MANTELS NAAI MAAT BONTMANTELS WESTSTRAAT 17 Moordaanslag. In de spoorwachterswoniug aan de spoorlijn Middelburg—Goes onder Noord- Kraaierl, bewoond door de weduwe M. met haar 8 kinderen, heeft zich Donder dagavond omstreeks 8 uur een drama afgespeeld. Tijdens het avondeten was twist ont staan tusschen de 20-jarige dochter des huizes, Cornelia M., en haar 23-jarigen broeder Jan M. Toen het meisje van tafel opstond, trok zij een revolver en loste een schot op haar broer, dat hem in de maag trof. Het slachtoffer zakte hevig bloedend ineen. l)r. Beil uit Arnemuiden verleende hulp en'oordeelde overbrenging van het slacht offer naar het gasthuis te Middelburg noodzakelijk. De toestand van Jan M, is zeer ernstig. Het 20-jarige meisje is gistermorgen door de politie aangehouden en voor den rech- ter-commissaris te Middelburg geleid. Het meisje liep al eenige dagen met een ge laden revolver rond. Een sluwe oplichter. Een mlllloenenspeculatle, die mislukte. Desentrale recherce heeft een 56-jarigen man aangehouden, die verdaeht wordt van oplichting van f 10.000. In November 1928 heeft de centrale recherche uit Amsterdam mededeeling gekregen, dat een zekere dr. Jay zich zou hebben schuldig gemaakt aan op lichting van een betrekkelijk klein bedrag. Het onderzoek beeft geleid tot de aan houding van dien dr. Jay, die evenwel anders bleek te heeten en een buiten gewoon avontuurlijk leven aohter den rug bleek te hebben. Hij heeft zoowat de geheele wereld doorgereisd en in Zuid- Afrika heeft hij een gevangenisstraf van een jaar en inMontreal eene gevangenis straf van drie jaar wegens oplichting uit gezeten. Na zijn straftijd in Amerika is hij als werkend passagier met een boot naar Antwerpen gegaan en vandaar naar Rotterdam, waar hij zonder een cent op zak aankwam. Hij is toen hier reiziger geworden en later leeraar in de Engelsche taal. Eenigen tijd geleden zag een recher cheur van de centrale recherche, die den man kende in verband met de Amster- damsche zaak, hem in een prachtige auto rondrijden en bij onderzoek bleek hem, dat de man op een voornamen stand woonde en dat hij met geld smeet. Men heeft toen voor alle zekerheid den man gevraagd, waarmee hij in zijn levens onderhoud voorzag en deze vertelde toen, dat hij vertegenwoordiger was van een verzekering Mij. en dat hij controleerend geneesheer was, welk ambt hij verant woordde met het feit, dat hij in Amerika den graad van scheepsarts had gehaald, van welken graad hij echter nooit eenig bewijs heeft kunnen leveren. Niet lang na deze informaties bemerkte men, dat hij veel correspondeerde met een koopman uit het Westen van de stad en met een koopman uit Den Haag. Dit trok de aan dacht van de centrale recherche, temeer omdat de beide kooplieden goed bekend staan en men vermoedde dus, dat de heeren niet wisten met wien zij omgingen De politie heeft toen de kooplieden ver zocht eens bij hem te komen en zij heeft de beide heeren gevraagd, hoe zij in relatie waren gekomen met dr. Jay, zoo als de man zich inmiddels weer was gaan noemen, Een sympathieke aristocraat. Uit hetgeea de kooplieden vertelde», bleek toen, dat dr. Jay bij hen gekomen was en dat hij hun had verteld in Oxford te hebben gestudeerd en van zeer oude Engelsche familie te zijn. De man maakte •en uitermate beschaafde» indruk en de koopman uit het westen van de stad, die het eerst met hem in aanraking gekomen was, was veel symathie voor den man gaan voelen, vooral, omdat zij in godsdien stige gezindheid zoo goed