Zenuwstillend MIJNHARDT'S zenuwtabletten sssssfcSfssé wegens haar onvermogen om de werk loosheid afdoende te bestrijden. Vóór het Kerstreces zal zij vragen een dag voor be raadslaging over deze motie te bestem men. Sedert drie weken is het aantal werk- loozen weer geregeld toegenomen en thans is het hooger dan sedert 29 Juli l.L het geval is geweest, namelijk 1,207,200. De werktijd in de mijnen. De regeering heeft de vertegenwoor digers der mijnwerkers doen weten, dat volgend jaar een uniforme vermindering van de arbeidsuren zal vastgesteld wor den van een half uur per dag, zonder ver laging van de loonen. Dit Is een eerste begin. De werkgevers onaangenaam verrast door het besluit van den minister. De werkgevers hebben Donderdag ver klaard, dat de aankondiging der regeering aan de mijnwerkers nopens de verkorting van den werktijd zonder loonsverlaging, als een groote en onaangename verras sing voor hen gekomen is. Bij de bespre kingen die de commissie uit de eigenaars met de regeering heeft gehad, was wel gesproken over den werktijd maar zonder eenig verband met de loonkwestie. De pa troonsbond zou gisteren dan ook reeds opheldering aan den minister vragen. Ernstige gevolgen te wachten. Spencer, de leider der onafhankelijke mijnwerkersvakvereeniging in Notts en Derbyshire, heeft Donderdag gezegd, dat de inlossing der verkiezingsbeloften nopens de verkorting van den werktijd de ernstigste gevolgen voor de toch al nood lijdende mijnindustrie zou hebben. Als de federatie niet anders wilde dan parade successen behalen, dan zou zij ondervin den dat volgend jaar om dezen tijd hon derden mijnen gesloten zouden zijn wegens gebrek aan werk door de Duit- sche en Poolsohe conourrentie. BELGIË. DE BELGISCHE GRENS- VERDEDIGING. De militaire oommissie, belast met de studie van de fortificatievraagstukken, heeft haar werkzaamheden geëindigd. Zij besluit tot de noodzakelijkheid een fort te bouwen te Lixhe, benoorden Luik, vlak bij de Nederlandsche grens en yan het herstel van al de forten der vesting Luik, gelegen op den rechter Maasoever. Ook stelt zij ,voor tusschen dó forten in schuilplaatsen van beton voor machine geweren te bouwen en in de heele grens streek de eventueele vernieling van tun nels, bruggen, groote wegen, enz. voor te bereiden. DE WONINGNOOD. De raad van beheer van de nationale maatschappij voor goedkoope woningen had Donderdag een onderhoud met den minister van finanoiën, Houtart. Senator Vinck betoogde uit naam van den raad, dat de woningbouw in België alleen op afdoende wijze kan bestreden worden wanneer gedurende verscheidene jaren 10.000 woningen per jaar door deze maat schappij worden gebouwd. Met dit doe zou zij dan ook over een nieuw credie van 400 millioen francs moeten kunnen beschikken. Dit verzoek zal door de regee ring in overweging worden genomen. ZWEDEN. een bepaald land kan onderwijzen. Het is ook duidelijk, dat voor Italië deze gods dienst geen andere kan zijn dan de Roomsch-katholieke, die beantwoordt aan den innerlijken vorm van ons besef en aan onze nationale overlevering. Om deze reden heeft de regeering het godsdienst onderwijs op de scholen ingesteld. BOEMENIE. KONINGIN MARIA EN DE REGENT- 8CHAPSRAAD. Een officleele meedeeling, dat de verklaring ln de Unlversul uit dó lucht gegrepen was. De Orient-Radio meldt officieel: „Het staat nu vast, dat de zoogenaamde ver klaringen van Koningin-weduwe Maria in het dagblad Universul uit de lucht gegre pen waren, gelijk men in regeeringskrin- gen van den aanvang af heeft vermoed". AFGANISTAN. