ii Scheren Dij 'IÜPUROL *s\}u\tgaatt Radiografisch Weerbericht De moord in den Blijdorppolder te Rotterdam. Man doodgereden. Sleep in nood bij Urk. Een ontploffing in een kopersmelterij. Oplichting en verduistering. Verduistering van ongeveer een millioen? Omkooperijen in Duitschland. Invoer-knoeierijen in Frankrijk. In verband met het voortgezette onder zoek in de zaak tegen W. V.. die als verdacht van den moord op de 10-jarige Marietje van O., gepleegd op 9 October in den Blijdorppolder te Rotterdam, in het huis van bewaring is opgesloten, zijn de inspecteur Beekman en Orevelink opnieuw naar Limburg vertrokken. Over den stand van het onderzoek kunnen thans geen mededeelingen worden gedaan. Er zijn enkele nieuwe aanwijzingen tegen den verdachte bijgekomen, maar daar tegen over staat, dat de verklaringen van den doofstommen getuige, naar nader is ge bleken, niet van zulk een ver strekkenden aard zijn, als aanvankelijk wel werd ver ondersteld. Met behulp van twee leeraren van het Doofstommen-instituut zijn zijn verklaringen op schrift gezet. Gebleken is, dat hij don verdachte niet zoo zeker herkend heeft, als men eerst uit zijn, uiteraard eenigzins gebrekkig afgelegde verklaringen meende te mogen opmaken. Gistermiddag is op den rijksweg van Arnhem naar Nijmegen onder Eist een 70-jarige heer voor zijn woning aange reden door een auto, waarin de rechter commissaris uit Rotterdam en twee in specteurs van politie onderweg waren naar Limburg in verband met den moord op Marietje van O. in den Blijdorppolder. Na eenige uren is de man overleden. Het ongeluk is ter plaatse gerecon strueerd. Waarschijnlijk heeft de bestuur der van den auto geen schuld, Vaartuig gezonken. Zeven personen door de reddingboot aan land gebracht Een sleepboot met drie schepen achter zich verkeerde gisterenmiddag nabij Urk in nood. De sleep was op weg van Amster dam naar Lemmer, toen men door hevige stormvlagen overvallen, de haven van Urk wilde binnenloopen. De sleepboot «Onderneming*, van Amsterdam, kapt. L. Wijkhuizen, kreeg daarbij den draad in de schroef en sloeg tegen de zeewering. Van het volgende schip, de «Drie Ge broeders*, schipper J. Wels, uit Strijen, geladen met gerst van Amsterdam naar Liebaard, sloegen de zeilen overboord, waarbij de schipper niet ernstig aan de hand werd gewond. Het schip lag redde loos. De «Twee Gezusters*, schipper K. Brink, van Amsterdam naar Leeuwarden, sloeg weg en liep nabij Urk op een hoogte. Een 900 tons sleepschip, dat de rij sloot, ging voor anker. Toen gingen Urker motorbotters naar buiten om te trachten den opvarenden hulp te bieden. De »U. K. 83* en de »U. K. 25* slaagden er na de grootste moeite in de «Drie Gebroeders* binnen te brengen. De «Twee Gezusters* was met de motorbotters niet te naderen. Van uit Urk werd daarop een reddingboot bemand, die er na twee zware tochten in slaagde de opvarende zeven personen, t. w. den schipper en zijn vrouw, twee dochters en drie zoons, behouden binnen te brengen. Het schip was inmiddels gezonken. De redding ging gepaard met groot levensgevaar en werd door de bevolking van de zeewering af met spanning gade geslagen De gered den werden in Urk gastvrij opgenomen. De namen der redders zijnW. Loots- man, E. Hartvoort, H. van Urk, H. van Dokkum en H. Snoek. Men zal thans den dag afwachten om te probeeren het sleepschip binnen te brengen. Intusschen vreest men, indien de ankers het niet houden, voor de levens der opvarenden. Nader vernamen wij nog, dat de sleep boot in de haven van Urk is aangekomen en dat op het oogenblik voor geen der opvarenden van den sleep direct levens gevaar meer bestaat. (De Tél.) Geen ernstige persoonlijke ongelukken. In de kopersmelterij van de firma Smit Co. aan de Alexandrinelaan te "Apel doorn heeft gisterochtend een ontploffing plaats gehad, toen het 28 man