E T Zoekt S TVEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. C. DE BOER Jr. \AN DINSDAQ 5 NOVEMBER 1929 Foto: EIS ELI N - Polderweg 60 een Si. 9lic. cadeau Bestelt nu reeds een keurige doos Postpapier met bijpas sende Enveloppen, bedrukt of gestempeld met naam, adres, enz., aan wien u 't wil geven. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Dinsdag 5 November. GEMEENTERAAD. SPOORSTRAAT TILKPOON U8 1 NIEUWE BRIEVENBUS. De Djecteur van het postkantoor maakt bekend, dat een brievenbus is geplaatst op den k>ek van den Ruyghweg en de Sluisdijkstraat. Te tijdstippen van lichting zijn ge regeld, aU die van de andere bussen in de koin der gemeente. PLUIMVEE-CUSUS. Alhier zal dezen winter een pluimvee- cursus worden gehouden, welke cursus wordt gehouden volgens een vastgesteld leerplan van het Departement van Land bouw, door een bevoegd pluimvee-onder wijzer, onder toezicht van den Rijks- pluimveeteelt-oonsulent. De cursus omvat 11 wekelijksche lessen van 2 uur en wordt waarschijnlijk gehou den op Woensdagavond van 7—0 uur. Cursisten moeten den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Zoowel vrouwelijke als mannelijke cursisten gaven zich reeds op. De kosten aan dezen cursus verbom den zijn 2.50 per geheelen cursus. Ook uit den omtrek kan men zich alsnog op geven bij den heer Verstegen, Spoor straat 114, alhier. De datum van aanvang van den. cursus, welke nog niet is vastgesteld, vrordt te zijner tijd per advertentie in dit blad vernield. HELDER'S GEMENGD KOOB. Dlx.: de heer F. v. d. Melj. Naar wij vernemen, geeft de Zangver, „Helder's Gemengd Koor" haar eerste uitvoering in dit seizoen voor donateurs ne genoodlgden op Zaterdag 9 Nov. a.s., in „Casino". Welwillende medewerking wordt ver' leend door de Muziekver. „D.O.K.", onder leiding van den heer Joh. v. Glabbeek. Zie verder de in dit blad voorkomende advertentie. AFSLUITING BASCULEBRUG. Blijkens een dezer dagen gepubliceerde bekendmaking van den Hoofdingenieur- Directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem is de basculebrug over de Bin nenhaven van Zondag 8 tot en met Zon dag 17 dezer voor het verkeer afgesloten T wegens daaraan te verrichten werkzaam heden. Ten behoeve van het voetgangers verkeer liggen twee vletten gereed, die kosteloos overzetten. Ook fietsen en kin derwagens worden wel meegenomen, naar yjj ons persoonlijk konden overtuigen, 'oor den kant der Buitenhaven moet ten eenige meters over de werf Last drager; aan de zijde der Binnenhaven lifgen deze vletten even voorbij het kaïtoor der Esona. KUNSTAVOND R. K. VOLKSBOND. Gouden Jubileum Z. H. Paus Plus XL haar aanleiding van het gouden pries terfeest van Z. H. Paus Pius XI alsmede de teiukkige oplossing der Romeinsche kweitie werd Zondagavond in het gebouw van len R. K. Volksbond een kunstavond gegeven door de Heldersche katholieken. Wij hebben reeds vermeid, welke solisten daarbij medewerking verleenden, ook, dat de vlootaalmoezenier, de eerwaarde heer Aiinl, daarbij de feestrede zou uit spreien. In het feestoomité waren alle Helder sche katholieke vereenigingen vertegen woordigd. Van het eere-oomité was pastoor B. F. de Jong voorzitter, van het Dagelijksch Bestuur kapelaan G. Heems kerk, en verder de dames en heeren A. J. Leewens, mejuffrouw A. Hoogen- bosch, P. Luyckx, D. Snel, Jao. van Amersfoort en Tj, J. Dito. Opgevoerd werd, behalve een gemengd koor Tu es Petrus van M. Halier, een cantate en na de pauze een Te Deum van den heer Leewens. De heer Leewens had de beschikking over een uitgelezen schare zangers en zangeressen, n.1. een gemengd koor, bestaande uit circa 70 leden, een jongenskoor van 80 leden en een orkest van circa 25 dames en heeren. Behalve dat het materiaal dezer koren uitstekend was, was ook de samenzang, en het ge- heele ensemble prima, zoodat alles te zamen de Heldersche katholieken trotsch kunnen zijn op dezen mooien