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. enDrogisten kenning voor de persoonlijke opofferin gen, die hij zich ter wille van de nationale zaak getroost heeft. Reuter meldde Donderdagavond nog uit Londen, dat de Afgaansche zaakgelastigde aldaar een telegram van Shawali Chan, den broer van Nadir Chan, heeft ontvan gen, waarin medegedeeld wordt, dat Ha- biboella gevlucht is, na het bombardement van de citatel, waarin hij zich had ver schanst. Een deel van zijn troepen kon vluchten, een ander deel gaf zich over. De provincies Dzjellahabad, Khant, Ka boel, Hazarat en Kankahar hebben zich onder Nadir Chan vereenigd. CHINA. Nadir Chan wordt koning. Door de nationale vergadering gekozen. Reuter meldde Donderdag uit Kaboel, dat de nationale vergadering met meer derheid van stemmen Nadir Chan tot ko ning van Afganistan heeft uitgeroepen, ondanks zijn herhaalde weigering en uit vluchten. Nadir werd gekozen verklaard als er- HET RUSSISCH-CHINEESCHE CONFLICT. Lingkiang weer ln het bezit der Chlneezen. Naar uit Charbin wordt gemeld hebben Chineesche troepen Maandagavond de stad Lingkiang, welke door de Russische troepen was ingenomen, heroverd. Ling kiang lig t bij de samenvloeiing van Soen gari en Amoer. OP EN OM HET BINNENHOF. Wcek-kronlek. Den Haag, 17 October. Een lichtpuntTegen misbruik van Interpelleeren. De ambte naren-wet, Een woorden-duel. SOWJETSPION TE STOCKHOLM GEARRESTEERD. Oudi-chef der Tsjeka. Volgens de b laden te Stockholm meent de politie in een gearresteerd vreemde ling, die zich Bonowicz noemt, een spion van de Komintern herkend te hebben, met name Jannoitsj, oud-chef van den militai ren spionnagedienst der Tsjeka. RUSLAND. HET PROCES TE ASTRACHAN. Telegrafisch wordt bericht, dat ln het proces te Astrachan tegen 21 beklaagden de doodstraf geëischt is en tegen de an dere 108 gevangenisstraffen van verschil lenden duur, met verbeurdverlarlng van alle vermogen. ITALIË. ROOMSCH-KATIIOLIEK GODS DIENSTONDERWIJS OP DE MIDDELBARE SCHOLEN. In den ouderwijsraad1 heeft minister Giuliano meegedeeld, dat het godsdienst- dlenstonderwljs, dat het fascistische be- windi dadelijk bij zijn optreden op de lagere scholen heeft ingesteld, ook tot de middelbare «al worden uitgestrekt. Hier mee beoogt de regeering het volk een krachtiger gevoel te schenken van de heilige waarde van het leven en zijn Idealen. Het is duldolijk, zei de minister, dot men met dit doel geen algemeen, vaag onderricht kan geven, maar dat men een bepaalde, vastbegrensde godsdienst moot onderwijzen, evenals men geen algemeene litteratuur, maar alleen de litteratuur van 't Begiint dan tooh „te daghen in het Oosten P.Om duidelijker te zijn, in de Tweede Khmer van de Staten-Gene- raal begint op te leven beter, verstandiger begrip; omtrent het juiste karakter van eene interpellatie dan tot nu toe bij de overgroote meerderheid van onze afge vaardigden althans, wat ons Lagerhuis betreftde Eerste Kamer deed aan de „steaple chase" nog niet mêel werd ge vonden. Daarvan kreeg men in de vergadering van Dinsdag j.L 16 Ootober het bewijs. Men weet, de heer Duys bad aan vrage aanhangig gemaakt om te mogen interpelleeren over Giessen-Nieuwkerk o.a. Verdere omschrijving zal na al wat de moordzaak aan 't licht heeft ge bracht, voor niemand noodig zijn. Ér was stellig! niet veel parlementaire er varing of doorzicht voor noodig om te be seffen, dat deze veelbesproken zaak bij de bespreking van Hoofdstuk Justitie voor 1930 in de afdeelingen aan de orde zou komen. Intusschen, beter laat dan nooit!.Mr. Duys bleek dan tot het in zicht te zijn gekomen, dat nu Giessen- Nieuwkerk bij Hoofdstuk IV over enkele weken object van debat zal vormen, het toch niet aanging om thans eene inter pellatie te houden over deze kwestie, zoodat men in December een „da capo" zou krijgen. Hij gaf den President in over weging, bij Hoofdstuk IV wat ruimer ge legenheid te laten om over deze „cause célèbre" te bespiegelen dan de gebruike lijk© tijd-rantsoeneering zou gedoogen. Mr. Van Sohaik liet begrijpen, dat hij zich „bon prince" zal betoonen. Waarop mr. Duys zijne aanvrage in trok. Voor dat besluit verdient de sociaal democratische afgevaardigde een woord van warme hulde. En zelfs ben ik geneigd