C. DE BOER JR, UITSLAG DER NEDERhOOSTENRIJK- SOHE RAADSVERKIEZINGEN. De sactealdcmotoraten verover den in 30 nieuwe gemeenten de meerderheid. He»t Volk bericht: De totaaluitslag van de gemeenteraadsverkiezingen in Neder- Oostenrijk is thans bekend. De sociaal- democratie veroverde in 169 gemeenten de meerderheid. Dit beteekent een winst van 30 burgemeesterszetels. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Een communistische actie onder valsche vlag. Comité voor het Europeesche Boerencongres te Berlijn. In het blad de Gooi- en Eemlander van verleden Vrijdag trof men het volgende verslagje aan: „Onder leiding van het voorloop! g co mité in Nederland voor het Europeesche Boerencongres vond Woensdag alhier een vergadering plaats met het doel te komen tot oprichting van een plaatselijke afdee- ling voor het Europeesche Boerencongres, in 1930 te Berlijn te houden. Na een uit voerige inleiding over de bedoelingen en de agenda van het congres en daarop ge volgde discussie gaven zich ruim 80 aan wezigen op als leden voor een plaatselijke afdeeling voor dit congres. Als bestuurs leden werden1 gekozen de heeren J. de Vries, P. Waterdrinker en J. Bart, als ver tegenwoordiger in het landelijk bureau werd gekozen de heer H. de Weerdt. Het nationaal comité en het landelijk bureau zullen, naar medegedeeld werd, binnen enkele dagen definitief worden samengesteld en zich daarna tot de Neder- landsche boeren met een uitvoerige op roeping wenden". De „Standaard" van Dinsdagavond wijdt een uitvoerig stuk aan deze zaak on der bovenstaand opschrift. Het blad heeft een onderzoek Ingesteld naar aanleiding van een bericht, dat in verscheidene pe riodieken^ die veel in de kringen der boe ren worden gelezen, over dit Europeesche boerencongres is gepubliceerd en waarin belangstellenden werden uitgenoodigd, zich te wenden tot den heer L. J. Simons, Singel 287 te Amsterdam,, „die zich berèid had verklaard om het administratiewerk te doen. Daarbij is het blad gebleken, dat de heer Simon heelemaal niet bestaat, doch dat zich achter dien naam verschuilt de bekende communistische dokter H. Kooh, administrateur der sectie Holland van de Liga tegen Imperialisme en Koloniale On derdrukking, candidaat bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen op de commu nistische lijst-Louis de Visser en ook reeds vroeger bij Prov. Staten-verkiezin- gen in N.-Holland en de uitgever van de (Communistische) „Bedrijfskrant", ge naamd „De Schildklier", welke deze me dicus regelmatig onder zijn collega's ver spreidt om te trachten hen voor het com munisme te winnen". Het blad schrijft dan verder o. m.: „Bij nader onderzoek bleek ons, dat de meer genoemde heer Simons op de ver gadering het in de oproeping der verga dering aangeduide „lid van het voorbe reidend comité" was, dat een inleiding heeft gehouden over „de bedoelingen en de agenda van het congres", dat hij er sterk den nadruk op heeft gelegd, dat men de kleine, werkende boeren moest organiseeren in de plaatselijke afdeeling, en dat hij, desgevraagd, nadrukkelijk heeft verzekerd, dat deze actie niets met eenige politieke, veel minder met eenige revolu tionaire beweging te maken heeft. Nadere inlichtingen over het comité te Berlijn gaf hij niet en' over de financiering van de actie hier te lande liet hij zich heel vaag uit. Alleen gaf hij wel te verstaan, dat de plaatselijke afdeeling nu gelden moest gaan bijeenbrengen, welke dan in een Europeesch fonds zouden worden gestort om daaruit volgend jaar de kosten van het congres en de reis- en verblijfkosten der vertegenwoordigers uit de verschillende landen te bekostigen". De „Standaard" betoogt dan tenslotte, dat dr. Koch de leider is van de oppositie in de communistische partij (groep-De Visser). Ook de „Communistische Gids" (orgaan van de partij-Wijnkoop) noemt dr. Koch den man van de oppositie in de partij van L. de Visser (de zgn. officleele comm. partij). Ingezonden. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik u een klein plaatsje bi uw zeer geacht blad, waarvoor hij voor baat mijn dank. Zoo pas is ondergeteekende overge plaatst van Vlissingen naar Den Helder, en heb ik een woning gezocht en gevon den, dooh in welke straat dat huis staat is mij nog niet recht duidelijk. Wel heb ik van verschillende personen gehoord, dat die straat Beukenkamp- of Van Beu- kelsz.straat moet heeten, doch de absolute zekerheid heb ik nog niet. Nu vraag ik u, zou hot nu niet wensche- lijk zijn, dat van gemeentewege eens een naambordje geplaatst werd, opdat men dan tenminste de overtuiging krijgt, in welke straat men woont. Hopende dat dit schrijven aanleiding moge zijn, dat mijn, toch niet al te groote wensoh, wordt in gewilligd. Een toekomstige bewoner van de Beukenkamp- of Beukelsz.- straat. De klacht van inzender is maar al te gemotiveerd. Nog deze week zochten wij naar een straatnaam, en eerst na de straat geheel te hebben uitgeloopen, was een bordje te vinden. Het wordt tijd, dat aan die aartsvaderlijke toestanden een eind gemaakt wordt en de gemeente eens met een dozijn of wat naambordjes voor den dag komt Redactie. B. J. QUAST EN DE WINKEL SLUITING. Mijnheer die Redacteur. Door verkorte weergave van imjjn inge zonden stukje, ter opname in de Helder- sche Courant van _9 November aangebo den, hebben zich" onjuiste meeningen plaatsgevat. Om de onjuistheid daarvan aan te toonen, zou ik gaarne zien, dat u dit ingezondene in zijn geheel een plaatsje in uw blad gaf. In mijn vorig schrijven stond ver meld (doch niet door de redactie ge plaatst) dat, op 1 Januari 1930 het win kelpersoneel niet langer zal mogen arbei den dan 53 uur per weeik met een ver plichten vrijen morgen of middag. Deze verbetering is voor het personeel een stapje in de goede richting, hierbij zij echter opgemerkt, dat niettegenstaan de die verbetering, door het winkelper soneel nog één uur per dag langer wordt gewerkt dan door 't personeel in over heidsdienst of andere instellingen. Wil het personeel en ook de patroons daar van goede nota nemen? Wanneer boven staande in mijn voorgaande stukje ver meld was geworden, dan zouden eenige winkeljuffrouwen en bedienden een an deren kijk op de zaak hebben gehad. Nu een werktijd voor het personeel is vastgelegd, kan een winkelsluiting, 't zij vroeg of laat, in dien werktijd absoluut geen verandering brengen. Wat betreft, dat wij1 maar één bediende in dienst heb ben is zeer juist, maar nimmer hebben wij dien bediende 1 minuut onbetaald langer laten werken, dan voor 't perso neel in overheidsdienst staat voorge schreven, terwijl 1 bediende dikwijls meerdere moeilijkheden geeft dan meer der personeel Hopende de vragers en klagers hier mede bevredigd te hebben, kunnen wij gerust die enkele maanden, die ons ver wijderd doen zijn van het regeeringsbe- sluit, afwachten, om de meest onpartijdige winkelsluiting tegemoet te zien. Mochten er onder u z^n, 't zij: winkelier of be diende, die niet ten volle bevredigd zijn, dan wil ik hun met de meest mogelijke welwillendheid mondelinge toelichting of opheldering geven. Want meerdere gastvrijheid over eenzelfde zaak kan van den redacteur moeilijk worden verlangd. Met dank voor die opname. i B. J. QUAST. Den Helder, 18 Nov. '29. Wij hebben geen bezwaar tegen op- naihe van het bovenstaande. Dat wij de betreffende clausule schrapten, ge schiedde uit overweging, dat zij met de kern van 's heeren Quasts betoog o.L niet te malken had. Als wij het goed bergepen hebben, wil de heer Quast met het win kelpersoneel in ploegen werken en dan de winkels openlaten. Erg duidelijk is dit niet, omdat een winkelier met bijvoor beeld drie bedienden die wel alle drie in zijn bedrijf zal noodig hebben gedurende de uren van de openstelling (en ook nog wel daarna). Ware dat piet het geval, dan zou die winkelier het wel met een mannetje minder afkunnen. En wie er twintig bedienden op nahoudt, kan daar van evenmin, op de drukste uren van den dag (volgens den heer Quast), de helft of zelfs 'maar een vierde vap mis sen om die vroeger naar huis te zenden. Wij; twijfelen dan ook of de „vragers en klagers" met de uiteenzetting van den heer Quast tevreden zullen zijn en mer ken voorts nog op, dat wij over dien éénen bediende van dien heer niet ge sproken hebben, niet eens wisten dat die bestond!. Redactie. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN. Encephalitus-Bacil ontdekt? „De Telegraaf" schrijft: Tijdens een gesloten wetenschappelijke bijeenkomst in het Rijks-Serologlsch In stituut te Utrecht, heeft de directeur dezer instelling, prof. dr. H. Aldershoff, een en ander medegedeeld omtrent zijn onderzoe kingen naar de oorzaken van encephalitis. Als gevolg van dit, nog lang niet geheel voltooid, onderzoek, is, naar wij heden van den hoogleeraar vernamen, prof. Alders hoff de meening toegedaan, dat de ence phalitis niet louter een gevolg is van het inenten, doch mede van een micro-orga nisme. Die z.g. gistcellen heeft prof. Al dershoff ontdekt in de kelen van tal van patiënten. Het bleek daarbij dat deze men- schen bij 'het inenten voor de zoo gevrees de ziekte ontvankelijk werden. Prof. Al dershoff heeft zijn proefnemingen op apen toegepast. Na de inenting met de cultures, die hij bij zijn patiënten had gevonden, werden deze tevoren kerngezonde apen ziek en vertoonden teekenen,, die wezen op een aandoening van het centraal ze nuwstelsel. Prof. Aldershoff zeide nadruk kelijk, dat uit het onderzoek volstrekt geen conclusies mochten' worden getrokken. Mogelijk leiden zijn ervaringen tot het vinden' der oorzaken vpn de encephalitis. Gewaoht wordt bovendien op bevestiging van eenige andere onderzoekingen. Nadere mededeelingen wenschte prof. Aldershoff in geen geval te verstrekken. NIEUWE BEHANDELING VAN MELAAT8CHHEID. Aan een medeeeJing van dr. O. Beyer te Pontianak, door Aneta toegezonden, over den stand van het lepravraagstuk, ontleenen wij het volgende: Het ziet er naar uit, dat voor de roe- laatschen een nieuwe dageraad is aange broken. Dr. Mulr, van de tropische ge neeskundige school1 te Calcutta is er door zijn waarnemingen toe gekomen, lood- kalium in steeds gTOotere hoeveelheid als inspuitingen te gebruiken. De lepra- cellen worden bij deze behandeling snel ler door de lichaamsdeelen vernietigd. Wat men met chaulmoogra in één jaar bereikt, bereikt men hier reeds in 6 we ken tij da Dr. Muir verdeelt de lepra lijders in 5 verschillende klassen, waar naar hij de sterkte zijner injecties richt. En om nog een voorbeeld te noemen, dr. Wade, de leider van het grootste lepra- asyl van de wereld te Oulion op de Phi- lippijnen, die zijn zieken volgens de aan wijzingen van dr. Muir behandelt, heeft op grond van zijn waarnemingen als zijn overtuiging verklaard, dat heden ten dage met de beschikbare middelen ieder geval van melaatsohheld' in het eerste stadium kan genezen worden. In 5 jaar tijds kon hij meer dan 100 melaatsohen uit Culion geheel vrij van bacillen ont slaan. Het toedienen van joodkalium in den vorm van intraveneuze injecties is wel een zaak, die voorzichtigheid eischt. Men moet nog uitmaken of andere jood preparaten intraveneus zonder bezwaar verdragen worden. v v'V- Haven van Nieuwediep. De ware beschaving leert ons, altijd de waarheid en onze eigen meening te zeg gen, doch dit op zoo'n wijze te doen, dat wij' anderen niet beleedigen. Uit het huis met de blauwe trap. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 12 November. Vertraagde uitspraken: Joh. S., Alkmaar, niet verschijnen voor den keuringsraad. Ontslagen van rechts vervolging. Nieuwe zaken: Hoog er beroep vonnis Leerplichtwet. De appellant Adriaan H., op Texel, door den kantonrechter vrijgesproken ter zake overtreding der Leerplichtwet. De heer Gerrit Christiaan Dun, inspecteur lager onderwijs arrondissement Den Hel der, werd gehoord als getuige, nu deze zaak in hooger beroep, door den ambte naar ingesteld, werd behandeld. Appellant, die niet was verschenen, zou zijn leer- plichtwettigen zoon Daniël niet ter school hebben gezonden. Inspecteur Dun zet uit een, dat de bepaling, betrekking hebbend op huisonderwijs, wordt uitgebuit pm de Leerplichtwet te ontduiken. De officier vorderde vernietiging van het vrijsprekend vonnis en had motief een flinke boete te vragen. Eisch 30 boete of 30 dagen hechtenis. Blijft hooger beroep overtreding Leerplichtwet. De Zuiderzeevisscher Gerrit D. te Wie- ringen stond eveneens in hooger beroep terecht op grond van het feit, dat hij niet had gezorgd dat zijn 13-jarig dochtertje Trijntje geregeld ter schole is verschenen. De verdachte beriep er zich op, dat het meisje reeds 7 jaar school had geloopen, hij de hulp van dit kind in zijn huishou ding dringend noodig had en zette een en ander uitvoerig uiteen. Onware opgaven, waardóór het schoolverzuim misschien kon worden verkregen,, wenschte hij niet te doen. De heer Dun zeide, dat het meisje, in dien het vóór 1 April 13 jaar was gewor den, dan dit leerjaar zou zijn vrijge steld. Nu dit Juni was, schreef de wet voor, dat de 7de klas nog eens moest wor- De ouders hebben door hun kinderen den doorloopea de school te onthouden, niet juist ge handeld. De inspecteur mist het recht een kind van de Leerplichtwet te ontslaan, doch hij kan er wel toe medewerken dat verlof wordt gegeven. De echtgenoote van ver dachte is invalide en loopt door het huis met behulp van twee stokjes. Daarom kon de hulp van het,meisje, dat lichamelijk flink ontwikkeld is, niet gepust worden. Indien verdachte, zeide de inspecteur nog, voor zijn kind verlof had gevraagd, zou hem zulks niet zijn geweigerd. De inspecteur houdt iedere week spreek uur en ieder belanghebbende kan daar zijn belangen bepleiten. Opgemerkt dient hier te worden, dat de kantonrechter den vader niet heeft vrij gesproken, doch gebruik heeft gemaakt van zijn bevoegdheid om geen straf op te leggen. De officier was het alleen wat het niet opleggen van straf aanbelangt, niet eens met den kantonrechter en requireerde 6 boete of 6 dagen. Leerplichtwet als voren. De verdachte in deze hooger beroeps zaak betreffende Leerplichtwetovertre ding Petrus van G. te Wieringen was niet aanwezig. Ook hij is ,in gebreke gebleven voor geregeld schoolbezoek van zijn leer plichtig kind te zorgen. In deze zaak wordt eveneens inspecteur Dun gehoord. De heer officier refereerde zich aan de vorige zaak en reauireerde 15 boete of 15 dagen. Blijft VOO. De 46-jarige veehouder Jan K. te Wie- ringen stond vervolgens in persoon te recht ter zake een dergelijke overtreding als In vorige zaken behandeld. Hij heeft verzuimd te zorgen, dat ztin zoontje Cor- nelis de 7 schooljaren' heeft doorgemaakt, geregeld de school bezocht na 1 April 1929. De toestand in zijn huishouden, zeide verdachte, bracht meei, dat de jongen niet langer de school kon bezoeken. Hij moest worden opgenomen ln het bedrijf, waar door een knecht kon worden uitgespaard. Ook in deze zaak werd de inspecteur Dun als getuige gehoord. Verdachte üuoft met den inspecteur niet gesproken of ge correspondeerd. Eisch 16 boete of 16 dagen, overigens bevestiging van het von nis van den kantonrechter te Den Helder. Steeds Leerplichtwet. In deze zaak was de verdachte Evert K., eveneens gedomicilieerd te Wieringen, niet aanwezig. Hem werd ten laste gelegd Leerplichtwetsovertreding met betrekking tot zijn 18-jarig schoolgaand dochtertje Maria. Het betrof hier een geval van tegenwerking. Eisch ais boven. Nog altijd Leerplichtwet Jan M. te Wieringen, niet verschenen, moest zich met hetzelfde watertje voor den dokter presenteereru Eisoh 15 boete of 15 dagen. Eindelijk nog eens Leerplichtwet In deze zaak was de hoofdacteur Weert P. te Wieringen, die evenmin van per soonlijke belangstelling ln zijn zaak blijk had gegeven. Het betrof hier de leerplich tige Geertje P., die beter in het huishou den gebruikt kon worden volgens het oor deel vanjpapa. De