|(eurig zittend Haar mA I?ynen Rehcht, wat wij dus van dichtbij kunnen gadeslaan en ten slotte wordt nog met het nevelscherm aan boord van de „Kortenaer" gedemon- s reerd. Zooals men wellicht weet is dit een phosphor scherm. De phosphor wordt door verhitting ln een ton water gesmol ten en dan als t ware naar buiten gespo ten, waardoor hij, door in aanraking te ?,ht' verbrandt en een ge- eldige hoeveelheid rook produceert. Men kan door dit rookscherm zichzelf of andere schepen aan den vijand onttrek ken, ook kan men hierdoor b.v. mijnen ^ggen, zonder dat dit door vijandelijke schepen kan worden waargenomen. Geen verwarming van het schip. Goed afgeloopen. Demonstraties. De peiroleumbrand te Moroni. Mr. J. A. v. Everdingen, de verdediger, sloot zich bij dezen eisch aan, al meende hij, dat op het bewijs, dat het lelt te Gouda is gepleegd, wel wat zou zijn al te dingen. Uitspraak 10 October. HET HOOGER BEROEP VAN LIEBERMANN. Naar wij vernemen, is, op verzoek van de verdediging, de behandeling in hooger beroep van de strafzaak tegen Salomon Liebermann eenige weken uitgesteld. Thans is bepaald, dat deze zaak op 3 en 6 December voor het Amsterdamsche ge rechtshof zal dienen. Verdedigers zijn, naar men weet, mr. Kokosky en mr. Duys. VERDRONKEN. Het 13-jarige meisje J. Koppend, uit Amstelveen is, toen zij Maandagavond te Uithoorn langs den Amstel fietste, door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Haar fiets is op den kant ge vonden. Te Sir Jansland is de 17-jarige A Q. in een sloot geraakt en verdronken. INSTORTING TE ALKMAAR. Tengevolge van den hevigen regenval is Maandagnacht te Alkmaar een gedeel te van de kade aan den Eilandswal inge stort. EEN HONDERD-EN-TWEE-JARIGE. Maandag heeft te Hinte (Oostfriesland) de heer von Frese, zijn 102-jarigen ver jaardag herdacht. HEVIGE REGENVAL IN ZUID FRIESLAND. In geen jaren is in het Zuiden van Friesland zooveel regen gevallen als Maandagnacht. Een volgeladen schuit met grint van de firma Gebrs. Frankema, liggende in de Lemster Rijn, is tengevolge van dezen zwaren regen gezonken. UIT HET PARADIJS.... ONTVLUCHT Tijdens de kermis te Venlo zijn 5 apen ontsnapt uit Het paradijs der apen. Tij dens de oefening in gymnastiek wist één zich uit de reuzenzwaai aan den rekstok over de hoofden van het publiek naar bui ten te slingeren, welk voorbeeld door vier andere apen gevolgd werd. Vier van de dieren zijn den volgenden dag gevangen op zolders van omstaande huizen, doch de vijfde heeft men nog niet kunnen pakken. De ondernemers zijn ver trokken met achterlating van den vluch teling, die geheele wijken in de stad op stelten zet, door over de daken bezoeken in de huizen af te leggen en van zijn ver heven zitplaats af, stukjes kalk en vuil uit de dakgooten op de menschen in de straat te werpen. Verschillende personen heb ben 's avonds toen zij naar bed wilden gaan den ontsnapten aap van hun bed zien, springen. De jeugd heeft groot ver maak in den over den dakgoot kijkenden, blazenden en gezichten trekkenden aap. WEDERRECHTELIJKE VRIJHEIDSBEROO VIN G. Door de politie. Eenige maanden geleden, bij de begra fenis van den politie-agent Uittien in Den Haag, zijn gevallen van zakkenrol lerij voorgekomen. Een man werd op hee- terdaad betrapt en door burgers aan de politie overgegeven. Nog een tweede werd aangewezen en ook deze werd door eeni ge agenten gearresteerd. Naar laatstbe doelde later verklaard heeft, is hij door de agenten zeer onheusch behandeld. Hoewel hij dadelijk zijn onschuld kon be wijzen is hij per celwagen, geboeid, naar het politiebureau overgebracht. Het poli- tie-onderzoek wees later uit, dat de jon ge man op het graf van een zijner ver wanten in biddende houding had ge staan. De man diende bij de justitie een klacht in tegen de betrokken agenten ter zake van wederrechtelijke vrijheidsberooving. De hoofdcommissaris van politie heeft deze zaak nauwkeurig onderzocht en een