neêr te schrij ven, dat de 16d© October 1929 een der merkwaardige data is in de geschiedenis van ons Parlement. Want op dien dag is gelijk reeds aangeduid ontwaakt een beter verstandiger begrip omtrent de toepassing van het interpellatie-recht des Parlements. Mr. Ruys de Beerenbrouck eere heeft als Kamer-praeses in deze goed voorbeeld gegeven door te trachten een eind te maken aan het al- meer ingekankerde misbruik om over al lerlei onderwerpen, die hij Begrootings- hoofdstukken worden besproken, intar- pellatiën te houden. Het goede zaad, door hem gestrooid, begint op te schieten I Maar het voor de hand liggend gevolg van mr. Duys' terugnamen zijner inter pellatie was: dat er voor de beide aan vragen v. den „officieusen" Mouskou-man Wijnkoop evenmin aanleiding bestond. De eene betrof het optreden van burgemees ters en RJjks-politle hij enkele stakingen, de tweede: de verhouding van ons land tot de Russische Sovjets-republiek. Belde onderwerpen hooren-thuls b» Hoofdstuk V (Blnnenl. Zaken) en Hoofdstuk III (Bui- tenl. Zaken). Dies stelde president Van Sohaik voor, den heer Wijnkoop zijne aanvragen tot interpelleeren niet toe te staan. De geheel© Kamer er waren tachtig eden present en slechts de belde ooonimiu- nisten stemden tegen het presidiale voor stel, steunde haar Voorzitter. Dus ook de soc.-democratlsche fractie, dewelke bij monde van ir. Albarda beduidde, dat zij de interpellatiën van den communist zou helpen weigeren mits de President ook hier wilde Deloven, ruimen spreektijd te zullen gedoogen. Mr. Van Sohaik is niet' slechts „pulk voor zijn woord", maar ook iemand, die nooit iets meer zal be loven dan hij weet te kunnen nakomen. Hij beduidde dan ook den heer Albarda, dat hij zijn verzoek zeer ernstig zal over wegen. De h.h. Lou de Visser, de „officieel© Mouskou-man" en David Wijnkoop heb ben wel wat geprutteld over het niet toe staan van de interpellatiën. Laatstge noemde zei zelfs, dat men bezig is, het in- terpellatie-reoht van de Kamer te verfom faaien. Mr. Van Schalk had al heel wei nig moeite om het dwaze van die opmer king „recht te zetten", 't Betreft hier immers slechts een strijd tegen tijdver morsen terwille van propaganda!. Ik vestig er met nadruk de aandacht op, hoe rustig en gelaten zeker als men denkt aan het wilde getier, waarmeê de heer L. de Visser steeds te-keer ging wanneer men het waagde, zelfs niet vlug genoeg te zijn met het plaatsen van eene interpellatie, door hem gewild, op de agen da! hij deze gelegenheid, Dinsdag j.1., de beide communistische afgevaar digden waren. Voor een groot deel is dit gelukkige verschijnsel toe te schrijven aan de rustige wijze, Waarop president Van Schalk de leiding voert. Van prikkelend autoritalr-gedoê is bij hem geen sprake. Hij laat liever een nu juist niet extra-par lementair klinkend woordje over z'n kant gaan dan allerlei scènes uit te lokken, waarin zekere elementen op de tribunes zich verkneukelen en die.ten slotte ook den communisten zeiven welkom zijnl Mr. Van Schalk wil er blijkbaar voor zor gen dat ,,de aardigheid eraf gaat" voor de levenmakers. Een uitstekende methodet. Dat mr. Kortenhort's hartewensch zal worden bevredigd door het behandelen van het Winkelsluiting-ontwerp vóór of op Vr;jdag 25 dezer is vrijwel uitgesloten. De Kamer begint op 5 November a.s. met het groot-politiek debat. Of zij erin slagen zal gedurende de zittingen, welke zij tot en met 25 October nog vóór de borst heeft, genoeg tijd te winnen om ook de Winkelsluiting aan te kunnen vat ten is niet absoluut uitgesloten, maar toch hoogst twijfelachtig. Het weekje rust om nog eens even die Begrootings-stukken „in te kijken" moet eraf. In de parlementaire week van 291 November neemt de Tweede Kamer recès. Men weet, den 29en a.s. vat de Senaat het Suikerwetje-v. d. Heuvel aan. De beraadslagingen over de ambte narenwet zijn Dinsdagmiddag begonnen. Het