vROSSEM' ZEEPAARD I5cr cursus in koken j burgerpot en fflne keuken, OP DONDERDAG VAN 6'/,-9 UUR cursus in stofversieren, f jaarverslag ibetrekkingen 3 c. w. bottema, [betrekkingen! MN ONZE ADVERTEERDERS. VAKSCHOOL voor MEISJES DIVERSEN DB GRAF ZEPPELIN EN DB ZONDAGSHEILIGING. Vragen van den heer Heemskerk. Naar een nationalen omroep? TWEEDE KAMER. DE GESTOORDE RADIO-REDE, Antwoord van minister Reymer op de vragen van den heer jyijn- kuop. VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN 20 lessen I 12.60 Meer gegoeden f 26 dankbetuiging. NUTSSPAARBANK Doet bijtijds Uw Inkoopen. Wegens FEESTDAGEN zijn onze zaken ZATERDAG en ZONDAG gesloten. I. GRUNWALD, Koningstraat. Keizerstraat. AANGEBODEN Huidarts Is In den vervolge des Zater dags niet meer te zijnen huize, doch alléén In het Hospitaal te oonsulteeren. GEVRAAG0 Het lid vnn de Tweede Kamer, de heer Heemskerk heeft aan den minister van waterstaat, de volgende vragen gesteld: Ia de regeering in de gelegenheid ge weest om te verzoeken of te doen verzoe ken, dat de vlucht van de „Graf Zeppelin" over Nederland niet zou plaats hebben op Zondag, nog wel des ochtends onder kerk tijd, waardoor hetgeen een daad van oour- tolsle jegens Nederland had moeten we zen, is geworden een daad van onwel levendheid jegens het aanzienlijk deel van het volk, dat prijs stelt op Zondags heiliging en bepaaldelijk op kerkgang? Indien de regeering daartoe in de ge legenheid is geweest, waarom heeft zij daarvan geen gebruik gemaakt of, zoo zij er wel gebruik van heeft gemaakt, waarom heeft dit niet gebaat? PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De Staten hebben Dinsdagmorgen ver gaderd onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. A. RoëlL Het nieuw benoemde lid d'e heer O. F. J. Verbeek werd toegelaten. De heer J. N. Hendrix (r.-k.) heeft op gehouden lid der Staten te zijn door het aannemen van zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer. De voorzitter zeide, dat het college van Gedeputeerde Staten in hem een knap medewerker verliest. Het waren vooral de bedrijven, waaraan hij zijn liefde had verpand en die hij in de kleinste bijzonderheden kende. Aan de opkomst en den bloei van die bedrijven blijft de naam van den heer Hendrix voor altijd verbonden. Verkiezing lid van GedL Staten. Vervolgens werd overgegaan tot de ver kiezing van een nieuw lid van Gedepu teerde Staten ter voorziening in de vaca ture Hendrix. De heer A. Asscher (11b.) heeft namens zijn fractie een verklaring afgelegd, waar in er bezwaar tegen wordt gemaakt, dat zij in de besprekingen dienaangaande niet gekend was. De heer N. Dekker (r.-k.) antwoordde hierop met verwijzing naar de gevoerde besprekingen in 1927—1928, waarop thans werd voortgebouwd. Daarop werd tot stemming overgegaan. Uitgebracht werden; op den heer P. J. M. Verschure (r.-k.) 61 stemmen, op den heer mr. O. H. Guepin (lib.) 9 stemmen en op den heer Th. O. G. Hooy (r.-k.) 1 stem, en 2 stemmen blanco, zoodat gekozen werd de heer P. J. M. Verschure, te Amsterdam, die verklaarde zijn benoeming te aan vaarden. De voorzitter verdaagde vervolgens de vergadering tot 26 November half elf. De Tel. berioht: Naar wij vernemen worden besprekingen gevoerd, die de totstandkoming van een nationalen omroep tot einddoel hebben K.R.O. en N.O.R.V. werden bereid ge vonden tot het doen van afstand van 26 de vrijheid om gedachten of gevoelorus te openbaren steunt? 8e. Aoht do tmlnieter hier niet een aan randing aanwezig van het grondwettelijk recht om in volkomen vrijheid godsdien stige moonlngen te belijden? 