De redevoeringen. Wat bij de toespraken aan de groeve allermeest opviel, was dat daarin vooral de nadruk werd gelegd op de hooge karakter eigenschappen van den heer De Boer. Vooral de heer Haverkamp, directeur van de Zeevaartschool Nieuwe Vaart, Amster dam, en de heer Korthuis, voorzitter van de Federatie van Werkgeversorganisatiën in het Boekdrukkersbedrijf, spraken tref lende woorden. Maar ook in de andere toe spraken kwam duidelijk naar voren hoe zeer men den overledene achtte, en hoe hi, de uiterlijk stugge en stuursche man, niettemin een grooten, stillen invloed ten goede uitoefende op allen waarmee hij in aanraking kwam. Het leven gaat voort; even mogen wi, stilstaan, als de Dood ons bij de ham neemt, en ons naar dit graf leidt. Even zwijgen de machines, het maatschappelijk raderwerk staat stil, opdat wij even kun nen omzien en dit welbestede menschen leven kunnen bepeinzen. Maar dan gaat het weer voorwaarts; met nieuwe energie, met nieuwen moed, omdat nu eenmaal het leven ook zijn plichten kent en het laf hartig zou wezen zich daaraan te willen onttrekken. Wij zijn dankbaar, dat wij zoo vele jaren onder den heer De Boer hebben mogen arbeiden, en nu wij hem naar zijn laatste rustplaats hebben begeleid, waar de zeewind, die hij zoo liefhad, zijn gral omspeelt, nu mogen wij voor de laatste maal hem toeroepen het „Rust zacht 1 Gi, hebt die rust wel verdiend!" Op alle eventueele spoed-reparatiën kan gewacht worden Tevens C.R.E.S.- en Rubliu-herstellingen Schoenen verven in alle kleuren, volgens nieuw spuitsysteem. Beslist goed BIJ CORN. C. DITO, Modernste Eleo. Schoenmakerf Schoenhandel, Brakkeveldweg l34rood, Tuindorp De kransen en bloemstukken. Het aantal kransen en bloemstukken, dat werd medegedragen, was zoo omvang' rijk, dat het noodig was daarvoor een af zonderlijk rijtuig in den stoet mede te ne men. Hierbij viel vooral op het groot aan tal bloemstukken door cliëntele der druk kerij als hulde aan den heer De Boer, die zoovele jaren op zoo uitstekende wijze hun belangen behartigde, gezonden. Van de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland" was er zoo'n bloemstuk, van de Algemeene Ver eeniging van Marine-Officieren, van de firma Oterendorp Co., te IJmuiden, van de Nederlandsche Chemische Vereeniging, van de Redactie Chemisch Weekblad. Ver der van de volgende vereenlgingen en cor poraties: „Onze Vloot", afd. Den Helder, District Den Helder van de Federatie van Boekdrukkerspatroons, de N.V. Zeebad Huisduinen, het Comité voor Marinecon certen, de Stafmuziek der Kon. Marine, de afdeeling Den Helder van den Algem. Ned. Typografenbond, H.H. Commissaris sen der Held. Uitgevers-Maatschappij. Onder de bloemstukken, welke door de familieleden en het personeel waren ge zonden zelfs uit Arnhem was een bloem stuk gekomen van een oud-employé moge hier vooral genoemd worden een prachtig bloemstuk van de bewoners der Koningstraat: een buitengewoon en zeker onverwacht bewijs van sympathie. BEZOEK MINISTER DR. DECKER». Donderdag heeft de minister van De fensie, Dr. Deckers, een eerste bezoek gebracht aan de Marinewerf. Met den trein van half negen kwam de minister hier aan. Zijne Excellentie was vergezeld door vice-admiraal Mr. Jager, vice-adm. Jhr. Schorer en zijn adjudant, luit. t. zee le kl. Heydt. Door den directeur van de Marinewerf, den heer Bijl, werd de mi nister rondgeleid. Alle werkplaatsen en magazijnen werden bezocht. Ook aan de Pyrotechnische werkplaats en het mijnen- magazijn werd een bezoek gebracht. Donderdagmiddag werd, in