harmonieerden. Door dit laatste feit is ook de. koopman uit Den Haag zich voor den „dokter" gaan interesseeren. Toen de heeren eeni gen tijd samenwerkten, zei dr. Jay, dat het stellig wel loonend zou zijn, zooals dat volgens zijn zeggen in Engeland en Amerika ook gebeurde, het afval van sigarettenpapier van de sigarettenfabrie- ken te verkoopen. Men heeft inderdaad geprobeerd dit afvalpapier op te koopen en het voor export te verkoopen. Deze transacties zijn echter niet gelukt. Inmid dels was de Haagsche koopman op een idee gekomen en de verwezenlijking van dit idee zou een totalen omkeer teweeg brengen in de techniek van het drukwerk. Dr. Jay was onmiddellijk enthousiast voor deze idee en omdat hij, naar zijn beweren, behalve in de medicijnen ook i» de chemie had gestudeerd,' bood hij onmiddellijk aan, het plan in een labo ratorium uit te werken. Na eenigen tijd kwam hij met de mededeeling, dat de idee wel degelijk te verwezenlijken was •n hij stelde voor de uitvinding, die hij als de zijne beschouwde, naar Amerika te verkoopen. Toen dit evenwel niet bleek te gelukken, zei dr. Jay, dat hij in En geland een oom had wonen, die een vooraanstaand persoo* in d# Engelsche zakenwereld was. mededeeling dat de Midland Bank zich voor de uitvinding interesseerde. Er was een commissie van advies benoemd, welke commissie een advies tot koop had af gegeven daarna was er een flnancieele commissie benoemd, welke het tenslotte over den koop zou zijn eens geworden. De prijs was bepaald op een millioen pond sterling. Moeite om geld los te krQgen. Nu voor allen stelde dr. Jay aan zijn vrienden om een firma te stichten, waarin geld zouden steken. Hij zelf was wel zeer vermogend, maar zijn geld stond in Amerika vast en hij wilde liever geen geld aan zijn eveneens zeer vermogende familie vragen. Voorloopig hebben zijn beide vrienden toen f 10.000 gestort. Inmiddels waren er verschillende trans acties gesloten, zoo vertelde dr. Jay. Het millioen was van de Midlank Bank op de Westminster Bank, maar nog altijd was het moeilijk om het geld in handen te krijgen. Het eenvoudigste leek dr. Jay dat hij een familielid van hem, die een groote suikermagnaat was en die reke ningen zou hebben loopen op alle banken der wereld, zou verzoeken het bedrag van een millioen over te doen schrijven op de Bank of England en dan vandaar weer op de rekening van de suikerflrma op een Amsterdamsche bank Dat zou kosten sparen en men kon het geld in Amsterdam halen. Het incasseeren van dit geld leverde altijd maar weer moeilijkheden op en dr. Jay wist daar altijd weer een plausibele reden voor op te geven. Hij betuigde zijn spijt, dat het zoo geloopen was en het leek hem het beste maar eens naar Londen te gaan en een van de directeuren van de suiker firma mee te nemen naar Rotterdam opdat hij persoonlijk het millioen zou kunnen incasseeren. De belde kooplieden had hij altijd van de bank weten weg te houden met de mededeeling, dat zelfs hij, die toch familie was van zoo goede relaties met de bank al moeite had om het geld te krijgen en deze moeilijkheden zouden immers stellig vergroot worden, waneer er voor de bank totaal vreemde menschen in zouden worden gemoeid. Geen hartelijke ontvangst Zondagavond j.1. is dr. Jay met de Harwichboot naar Londen vertrokken Toevalligerwijze heeft de centrale recher che Maandagmorgen de beide kooplui bt zich gevraagd, die toen zij van de politie vernamen, wat voor een individu hun vriend Jay feitelijk was, uitermate ver baasd waren. De politie