4e. En zoo neen, waarom geschiedt der geljjk ingrijpen dan uitsluitend of bij voorkeur tegen de vrije geduchte en tegen ten aanzien van den minister van waterstaat ge il 80 °/0 van hun tegenwoordlgon zendtijd ten bshoevo van A.V.R.O. en V.A.R.A Naar verder verluidt, is de V.A.R.A bereid gevonden tot flnancieele samen werking met de A.V.R.O. on uitzending van gomoensohappelijke programma's. Naar aanleiding van bovenstaand be rioht, deelde de Katholieke Radio Om roep (K.R.O.) aan het Persbureau Vaz Dlas mode, dat van besprekingen met de K.R.O. en de N.O.R.V. niets bekend is, en dat or geen sprake is van afstaan van zendtijd. In verband met deze verklaring van den K.R.O. doelt de Haagsche oorrespon dent van het blad mede, dat een in depar tementale kringen grootsoh opgezette ma noeuvre, thans in een beginstadium ver keert. Zij zal ons den lang verwachten nationalen omroep moeten brengen. In elk geval staat vast, dat daarbij gerekend wordt op een door K.R.O. en N.8.R.V. te brengen offer aan zendtijd van 26 30 pOt. Bij den opzet is als vanzelfsprekend aangenomen, dat de rechtsohe omroep- instltuten in dezen afstand zullen toe stemmen, althans daarin berusten, wan neer deze wordt opgedrongen. De mi nister van Waterstaat moet reeds aan dit plan zijn (voorloopig offloieuze) sanctie hebben gegeven. In „De Telegraaf" van hedenmorgen lozen wH: Mr. Van der Deure, voorzitter van de Nederlandseho Christelijke Radio Veree- nlglng (N.O.R.V.) heeft hedenavond bij zijn toespraak tot de luisteraars de ver klaring afgelegd dat de N.O.R.V., nooh de K.R.O, er aan denken een stuk van hun zendtijd af te staan. Wel voorzag hij het opsteken van een storm, een storm die goeddeels tegen de Christelijke Radiover- eeniging, die aanspraak mnukt op eon kwart van den totalen gericht. deze gezin godsdienst? heeft de antwoord: Ad, le. Ambtshalve is het uitzenden per radio van een redevoering, op Zondag 29 September j.L in het theater Tuschinsky te Amsterdam gehouden, na verloop van eenigen tijd verbroken. Ad 2e. voor de door den steller der vragen verzochte wettelijke motieven wordt verwezen naar artikel 3 der Tele graaf- en Telefoonwet 1904 (Saatsblad no. 7), zooals deze wet laatstelijk is gewij zigd bij de wet van 12 Mei 1928 (Staats blad no 169). Op grond hiervan is de overheid verplicht te waken tegen in breuk, door middel van radio-uitzendin gen, op de veiligheid van den Staat, de openbare orde of de goede zeden. Ten einde dezen plicht te kunnen nakomen, zijn bij de voor de uitzending verleende vergunning voorwaarden gesteld. Daar de uitzending met de gestelde voorwaarden in strijd kwam, is zij ver broken. Ad 8e. Deze vraag wordt ontkennend beantwoord, daar noch de aanvraag tot vergunnine, noch het programma, noch de redevoering zelf tot onderwerp hadden hetgeen in artikel 168 van de Grondwet wordt gewaarborgd. Ad 4e. Met verwijzing naar het ant woord op vraag 2 wordt opgemerkt, dat een ingrijpen, als op Zondag 29 Septem ber plaats had, geschiedt op grond van andere overwegingen dan in de laatste vraag blijkbaar wordt ondersteld. NA DE LANDARBEIDERSSTAKING IN OOSTELIJK GRONINGEN. Uit Winschoten schrijft men: In al de dorpen in Oostelijk Groningen is Maandagochtend het werk hervat. In sommige plaatsen hebben zich bij de te werkstelling nog moeilijkheden voorge daan, wat vooral een gevolg was van het feit, dat sommige landbouwers door de alarmeerende berichten, dat de staking zou worden voortgezet, de werkwilligen van elders nog niet hebben weggezonden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Aflevering van entstof door de koepokinrichtingen. In de week van 6 tot en met 12 Oet. werd afgeleverd door de ontstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 65.819 per sonen; door de entstofinriohling te Rot terdam