groot aantal getuigen doen hooren. Van gemoet, waar de ministersvlag weldra ln top wordt geheschen, terwijl zij bij ons is neergehaald. Wij vervolgen dan onzen tocht door de „Kortenaer" en gluren in de hut van den marconist, die het druk heeft met de berichten van het roode front en van die der directie en met het doorseinen van berichten van ons schip. In de kombuis zijn de koks en koks maats druk in de weer, voor ons diner. Brrr, wat is het warm in de kombuis. Zoo als men weet wordt de „Kortenaer", een turbineschip, geheel met olie gestookt. Natuurlijk heeft dit tal van voordeelen. Het is, om er maar enkele te noemen, lang niet zoo'n vuile boel als met kolen, ook is het stoken oneindig veel gemakkelijker, het verbruik is ook billijker, als men ten minste niet op volle kracht vaart. Maar het nadeel is, dat er een veel grootere hitte wordt geproduceerd. En dat was merkbaar in de kombuis. Benijdenswaar dig is het niet voor de koks, als zij straks in de tropen, in deze heete atmosfeer zul len moeten werken. Doch dat is nu een maal de risioo van het vak. De „Kortenaer" is voor de tropen ge- bouwdl Daardoor heeft het schip tal van geriefelijkheden, die andere schepen van dezelfde grootte missen. Wij noemen slechts de zeer ruime hutten van de offi cieren, met de uitstekende ventilatie. De geriefelijke verblijven ook van de onder officieren en de bemanning. Doch er ia hun verklaringen is een uitvoerig proces verbaal opgemaakt en dit is dezer dagen in handen van den officier van justitie ge steld. DE FATALE RING. Jaren geleden heeft een bewoonster van de Zaagmolenstraat te Rotterdam op straat een kostbaren ring gevonden. De ring, die een waarde heeft van ongeveer J 300, is van platina en draagt 8 diamanten en een parel. De juffrouw heeft van haar vondst aangifte gedaan bij de politie, JF heeft zich nooit een eigenaar gemeld. De juffrouw heeft sedertdien den ring ge houden, maar het heeft er veel van, of zij tmiet den ring het noodlot in haar woning heeft gekregen.«De ring wordt be schouwd als de familiesohat, en alle fami lieleden hopen eens den ring te erven. Over het kleinood is dan ook al veel twist in de familie geweest. Maar dat is nog niet het ergste. Sedert dat de juffrouw den ring in haar huis heeft, komt zij telkens op het politiebureau aan den Bergsingel aangifte doen van diefstal van den ring. En even zoovele malen vindt de politie den ring in een of ander pandhuis terug, beleend door den dief of de dievegge, die steevast en lid van de familie van de juf frouw is, en om de eer van de familie trekt de juffrouw dan haar klacht maar weer in. Nu eens is het de dochter, dan weer een broer, een zwager of een neef, die, in geldverlegenheid verkeerend, den ring uit het kastje wegnam en beleende. Vele pandhuishouders in het Noorden der stad kennen den noodlottigen ring, en hun tarief is onveranderlijk op 15 vast gesteld. Telkens als de ring weer was op gespoord, heeft de juffrouw het pand in gelost. Hoe vaak zij op die manier al 15 plus rente heeft betaald, is niet meer na te gaan. Dezen keer is het weer een schoonzoon geweest, die van den familie- schat gebruik heeft gemaakt, om een tij delijk gebrek aan vlottende middelen aan te zuiveren. Ook nu is, de traditie ge trouw, de ring weer ingelost en de klacht ingetrokken. DE VERDUISTERING TE WORMERVEER. De aangehoudene op vrije voeten. De kantoorbediende H. B., boekhouder bij de maalderij Vooruitgang te Wormer- veer, die verleden Vrijdag, zooals gemeld, verdacht van fraude, gevankelijk naar Haarlem is vervoerd, is weer op vrije voeten gesteld. In de vergadering van aandeelhouders verschenen, erkende B. door speculatie in granen 25.000 te heb ben verspeeld, doch beloofde althans een deel van het tekort aan te zuiveren. De justitie heeft de zaak nog in onderzoek. DOOR EEN REVOLVERSCHOT GETROFFEN. Ruzie ln het woonwagenkamp te Leiden. Een man zwaar ge wond; de vermoedelijke dader ge