raadde hen nu aan de loopende zaken volkomen zakelijk te beantwoorden en de stapels telegram men, welke dr. Jay gewoon was van het buitenland uit te zenden, ook geheel correct te beantwoorden. Woensdagoch tend kwam dr. Jay te Hoek van Hollam aan en behalve door zijn vrienden werd hij door rechercheurs van de centrale recherche verwelkomd. De pseudo-dokter kwam natuurlijk alleen, maar wel had hij een vriend van den directeur van de suikerflrma bij zich, waaruit bleek, dat deze directeur voor zaken naar Parijs moet, maar dat hij zijn secretaris van alles op de hoogte had gesteld en dat die de afwikkeling zou regelen. Mocht het nu nog moeilijkheden opleveren, dan behoefde men slechts naar Parijs te telefoneeren en de direc teur zou Vrijdag naar Amsterdam komen. De sangehouden© heeft toegegeven, dat hij de uitvinding niet had verkocht; wel beweert hij, dat de uitvinding is gedaan en dat wanneer men hem maar rustig zijn gang liet gaan, hij er stellig wel een millioen pond sterling voor zou hebben weten te krijgen. Om het evenwel zoover te brengen had hij zich evenwel veel uitgaven moeten getroosten en daar om ook had hij zich rooskleuriger bij zijn Nederlandsche vrienden voorgedaan dan hij feitelijk wel was. Men vermoedt, dat dr. Jay de termijn tot Vrijdag heeft gesteld voor dien dag nog geld van zijn vrienden los te kunnen krijgen en om daarna te verdwijnen. DAMES-KLEEDERMAKER BONTWERKER WIJ LEVEREN prima wollen stof, mooi voerd voor f uitge- Een uitvinding van een millioen pond sterling. Dr. Jay begon te correspondeeren en hij liet vele brieven en copieën van brie ven zien en daarbij was ook een brief, waaruit moest blijken, dat de oom schreef dat het zonde zou zijn wanneer de uit vinding naar Amerika zou worden ver kocht en dat, wat Amerika eventueel ln dollars zou geven, hij dat ln ponden zou uitbetalen. Na dit schrijven is dr. Jay naar Engeland gegaan om de zaken te kwam terug met de bespreken en hij De moord in den Blijdorp-Polder te Rotterdam. Nadere bijzonderheden. In aansluiting op de berichten betref fende den afischuwelijken moord, welke Woensdagavond in den Blijdorperpolder te Rotterdam Is gepleegd op een 10-jarig meisje, kan nog Eet volgende worden ge meld. Woensdagavond tegen 7 uur speelden eenige meisjes in de Coolschestraat te Rotterdam. Zij hadden daarbij een cent verloren en toen zij daarnaar gingen zoe ken, voegde zich een man bij hen, die druk hiielp zoeken. Even later vroeg hij aan een van de meisjes, d'e 10-jarige Ma- rietje y. O., een dochtertje van den spoor wegmachinist Ab. R. H. v. O., of zij ook den weg wist naar de nieuwe brug over het verbindingskanaal bij de Schie. Toen het meisje daarop bevestigend antwoord de, vroeg hij of zij hem dan even den weg wou wijzen. Zij is daarop achterop zijn fiets gaan zitten, waarna zij samen zijn weggegaan in de richting van den tunnel bij den Beukelsdijk. Een zusje van de Ma- rietje ia kort daarp naar huia gegaan, waar zij aan haar moeder vertelde, dat Marietje met een onbekenden man op de fiets was meegegaan. De moeder maakte zich dadelijk zeer ongerust en liet haar man roepen, die in de buurt in een café zat. Deze is dadelijk gaan zoeken. Bij den tunnel ontmoette hij twee agenten, aan wie hij vertelde, wat er was gebeurd'. Daarna is hij in den Blijdorperpolder gaan zoeken, zonder dat hij zijn dochter tje heeft kunnen vinden. Hij is vervolgens naar den politiepost aan den Schieweg gegaan, waar hij aan gifte heeft gegaan van de vermissing geheel lang, met