«MIE COURANT TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS. VAN ZATERDAG 12 OCTOBER 1929 Binnenland. Een politieagent doodgereden. Donderdagmorgen om halt vijl vond een koopman, die ter markt ging, op de tramrails langs den Dijkweg nabij het dorp Honselersdijk, het lichaam van dien agent van politie J. Bakker. Bij vluchtig onderzoek bleek hem, dat de agent reeds gestorven was. Het lichaam lag op de linkerzijde schuin over de rails, het hoofd rustte op den gestrekten linkerarm. De doode had een verwonding boven het lin keroog en aan den neus. Verder waren geen sporen van geweld of verwondingen zichtbaar. De koopman waarschuwde on middellijk de autoriteiten en weldra waren de burgemeester en de chef van de po litie met den geneesheer ter plaatse. De dokter moest den dood constateeren. Het parket uit 's-Gravenhage werd telegra fisch van het gebeurde op de hoogte ge steld en omstreeks acht uur was de sub stituut-officier van justitie, mr. P. J. Blok, ter plaatse, waar zich inmiddels een Ïroote mensohenmenigte had verzameld. let lijk was met zeilen toegedekt. Op den straatweg heeft men het stuur van het rijwiel van den agent gevonden, dooh het rijwiel zelf wsb aanvankelijk nergens te vinden. Op last van de justitie werd ver volgens het water van de Nieuwevaart, welke langs de trambaan loopt, afge- dregd en na korten tijd werd de flets op gehaald. Jlet voorwiel daarvan bleek ge heel verbogen te zijn, terwijl de voorvork was afgebroken. Deze vernieling wees er op, dat het rijwiel door een auto overreden was. Nadat door-een politle-expert uit 's-Gravenhage fotografische opnamen wa ren gemaakt, is het lijk naar het whkge- bouw van het Wit-gele kruis te Naald wijk overgebraoht, waar een gerechtelijk onderzoek plaats vindt. Uit het onderzoek ter plaatse is nog ge bleken, dat in de omgeving van het lijk scherven van spiegelglas en geribd glas van een ruit of een lantaarn van een auto zjjn gevonden. Mede uit verschillende andere omstandigheden wordt door de autoriteiten de conclusie getrokken, dat een hevige aanrijding heeft plaats gehad, waarbij de dood inmiddellijk moet zijn in getreden. Er zijn geen aanwijzingen, dat op den agent een moordaanslag zou zijn gepleegd. De agent stond ter plaatse bekend als een kundig en plichtsgetrouw ambtenaar. Hij was 87 jaar en laat een vrouw met vijf kinderen achter. De droevige gebeurtenis heeft ui de gemeente diepen indruk ge maakt. Brand te Beverwijk. In hoiutopslagplaatsen. Woensdagavond ruim 10 uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de houtopslagplaatsen van de electrische timmerfabriek en kistenmakerij der firma Knape en Oo. aan de Leliestraat te Bever wijk. Door den feilen wind wakkerde het vuur snel aan, zoodat in korten tijd de groote opslagplaats, waarin een enorme massa hout was opgeslagen, een gewel dige vuurzee was. De brandweer bestreed het vuur met vier slangen op de motorspuit en twee op de waterleiding, terwijl voorts nog twee slangen van de fabriek zelf werden aan gelegd. In totaal werd met acht slangen gewerkt. Ondanks de geweldige water massa was het vuur niet te stuiten, zoo dat de heele houtvoorraad een prooi der vlammen werd. Met groote moeite gelukte het de brandweer, de naastliggende visch- meelfabriek te behouden, en ook de tim merfabriek zelf bleef gespaard. De opslagplaats alsmede de houtvoor raden waren bij een Engelsche maat schappij verzekerd. De schade wordt op 26 a 80 mille geschat Dit is reeds de zevende maal, dat deze fabriek door brand wordt geteisterd. Kwaadwilligheid? In de vorige week was juist een zen- van 190 M3. aangekomen, welke bij de reeds aanwezige voorraden is opgeslagen en welke ook thans een prooi, der vlammen is geworden. Het be drijf is door den brand geheel ontwricht. De fabriek was zwaar belast met orders, zoodat men sedert langen tijd een dag- en nachtploeg had ingevoerd. Zooals gemeld) is dit reeds de zevende maal binnen een betrekkelijk kort tijdsverloop, dat' deze fabriek door brand wordt geteisterd. In de meeste gevallen is zij tot den grond toe afgebrand. De oorzaak bleef steeds on bekend .Vooral na de laatste branden heeft de betrokken verzekeringsmaat schappij zulke hooge eischen gesteld, dat verbranding van de fabriek vrijwel was uitgesloten. Reeds lang wordt dan ook aan kwaad willigheid gedacht. Meermalen meende de Beverwijksche politie het spoor te heb ben, maar nimmer is het haar gelukt den geheimzinnigen brandstichter te ontmas keren. Bijna altijd weet hij voor zijn werk een geschikt moment uit te kiezen, meest al tegen of in den nacht. Woensdagavond te 10 uur hadden voorbijgangers niets verdachts bespeurd, doch zij waren nau welijks de fabriek gepasseerd of achter hen verhief zich plotseling een geweldige vlammenzee. Thans is ook bekend gewor den, dat drie weken geleden, terwijl de nachtploeg werkzaam was, eveneens plot seling in de fabriek brand uitbrak, we'ke het personeel echter met de fabrieksspuit in den aanvang wist te stuiten. Bij het onderzoek vond