfden morgon in het huwelijk was getreden en dat een autotooht in de omgeving der stad maakte. Op den terugtocht reed de auto op een overweg tegen een voorbij rijdenden trein. De wagen werd door den locomotief meegesleurd. Drie per sonen werden gedood en vijf zwaar ge wond. BRUG INGESTORT. Goed! afgeloopen. Te Bumley ls een tijdelijke brug over de rivior Galder, die was aangelegd om een vliegterrein te bereiken, waar plezier- vluchten werden gehouden,, ingestort. Veertig tot vijftig menschen vielen in de rivier, De waterstand was echter ten gevolge van de aanhoudende droogte der aatste weken zeer laag. Er is slechts een gewonde. Naar uit New-Yoito gemeld wordt, werd de kust van Florida" Vrijdagavond door een cycloon geteisterd, die een snelheid van vijftig mijl per uur had. Het kon niet worden vastgesteld, waar bet centrum van den cycloon lag, daar de vorbinding met de Babama-eilanden verbroken is. Volgens andere beriohten ligt het cen trum van den cycloon ongeveer honderd- vijtfig mijl naar het Oosten. Mien neemt aan, dat behalve een deel van Florida ook Cuba zal worden getroffen. Berichten uit nagenoeg alle plaatsen aan de kust bewijzen, dat de orkaan, die Zondag over Florida en de Bahamas- eilanden is heengestreken, overal ernstige schade en verlies van mensohenlevens veroorzaakt heeft. Fort Landerdale in Florida werd te uur 50 's middags getroffen en 20 ge bouwen in het zakengedeelte der stad worden vernield. Er zijn eenige gewonden. Het plaatsje Nassau op de Bahamas- eilanden is volgens een Reuter-bericht uit Miami nagenoeg verwoest en er zijn veel dooden. Ook andere eilandjes hebben veel geleden. Een telegram uit Keywest meldt Een groot stuk van de langs de Oostkust van Florida loopende spoorwegbaan is bij Marathon weggespoeld. Verscheidene menschen zijn verdronken. De verbinding met Keywest is verbrokenmen is onge rust nopens het lot van de veerbooten van Nonamekey, van welke nog geen be richt is ingekomen en die den weg volgen, dien de orkaan ook genomen heeft. Een nader bericht uit Miami zegt: Do orkaan heeft het Noorden van. Florida gespaard, maar aan de Zuidwestkust groote schade aangericht. Het ergst heb ben de Bahamas-ellanden geleden, maar zekere beriohten zijn nog niet voorhanden. Volgens nadere berichten uit Miami, in Florida, heeft de orkaan op de Bahama- eilanden aan twintig menschen te Nassau (do hoofdstad der Bahama's) bet loven gekost. Geen enkel gebouw is er onbe schadigd afgekomen. De stad weid! in duisternis gedompeld en de telefoon werd onbruikbaar. De orkaan duurde van Woensdag avond tot Vrijdagochtend. De stoomboot Prinoess of Montague tmiJi-iuu-jmJJ.''""y i j werd op de rotsen geslingerd. De baven- dam van Nassau ls op verscheidene plaatsen weggeslagon. Men is beducht dat de orkaan ook Flo rida en Ouiba nog zal teisteren. HEVIGE FABRIEKSBRAND IN POLEN? Naar men uit Lodz meldt, is Donderdag avond een fabriek in Zgierz door een he- vigen brand verwoest. Toen de eerste brandweerlieden ten tooneele. versobenen, stond bet gebouw reeds in vlammen. Vijf tig arbeiders, die op de tweede verdieping werkten, zagen zich den uitweg over de trappen versperd. Onder groot gevaqr voor eigen leven mocht het den redders gelukken door het verbreken van de ijzeren staven voor de vensters de half bewustelooze werklieden te bevrijden. Voor een arbeidster kwam de hulp te laat, en men vermoedt dat nog twee andoren eveneens om bet leven zijn gekomen. OVERVAL OP EEN AUTO. Op den weg BerlijnLichtenrade is Vrijdagavond een overval gepleegd, waar van een Berlijnsch ingezetene, de auto verhuurder Willi Wegener, bet slachtof fer is geworden. Voorbijgangers vonden hem- ernstig gekwetst ln zijn zwaar be schadigden auto, waarmee bij' tegen een boom wias gereden. Hij vertelde dat de inzittenden van een auto', die hem tege moet was gereden, hom bij: het passeoren peper in de oogen hadden gegooid, zoodat