KLEEDING Vöofhet Inde -s>sk. wee/a ietten GEMENGD NIEUWS dv<\vQxkaikt* Henkel's Wasch- en Bleek-Soda spaart U veel moeite en tijd. Men vroeg, of de regeering reeds heeft overwogen, of en ln hoever flnancieele steun kan worden verleend bij den arbeid ter voorziening ln de godsdienstige be hoeften van de toekomstige bevolking der drooggelegde polders, Verscheidene leden betoogden, dat de positie van het bij de drooglegging werk zame personeel op betere en meer af doende wijze moet worden beveiligd en hun belangen beter moeten worden be hartigd. Een zeer ernstige grief achtten deze leden dat de naleving van collectieve arbeidscontracten in bestekken niet is voorgeschreven en dat bij die bestekken nog steeds aan de A.V. wordt afgeweken. Andere leden merkten hiertegenover op, dat de arbeidsinspectie ook toezicht houdt op de Zuiderzeewerken, zoodat voor klachten over het ontbreken van toezicht op de naleving der arbeidsvoorwaarden geen aanleiding bestaat. Eenige leden verklaarden, dat het hun hoe langer hoe moeilijker wordt, voor deze begrooting te stemmen, nu de gelden, uitgetrokken voor steun aan de Zuider zeewerken zoo ondoelmatig worden aan gewend. Zij hoopten, dat de minister de wijziging van de Zuiderzeesteunwet met kracht zou aanvatten. HET CARLTON-HOTEL FAILLIET. Vrijwel zeker, dlat curatoren de exploitatie zullen voortzotten. De rechtbank te Amsterdam heeft gis terenmiddag ln staat van faillissement verklaard de N.V. Exploitatie-Maatschap pij „Nereïde", gelijk bekend de eigena resse van het Carltonhotel aan de Vijzel straat te Amsterdam. Het is echter vrijwel zeker, dat de cura toren de exploitatie van het Oarlton-hotel zullen voortzetten, waarbij dan de leiding zal worden opgedragen aan de heeren O. G-erstenberg, voorheen directeur van het Oranje-Hotel te Nijmegen, en Fred. Roo- zen Jr. hoeft «pr. goon bezwaar, alleen woet hij niet of de voorstellor er wel zijn dool moe zal bereiken. Het amendement-Weaterman kan inge trokken worden, daar verzoeken ter zake Het amendement-Suring, betreffende inspecteurs bij het bijz. 1. o. werd aan genomen met 68 tegen 82 stemmen, vóór de rechterzijde met enkele soo.-dem. Het aroendement-Westerman werd in getrokken, evenals de overige amende- menten-Suring en Gerhard. Het wetsontwerp werd hierna z. h. st. aangenomen. steeds zijn ingewilligd. Er is er thans alH seoretaris en goedgokeurd in de ver- lón in onderzoek. Geen reden gadering van den rood van commissa rissen van 7 Augustus 1922, althans vnn 21 Ootober 1022. Nog werd hem ton laste gelegd een verduistering van f 1851 ln 1922, althans in 1921, welk geld hij als directeur dor N.V. onder zijn berusting had. Ten slotte zou hij in 1928, althans in in 1922 uit de kas der N.V. f 210 door den boekhouder v. d. List aan F. J. Hen- rlcus Steffen, verzekeringsinspecteur, hebben doen ter hand stellen. Zoo ge schiedde ook in 1924, althans in 1928 toen hij eveneens uit de kas der N.V. aan J. B. Boer, assuradeur, f 800 door v. d. List liet betalen. Het eerst werd verdachte gehoord. Deze verklaarde Inderdaad voorschot ten te hebben opgenomen, waarvoor het college van commissarissen zijn toestem ming had verleend. Voor deze voorschot ten had verdachte accepten afgegeven Een belangrijk deel van dit geld hadhi, echter niet zelf genoten. Wat nu de kas tekorten betreft, deze ontstonden door