koepokstof voor 37.398 bersonen; door de entstofinrichting to Groningen koepokstof voor 7542 personen. Totaal voor 100.259 personen. Voor een zeker bewijs is deze reeks ze ker te klein; ook zonder serum zouden volgen de statistiek sloohts twee van de acht kinderen gestorven zijn. Toch krijgt men door de lezing van het artikel wel den Indruk, dat men hier op den goeden weg is en dat het mlssohien zoo zal geluk ken het eneephalitlsspook te verjagen. Ook na revaccinatle kan encephalitis voorkomen, zij het ook veel en veel zeld zamer. In het geheel zijn er drie gevallen waargenomen. Dr. Terburgh, de hoofdinspecteur der volksgezondheid, schrijft in hetzelfde en in een vorig tijdNchriftnummer hierover; hij. meent, dat indien bij revaccinatle en cephalitis optreedt, dit moet geweten wor den aan het feit, dat de patiënten lang te voren waren ingeënt en hun onvatbaar heid weer geheel hadden verloren, zoodat zij gelijk stonden met eerstingeënten. Men kan dit voorkomen, door met revaccinatie niet te wachten, tot men door een epidemie eraan herinnerd wordt, dat men zich moet laten inenten, maar door dit regelmatig, b.v. om de tien jaar te laten doen. Men is dan wel ongeveer zeker, dat men dan nog niet alle immuniteit heeft verloren en in dat geval behoeft men niet bang te zijn voor encephalitis. Dinsdagmiddag kwam allereerst aan de orde de aanvrage van den heer Duys be treffende het houden eener interpellatie over de GiessenNieuwkerkzaak. Dit ver zoek werd evenwel ingetrokken, omdat er bij de begrooting voldoende gelegenheid zal blijken te zijn hierover te spreken. Verzoeken Wijnkoop om te mogen inter- pelleeren over het optreden van politie tegen stakers, alsmede over de verhou ding van Nederland tot de Sovjet-Unie, wei-den afgewezen, omdat ook hierop bij de begrooting terug kan worden gekomen. Al spoedig komt daarna aan de orde het wetsontwerp bevattende regelen' betref fende den rechtstoestand van ambtenaren. De algemeene beschouwingen liepen in hoofdzaak om de kwestie waarom alleen het formeele recht der ambtenaren gere geld werd. Uit de besprekingen kwam reeds aanstonds naar voren, dat de basis van het beroep breeder zal worden dan de minister heeft voorgesteld en dat naast het geschreven, ook het ongeschreven recht aanleiding zal kunnen geven tot be roep. De heer J. ter Laan wilde de z.g. „arbeidscontracters" onder deze wet bren gen. Woensdag werd het debat over deze wet grootendeels beheerscht door de z.g. arbeidscontracters. Art. 1 bepaalt, dat hij, met wien een arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht is gesloten, geen ambte naar is in den zin der wet. De heeren J. ter Laan en mr. Van den Bergh (s.-d.) willen deze bepaling doen vervallen, dus de categorie mensohen het zijn er een ede 10.000 onder de bescherming ter wot brengen. De Minister heeft even- Een incident ontstaat als de heer Mar chant tegen den communist de Visser op merkt, aat in Rusland de stakende amb tenaren worden doodgeschoten. „U liogtl" roept do heor de Visser, maar hij moet toegeven, dat, bij contra-revolutionair op- troaon, dit wel geschiedt. En dan is onze klasse-heerschappij, aldus de heer Mar- ohant, heel wat beter dan de Russische. Hier schiet men hen niet doodl Later komt de heer de Visser nog op de kwestie terug en zegt, dat in Rusland een uitge breide wettelijke regeling van den rechts toestand der ambtenaren bestaat. De heer Marchant (V.D.): „Schieten ze nu of schieten ze niet?" De heer De Visser: „De heer Mar chant schiet bokken, anders niet! (gelach). Spr. verwijst den heer Marchant naar de desbetreffende artikelen van mr. Boasson. De heer Marchant, zegt hij, uit slechts kwaadaardige