arresteerd. Gisteravond ontstond er hevige ruzie tusschen bewoners van het woonwagen kamp aan den Molenweg te Leiden, welke plaats in verband met de 3 Octoberfeesten overvuld is met tijdelijke gasten. De ruzie nam dusdanige afmetingen aan, dat er tenslotte geschoten werd, waarbij een kermisklant ernstig gewond werd in de zijde. Men bracht het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis, waar snel opera tief ingrijpen noodzakelijk geacht werd. De vermoedelijke dader is in arrest ge steld. Buitenland. EXPRESS-TREIN HOEK VAN HOLLANDMÜN CHEN GEDERAILLEERD. VtJf personen gewond. Een N. T. A.-telgram uit Wiesbaden meldt, dat de express-trein uit Hoek van Holland naar Munchen in botsing is ge komen met een goederentrein en gede railleerd is. Vijf personen werden ge wond. Nader verneemt het Hbl., dat het hier den express-trein betreft, welke Maandag uit Hoek van Holland was vertrokken met ook een maar, tengevolge van het feit dat deze jager voor Indlë is gebouwd, mist hij een oentrale verwarming, die toch heeft men in de tropen niet noodig. Nu hebben echter officieren en bemanning het vooruitzicht, dat zij niet voor Januari naar Indië zullen gaan, omdat er nog een aantal torpedo's ingeschoten moeten wor den. En dat vooruitzicht is allesbehalve aangenaam, omdat men verstoken is van alle verwarming. De electrische kachels, die men aan boord heeft geplaatst hebben weinig of niets te beteekenen en het is dus maar te hopen dat wij geen al te koude maanden krijgen, anders wordt de toestand aan boord, op zijn minst geno men, zeer onaangenaam. Doch ook dit in- convenient hebben de opvarenden van de „Kortenaer" gaarne over voor het feit, dat zij aan boord van dezen prachtigen torpedojager zijn geplaatst. Want dat is zeker een buitenkansje en de comman dant, luit. ter zee der le kl., Lagaay, is uiterst ingenomen met zijn schip. Nadat de Minister, de vice-admlraals en de andere heeren, het afschieten van twee torpedo's, waarvan een doel heeft getroffen, hebben bijgewoond, keeren ze aan boord van de „Kortenaer" terug. Den minister worden dan van de „Heems- kerck" 19 saluutschoten gebracht, die over de vaartuigen heendonderen. De minis ter toont zich uiterst ingenomen met de zen tocht en met de oefeningen, die bui tengemeen interessant waren. Met de sloep zijn ook eenige journa listen meegekomen, o.w. een collega van passagiers, die Zondagavond uit Londen met de boot waren afgereisd. De botsing geschiedde met een goederentrein, ko mende uit Mainz; de machinist van den express zag het gevaar, wist te remmen, doch kon een botsing niet voorkomen. De gewonden zijn drie postbeambten en twee reizigers, alle Duitscbers. GROOTE BRAND TE DARMSTADT. Twee slachtolfers. Dinsdagmiddag brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de werk plaatsen der spoorwegen te Darmstadt. Het vuur, dat waarschijnlijk in de smede rij begon, breidde zich zeer snel uit tot de schroevenfabriek, die bij de komst van de brandweer in lichtelaaie stond. Door het onmiddellijk met kracht ter hand ge nomen blusschingswerk was men het vuur spoedig meester. Gedurende de ber gingswerkzaamheden werden twee zwaar gewonde arbeiders van onder de puinhoo- pen te voorschijn gehaald, waarvan één tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is overleden, terwijl voor den ander geen kans op behoud bestaat. Twee brandweer lieden werden bij de blusschingswerk- zaamheden licht gewond. HET EINDE VAN DE DROOGTE IN ENGELAND. Toen Zondag in alle zuidelijke graaf schappen van Torquay tot Dover de regen plotseling met bakken uit den hemel be gon te vallen, kwam er ook te Londen een einde aan de droogte, die daar 37 dagen geduurd had en de langste droge tijd in 120 jaar was geweest. De laatste meet bare regen was op 22 Augustus te Lon den gevallen. Het departement van landbouw vestigt de aandacht op een merkwaardig feit, na melijk dat de droogte een gunstige den veestapel