gezelschap van den commandant der Marine, vice admiraal L. J. Quant en zijn adjudant, luit. ter zee le kl. D. C. M. Hetterschij, ee* bezoek gebracht aan de Marine ka zerne, waar een inspectie plaats had van de miliciens, terwijl de minister daarna een infanterie-exercitie van de miliciens op de Marinewerf bijwoonde. Daarna werd wederom de Marine-ka zerne bezocht en Hr. Ms. »Buffel,< om de logiesgelegenheid in ©ogenschouw te nemen. Met den trein van 3.55 is de minister van hier vertrokken. MOTORCURSUS DEN HELDER. Zooals uit een advertentie in dit num mer blijkt, ligt het in het voornemen van den heer W, Heeroma, om dezen winter voor de vierde maal hier in Den Helder een motoroursus te houden. Wil behoeven niet veel ter aanbeveling vati dezen cursus te zeggen. De heer Heeroma heeft zioh met zijn vorige drie cursussen hier ter plaatse een voldoende reputatie gevestigd. Ieder, die een dezer oursussen gevolgd heeft, zal U weten te vertellen, dat de heer Heeroma niet alleen volkomen des kundig is op dit gebied, doeh tevens een zóó duidelijke en aangename manier heeft om ook de moeilijkste dingen voor ieder begrijpelijk te maken, dat men werkelijk voor zijn genoegen deze lessen volgt. Daarbij beschikt hij over een zeer ruime eolleotle Interessante modellen en leer middelen. Wij twijfelen dan ook niet of ook deze vierde motorcursus zal weer druk bezooht worden. WERELDSPAARDAG. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: BIJ de ontvangst van die dit Jaar In Juni te Utrecht gehouden iaarlijksohe vergadering van spaarbankdirecteuren, aangesloten bij- den Nederlandschen Spaarbankbond, sprak de burgemeester van Utrecht, Dr. IJ. P. Fockemai Andrea een redle uit, waarin hij' o.m. het volgende opmerkte: „Wie, vooral ln de groote ste den, de keur van aantrekkelijke etalages ln talilooze schitterend verlichte winkels van spreken even aangenaam en eenvou dig wordt gemaakt als het uitgeven. Om getwijfeld Is er door propaganda nog veel te bereikten. Er dient met onverzwakte kracht propaganda voor doelmatig sparen te worden gevoerd, ook door de vrouw, die in de gezinnen menigmaal een bijzon deren invloed kan uitoefenen en wel in het bijzonder onder de jeugd omdat zi, na weinig jaren de kern en de kracht van het volk zal uitmaken en het voor beeld van spaarzaamheid, dat zij zal geven' voor anderen weldadig zal zijn." Deze woorden getuigen van een bree- den kijk op de activiteit door tal van spaarbanken in ons land ter bevordering van het sparen aan den dag gelegd. Van uit dit standpunt dient men dan ook te zien die propaganda, welke thans, evenals en met groot succes in het vorig jaar, gevoeTd wordt door de Nuts- spaarbank hier ter stede voor het „vie ren" van den Wereldspaardag op 81 Oc- tober a.s. Waarom één dag in bet bijzonder te wijden aan het sparen? Wel, bij de tal- looze zorgen en beslommeringen van het dagelijksch leven geraakt het sparen voor velen, ondanks goede voornemens, zoo dikwijls geheel en al in bet vergeetboek. In verschillende landen is men er daarom toe overgegaan op een bepaalden dag van het jaar op aille mogelijke wijze de aan dacht te vestigen op het nut van het sparen. Men heeft dezen dag aangeduid met den naam van Wereldspaardag. Deze dag wordt thans „gevierd" in de navol gende landen: Australië, Argentinië, Ne derland, België, Frankrijk, Spanje, Italië, Duitschland, Oostenrijk, Polen, Zweden, Littauen en Denemarken. Aan ieder die iets voelt voor haar po gingen „het sparen zooveel mogelijk te bevorderen" verzoekt de Nutsspaarbank in eigen kring