hij de macht over het stuur verloor en tegen een boom reed. Zoodra de wagen tot stilstand was gokoimon waren tweo struik roevers opi hem aangevallen en had den hem zijn portefeuille ontstolen. De gewonde was er zoo erg aan toe dat hij. naar een ziekenhuis is vervoerd. DE HULP VAN DE KRASSIN AAN DE MONTE CERVANTES. Een eisch van VI* mlllioen mark. De leider van de betoonde Russische Ijs- breker Krassln, professor Samollowitsj wordt op 2 Ootobor te Hamburg verwacht naar aanleiding van oen door hem bil do Soheepvaartreohtbank ingestelde vorde ring van VI* imJllloen mark op do Ham- burrg Südamerlkanisch o Dampaohlffaiirt- gesellsehaft als vergoeding' voor de uan hot stoomschip Monifce Oervantes verleen de, hulp. Zooals men zich zal herinneren verkeerde dit stoomschip op zijn laatste plezierreis naar Spitsbergen in zeenood en werd door de Krassin bijgestaan. BRAND IN EEN ZIEKENHUIS. Twee brandweerlieden omgekomen. Te Abordare (Noord-Engetand.) brak Vrijdag in oen ziekenhuis een groote brand uit. Het gebouw is totaal' afgebrand. De zieken konden gered worden. Bij' het biusscthingswerk kwamen twee brand weerlieden in de vlammen om; een derde werd ernstig gewond. BRAND IN EEN GARAGE. Door een feilen brand in een garage te Manchester zijn gisteren veertien, voor een deel zeer kostbare auto's verbrand. De schade bedraagt meer dan 12000 pond. VERDUISTERING DOOR EEN PROCURATIEHOUDER. Naar Nederland? De procuratiehouder van een firma te Munster heeft ten nadeele zijner patroons een bedrag van 110.000 mark weten te verduisteren en is thans met dit bedrag voortvluchtig. Zijn laatste daad was het 'ncasseeren van een chèque voor een be drag van 78.000 mark. De man schijnt in de richting van Nederland gevlucht te zijn. Op zijn aanhouding is door de be nadeelde firma een som van 1000 mark alsmede 10 pet. van hetgeen van de ont vreemde som is terecht gekomen, uitge loofd. ONTPLOFFING IN EEN KOLENMIJN. Zeven dooden, In een kolenmijn nabij Fort Simith, in deni staat Arkansas zijn bij: een ontplof fing zeven menschen omgekomen. Het aantal gewonden is nog niet bekend, daar iet zeer moeilijk ie de mijn binnen te tomen. ONGELUKKEN OP EEN AUTO-RENBAAN. Elf gewonden. Bij autorennen op den Schwabenberg bij Boedapest is Zondag een ernstig onge luk gebeurd. De renner Alan Szenasy is met zijn wagen in de toeschouwers ge reden. Een scholier heeft een schedel breuk 'opgeloopen, terwijl vier menschen ernstig en zes licht zijn gekwetst. Szeüasy s ongedeerd gebleven. Een andere ren ner ls van zijn motorfiets gevallen en evensgevaarlijk verwond. HET GEVAL-HATRY. De schulden mlllioen. bedragen 20 Reuter seint uit Londen: De voorloopige onderzoekingen in de zaak van de groep-Hatry hebben aange toond, dat de schulden van dit concern niet minder bedragen dan 20 millloen (240 mlllioen gulden). Hoewel het door het publiek geleden verlies aanmerkelijk minder is, bedraagt het toch nog verschei dene millloenen ponden. Aocountants in de City zeggen, dat het de grootste finan- cieele gebeurtenis is van de laatste 100 jaar. WEER EEN MOORD TE DUSSELDORP. Men roept nn de hulp In van de Rorltfnsctao politie. Te Dusseldorp ls weer een geheimzin nige moord op een vrouw gepleegd. Een arbeider vond gisterochtend op de zooge naamde Oborkasseler Rheinwlese nabij Dusseldorp in een plas bloed het lijk van een ongeveer 40-jarige vrouw. Uit het on derzoek is gebleken, dat de misdaad kort na middernacht moet zijn gepleegd en dat de dader zijn slachtoffer den schedel heeft ingeslagen. Wegens de verschillende moorden, die de laatste maanden te Dusseldorp zijn ge pleegd en onopgehelderd zijn gebleven, heeft de Dusseldorper politie de hulp van de Borlijnsche politie ingeroepen. Óp de aanwijzing van de daders van de versohll- lende misdrijven is een belooning van drie duizend mark gesteld. AUTODIEFSTALLEN IN DE VER. STATEN. Volgens een offioleele mededeeling