aanblijven van mr. Donner aan het hoofd van het Justitie-departement is ver blijdende oorzaak, dat het genoemde wets ontwerp genaamd: Regelen betreffen de den rechtstoestand der ambtenaren zoo spoedig door de Kamer wordt aange vat. (De nieuwe minister van Defensie, zat aan de groene tafel. En voor die komst van Exc. Deckers ter Kamer was zeker alle aanleiding. Dat de militairen niet on der deze wet begrepen zijn, heeft weet men grond gegeven tot vrij scherpe critiek. Intussonen, reeds het afgo reden ministerie heeft maatregelen ge- roffen ter voorbereiding van voorstellen en gunste van de militairen ln het hler- >edoelde verband. Mr. Boon heeft Dinsdag ,.1. erop aangedrongen, dat nog ln het oopende zittingsjaar die voorstellen in mhandeling mogen komen. De heer IJ. 'ier Laan vordert, dat ze ln het aanhan gige ontwerp zullen worden gelascht, vooral voor de maréchaussóe. Aldus ook de h.h. Van Wijnbergen en Sohokklng. Voor den heer L. de Visser strekt het ontwerp enkel en alleen ter versterking van de macht der bourgeoisie.Over 't algemeen ls het wetsvoorstel vriendelijk ontvangen. Den steeds wat somberen en èn het materieel© ambtenaren-redht noo- dag werd verklaard. Tegen dezen wensch had de regeering bezwaren met 't oog op de kosten, welke de bevrediging er van zou berokkenen, alsook wijl hij centrali satie hier afkeurt. Zooals men weet, komen er volgens deze Ambtenaren-wet: onpartijdige colle ges, aan welker oordeel grieven van amb tenaren kunnen worden onderworpen. De Raden van Beroep voor de Ongevallen verzekering en de Centrale Raad zullen hebben te berechten over aangelegenhe den, de ambtenaren betreffend. Een van de punten, welke reeds op den eersten dag werd aangeroerd door ver schillende leden betreft de werkers op Arbeids-contract. Zij vormen nu reeds een getal van c.c. 14.000. En kunnen niet in deze wet worden begrepen. Begrijpelijk is nu sommiger bezwaar, dat men het getal arbeids-contracters al-maar vermeerdert, zonder voldoende te overwegen, dat deze personen niet kunnen genieten van de rechtszekerheid, door het ontwerp ver- schflft Er zijn nog verschillende andere „pun ten van verschil", waarover in de Kamer wel uitvoerig zal worden bespiegeld. Wel ke uitvoerigheid de arme Winkelsluiting „in het gedrang" brengt. Minister Donner staat wederom tegen over een stapeltje amendementen. De dag van 16 October heeft gebracht een duel! Gelukkig van bloedelooze soort. 't Werd met woorden uitgevochten. En het ging tusschen den leider van de vrijzinnig-democraten, mr. Marchant, en den officieelen man-van-Moskou in de Tweede Kamer, heer Louis de Visser. President mr. Van Sohaik onderging hier wat men „de vuurproef" zou kunnen noemen. Dat hij deze gansch-ongedeerd heeft doorstaan, ik zou 't niet durven neer schrijven. De heer Marchant verklaarde met den heer De Visser „een appeltje te willen schillen". En hij verstond daaronder het richten van een waarschuwing tot de Nederland sche Ambtenaren om zich vooral niet te gauw toe te vertrouwen aan de hoede van de Russische Sovjets. Want, aldus mr. Marchant, in dien Russischen klasse-staat (gelijk de heer De Visser dien zelf had genoemd in zijne rede van Dinsdag) worden ambtenaren, die zich durven verzetten tegen het Lenin-régime, doodgeschoten of tot schrikkelijke kerker straf veroordeeld. Bij ons in Nederland moge er aan de wetten dan 't een en ander haperen, aldus verder mr. M. zóó bar als in de Moskousche streken is 't te on zent toch niet!.... En de heer Lou de Visser trok 't harre- nas aan. Hij schold mr. Marchant uit voor leu genaar. „Je liegt voor de zóóveelste maall" riep hij den vrijz.