sterke personeel na den schafttijd het werk weer had hervat. Een aantal werklieden was bezig het oude koper in den daarvoor bestemden ketel te smelten, toens eensklaps het deksel van den put met een vreeselijken knal naar boven werd geslingerd en door het dak vloog. Door de geweldige ontploffing werd de geheele fabriek van binnen vernield. Het personeel kon nog naar builen een goed heenkomen zoeken. Spoedig bleek echter, dat alle werk lieden het er levend hadden afgebracht; de meesten hadden evenwel kleine wonden aan hoofd, handen of ledematen opge- loopen, door nedervallende stukken hout, glasscherven enz. Alleenv.de arbeider De Wever heeft een ernstige brandwond aan het linkeroog en het gelaat gekregen. Men vermoedt, dat de oorzaak van de explosie gezocht moet worden in het aanwezig zijn van dynamiet in het koper, dat gesmolten moest worden. KINDERMOORD. Vorige week is aan het station te Arn hem aan het bureau voor bewaring van passagiersgoederen, een tasch in bewa ring gegeven. Toen na enkele dagen de eigenaar zich nog niet had aangemeld en men merkte dat uit de tasch een verdachte lucht kwam, waarschuwde de bewaarder de politie. Deze vond in de tasch een in verren staat van ontbinding verkeerend kinderlijkje. Voor 100,000 aan diamanten weggemaakt. P0 Augustus is bij de Antiwerpsche po litie aangifte gedaan van een brutale op neming en verduistering van een partij diamanten, ter waarde van ongeveer J 100,000. Zekere M. H., een Nederlander, had onder allerlei voorwendsels de partij in consignatie weten te kragen en had (leze daarna ver beneden de waarde ver kocht. Met de opbrengst was hij er, met een vriendiimetje, vandoor gegaan. Het was de Belgische politie ter oore gekomen, dat het paar per schip naar Zuid-AMka was gegaan, en de politie-autoriteiten aldaar werden telegrafisch met het gebeurde in kennis gesteld. Dit had tot gevolg, dat het paar nergens aan land kon gaan, omdat de havenpolitie overal den toegang tot het land weigerde. Het paar moest nu met hetzelfde .schip noodgedwongen de terugreis naar Europa doen. Daarbij heeft bet schip, de Watussi, geen Belgische haven aangedaan. De eerste haven was Rotterdam, waar het schip Vrijdag is aangekomen. De centrale recherche stond bij aan komst van het schip al klaar om het paar te arresteeren. Man en vrouw zijn opge sloten. Zij zullen echter als Nederlanders, worden uitgeleverd en zullen voor een Ntxforlandsche rechtbank terecht staan. De directeur van de gefailleerde N.V. Daraaraland verdwenen. Wij lezen in de Haagsche Courant: Op 16 October j.1. werd door de Amster- damsche rechtbank ln staat van faillisse ment verklaard de N.V. Damaraland, een effectenzaak, kantoor houdende aan de Beursstraat no. 9 te Amsterdam. Van deze N.y. was directeur-eigenaar zekere A. H., een Duitscher van geboorte, die een groot heerenhuis in het Bezuidenhout-kwartier te Den Haag bewoonde. Reeds spoedig na het uitspreken van het faillissement gingen er geruchten, dat er bij de N.V. Damaraland ernstige malver saties gepleegd zouden zijn en dat het te kort een buitengewonen omvang zou heb ben. Weinig later werden deze geruchten zekerheid en kwamen er bij de Amster- damsche politie tal van klachten binnen van personen, die door het faillissement ernstig benadeeld waren. Binnen enkele dagen steeg het totale be drag der malversaties, waarover aanklach ten binnenkwamen, tot meer dan zeven, honderd duizend gulden. Eenige dagen later diende ook de cura tor in dit faillissement, mr. P. Groote, die bij een bezoek aan het kantoor der gefail leerde firma de boeken slechts gedeeltelijk aanwezig vond, terwijl dat gedeelte ervan niet eens nauwkeurig was bijgehouden, een aankladht in. De Amsterdamsche politie stelde zich toen met de Haagsche politie in verbin ding In verzocht haar, den directeur A. H aan te houden. Bij