heer P. had den officier schriftelijk zijn bezwaren medegedeeld en daarbij zelfs nog een tamelijk ongepasten toon aangeslagen. Eisch als voren. Honden niet terug geroepen. De heer Petrus Paulus V., commissio nair in effecten te Behagen, werd door den kantonrechter te Sohagen veroordeeld op grond van het feit, dat hij op 15 April te Petten in de aan het Staatsboschbeheer behoorende duinen een tweetal hein toebe- hooronde herdershonden, die zich bezig hielden met het nasporen van schadelijk wild, in casu konijnen, niet 'had terugge roepen. Van dit vonnis kwam de commis sionair ln hooger beroep, dat heden werd behandeld. Drie getuigen, waaronder twee rijksveldwachters, werden in deze Jacht wetzaak gehoord. De rijksveldwachter v. d. Meulen, de verbalisant, had verdachte gewaarschuwd en werd door hem nog brutaal bejegend. De duinen zijn vrij om te bewandelen, dooh het laten loopen van de honden was strafbaar en het verbaasde den president, dat verdachte nog aanmerking had durven maken, vooral omdat hij nog zeer welwil lend werd gewaarschuwd. De heer Pieter Groot, jachtopziener van het Staatsboschbeheer, bevond zich des tijds bij de rijksveldwachters en verklaar de, dat de honden jagende en speurende waren. Verdachte was niet bepaald vrien delijk en beweerde vergunning te hebben van rijksveldwachter Visser. De rijksveldwachter Gerrit Visser heeft geen vergunning aam verdachte gegeven. Wel had hij hem gewaarschuwd niet te ver te gaan in verband met den broedtijd der vogels. Verdachte ontkende dat zijn honden op sporingscapaciteiten hadden. Het is trouwens niet bekend, dat ver dachte zijn honden bezigde voor dergelijke doeleinden. De officier releveerde dat verdachte niet was bekeurd wegens strooperij, doch zijn honden bij zich had moeten houden, voor al in den broedtijd. Overigens vond de officier de opgelegde straf 25 boete of 15 dagen te hoog en vorderde Z.Ed. 10 boete subs. 10 dagen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 11 November. Nog één zoofa zitting en de verslaggever, kan als lijdende aan Nona, door dien geneeskundigen dienst worden weggevoerd. De buitengewone mongenzitting van den Politierechter stond Maandag in het teeken van snert. Niet dat die godenspijs voor arme sukkels op die bijeenkomst werd rondgedeeld. Vergis u niet, want als de Politierechter snert uitdeelt, wordt ze gewoonlijk toebereid door den kok in het huis van bewaring neen het is alleen beeldsprakig gesproken, om aan te dui den hoe lang het duurde en hoe vervelend het was. Want er werden Maandagmor gen niets anders behandeld dan onbenul lige belastingzaken und kein ende. De rijksadvocaat, die hot nog niet zoo ver heeft kunnen brengen om zich binnen een omtrek van een halven meter ln door snede verstaanbaar te maken, neemt den laatsten tijd ook al achter de groene tafel plaats en wat hij daar prevelt, kan geen menschelijk oor ontraadselen. Maar het is een bekend feit, dat een perszende ling nergens voor terugdeinst en zoo is het ons, door allerlei mysterleuse hulp middeltjes, die we ons wel zullen wachten bekend! te maken, ten slotte gelukt, een tamelfjk volledig beeld te kunnen geven van deze 'buitengemeen onbelangrijke strafzitting.achtung. Twee heeren, die zich imet vrijspraak niet konden feliciteeren. In de eerste plaats was dit zekere beer H. B. uit Avenhorn, die zich met een auto had laten rijden, waarvan geen wegenbe lasting was voldaan, of althans geen kaart kon worden getoond. Deze verdachte, die de moeite had genomen zelf te oomparee- ren, kreeg eèn geldboete, waarvan de Mi nister van Justitie zelfs geen taart voor zijn vrouw's verjaardag kon laten bakken en wel 1 boete of 1 dag. Vervolgens was het de expeditiekneoht Hendrik 8. uit Hoorn, die voor een derge lijk feit mot de belastingadministratie ln den rijksadvocaat kapsones had gekregen en nu tot 8 plek boete of 8 dagen werd veroordeeld. Hos durfde de Politierechter In zoo'n kluif te bijten. De mot den minderwaardigen