de aandacht op dezen dag te vestigen. Het Bestuur der Nutsspaarbank traoht door het nemen van verschillende maat regelen de aandacht op zijn propaganda te vestigen. Het kantoor zal op den We reldspaardag van af 's morgens negen uur tot des avonds negen uur doorloo pend geopend zijn. Ten einde bet wachten voor het publiek tot een minimum te be perken, zal voorts, indien daartoe be hoefte bestaat, een tweede loket worden geopend. Niemand late zioh dus door de vrees voor lang te moeten wachten weer houden even naar de Nutsspaarbank te gaan; voor een vlotte afhandeling van zijn spaarbankzaken kan ieder ook op dien dag verzekerd zijn. Door middel van een propagandaplaat (uitslag van een prijsvraag) wordt op ver schillende plaatsen in onze stad aan den Wereldspaardag herinnerd, 's Avonds wordt met aan den gevel der Spaarbank aangebrachte verlichte letters op den Wereldspaardag gewezen. Voorts besloot het Spaarbankbestuur, ten behoeve van de te Den Helder op den Wereldspaardag geboren kinderen een spaarbankboekje met een eersten inleg van v ij f gulden beschikbaar te stellen. Deze eerste inleg dient op het boekje te blijven staan tot dé jonge wereldburger den leeftijd van één en twintig jaar heeft bereikt. Alsdan zal over den eersten inleg kunnen worden beschikt. Ten behoeve van de scholen worden voorts ter beschikking -gesteld een aantal exemplaren van een 'met zorg geïllu streerd boekje, waarin in dichtvorm de leuke geschiedenis van een tweetal kabou ters, genaamd Ribbetik en Pottepoot, wordt verhaald. Door al deze maatregelen hoopt het Be stuur der Nutsspaarbank de burgerij voor baar maatschappelijk werk opnieuw te interesseeren en aldus den spaarzin te bevorderen. geplant worden, hetwelk nu reeds aan vele personen werk verschaft, en dat, wanneer het voorjaar weer in het land komt, nog zal toenemen. Anna Paulowna. VERG. HOT.T. MIJ. VAN LANDBOUW. Ingekomen stukken. Donderdag 24 October hield de afdee ling „Anna Paulowna" der Holl. Maatsch. van Landbou w een vergadering in „Veer- burg". De opkomst had grooter kunnen zijn. De voorzitter, de heer E. D. Rezel- man, opende met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer N. Raap, de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen wordt gevraagd naar de tarieven van gemeente water voor niet aangeslotenen. Geant woord wordt, dat deze verlaagd zijn bij afname van groote hoeveelheid. Verkoop door aangeslotenen met een meter is ver boden. Ook werd gevraagd naar beproeving aardappelrooimachiaes. Het Bestuur ant woord, dat het niet kan slagen met nieuw- systeem-machines em de gewone vond het niet noodig om mee te demonstreeren. Ingekomen stukken. Brochure slakkemeel, van H. Visser. REVUE „NOU MOET JE EERLIJK WEZENr* In ons verslag van de opvoering dezer revue hebben wij medegedeeld, dat het Oor Schutte was, die in de scène „.Schul dig" de rol van de dame van „Pro Juven- ;ute" vervulde. Dit was evenwel Annle Schutte, die hier optrad. Verder verzuim den wijl nog te noemen mej. D. Dienaar, die een aantal versjes declameerde en mede tot de zeer goede krachten van het gezelschap behoort. Zooals men weet, wordt hedenavond een herhaling van de revue gegeven. Julianadorp. Het boerderijtje, staande over den spoorweg, en eigendom van de erven van de Wed D. de Graaf, is uit de hand verkooht aan den heer P. Nuyens Jz. te Koegras. DE BLOEMBOLLENTEELT. Hoorde men den laatsten tijd niet zoo veel meer spreken over den landverkoop voor de bloembollenteelt, toch wordt er zoo af en toe nog een peroeeltje voor dat doel