frauduleuze handelingen van bepaalde leden van het personeel. Sommige on kosten was hij verplicht geweest om te maken ten einde zijn Maatschappij in troducties te bezorgen in bepaalde stre ken van het land. En ten slotte heeft hij enkele voor schotten aan het personeel gegevenhij deed dit uit sociaal gevoel, als werkgever tegenover werknemer. LUCHTVAART. De postvluchten van en naar Indië houding had hij, bohalve verschillende Inbrekers-werktuigen, eeni bedrag van 140 aan Nederlandêoh en Belgisch geld ln zijn bezit. Een rijwielhersteller aan de Zweth kwam Donderdagmorgen tot de ontdek king, dat ook ln z ij n werkplaats was in- ebroken door het uitsnijden van een ruit. Den rijwiel bleek te zijn gestolen. Deze flets werd teruggevonden vóór de werk plaats van den autohandelaar. Bij den rijwielhersteller had de dief het pand verlaten door hot slot los te schroe- vea Onze modellen en stoffen is het beste wat er gebracht wordt. Te Calcutta aangekomen. Bij de Kon. Luchtvaartmij. is bericht ontvangen, dat het tweede vliegtuig op de terugreis Vrijdagochtend om 6.5 uur uit Akyab is vertrokken en om 9.20 te Cal cutta is aangekomen. Het vertrok om 10.5 uit Calcutta en kwam om 14.30 te Alla- habad aan. Alles weL Vandaag wordt de reis voortgezet. De Oceaanvlucht vap Diteman. TWEEDE KAMER. WIJZIGING VAN DE PENSIOENWET. Aangenomen door do Tweede Kamer, De Tweede'Kamer behandelde Donder dagmiddag hot wetsontwerp tot wijziging van enkele artikelen der Pensioenwet 1922, behelzende o. 1. om het stelsel in art, 4 eerste lid, in de Pensioenwet be lichaamd, uitbreiding te geven ln dien zin, dat daaronder zullen vallen alle per sonen ln dienst van ingovolgo de Nijver heidsonderwijswet door het Rijk gosub- sldieerdo instollingon en veroenigingen wier soholen of cursussen voldoen aan de voorwaarden krachtons deze wet voor het genieten van subsidie gesteld. Verder werd voorgesteld om de kindertoelage bh toepassing van art. 67 buiten beschou wing te laten. Een andore wijziging geeft ambtenaren, die zich destijds voor hun na te laten betrekkingen door de werking der Pen sioenwet hebben onttrokken, gelegenheid om hun daartoe strekkende verklaring te herroepen. De eerste Bpreker de heer Gerhard (s. d. a. p.) begon met het antwoord te critiseeren, dat de minister van Financiën op zijn nota heeft gegeven en kwam op tegen het terugvorderen van pensioenen van personen, die niet of niet tijdig op gave verstrekten van inkomsten uit ar beid of bedrijf, na hun ontslag ter hand fenomen en dientengevolge te veel uit- eering ontvingen. Dat teveel ontvangene wordt door den Pensioenraad terugge vorderd zoodra van de verzwegen in komsten uit belastingaangiften ofderge- lljko blijkt. Spr. lichtte tegelijk zijn amendementen toe, die bedoelen de terugvorderingen te doen vervallen. Ook mej. Westerman (v. b.) liet oritlek hooren. Amendement-Suring. De heer Suring (r.