zijde gevoerd, onder garantie, f 150,Ba Oroote keuze Bontvellen, Staarten, Fournituren enz. Mooie sorteering Vossen en Marters, uitsluitend prima kwaliteiten van zijn kind. Terstond zijn daarop een hoofdagent met vier agenten en een agent van de hondenbrigade met een politie hond het terrein gaan afzoeken. Dit on derzoek heeft geen resultaat opgeleverd. Naderhand is een van de buurtagenten nogmaals den Blijdorppolder gaan afzoe ken. Op het laatste oogenblik toen hij eindelijk al weer weg wild» gaan, «ag hij tusschen de vrij hooge struiken iets be wegen. Hij richtte daar dadelijk zijn lan taarn op en zag, dat het een paartje was, maar dadelijk daarna zag hij' in de on middellijke nabijheid het gezochte meisje liggen. Al dadelijk zag hij, dat het kind dood was en dat zij op gruwelijke wijze was mishandeld. Terstond heeft hij de autoriteiten van zijn vondst op de hoogte gesteld. Gelijk wij reeds hebben gemeld, zijn toen dadelijk de substituut-officier van justitie, mr. Schutter, de commissaris van politie in de eerste afdeeling, de heer Ha- newinckel, en de inspecteurs Beekman, Greviling, Kalkman, Cuperus en Tas, van den fototechnischen dienst, op onderzoek uitgetrokken. De plaats, waar het lijkje was gevonden, is dicht begroeid en een cirkel van 60 M. middellijn werdi kaal geschoren, om het onderzoek te verge makkelijken. Ook kon een vaag signale ment van den dader worden vastgesteld. Het onderzoek heeft o.a. uitgewezen, dat het meisje vermoedelijk reed» om halfacht is overleden. Een later bericht meldt: Het onderzoek is Donderdag den ge- heelen dag met kracht voortgezet. Naar aanleiding van de publicaties in de dag bladen zijn velen op bet bureau aan de Groote Paauwensteeg gekomen om inlich tingen te geven. Zooals het in dergelijke gevallen meestal gaat, zijn hier vele in lichtingen bij, welke voor het onderzoek voorloopig van minder belang lijken. Vele van deze verklaringen hebben be trekking op voorvallen, waarbij den laat- sten tijd mannen jonge kinderen hebben meegelokt. Nagegaan moet worden, of bij een van deze gevallen ook een dader is betrokken, die eenigszins beantwoordt aan het signalement, dat men van den dader van dén afschuwelijken moord in den Blijdorperpolder heeft. Den geheelen dag heeft de wachtkamer van het politie bureau vol gezeten met allerhande men schen, die het een of ander konden mee- deelen. Tal van bewoners uit de Ooolsche straat en vooral vele kinderen, die om streeks zeven uur Woensdagavond in die straat buiten hebben gespeeld, zijn ge hoord'. Daar uit den aard van de zaak de verklaringen op sommige punten nog al eens van elkaar afwijken, moet alles zorg vuldig worden gezift en gecombineerd, wat op zich zelf ook al weer veel arbeid vraagt. Het lijkje en de kleeren vani het «lacht- offer zijn in beslag genomen. Bij het onderzoek ls weer eens aan het ioht gekomen, welk een poel van zede- oosheid de Blijdorperpolder in de buurt van de Melkmarkt bij duisternis is. Waar schijnlijk zullen Ingrijpende maatregelen worden voorgesteld om hieraan paal en perk te stellen. Uit het onderzoek is o.a. nog gebleken:, dat, voordat de dader de buiten spelende meisje» heeft aangesproken, hij een paar maai de straat is heen en weer gefietst, als wilde hij eerst poolshoogte nemen. De verontwaardiging over het afschu welijke misdrijf is algemeen en overal mort men da hoop uitspreken, dat de politie zal mogen slagen ln haar onge twijfeld zeer zware taak, den dader op te sporen. Toen Donderdagavond ln do suurt