van de hand gedaan, en naar wij vernemen tegen goede prijzen, die van f 500-f 1000 per H.A. hooger zijn, dan Per ln het begin van de transacties. bij- ziet. waar men de burgers oud en Jong zonder moolen en drogen nazomer, wordt dikwijls op de meest vernuftige wijzen door de bloemisten benut om vele per en met alle denkbare middelen animeert om te bekijken en te koppen wat hun aan staat, gevoelt hoe noodig het la, dat het sparen van geld den menschen btf wijze oeelen grond voor de bollenteelt bedrijfs klaar te maken, en de bolletjes aan den grond toe te vertrouwen. Naar schatting sullen er dezen herfst wel een 125 H.A. b. Het vormen van een pluimveeoom- missie (Hoofdbestuur). e. Een opwekking tot het aanwerven van nieuwe leden (Hoofdbestuur). d. Een cursus voor eerste hulp bij ongelukken (Hoofdbestuur) met subsidie. Een dergelijke cursus is hier een paar jaar geleden gegeven, dua niet noodig. e. Een lijst van sprekers voor dezen winter (Hoofdbestuur). f. Prijscourant van der Have. g. Over het vertoonen vanZuid-Afrika- fllms (Z.A.V.)deze hebben wij hier al gehad. h. Brochure Heemaf-motoren. i. Oursus boekhouden (Hoofdbestuur) Er zal geïnformeerd worden of daar bij de jongelui voldoende belangstelling voor ls. j. Ontwerp-Pachtwet. Hierover wordt wat gepraat en ten slotte besloten de Algemeene vergadering af te waohten, waar deze wet zal worden toegelicht, en ze daarna ln de afdeeling te behandelen. k. Een overzicht van de Ziektewet, ln te voeren 1 Maart 1930, bedoelende aan arbeiders bij ziekte 80 °/o van het loon uit te keeren; de premie half voor den werkgever, half voor den werknemer. Wie zich niet opgeeft bij de Landbouw- Onderlinge, komt automatisch bij de Rijksverzekeringsbank. Het bleek dat velen hiervan slecht op de hoogte waren. Bij voldoende belangstelling zal hier dezen winter misschien een spreker ge vraagd worden. De cursus van den heer Zuidervliet, directeur der Handelsschool te Den Hel der, zal op denzelfden voet worden voort gezet behandeld zal wordenGeschiedenis der economie. Enkelen twijfelden aan de geschiktheid van het onderwerp, maar de meesten waren weer vol vertrouwen op mooie leerzame avonden. De aanvang van den oursus zal nader aan deelnemers en ater bekend worden gemaakt. Uit het proefveldenverslag van N.-Hol land gaf de secretaris in het kort de uit komsten van ierproefvelden-meststoffen op hooiland in Wieringerwaard-proefvel- den met tarwerassen, met erwtenrassen en voerbieten. Spreker stond uitvoerig stil bij de kalktoestandproefvelden in de Zijpe. De mooie grafiek had hij vergroot op de tafel, waardoor ieder duidelijk kon zie*, hoe de opbrengst met bepaalde hoe veelheden chili of zwavelzure ammoniak geheel afhankelijk is van den kalktoestand van den grond. Hij wees er op, hoe hij in zijn eerste jaren van landbouwonderwijs moest propageeren kunstmest tegenover stalmest, later kwam: de waarde van chili tegenover zwavelzure ammoniak, en nu is het de toestand van den grond (n.1. zand grond) die beslist; shili of zwavelzure ammoniak. Jammer dat het interessant verslag, zoo eindigt spreker, niet meer verkrijgbaar is. Bij de rondvraag wordt de wenschelijk- heid geuit, om nu aanbesteding van kunst meststoffen te houden. Daartoe wordt besloten en zullen de leden kaarten ter bestelling ontvangen. Een ander lid brengt den stroomprijs en het vastrecht ter jprake. Hij beweert, geen lijn te kunnen vinden in de desbetreffende regeling, wat anderen ondersohrijven. En zoo.wordt be sloten daaromtrent nadert inlichtingen te vragen bij B. en