onwaarheden. VOGELVLUCHT. Als een waaier van geweldige afmetin gen stond de bundel van windveeren aan den horizon en schoot ver daar boven uit, terwijl men kon vermoeden, dat de basis lag ver achter den horizon, waar vandaan die oerbron de krachtige scheuten uitstiet. Plaatselijk was het het 'schoonste weer, hetwelk men zich in de maand, met haar slechte reputatie, kon denken. Een lichte kabbeling in het water, zon- nesohittering rondom, heldere opdoetming van onzen eilandbuur. Het zeewater klotste in gestflge deining over den dijkvoet. De meeuwen, in groot aantal, lieten zich daar kalm op voort wiegen, terwijl ze nauwlettend toekeken of zich daar langs hen heen niet een on voorzichtige waterbewoner waagde of dat een vijfhoek of krab zich niet roekeloos uit den schuilhoek der plompers begaf. Nu en dan griste hun krachtige sna vels in de materie, die hen droeg en die einde en kalm vliedt hun leven weer hoen. Maar er kwam een vreemde eend In de bijt en zooals dat overal gaat, wordt zoo'n vreemde eerst met wantrouwende oogen aangokeken, daarna wordt er gevit en eindelijk gebeurt het soms, dat de vreern- de wordt uitgobannon. Eöhter was die vreemde niet van gis teren, want wel was er groot rumoer van een paar honderd meeuwen, maar als er éón nom to na kwam, hakte hij van zich af en' werd een vervolgde vervolger. Het was een vogel, aQe hier zelden ge zien wordt. Ongeveer dezelfde vonn als van de meeuw, doch donker getint met lichte vlokken over de vleugels. Als ik de beschrijving van Brehm goed versta en die vergelijk bij den vogel, die lk van den dijk waarnam, dan moet het een roof- meeuw geweest zijn, die enkele malen tot onze streken afdwaalt, doch anders zijn heimat heeft op de Orkney's en in de poolstreken. In zijn eentje voelde hij zich toch zeker niet opgewassen tegen de, in nood ais een klit samenhangende, gemeenschap van zilver- en mantelmeeuwen. Zwenken de en scherende over net Marsdiep spoedde hij zich weg en zocht, voor hem, vriendelijker oorden op. Het was op den dag, dat Holland stond! in het teeken van den Zepp. Al moge er in de vogelwereld nog heer- schen de opvatting, dat een vreemde eend met alle macht moet worden uitgedreven, Laat ons hopen, dat de groote luchtklie- ver, de Zeppelin, het symbool is van den universeelen geest die het menschdom moet omstrengelen en begeesteren. Als met dat andere wonder, de radio, vallen ook met het luchtschip en het vliegtuig de grenzen weg en voelt men dieper aan, dat alle volkeren op elkaar zijn aangewezen en dat het niet moet zijn een bestaan ten koste van elkaar, doch een leven met en door elkaar. Zoo voelde ik het, toen ik de drie Koolj- vliegtuigen zag terugkeeren van hun be groeting van de Zeppelin. Er zijn volken van verschillenden aan leg, doch er is ruimte genoeg op aarde om er te leven en het is daarvoor niet noodig om elkaar te bekampen. Grenzen worden door de nieuwe tech- zendtyd zou zijn Op do vragen1 van den heer Wijnkoop: le. Is het den minister bekend, dat van ambtswege het ultzeneden per radio van een rede, door een 11(1 der vrljdonkors- bewoglng op Zondag 20 September J.l. te Amsterdam gehouden, imlduonln on plot seling Is afgebroken? iie, Wil de minister da wettelijke motie- van meedeelan, waarop dit Ingrijpen in Encephalitis na Inenting. In de week van 6 tot en mot 12 Ootober werden tien gevallen van encephalitis na Inenting tor kennis van het Staatstoezicht op de volksgezondheid gebracht. Van het begin van Augustus af tot en mot 5 Ooto ber werden CO gevallen vermeld. Hiervan moet 1 geval worden afgevoerd, zoodat er 59 overblijven. Van deze 59 gevallen werden er 45 waargenomen na een eerste inenting. Er stierven hiervan 10 personen. Na