uitwerking op heeft gehad, ondanks het gebrek aan groenvoer. In een officieele mededeeling leest men: „Vele weken achtereen zijn de welden bruin en verschroeid en kaal geweest. Toch zijn de meeste beesten op de boer derijen, de omstandigheden ln aanmer king genomen, opmerkelijk goed gedijd. Wat kan de verklaring zijn? Sommigen zeggen dat zij minder last van insecten gehad hebben dan in andere jaren, maar over het algemeen zijn de vliegen dit jaar minder lastig geweest, en in Noordelijke streken, waar overvloedig regen gevallen is en er volop gras is, is het twijfelachtig, of de schapen bijvoor beeld er even goed uitzien als de schapen op sommige uitgedroogde weiden in het Zuiden. Is het niet mogelijk, dat de hoedanig heid van het gras de zaak ten deele ver klaart? Uit de onderzoekingen van dr. Woodman te Oambridge en anderen is gebleken dat kort gras, zoowel in ver- schen als gedroogden toestand, een zeer groote voedingswaarde heeft De weiden in het Zuiden hebben den heelen zomer door kort gras gehad en bij gebrek aan regen is het groenvoer in door de lucht gedroogden vorm gegeten". Het departement komt dus tot de slot som, dat het gras, dat beschikbaar was, een zeer hooge voedingswaarde gehad moet hebben. DE SCHIPBREUK VAN DE SCANDIA. Blijkens een Reuter telegram van gis teren uit New Orleans is een reddings vaartuig er in geslaagd 23 schipbreuke lingen van het Deensche s.s. Scandia aan boord te nemen. Alle geredden zijn Denen. Zij zijn gezond en wel. TREINBOTSING. De uit Bingen komende sneltrein RotterdamKeulenMainzMunchen is Maandagmiddag op het station Mainz op een goedierentrein gereden tengevolge waarvan eenig;e wagens weerden bescha digd. De sneltrein kon zijn reis echter voortzetten. Door den schok vielen een aantal koffers uit de netten, hierdoor werden zeven reizigers en twee postbe ambten licht gewond, een postbeambte moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. „De Telegraaf", met den teekenaar Joh. Spier. Spier neemt al bijna direct vice- admiraal Quant onder het potlood en Lüger, de man van „de Telegraaf", dlscht verhalen op over zijn verblijf op de „Heemskerck", dat hem zoo goed is be vallen, dat hij maar noode afscheid van commandant en bemanning kon nemen. „Wij zaten gisterenavond om twaalf uur te kaarten," zoo vertelt de journalist, toen daar plotseling een overste de long- room binnen komt stappen, met de mede deeling, dat wij zoo juist getorpedeerd waren. Komaan zeg ik, harte is troef". En zoo grapt Lüger verder, over de be manning, die zijn schrijfmachine voor een grammofoontje aanzagen enz. De tijd vliegt om. Om een uur worden we aan tafel genoo- digd en in de prachtige, in mahoniehout uitgevoerde, longroom staat een feeste lijke tafel gedekt. Wij dineeren met smaak, daartoe heeft ook de zeelucht het hare bijgedragen. De bediening is uitstekend en de opgediende opijzen zijn het niet minder. De „Kortenaer" loopt 54 K.M. Na de tafel worden we aan dek geroe pen, want de „Kortenaer" zal met dertig- mijlsvaart gaan loopen. In de longroom hadden we aan het donkere brommen uit de machinekamer reeds gemerkt, dat de torpedojager volle kracht ging loopen en als we aan dek komen is er achter het achterschip al een „hekgolf" van schuim. Ook de boeggolven loopen hoog op. We DE ORKAAN BOVEN BAHAMAS. De verliezen. Op het eiland New Provlöenoe zijn volgens een telegram uit do noofdstad Nassau zeven personen gedood. Hierbij zijn echter niet meegerekend de personen die op zee en tengevolge van schipbreuken om het leven zijn gekomen, en wier aantal reeds gisteren 15 bedroeg. De orkaan is afgedreven tot boven de Golf van Mexico en de Westkust van Florida waar hij echter weinig schade heeft veroorzaakt. TER DOOD VEROORDEELD. Het hof van gezworenen te Halberstad heeft den 42-jarigen metselaar Friedrich Wilhelm Reins uit Maagdenburg, die op 6 Juni op den Broeken zijn tienjarig zoon tje heeft doodgeschoten