-democraat toe, „ik laat mijn klasse niet belasterenl Kom met be- wijzenl...." De Voorzitter hamerde, hamerde. Mr. Van Schaik's vrij zwak stemgeluid had geweldige moeite, de herrie te „be- heerschen". Hij gaf den heer Marchant den Raad, de Russische zaken te laten buiten de dis cussie over de Regelen betreffende den rechtstoestand van Ambtenaren. Precies!.. Dat was een prachtig advies. Edoch, voorzitter Van Schaik hield niet voet bij stuk. Hij liet mr. Marchant „uitpakken" tegen Rusland. Wat natuurlijk op den commu nist werkte als de roode lap en de stem ming van den stier. Daar zat de heer Marchant met een sar- castischen grimlach. Dood-bedaard. Zich kostelijk amusee rend met 's heeren L. de Visser's stijgen de gramschap. De communist is een opperbaas in schel den, razen en tieren. Kan ook wel eens genoegelijk-spottend uit den hoek komen. Maar zelfbedwang mist hij te-eenenmale. Bij de replieken hebben de beide afge vaardigden de ruzie-partij nog wat voort gezet. Telkens kwam mr. Marchant met zijn: „Jawel, maar vertel mij nu eens, schie ten ze daar, ja of neen?" 't Was niet onvermakelijk. Maar nogmaals gezegd, president Van Sohaik schoot bij deze gelegenheid wel ietwat tekort in vast- en stevigheid van leiding. Overigens was de Woensdag 16 October van den 16en loopt dit ontwerp toch tame lijk vlot van stapel. Dat er nog tijd zal overblijven voor de Winkelsluiting bleef echter hoogst twijfel achtig!. Donderdag-middag maakte de heer Wijnkoop eene interpellatie aanhangig over welke aanvrage Vrijdag is beslist n.a. van de jongste onlusten te Maastricht. Men ziet, de „steeple-chase" L. de Vis ser—Wijnkoop ls begonnen!.... Het amend.-J. ter Laan op art. 1, strek kend om de Arbeids-contracters in de wet op te nemen werd ondanks de inmiddels ingekomen tweede Nota van Wijziging des ministers, voorloopig gehandhaafd. Mr. ANTONIO. Steeple chase wedren met hinder nissen, hier figuurlijk gebruikt. Da capo herhaling. Cause célèbre beruchte zaak. Bon prince goed vorst, hier royaal, welwillend. Data meervoud van datum. Redactie. Economisch Weekoverzicht. De Amsterdamsche effectenbeurs be toont zich nog steeds zeer gevoelig voor invloeden van buitenaf. Het overlijdens bericht van Dr. Stresemann werd alleen ivoor kennisgeving aangenomen. Verder deed zich het verschijnsel voor, dat op ide up and downs van Wallstreet niet zoo sterk werd gereageerd als doorgaans het geval is. Gedurende deze berichi- week had de beurs een tamelijk levendig voorkomen, en in verschillende hoeken ontwikkelde zich een drukke affaire. Zoo werd belangstelling getoond voor Petro- leum-aandeelen, en in het bijzonder aan- deelen Koninklijke Olie traden op den voorgrond. Het toonaangevende petro- leum-aandeel, dat aanvankelijk eenigs- zins beïnfluenceerd was door de alge meene zwakke beurstendenz, voortsprui tende uit het gebeurde met Margarine Unie en Philips-aandeelen, deed zich thans weer eens van zijn goeden kant kennen, en een scherp koersavans was hiervan het gevolg. Reeds meerdere ma ten hebben wij te dezer plaatse geschre ven over den gunstigen toestand van de petroleum-industrie en gewezen op het feit, dat de groote concerns ondanks toe nemende productie van ruwe petroleum, zeer goede bedrijfsresultaten boeken. Wij hebben herhaaldelijk op de mérites van een fonds als Koninklijk gewezen en er den nadruk op gelegd, dat groote afgeronde concerns als Koninklijke, Shell- combinatie, Standard Oil, Anglo Persian enz. in de gelegenheid zijn van vrijwel iedere constellatie te profiteeren. Het koersverloop van Koninklijke heeft bewe zen, dat wij niet ten onrechte op de gun stige factoren, die ten opzichte van dit fonds naar voren konden worden ge bracht, hebben gewezen. De situatie is nog zeer goed. Deruwe- olie-opbrengst is aan het afnemen, en zijn de aanwijzingen juist, dan slagen de we reldproducenten erin de productie onder controle te krijgen. Meer dan eens laat het publiek zich verontrusten door berichten omtrent de prijsbewegingen van de ruwe petroleum. Men zul echter dienen te bedenken, dat de groote concerns het vrijwel in hun macht hebben om de prijzen naar eigen goedvinden te