van de Coolschestraat oeabedelaar werd aangehouden en deze man werd opgebracht naar den post aan het Kruis plein, meenden velen, dat de politie den ermoedelljken dader bad gegrepen. Een c iehto menigte verzamelde zich op het Truisplein om het geval te bespreken, enj gisteren deed nog in de stad het lardnekkige gerucht de ronde, dat de politie den dader had. Gisterenmorgen was dit nog niet het geval. Arrestaties. In den loop van den dag heeft de politie van het bureau aan de Meerman straat een aanwijzing gekregen, welk© weliswaar zeer vaag was, maur toch aan- elding is geworden tot een arrestatie. Tort daarna kon evenwel worden vast gesteld, dat de aangehoudene niets met de zaak had uit te staan, en men heeft hem weer late» gat». Agenten van den post Schieweg hebben gisteren een man gevolgd, die veel in den Blijdorppolder rondzwerft met oneer bare bedoelingen. Hij is naar de Coolsche straat gegaan, waur weer veel menschen het gebeurde stonden te bespreken, en hij legde opvallend veel belangstelling aan den dag. Toen hij kort daarna in de Claes de Vrieselaan een huis was binnen gegaan, hebben de agenten den justiti- eelen dienst van bet bureau aan de Pauwensteeg gewaarschuwd, waar men last tot aanhouding gaf. Toen de man weer buiten kwam, is hij gearresteerd. Het eerste wat hij vroeg, was, dat men hem toch zeker niet voor den moord moest hebben. Hij beantwoordt niet aan het verspreide signalement en gaf een alibi op, dat thans grondig wordt onder zocht. De centrale reeherche heeft gisteren eveneens een man aangehouden, op grond van enkele inlichtingen, welke deze tak van dienst had gekregen. Ook hierom trent wordt een ernstig onderzoek inge steld, maar men heeft nog niet veel hoop den dader in handen te hebben. Gisterenmiddag is er een belangrijke getuige bij gekomen, namelijk een chauf feur van een autobus, die Woensdag avond twee minuten vóór zeven in de tunnel heeft gereden achter een man die een kind achter op de flets had Deze man is langs het Nenijtoterrein gereden. De chauffeur kon het signale ment versterken. De aangehoudenen vrijgelaten. In aansluiting op bovenstaande berich ten kan nog het volgende worden gemeld. De drie personen zijn in den loop van den dag weer vrijgelaten, omdat is geble ken dat geen van hen de gezochte was. Gistermiddag is daarop een vierde man aangehouden, maar ook deze kon aantoo nen, dat hij Woensdagavond niet in de buurt van de Ooolecheetraat 1» geweest. Men heeft hem weer laten gaan, Hoe buitengewoon moeilijk het onder zoek in deze hoogst ernstige zaak wel is, blijkt o. a. uit hqt volgende: Een van de meisjes uit de Coolsche straat, die den ge zochte had gezien, meende hem van een portret te herkennen. Toevallig belde kort daarop een meneer op, die in de krant het signalement van den dader had gelezen, en zei, dat men eens moest zoeken ln de richting van Iemand, dien hij met name noemde, en dit was dezelfde, als de man van de foto. Natuurlijk vormde deze sa menloop een duidelijke aanwijzing tegen den bedoelden mail, maar weldra bleek, dat de man al sedert geruimen tijd in de gevangenis zit, zoodat hij het stellig niet kan gedaan hebben. Een stroom van brieven komt op het bureau binnen, evenals telegrammen en de telefoon staat niet stil. Alles moet wor den nagegaan, hoewel er heel wat tusschen is, dat al dadelijk weinig goeds voorspelt. Zoo la er ook 'n anonieme brief gekomen, waarin staat, dat men bij die en die maar eens moet gaan zoeken. Blijkbaar heeft men hier met een wraakneming te doen, maar dat neemt niet weg, dat men in het belang van het onderzoek met zulk een brief toch rekening moet houden. De sectie op het lijkje is verricht er Maandagmorgen zal het slachtoffer wor den begraven op de r.