avond. Het was dan ook niet maar een banaal com plimentje als kapelaan Heemskerk aan het slot van den avond zeide, dat de in drukken van dezen avond nog vele jaren zouden blijven, maar het was volkomen juist. Voor de katholieken zelf, die in grooten getale opgekomen waren, moet het een onvergetelijke avond zijn. Boven dien heerschte er groote geestdrift, niet het minst bij den redenaar, die dit pause lijk jubileum, tezamen vallend met de be kende oplossing der Romeinsche kwestie, waardoor de nieuwe pauselijke stad in het leven is geroepen, herdacht. Op de gebruikelijke wijze, met den christelijken groet „Geloofd ziji Jezus Christus" en een welkomstwoord van den voorzitter van het dagelijksch bestuur, kapelaan Heemskerk, werd de hijeen- komst geopend. Katholiek den Helder, aldus de eerwaarde heer, zal dezen avond met katholieke plaatsgeiiooten op waar dige wüze den H. Vader huldigen. Z.D.H. de biseohop van Haarlem, mgr. Aengenent was persoonlijk verhinderd tegenwoordig te zön. Na het zingen van het gemengd koor Tu es Petrus van M. Halier, kwam het groote nummer, de Pius-cantate van den heer Leewens. Dit werk is al van vroeger datum en bij een vorige gelegenheid reeds opgevoerd; het is voor de gelegenheid omgewerkt. Het werk bestaat uit vijf deelen; no. 1 de instrumentale inleiding, gevolgd door 'n vrouwenkoor (sopranen), en alten, terwijl tenslotte het gemengd koor dit gedeelte afsluit. Deel Hl bestaat uit een klein koor a capella, een mannen koor, een jongens- en mannenkoor en een gemengd- en jongenskoor. In deel IV krijgen we een tenor-recitatief, terwijl in het vijfde en laatste deel het gansche koor (gemengd- en jongenskoor) den ju bileerenden paus toespreekt. Als solist trad op de heer Bouohier met zijn fraaien, helderen tenor, de pianobegeleiding be rustte bij mej. Hoogenbosch. Zooals wij reeds zeiden, viel vooral te prijzen de mooie samenzang en de zui verheid van het geheel. De compositie als zoodanig is een belangrijk werk, zeer melodieus en muzikaal, rijk in afwisse ling dat bewijst ook reeds de hierboven genoemde indeeling van het werk gloed- en overtuigingsvol geschreven. Er waren sublieme momenten in de weder gave, heerlijk spontaan-en frisch klonken de jongensstemmen, eindigend in het ensemble met het gemengd koor in een forissimo. „Geen koning is zoo hoog t0 roemen als wie zijn Heer bevelen mag". De woorden dezer cantate zijn van wijlen pastoor Weever. Het Te Deum, waarmede het koor na do pauze kwam, was voor deze gelegenhejjd door den heer Leewens geschreven; hot is uit den aard der zaak van ander karak ter en meer in kerkelijken stijl geschre ven. Hieraan werkten mee gemengd koor en solo-kwartet met orkestbegeleiding, piano en orgel; het werk is met geest drift geschreven en het werd met hetzelf de enthousiasme, zeer mooi in stemming en muzikaliteit, weergegeven. Ons com pliment voor beide vertolkingen, terwijl ook den heer Leewens wel een compli mentje toekomt voor deze beide compo sities, die getuigen van groote kennis van zaken en van muzikale fantasie. Wtt bewaren de rede van kapelaan Alink tot het slot en willen van het ver dere programma nog vermelden, dat de heer TJ. J. Dito een drietal solonummers ten beste gaf, namelijk Ballade en Polo naise van Vieuxtemps, La Precieuse van Couperin-Kreisler, en tenslotte het vir tuozen-nummer Perpetuum Mobile van Fr. Ries, waarvoor het publiek hem tot her haling drong. Ja, nu moet ik een niet-katholieke op merking maken ten opzichte van den heer Diio: waarom verbergt deze heer zijn talenten uitsluitend onder de katho lieken. De heer Dito is iemand van groote mu zikaliteit. De hier genoemde nummers, die geen van alle bepaald gemakkelijk en tot op zekere hoogte zelfs virtuozen-num mers zijn, speelt hij uit het hoofd, met een gemak en een muzikaliteit, die be wondering afdwingen. Ongetwijfeld zou hij ook niet-katholieke stadgenooten