regelen. Als voorbeeld kan dienen dat niettegenstaande een stijgen de productie wan ruwe petroleum, de Standard Oil de benzineprijzen verhoogde. Berichten omtrent een prijzen-oorlog zijn onjuist, en de petroleum-conferenties van het laatste jaar zijn daar om te be wijzen, dat de olie-magnaten het met elkander eens zijn, zoowel wat betreft de wijze, waarop de verschillende mark ten moeten worden verdeeld, als de methodes, om die markten op de meest economische wijze van olie te voorzien. Dat zich dus zoowel in de Vereenigde Staten en ook hier een vaste stemming voor oliewaarden heeft baan gebroken, behoeft geen verwondering te wekken. Voor rubberfondsen werd aanvankelijk weinig belangstelling betoond, doch ten slotte wisten ook deze aandacht te trek ken. In Amsterdam Rubber en enkele an dere fondsen ontwikkelde zich een ruime affaire. De oorzaak van deze belangstel ling moet gezocht worden ln liet plan van de Nederlandsche rubberproducenten om de rubbermarkt te saneeren. Er zul len groote moeilijkheden overwonnen waarin de Algemeene Beschouwingen worden, maar dit is wel mogelijk. i.. u» Het is een zeer verheugend feit. uiterst moeilijk te bevredigen heer J. ter Laan la 't iets, waar hij zloh niet over heen kan zetten, dat de Rogeering geen gevolg heeft gegeven aan de strekking van zijn motie in 1926 door de Kamer met Laan is 't iets, waar hy zloh niet over- eene wettelijke regeling van het fomneeile teneinde liepen niet byzonder be- langryk. Waarom mr. Van den Bergh 't noodig vond, feiteiyk eene herhaling te geven van wat zyn partijgenoot, de heer J. ter Laan, heeds had betoogd, 't is niet gemakke- ïyk te beantwoorden. De kwestie van de „arbeids-contracters", die er, volgens minister Donner's bere kening, zyn ten getale van ruim 10.000, is eene van de belangrykste punten by deze discussie. De Minister van Justitie kondigde Woensdag-middag aan, dat hy op dit stuk eene Nota van Wyziging Tabakken hadden een zeer beperkte markt, doch kregen een verlies te boeken. De Deli Batavia Maatschappy en de Senembah hebben een interim dividend aangekondigd, hetwelk lager is dan dat van 1928. De Deli-Maatschappij keert in het geheel geen interim dividend uit. Het laat zioh verklaren, dat de dividend politiek, hoe gemotiveerd die ook moge zyn, thans geen aangenamen indruk maakt. Op de industrie-afdeellng ging het druk toe in Margarine Unies, die aan groote sohommellngen onderhevig waren. Nu eens leek het of alle leed geleden was, zal indienen. Wat voor don hoor J, tor Laan redon was om te vragen: verdaging der behandeling MrwiJ1 «Po^aiR een verdere ln: van art. 1 en de daarop voorgestelde amen- K S?,,1? i.is "let tot rustge- terwyi alsdan spoedig een verdere inzin- king volgde. De markt is niet tot rust ge- dementen tot Donderdag l^Öctoher Wat ü°k*i5ï„Gi°?_pe,n waren de Voorzitter Inwilligde en waardoor wi aa£ !levlge «^^aties onderhevig. 7lrapel Boed.6kan.'n".dbbe"# We""> zal komen - zy t dan ook eenigszlns ge-1 De Amerikaansche afdeeling had een zeer kalm verloop. Tooh is de rust in deze afdeeling nog niet teruggekeerd, en I eenigszlns ge wyzigd, t staat rotsvast. Voor mr. Beumer was 't nog de vraag, n y*]' wanneer de Administratieve Rechtspraak nog ln de versukkeling blijft, zijn stem aan het ontwerp zou geven. „Maar", haastte de antf-revolutlonalre afgevaardigde er by te voegen-, voor den minister zal dat eventueel door myn tegenstemmen geen gevaar brengen. Zijn Excellentie weet, dat het wetsvoorstel veilig is. Ondanks het gekibbel ln de vergadering dient de noodlge voorzichtigheid op dit terrein te worden betracht. en zenuwsterkend Is de werking van Lood, loodwit en loodmenie behooren tot de gevaarlijkste vijanden van den arbeider, Ze zijn afdiende te bestrijden, maar dit gelukt alleen bij voortdurende torg. ZINDELIJKHEID IS DAARTOE HET EERSTE VEREISCHTE.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2