een bezoek, dat de Haagsche politie daarop aan de woning van dezen directeur bracht, bleek, dat het groote heerenhuis hals over kop was ontruimd en dat de vogel gevlogen was. Zijn verblijfplaats konden ook de buren niet opgeven. Wel spraken zij het vermoeden uit, dat H. naar het buitenland was vertrokken. Voor de Haagsche politie was hiermede de zaak af geloop en. In den loop der vorige week kwamen echter ook bij de Haagsche politie eenige aanklachten binnen van personen, die door H. benadeeld waren. Een van hen, die het ergst door den on dergang van de N.V. Damaraland is ge troffen, is een oud-Indischman, in Den Haag woonachtig, die aan H. een bedrag aan effecten ter waarde van twee ton had toevertrouwd. De totale verduisteringen moeten bijna 1 millioen gulden beloopen. In verband met de in de residentie ge pleegde verduisteringen is thans ook door de Haagsche politie de opsporing, aanhou ding en voorgeleiding van H. in het Alge meen Politieblad verzocht. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK IN EEN NIEUW STADIUM. Men zal zich herinneren wij hebben het dezer dagen kortelijks vermeld dat mr. Roobol, de verdediger van De Smale voor het 's-Hertogenbossche Gerechtshof, bij de meineedzaak, waarbij deze De Smale veroordeeld werd, gezegd heeft, dat hij in staat was de Culemborgsche moordenaars te noemen. Er had zich, aldus de advocaat, „een nieuwe vondst" voorgedaan, die tot nieuwe gezichtspunten zou leiden. De offi cier van justitie te Tiel heeft evenwel te kennen gegeven voor een nieuw onderzoek niet veel te voelen. „Ach, mr. Roobol", al dus deze ambtenaar, „het is al zoo lang geleden". „Het Volk" deelt in zijn nummer van gisteren mede, dat de nieuwe vondst, waar op mr. Roobol doelde, een anonieme brief betreft, die zich in het dossier van de Cu lemborgsche moordzaak bevindt. Het blad is in staat dezen brief, waarin den commis saris van politie te Culemborg aanwijzin gen worden verstrekt ten aanzien van be paalde personen, in facsimile af te druk ken. Het handschrift lijkt sprekend, zoo zegt het, op dat van De Collé's, en daar de aanwijzingen voor de werkelijke daders, die erin genoemd werden, van nul en gee- ner waarde bleken te zijn, kwam het bij mrs. Van der Goes van Naters en Roobol, de beide verdedigers, weldra vast te staan, dat die valsohe inlichtingen aan de politie waren verstrekt met het blijkbaar opzet telijke doel haar aangaande de goede rich ting, waarin het onderzoek diende te gaan, op een dwaalspoor te brengen. Ook de Ingezonden Mcdcdeollng, (807) J geon stukgaan en pijn meer en m ook geen naschrijnen der huid, B als men vóór het inzeepen de huid even Inwrijft met slechts een weinig Oooxro 30-60 «o 90 ct. Tube 80 al. Bij Apotb» en Dsoglaun. politie-deskundige, dr. Hesseiink, is tot de voorloopige conclusie gekomen, dat in het handschrift van den brief een zekere verwantschap is met het schriCt van De Collé's. „Het Volk" uit haar grenzenlooze verwondering en verontwaardiging over het feit, dat de officier van justitie te Tiel, die ruim een jaar geleden met deze nieu we vondst in kennis is gesteld, daarvan niet de allergeringste npta schijnt te wil len nemen. Het begint er allen schijn van te krijgen alsof de justitie de Culemborg sche moordzaak niet tot eene oplossing wil zien gebracht. Nog andere, verbijsterende staaltjes, zijn het blad ter oore gekomen; welke grond geven aan dit vermoeden. In dien de justitie dat wil, kunnen de werke lijke daders van den dubbelen roofmoord te Culemborg, gevonden worden. Onzerzijds wijzen wij op het geval-De Beus. Men zal zich herinneren, dat deze veroordeeld is wegens smaadschrift jegens commissaris Blok. Van den aanvang af heeft De Beus (wethouder van Culemborg) in krantenartikelen rnet klem van redenee ring betoogd, dat het politieonderzoek in totaal verkeerde richting geleid werd, het geen öf aan totale onbekwaamheid te dan ken was, öf aan het verlangen de daders waarmee de ex-rechercheur Haveman, die door ophanging een einde aan zijn le ven maakte, blijkbaar heulde te sparen. Met belangstelling wachten wij het ver der verloop dezer aangelegenheid af. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. In den nacht van Zaterdag op Zondag even' vóór 2 uur is op den hoek van de Prinsestraat en de Pietersstraat in Den Haag een man door een auto gegrepen; hfi kreeg een schedelbreuk, bloedde hevig aan het hoofd: en was na enkele oogen- blikken bezweken. De getroffene, F. H. M., was 46 jaar oudl en woonde ini de Pieterstraat 45, in Deil Haag. Bestuurder van de auto was de garagehouder V. Vermoed! wordt, dat B. de straat wilde oversteken. VOLKSGERICHT TE ZUIDLAREN. De varkenskoopman Timmer te Zuid- laren, wiens huis en inboedel bij een volksgericht aldaar werden vernield, heeft bij de justitie te Assen een aan klacht, ingediend tegen de 'bedrijvers er van. Enkele verdachten zijn reeds in ver hoor geweest. KINDERVERLAMMING. Te Paterswolde is hij twee kinderep be neden de drie jaar kinderverlamming ge constateerd. Odk te Schagen is bij een zesjarig kindje een licht geval van kinderverlamming ge constateerd. Drie gevallen te Roermond. Te Roermond zijn op het oogenblik drie gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. De kleinen zijn in het hospitaal op genomen. MOORDAANSLAG OP EEN RAADSLID De diader gevat. Maandagmorgen heeft E. de "Letter te Sirjansland, gemeente Oosterland (Zee land), driemaal met zijn jachtgeweer ge schoten op A. S. van Hoeve, landbouwer en raadslid aldaar. Van Hoeve werd slechts licht gewond. De Letter is door Rijks- en gemeente politie in het arrestantenlokaal ingesloten en wordt Dinsdag voor den officier van justitie te Middelburg geleid. ONBEKEND KIND DOODGEREDEN. Zaterdagmorgen elf uur is op den Bergweg te Rotterdam een jongetje van acht tien jaar, toen het tijdens het spe len de straat overstak, door een autx> overreden en gedood. Des middags had de politie de identiteit van het kind nog niet kunnen vaststellen. EEN DRIFTIG SCHULDENAAR. Een bewoner van Nieuwer-Amstel heeft eeni leverancier, die een nota presenteer de, zóó hardhandig die deur uitgewerkt, dat laatstgenoemde met eenige gebroken ribben in het ziekenhuis werd' opgenomen. De zaak is in handen der politie gesteld. ALASTRIM. Te Soest Bij twee personen aan den Heuvelweg te Soest is alastrim vastgesteld. Beiden zijn naar Utrecht overgebracht. Te Halsteren. Te Halsteren zijn twee alastrim-geval- len geconstateerd, wat tevens do eerste gevallen zijn. Een 5-jarig jongetje en oen 3-jarig meisje zijn aangetast. Zij zijn naar het Burger Gasthuis te Bergen op Zoom overgebracht en zijn aldaar ondergebracht in de barakken voor besmettelijke ziekten. VERKEERSONGEVAL TB ROTTERDAM. Zeventienjarige Jangen van een tramwagen gevallen. Zondagmiddag om kwart over één viel de 17-jarige C. P. wonende in de Slag- hekstraat te Rotterdam van een bij wagen van lijn 2 op het Stieltjesplein. Hit kwam met het Jioofd tegen een aldaar staanden paal terecht en 'bleef bewuste loos liggen. Na door de E. H. B. O. bij kennis te zijn gebracht, is P. naaT het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij met een zware hersenschudding en een vermoedelijk gebroken sleutelheen is opgenomen. VROUWENLIJK OP TEXEL AANGESPOELD. Ten Zuiden van De Koog is het lijk van een vrouw aangespoeld. Enkele ken- teekenen zijn: een gouden armband om den rechterbovenarm, een armband met steentjes om den benedenarm en aan den ringvinger 2 gouden ringen, waarvan één met pareltjes is bezet Aan den linkerarm bevindt zich een armbandhorloge, waar aan een slootje hangt, dat gemerkt is 15-16 C3t. Het hoofdhaar is donker gekleurd. Buitenland. Men ls overal achterdochtig