zijn dit jaar in de Vereenigde Staten' 116.000 automobielen gestolen. Daarvan konden er 98.000 achterhaald worden. WINTERSOHE STORMEN OVER IJSLAND. Hevige sneeuwstormen, die naar men meent wintersch Weer voor Europa voor spellen, teisteren IJsland. Verscheidene menschen zijn doodgevroren. DRIE PERSONEN VERBRAND. De wrunk van oom Inlander. Hot blad Mataram sohrljft over een brand in hot Bantoolsoho (Djokjaknrta), waarbij 8 raonsohon omkwamen: Het begon mot een kip, die een klap had gehad van Wongsosetono, waardoor de kip verlamde pooton had op Dat nnm Soeprotono don nndor Roel kwa lijk en zoo ontstond tussohen deze beldo families, die woonden aan den zeekant ln Snndon, in het Bantoolsoho, oen zoor sleohto verstadhoudlng. Kort geloden ontstond door eigen on voorzichtigheid brand in het huls van Wongsosetono en door den stralfon zee wind was het huisje kort daarop nog slechts een hoopje asch Rondloopend met plannen om een nieuw huis to bouwen, haa Wongsosetono een rieten dak noodig en meende, van Soeprotono, die voldoende materiaal daar voor bezat.dat te kunnen krijgen. Waarom hij zich tot zijn hoewol vljandigen over buur wendde. Die echter nog steeds met een minder gunstige stemming tegenover den mishandelaar van zijn kip rondliep en botweg weigerde. Het gevolg laat zich denken; Wongso- soteno, pnkit hati, zocht, naar een vol doende wraakneming en zoo zooht hij het huis van den man op, die hem hulp had gewoigerd en stak zonder verdere ge wetenswroegln g den brand in een schuur achter het huis. En de zeewind, die op de woning stond, hielp hem een handje, in een half uur tijd was het huisje er niet meor. En met hot huis was ver dwenen de vrouw van Soeprotono, die een baby wachtte en haar twee kinderen, van twee en drie jaar. Bij het gehouden onderzoek bleek de vrouw pogingen te hebben aangewend, nog weg te komen, doch zij is slapend overvallond door het vuur en heeft den óénen uitgang van het huisje niet meer kunnen bereiken evenmin als hare kin deren, zoodat alle drie den dood vonden in de vlammen. De geheel verkoolde lijken werden den volgenden morgen bij het onderzoek aangetroffen en uit de houding kan worden afgeleid, dat nog wel pogingen zijn gedaan te vluchten. Soeprotono zelf had nog juist kans gezien, het leven te redden doch het w as hom niet mogelijk, nog terug te keeren tot redding van de aahtorgeblovenen, zoo moet de man hebben verklaard. Wongsosetono is in confessie. NAAR HET KRANKZINNIGEN GESTICHT TERUG. Uit eigen beweging, na 89 jaar. In het krankzinnigengesticht voor mis dadigers van Broadmoor is, 69 jaar oud, een veroordeelde overleden, die in 1888 uit het gesticht was ontsnapt, maar er uit eigen beweging in 1927 weer in terug keerde. Toen hij 28 jaar was, was hij we gens moord uit jaloezie op zijn vrouw veroordeeld en naar Broadmoor gezon den. In 1888 wist hij te ontvluchten met behulp van een valschen sleutel, die hem vermoedelijk bereikt heeft in een cake. Er werd jacht op hem gemaakt, doch te vergeefs. Hij wist met een Kanaalboot naar Frankrijk te komen, vond een scha mel bestaan in Montmartre, keerde naar Engeland terug en ging vervolgens naar Rotterdam. Later reisde hij over de ge heele wereld als zeeman. In het begin van 1927 kwam hij als schepeling van New Orleans naar Liver- pool en ging te voet naar Londen. Kort daarop vervoegde hij zioh aan den hoofd ingang van het gesticht en vroeg om toe gelaten te worden, daar hij zijn laatste dagen wilde doorbrengen daar waar hij wist, dat hij goed behandeld werd. Eerst geloofde men zijn verhaal rijgt en de po- tle 'briadht heim op. Later v-V er een order van het departoment van blnnen- landsohe zaken, waarbij zijn terugkeer werd toegestaan. „Ik heb geen vrienden en ben heel al leen op de wereld", zoo verklaarde hij even voor hij opnieuw werd opgenomen. „Ik heb al die jaren rondgezworven met het gevoel, dat ik een vluchteling ben, die