W- Hierna sluiting. GimatiittrMi van Anna Paulawna. Agenda van de openbare vergadering van den Raad der gemeente Anua Pau- lona. op Woensdag 30 Oct. 1929, dea namiddags ts twee uur, ten raadhuize. Punten: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. na geheuden aanbesteding is da evering van brandstoffen voor de o. 1. scholen en het raadhuis opgedragen aan J. Muntjeweri alhier, als laagste in* ■ohrijver b. het personeel benoemd voor het geven van vervolgonderwijs aan de o. 1. soholen I en II heeft bericht gezonden de benoeming aan te nemen o. Mej. A. Diepgrond heeft hare be noeming tet onderwijzeres aan Schoei III aangenomen en is bereids ln funotle ge treden dc heer Cernellssen heeft insge lijks zijne benoeming aangenomen en tegen 1 November a.s. ontslag gevraagd uit zijne tegenwoordige betrekking; d. de suppletoire begroetingen vast gesteld ln de vergaderingen van 28 Au gustus en 20 September zijn door Gede- Suteerde Staten goedgekeurd d.d. 10 ctober J.L no. 70; e. Gedeputeerde Staten keurden d.d. 28 Sept. j.l. goed de besluiten tot aan koop van de boerderij „Oeres" en tot het sluiten van eene tijdelijke geldleening; f. bij beschikkingen van den Minister van Financiën zijn voorschotten verleend tot het verschaffen van plaatsjes als be doeld in de Landarbeiderswet aan L. van Waggendorl van Rijn en G. Nieuwen- huizen g bij beschikkingen van Ged. Staten d.d. 9 Oct. j.l. zijn vernietigd de forensen aanslagen opgelegd aan P. Kramer en A. J. L. Yolker h. verzoek van de centrale esperanto- propaganda-commissle tot invoering van een cursus voor deze wereldhulptaal; I. proces-verbaal van opneming van boeken en kas van den Gemeente ontvanger. 3. Benoeming van een hoofd der o. 1. school I. Voordracht1. G. 't Hart te Den Helder; 2. J. Liefhebber te Heerhugowaard en 3. J. P. Wage te Rijswijk. 4. Adres van de Oommissie voor den Legwedstrijd te Westgrafdijk om een jaarlijksche bijdrage Voorgesteld wordt op dit verzoek afwijzend te beschikken. 5. Verzoek van de Gymnastiekvereni ging D.O.K.E.V. om een subsidie groot 150.voor aankoop van een brug Voorgesteld wordt deze subsidie te ver- leenen onder voorwaarde dat de werk tuigen, welke door middel van aubïidie's der gemeente zijn verkregen, bij even tueele ontbinding der vereeniging ter be schikking van de gemeente moeten worden gesteld. 0. Vsrzoek van het Bestuur der afdee ling Noordholland der vereeniging van Ned. Gemeenten om een bijdrage berekend naar cent per inwoner, voor aanklee ding van de bestuurskamer van het ge bouw der vereeniging voor Ned. ge meenten. Voorgesteld wordt gunstig te beschikken. 7. Verzoeken ®m voorschot ingevolge de Landarbeiderswet. 8. Verzoek om vermindering van den aanslag in het schoolgeld van A, J. Kaan 9. Verzoek om vermindering van den aanslag in de belasting op de honden van N. Scheltus. 10. Rondvraag. Wieringen. WEG VERBETER IN G AAN DEN GASTHUISWEG. in Zwitserland en hare werking, op het witte doek worden gebracht. Voorts zai een voordracht over Doelmatige Voeding met betrekking tot de Maggi's producten Kookdemonstratie^ enz., worden gehou' den. Voor de huisvrouwen zeer zeker interessant, deze voorstellingen te gann bijwonen. UITVOERINGEN. Door de mandolineclub O.K.K., dir. de heer P. Jongkind, wordt op Zondag 2 Nov. a.s., in het hótel de Haan een uit. voering gegeven, waartoe, behalve de muzieknummers, een tooneelstukje zal worden opgevoerd, getiteld „Geofferd", in 3 bedrijven, terwijl de muziekvereeni! ging „Harmonie'' hare uitvoering voor de kunstlievende leden bepaalde op 15 en 10 Nov. a. s., in de concertzaal „Con- cordia", van den heer Bruul. «Behalve de muziek wordt opgevoerd: „Een Boete", tooneelspel in 3 bedrijven van Suze la ChapelleRoobol. Schagen. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Thans is een begin gemaakt met de ver betering van den tot dusver in onbegaan- baren toestand verkeerenden Gasthuis- weg, tengevolge waarvan deze weg voor het rijverkeer is afgesloten. We gaan, al ls het langzaam, vooruit! Verloren: eeni gabardine regenjas, twee boodschappentassohen, twee vulpen nen, een portemonnaie met Inhoud. Gevonden: een claxon. Aankomen vliegen een blauwe postduif, linkerpoot gemerkt, Holland! N.B.-29- 798, rechterpoot een gummiring. Inlichtingen bij den gem,-veldwaohter te Hippolytushoef. DE MINISTER VAN WATERSTAAT BEZOEKT DE ZUIDERZEEWERKEN. Nadat Zijne Excellentie de Minister van Waterstaat j.l. Donderdag een be zoek had gebraoht aan den Proefpolder bij Andijk en de werken nabij Medem- blik, arriveerde Minister Reijmer Vrijdag morgen te Wieringen, alwaar Z.Exc. de versehillende in uitvoering zijnde werken in ©ogenschouw na*. Hierna vertrok Z.Exo. pér s.s. »Vlieter« naar het »Breezand« en »Kornwerder- zand«. DE TOONEELWEDSTRIJD VAN „ORMENIO". Het blijkt uit verschillende vragen ons gedaan, dat wij omtrent den tooneelwed- strijd van »Ormenio« met onze mededeel lingen nogal tamelijk onvolledig zijn geweest. Daarom nog het volgende Zondag 8 Deoember zal optreden D. I. U. (Door Inspanning uitspanning) van Haar lem, met »Dolle Hans*. Zondag 12 Januari W. T. G. (Wormerv. Tooneelgezelschap van Wormerveer, met »Peggy mijn kind*. Zondag 2 Februari Alkm. Tooneel te Alkmaar, met »Zljn Speelgoed*, Zondag 2 Maart »De Roos* vau Koe dijk, met »Hein Roekie*, terwijl op den 2den Paasohdag »Ormenio« zelf (buiten mededinging zal optreden met »Bergop- waarts*. na afloop waarvan de prijsuit reiking zal plaats hebben. l)e entrée bedraagt per avond f 1. plus belasting. Doorloopende kaarten kosten f 4.plus bel., zoodat men dan den vijfden avond vrij heeft. Met het oog#op de plaatsruimte zullen slechts 200 plaatsen besproken kunnen worden. De overige plaatsen blijven ter beschikking. Koopers van doorloopende kaarten kunnen van te voren hun vaste plaats bespreken voor alle vijf avonden. De doorloopende kaarten zijn niet per soonlijk. Is men dus zelf verhinderd, dan kan men een ander op zijn kaart toegang versohaffen. De herdenking van »Orme- nio«'s tienjarig bestaan zal op den avond der prijsuitreiking plaats hebben. f DE MAGGFSFILM. Door het filiaal Amsterdam van de wereldberoemde Maggi'9 Voedingsmldde- lenfabrieken zal op Woensdagavond 80 Oet. a.s, in de zaal van den heer Jz. Lont te den Oever en op Donderdagavond 81 Oct. a.s., telkens om 71/» uur, in de Oonoert- zaal van den heer M. de Haan te Hippo lytushoef, de Maggi'sfUm, voorstellende de fabriek van Voedingsmiddelen te Kempttal Het Mexicaansche klaverhooi ls een heerlijk en krachtig voedsel. De beesten eten het gaarne, zij lieten 't meegebrachte hooi voor het klaverhooi liggen. De prijs bedraagt 80 per 1000 kuo. In Italië, Frankrijk en Spanje wordt het ook reeds gebouwd. Tot heden hebben alleen de hooge onkosten belet, het vandaar te be trekken. Op de Mexicaansche tentoonstel lingen komen de fokkers van alle deelen der wereld bijeen. Nog vóór de expositie geopend was, had de heer Kuperus reeds de helft van zijn vee verkooht. Aan eem fokker hebben zij later nog 200 stuks stamboekvee geleverd. De tentoonstelling werd ook bezocht door den president der