-k.) vroog om ook do vroedvrouwenschool te Heerlen onder de Pensioenwet to doen vallen en ver dedigde daarna door hem ingediende wijzigingen. Zoo wenzohte hij nu het personeel van het bijzonder handels- en nijverheidsonderwijs tot ambtenaar in den sin der Pensioenwet wordt gemaakt eon wijziging, waardoor inspeoteurs bij het bijzonder lager onderwijs pensioon- goroohtigd zullen worden. Ook verdedigde nU het noroponon van de gelegenheid tot inkoop in diensten vnn vóór 1 Juli 1922, ln zijn antwoord zei de minister van Financiën jhr. mr. Do Geer, dat het wetsontwerp zelf niet door de Kamer bestreden is. Tegon verschillende amendementen heeft hij -bezwaar, omdat zij gaan ver bulten deze Pensioenwet. Wel ka* spr. verklaren, dat hij zeer binnenkort met een nieuwe wijziging der Pensioenwet zal komen, Op één enkele uitzondering na, kan hjj geen der amendementen aan vaarden. Slechts tegen dat van den heer Burins, betrekking hebbende op Inspec teurs bij het bijzonder lager onderwijs, Wrakstukken gevonden, die vrijwel zeker van Dlteman's vliegtuig zijn. Het stoomschip Kyle heeft draadloos naar Harbour Grace gemeld, dat het van een ander schip bericht had ontvangen, dat dit laatste schip ongeveer midden in den Oceaan de wrakstukken van een vliegtuig gepasseerd was, dat groen- en oranje gekleurd was. Van Harbour Grace heeft men teruggeseind, dat Diteman's toestel inderdaad' oranje-kleurige vleu gels heeft gehad, zoodat het lot van den vlieger hiermee vrijwel vast staat. Het bericht niet bevestigd. In werkelijkheid' is er dus eenvoudig geen bericht van Diteman, hetgeen vrijwel neer komt op zeer slecht bericht DE GRAF ZEPPELIN. Niet naar Indlë. Het weekblad Het Leven heeft dr. Ecke- ner een vraag gesteld omtrent de moge lijkheid van een reis van d'e Graf Zeppe lin naar Nederl.-Indië. Dr. Eckener gaf ten antwoord, dat een dergelijke reis zoo goed' als onmogelijk is, wijl het z.g. blauw- gas in Indië niet te verkrijgen is, en de verzending van1 dit gas daarheen te kost baar zou zijn. Binnenland, Verduistering door een assuradeur. Eén Jaar gevangenisstraf ge- elscht Een gewezen lid van de Eerste Kamer. Voor de rèchtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan de assuradeur P. J. J.H gewezen lid van de Eerste Kamer, thans woonachtig te Zutphen, ter zake van ver duistering, meermalen gepleegd, valsch- heid in geschrifte en de openbaarmaking van een valsche balans. De ten laste legging. Verdachte werd ten laste gelegd, dat hij in of omstreeks het tijdvak gelegen tussohen 1 Maart 1928 en 1 September 1926 op onderscheidene tijdstippen te Amsterdam en/of elders in Nederland opzettelijk wederrechtelijk zich heeft toe- geelgend 16 bedragen in geld, tezamen f 9684 47, toebehoorende aan de N. V Nederl. Spaarverzekering voor Katho lieken, hoofdkantoor te Amsterdam, waar van verdachte directeur was en als zoo danig was belast met het beheer van, het toezicht op en de beschikking had over het geld van die N.V. Dit geld bevond zich ln de kas der N.V., onder beheer van hem en den boek houder der N.V., Th. H. A. vnn der List, en bij do Inoassobank, de Landbouwbank en don Postohèque- on girodienst. Ver dachte had zich ln zijn qualltelt als dl- reoteur dit gold door v. d. List uit do kös laton ter hand stellen of door do Inoassobank, do Landbouwbank en den Postohèque en girodienst. Voorts werd vordaohte ten laste gelegd, dot hij zloh ln of omstreeks 1920, weder rechtelijk heeft toegeëigend 8 acoepton, toebehoorende aan de genoemde naam- looze vennootsohap, welke zloh Indo kas dor N.V. bovonden. Dezo accepten wnron door verdaohto goteekend hij vorkluarde erin, dot hij aannam te botalon aan do N.V. f 100 op een datum op elk dier acoepton vermold. Deze aooepten had vordaohte onder zloh, doordat hij als di- rooteur van de N.V. do