door den eersten den besten politie-agent kan worden Ingerekend. Ik ben bezig zwak te worden door die aanhoudende vrees en lk Aan don Javaanschen Infanterist Snrn- bljo van hst garnlzoens-bntaljon van Palembang is door de Koningin do bron zen eerepenning voor MensohlievendHulp- botoon toegekend. De „Pr. Bode" vertelt, waaraan de man die onderscheiding te danken beeft De infanterist Bambljo maakt deel uit van een vanuit Sarolangoen (DJambl) te Sooroelangoen Rawas voor itoun aan het Civiel Bestuur gedetacheerde brigade. Op 18 Maart 1928 werd hij met den lnl. sergeant Karmln op patrouille gezonden om een tijger te dooden, dlo een dessa- man had aangevallen en gedood. Terwijl beide mannen den tijger beslopen, werd plotseling de sergeant Karmln door het dier van achteren besprongen on op den grond geworpen. Schieten kon öambljo niet, uit vrees ook den sergeant te taken, en bovondlen speelde alles zish ln vol slagen duisternis uf. Lang piekerde Sam- bljo niet. Hij had een Everready-lnmp bij zioh en hiermee begon hij den kop van den tijger te bewerken. De tijger Het eohter niet los, waarop Sambljo een ge voeliger plek zocht en het dier met zijn lamp om de ooren sloeg. Toen koos de tijger het hazenpad. Sambijo droeg den zwaargewonden sergeant naar het bivak. Eenige maanden later was Karmln vol komen hersteld. DE ZESDAAGSCHE. In een vergadering van vertegen» woordiwers van de centrale Iftstel- lln«cn van de fed'eratle Rusland i« besloten dat op I Octobor algemeen zul worden overgegaan tot de Invoe ring vnn die weck van zet dagen (vijf dagen werken, de zesde dag vrij). (Courantonbercht.) Hé, ik heb een nieuw geluidje, Uit oen heele verre streek. 't Oude lied komt te vervallens Zeven dagen heeft de week. Rusland zal - het in gaan voeren, Onze week gaat op de flesch, Niet een week van zeven dagen, Maar voortaan een week van ze». Als een buitenlander dan eens Voor een poos naar Rusland gaat, Kan hij nimmer meer zóó vroeg gaan, Of hij loomt altijd te laat. led're weck ls voor die Rutten, Steeds één dag te vroeg voorbij, Dat wordt na een aantal weken Dan een reuze knoeierij. Dat verschil groei: aan tot maanden, Eu gaat het dan zoo maar door, Dan zijn na tweehonderd' jaren Ons de Russen tien Jaar voor. 't Is 't begin, maar alt uien voortgaat, Langzaam op dezelfde wijs, #En men geeft zoo nu en dan daar Maar weer een» een dagje prijs. Zal een week gteen week meer wezen, Volgens Bartjes en zijn leer, Dan i» eens de week geweken, Wanter zijn geen dagen meer. TROUBADOUR. fljdstlppon van verzanding der brievanmalsn. Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost vla A'dam ld. vla R'dam Per Holi. mail via Genua ld. via Marsellle Per Eng. mail vla Marsellle Per luchtpost A'dam-R'dam- Parijs-Mar- seille ter door zending met Britsohe schepen 7 en 21 1 en 15 2 en 16 Oot. 10 en 24 Eiken Donderdag idem 6.80 6.30 s av. 's av. 6.80 's av. 6.80 's m. 6.80 's m. 6.80 's av. Naar Ned. West-lndlë. Naar Suriname Per zeepost I via A'dam 10 Oot. 6.80 's av. Naar Saba, St. Martin en St. Eustatius Per zeepost via Amsterd. (Golonlijn) Idem (Zd. Paciflcl.) Per mail over Engeland 3 Oct. 6.80 'sav. 6.30 's av. 6.30 's av. Naar Aruba, Bonaire en Curagao Per zeepost via Amsterd. (Golonlijn) Idem (Zd. Paciflcl.) 3 Oct. 6.30 'sav. 6.80 's av. Per zeepost behooren te zijn wijzing „zeepost". te verzenden stukken voorzien van de aan- OUD-PRESIDENT COOLIDGE. Zijn hnndteokcnlng heeft waardie. De ox-presldent der Ver. Staten Calvin Ooolldge heeft een huto-biografie ge schreven. Het werk is gedrukt en Don derdag heeft OooUdge 1000 exemplaren van de oplaag voorzien van zijn handtoe- kening. Hij deed daar drie uur en 25 mi nuten over. Maar het loonde de moeite. De alleen te sterven." exemplaren met een handteekenlng was bang voor de gedaohte|van den schrijver moeten elk 25 op- brengon.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11