-k. begraafplaat». Lijk gevonden van jachtopzichter. Wordt opnieuw onderzocht. Vrijdagmorgen is de 25-jarige jachtop ziener J. Konings, in dienst van den heer Van den Berg te Moergestel, dood in de omliggende bosschen aangetroffen. Het hoofd was door een kogel, vermoedelijk afkomstig uit een revolver, doorboord. De kogel was aan den linkerslaap binnenge drongen en had het hoofd aan den anderen kant weer verlaten. De dood moet dan ook onmiddellijk zijn ingetreden. „De Telegr." verneemt omtrent dit drama nog het vol gende: Konings was Donderdag al vroeg in dienst gekomen. Toen hij Vrijdagmorgen niet was teruggekeerd, zijn bij hem inwo- nenden ongerust geworden en hebben de politie gewaarschuwd. Deze toog onmid dellijk op onderzoek uit en vatte dit zoo krachtig ter hand, dat het lijk reeds Vrij dagmiddag in de dichte bosschen onder Moergestel werd gevonden. Hst lag op den grond uitgestrekt en daar er in de nabijheid geenerlei wapen werd aangetrof fen, trok men de conclusie, dat hier van zelfmoord geen sprake kon zijn en Ko nings het slachtoffer is geworden van een laffen overval. Hij stond ln Moergestel en in zijn geboorteplaats Rosmalen zeer gun stig bekend en was pas drie jaar als onbe zoldigd rijksveldwachter en jachtopziener bjj den heer Van den Berg in dienst. EEN OUDE MOORDZAAK. „De Tel." meldt, dat de Amsterdamsche Centrale Recherche wederom bezig is met het onderzoek naar den moord, die ruim elf jaar geleden te Crailo heeft plaats ge vonden. Op 80 Juni 1918, op een Zondagmiddag, is n.L ln de Crailoosche Boschjes de hoofd commies der posterijen Boon uit Amster dam met afgesneden hals gevonden. Zijn huishoudster, de weduwe Steenhulzen, was eveneens zwaar gewond. Zij herstelde ech ter, doch de heer B. overleed. Het onder zoek heeft nooit resultaat opgeleverd. Wel vond men een jaar na den moord op de plaats waar het drama zich afspeelde, een bijl, waarop nog bloedvlekken werden ge constateerd. TEKORT BIJ DE BELASTINGEN TE THOLEN. Oud-ontvanger bekent toor fl« rechtbank te Breda. Donderdagmiddag werd veer a« Breda- ache rechtbank behandeld de zaak tegea G. A. H„ oud-ontvanger bij de directe be lastingen te Tholen, thans wonende te Den Haag. Verdachte stond terecht, ver dacht dat hij tusschen 1 September 1922 en Maart 1929 te Tholen als ontvanger der directe belastingen en accijnzen ver schillende bedragen tot een totaal van ongeveer 9.000.toebehoorende aan den Staat der Nederlanden zich weder rechtelijk had toegeëigend en ten eigen bate aangewend. Verdachte legde een volledige beken tenis af. Hij zeide, tot de daad gekomen te zijn, doordat hij voor zijn gezin meer geld uitgaf dan hij ontving. Hierna nam het O. M., waargenomen door mr. Baron Speyaerdt van Woerden het woord, tot het nemen van het requisitoir. Spr. wees er op, dat dergelijke delicten, voor den oorlog slechts sporadisch voorkomende, nu van jaar tot jaar toenemen. Waar het hier een ambtenaar van den fiscus geldt, doet dat dubbel pijnlijk aan, daar de gel den, als belasting betaald, vaak met groote zorg bijeengegaard zijn. Dat verdachte zich nu verschuilt achter uitgaven voor zijn gezin doet spr. onaangenaam aan. De officier eischt een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maan den met bevel tot onmiddellijke gevangen neming