beschikking had over do waarden ln de brandkast of kluis dor N.V. aanwezig. Ton derde werd verdachte ten laste gelogd, dat hij per 1 Januari 1026 op zettelijk eon onware balans openbaar heeft gemankt en overgelegd hooft aun hlll verschillende personen. Ten vierde sou verdachte ln 1028 of in 1024, althans tussohen 1 Januari 1928 en 1 Januari 1927, opzettelijk hebben Het getuigenverhoor. Bij het getuigenverhoor verklaart de boekhouder, dat er inderdaad voorschot ten zijn gegeven; hij verschilt echter met verdachte van meening over de groote van liet bedrag. Getuige F. H. de Zwart, referendaris bij de Verzekeringskamer, heeft het kas saldo laten opnemen. Oorspronkelijk is er f 8200 in kas geweest; bij de opname hadden er 65 accepten f 100 in kas moeten zijn. En er waren er slechts 57, dus 8 accepten zouden verdwenen zijn. De verdachte verklaart, dat hij f 800 mocht gebruiken om er provisie en sala rissen van te betalen: de acht accepten had hij geheel regelmatig uit de kas genomen. De boekhouder houdt vol, dat het saldo f 6500 had behooren te zijn. De getuige-scheikundige O. J. van Ledden Hulsebosch heeft ten opzichte van de vervalsching der notulen opge merkt, dat er oorspronkelijk gestaan heeft f 0.50, waarvan f 1.25 word gemaakt. De verdachte daarentegen zegt, dat er f 1.heeft gestaan, wat veranderd werd in f 1.25. Dit heeft hij eenige jaren, nadat de vergadering had plaats ge vonden, gedaan, omdat men hier kenne lijk met een vergissing te doen had. Immers aan hem, verdachte, kwam f 1.25 toe als provisie voor de inschrijving van spaarbrieven. Dit laatste bedrag, aldus verdachte, stond ln do notulen, toen ze op 22 Ootober 1922 werden goedgekeurd Ten slotte bleek uit het verhoor der getuigen décharge, dat de administratie betreffende de afrekening der agenten bij de N.V. Nederl. Spaarverzekeringen De buitendienst lag nogal dikwijls over hoop met den binnendienst over de ad ministratie. Requisitoir. Dan is het woord aan het O. M. Deze wijst erop, dat verdachte, zoodra hij als direoteur der N.V. Nederlandsche Spaar verzekeringen is opgetreden, eigenmach tig, op eigen naam geld uit de kas heeft genomen, o.a. voor pensiongeld, voor aankoop van meubelen e. d. In de plaats daafvan gal hij accepten, die hij niet kon valoriseeren. Ook de valsche balans en de vervalsching der notulen acht de officier bewezen. Hij eischt derhalve een gevangenisstraf van 1 jaar. Pleidooi De verdediger, mr. H. Brans, is van oordeel, dat we hier te doen heoben met een complex van handelingen. En hij meent, dat personen, die in het politieke en ambtelijke leven een rol spelen, dezen man, die dupe is geworden van zijn poli tiek leven, thans alleen laten staan en aan armoede overgeven. Er zijn door vele personen laakbare handelingen ge pleegd, waarvoor verdachte de zondebok is. Pi. betoogt voorts op juridische gron den ontslag van rechtsvervolging en nietigverklaring der dagvaarding. Ten slotte is het laatste woord aan verdachte. »Ik kan niet inzien, dat, als men accepten in onderpand geeft en 7 pot., later 5 pot., rente betaalt, hieruit zou blijken, dat ik wilde benadeelen. Ik tart ieder in Nederland te bewijzen, dat ik ooit iemand voor een cent tekort heb gedaan. Waarschijnlijk staat mijn ver oordeeling vast krachtens de briefjes van den minister van justitie in het dossior aanwezig. (Nonsons, Interrumpeert