geworden. Nu de corruptie bij het verüeenen van bestellingen van de gemeente Berlijn bij het Skliareksehandaal aan den dag is ge treden, komen er als van zelf dergelijke schandalen bij tai van andere openbare bedrijven aan het licht Immers men is overal achterdochtig geworden, waar be stellingen steeds aan een enkele firma worden gedaan. Bij onderzoek blijkt dan ook gewoonlijk, dat voorkeur voor een be paalde firma op de aantrekkelijkheid der steekpenningen heeft berust. Reeds on middellijk na het bekend worden van de zaak-Sklarek ls er in verschillende bladen op gewezen, dat de posterijen de verleg ging van kabels in het gebied van Berlijn steeds aan een beperkt aantal firma's op droegen, terwijl op voordeettige aanbiedin gen van de concurrenten niet werd gelet. BIJ de posterijen. Thans is de hoofdinspecteur der pos terijen, Stiebltz, belast imet het onderzoek van de aanbiedingen voor ikabelverleg- ging te Berlijn, onder verdenking zich te hebben laten omkoopen, gevangen ge nomen. Hjj heeft bekend van verschillende firma's bedragen van duizend mark per maand te hebben aangenomen. Hij wei gert, de namen van die firma's te noemen. De directie van de posterijen tracht die namen nu uit te vinden en doet tevens na sporing naar eventueole medeplichtigen van Stiebitz. De omkooperijen van mevr. Kiosse. In verband met de omkooperijen op groote schaal waaraan zich mevrouw Kiosse, directrice van de bouwonder neming Franz Kiosse te BerlijnPankow, ten aanzien van de posterijen, de spoor wegen en het stadsbestuur van Berlijn heeft schuldig gemaakt, heeft de politie thans een nieuwe opzienbarende arresta tie gedaan. Reeds waren in dit geval namen genoemd v. Reiohsbaurat Eduard Arnold, een van de leiders van het be drijfsbureau van het Stettiner Bahnhof. Men wist al, dat zijn vrouw op kosten van mevrouw Kiosse een kuur had gedaan. Thans is echter gebleken, dat hij ook on middellijk bedragen in geld heeft aange nomen en dat hij, nadat het hoofdbestuur van de spoorwegen hem uitdrukkelijk had' gelast' den omgang met mevrouw Kiosse af te breken, dezen toch heeft voortgezet. Arnold is na verhoor weder op vrije voe ten gesteld. Nog een Berlfjnsch burgemees ter in verdenking. Intusschen zal Woensdag de burge meester varu Berlijn'Köpeniok zich in de raadsvergadering hebben te verantwoor den over de gelden, waarmede hij een vil la heeft laten bouwen, welke naar het heet door Sklarek zouden zijn verschaft. Staat en Industrie voor meer dan een milliard francs bena deeld. De douanebeambten te Duinkerken zijn een fraude op het spoor gekomen, welke sinds zes of zeven jaar werd ge: pleegd' en aan de Fransche schatkist en industrie groote schade heeft berokkend. Uit Triëst en Genua werden namelijk groote hoeveelheden boraxzure soda te Duinkerken geïmporteerd. Wanneer deze zendingen voorzien waren van een Itali- aansoh certificaat van oorsprong, werden 13 francs 60 invoerrechten per 100 K.G. betaald, tegen1 27 francs 20 per 100 K.G. wanneer het product afkomstig was uit buiten Europa gelegen landen. De dou ane-administratie heeft thans de ver schillende producten laten analyseeren, waarbij ten slotte bleek, dat de Italiaan- sche en Amerikaansche soda volkomen dezelfde waren. Men heeft verder vast gesteld, dat de zendingen van Los An gelos naar Italië werden geëxpedieerd, vanwaar zij met een nieuw certificaat van oorsprong naar Frankrijk werden door gezonden. Het verlies der sohatkist wordt op verscheiden millioenen, dat der in dustrie op een milliard francs geschat De douane-administratie zal een actie aan hangig maken tot naheffing der niet be taalde rechten. steeds Wybert-tabletten meenemeu, »oo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. fel HUIS INGESTORT TB 8ALERNO. Een doode. twee gewonden. In een buitenwijk van Salerno is eon buis van 4 