en kort daarop twee Berlijnsche dames heeft aangerand, tot de doodstraf veroordeeld. MOORD OP DE SPOORBAAN. Op den spoorweg naar Vienenburg, ten westen van Halberstadt, heeft men Maan dagmiddag het lijk gevonden van een man, wiens hoofd door een trein was af gereden. Eerst dacht men aan zelfmoord, doch het onderzoek heeft uitgewezen, dat de man geen natuurlijken dood is gestor ven. Aan het hoofd waren n.1. vijf diepe steekwonden zichtbaar. De dader moet zijn slachtoffer na de daad op de spoor rails hebben gelegd. De politie heeft reeds een arbeider in hechtenis geno men, die ernstig van den moord verdacht wordt en 's nachts ook met den vermoorde is gezien. DE ONTPLOFFING TE HIRSCHFELDE Drie mijnwerkers bezweken. Van de vijf arbeiders die Maandag tengevolge van de ontploffing; in de mijn bij Hirschfelde zwaar gewond werden, zijn er 's nachts drie in het ziekenuhis te Zittau overleden. De twee anderen ver- keeren nog in levensgevaar. EEN BRANDSTIOHTERS- VEREENIGING. Het is den rechter van instructie te Cottbus, in samenwerking met de Ber lijnsche politie gelukt een vereeniging van brandstichters op te sporen, die in den laatsten tijd ongeveer 100 branden in den omtrek stichtten, waaraan verschei den boerenhoeven ten prooi vielen. Op het oogenblik zijn bij het gerecht te Cott bus een aantal processen aanhangig te gen 30 personen uit het Spreewaldgebied, Verscheidenen van hen zijn reeds gear resteerd. WEER ZENDELINGEN ONTVOERD. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat in het Zuidwesten van de provincie Kweitsjou, twee Britsche zendelingen door roovers zijn ontvoerd. EEN SCHOOL INGESTORT. Veertien dooden, 23 gewonden. Bij het instorten van een Indische school te Bhilsa in den staat Gwalior zijn, naar uit Bombay gemeld wordt, veertien jongens gedood. De instorting had tijdens de schooluren plaats. Het aantal ernstig gewonde kinderen bedraagt 23. Een groot aantal kinderen werd licht gewond. EEN STELLING INGESTORT. Op de terreinen van de suikerfabriek te Regensburg, waar een buitenlandsche firma bezig is met den bouw van een tank, is Dinsdag, terwijl arbeiders aan het klin ken waren, een stelling ingestort. Vier arbeiders hebben ernstige won den opgeloopen en zijn naar een zieken huis vervoerd. Een der mannen is kort na zijn aankomst in het ziekenhuis over leden. DE OVERSTROOMINGEN IN BRITSCH-INDIË. De door de laatste overstroomingen in het Pandsjabgebied aangerichte schade blijkt volgens officieele mededeelingen zeer groot te zijn. In totaal zijn 206 per- Ingezonden Mededeeling. (808) loopen 24 mijl, dan 26, het water sist als 't ware onder het achterschip uit en als we dertig mijl loopen, dus een vaart van ongeveer 54 kilometer, is de hekgolf ze ker 3 of 4 meter hoog en honderden me ters achter ons zien we nog de witge- kuifde golven meeloopen. We varen zig zag en onze baan teekent zich zeker tot 2 of 3 kilometer ver af. Het water heeft, waarschijnlijk door de vermenging met 1"^t',een liclltgroene kleur gekregen. Machtig interessant Jp dit schouwspel. Onze tocht nadert het einde. Als we langs de v. Meerlant komen, worden door we stoomen dan weer langs het beken- de strand van onze badplaats. Alles ligt i als in diepe winterslaap bevangen, terwijl de zomerzon zoo heerlijk schijnt. Op de H Als men zoo nu en dan'8 morgens slechts Ü9 S 0Bn weinig Purol even tusschen de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opgenomen; en het gevolg hier van is dat na het kammen Uw haar den geheel dag keurig blijft zitten. sonen verdronken. Ongeveer acht dui zend stuks vee gingen verloren. Groote gebieden werden verwoest. Het aantal totaal verwoeste huizen bedraagt 69.000, en acht duizend huizen zijn ernstig be schadigd. EEN KRANKZINNIGE DOODT VIJF MENSCHEN. Naar uit Sydney gemeld wordt, is de kolonie Palmyra in West-Australië door een vreeseüjke daad van een krankzin nige in rep en roer gebracht. Een krank zinnige rende