RONIJN's ONTBIJTSPEK BÉÉl rïlÉi#?''-ü TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS. 1 Moord en zejfmoord. f- Ernstige fabrieksbrand te Eindhoven. 4 arbeiders gewond. Midden In de stad, 's morgens te.half zes, worden gestolen kof fers met een waarde van f 15.000 aan bont, opgeladen en vervoerd. SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Binnenland. Woensdagnacht heeft een man op den SchiedamschendJJk te Rot terdam een 19-jarlg meisje ver moord. De dader heeft zich van het leven beroofd. Woensdagnacht heeft zich op den Schie- damschen dijk te Rotterdam een drama afgespeeld, dat aan twee jonge menschen het leven heeft gekost. De aanleiding was het verbreken van een verloving. Het ge beurde heeft zich als volgt toegedragen: De 19-jarige E. W., een dochter van een kastelein van den Schledamschen dijk, was eenigen tijd verloofd geweest met den 27-jarigen zeeman D. B., die een half jaar geleden naur Amerika is vertrokken. Daar ontving hij een unoniemen brief, wuarln werd meegedeeld, dat zijn meisje wel eens met een ander uitging. B. deser teerde van zijn schip en kwam als ver stekeling naar Rotterdam terug. Het meisje deelde hem mee, dat zij de verlo ving wilde verbreken, omdat zij een an der had leeren kennen, om wien zij meer gaf dan om hem. B. trok zich dit erg aan. Woensdagavond is het meisje met haar nieuwen verloofde naar een feest van een biljartclub geweest, vanwuar zij omstreeks drie uur naar huis terugkeerden. Bij de Leuvebrug zei het meisje, dat zij vorder wel alleen zou gaan, omdat zij bang was, dat haar vroegere verloofde hen op zou wachten en dat deze dan haar nieuwen vriend zou aanvallen. De nieuwe verloof de voldeed aan dit verzoek en ging naar huls. Het meisje is alleen verder gegaan. Waar zij toen B. heeft ontmoet ls niet be kend, maar een Dultscher, die omstreeks dien tijd langs de woning van W. aan den Schledamschen dijk is gekomen, heeft na derhand verklaard, gezien te hebben, dat voor de deur van deze woning een meisje stond te praten met een jongen man, die zijn Mm om haar schouder had geslagen, loen hij een eindje verder was, hoorde hij eensklaps een kreet achter zich, maar toen hij omkeek zag hij niets. Hij heeft dit vrij verdacht gevonden en is terug gegaan. Bij het huis van W. gekomen zag hij niemand meer, maar plotseling hoorde hij uit het pand licht gekreun en hij hoor de een vrouw roepen: ze hebben mijn kind vermoord. Op het portaal van de eerste verdieping vond hij het meisje ver moord liggen. Haar moeder was bij haar. Dadelijk werd de politie gewaarschuwd, die het lijk naar het ziekenhuis aan den Ooolsingel deed vervoeren. Het bleek dat het meisje met een mes in de borst was gestoken. Terwijl de inspecteur, de heer Hen driks nog met zijn onderzoek in het pand aan den Schiedamschen dijk bezig was, troffen twee rijwielagenten op de Leuve- haven een man aan, die roerloos tegen een pand lag en op hun vragen niet reageerde. Zij hebben dezen man daarop naar het politiebureau aan de Groote Pauwensteeg gebracht, waar bleek, dat de man een ernstige wond in den buik had. Men heeft hem op- een ladder naar het ziekenhuis aan den Coelsingel gebracht. Onderweg is hij even bij kennis gekomen en heeft toen tegen de agenten gezegd: Ik heb een moord gepleegd. Dadelijjc daarna heeft hij het bewustzijn weer ver loren. Donderdagmorgen, vroeg heeft de inspecteur van den justitieelen dienst in de eerste afdeeling den man, die D. B. bleek te zijn, gehoord. Daarbij kon de man sleohts met gebaren op de hem ge stelde vragen antwoorden. Donderdag morgen om half elf is B. in het zieken huis overleden. Donderdagavond werd de brandweer te Eindhoven gewaarschuwd, dat er in de slgarcnklstenfabriek Jullana, gelegen aan den