verdiepingen ingestort. Er werd een persoon gedood en 2 werden ge wond. Onder het puin liggen nog 2 slacht offers hegraven. Reeds eenigen tijd geileden was het huis onbewoonbaar verklaard maar eenige huurders hadden zich daaraan niet ge stoord. GROOTE BRAND TE PRAAG. In een filmatelier. Te Praag is een groote brand uitge broken in het filmatelier van de gebroe ders Degl. De film Galgentoni, welke naar een boek was vervaardigd, is ge heel vernield. De toestellen voor het op nemen en voor de verlichting, de geheelie garderobe der spelers en een aantal voor werpen uit het filmatelier zijn aan het vuur ten offer gevallen. De schade wordt op l1/, miljoen Tsjechische Kr. gcscliati Bij de reddingswerkzaamheden zijn eon inspecteur van politie en een lid van de directie van het atelier gekwetst. DE SCHEEPSRAMP OP HET MICHIGANMEER. Aan den oever van het Michiganmeetr zijn negentien lijken en een groote hoe veelheid wrakstukken aangespoeld van de veerboot „Milwaukee", die Dinsdag avond in den storm is vergaan. Aan boord bevonden zich 54 personen. WEDEROM EEN MISDAAD IN DUSSELDORP. Vrijdagavond tegen half acht is in Dusseldorp aan den Heilweg, waar in het begin van het jaar de invaliede Scheer vermoord werd, een 84-jarige vrouw door een man neergeslagen. De vrouw kreeg zware verwondingen en ligt thans bewus teloos in het ziekenhuis. De politie begon onmiddellijk de achtervolging van den dader, die dwars door de velden gevlucht was. Dit misdrijf is het zevende onopge loste geval van aanranding binnen 4 maanden. DE ONTPLOFFING BIJ BOLOGNA. Naar uit Rome wordt gemeld zijn er bijde ontploffing te Mariano bij Bologna in het geheel dertig menschen omgeko men. De lijken van de tot dusver vermiste elf menschen zijn thans ook geborgen. KOLENDAMPVERGIFTIGING. De vice-directeur van de gemeentelijke spaarbank te Boedapest, Ludwig Wohl- fahrt, is Zondagnacht in zijn slaapkamer gestikt door het inademen van kooioxydie, die uit de kachel ontsnapte. KASTEELBRAND. In de buurt van Moulin brak in het oude slot Montaret brand uit. De 78- jarigo eigenaar werd door den rook ge alarmeerd, liep het kasteolplein op om ieder te waarschuwen. Hij gïng echter weer naar binnen om zaken van waarde te redden. Daarbij werd' hij door een val lende balk getroffen en verbrandde levend, voordat men hem hulp had kun nen bieden. - De materieele schade wordt op 3 millioöh frank geschat. EEN AANSLAG OP EEN ITALIAAN. In Frankrijk. Zondagavond ls er te Cannet bij Oannes weer een bomaanslag gedaan op een res taurant, dat door een Italiaan werd gehou den. De zoon van den hotelhouder zag de helsche machine rookend in' de gang van liet eethuis liggen. De vader smeet het ding op straat, waar het ontplofte en de ramen van een kruidenierswinkel in scher ven deed vliegen. De restauranthouder en zijn zoon werden licht gekwetst. DE MOORD TE READING. Een verdachte komt zich aan melden. Gisteren is te Glasgow een 45-jarige losse werkman een der politiebureaux komen binnenstappen met de mededeeling, dat hij degeen was dien de politie in verband met den moord op den boek handelaar Oliver te Reading waarvoor de tooneelspeler Drew eerst heeft terecht gestaan per radio en door circulaires had gezocht. Nadat gebleken was, dat het signalement klopte, is de man voor 48 uur opgesloten en heeft een verklaring die hem is voorgelezen onderteekend. Een Inspecteur van Scotland Yard is nu op weg naar Glasgow. naar waarnemingen verricht ln den morgen van 29 Octobsr. Medegedeeld door het Kon- Nederlandsob Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand: 766.7 La Coruna. Laagste stand: 739.3 Aberdeen. VerwaohtLng: Matige tot krachtige, tijdelijk afnemen de W. tot Z.W. wind, tijdelijk opklarend, later waarschijnlijk weer regenbuien, aan- vangkeljjk iets kouder.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7