hier de officier van Justitie). Maar als ik ver oordeeld word, zal ik met opgeheven hoofd do govangenls ingaan^ Dan wordt de zitting gesloten en de uitspraak vastgesteld op 6 November. POGING TOT DIEFSTAL. Mot Inbraak. Vannaoht omstreeks vier uur werd de oohtgenoote van een autohandelaar aan den ltotterdamschen weg te Delft wakker, doordat zij leven ln do werkplaats hoorde. ZIJ wekte haar man en deze zag ln do werkplaats een onbekend persoon, die bij zijn komst do vlucht wilde nemen. De autohandelaar sprong hem eohter op den rug en wist den indringer vast te houden, 'iotdat de politie kwam en den man In- rakenede. De aangehoudene bleek te zijn een 85- arig loa werkman uit Amsterdam, een oude bekende van de Justitie, BIJ zijn aan- Ook nog Inbraken In Overechle en Nleuwerkerk. Op den man zijn tevens nog gevonden vijf rjjwiel-belastinginerken en ongeveer tien gulden aan postzegels. Hij heeft de Spoorstraat 126 feiten bekend en bovendien dat hij de l rijwielbelasting-plaatjes Woensdagnacht gestolen heeft in een rijwielwerkplaats onder Overschie. Voorts erkende hij de postzegels bij een inbraak te Nleuwerkerk aan den IJsel te hebben gestolen en dat ook het geld afkomstig is van misdryl. Telefoon 370 Uitslaande brand te Leiden. Donderdagavond ruim acht uur is een De man, die reeds zeven vonnissen acn- jeue uitslaande brand ontstaan op de ter den rug heeft, moet nog vier maan- bovenverdieping van het pand Haarlem den gevangenisstraf ondergaan. merstraat 232 hoek Leege Werfstceg te Leiden, waarin gelijkvloersch gevestigd Fpn vnlkcnprirht tfi Zuidlaren is ecn winkelzaak iQ speelgoederen, ter ten VOIKSgencni IC *.uiuiaion. de zolder evenals de tweede verdie ping als bergruimte voor speelgoederen Zfin vrouw verkocht voor f 2400.—. in gebruik is genomen. De oorzaak van _T .'den brand is onbekend. De eigenaar der Het is ongeveer li jaar geleden, dat zaaiC) de ^eer P. J. Duiverman, had met melding is gemaakt van een opzienbarendzjjn het pand om acht uur ver- geval te Niebert, een dorpje in het wester-]ajen> jjj, wag voor een waarda van on- kwartier van de provincie Groningen, „eveer f 15.000 aan goederen aanwezig, welks bevolking meende rechtte moeten r)6 voorraad was voor f 20.000 verzekerd, spreken in een delicate zaak. Een derge- Ongeveer kwart over negen was men lyke geschiedenis is1 nu af gespeeld 111 het 1 den brand meester. De bovenverdieping Drentsche dorp Zuidlaren. was geheel uitgebrand. De Provinciale Groninger Courant Het winkelpand behoorde in eigendom meldt daarover 0. m.aan mevr. de wed. Dekker geb. Zuiddam Niet lang geleden heeft de Zuidlaarder en verzekerd, jeugd een volksgericht gehouden om haar woede te koelen op een man, die eens FFN HAARKNTPPFR anders vrouw had gekocht voor f2400.-. Op een avond is een bende opgeschoten Zonderling avontuur ln donker jongens naar het huis van den kooper utrecht getrokken met de bedoeling om hem te zamen met zijn nieuwe aanwinst op een Donderdagavond is een 19-jarige dienst- boerenwagen te pronk te zetten en een bode te Utrecht slachtoffer geworden van rit door het dorp aan te bieden. Zij hebben ®en zonderling. Zij werd nl. in de omge- den man en de vrouw echter niet te vingder Spoorweggebouwen aangesproken pakken kunnen krijgen, daar deze zich door een onbekende, die haar vroeg of hij verdekt hadden opgesteld