een grooten dienst bewijzen door meer in het openbaar op te treden. De feestrede van den zeer- eerw. heer Alink. „God schrijft recht langs kromme lij nen", zegt een Braziliaansch spreekwoord. Dit spreekwoord was den spreker aan leiding tot een korte inleiding, waarin hij releveerde hoe het gouden priester jubileum van den paus samenviel met de pauselijke vrijheid. Spr. toonde in zijn toespraak aan: lo. waarom het goed was, dat deze avond plaatsheeft, 2o. hoe wij een betere huldiging aan den paus kun nen geven, 3o. hoe deze huldiging het best kan zijn. Ad lo. Ruskin besteeg eens den top van een Roomsche kathedraal. Hij zag daar hoe een kunstenaar bezig was uiterst zorgvuldig en minutieus een kruisbloem Uit te werken. Ruskin vroeg hem, zeer verbaasd: Waarom doe je dat? Nie mand is er die het hier ziet! Het ant woord was: Maar de hemel ziet het? Waarom vieren wij hier dit feest, daar de paus zelf het immers niet ziet. Ant woord: onze hulde wordt gehoord door Christus, den koning der eeuwen. Ad 2o. Hoe kan onze hulde nog veel beter zijn? Als iemand jubileert, komt er een comité, en dat comité gaat vergade ren, gaat spreken over de vraag op welke wijze zal worden feestgevierd en welk ge schenk daarbij zal worden overhandigd. De eerste vraag: op welke wijze zal wor den feestgevierd, is schitterend beant woord, en wat het tweede betreft: de paus zelf heeft gezegd, dat het mooiste geschenk, dat men hem brengen kan is als één man mede te verdienen aan den gouden aflaat. De paus vraagt om gebed en boete, niet om dit hoera-katholicisme van vanavond. Hij wil ons zien, niet als zoetelingen, maar als boetelingen. Tenslotte ad 8o. De beste huldiging voor deri paus is deze, dat wij -anderen bekeeren. De oorlogen waarbij menschen- levens teloor gaan is nog maar kinderspel vergeleken bij. de geestelijke oorlogen, waarbij zielen te loor gaan. En onze hulde is in den superlatief, als wij den paus ge ven onze onwankelbare trouw. Want niet ieder onzer is even trouw aan Rome als de Heilige Franciscus, dat heeft de her vorming bewezen. In de katholieke kerk is eenheid, maar het is niet de eenheid, die heerscht op een kerkhof. Integendeel, bij ons is alles leven en beweging, en evenals iedere machine heeft het levens organisme een motor en een rem: de paus van Rome. Motor voor het goede, rem te gen het kwade. Blijf trouw aan Rome, zegt spr. er zijn ook wel eens moeilijke dingen, die ge als katholiek moet nako men, maar daarnaast zijn ook veel zoete brokken, die ge slikken kunt. Tenslotte vermelden wij nog, dat na af loop van de Pius-cantate de heer Leewens gehuldigd werd met een fraaien krans. Bloemen werden aangeboden aan mejuf- 0 FOTOKAARTEN SALONFOTO f 1.60, f 2.—, f 2.60 Modern Fotowerk Engelsehe schetsen le klas reproductlewerk. Foto's voor Industrie. EEN MOOIE FOTO IS EEN WELKOM ym ST. NICOLAASCADEAU I W. frouw Hoogenbosch en de heeren Dito en Bouchier. In zijn slotwoord waarin hij dank bracht aan alle medewerkenden zinspeelde kapelaan Heemskerk op de beteekenis van de beide composities, die hedenavond waren uitgevoerd, en hij hoopte, dat het huidige koor in zijn tegenwoordigen vorm mag blijven, opdat wij nog meerdere van deze uitvoeringen krijgen. Een wensch, die wij gaarne onderstree- pen, want wat Zondagavond ten gehoore werd gebracht, stond op hoog peil. De tekst van het aan Z. H. den Paus verzonden telegram luidt als volgt: Katholiek Den Helder, in feestelijke vergadering ter huldiging van Z. H. bij een, verzoekt Z. H. te mogen aanbieden gevoels van onderdanigheid en gehoor zaamheid. DE SCHELLENBOOMEN VAN HET STAFMUZIEKCORPS JL M. Maandagmiddag had in het repetitie lokaal van de Stafmuziek de plechtige overhandiging plaats van de sohelleboo- men, door een aantal Róunisten geschon ken aan het Stafmuziekoorps. De uitrei king geschiedde door Z. E. den Vice- adniiraal persoonlijk aan de