Voorterweg en aan den Kanaaldijk, een dichte rook hing. Zij rukte mot den brandweerauto naar den Kanaaldijk uit. Daar gekomen constateerde zij, dat het ketelhuls dat tegen de fabriek is ge bouwd in lichte laaie stond. Onmiddellijk werd het vuur met een aantal stralen be streden, dooh men kon niet verhinderen, dat de vlammen naar de fabriek oversloe gen. Spoedig was de geheele fabriek een groote vuurzee. Ook de brandweer der Philipsfabrieken was ter plaatse om hulp te verleenen. Te 9 uur sloegen de vlam men overal fel uit. Door het neerstorten van een muur zijn 4 arbeiders der fabriek gewond. Een van hen had zulke ernstige kwetsuren opge- loopen, dat hij in ernstigen toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Een gedeelte der houtmagazijnen werd ook aangetast, doch de brandweer slaagde er in het yuur spoedig te dooven. Alle overige fabriekswerkplaatsen, als de kor- terij, de snijderij, de zagerij, de lijmerij, de pakkerij en anderen werden totaal verwoest. Vele kostbare machines zijn geheel vernield. De Philips brandweer kon wegens gebrek aan water geen hulp verleenen, zoodat zij onverrichter zake moest inrukken. Op de fabriek werkten >150 personen, waarvan vermoedelijk slechts een klein gedeelte aan het werk kan blijven. De oorzaak van den brand is onbekend. Vermoedelijk moet aan kortsluiting ge dacht worden. De fabrieksgebouwen zijn op beurspolis verzekerd. De schade loopt in de honderdduizenden guldens. BRUTALE DIEFSTAL OP DEN COOLSING TE ROTTERDAM. Voor de rechtbank te Rotterdam heb ben Donderdag tereoht gestaan de 85- jarige sohilder G. 8. en de 22-jarige sui kerwerker J. A. H. J., beiden gedetineerd, de laatste uit andere hoofde, verdaoht van diefstal in vereeniging, van een groote hoeveelheid bontjassen, gepleegd op 15 Juni, ton nadeele van de gebroeders Fahler aan den Ooolsingel 19, te Rotter- dam. Den tweeden verdachte wordt reci dive ten laste gelegd. Beide verdachten bekenden. De president: Jullie hebben een ernsti gen diefstal gepleegd. Je weet nu zeker wel, dat je voor een 15.000 k f 20.000 ge stolen hebt; de verkoopwaarde van het gestolene zal dus wel 25.000 zijn. Je hebt blijkbaar ook verstand van bont. Verdachte S.: Een schooljongen kan zien, wat het duurste en beste bont ls. Als je dan toch binnen bent, zoek je het beste uit De president: Je hebt ook nog gepro beerd humor in het geval te brengen, door een soort pop te maken en die in een stoel te zetten met een kistje sigaren, dat je boven hadt weggenomen, er voor op een tafel. Bovendien heb je de brandkast geforceerd en ben je bij de buren ook nog geweest Verdachte S. zegt verder in den loop van het verhoor, dat K., die later nog te recht moet staan wegens medeplichtig heid aan diefstal, de man is, die het plan verzonnen heeft. Verdachte heeft de uit voering tot het laatst toe uitgesteld; er is zelfs nog ruzie over dat uitstel ontstaan. Armoede heeft verdachte 8. naar zijn be weren, tot zijn daad gebracht. Hij is vrij gezel, maar voor een vrijgezel is het te genwoordig nog moeilijker om zijn kost op te halen, dan voor een getrouwden man. Verdachte J. moest toegeven al meer malen veroordeeld te zijn, eenige keeren al tot niet onbelangrijke straffen. Hij ook zegt door den nood tot den diefstal te zijn overgegaan. Getuige M. Fahler, de eigenaar van het gestolen bont, had den ochtend na den diefstal pas den diefstal ontdekt. Er was voor 15.000 gestolen, de dieven hadden de duurste bontvellen en jassen, die af zonderlijk waren opgeborgen, uitgezocht. Verdachte 8., daarnaar gevraagd, zeide zich te hebben laten insluiten in een kel der en vandaaruit was hij in het magazijn van de gebr. Fahler gekomen. Getuige J. Zandwijk verklaarde in zijn pand Diergaardestraat 30 een