in den kelder, haar mocht vergezellen. Toen het meisje waar zij voor de bende veilig waren. dit weigerde, greep de man haar in den In finesses heeft de zaak zich als volgt nek, drukte haar hoofd op zijn knie, zoo- toegedragen: Er woont te Zuidlaren een dat zij geen geluid kon geven en rukte boertje B., dat getrouwd is met een vrouw, vervolgens haar hoed af. Naar het meisje die, naar men zegt, zeer mooi en begeerlijk later verklaarde, zag zij daarop een schaar is. Dit laatste vooral voor een zekeren of mes flikkeren, om dan te bemerken, varkenskoopman(„zwienekoopman"noemt dat haar vlecht voor de helft werd afge- men dat in het dorpje), hetgeen voor sneden. Daar op dit oogenblik eenige hem aanleiding werd om met de vrouw voorbijgangers naderden, liet de man haar in relatie te treden, welke relatie, van los en vluchtte in het park Nieuweroord. lieverlede, zeer innig werd. Een politie-onderzoek leverde geen resul- Aanvandelijk bemerkte B. weinig van taat op. deze verhouding en zonder bijgedachte leende hij van T. een som gelds, die, naar men zegt, 8/4 1400 bedroeg. Eerst later kwam hij er achter hoe het stond tussohen T. en zijn vrouw. Hij was daar over eerst zeer ontsticht, doch later werd tusschen de twee de oneenigheid geli quideerd, doordat de volgende overeen komst tot stand kwam: T. zou van B. diens vrouw overnemen. Boxtel. Het drietal dronk goed en met Als tegenpraestatie zou T. aan B. diens ^en ^oer te berooven namen de schuld kwijtschelden en hem bovendien ïwee mee na.ar hun kosthuis. Daar STRAATROOF. Oude boer uitgeschud. Een oude boer uit Boxtel was aldaar uitgegaan met dertig gulden op zak. Hij belandde in een café, waar hij werd aan geklampt door een paar ongure typen uit nog f 1000 er bij betalen üp een Vrijdag heeft de vrouw haar hebben en houden bij haar echtgenoot weggehaald en naar haar kooper over gebracht. Op den avond van dien Vrijdag is een bende, die, naar sommigen beweren, be stond uit 30 tot 40 Jonge kerels van 18 tot 22 jaar, maar die, volgens anderen, wel tenminste 60 man sterk geweest moet zijn, luid zingende, naar de woning van T. getrokken. Het huisje van T. ligt zeer dicht bij de kom van het dorp. Het was de bedoeling van de jongelui om T. en de vrouw naakt op een boeren wagen door het dorp te rijden. Toen bleek, dat beide personen zich in den kelder onbereikbaar hadden opgesteld, heeft de bende volstaan met de ruiten van het huis en de deur te vernielen, verwoesting aan te richten onder het huisraad en het linnen uit de linnenkasten te halen en stuk te scheuren. Het bezoek heeft geduurd van des avonds 9i tot 's nachts 12i uur. Toen is de menigte, half voldaan, Weg getrokken. T. en de vrouw hebben nog een paar dagen in hot huisje gewoond. Daarna zijn zij uit Zuidlaren vertrokken, naar het leet naar Groningen. Zuidlaarders heb ben T. tenminste daar op de markt gesig naleerd. Opmerkelijk is, dat de rijksveldwachter, die niet ver van-de wening van B. woont, niets vnn het rumoor heeft gehoord. Men- solien, dlo vordornf wonen, zijn door hot awnni wakker geworden. Hot gehavende huls is tot nu toe niet opgeknupt. DE DIEFSTAL IN HET RIJKSMUSEUM. De 21-jnrlge zeeman, die zich Donder dag in liooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam te verantwoorden heeft go- hnd wegens diefstal vun een schilderij uit het Kijksmusoum te