Muziekcom- missie, vertegenwoordigd in de heeren kapitein ter zee Hartkamp, voorzitter; kapt. luit ter zee H. Vredenberg, luit ter zee le kl. O. O. F. Jager, off. van adm. 2e kl. F. C. H. Schlahmilch en kapelmeester L. H. F. Lelstlkow. Nadat de. musici zich ln het repetitie lokaal op 's Rijkswerf in carrévorm had den opgesteld, nam de Admiraal het woord. Het was hem een buitengewoon genoegen uiting te geven aan zijn vreug de over het feit, dat eenige réunisten op deze wijze hun erkentelijkheid wensch ten te betuigen aan het muziekcorps, waarvan zij tijdens hun verblijf zulke aangename ervaringen hebben gehad. Een commissie uit deze réunisten vroeg aan het corps zelf zijn wenschen omtrent een geschenk, en zoo is deze schenking der schelleboomen ontstaan, die dus ge heel den wensch van het corps zelf ver tolken. Het is spr. ook daarom zoo aan genaam, daar in de laatste jaren en voor al dezen zomer het muziekcorps zich meer in het land deed booren, in plaatsen als Rotterdam, Den Haag, Vlissingen en Amsterdam. Bij die gelegenheden heeft het zijn goeden naam weten te hand haven, en bewezen, dat het nog altijd een kapel is, die de reputatie onzer marine weet hoog te houden, en die zich voorts weet te doen respecteeren. En als het de réunisten verheugt de kapel dit geschenk te mogen geven, dan is het spr. niet min der aangenaam het hier te mogen over handigen. Dat deze overreiking geschiedt aan de Muziekcommissie, heeft hierin zijn oor zaak, dat het deze Commissie is, die steeds de belangen van het corps behar tigt, alsmede van het personeel, en spr. hoopt, dat de Stafmuziek bewijzen zal waardig te zijn deze sierinstrumenten steeds te mogen meedragen. Namens het corps werden de instru menten in ontvangst genomen door kolo nel Hartkamp, den voorzitter der Muziek commissie. Deze acht het een eer dit blijk van waardeering, dat getuigenis aflegt van het warme hart der gevers voor de Stafmuziek, te mogen aanvaarden. Na mens de geheele Muziekcommissie kan spr. de verzekering geven, dat het ge schenk op hoogen prijs wordt gesteld. Moge het een spoorslag zijn onder de goede en bekwame leiding van den kapel meester het corps nog hooger op te voerenI Spr. verzoekt den Admiraal den dank van het corps aan de Réunisten te willen overbrengen en drukt den wensch uit, dat ze nog vele jaren mogen worden mee gevoerd. Na afloop van deze plechtigheid had een rondgang door de stad plaats, ten* einde de burgerij in de gelegenheid te Wij kunnen U thans zeer mooie modellen laten zien en keurig verzorgd tijdig afleveren. N.V. Drukker!) v/h, KONINGSTRAAT. stellen de sierinstrumenten te zien. De volgende route werd daarbij gevolgd: Repetitiezaal, Havendijk, Hoofdgracht, Kanaalweg, Dijkstraat, Laan, Singel, Kerkgracht, Prins Hendriklaan, Spoor straat, Werf. HOLLANDSCH INSTRUMENTAAL KWINTET. Het is den heer Leewens, die zich, on danks eigen drukken werkkring, zoo enthousiast en belangeloos voor de goede zaak der concerten hier ter stede blijft geven, mogen gelukken de abonnements concerten, die in hun vorfgen vorm ten doode waren opgeschreven, weder in an deren vorm te doen herleven. Het zeer bijzondere en belangwekkende concert, hier gisterenavond gegeven door het Hol- landsch Instrumentaal Kwintet, was er het eerste resultaat van. Wie evenwel meent, dat nu ook „geheel Den Helder" den heer Leewens dankbaar zou zijn geweest, kent „geheel Den Helder" niet. Wij zullen niet verklappen hoevelen er waren, maar als Schiller Maandagavond in „Casino" tegen woordig ware geweest, hij zou onogetwij- feld zichzelven hebben geciteerd in den uitroep: „Ik tel de hoofden mijner gelief den, maar zie! mij ontbreekt menig dier baar hooofd!" En alweer, wie nu denkt, dat het Hollandsch Instrumentaal Kwintet zich voor dit tekort aan bezoek schadeloos trachtte te stellen door een bekort pro gramma, die kent de ruimheid en roya liteit niet van den kunstenaar. De