Mexicaansche republiek. Deze ls een paar jaar geleden door tegenstanders vermoord. Dat is niet de eerste politieke moord, die daar heeft plaats gehad, en het zal ook wel niet de laatste zijn. Aan president Oalles heeft de heer Kuperus later ook nog 25 fokdleren gezonden. Evenals elders anders heeft het Friesche vee ook ln Mexico zijn conourrenten, voornamelijk is dit het Hol- steln Frlsian vee. Ook de Dultsche en Zwitsersche exporteurs zijn door de hulp, die zij van hunne regeeringen ontvingen, zeer lastige mededingers. Wanneer zal onze regeering den uitvoer bijstaan? MARKTOTERZICHT van Donderdag 24 Oct 1929. Wij zijn nu in het najaarsseizoen der markten gekomen, en de aanvoeren zijn dan ook bevredigend, hoewel er minder vse was dan vorige week. De algemeene indruk van de markt is, dat, hoewel men verwaohtte, dat het najaar lage prijzen zou brengen, bet omgekeerde eerder juist is; d» prijzen, al waren ze nunietdirest hooger dan de vorige week, in elk geval waren ze geneigd om hooger te gaau, dt handel was vlotter. De gebruikeveehandel geeft goede prij zen en nog weinig aanvoer, kalfkoelen met hoogste markt f 870, pinken tot f189, en magere koelen eveneens tot f 180. De slachtveemarkt is ln 't bijzonder hoog gestemd, ten deele zal dit eok wel te danken geweest zijn aan de betrekkelijk geringe aanvoer n.1. 78 stuks, wat onge veer de helft is van wat wij gewoon zijn, hoogste markt 2 495. Paarden waren or ook wat aangevoerd, er waren zelfa oen paar aardige beosten bij hoogste markt f 871. De graskalreren brengen oek behoor lijke prijzen ep, Vooral voor de slacht (de werst) wordt veel verhandeld, hoogste markt f 85. De nuchtere kalverendie tegenwoerdig vaste klanten zijn, braohten een kalmen handel, maar de prijzen bleven goed ge handhaafd, hoogste markt f 20. De wolveehandsl geeft vaste prijzen on iets hoogere prijzen te zlon, magere schapen tot f 88, vette tot f 47.50 en de everhouders f 83, welliobt ook vastere prijzen door minder aanvoer. De stieronhandel gaat met de overige handel op en neer, zoodat wij ook hier voor goede prijzen kunnen constaUerea- Hoewel er 83 atuks (ook minder dan anders) vette varkens waren aangevoerd, is hier de prijs een beetje af, men kon dan ook voor de hoogste markt niet »meer« maken dan 40 ot. per pond. Voor de louters ls de prijs Iets vaster, zij worden door het buitenland nog wel gevraagd. Ook voor de magere varkens was d» stemming prijshoudend, hoogste markt f85. De biggen zijn iets gesohikter te koop, hoogste markt f 24; als mea echter 4e ienweeksche beestjes ziet en mea bedenkt, dat nnen dan per week pl.m. van f 2 tot 2.60 er voor krijgt, schijnt het neg niet ze0 sleeht. FRYSKE KRITE. De Fryske Krite Walingom te Schagen zal hare eerste uitvoering in dit seizoen houden op een nader te bepalen dag te Lutjewinkel. Het dagelijksoh bestuur van de Krlte is thans geheel gevestigd te Winkel. De heer Vreeswijk, tot heden penningmeester te Schagen, ls vervangen door den heer D. van der Wal te Lutjewinkel. SCHAGER MARKTFONDS. Het Sdhager tmarktfonds ter verreke ning van afgekeurd slachtvee verzekerde in het 8e kwartaal van 1929, 1484 runde ren, waarvan in de openbare slachtkeu ring geheel en 497 gedeeltelijk werden af gekeurd. De ontvangsten bedroegen 6108.90, die uitgaven 6902.60. EEN GOEDE KLANT. In de week van 0 tot 12 Oct, werden op onze markten voor Italiaineohe rekening 457 runderen gekocht. zolen. Speolaal t Spek Schoen- Ago gelijmde reparatie j Genaaide met Houtgepende

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 14