de politie een kist, welke gevuld was met houtwol en in petroleum gedrenkte doeken. Het mocht echter ook ëen van zijn slachtoffers, die de truc kende. De winkelier hield den jongen aan de praat, de deur dicht en bracht de polil tie op de hoogte. Het gevolg was dat de jonigen weldra was aangehouden. Het bleek de 16-jarige kantoorbediende H. D. te zijn. Hij is opgesloten. JEUGDIGE DIEVEN. Te Delft zfjn zeven jongens van 9 tot 10 jaar betrapt op het stelen van fruit uit wagons, staande op het spoorwegemplace ment. Een der jongens had een sleutel weten te bemachtigen om de wagons te openen. SLEEPBOOT GEKAPSEISD. Eén dcode. Donderdag is op de rivier de Nieuwe Maas te Rotterdam, ter hoogte van boei 10, een ongeluk gebeurd. De sleepboot Leuvehaven, van den stoomsleepdienst voorheen Piet Smit Jr., is gekapseisd, bij welk ongeluk één van de beide opvaren den, n.1. de 22-jarige kapitein D. van Dijk uit de Thorbeckestraat, is verdronken. De Leuvehaven is een boot van het kleinste type van de vloot van Piet ömit's sleepdienst. Er zijn slechts twee opva renden aan boord, n.1. de kapitein en de machinist. Toen de boot omsloeg, zjjn b^ide te water geraakt, de machinist, de 21-jarige J. W. J. van de Pol, van den Mathenesserweg, is door den schipper van de Onderneming H gered. Eenige minuten later hebben opvarenden van de sleepboot Alma II van de S.H.V. den ka pitein drijvende gevonden op een «obeeps- ladder. Hij is naar het bureau aan do Parkhaven gebracht, waar een inmiddels ontboden geneesheer den dood heeft ge constateerd. Boven de sleepboot is een wrakteeken geplaatst. De boot ligt niet hinderlijk voor de scheepvaart. DE KINDERVERLAMMING IN HET NOORDEN. Naar de Nw. Rott. Crt. verneemt zfjb tot nu toe 7 gevallen van kinderverlam ming te Baflo voorgekomen, alle bij kin deren beneden den leerplichtigen leeftijd. Drie ervan zijn overleden. De overigen zijn naar de barakken van het Acade misch Ziekenhuis te Groningen overge bracht. De rijksinspectie voor de volks gezondheid heeft alle mogelijke maat regelen genomen om uitbreiding deer ziekte tegen te gaan. Vele ouders zenden bun kinderen naar elders omdat zij bang zijn voor besmetting. DE ALASTRIM. Te Delft Donderdag is te Delft één nieuw geval van alastrim vastgesteld. Te Schiedam. Te Schiedam is Donderdag het zesde geval van alastirlm vastgesteld bij leen kindje van ongeveer 7 maanden uit de Reaumurstraat, dat naar de alastrim-ba- rak is vervoerd. De familie was niet inge ënt. Er bevinden zich thans nog rijf patiënten in de barak; de eerste Is ge nezen. toen niet gelukken den dader op te spo ren. De brand van Woensdag beeft tot nu toe geen nadere aanwijzingen opgeleverd. GERAFFINEERDE OPLICHTING. Den laatsten tijd heeft een jongmensch te Rotterdam er zijn werk van gemaakt om bloemenwinkeliers, hoofdzakelijk in het Westelijk stadsgedeelte op te lichten. Hij deed dit op de volgende manier. Hij bestelde voor ongeveer 15 bloemen, welke aan ©en bepaald adres moesten worden bezorgd, voor rekening van een zekeren Verhoef. Vervolgens kwam hij tot de ontdekking, dat hij zijn beurs was ver geten en, omdat hij. nog ©en telegram moest versturen, vroeg hij van den win kelier een rijksdaalder te leen. In den regel kreeg hij het geld. Zoo is het hem gelukt geld los te krij gen in een bloemenzaak in de Witte de Withstraat, aan het Van Hogendorpsplelh, d© Van Oldenbarneveltstraat, de Joseph- laan, den Beukelsdijk, de Graaf Floris- straat en de Claes de Vrieselaan. Toen hij het Woensdag ook wilde pxobeeren bh een winkelier op den Westzeedijk is hij daarbij terecht gekomen bij den broer van Tm Woensdagmiddag is in de aula van de Technische Hoogeschool te Delft Prof. Ir. O. L. v.d. Bilt ter gelegen heid van zijn 25-jarig ambtsjubileum gehuldigd. (Folio rechts). (Foto links) (Foto rechts) •M Te Roermond hebben groote werkzaamheden plaat» In verband met het maken van een nieuwe betonbrug voor de brug over de Maa». Het werk gaat met koortsachtige haast. Hierboven het volstorten met beton van het dek der 12 meter breede brug, die ook in verband met de omhoogbrenging van de Maasbrug binnenkort gereed sal zijn. Staking In de houthaven. In de anders zoo drukke houthavén van Amsterdam heersehte deze week gedurende eenigen tijd een ongekende stilte in verband met de stakiag, welke daar was uitgebroken. Thans is het werk hervat. v«. Een praoflaohe les voordetand- artse. Te Utrecht wordt het nieuwe tandheelkundige instituut geopend, dat Woensdug bezocht werd door Dr. Cörper, burgemeester te Keulen, in verband met den voorgenomen bouw van een dergelijk instituut te Keulen. Een kijkje bij het prac- tische onderwijs. (Foto links). Een professors-jubileum. Te Alkmaar hebben de feesten plaats gehad ter herdenking van Akmaar's Ontzet. Een ori- gineele praalwagen uit den stoet, voorstellende de drooglegging der Zuiderzee. Alojs Lang is gekozen om bij de Oberammergauer Passiespelen in 1930 de Christusrol te vervullen.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5