gulheid, waarmee hij van zijn over vloed meedeelt aan zijn minder begena digde medestervelingen. Want ln plaats van een tekort kregen we een over; ln plaats van met Rameau ving het pro gramma aan met een omvangrijk strijk trio van Beethoven. Voornaam en edel was al dadelijk de Inzet, en wel merkwaardig was in dit ver band de vergelijking met Jean Philip Ra meau» een componist, die tweehonderd jaar vóór Beethoven arbeidde. Van hem was er een trio-suite voor fluit, cello en harp: een combinatie van instrumenten, die merkwaardig frisch en treffend aan deed. Er was allereerst La Marais, het be koorlijke stukje met de parelende harp- akkoorden, vervolgens het meer gedragene La Cupls, tenslotte Deux tambourins waarin tambourijnmuziek goed werd weer gegeven. Tenslotte kregen we vóór de pauze Mozart, sierlijk, licht en elegant, rococo, in een combinatie voor fluit, vlooi, alt en cello. Na de pauze kwamen de modernen. En merkwaardig: de suite van Eugène Goos sens was voor fluit, viool en harp, dus ongeveer dezelfde bezetting van het werk van Rameau. Maar welk een verschil ln effect! De moderne componist schijnt te willen experimenteeren, en zijn experi menten lelden wel eens tot bijzondere dln- fen, maar ook wel eens niet. Een onvrien eljjke meneer ln de zaal sprak van een „electrische tram in een bocht"; de vrien delijker criticus van de Held. Crt. zou het willen noemen: dat hier voor de harp een belangrijke taak was weggelegd. Belang rijker was het concert- van Joseph Jongen, een der bekendste Belgische componisten van onzen tijd. Hier was voor het eerst het kwintet, namelijk mevrouw Rosa Spier, harp, en de heeren Willem van Hoek, fluit, Fernando Zepparoni, viool, Louis Oostdam, alt en Co van der Beek, cello, in zijn geheel werkzaam. Dit concert cinq kenmerkte zich door originaliteit, mooie flultsolo's en eigenaardige effecten in de begeleiding. Het leek of de compo nist, als een zooveelste Pygmalion, ver liefd was geworden op de eigen motiefjes, die in hem opwelden, en die hij, telkens en telkens weer herhaalde. De harp van mevr. Spie? maakte van haar rust een uiterst ongepast gebruik door een snaar te doen springen, die met luiden knal ont plofte, maar tevens gaf zij der bespeelster de gelegenheid al spelende een nieuwe snaar op te zetten en' te stemmen. Ook hier weer mooie flultsolo's. Zeer Interes sant was het derde deel met den zwaar gescandeerdén inzet, een fluitsolo, waarbi, zich straks de harp zal voegen, en met de zachte, afgebroken motieven als parelende begeleiding. Alles bijeen dus een mooie avond, waar van de muziekliefhebbers zeer hebben ge noten. „HET LICHT IN DEN NACHT". Een mooie voorstelling. Zondagavond had een goed-bezochte voorstelling plaats van Inte Onsmian's be kend tooneefspel door het gezelschap Jacq. Sluyters. De verschillende scènes, waar aangrijpende en diep-ernstige mo menten in voorkomen, vonden een aan dachtig gehoor, en verscheidene „open doekjes" vielen den spelenden ten deel De hoofdrollen werden vertolkt door Ju- lius Brongers, de blinde mandenmaker, Truus Post als Martha, zijn vrouw, Ad! Verzijl als Frits, de zoon, Ferd. Erfman Jr., als Heinrich, de andeTe zoon (die blind uit den oorlog terugkomt), verder Eb. Erfmann als de onderwijzer Mflhler, en nog andere. Een voorstelling," die zeer in den smaak viel en waarvan een opbouwendlen in vloed uitging. DE KOMENDE FAUST-OPVOERING Wij laten hier de meening volgen van L. M. G. Arntzenius, muziekcriticus van „De Telegraaf", betreffende de capacitei ten van de Italiaansche zangers, welke hier Dinsdag 12 November de opera „Faust" komen geven, een meening, die zóó onverdeeld gunstig is, dat zij on getwijfeld velen onzer lezers met ver langen naar de komst der Italianen zal doen uitzien. De Telegraaf (Arntzenius): Dit staat wel vast na de openingsvoorstelling: wij kunnen, wat het stemmateriaal betreft, zeker een zeer