titel van verdachte belaste heer J. O. W. G. bleek te zijn niets minder dan een oud-resident uit Nederl-Indlë en was nu te Bergen woonachtig. Zelfs deze hoogverheven toean Besaar scheen niet onschendbaar te zijn voor de afgezanten van den rijks- oltroenperser en was met een procesver baal bedacht, omdat Z.Ed. bij1 do gedane controle geen geldig rljwlelbelastingmerk kon exposeeren. Deze ambtelijke overval geschiedde in de onmiddellijke nabijheid van Zijne Excellentie's woning en de tame lijk verontwaardigde oud-resident kon niet nalaten, over een en ander zijn ont stemming kenbaar te maken. Edoch, de Politierechter omgordde zijn lendenon en versaagde niet. Spuwde in zijn handen, trok zijn toog uit en veroordeelde den voornamen overtreder, die eenmaal heerschte in het land van waringi's en klapperboomen tot 5 boete of 1 dag. Niets blijft hem bespaard. Niets zal hem geschonken ai gepardonneerd warden. Onze beklagenswaardige vriend Piet S. uit Ursem, die zoo dikwerf vervolging heeft geleden terwille van de mensche- lijtoe zwakheden, die de baker hem bij zijn geboorte misschien arglistig heeft mede gegeven en momenteel uitrust van de ver moeienis van de zwijntjesjacht, wordt ook zelfs in zijn van de wereld afgezonderd studeervertrek nog opgejaagd en geplaagd met kleinzielige overtredinkjes, hem, een criminalist van reputatie, die heel wat ge wichtiger strafwetartikelen onder de knie heeft gekregen. Hij stond nu terecht wegens gebrek aan een rijwielplaatje op 'n moment, dat hij: "n dergelijk versiersel absoluut niet kon mis sen en wel toen een commies der directe belastingen die afwezigheid van dit plaatje opmerkte. De arme Piet werd thans met nog hooger straf 'bedacht dan de voorname oud-resident en wel 6 boete of 2 dagen. Vermoedelijk bestaat hier meer kans dat de veroordeelde de voldoening dezer boete achterwege zal laten en de keus zal vesti gen op het hem aangeboden kosteloos logies met volledig pension. Alle eer aan de gaarkeukens van meneer Donner, be Piet! Tot slot van de grap, 31 vliegen In één reuzokiap. Koos Speenhoff zal zingen, een klein liedje van diverse overtredingen. Laat ons dus zingen, lustig en blij, het staat niet op nooten, die wijs is dus vrij! Hoort nu mijn lier dus voor u zagen en klagen: A. B„ J. H. B., B. G., S.J., J. G. N., N. R., A. M. S. kregen 10 boete of bij niet betaling 5 dagen. Op Piet K. moest bijzonder worden gelet, Diens straf is op 15 boete of 5 dagen gezet! J. de G., M. B. v. I., J. J. K., K. K., A. B. N. A. S. worden minder geteld, Hun straf werd op 6 boete of 2 dagen gesteldl KL B., H. K., Arend R. krijgen wat zaoh- ter pillen, En kunnen den toorn der Goden met 0 boete of 2 dagen nog stillen. De heer Arie A. had blijkbaar de pot wat erger verteerd, Hij' werdl op 5 boete of 2 dagen getrao- teerd. Eindelijk kwamen nog P. J. B., Plet K., A. K., Greet K„ M. M., W. M., H. d. M., Jaoob R., P. O. S., S. V., A. J. W.( J. de W. en Simon W. tot besluit. De politierechter gaf hen ieder 2 boete of 1 dag en de zitting was uit. Een bijzonder genadig vonnis. De arbeider-telegrafist der Ned. Spoor wegen, Jaoob 8., voorheen te Schagen ge stationeerd, is er heden, dank zij de wel willende stemming van den politlereohter, t 14 Nov. 1929. Aangekomen van Londen, vertrokken naar Hiarlingen Eng. s.s. „Leeuwarden". 13 Nov. 1929. Aangekomen van' Harlingen en vertrokken naar Ilull Necl. i.t. „Prof. Buy»". Enveloppen, briefpapier, briefkaarten, berichtkaarten, rekeningen, kwitantiën, circulaires, monster- en loonzakjes, prijscouranten, al het benêodigde drukwerk voor handel en nijverheid kunt u bij ons bestellen. Ons technisch geschoold 0 personeel stelt ons ln staat het drukwerk smaakvol en verzorgd aan u te leveren, Gaarne komen wij even ten uwent met modellen. N.V. Drukkerij voorheen Koningstraat. Den Helder. XNX>XVX\X>X\XVX>XVX^X\X\XSX\XVVNVVXNX\XVVX*>^>X\X^XVX>XVX,XVX\X^VV>»XVV.>t>.VX\XVV.'

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11