een her- inenting werden door encephalitis aange tast 14 personen, van wie er 5 overleden. Het is nog niet zeker, dat bij laatstbedoel de personen de vroeger verrichte eerste inenting slaagde, zoodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat in enkele van deze gevallen de herinenting feitelijk als eer ste inenting moet worden beschouwd. Bovenstaande cijfers zijn als voorloo- pige cijfers te beschouwen, aangezien naar verschillende gevallen nader onder zoek wordt gedaan. Alastrlm. Van het eerste waarnemen van alastrlm te Rotterdam af tot en met 5 October zijn in totaal 601 ziekte- en 16 sterfgevallen in Nederland voorgekomen. GENEZING VAN ENCEPHALITIS NA INENTING. Hoe kan hot eneephalitlsspook verjaagd worden? Onder bovenstaand hoofd lezen wil in het Hbl,: In hot „Ned. Tijdschrift voor Genees- cunde" deelt dr. J. Mekman thans een methode mede, die hij ln tion gevallen heeft toegepast en die goede resultaten wel een bepaling toegezegd, waardoor bij olgemeenen maatregel van bestuur bepa lingen kunnen worden getroffen, waarin de positie dier urbeidscontractanten wordt geregeld. hen voedde en aan het naspoelen met den nlsche wonderen' weggevaagd en zij zijn snavel, die vermoedelijk zooiets moet de grondleggers van de universeel© we- voorstellen als het klakken met den tong reld, waar waardeering is voor ieders als er door de menschelijke wezens ietsaspiraties en waar de nuchtere meening heel lekkers is verorberd, kon men mer-heerscht, dat wij allen op elkander zijn ken, dat er iets opgepeuzeld waa j aangewezen. Een kleine lekkernij was dan waar- Robmaon. schijnlijk hun deel geworden, een soort hors d'oeuvre, iel® wat je, zoo tussohen Burqerlijke Stand van Den Helder duim en vinger nuttigt. Niemand merkt er haast iets van, niemand verheugt zich; van 15 en 16 üctober ïyzy. er over of stoort er zich aan. Anders' GEHUWD: J. J. Hoogerwerf en D. wordt het wanneer een onvoorzichtig pa- Nieuwstad; IJ. A. Kunst en J. M. van linkje te dicht aan het watervlak komt de Brande. of een krab den top van een steenrots BEVALLEN: S. StamFlorusse, d.; bestijgt. L. G. Spaansvan Ernst, z. Dadelijk zijn ze prooi van één der OVERLEDENT. Caltenbach geboren schrokken, maar zoo'n groote hap kunnen Bruin, 77 jaar; P. J. Bosch, 61 jaar. ze ineens maar niet verzwelgen. Ze slin- geren hun bult eens heen en weer, maar: in no time zijn er een aantal hongerige' broeders van het gilde naderbij gekomen, en trachten hun oommunlstisoh deel te bemachtigen. Dan ontstaat er luid rumoer en de rus tige gelijkmatigheid ln de n'atuur komt, voor een poos, uit haar voegen. Een geweldige slikpartij, waarbij de bals tot berstens zich uitzet bij den eerst- gereohtigde, maakt aan het rumoer een LUXE REISGIDS. Verschenen is wederom de „luxe reis gids der Nederlandsohe Spoorwegen", waarvan de baten ten goede Komen voor de tuberculosebestrijding onder het Ne* derlandsch Spoorwegpersoneel. Men zal voor dit goede doel zich deze practische reisgids gaarne aanschaffen. De gids is verkrijgbaar bij den boek handel en de kiosken. Hiermede geven wij Ukennis va& de geboorte vnn onzen Zoon J0HAN JAC0B ADRIAAN. J. PUTTERS. E. PUTTERS—Zeeman. Den Helder, 16 Oct. 1929. Molengracht 17. Getrouwd (bij volmacht) IJ. A. KUNST en J. M. VAN DE BRANDE, die hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Guracao ca Den Helder, 16 October 1929. Getrouwd JOH. J. HOOGERWERF, ic Stuurman K.P.M. en DEE NIEUWSTAD, die, namens wederzijdsche Fa milie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken vnn belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Don Helder, 16 Oct. 1929. Kerkgracht 15. waaronder weven, kantklossen, batikken en leerbewerking 