Amsterdam, is door liet hof tot 1 Juar gevangenisstraf veroor deeld, I)e roohtbank had verd. dezelfde straf opgelegd. POGING TOT DOODSLAG. De kellner B., die getracht heeft zijn vrouw door messteken van het leven te berooven, is door het gerechtshof te Am sterdam veroordeeld tot twee Jaar gevan genisstraf, met aftrek van (I maanden voorlooplge hechtenis. De rechtbank had hem veroordeeld tot 8 Jaar gevangenis straf. begonnen ze ruzie te maken en werden op straat gezet. De twee vrienden grepen den boer aan, en lieten hem over hun beenen struikelen, zoodat hij kwam te vallen. Zij beroofden hem van al wat hij bij zich droeg. De politie vond in het bed op de slaapkamer van den eenen man een gedeelte van het geroofde geld. De andere had tien gulden van zijn deel in de slip van zijn hemd geknoopt. Maar ook dat werd gevonden. Tegen ieder der verdachten, die voor de rechtbank te Den Bosch terechtstonden, luidde de eisch één jaar gevangenisstraf. HET DRAMA TE ZUNDERT. De officier van justitie te 's-Graven- hage, mr. Hermans, heeft Donderdag con clusie genomen in de bekende civiele pro cedure betreffende het drama te Zundert in den nacht van 10 op 11 Januari 1927, waarbij de caféhouder Van Meer in zijn café te Zundert door de marechaussée's J. F. Claassen en CL H. Coolen is dood geschoten. Naar men zich zal herinneren, heeft de de weduwe Van Meen—Billet den staat en de beide marechaussée's voor deze recht bank doen dagvaarden en heeft zij een schadevergoeding gevorderd van 80.000 voor zichzelf en van 20.000 voor haar beide kinderen. De rechtbank had in deze zaak getulgenbewljs opgelegd, waarna zeer uitvoerig enquêtes zijn gehouden. Voor de weduwe Van Meer pleitte mr. L. van Gigb uit Amsterdam en voor den staat en de marechaussóes mr. A. F. Telders. De offioler heeft nu geconcludeerd, dat aan elsclieres haar vordering zal worden ontzegd, met haar veroordeeling in de kos ten van het geding. Vonnis over vier weken. De argumentatie der conclusie. In de argumentatie van zijn conolusie buseort zloh de offioler, mr. Hermuns, op tiet lnterlooutolr vau do reohtbank d.a. 6 Deo. 1128, waarin de reohtbank do strekking van do dagvaarding In dien zin opvat, dnt de gedaagde mareohaussees ;eheol noodeloos en zonder versohoon- are reden, moedwillig en althans onvoorzlohtlg Van Meer zouden hebben doojgosohoten. Krachtons dezo interpre tatie rust op eisoberes de bewijslast van de omstandigheid, dat het doodon ohoel noodeloos en zonder vorsclioon- aro reden heeft plaats gevonden. In het levoren van dit bowIN is eisoheres niet geslaagd. Uit do getuigenverklaringen valt ver der af te lelden, dat de roaroohauasees geeusslus bun pistolen zouden hebben Umit ba» t Ou ii ai i a Oa» >»aW«lb *4 mogelijken tijd te beperken of zoo mo gelijk geheel te ontgaan. vervalsoht de notulen van de op 8 Juni 1022 gohouden vergadering van den raad van commissarissen van de N.V. Deze notulen zijn geteekend door L. .T. M. Febor als voorzitter en door verdachte nog slechts dén in onderzoek. Geen reden zog spr. om de pensioenstortingen over do jaron 1928-1926 te rostitueeron. Die zijn rechtmatig geheven overeenkomstig do wet. Ieder Icon weten, dot hij ze schul dig was. De amendementen-Gerhard kon spr. niet voor zijn verantwoording nemen. Voor ow betere C. v. TRIET

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10