uit vrees voor ontvluchting. De verdediger mr. J. H. van der Meulen pleitte clementie. Uitspraak op 24 October a.s. DE ALASTRIM. Te Delft. Gisteren zijn te Delft geen nieuwe ge vallen van alastrim vastgesteld. Te Pljnacker. Te Pljnacker la gisteren weer een geval van alaetrim geconstateerd. De patiënte 1» naar de barakken te Delft vervoerd. FRAUDEL Te Zwolle 1» aangehouden de 48-jarige P. F., boekhouder-kassier bij. het gemeen telijk electriclteitsbedrijf in Achtkarspe- len, die voortvluchtig was in verpand met fraude in zijn administratie. Hij had te Zwolle een motorfiets gestald en kwam Zaterdag uit Nijmegen te Zwolle terug om op zijn motorfiets naar het Noorden te vertrekken. De garagehouder verwittigde de politie. Bij zijn arrestatie werd 20 in zijn bezit gevonden. Hij bekende, een be drag van 10,000 te hebben verduisterd. P. F. is op transport gesteld naar de gemeente Achtkarspelen. DE GEFINGEERDE BEROOVING TE DEVENTER. Het gerechtshof te Arnhem heeft Don derdag H. F. van S. thans gedetineerd te Arnhem een van de daders inzake de ge fingeerde berooving te Deventer veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. VERDRONKEN. Woensdagmiddag hadden twee «chip pers uit Alkmaar te Oudendijk steenen gelost voor de nieuwe openbare school al daar. Toen ze wilden afvaren, geraakte een hunner overboord1. Door den sterken wind dreef het schip «nel af, zoodat de andere schipper den drenkeling niet kon helpen. Eenigen tijd later werd de man opge laaid. Men is geruimen tijd bezig ge weest^ te trachten de levensgeesten op te wekken, evenwel zonder resultaat. De man laat een vrouw en vier kinderen ach ter. DIEFSTAL VAN SIERADEN. Ten huizo va* mr. Jolles, de» vice-pre- sident van het Amsterdamsche gerechte- lof, in de Banstraat te Amsterdam, heeft Zondagnacht eon insluiping plaats gehad, waarbij een aantal sieraden, w.o. familie stukken, zijn gestolen van vrij aanzienlij- te waarde. Reeds zijn, naar de Vwts. meldt, twee jongemannen gearresteerd. 3en van hen bleek de verloofde te zijn van een vroegere dienstbode der familie Jol les. De gestolen sieraden hadden zij groo- tendeels verkocht of beleend. VERANTWOORDELIJKHEID VAN EEN PROCUREUR, Een ingezetene va» Ede had voor d« rechtbank te Arnhem een proces tegen de gemeene Ede aanhangig gemaakt. Zijn procureur zette de zaak niet verder door, doch verklaarde aan de rechtbank dat hij niet in staat was gesteld een conclusie te nemen. Eischer verloor het proces, maar de rechtbank was van oordeel dat de houding van den procureur niet was "te rechtvaardigen en dat hij den normalen loop van het proces had belemmerd. De rechtbank veroordeelde den procureur om persoonlijk en uit eigen beurze te be talen de helft der proceskosten, in totaal bedragende 80. mijnongeluk. Dinsdag werd In de mijn Laurweg bij Kerkrade de mijnwerker A, Brehm onder afvallend gesteente bedolven en zwaar ge wond. Hij is Woensdag in het ziekenhuis overleden. doodelijk ongeval. Op het spoor-emplacement Doklaan te Amsterdam is Donderdagmiddag een ambtenaar der Invoerrechten, de heer K. Kluin, gestruikeld over de tongen van een traverse, 'n electrisch gedreven transport wagen, waarmede wagons van het eene stel rails op een ander worden overge bracht. De man werd een eind meege sleept en ernstig gewond. In het zieken huis, waarheen het slachtoffer vervoerd werd, is de ambtenaar overleden. Hij was ruim veertig jaar oud, gehuwd en vader va* eenige kinderen. J.J.H.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 14