in het duister door het dorp en schoot in het wilde weg op de huizen, welker bewoners in allerijl de deuren bar ricadeerden en de lichten uitdraaien. Vijf menschen werden gedood. Eerst na een langdurige opwindende vervolging door de politie kon de krankzinnige achter slot en grendel gezet worden. Men neemt aan dat de krankzinnige zy'n verstand heeft verloren door het veelvuldig voor komen van diefstallen op zijn bezittingen gedurende den laatsten tijd. De brand in de petroleumbron te Moreni, die thans 4è maand heeft geduurd, wekt in vakkringen steeds grootere bezorgd- heid.De aanvankelijke druk van 230 atmos feer is thans gestegen tot 260 en de erupties gaan niet meer door de schach ten alleen, maar hebben reeds ondergronds een weg gevonden en worden begeleid door onderaardsch gerommel. De vak lieden zijn volkomen radeloos, daar het blusschingswerk geheel en al zonder resultaat is gebleven. Tot dusverre heeft men twee tunnels naar de brandende schacht gegraven. Men ls thans bezig aan een derden tunnel, doch het werk vordert slechts langzaam. Men is 120 meter van de bron verwijderd. Een aantal vaklieden uit Amerika zijn te Moreni aangekomen. Tot dusver bedraagt de schade meer dan een milliard lei, EEN DRAMA IN DE LUCHT. Het verhaal komt uit Cincinnati en het klinkt als een sprookje. Maar wij nemen nu maar aan, dat het precies zoo ge beurd is, als wij het in een Amerikaansch blad verteld vonden. Een vliegtuigbe stuurder gaat met een passagier de lucht in, probeert een kopje-duikeling en valt uit het vliegtuig. Gelukkig zit hij aan een valsoherm en komt ongedeerd op den bodem. De passagier (deze verwonderlijke heer heet Norman Curtice) pakt handels beet en krijgt het vreemd ronddwarrelende toestel in zijn macht. Ofschoon hij een volkomen leek is op het gebied van vlieg tuigen, weet hij het toestel zonder onge lukken op den grond te krijgen. Men vraagt hem na afloop van het avontuur hoe hij het hem gelapt heeft. Het ant woord ls: >Ik weet het heuseh niet.« EEN KERK IN BETON. In aanbouw te Luik. Naar de correspondent van de Nw. Bott Crt. te Brussel meldt, is men thans bezig in de wijk Fétinnes, te Luik, een kerk te bouwen, die geheel in beton wordt opge trokken. Het nieuwe gebouw zal' in het voorjaar klaar zijn en is bestemd om, tijdens de Luiksche Wereldtentoonstel ling, als expositiezaal van de afdeeiing oude kerkelijke kunst te dienen. EEN ONFORTUINLIJKE DIEF. In een trein op het traject Lunloe Warschau drong een dief in een coupé eerste klas binnen en probeerde den eenigen passagier, een officier, te beroo- reed© komt de admiraalssloep langszij en worden we groepsgewijze naar den wal gebracht. De heeren die den trein van 3.55 moeten halen gaan eerst, dan volgen wij, die niet zoo haastig gebakerd zijn en om 4 uur zetten we voet aan wal en haas ten ons naar kantoor, om deze regelen voor u op te schrijven. Donderdagmorgen van de vorige week zijn de manoeuvres beëindigd. Zij werden begunstigd door schitterend weder; te mooi eigenlijk voor de „rooden". Zij had den wel een beetje dikke lucht en donkere nachten kunnen gebruiken. Nu moesten zij steeds profiteeren van een paar don kere uren. I Voor alle outsiders, die door Admiraal Quant in de gelegenheid werden gesteld deze manoeuvres bij te wonen, zijn het genoegelijke en gezonde dagen geweest. Allen waren vol lof over de ontvangst die hun van de zijde der commandanten en hunne officieren ten deel viel en prezen den geest aan boord. Een der persmen- schen, die aanvankelijk op een onderzee boot was geplaatst was niet te bewegen dezen bodem voor een andere te rullen. Hij had een lanceering medegemaakt en nu hoopte hij op een tweede kans. Ik weet niet of hij het genoegen gesmaakt heeft. Maar het is typeerend voor de wijze waarop den persmenschen het verblijf in een hen zoo totaal vreemde omgeving tot een genoegen werd gemaakt

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10