pakhuis te hebben verhuurd aan K. en A., de twee medeplichtigen van deze verdachten, die daar 's morgens om zes uur een wagen met 2 groote en 2 kleine koffers hebben gebracht. Deze getuige had een duchtige schrob- beering van den president in ontvangst te nemen. Mr. Canes begreep niet, dat deze getuige ook niet als verdachte hier staat. Verdnchte 8. zeide, dat deze gotuige, toen hij, verdachte, om half 8 de koffers kwam nakijken, wel degelijk wist, dat ze gestolen goed inhielden. Het O. M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, het feit bewezen achten de, eischt voor dezen brutalen diefstal midden in de stad, tegen elk der verdach ten 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorge bracht. De verschillende bij den diefstal betrokkenen zijn alle even schuldig. De diefstal was duchtig voorbereid; niet voorgebrachte getuigen hebben gezien, dat het pand te voren goed werd opgeno men en bestudeerd. Mr. H. B. van Riesen, de verdediger van S., pleitte clementie. Mr. J. J. v. d. Berg, optredend als ver dediger van J., vraagt eveneens een min der zware straf voor zijn cliënt. Uitspraak 16 October. HET DRAMA TE ZUNDERT. In de zaak van de weduwe van Meer- Billet te Zundert, die van den Staat een schadevergoeding van 50.000 heeft ge vorderd in verband met het doodschieten van baar man door de marechaussees Gooien en Claasen in den nacht van 10 op 11 Januari 1927 in zijn café, zijn thans de pleidooien voor de rechtbank bepaald op Donderdag 17 October des middags half drie. EEN ADVOCAAT VERDWENEN. Men meldt aan de Nw. Rott. Crt. dat een Haagsche advocaat, H. F. L., plot seling uit de Residentie is verdwenen. Er schijnt een tekort in kas te zijn van ten minste 10.000, terwijl er nog andere onregelmatigheden moeten zijn gepleegd. Mr. L. is vermoedelijk naar het buiten land gevlucht. DONKER ROTTERDAM. Aanrttndliyg. In dén nacht van Woensdag op Don derdag riep een Duitsch zeeman bij de Plantagelaan zijn op stroom liggend schip aan, toen hij werd aangesproken door twee vreemde mannen, die zich als Duit* schers voordeden. Zij] vroegen hun land genoot om reisgeld en toen deze weigerde dat te geven, trok een van de mannen een revolver, waarmede hij den zeeman be dreigde. Deze heeft toen onmiddellijk vijf gulden aan de mannen gegeven, waarmee de aanranders zijn verdwenen. De zeeman heeft van (het gebeurde aangifte gedaan bij' de politie. ff V -v' Nabl] den Cruquiusweg te Amsterdam derailleerde Woensdagmorgen een goederen trein. Drie wagons ontspoorden. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Een zeer bijzonder transport van niet minder dan zeven reuzen oeran-oetangs is te^ Rotterdam aan boord van bet Duitsche s.s. »Anhalt« gearriveerd. Een der dieren met' den verzorger. (Foto links). De Rallye Paper van de Konin klijke Militaire Sportvereeniging Is te Vorden gehouden. Luitenant Pahud de Mortanges werd winnaar op Marcroin. Dr. Stresemann, de Duitsche Minister van Buitenlandsche Zaken is Donderdagmorgen op 51-jarigen leeftijd, plotseling overleden. Te Bolsward is het zilveren jubileum van de Rijkszulvelschool aldaar herdacht In de Rijkszuivelschool werd door de oud leerlingen en leerlingen een tegeltableau aangeboden aan de directie van Landbouw. De heer Penning, voorzitter van het her denkingscomité overhandigt het tegeltableau aan Mr. J. J. Wintermans, inspecteur bij het landbouwonderwijs. Ananasvruchten. De gewone ananasvruchten zijn hier te lande goed bekend. Een bijzonder soort wordt thans uit Suriname geïmporteerd in Holland. De vrucht op de schaal geeft een beeld van de grootte der ananassen, nl. 30 cM. lang (zonder pluim) en 18 cM. diameter. Het gewicht is ruim 4 K.G.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5