bizonder mooi seizoen verwachten. Het ia een groep, die ala geheel zeker buitengewoon kan.... 3eter easeanbl* heb ik ln jaren van Concert „Winnuhet", Casino 8 uur. Woensdag 6 November. Marine-Concert, Casino 8.80 uur. Zaterdag 9 November. Uitvoering Gemengd Koor, Casino 8 u. Zondag 10 November. Tooneelvoorstelling Casino. Uitvoering Tooneelver. „Excelsior", R.K. Volksbond. Dinsdag 12 November. Opera „Faust", Casino 7.80 uur. Vrijdag IS November. Fancy-fair IndiBche feesten, „Musis". Zaterdag 10 November. Fancy-fair Indische feesten, „Musis". Zondlag 17 November. Fancy-fair Indische feesten, „Musis". Missie-tentoonstelling, R.-K. Volksbond. de Italianen niet gehoord. Daar zijn aignora E. Have, sdgnorina L. Abbreacia, zangeressen van -den eersten rang op haar gebloa; daar zijn Bellussi zoo geen stralende «n allea voetstoots overwinnende tenor, dan toch mi degelijk en ernstig kunstenaar, met een ge luid, dat ateeda voldoet.... kortom, daar 1* een groep, die ali geheel zeker buitengewoon goed ia en die in enkele stemmen een bepaald hoog niveau bereikt, enz. In ons volgend nummer zullen wij een en ander omtrent de uitvoering vertellen. Voorlooplg verwijzen wij naar de adver tenties omtrent plaatsen etc. Verschenen is een Vervolg-sgands voor de vergadering van den Raad op hedenavond. Ingekomen stukken. Bericht van goedkeuring van Gede puteerde Staten op de vierde wijzlglngs- begrooting, dienst 1928. (Voorgesteld wordt dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen). Onderwijs. Voorstel tot benoeming van een onder wijzer aan school no. 4. De voordracht luidt: 1. J. Muller, tijd. onderwijzer te Den Helder; 2. D. B. Stobbe, tijd onderwijzer te Am sterdam; 8. E. Hekman, onderwijzer te Twisk, alsmede een onderwijzer aan sohool no. 1. De voordracht luidt: 1. L. M. F. Rüder, tijd. onderwijzer te Den Helder; 2. L. Schotel, onderwijzer te Dordrecht 8. J. Zoete, onderwijzer te Texel. Onderwijs. Voorstel tot aanwijzing van de plaats voor de school voor buitengewoon-oader- wijs. Ter visie zijn gelegd de vragen van de heeren W. de Boer en L. F. van Loo, nopens de be strating van den Ruijghweg met het daarop gegeven antwoord van den direo- teur van gemeentewerken en de commis sie van bijstand voor de publieke werken. School Buitengewoon Onderwijs. Voorlooplg ln het voormalige raadhuis. B. en W. schrijven aan den Raad In Uwe vergadering van 28 October 1928 werd overeenkomstig ons voorstel besloten tot oprichting eener openbare school voor buitengewoon lager onder wijs in deze gemeente. Inmiddels is, nadat de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een subsidie van het Rijk in uitzicht had gesteld, door U een Hoofd benoemd, die op 1 November j.1. zijn functie heeft aan vaard. Thans zullen in samenwerking met dit Hoofd de noodlge maatregelen moeten worden getroffen, om te komen tot openlag der school. In de eerste plaats zal daartoe door Uwen Raad een besluit moeten worden genomen omtrent de plaate, waar de school zal worden gevestigd. In ons voor melde voorstel werden als geschikte ge bouwen genoemd de voormalige Normaal school aan de Kolensteeg en de restee- rende lokalen van de school aan de Hoofd gracht. Beide gebouwen zijn evenwel nog in gebruik voor de Zeevaartschool en zul len vóór 1 September 1980 zeker niet beschikbaar komen. In afwachting van esn definitieve be slissing zal dus voorlooplg op andere wijze in de noodige schoolruimte moeten worden voorzien. Wij hebben gewacht met ons voorstel, totdat het benoemde Hoofd de verschil lende beschikbare lokaliteiten in oogen- schouw zou hebben genomen, hetgeen thans is geschied. Anderzijds zal Uw besluit noodzakelijk reeds thans moeten worden genomen, omdat de school, wil de gemeente hetln uitzicht gestelde Rijkssubsidie niet ver liezen, nog in den loop van dit jaar moet worden geopend.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5