20 lessen f 12.50 Meer gegoeden f 25 Nog enkele deelneemsters kunnen geplaatst worden Aangifte zoo spoedig mogelijk Spreekuur: Dinsdag 21—4 uur Donderdag 7—8 uur Mat het oog op aan goeda verzorging en plaatsing van da advertenties, vorzoeken wij on zen adverteerders hun adver tenties zoo tijdig mogelijk op ons kantoor te bezorgen, liefst daags vóór het uitkomen van de krant. De Administratie. sohljnt te hebben opgeleverd. Reeds vroeger had men beproefd een serum tegen deze oomplloatle te beroldon door dieren herhnalde malen ln te spui ten met koepokstof. De resultaten met dit serum waren tot nu toe niet gunstig. Dr. Mekman heeft nu ook serum toe gepast, maar geen dieren- dooh mensohen- serum gebruikt van oudere personen, liefst de ouders van don patiënt, die kort te voren gerevacoineerd waren geweest. In zeven gevallen vnn enoepnalltls bij kinderen schijnt het serum goed te heb ben geholpen; do patientjes werden spoe dig beter. Het eorste patientje, dat bin- nenkwam ln Augustus, was niet ingespo ten en dit kindje stierf; oen onder kind, dat pas vier dngon na het begin dor ziekte in het ziekenhuis kwam, en ook niet inge spoten werd, omdat toen de toestand niet verontrustend was, «tierf ook. Hiermede betuigen wij onzen hartelljken dank voor do betoonde zorgon aan M»J. VAN BECKHOVEN, door don WelEd.Zeergol. Iloer Dr. van drit Sujys en verple- gend personeel van Zaal 14, uls- rnedo aan buren en kennissen. Namens do Familie, M. J. HESKE3, BuBsum. Ondergeteekende, die door een ongélukkig toeval, buiten zijn schuld, oorzaak was, dat de doorzending van HUIZEN deze week eenigen tijd ver hinderd werd, biedt den luiste raars van de Radio-Centrale, die hier doorgedupeerd werden, z(jn verontschuldigingen aan. F. v. d. MEIJ, Van Galenstraat 81. blUk gaven Aan allen dlo blij van belangstelling bil het ovor- UJUon .van mijn geliefde Bobt- genooto, betuig lk hiermede mijn opreohten dank. M. G. KWI8T. Den ïïoldor, 17 Oot. 1020. Voor de doolnomlng, mij beloond bij hot overlijden van mijt) geliefdon Echtgenoot, den Hoor WILLEM OE JONQ, botuig lk mijn hartelljken dank. Wed. T. DE JONG—Bont, Deo Helder, Outebor 1920. mot balans, winst en verl. rekening onzer instelling ls voor elk bolnngstellendo gratis verkrijgbaar. WEGGELOOPEN: kleine, zwarte HOND, met wit vlekje op de borst. Tegen flinke belooning terug te bezorgen: Kerkgraobt 17. Burgemoestar en Wathoudari van DEN HELDER; Golozon het vorzook van de N.V. Grnunmalerlj „De Hoop", alhlor, om vergunning tot uit- do graanmalorij )g no. 40, ka In Sootle O, breldlng van aan don Rljkswe dastraal bekend no. 7154; Overwegende, dat de ter zake ingowonnon ambtsberichten nog niet alle zijn ingokomon; Gelet op do Hinderwet; Beslui ton: hun .bosllsslng omtrent bo- venbodoold verzoek te verdo gen. Den Helder, 16 Oet. 1929. WINKELJUFFROUW biedt aloh een, v.g.g.v. Adros: Botnastraat 27. Gevraagd net Meisje, voor hulp in huishoudingen Winkel Adres: J. v. d. WITTE, Keizerstraat 101. Mevr. ZIETSE, Hoofd gr. 68, vraagt een net DAGMEISJE, niet beneden 16 Jaar. Zloh aan te melden tussohen 8 en 9 uur. Gevraagd een netto Werkster! voor Vrijdags. Adres: Nlouwstraat 86. BANKETBAKKERIJ. Govraagd een nette Jongen. Adres: JOH. VERFAILLE, Spoorstraat 87. Biedt zloh aan een nette Jongo WERKSTER. Adres: Bureau van dit blad. Biedt xloh asn een netto CHAUFFEUR. Brieven onder Nr. 888, aan het Bureau van dit blad. Ncttj Dienstbode govraagd. Adreivaji Kokinqsbkoookn, Loodsgracht 60. Govraagd tga een net DIENSTMEISJE. AdresSpoorstraat 50. Gevraagd een net MEISJE. Adros: Pleter Quantstr. 9. Gevraagd een net MEISJE. Brieven onder Nr. 886, aan het Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2